Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Vitajte v klube "Odrbanych draftovou loteriou" :moj:

Niekedy to sice môže byť blessing in disguise, vid 2017 a Makar, ale tento rok s Lafrenierom to tak asi nebude no... :neviem:
Ten pocit, když se v hokejovém světě měsíce nic neděje, pak se najednou děje hodně a ty si přeješ, aby se zase radši nedělo nic ...
doufám, že č. 1 získá Toroto nebo Edmonton, to bych si moc přál - ti to potřebují nejvíc (i když všichni víme, že to bude Arizona, protože Hall)
Já měl sen, že to je fejk, že to není ofišl :lol2:
Fabrri 2,95per ok, myslím. Když to jeden porovná s Helmem :lol2: :lol2:

Btw... ten pocit:
Obrázek
Smlouva fer pro obe strany. Ted Mantha a Bertuzzi. Uvidime, co vymysli Yzi na draftu a na UFA trhu. Brankarska situace se trochu komplikuje, kdy jsem ocekaval, ze prijde nejaky stopgap typu Marsktrom, Lehner, Greiss, Khudobin. A co se nestalo, vsichni jsou v bojich o SC a jejich cena roste. Asi bych se zkusil poohlednout jaka je protihodnota za Demka ci Jarryho (ten asi zustane na ukor Murryho). Hodne se mluvi o Brodiem, Krugovi. Pokud bych sel po nejakem UFA obranci, tak snad jenom po Pietrovi nebo zase short term stopgap typu Greene (z toho bych odvazany ale nebyl). Tezko odhadovat v jakem stavu bude nase obrana, je tam moc otazniku.

Verim, ze Yzi zaroven vyuzije cap hell, ktery bude svirat celou radu tymu, dale extension draft. Vse v souvislosti se zmrazenim platoveho stropu bude hrat do karet prave Wings. Jsem rad, ze je Yzi trpelivy, nechci aby Det dopadl, jak jine tymy. Muzeme byt svedky nekolika ruznych pristupu, ktere nefunguji - Montreal, Edmonton, Florida, Arizona, Toronto. Verim Yzerplanu a neocekavam, ze by doslo k takovemu mismanagementu jako v uvedenych prikladech.

Na draft jsem velmi zvedavy. Pokud nepropadne Stutzle, tak bude mit Yzi bud sveho favorita nebo se pokusi o trade down. Ja jsem nyni na vagonu v poradi - Perfetti, Raymond, Rossi. Letos bude velka hloubka v draftu, takze pokud bychom ziskali nejaky + pick v ramci 1. a 2. kola, tak by to bylo super. Na obrance bych se zameril pristi rok, protoze to bude neobycejne naslapany na D.
Daley pryč, Error pryč (po tom mi bude extra smutno), Gagner for free, Staal in s pickem, z toho polštáře se bude dát ještě něco solidního vymlátit, líbí se mi to čím dál víc..
JKL píše:
ned 27. zář 2020 18:43
Error pryč
:oslava:
je to pár drobných krůčků, ale správným směrem - a to je hodně potěšující po té době, co se Ken snažil zachránit nezachránitelné
Plus jsme největší kandidáti na Kruga, který zatím smetl ze stolu 6,5x6 od Bruins. Čehož se docela bojím, neočekával bych nějakou velkou "home sale". Dle mě 7x7 je limitní. Nejsem jeho velký fanda, ale je jasné, že by nás v přesilovkách posunul úplně jinam. Představa Seider – Krug na papíře nevypadá špatně. Upside Seidera je samozřejmě výše než Carla. Takže by se mohlo jednat v klidu o první pár. Ale ten term mě tam trochu děsí. Uvidíme jestli Krug opravdu hitne UFA nebo odkoupí někdo jeho práva, ale myslím, že je velmi reálné, že se bude jednat o podpis Wings.
Očekávám ještě 1 podobný move jako Staal + 2nd. Nejvíce se nabízí Ericsson +, Dubinsky +, MAF+, Johsson+, těch možností je tam x.
Draft 2018 a 2019 se zatím jeví jako velmi povedený. S novou sezónou bych zmínil především Bergrenna, kterému se vydařil start a vypadá, že jeho development snad půjde očekávanou křivkou vzrůstu.
Blíží se nám taky draft 2020 a nejvíce se ohledně Wings mluví o Rossim. Pokud nepropadne nikdo z dvojice Stutzle, Byfield, pak Yzi asi vsadí na pozici C, Rossi je navíc pravděpodobně NHL ready jako nejstarší z draftu. Je to compete monster, klon Marchand – Crosby.
Dle rumours další největší favoriti Yziho jsou Perfetti a Drysdale. Zajímavé, že se moc nemluví o Raymondovi, o kterém by Hakan měl vědět první poslední. Interviews s Perfettim a Drysdalem dělal Draper, zatímco jako s jediným Rossim vedl interview Yzerman a to hned 3x.
Rethon píše:
úte 29. zář 2020 08:35
je to pár drobných krůčků, ale správným směrem - a to je hodně potěšující po té době, co se Ken snažil zachránit nezachránitelné
Ale .. tím nechci nějak hanit nebo adorovat .. bylo už dva-tři roky zpět jasné, že reálně ten tým může jít nějakým směrem až od sezon 20/21 a 21/22 (konec Helma, Weissův buyout a Zeteho smlouvy). Rozdíl akorát je, že Yze si toho všiml, zatímco Ken se nebyl schopen těmi podpisy do toho termínu strefovat. Prostě daleko agresivnější taktika stylem "my teď můžem vzít blbý kontrakt a místa zaplácáme klidně shitem na 1y smlouvy". Tohle se mělo ale dělat už dva tři roky zpět, dyk sem tu snad ještě psal dávno, že nechápu, proč jednoduše neskupujeme mizerné kontrakty do 21/22. Místo toho nesmyslně podepsal Daleyho tehdy. Vždyť bylo idiotovi jasné, že s tím capem stejně nic nevymyslí. Tyhle krůčky ukazují zpětně tu Kenovu obludnou bezradnost, jak si sám sobě neustále házel klocky pod nohy.
Novis44 píše:
úte 29. zář 2020 13:15
Plus jsme největší kandidáti na Kruga
Já nějak nevim. Je jasný, proč by to smysl dávalo (návrat domů, ...), ale zároveň je ještě jasnější, proč by to smysl nedávalo. Pokud se nestane zázrak, tak budeme ještě minimálně pár let mizerní a Krug nám z toho nepomůže, naopak by zabral místo pod stropem pro další potenciální výměny ála Stall.
Podle mě teď můžeme zkusit vytěžit co nejvíc z toho, že neporoste cap - krom salary dumpu ještě můžeme podepsat někoho výrazně pod cenou, protože na něj nikde jinde nebude místo vůbec.

Co se draftu týká, slyšel jsem asi před měsícem, že nejspíš Perfetti - ale to je zase "jeden expert podívdal" a i kdyby, tak kdo ví, co se od té doby změnilo. Zajímavé by bylo, kdyby chtěl někdo skočit na naše č. 4 a my draftovali později. Protože jsem taky slyšel (od GM Ottawy v 31 thoughts), že pro něj je jasná jednička, pak 2+3 a pak je na podobné úrovni asi 4-12 ...
Rethon píše:
úte 29. zář 2020 14:05
Já nějak nevim. Je jasný, proč by to smysl dávalo (návrat domů, ...), ale zároveň je ještě jasnější, proč by to smysl nedávalo. Pokud se nestane zázrak, tak budeme ještě minimálně pár let mizerní a Krug nám z toho nepomůže, naopak by zabral místo pod stropem pro další potenciální výměny ála Stall.
Podle mě teď můžeme zkusit vytěžit co nejvíc z toho, že neporoste cap - krom salary dumpu ještě můžeme podepsat někoho výrazně pod cenou, protože na něj nikde jinde nebude místo vůbec.
Tak ten rebuild nebude dokončen čistě draftem a našimi hráči, jak bylo řečeno, s koncem příští sezóny přijde velký cap relief, takže podpis Kruga nemá na další dump moves vliv. Tam místo je a můžeme očekávat alespoň 1 trade tohoto typu. Dále nám bude hrát do karet expansion draft. Ty karty jsou rozdány dobře a Yzi, když někomu věří a chce ho, tak je agresivní. Viz. draft 2019 – Seider, Tuomisto. Já jsem s tím podpisem tak 50 na 50 kvůli termu. Pro rozvoj našich útočníků a budování vítězné kultury by to byl klíčový podpis. Následující rok budeme bottom feeder, ale Yzi jasně vyjádřil, že chce stihnout rebuild, tak aby Larkin, Mantha měli ještě dobré roky před sebou. Můj odhad je, že největší řezy přijdou v další offseason, ale vůbec bych se nedivil, kdyby byl agresivní již nyní, pokud bude správná šance.
Rethon píše:
úte 29. zář 2020 14:05
Co se draftu týká, slyšel jsem asi před měsícem, že nejspíš Perfetti - ale to je zase "jeden expert podívdal" a i kdyby, tak kdo ví, co se od té doby změnilo. Zajímavé by bylo, kdyby chtěl někdo skočit na naše č. 4 a my draftovali později. Protože jsem taky slyšel (od GM Ottawy v 31 thoughts), že pro něj je jasná jednička, pak 2+3 a pak je na podobné úrovni asi 4-12 ...
Devellano/Osgood jsou majitelé Saginaw, kde Perfetti hrál. Zároveň Draper s ním je do rodiny. Byl skoro celou dobu můj favorit, ale má průměrné bruslení, vysoký upside a teoreticky může být centr. Ale bude long–term project. Hakan bude mít pod mikroskopem Raymonda a Holtze. Raymond vypadá hodně zajímavě, takový Marner.
Myslím, že reálná šance, že půjde LA off the board tam je, s největší pravděpodobností by se jednalo a reach na Drysdala jako obránce. Dorian jde Stutzle/Byfield.
U nás bych to viděl v pořadí na Rossi, Perfetti, Drysdale.
Ale jak, bylo psáné výše, spousta odborníků má ten tier typu:
1.
2.– 3.
4.–9.
10.–18.
atd.
Takže je to dost ve hvězdách obzvlášť u Yziho. Máme armádu 2. kol, draft vypadá dost deep, měli by propadnout kvalitní hráči. :good:
4.
To je pravda, chtělo by to z druhého kola někoho jako Kucherova :)

Ta vazba na Perfettiho je dobrá, aspoň toho kluka znají a můžou se líp rozhodnout.
JKL píše:
úte 29. zář 2020 13:33
bylo už dva-tři roky zpět jasné, že reálně ten tým může jít nějakým směrem až od sezon 20/21 a 21/22 (konec Helma, Weissův buyout a Zeteho smlouvy).
Zetterbergova zmluva nehrá žiadnu rolu. Plat hráča umiestneného od začiatku sezóny a po celú sezónu na LTIR sa nezapočítava pod platový strop. Ak sa platový strop na začiatku sezóny dosiahne mimo LTIR presne na jeden cent, platový rozpočet sa navyšuje o celý plat hráča na LTIR. Ak má teda klub naplnený platový rozpočet a na LTIR hráčov za 10 miliónov, jeho platový rozpočet na začiatku sezóny sa navyšuje o 10 miliónov. Ak má klub pod platovým rozpočtom voľných 5 miliónov a na LTIR má hráčov za 10 miliónov, jeho platový rozpočet sa navyšuje o polovicu tejto sumy - 5 mil. Atď. Zetterberova zmluva (a predtým napr. Franzénova zmluva) preto Red Wings neuberala a neuberá z ich platového rozpočtu a RW na ňu vôbec nemusia hľadieť. Všimol som si, že v minulosti takto niektorí fanúšikovia "znenávideli" Franzéna za to, že skončil na LTIR a jeho plat mal "roky zaberať miesto" v platovom rozpočte, ale nebola to pravda a v skutočnosti RW v ničom neobmedzoval. Platí to samozrejme aj pre Zetterberga. Platový strop sa v týchto situáciách neznižuje, ale naopak, navyšuje, takže hráč na LTIR nie je v platovom rozpočte prakticky žiadnou prekážkou.
jojo, a je velký rozdíl mezi tím jít na LTIR a už nehrát nebo rovnou ukončit kariéru.

Myslim, že jkl to nicméně myslel ještě do doby, kdy nebylo jasné, že Zette už nenastoupí - tam ta jeho smlouva zabírala místa dost
Áno, to sa však týkalo len krátkej doby počas leta 2018, kedy už RW boli v prestavbe a na trhu prestali podpisovať hráčov za veľké peniaze, takže neistota tam nebola. Posledné tri sezóny do roku 2018 odohral všetko, v lete 2018 to ukončil, v septembri 2018 oznámil a v októbri 2018, deň pred štartom sezóny, bol riadne zapísaný na LTIR, takže jeho zmluva nikdy, ani len zápas, nebola príťažou a nezavadzala v platovom rozpočte. Ale často sa na to zabúda...
Ano jenže jak říkáš - on ten cap navyšuje při jeho dosažení. Což není to samé jako kdyby se nepočítal. A to rozdíl je. Hlavně když máš 20M Gap.
[/quote]
JKL píše:
stř 30. zář 2020 08:23
Ano jenže jak říkáš - on ten cap navyšuje při jeho dosažení. Což není to samé jako kdyby se nepočítal. A to rozdíl je. Hlavně když máš 20M Gap.
Pravda, ten cap relief si každý, koho sa to týka, uplatní len ak to na štarte sezóny potrebuje a má napätý rozpočet. Ak to nepotrebuje, potom mu ten kontrakt už vôbec nezväzuje ruky.
Marc Staal je ukazkovy priklad profesionala, ktory odovzda zo seba vzdy maximum, aby pomohol svojmu timu. Jasne, herne to nie je ziadna slava, ale v tomto smere ma co Wings ponuknut, obzvlast vo vztahu k mladym obrancom ako Seider, Hronek atd.
Abdul vyplacen. :?

Tak Steve to bere skutečně vážně, už je to solidně rozprášené, tenhle výkup je cajk, finančně i herně. Platit za naprosto nulového hráče 4M, to byl luxus hollandovského ražení. Může se jít klouzat pro mě za mě třeba za Valmez. :oslava:
JKL píše:
stř 07. říj 2020 09:43
Abdul vyplacen.

Tak Steve to bere skutečně vážně, už je to solidně rozprášené, tenhle výkup je cajk, finančně i herně. Platit za naprosto nulového hráče 4M, to byl luxus hollandovského ražení. Může se jít klouzat pro mě za mě třeba za Valmez.
Jen je asi třeba poznamenat, že je to s největší pravděpodobností kvůli tomu, že nebude AHL sezóna, kam jsme ho chtěli poslat.
... a čištění pokračuje, kvalifikační nabídku nedostali Ehn, Perlini a Bowey neboli průměráci, u kterých si za pár měsíců ani nevzpomenu, že u nás hráli. Takže čištění pokračuje a zajímá mě, co s tím prostorem pod stropem SteveY provede. Snad něco užitečného.

draft zhodnotit neumím, podle mě je na to brzo a vrátil bych se k němu tak za 5 let.
Teď to chce nějak upachtit tuhle sezonu a cílit na tu příští. Snad už s hráči jako Raymond, Zadina, Veleno, Seider, Berggren,...
S draftem jsem spokojený, hodnotil bych ho jako B. Jak říkal Yzi některá jména bohužel proklouzla.

Raymond a Wallinder byly moje 2 první picky, takže naprostá spokojenost. Niederbach je long project, ale Andersson říkal, že má top 6 upside, navíc je to centr. Hanase neznám, prý je skilled. Sebrango, Viro jsou two way Ds, smooth skaters. Bednar je dobrý pick. Zbytek upřímně neznám a snad se Draper v nějakém případě trefil, možná bych tam dal prostor víc Hakanovi v těch late picks, ale chápu, že první 3 hráči švédi, Sebrango Yzermana pick, tak nechali poté Draperovi volné ruce, ten pickl i svého syna, což bylo trochu zajímavé, protože jsme pak měli ještě trade na poslední pick (snad jakoby Drapera ml. někdo chtěl). :clap:

Zároveň budeme hledat cca 2 útočníky a až 3 obránce na volném trhu. Ve hře je stále Krug. Za mě bych se znovu poohlédl po nějakém reclamation project typu = Stecher, Wennberg, Duclair, u některých samozřejmě reclamation project úplně nevyhovuje definici. Prostě skrze flat cap hit nedostali kvalifikační nabídku, jiní byl zas byuout.

Markstrom již řekl, že do Detroitu nepůjde. Zkusil bych z Vegas asi vyždímat, co nejvíc a vzít MAFa či jinou krátkodobou možnost, která by byla buď levná nebo by nám dokonce přinesla futures.

Z RFA bych pustil i Erneho, ale jde vidět, že Yzi mu nějak věří. Za mě dává smysl jen Timashov, Bertuzzi a Mantha, který se cuká a chce asi bridge. Něco mi říká, že Mantha v budoucnu poslouží jako trade bait pro C, ale to už je v rovině velkých spekulací.
Rethon píše:
čtv 08. říj 2020 13:19
... a čištění pokračuje,
Yzi to vzal z gruntu :hehe:
Homesign Náměstníka, no uvidíme.. do toho je patrně nějak zamilovaný :lol2:
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS