Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

JKL píše:https://www.youtube.com/watch?v=pLNlY1Ew7CM

...vypadá fajn, rychlé ruce před brankou. Na farmu a uvidíme, co tam je a co tam není.
To musi byt synem Holmstroma jinak to neni mozny :) stejne osklivy a upracovany goly ale gol jako gol.Plati at je jakejkoliv.
To jo, snad krom toho nájezdu jednoho tam neměl nic, na co bych se chtěl podívat ještě jednou.

V play off v patnácti zápasech 18(7+11), čímž překonal rekord Sedinů za body juniorů v p-o.

V rodině nejsou, ale určitě to nemůže být náhoda.
JKL píše:To jo, snad krom toho nájezdu jednoho tam neměl nic, na co bych se chtěl podívat ještě jednou.

V play off v patnácti zápasech 18(7+11), čímž překonal rekord Sedinů za body juniorů v p-o.

V rodině nejsou, ale určitě to nemůže být náhoda.
Ja to nemyslel nejak ze bych chtel stourat :) ale jak rikam nic moc peknyho na pohled to neni ale takovy hraci jsou strasne platny co maj rychlou orientaci a reakci v brankovisti a dokazou davat goly.
Jo, já to myslel taky dobře. Mně se tihle hráči líbí, tyhle typy co se prostě nebojí dostat před bránou trochu kartáč. Vyslovených čarodějů s holí v ruce je málo. To se týká i Detroitu, třeba příklad Jurčo, zadkem leští mantinel o stošest, ale před branou projíždí s respektem k přírodě.

Uvidíme, furt Švédsko, i AHL bude asi jinde (netuším, nejsem znalec švédské ligy, ale počítám, že hra do těla bude i na nižším kanadském levelu trochu jinde).


Pro odlehčení a pobavení po sezóně :klobuk:
Musím říci, že z týmu, který se bude příští rok starat o to, aby nám Red Wings šlapali, mám hodně velkou radost. http://redwings.nhl.com/club/news.htm?id=771721" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Tak koho vezmem v 1. kole? Podle mě to bude Jeremy Roy.
Dlouhodobě chybí křídla, tipl bych nějakého LW, typologicky nějakého PF, to aktuálně chybí.

D v prvním kole určitě ne. Naco? Z aktuálních prospectů se dostane up jeden, možná dva (Marčenko, XO/Sproul), vždyť dva D prospecty pustili během posledního roku pryč(Almqvist, Backman), proč by tahali další? To je ztráta. Možná příští rok, nebo spíš za dva roky. D potřebujem, ale zkušeného bouráka na top pár, pokud možno (místo toho jelita přerostlého).

Potáhnout LW, LW/RW v prvních kolech.

Ale abych byl upřímný, je mi to docela jedno a klidně bych letos první kolo trejdnul v nějakém balíku s top prospectem (všichni se up stejně nedostanou) za .. ovšem nutno dodat.. skutečně adekvátní posilu. Ale o čem to vlastně mluvíme, Kene?
Paradoxně se v souvislosti s naším výběrem o obránci mluví asi nejvíc. Navíc to vytáhnutí Manthy asi nenapovídá, že bychom se chtěli 1. kola zbavovat. Mně osobně ta situace v útoku moc nevadí (budeme mít kvalitní bottom + top six, kde můžeme budovat hráče jako Pulkinnen, Larkin, Mantha, Athanasiau, Nosek). Akorát furt nevidím místo pro hráče jako Weiss (tam snad proběhne trade), Jurčo (zatím mě nepřesvědčil na žádný pozici, jeho výhoda je věk a Blashill), Anderson (ten podle mě půjde). Jsem zvědavý jakou pozici bude mít Ferraro. V bráně je situace taky uspokojivá, možná víc než to. Ale z té obrany mám dost smíšený pocity. A nejsem si jistý, jestli by to příchod Phaunefa vylepšil (jsem spíš proti). Vůbec nevím co dál očekávat od Smitha, popř. Kindla. Ericsson i Kronwall jsou momentálně v rolích, které nejsou úměrné jejich kvalitám. Quincey je kvalitama 5. - 6. obránce a jediný DeKeyser je podle mě v tuto chvíli na pozici, kde má být. Už 2 roky hledáme kvalitního ofenzivního beka, který drží hůl napravo a to je podle mě hlavní důvod, proč se DET rozhodne draftovat Roye.
O Phaneufa už záujem nemáme, ten trade padol okamžite po vymenovaní Babsa ako HC Toronta. Weiss bude dúfam vyplatený, je to pre nás výhodnejšie ako držať jeho 4,9 milióna na súpiske. Moje tipy na náš 19th pick sú Roy, Kyllington, Svechnikov, možno Bittner. A Jurčovi verte, sophomore jinx je škaredá vec, ale pod Blashillom pôjde hore, tipujem mu tak 35 bodov v budúcej sezóne. Dúfam tiež, že dá viac zodpovednosti mladíkom, aby sme sa nemuseli triasť, keď nám nedajbože na pár zápasov vypadne zo zostavy dvojica najlepších hráčov.
:joe:
Jako bych to neříkal. V naší organizaci se nic nezmění, dokud tomu bude šéfovat dědek.

Naprosto zbytečný podpis. Máme Ferrara, ale podepíšeme Andyho. Opět budeme mít narvaný kádr netáhlama a po týdnu sezóny nebudeme vědět, kam s nima.

Ještě bych poprosil Clearyho :pray:
S Clearym počítám, že ho signe.. Andy je zbytečný, je to prostě pěšák bez přidané hodnoty. Nakonec nehrál ani v grind line, ale ve třetí. Naprosto zbytečný, navíc centr.
tak jeste Cleary. Potom uz zbyva podespat nejakeho prestarleho trageda, ktery se behem par tydnu zrani a prestupove obdobi mame komplet.
Pasha na operaci. Začínáme dobře :(
1 19 19 DET EVGENY SVECHNIKOV LW RUS 6' 1" 199 QMJHL CAPE BRETON

Nechci aby to vyznělo jako ´já to říkal´, ale já to říkal...
PK píše:Pasha na operaci. Začínáme dobře :(
Právě proto jsme podepsali Andyho, ať máme plnohodnotnou náhradu. Takže žádný problém.
Jirik19 píše:
PK píše:Pasha na operaci. Začínáme dobře :(
Právě proto jsme podepsali Andyho, ať máme plnohodnotnou náhradu. Takže žádný problém.
presne tak. Pro nas je predevsim stezejni podepsat tyto klicove hrace, aby potom mohli zastoupit Datsyuka, Hanka a dalsi zranene. Jinak zadne nove hrace ani nepotrebujeme. Ten tym je obrovsky nabity
V třetím kole tedy pravoruký obránce..

VILI SAARIJARVI
- hm, 73kg

čtvrté kolo brankář, Van Pottelberghe

a těším se na další kola, protože tam vytáhnem budoucí hvězdy, to je jasné
Saarijärvi, van Pottelberghe :hmm:. Detroit asi vyberal podľa sympatií k hráčom, obaja dosť charizmatickí hráči :giggle:.

Kým Saarijärvi je dobrý pick (aj keď som si myslel, že ešte chvíľu vydrží), u van Pottelberghea som skeptický.

V každom prípade Saarijärvi je veľmi šikovný obranca, s výborným pohybom, dobrými puck-moving skills, kvalitá pozičná hra (čo už vyplýva z pohybu), ale veľkým otáznikom je jeho výška, ktorá ho limituje vo fyzickej hre, navyše stále potrebuje trochu popracovať na hre v obrannom pásme.

Van Pottelberghe je Švajčiar pochádzajúci z belgickej rodiny, hrajúci vo Švajčiarsku. Zrejme je aj dosť inteligentný, lebo uź keď šiel do Švédska, tak vedel plynule po anglicky :giggle:. Okrem toho rozumie švédčine (ale asi aktívne ovládanie nie je najlepšie), rozpráva aj po neemcky, a aj flámsky.

Čo sa týka hry, nie je to brankár hodný štvrtého kola draftu (ešte za ním šiel draftovaný taký Stezka, ktorého považujem za lepšieho brankára neź Vladařa, vôbec nebol draftovaný napr. Vehviläinen :-O ). Van Pottelberghe má dobrú postavu, avšak príde mi v bránke dosť pomalý, technicky nie je tiež dvakrát najlepšie vypracovaný.
Obrázek


Draft 2015 sa skončil, vyberali sme aj my, tak sa poďme pozrieť na našich šesť výberov. Tentoraz sme nemali 2. kolo, ten výber išiel do Dallasu za Erika Colea.

19th overall - EVGENY SVECHNIKOV (left wing) 188 cm, 91 kg
2014/15: Cape Breton (QMJHL) - 55 GP, 78 P, 32+46, +19

Z nášho prvého výberu som skutočne nadšený, v tom čase, ako aj povedal Getzo, BPA. Svechnikov v sebe predstavuje kombináciu úžasného hokejového skillu, veľkého tela, má 188 cm a 91 kg, dokáže hrať vo veľkej rýchlosti a podľa scoutov má "deadly aim", čiže mieri ako na streche čakajúci sniper na svoju obeť. Do zámoria prišiel iba pred uplynulou sezónou, no do Ruska sa neplánuje vrátiť, čo je dobrý signál. Dúfam, že s ním nebudú starosti ako s našim posledným QMJHL, Anthonym Manthom. Čo je potešiteľné, nemá teda v sebe "russian factor", oproti začiatku sezóny sa mu zlepšila angličtina, hoci stále by to mohlo byť lepšie, ale i toto je dôležité, že aj v tejto oblasti sa chce zlepšovať. S prihliadnutím na to, že je Rus a tým angličtina často nevonia, tak Evgenymu to ide celkom fajn. Nech v tom pokračuje. Takisto jeho defenzívna činnosť, tam musí riadne popracovať, no nie každý z 12ich útočníkov musí vedieť super brániť, som si celkom predstavil formáciu Svechnikov - Larkin - Mantha :slintac: ... Ak sa teda Mantha spamätá a začne napĺňať všetok svoj potenciál. Evgeny je vraj dosť blízko, aby bol pripravený na NHL.
A powerful and skilled forward…has great strength and balance on his skates…decent speed and agility, but not a real burner…has the creativity and hands to skate the puck through defenders and then power his way to the net…has a heavy shot that when it hits its mark, is pro caliber…uses his strength and long reach to protect the puck well…not much of a defensive game at this point…goes through long stretches where he is ineffective or downright invisible…can be physical, but also undisciplined…has great upside, but some bust potential as well.
"We had him rated pretty high," Wright said. "He's a big kid, really smart, good skill, hockey sense. We think he's a top-six forward. We're pretty excited."


73rd overall - Saarijärvi (D), 176 cm, 73 kg
2014/15 - Green Bay Gamblers USHL 57 GP, 6+17, 23 P, 14 PIM, -3

Prekvapujúci výber, najmä kvôli tomu, že tam boli jednak lepší obrancovia, keď už sme ťahali práve jeho, no a jeho výška mi tiež nepridáva na nadšení. Jakub síce vraví, že dobrý pick, no, uvidíme. Saarijärvi bol do roku 2011 útočníkom, i teraz má ofenzívne chúťky. Posledný rok hral v zámorí, ale ďalší rok sa vráti do Fínska. Angličtinu podľa jeho slov až tak dobre neovláda, ale istý posun tam je, minulé leto nevedel ani zaťať.
"When I came to USA I didn't speak any English, now I can do a little bit something."
O Detroite vraj veľa nevie, iba to, že tam hrá Pulkkinen. 3.-7. júla by mal byť na tradičnom development kempe v Traverse City. NHL by mohol spraviť, ak vôbec, tak za 3-4 roky.
“The complete package – size, strength, competiveness, hockey sense and skill,” [Red WIngs director of amateur scouting Tyler] Wright said. “There’s not really one thing that he doesn’t do very well. I think his skating’s got to maybe come a little bit. It’s not bad by any means but I think it’ll come with strength. He’s committed.

“This kid is a good character kid,” Wright continued. “Hockey means everything to him and his family. He was just too good for us to pass up.”
110th overall - Joren van Pottelberghe (G), 189 cm, 91 kg
2014/15 - Hral aj za U18, aj U20, čísla mal lepšie v nižšej kategórii, 1.25 GAA, .949 %, v U20 za 5 zápasov 3.08 GAA, .892 %

Jakub nám už o ňom rozpísal, tak len súhlasím, že skorý pick a dalo sa vybrať lepšie. Aj keď, asi to vadiť nebude, bránkovisko máme na minimálne 10 rokov zabezpečené.

140th overall - Chase Pearson (C), 189 cm, 86 kg
2014/15 - Youngstown Phantoms (USHL) 57 GP 12 G 14 A, 26 P, 96 PIM, +9

Analytici NHL ho počas prenosu z draftu chválili, vraj dobrý výber. V budúcom roku bude pôsobiť na Univerzite v Maine, kde pôsobili aj súčasní hráči áčka, a to Nyquist a Howard. Slová Pearsona sem radšej nebudem dávať, však každý viete, čo asi povedal.
Scouting report: Tall winger who is headed to the University of Maine. … Good size, wins a lot of one-on-one battles. … Good skater. ... Son of former NHL forward Scott Pearson, who played from 1988-2000 in Toronto, Quebec, Edmonton, Buffalo, and the New York Islanders. … Doesn't have high-end speed, yet, and has to fill out, but has good hockey instincts.


170th overall - Patrick Hollway (D), 193 cm, 91 kg
2014/15 - Boston Advantage U18 (T1EHL U18) 28 GP 8 G, 17 A, 25 P, 34 PIM

Dobrý korčuliar s kvalitným ovládaním puku. Hokeju údajne dáva 100 %, to však neplatí iba preň, ale pre každú činnosť, ktorú vykonáva. Medzi spoluhráčmi je obľúbený, patrí k tichým lídrom a je výborný motivátor.
A two-sport star in high school (hockey, lacrosse) who is headed to the University of Maine to play hockey. … A big defenseman who is another right-handed shot, Holway is a fine skater and puck mover, and is extremely athletic. ... Very raw at this point, as he's not played against elite level competition. …Will be given plenty of time to develop.
200th overall - Adam Marsh (LW), 183 cm, 73 kg
2014/15 - Saint John Sea Dogs (QMJHL) 60 GP, 24 G, 44 A, 57 P

Do QMJHL sa dostal tak, že Saint John ho pozval do kempu a spravil tím. Vraj mal nejaké problémy so správaním a povahou, no má v sebe ofenzívne inštinkty. Napriek malej postave a ľahkému telu hrá fyzicky, nebojí sa osobných súbojov. Pôvodne sa čakalo, že by mohol ísť niekde okolo 3-5. kola, takže časom by to mohol byť teoreticky vydarený ťah.
“A sniper who is carrying under 160 lbs. and has the ability to score from all places on the sheet. Very one dimensional and doesn’t have an all-around game to fall back on if his sniping goes dry.”
"This was a guy we thought would be gone," Wright said. "We actually talked about him in the sixth round but we went with the big defenseman with the right shot. (Marsh) was there in the seventh, so it was a no-brainer for us."
Najväčšiu radosť mám, prirodzene, zo Svechnikova, ostatné výbery sú 50/50, takže we'll see. 1. júla od nás neočakávam aktivitu, potrebujeme podpísať našich RFAs, menovite Nyquist, sám som zvedavý, ako dlho sa to potiahne a akú zmluvu nakoniec dostane. Ďalej Jurčo, tam čakám nejak 2y (800-900k AAV). Landon Ferraro dúfam bude podpísaný, v play-off hral perfektne, do 4th line hráč ako víno. Dúfam, že Smitha necháme ísť, nie že by som ho nemal rád, no nenaplnil potenciál a chýbať by mi nechýbal. U Pulkkinena sa nemusíme snáď baviť, snáď mu dá Blash viac priestoru a blondiačik sa viac ukľudní, lebo na ľade pôsobil tak, akoby bol prvý raz na ľade. Mitch Callahan je ďalšie zaujímavé meno, no nemáme v áčku priestor.
Patrick Hollway vyzerá zaujímavo. Pôsobí na mňa ako typický pick Red Wings. Inak o Svečnikovi sa hovorilo už pred draftom, že môže byť najväčší steal, ale rovnako tak bust. Veľmi sympatický hráč. Pozeral som s ním rozhovory, videá shift-by-shift a vôbec pri ňom človek nemá ten "ruský" pocit. Skôr to vidím podobne ako pri Tarasenkovi. :)
Je to tak, Svechnikov, tam panuje nadšení, bust to být může, ale my zrovna s těmi Rusy nějak extra špatnou zkušenost nemáme (až na několik epizod, hehe). Vilík vypadá fajn, typologicky asi další takový XO, akorát ještě trochu menší. Holloway vypadá dobře, to jo.
jeste tak jeden draft a muzeme udelat dva farmarske tymy. Snad ten trouba udela nejaky trejd
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS