Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Antonín podepsal 4* 5,7M - to je docela dost (na to, jak často vypadal, že ho hokej moc nezajímá), ale je to na 4 roky a nemám s tím vlastě žádný problém. Uvidíme, jestli se v rámci téhle jeho smlouvy aspoň přiblížíme play-off.
Rethon píše:
úte 03. lis 2020 18:04
jak často vypadal, že ho hokej moc nezajímá
Spíš mi přijde víc zraněný. než by hrál.
Zajímavé, mně to přijde jako další Yziho steal. Žádné NTC/NMC. Dle Evolving hockey by měl takové peníze dostat na 2 roky. Myslím, že už jsem zde v minulosti psal, že s Manthou na SC nepočítám, což se teď potvrdilo, očekávám trade v jeho 3. či 4. roce za C, případně D. Na křídlech jsme dost silní. V jeho 30 letech si půjde pro term a peníze. Yzi teda využívá té nastálá situace, že ty hráče strašně ždíme.
Samozřejmě má otazník ohledně zdraví, spíše blbosti, resp. nesmí se prát, u čeho se vždy zraní.
Porovnejte toto:

GMSY gets Mantha at 5.7, and Bertuzzi at 3.5.

GMMB gets Gallagher extended at 6.5, and signs Josh Anderson for 5.5

To je do očí bijící...věřím, že s tou Habs variantou by asi nikdo nešel.

Obecně byla a je ta offseason naprosto parádní. Očekával jsem ještě 1 dump, ale i spekulace ohledně toho, že Ilitch nechce tolik investovat, dokud nebude jistota, že nebudou diváci, trochu nahrává tomu, že Yzi měl přecejen malinko spoutané ruce. To se dá chápat za současných podmínek.

Sledujete naše prospekty v SHL? Seider je real deal, top advanced stats, bod na zápas, extrémně těsná hra a uzavírání gaps, reverse hits v profi lize proti hotovým hráčům, defenzivně na úrovni mazáka. Ten nám bude dělat velkou radost.

Raymond se rozhlíží, nemá úplně top spoluhráče k jeho stylu hry, ale začíná bodovat a jeho střela je ještě lepší než jsem myslel, vypadá výborně na přesilovce, pro hru 5 na 5 musí ještě zrychlit a zesílit.

Bergrenn nám vylítl bodově do nebes a jeho playmaking ability je pozoruhodná, hodně vysoké IQ. Měl ovšem trochu luck a především hra bez puku a v defenzivním pásmu je zóna pro zlepšení.

Veleno mi dává naději, že by přecijen měl na pozici 2. centra, v defenzivně na vysoké úrovni, silný na puku, dobrý cycling, nikdy nebude ofenzivní mašina, ale kdyby je měl na křídlech, tak by to fungovat mohlo.

Johansson - pokud o něm moc nevíte, tak se připravte, že ten se bude prát o top 4 do budoucna, mobilní two way obránce, skvělý bruslení, dobrý desicion making. Je teď v prvním páru výběru U20-SWEDEN.

Brome představuje takovou stabilní tichou sílu, myslím, že z kempu může to místo u Wings udělat, záleží jestli bude zůstávat na celou sezónu v SHL.

Niederbach - tomu už je juniorka malá, ale v nastakované Frolundě zatím místo nemá. V juniorce si jede 2b/z. Zatím 2C v U20SWEDEN, to by mohl velký breakout pro něj.

Wallinder - dle očekávání, osobně v něj hodně věřím, dle mě je long project. Vysoký obránce s výborným bruslením...

Grewe by potřeboval do ameriky. Jeho styl hry není v Evropě moc hratelný. Přesto se nacpal do U20SWEDEN.

Berglund je stále možný jackpot.

Soderblom je taktéž obrovské překvapení, mám pocit, že on jednou NHL udělá, což by byl obrovský steal. v D+1 season už má pozici ve Frolundě SHL, což je na 6. kolo impozantní. Hlavně jeho proporce 200cm, 103 kg, 19 let z něj dělají něco speciálního.

McIssac se zranil, zase půl roku mimo. Druhé rameno...u něj to bohužel nabírá směr jako u Sveche.
Novis44 píše:
úte 03. lis 2020 21:31
GMSY gets Mantha at 5.7, and Bertuzzi at 3.5.

GMMB gets Gallagher extended at 6.5, and signs Josh Anderson for 5.5
Jen takhle to napsat a hodnotit, že tyto naše podpisy jsou na ho*no nejde. Gallagher má jestli ne nejlepší, tak jednu z nejlepších smluv v NHL. V nadcházející sezoně mu končí šestiletý kontrakt na 3,75 mil. ročně. Za tu dobu dvakrát dal 30+ gólů, letos tam měl znovu namířeno a jeho přínos pro hru týmu je obrovský. Proto dostal o fous navíc než by možná měl, ale moc fandů Habs na tento podpis neplive, jelikož je to stále stavební kámen ofenzívy, leader a potencionální C až to Weby zabalí.
Anderson přináší nám tolik potřebnou size do top 6, mladý powerforward, který umí dát gól. Kombinace size a solidní ofenzivní čísla se nikdy nepodepisovala levně, pro nás velmi potřebný podpis, takže bych se na něj určitě nedíval taky zle, v jiných týmech kde mají velké útočníky by to zase bylo jinak, stejně jako by u nás neměl smysl podpis Domiho.
Takže tolik jen za mě menší korekce :wink2:
Parda píše:
ned 06. pro 2020 16:26
Jen takhle to napsat a hodnotit, že tyto naše podpisy jsou na ho*no nejde. Gallagher má jestli ne nejlepší, tak jednu z nejlepších smluv v NHL. V nadcházející sezoně mu končí šestiletý kontrakt na 3,75 mil. ročně. Za tu dobu dvakrát dal 30+ gólů, letos tam měl znovu namířeno a jeho přínos pro hru týmu je obrovský. Proto dostal o fous navíc než by možná měl, ale moc fandů Habs na tento podpis neplive, jelikož je to stále stavební kámen ofenzívy, leader a potencionální C až to Weby zabalí.
Anderson přináší nám tolik potřebnou size do top 6, mladý powerforward, který umí dát gól. Kombinace size a solidní ofenzivní čísla se nikdy nepodepisovala levně, pro nás velmi potřebný podpis, takže bych se na něj určitě nedíval taky zle, v jiných týmech kde mají velké útočníky by to zase bylo jinak, stejně jako by u nás neměl smysl podpis Domiho.
Takže tolik jen za mě menší korekce
Já jsem to určitě nemyslel jako provokaci ani útok na HABS. Jen čistě porovnání podpisů při flat cap hitu. Spíš jsem chtěl poukázat na um Yziho, než odsuzovat práci Bergevina. Gallager je můj nejoblíbenější hráč HABS a za předpokladu klasického growth cap hitu by ta smlouva byla adekvátní, ale takto je ta smlouva trochu přes + NMC, NTC, což je zásadní.
Sorry, ale Anderson je za mě úplně od věci. Ať se na to dívám, jak chci, tak je to střela hodně vedle. Chápu, že máte potřebu pro powerforwarda, ale ta price mi přijde odstřelená. Je mi jasné, že vás ten kontrakt bude do budoucna blokovat.
Obecně si myslím, že máte slušný prospect pool, hodně kvalitní depth, ale stále vás vidím jako bubble team, play-off in and out years. A po případném dokončení rebuildu vidím Webera a Price hluboko za zenitem.
Věkový průměr v útoku bezmála 30 let, v obraně to není o moc lepší :scare:

To si Yzi vážně myslí, že všechen ten odpad pošle při TDL o dům dál nebo jaký to má smysl? :doh: :hroza:
Jirik19 píše:
čtv 04. úno 2021 14:46
To si Yzi vážně myslí, že všechen ten odpad pošle při TDL o dům dál nebo jaký to má smysl?
Myslim, že jo. Naši nejlepší mladíci se rozehrávají v Evropě, k tomu se do toho míchá pořád covid a hází nám hráče z týmu, tak chce Stevie asi vytřískat aspoň něco z toho nic, co má.
Nějak moc vyhráváme, confused.
JKL píše:
ned 28. bře 2021 11:02
Nějak moc vyhráváme, confused.
Asi tak dle očekávání. Vše vypadá, že jde dle plánu. Jen teď ty zranění Bernier/Ryan, zrovna když je potřebujeme střelit na TDL. Zápasy sleduji a některé momenty mi již ukazují světlo na konci tunelu. Ovšem nesmíme hrát před Greissem a venku. Je mi záhadou jestli za to může více Greiss nebo to, že před ním hrajeme totálně odevzdaně. Teď B2B s Pickardem a 4 body. Od Pickarda jsem si už nesliboval vůbec nic.
Prospekti hrají výborně, snad pouze na zraněného Raymonda.
Snad po TDL dostanou velký prostor Svečnikov, Cholowski, Rasmussen. Hlavně první dva mají velmi nejistou budoucnost jako hráči Red Wings. Svečnikov mě letos překvapil hlavně střelou. Taky jeho decision making se mi líbí. Jeho problém je rychlost a to, že ztratil x let developmentu. Fandím mu a doufám, že se udrží. Cholowski zatím nevypadal vůbec špatně. Je to hráč taky extra na hraně. Vypadal, že se defenzivně zlepšil a aspoň částečně využívá svoji size. Rasmussen má nejjistější místo, zlepšil bruslení a hraje do těla. Na druhé straně nemá vysoký upside. Vidím ho jako net front hráče při PP a 3. liner.
Velmi dobře hraje 4. lajna Erne-Glendening-Helm a teď nově složená 1. lajna Zadina-Larkin-Fabbri. Znatelně nám chybí již dlouho Bertuzzi.
vypadá to, že se odrazíme ode dna - a proto z té upravené loterie bude profitovat zase někdo jiný ... (neříkám, že je špatně, že hrajeme mírně nad očekávání, ale i tak se nám to pravděpodobně vymstí)
Rethon píše:
pon 29. bře 2021 10:04
vypadá to, že se odrazíme ode dna - a proto z té upravené loterie bude profitovat zase někdo jiný ... (neříkám, že je špatně, že hrajeme mírně nad očekávání, ale i tak se nám to pravděpodobně vymstí)
Myslím, že letos na tom nikterak nezáleží. Resp. není to tak zásadní. Vyrovnaná draft class a nedostatek scoutingu. Pokud budeme brát 3. nebo 6. by nemělo být zásadní. Takže naopak očekávám, že nám letos dá NHL jedničku. :yes:

Zásadní bude draft příští rok, očekávám, že Yzi udělá nějaký setback, minimálně při TDL, pokud půjdeme někam mimo bottom 3. Uvidíme, kde skončí Bernier, jaké budou divize, jestli dojde k tradu Manthy. Je tam dost proměnných. Hodně prospektů asi ještě zůstane v Evropě/AHL. Seider může udělat velký rozdíl. Jsem na to zvědavý, ale očekávám, že Yziho plán je maximalizovat pravděpodobnost na zisk Wright/Lamberta, tím by končil náš rebuild, protože toho času už budeme mít pravděpodobně top 3 prospect pool NHL.
Novis44 píše:
pon 29. bře 2021 10:32
...
No i ta loterie se mění až od příště právě a já se trochu obávám toho pojmu "winning culture", na kterém se u nás vždycky kladl veliký důraz. Já vím, že "winning" je pár sezon spíš cizokrajné slovo než součást kultury. Ale předpokládám spíš pokusy o postupné zlepšení týmu přes mladíky a low risk trady nebo pickupy z waiveru (Djoos, Fabbri) než vložení jakékoliv zodpovědnosti za budoucnost klubu do rukou loterie ...
A Seidera bych příští rok čekal v campu a pak i v týmu, ty ještě ne?
Loterie se mění již od této sezóny. Losovat se budou jen 2 týmy. Tým se určitě staví okolo draftovaných hráčů a Yzi chce těch picků nashromáždit, co nejvíce. Neříkám, že vkládat naděje do loterie, ale pokud loterii příští rok hitne tým jako my, tak by mělo být vymalováno. Vše další už věřím Yzi pohlídá. Pokud ne, tak buď doufat, že někdo extrémně předčí svůj potenciál nebo být sharp na UFAs a v tradech. Tato cesta už je ovšem ošemetnější.
Většina smluv, co Yzi podepsal jsou krátkodobé a slouží jako tradebait či zaplácnutí. Prostě zamezit tomu, aby se opakovala loňská sezóna. Někdo se může chytit a být součástí dlouhodobě. Ovšem vidíme, že hráče jako Ghost prostě nevezmeme, tzn. nechceme být ještě dobří, jak jsem psal Yzi ten tým bude držet zpět ještě minimálně příští rok. Letošní offseason bude velmi podobná jako loňská.
Seidera už nikde neschováme a příští rok bude hrát NHL. Asi to bude znít přehnaně, ale já bych ho v tuto chvíli neměnil s nikým z jeho draft class. Ani Hughes, ani Dach. Mám zde velké očekávání a nedivil bych se, kdyby si hned za rok řekl o pozici v prvním páru a nejvetší ice time.
Pokud se nic nezmění (jakože změní), tak v NHL budou Rasmussen, Cholowski, Svečnikov, Lindstrom, možná Pearson.
Řekl bych, že Veleno začne na farmě a v průběhu sezóny se dostane ke křídlům.
Berggren by mohl být velký steal. Vidím to, že začne spíše v AHL.
Raymond taky spíše v AHL, pokud nezůstane ještě sezónu v SHL. Na NHL by musel velmi zesílit.
Johansson buď SHL nebo AHL.
Netuším, co McIsaac.
Všeobecně si myslím, že budeme hodně opatrní s prospektama a vše půjde pomalu, postupně.
Imo win trejd, ta cena je fakt moc, ale klidně se může záhy ukázat, že ta cena je naprosto adekvátní. Tony je nečitelný do budoucna, nicméně ta protihodnota za mě naprosto super. Líbí se mi, že prostě evidentně míříme výš.
Caps budou asi taky spokojení. Mají Manthu, který tam může ukázat velké věci a podle mě je lepší než Vrána. Jen jestli se mu teda bude chtít no :-D Vrána se taky nevrací, takže v tomhle směru kus za kus.
Zbavili se Páníka a Vrány, kterému stejně končí smlouva. Draft je teď moc nezajímá, když mají posledních pár let s Ovcou.
Pokud Toncek ukáže co v něm je, nebudou litovat.
Sezóna nám dospěla do konce, tak můžeme bilancovat. Její průběh proběhl dle očekávání a tak bych se spíš zaměřil na hráče individuálně.

Bernier/Greiss - Oba přinesly týmu kýženou stabilitu. Greiss měl těžší start, protože neměl ofenzivní podporu, tak mu kleslo sebevědomí, ale po zranění Berniera začal chytat na vysoké úrovni. Bernier předvedl podobný výkon jako loňskou sezónu a vuhledem k tomu, že nebyl tradovaný, tak bych očekával re-sign na 2 roky.

Hronek - top quarterback z něj pravděpodobně nebude, v přesilovkách zklamání. Myslím, že je třeba ho dostat na half wall, na tom hrotu deštníku to moc nefunguje. Takže do ofenzívy trochu za očekáváním, ale celkově hru posunul zase o trochu výš a věřím, že až dostane menší roli, lehčí match-ups, více startů v OZ, tak bude výborný 2nd pair D.

Biega - takový 7.-8. bek, už bych ho asi nechal jít, ale whatever...

Cholowski - přestože zlepšil defenzivní hru, tak dělá velmi malé pokroky a stále mi vadí ten jeho nedostatek urgency, agresivity, pomalé první kroky. Viděl bych ho jako sweetener v jednom z dalších trejdů. Tuším, že dlouhodobě není v našich plánech.

DeKeyser - vrátil se po zranění a operaci zad a postupem času se rozehrál do jeho standartu, tzn. velmi spolehlivý defenzivně, ale ne úměrně k jeho platu.

Djoos - typický hráč, který bude všude hvězda, všude jen ne v NHL, která je těsně nad jeho limity. Největší slabinou bylo jeho bruslení. Už podepsal v Zugu a jde s Abbym vyhrát další švajc titul.

Lindstrom - hodně stabilní obránce, 3rd pair je asi jeho strop, ale pokud dokázal dále dělat pokroky, pak bych řekl, že má u nás dveře otevřené.

M. Staal - velké překvapení, začátek byl špatný, hodně špatný. Byl pomalý, přišlo mi, že zbytečně tahá Stechera dolů a nemohl jsem rozklíčovat, proč dostává tolik IT. Jak šel čas, tak se lepšil a lepšil a sezónu skončil jako naše největší jistota vzadu, velmi dobrý výkon. Obzvláště situace 2 na 1 řešil výborně. Dokonce bych se nebránil ho prodloužit na rok okolo 1.5 mil.

Stecher - pro mě nejkontroverznější hráč. Velmi dobré bruslení, jednoduchá hra v defenzivním pásmu, kvalitní transition. Moc ho srážely takové ty nevynucené chyby či např. špatné střídání, atd. Celkově jsem z něj nadšený, ale musí dále zapracovat na konzistentnosti.

Merrill - dle očekávání, kvalitní defenzivní výkon na úrovní 3rd pair hráče NHL.

Nemeth - velký skok dolů, v minulé sezóně nasadil laťku daleko výš než v této začal...

Larkin - doufám, že Larkin bude výhledově takový náš Landeskog, lídr, co nepatří mezi top 3 v týmu, ale je pro tým velmi důležitý. Má teď po 2 těžkých sezónách, kde musel neustále někoho tahat, buď nováčky nebo hráče, od kterých se čeká další krok nahoru. Zatím jsem ho viděl vybudovat chemii pouze s Bertuzzim (myslím samozřejmě v tom současném kádru, Zetterberg si s nim seděl dost).

Veleno - v pár zápasech podal takovou ochutnávku, že očekávám v příští sezóně jeho start hned v NHL nebo první call-up. Švédská liga mu prospěla a dojel jako kompletnější, silnější a rychlejší hráč. Jestli je v jeho možnostech kdy udělat top 6 zatím netuším.

Hirose - hráli jsme s ním nejlépe PP, ale jinak je nevyužitelný. Nemá rychlost, výšku, size, bohužel. V Evropě by exceloval.

Brome - tento pokud nevyšel, high energy guy, co nedokáže na NHL úrovni dělat správná rozhodnutí a být produktivní. Už je zpět v Evropě.

Erne - obrovské překvapení, trochu jsem hořekoval na Yziho, proč podepisuje nejhoršího hráče loňské sezóny, který není produktivní, je pomalý a nehraje ani do těla. Boom letos vše naopak. Hráč, který udělal největší pokrok. Yziho chlapík, očekávám friendly kontrakt a možnou dlouhodobou spolupráci, velmi překvapil.

Zadina - udělal velký pokrok ve hře bez puku, ve forecheckingu a backcheckingu. Jeho two-way hra je úplně jinde, navíc se ukázal jako velmi schopný při zone entries. V další sezóně věřím, že se zlepšení ukáže i na produktivitě, to je místo, kde zůstává za očekáváním, nicméně zde stále vidím top 6 potenciál.

Pánik - přišel jako cap dumb, nám jeho smlouva na další 2 roky nijak neublíží, bottom 6 - 13. útočník. Překvapilo mě, jak vypadá na ledě velký.

G. Smith - hráč, kterého bychom měli pokrýt přes expanzi. Nerad bych o něj přišel, je to tank, má velkou sílu, nemusí být nutně každý zápas na soupisce, ale pokud bude, tak by si soupeři měli 2x rozmyslet zda budou nahánět naše top forwardy. Rád bych viděl, aby dostal v příští sezóně větší prostor.

Nielsen - příští rok mu končí smlouva.

Bertuzzi - právě prodělal operaci zad, kvůli čemuž vynechal téměř celou sezónu. Snad se vrátí v jeho stylu. 9z. - 5g+2a=7p...Byl náš nejproduktivnější hráč ještě dlouho poté, co nehrál. Velmi platný do přesilovky. ku*vička pro všechno, vysoké hokejové IQ. Myslím, že by byl velmi platný v play-off.

Helm - srdcař, celou sezónu klasicky oddřel, bohužel nemá ruce a tady už bych to viděl na konec u nás. Vše co mohl nám už dal, nevidím důvod podpisu, ale nijak bych se nezlobil, pokud by dostal ještě rok.

Svechnikov - se Svechem je konec, 2x jsme ho poslali přes waiver. Přišel o spoustu let developmentu. Už při draftu bylo jeho slabinou bruslení a ty oddělané kolena a celá řada dalších zranění tomu nepomohla. Možná prodlouží, protože se celá rodina přestěhovala do USA, ale budoucnost už v něm nevidím. Za normálních okolností už by dle mě byl dávno v KHL.

Fabbri - škoda těch zranění, covidů atd. Když hrál tak byl jednoznačně top 6 materiál. Zde spokojenost. Zkouška na centru se nezdála jako nevydařená, ale ani jako povedená, na křídle je prostě efektivnější.

Namestnikov - nulová ofenzíva, ale hraje PK, odpovědně dozadu. Malinko zklamání za mě.

Gagner - výkon dle očekávání, re-sign zde ovšem nečekám.

Vrána - v krátké době se uvedl jako elitní hráč. Zrychlení a střela zápěstím mě až zarazila, že kdo to přišel. Zvýšená odpovědnost a IT, čas na PP mu prospěl. Jsem zvědavý, kde je vlastně jeho strop. Tady můžeme být všichni ještě dost překvapení.

Glendening - každý zápas odmakaný od začátku do konce, dlouhodobě jeden z nejlepších hráčů na vhazování v lize, platný na oslabení. Vzor pro mladé. Další 2 roky vidím jako logické vyústění této spolupráce.

Filppula - na NHL už to není, vysoké IQ a šikovně ruce jdou vidět stále, ale už bych to viděl na návrat do Finska.

Rasmussen - velké zlepšení, využívá frame u mantinelu, zlepšil bruslení. V každém zápase je jednoznačně involved a chce být lepší a důležitější pro tým. Pro nedostatek skill a IQ ho vidím jako max 3C, snad mě přesvědčí, že se mýlím.

Ryan - slušný, ale neudržitelný start, injury proned. Za drobně bych se nebránil dát mu další rok, ale nevadil by mi ani odchod...
Já doufám, že Staal, Biega, Helm, Filppula, Gagner končí. Ryana bych pustil asi taky vzhledem k tomu, že stejně dojde x hráčů z trhu. Bohatě nám stačí Nielsen, Namestnikov, Páník...
Jediného Glenda bych podepsal.
Jirik19 píše:
ned 16. kvě 2021 20:14
Já doufám, že Staal, Biega, Helm, Filppula, Gagner končí. Ryana bych pustil asi taky vzhledem k tomu, že stejně dojde x hráčů z trhu. Bohatě nám stačí Nielsen, Namestnikov, Páník...
Jediného Glenda bych podepsal.
Může být. Jsou to vše pouze malé podpisy, detaily. Pokud Yzi vezme někoho jako cap dumb a získá 2. kolo, tak ok. V offseason bude mít hodně práce s těma všema podpisama, úplně nečekám nějaký blockbuster. Příští sezónu vidím podobně jako letošní s mírným zlepšením. Na těch nejvyšších pozicích draftu 22 je to našláplé.
Během sezóny se můžeme dočkat podobného tradu jako letos Mantha.
Pokud letos na draftu nevezmeme ani Wallstedta ani Cossu, pak se budeme asi spoléhat na ulovení golmana mimo draft.
Ještě jsem zapomněl na 1 jméno: Chase Pearson, chtěl bych ho vidět příští rok ve 4. lajně(náhrada za Helma).
Co se týče těch UFAs, tak bych chtěl především někoho, kdo bude dobrý parťák pro Seidera na začátek kariéry. Martinez bude moc drahý. Takový top kandidát je pro mě Oleksiak. Dále by tu roli mohl plnit třeba Edler nebo právě M. Staal.
Říkám si, jestli jsem mohl být po loterii spokojený. Když zase nejsme vylosovaní, tak mě to štve, protože nám zase nepomohla. Ale kdyby nás vytáhli, tak jsem naštvaný asi taky, protože to je v ročníku bez jasné jedničky nebo generačního talentu...
A kvůli covidu bude ta pravá loterie spíš až na draftu ...
Totálně to tady zdechá. Už tady ani nechodím. :thumbsdown:
Creeper píše:
čtv 12. srp 2021 18:55
Totálně to tady zdechá. Už tady ani nechodím. :thumbsdown:
Bohuzel.. a mrzi me to. Ja jsem sem chodival strasne rad, i kdyz zdejsi specialiste byli mnohdy "neprijemni". Nicmene ty informace a zajimave nazory, tech sem si opravdu cenil. No nekteri zustali a napriklad topic Colorada furt zije a vzdy si jej rad prectu. :)
Guddy.44 píše:
pát 13. srp 2021 20:38
Bohuzel.. a mrzi me to. Ja jsem sem chodival strasne rad, i kdyz zdejsi specialiste byli mnohdy "neprijemni". Nicmene ty informace a zajimave nazory, tech sem si opravdu cenil. No nekteri zustali a napriklad topic Colorada furt zije a vzdy si jej rad prectu.
Asi tak. :wink2:
Tak u RW je problém, že není poslední dva roky moc co komentovat, nicméně přesně tenhle ročník 21/22 by mohl být už k něčemu pomaličku, odpadávají poslední sick kontrakty, začíná se to hýbat konečně pozitivním směrem. Ještě rok, dva a bude tu zas veselo.
tak jsem zvedav, co letos vymyslime. Uz dlouho jsem nebyl tak nateseny :)
Na sezónu se taky velmi těším, jen si uvědomuji, že jsme ještě "daleko". Věřím, že příští rok bychom mohli reálně pomýšlet na play-off a podle mě bude nutností, abychom byli, co nejdéle ve hře, pokud bychom se do něj nedostali.
Od letošní sezóny očekávám hlavně to, aby se etablovali mladí hráči, kteří budou core týmu budoucího. Výrazné zlepšení přesilovky, k čemuž má pomoci noví asistent Tanguay a i noví hráči na PP jako Leddy, Raymond, Suter, Seider.
Obavy mým trochu z PK, v přípravě se mi nelíbil náš vzorec a mám určité pochybnosti o Houdovi. Zalepit ztrátu Glendeninga a Helma nemusí přijít ze dne na den. Nově příchozí Rowney měl šíleně špatný kemp a asi nebude ani začínat v základu. Takže očekávám, že o PK se postarají především Gagner, Namestnikov, možná Stephens, Smith...
Veleno měl vynikající kemp, ovšem neunikl poslednímu škrtu. Nicméně jeho čas přijde spíše dříve než později. Myslím, že ho budeme chtít na pozici C, kde v tuto chvíli není místo a na křídle 3. lajny jsme upřednostnili Namestnikova právě kvůli stabilitě na PK. Dostane pozici 1. centra v AHL a bude ready na první call up. V podstatě s tím souhlasím.

Přibližná zahajovací sestava:

Bertuzzi-Larkin-Raymond
Fabbri-Suter-Zadina
Namestnikov-Rasmussen-Erne
Smith-Stephens-Gagner
Rowney rotating in @ 4W

DeKeyser-Hronek
Leddy-Seider
Oesterle-Stecher
Staal-Lindstrom

Ztráta Vrány je velmi citelná, ale otevřela možnost Raymondovi chytit šanci za pačesy a nepustit. Spojení Zadina-Larkin nefunguje a tak jsem rád, že Zadina dostane přesně to, co sedí jeho stylu a už se jen modlit, aby zvedl produkci. Fabbri měl hodně silný kemp a Suter má vysoké IQ, všichni 3 hrají East - West, všichni umí zakončit a nikdo z nich není v ničem extra, ale ve všem velmi decentní. Dále spojení Rasmussen-Erne, od obou očekávám zase krok vpřed a vytvoření opravdu silného secondary scoringu. Stephens se zatím jeví jako velmi dobrá akvizice.

V obraně je to zase trochu veselejší, i když tam samozřejmě leze vidět nedostatek top kvality. Všechny oči na pár Leddy-Seider, snad vezmou trochu tíhy a odpovědnosti z Hronka a ten si pomalu najde ten svůj sweet spot na 2. PP a případném druhém páru. Jsem klidný, co se týče té pravé strany, vlevo to nemusí být ono i přes ten zvýšený depth. Je DeKeyser stále schopný zahrát důstojně tolik minut? Vydrží bez zranění? Dokáže Leddy Seidera dostatečně podržet ve své první sezóně i směrem dozadu? Dokáže Staal ještě bruslit na takové úrovni? Z Oesterleho mám dobrý pocit a myslím, že nakonec dá 60+ zápasů. Již velmi zkušený zadák, který se přizpůsobí kdekoliv a přinese stabilitu, takto se na něj dívám.

Koho budeme preferovat v bráně od 1. dne zatím úplně nevím. Já jsem pro udělat z Nedeljkovice jedničku a Greissovi nechat třeba třetinu zápasů. Mám ovšem pocit, že se tam bude jednat o vztah 1a, 1b a až dle výkonnosti se ukáže jakým směrem. Nedejlkovic neměl úplně silný kemp a za obranou Wings to bude jiné, než v Canes. Navíc po Bernierovi zde taky nebude mít snadnou pozici.

Složení pětek se mi zatím velmi líbí a nemám žádný větší problém s ničím se stalo. Raymond mi udělal radost a v žádném případě jsem nečekal, že tým udělá (před kempem). Určitě uvidíme hodně změn (Bertuzzi asi nemůže nastoupit do 9 zápasů v Kanadě, kvůli odmítnutí vakcíny). Počítám i s nějakým větším tradem (máme již velmi silný prospect pool a pár hráčů je velmi blízko sestavy, bude třeba uvolnit místo a zároveň maximalizovat sílu v základu), tento aspekt bych určitě od Yzermana čekal. Příklad - Bertuzzi není "jeho" typ - půjde. Zadina i přes velký investovaný čas v top 6 a na přesilovkách stále nenajde cestu, jak bodovat a Veleno s Bergrennem budou dominovat v AHL - půjde. Dávám jen příklady, co se týče Zadiny, tak je stylově velmi velmi podobný na Kucherova a předpokládám, že budeme mít dál trpělivost. Bertuzzi byl za mě velkým kandidátem na výměnu, jenže absolvoval operaci zad a nyní odmítl vakcínu, navíc je jedním z mála, kdo rozumí hře Larkina, tak uvidíme.

V neposlední řadě je třeba zmínit náš prospect pool. Když tedy už odečtu Seidera a Raymonda, tak bych to viděl takto - Edvinsson, Berggren, Cossa, Veleno, Johansson, Niederbach, Soderblom, Buium, Tyutyayev, Sebrango, Wallinder, Tuomisto, Viro, Mastrosimone, Pearson, McIssac, Mazur, Hanas, Savage.

Někteří z nich mají velmi dobrý start do sezóny. Edvinssonem jsem unešený. Johansson sbírá z obrany bod za bodem v SHL. Sebrango bude hrát znovu AHL. Jako případný steals se zatím jeví Soderblom a Tyutyayev. Pearson je velmi blízko NHL jako 4th liner. Velkým otazníkem jsou pro mě Wallinder a Tuomisto. Oba vysoké picky, oba projects. Velcí obránci s velkým potenciálem, ale zatím to není úplně ono. Obecně zatím úplně nefungují naše NA pics. McIssac asi nikdy nebude v NHL, Mastrosimone, Hanas by potřebovali silnou sezónu, aby se vrátili "zpět".
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO