Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Páni nejaký stream na večerný zápas pre ludí čo nemajú GCL? Díky
si vyber: http://onhockey.tv/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tatár s Nyquistom si asi prečítali vaše výlevy a vstúpili si do svedomia..
Ok, třetí lajna s AA vypadá víc než dobře, doufám, že mlhu nenapadne ho poslat dolů. Čtvrtá trávila dost času vepředu, Jurčo hraje dobře, gól si zasloužil, Green další pp gól. Potřebovali sme vzpruhu, přišla...
Jedna vlašťovka jaro nedělá, chtělo by se říct. Teď doufat, že na to navážou taky v dalších zápasech. Což by proti nám "oblíbeným" panters a sens docela bodlo. :giggle:
Šnůry jsou od toho, aby se utínaly. Dneska sme utli hned několik - po dvou měsících 5 gólů, domácí výhra (ano, naposledy sme doma měli dva body 21. prosince), podařilo se nám definitivně zlomit prokletí nyi (poslední 4 zápasy sme jim vždy dali aspoň 4 góly), o gólech Tatara a příspěvku Nyqa nemluvě. Nebyl to must win zápas, ale tuhle domácí sérii je třeba zvládnout na maximum.
Nejen body, ale hráli jsme dobrý hokej.
rambo001 píše:Jedna vlašťovka jaro nedělá, chtělo by se říct. Teď doufat, že na to navážou taky v dalších zápasech. Což by proti nám "oblíbeným" panters a sens docela bodlo. :giggle:
To všichni víme. Ale obraz hry vypadal slušně, cílevědomě. Od začátku jsme si pro ty body šli. Dnes nám to tam napadalo po zásluze. Isles neprojevili žádný větší vzdor a tak jsme mohli zažít jedno z mála klidných utkání. To složení útočných trojek má svojí logiku, i když je dost atypický a uvidíme jak odolá v následujících zápasech. Sheahan a Jurčo mají chemii a obzvláště Jurčo poslední zápasy roste, dnes důležitý gólový příspěvěk. Pro oba bude důležité hledat způsoby, jak být více produktivní. AA zvedl jak Tatara, tak Nyquista. Byla tam cítit energie, zápal pro hru. Předváděli, to co od nich asi všichni očekáváme. 2. lajna = Larkin. Suverénní lídr nejen této lajny. Dejte mi čas na ledě a já to rozhodnu, tečka. Sebevědomí samo. Akorát o té 1. lajně zatím nejsem moc přesvědčený. Chybí tam prostě dynamika a v obranném pásmu nestíhají pokrývat beky, ale lajně šéfuje Pavel, takže ji asi těžko můžu jen tak odepsat. :frajer2:

Ještě taková poznámka: překvapil mě Howie, že proti Isles zase nezvolil nějaké alternativní místo. :) Ale může si to nechat rozležet v hlavě, kde bude trávit zápasy, protože v brankovišti toho času asi moc nebude.
Vzpomeň Frka a bác ho tam, už je z něho nejlepší střelec GR a dostal se circa do první desítky střelců AHL.

Svečnikov opět 1+1, to znamená 2+4 v posledních třech zápasech a celkově 24+34 /37gp.

Axel Holmstrom gól a příjemný pocit, když ho vidíte na čele bodování SHL mezi juniory (o gól navíc před Lindblomem).
Z Frka jsem hodně nadšený. Asi se tam nabízí trochu srovnání s Pulkkinenem ne? Frk má řekl bych větší předpoklady uspět v týmu NHL. Z hlediska fyzické hry, hry na puku, hokejového IQ. Na druhou stranu Pulkkinen má lepší střelu z první a lepší bruslení. Jak to vidíte?
Tohle bylo velmi slušné. V zásadě jsem zvědavý, jak dlouho to Mrázkovi vydrží, aby to bez něj pak nebylo podobné jako u MON. Píši však v zásadě, tento zápas by DET vyhrál možná i se Salákem. :-) Ale třeba tkaovému Hammondovi to moc dlouho nevydrželo.
BigPete1989 píše:Tohle bylo velmi slušné. V zásadě jsem zvědavý, jak dlouho to Mrázkovi vydrží, aby to bez něj pak nebylo podobné jako u MON. Ale třeba tkaovému Hammondovi to moc dlouho nevydrželo.
Mrázek a Andrew fricking Hammond ve stejné větě, respektive odstavci?

Obrázek

Mrázek již nyní patří k naprosté elitě, respektivě minimálně tam zcela jistě směřuje. Nicméně každý by už dnes měl problém jmenovat 10 lepších golmanů.
kisin píše:Nicméně každý by už dnes měl problém jmenovat 10 lepších golmanů.
To by ses divil, nektery by tam byli schopny zaradit i Lundqvista :neviem:
Novis44 » 07 úno 2016, 11:58 píše:Z Frka jsem hodně nadšený. Asi se tam nabízí trochu srovnání s Pulkkinenem ne? Frk má řekl bych větší předpoklady uspět v týmu NHL. Z hlediska fyzické hry, hry na puku, hokejového IQ. Na druhou stranu Pulkkinen má lepší střelu z první a lepší bruslení. Jak to vidíte?
Frk je takový lepší, šikovnější a chytřejší Nestrašil. Na NHL určitě má, budoucí dobrý 3rd liner.
kisin píše:
BigPete1989 píše:Tohle bylo velmi slušné. V zásadě jsem zvědavý, jak dlouho to Mrázkovi vydrží, aby to bez něj pak nebylo podobné jako u MON. Ale třeba tkaovému Hammondovi to moc dlouho nevydrželo.
Mrázek a Andrew fricking Hammond ve stejné větě, respektive odstavci?

Obrázek

Mrázek již nyní patří k naprosté elitě, respektivě minimálně tam zcela jistě směřuje. Nicméně každý by už dnes měl problém jmenovat 10 lepších golmanů.
Nevím, co je na tom tak špatného. I Hammond měl krátkou epizodu, kdy chytal velmi dobře. Mrázek velmi dobře chytá od loňského play-off. Mrázkova epizoda je tedy už teď delší. Hammond zase v té své chytal ještě lépe než teď Mrázek. Ano, kdybych si měl při stejném kurzu vsadit, zda bude v příštích 10 letech Mrázek patřit ke špičce ligy nebo ne, vsadil bych si, že ano. Ale chci naznačit, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Cam Ward měl taky dobrou sezónu. To samo Pavelec. Lépe se mi pamatují čeští gólmani, tedy ještě příklad z KHL. Kdyby Štěpánek udržel to nastolené tempo, kdy vystrnadil z brány navrátivšího se Nabokova, je ted jednička v NHL, ne matně chytající gólman Bernu.
BigPete1989 píše:Nevím, co je na tom tak špatného. I Hammond měl krátkou epizodu, kdy chytal velmi dobře. Mrázek velmi dobře chytá od loňského play-off. Mrázkova epizoda je tedy už teď delší. Hammond zase v té své chytal ještě lépe než teď Mrázek. Ano, kdybych si měl při stejném kurzu vsadit, zda bude v příštích 10 letech Mrázek patřit ke špičce ligy nebo ne, vsadil bych si, že ano. Ale chci naznačit, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Cam Ward měl taky dobrou sezónu. To samo Pavelec. Lépe se mi pamatují čeští gólmani, tedy ještě příklad z KHL. Kdyby Štěpánek udržel to nastolené tempo, kdy vystrnadil z brány navrátivšího se Nabokova, je ted jednička v NHL, ne matně chytající gólman Bernu.
Špatné na tom je to, že Mrázek dlhodobo napĺňa svoj potenciál od OHL, cez AHL a reprezentáciu až do NHL. V žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o nejakej epizóde. Nebyť Howarda pred ním, je dosť pravdepodobné, že by sa stal jednotkou Red Wings už skôr, páč výkony na to mal. Skoro 28 ročný Hammond sa objavil na hokejových radaroch akurát pri tej spanilej ottawskej jazde, pričom ani pred dvoma rokmi v NCAA nepatril k tým, ktorým by bola predpovedaná veľká budúcnosť. A aj keď som zástancom toho, že brankárske remeslo je v hokeji najväčšia záhada, porovnanie Mrázka a Hammonda nie je na mieste.
Captain Crunch píše:
BigPete1989 píše:Nevím, co je na tom tak špatného. I Hammond měl krátkou epizodu, kdy chytal velmi dobře. Mrázek velmi dobře chytá od loňského play-off. Mrázkova epizoda je tedy už teď delší. Hammond zase v té své chytal ještě lépe než teď Mrázek. Ano, kdybych si měl při stejném kurzu vsadit, zda bude v příštích 10 letech Mrázek patřit ke špičce ligy nebo ne, vsadil bych si, že ano. Ale chci naznačit, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Cam Ward měl taky dobrou sezónu. To samo Pavelec. Lépe se mi pamatují čeští gólmani, tedy ještě příklad z KHL. Kdyby Štěpánek udržel to nastolené tempo, kdy vystrnadil z brány navrátivšího se Nabokova, je ted jednička v NHL, ne matně chytající gólman Bernu.
Špatné na tom je to, že Mrázek dlhodobo napĺňa svoj potenciál od OHL, cez AHL a reprezentáciu až do NHL. V žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o nejakej epizóde. Nebyť Howarda pred ním, je dosť pravdepodobné, že by sa stal jednotkou Red Wings už skôr, páč výkony na to mal. Skoro 28 ročný Hammond sa objavil na hokejových radaroch akurát pri tej spanilej ottawskej jazde, pričom ani pred dvoma rokmi v NCAA nepatril k tým, ktorým by bola predpovedaná veľká budúcnosť. A aj keď som zástancom toho, že brankárske remeslo je v hokeji najväčšia záhada, porovnanie Mrázka a Hammonda nie je na mieste.
Opravdu bych Mrázka tak nevynášel, že jej nemůžu zmínit v jednom odstavci s Hammondem. Mrázek byl až 13. draftovaným gólmanu v draftu roku 2010. V sezóně 2011/2012 bylo 9 gólmanu v OHL, kteří měli lepší procentuální úspěšnost než on. U něj se mohlo čekat, že bude rád, když se do NHL někdy podívá, ne že v ní bude pravidelně chytat, natož že bude její hvězdou. Ano, Hammond vyletel nahoru v pozdějším věku a ty předpoklady měl ještě o dost horší než Mrázek. Ale oba se prosadili nad očekávání. A já tím příspěvkem chtěl především sdělit, že jedna vlaštovka jaro nedělá, i proto jsem pak uvedl ještě Pavelce, Warda a Štěpánka. Podle mě je dost možné, že Mrázek pujde dolů a nebude z něj adept na Vezinu, ale jednička asi jako je/byl Pavelec, s čímž si myslím, že by DET mohl mít podebné problémy, jako má MON bez Price, zvlášt pokud v tu chvili již nebude mít Howarda.
To snad nemuzes ani myslet vazne. Mrazek se s tema cos vyjmenoval neda absolutne srovnavat. Ten golman je odmala vyjimecnej, v ohl meli ti golmani lepsi cisla protoze mrszek tahal prumernou ottawu tabulkou aspon trochu nahoru, ale jinak je a bude absolutni top a jeden z nejlepsich golmanu svy generace, tomu verim. Jemu, gibsonovi a vasilevskemu patri budoucnost mezi golmany. Mrazek je absolutne real deal.
Mrázek roste k vysokým číslům, velkým výkonům a k trofejím. Letos absolutně zastínil Howarda a nebýt jeho (a samozřejmě Larkina), tak tu kluci asi puknou vzteky, protože by si DRW nešáhl na p-o ani náhodou!
Logan píše:To snad nemuzes ani myslet vazne. Mrazek se s tema cos vyjmenoval neda absolutne srovnavat. Ten golman je odmala vyjimecnej, v ohl meli ti golmani lepsi cisla protoze mrszek tahal prumernou ottawu tabulkou aspon trochu nahoru, ale jinak je a bude absolutni top a jeden z nejlepsich golmanu svy generace, tomu verim. Jemu, gibsonovi a vasilevskemu patri budoucnost mezi golmany. Mrazek je absolutne real deal.
Odmala výjimečný, ale Pavelce draftovali z 41. místa. Před ním byli jen 4 brankáři (mezi nimi Price a Rask), no a celkově to byl silný draft. Warda z 25. místa (před ním jen Lehtonen). Proč bylo před Mrázkem dalších 12 gólmanů, tedy více než před Wardem a Pavelcem dohromady, když byl tak vyjimečný, že je s nima nemůžu ani srovnávat.

Pavelec také ze začátku naplnoval potenciál. Tu jedničku draftu 2002 mezi gólmany by asi nevyměnovali, kdyby neměli mladého nadějného Pavelce.

Štěpánkovi se povedla hodne zajímavá, takřka nemožná věc (ne nemyslím si, že by v NHL nebyli přece jen trochu více protěžování domácí hráči), ale v Rusku to je dle mého názoru evidentnější a v tomto Rusku se jim nejenom vrátil asi nejlepší gólman předešlé generace (v tu dobu ještě ne úplně za zenitem, vždyt i po tom ještě něco jakž takž chytal za NYI), ale byla to největší posila ambiciózní KHL. Tento mladý neznámý gólman (Štěpánek) chytal o tolik lépe, že i v tom Rusku dali přednost Štěpánkovi. Štěpánek tu výkonnost držel více než sezonu, ale přece jen šel dolů, hodně dolů.

Ale jo, taky jsem rád, že po velmi dlouhé době je někdo z Čechů či Slováku, kdo dělá v NHL dobré jméno a útočí na trofej, taky si myslím, že z něj bude jeden z nej gólmanů NHL, možná i na tu Vezinu jednou dosáhne. Jen to neberu jako hotovou věc a stejně to český hokej nevytáhne na jeho dřívější úroven. Naopak mám strach, aby si Mrázek tu formu nepřivezl i na světový pohár, my tam díky němu nějak přetlačili výběr zbytku Evropy, od USA ani Kanady nedostali klepec ,a tady se zas všichni neplácali po ramenou jako po MS 2010. Přece USA a CAN - na ty ted nemáme, máme trochu slabší generaci, ale pořád jsme lepší než výběr SVK, SWI, GER, DEN s Kopitarem, možná Vanekem dohromady... děláme to dobře... přičemž je to zjevná hloupost...
BigPete1989 píše:Opravdu bych Mrázka tak nevynášel, že jej nemůžu zmínit v jednom odstavci s Hammondem. Mrázek byl až 13. draftovaným gólmanu v draftu roku 2010. V sezóně 2011/2012 bylo 9 gólmanu v OHL, kteří měli lepší procentuální úspěšnost než on. U něj se mohlo čekat, že bude rád, když se do NHL někdy podívá, ne že v ní bude pravidelně chytat, natož že bude její hvězdou. Ano, Hammond vyletel nahoru v pozdějším věku a ty předpoklady měl ještě o dost horší než Mrázek. Ale oba se prosadili nad očekávání. A já tím příspěvkem chtěl především sdělit, že jedna vlaštovka jaro nedělá, i proto jsem pak uvedl ještě Pavelce, Warda a Štěpánka. Podle mě je dost možné, že Mrázek pujde dolů a nebude z něj adept na Vezinu, ale jednička asi jako je/byl Pavelec, s čímž si myslím, že by DET mohl mít podebné problémy, jako má MON bez Price, zvlášt pokud v tu chvili již nebude mít Howarda.
Môj komentár nie je založený na pocitoch alebo odhadoch. Poradie v drafte nie je smerodatné, akrutát prvokolové picky bývajú ostrejšie sledované a býva im skôr predložený ELC. To, že Mrázek napĺňa svoj potenciál je jednoducho holý fakt. Skôr ako o pozíciu by si sa mohol oprieť o odhad amatérskych skautingových agentúr, ale aj tie videli v Mrázkovi veľký potenciál a od začiatku bol radený k najväčším nádejám. Porovnávanie štatistík s inými hráčmi v (nielen) juniorskej lige bez udania ďalších skutočností je bezpredmetné. Zober si Monahana, ktorý tiež hrával v Ottawe a paradoxne jeho „slabšie“ štatistiky u 67´s hovorili o jeho nadpriemerných schopnostiach. Hammond je momentálne produkt jednej dlhšej niekoľko zápasovej formy. Mrázek je dlhodobo konzistentný, kvalitný brankár s veľkým potenciálom, ktorý zatiaľ napĺňa. Môžeme sa baviť o nedostatkoch jedného či druhého, ale faktom zostáva, že porovnávať brankára, ktorému bola predpovedaná veľká budúcnosť a stal sa jednotkou tímu NHL s brankárom, ktorý sa zrazu zjavil a odchytal jednu sériu a celkovo má 37 zápasov je, slušne povedané, nevhodné. Nie to napísať, že sa presadil.
Captain Crunch píše:
BigPete1989 píše:Opravdu bych Mrázka tak nevynášel, že jej nemůžu zmínit v jednom odstavci s Hammondem. Mrázek byl až 13. draftovaným gólmanu v draftu roku 2010. V sezóně 2011/2012 bylo 9 gólmanu v OHL, kteří měli lepší procentuální úspěšnost než on. U něj se mohlo čekat, že bude rád, když se do NHL někdy podívá, ne že v ní bude pravidelně chytat, natož že bude její hvězdou. Ano, Hammond vyletel nahoru v pozdějším věku a ty předpoklady měl ještě o dost horší než Mrázek. Ale oba se prosadili nad očekávání. A já tím příspěvkem chtěl především sdělit, že jedna vlaštovka jaro nedělá, i proto jsem pak uvedl ještě Pavelce, Warda a Štěpánka. Podle mě je dost možné, že Mrázek pujde dolů a nebude z něj adept na Vezinu, ale jednička asi jako je/byl Pavelec, s čímž si myslím, že by DET mohl mít podebné problémy, jako má MON bez Price, zvlášt pokud v tu chvili již nebude mít Howarda.
Môj komentár nie je založený na pocitoch alebo odhadoch. Poradie v drafte nie je smerodatné, akrutát prvokolové picky bývajú ostrejšie sledované a býva im skôr predložený ELC. To, že Mrázek napĺňa svoj potenciál je jednoducho holý fakt. Skôr ako o pozíciu by si sa mohol oprieť o odhad amatérskych skautingových agentúr, ale aj tie videli v Mrázkovi veľký potenciál a od začiatku bol radený k najväčším nádejám. Porovnávanie štatistík s inými hráčmi v (nielen) juniorskej lige bez udania ďalších skutočností je bezpredmetné. Zober si Monahana, ktorý tiež hrával v Ottawe a paradoxne jeho „slabšie“ štatistiky u 67´s hovorili o jeho nadpriemerných schopnostiach. Hammond je momentálne produkt jednej dlhšej niekoľko zápasovej formy. Mrázek je dlhodobo konzistentný, kvalitný brankár s veľkým potenciálom, ktorý zatiaľ napĺňa. Môžeme sa baviť o nedostatkoch jedného či druhého, ale faktom zostáva, že porovnávať brankára, ktorému bola predpovedaná veľká budúcnosť a stal sa jednotkou tímu NHL s brankárom, ktorý sa zrazu zjavil a odchytal jednu sériu a celkovo má 37 zápasov je, slušne povedané, nevhodné. Nie to napísať, že sa presadil.

Stojím si za svým předchozím příspěvkem. Já chtěl příkladem Hammonda demonstrovat to, že u Mrázka dle mého názoru ještě není nic jistého. Dal jsem možná trošku ostřejší příklad, ale myslím si, že dobrý v tom, že tento příklad tady každý zná, nevím, kolik lidí by si ještě pamatovalo velmi dobrého gólmana Cama Warda :-) Byť to byl ostřejší příklad, nevidím důvod, proč bych Mrázka a Hammonda nemohl ani zmínit v jednom odstavci, zas tak rozdílné to není (byť ano, rozdíly tam jsou). Nechce se mi to hledat, ale mám za to, že bych našel spoustu gólmanů, kteří nebyli draftováni v prvním kole, chvili zazářili a pak už nic. Bobrovski? Bryz (jo, jsou tam velké rozdíly oproti příbehu Mrázka, ja vím)? Huet? Raycroft? Jsou to jen nástřely, asi jsou i výstižnější příklady
BigPete1989 píše: Stojím si za svým předchozím příspěvkem.
Běž si remcat někam na pastviska a nech nás při tom, že máme v brance to co máme a nech Mrázka Mrázkem :a_von:
BigPete1989 píše:Já chtěl příkladem Hammonda demonstrovat to, že u Mrázka dle mého názoru ještě není nic jistého.
BigPete1989 píše:kdybych si měl při stejném kurzu vsadit, zda bude v příštích 10 letech Mrázek patřit ke špičce ligy nebo ne, vsadil bych si, že ano.
Creeper píše:
BigPete1989 píše: Stojím si za svým předchozím příspěvkem.
Běž si remcat někam na pastviska a nech nás při tom, že máme v brance to co máme a nech Mrázka Mrázkem :a_von:
No snad není na BAN nesouhlasit s většinou. Ale klidně se s tebou shodnu na tom, že DET má v bráně brankáře možná s největším potenciálem z brankářů, kteří momentálně působí v profesionálním hokeji. Neshodnu na tom, že DET má v bráně na dalších 5, možná 10 let postaráno.

Jsem za Mrázka taky rád, byt mám zaroven obavy, aby hokeji v CZE neuškodil, ptz dle me má brankář na výsledek zápasu enormní vliv, větší než kterákoliv hvězda bruslař sama o sobě. Možná i lepší hodně dobrý golman nez jeden hodne dobry utok či obranný pár. A jak jsem psal, dovedu si představit, že především díky němu CZE nepropadne na světovém poháru, a tady si bafunari budou placet po ramenou, jak vsechno delaji dobre a jsou lepsi nez SVK, SWI GER a spol. dohromady. :-)
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS