Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Captain Crunch píše:
BigPete1989 píše:Já chtěl příkladem Hammonda demonstrovat to, že u Mrázka dle mého názoru ještě není nic jistého.
BigPete1989 píše:kdybych si měl při stejném kurzu vsadit, zda bude v příštích 10 letech Mrázek patřit ke špičce ligy nebo ne, vsadil bych si, že ano.
Ano, tohle se nijak nevylučuje. Vidím jako pravděpodobnější, že z Mrázka opravdu bude hodně dobrý brankář, dejme tomu 75:25, ale ne jako jistotu. Já obecně nesázím, ale myslím, že kdyby bylo něco dopředu jistého, tak na to ani sázku nevypíší.

Mám za to, že ta nejistota u Mrázka je ještě dost velká, těch cca 25% bych tomu určitě dal.
BigPete1989 píše: Ano, tohle se nijak nevylučuje. Vidím jako pravděpodobnější, že z Mrázka opravdu bude hodně dobrý brankář, dejme tomu 75:25, ale ne jako jistotu. Já obecně nesázím, ale myslím, že kdyby bylo něco dopředu jistého, tak na to ani sázku nevypíší.

Mám za to, že ta nejistota u Mrázka je ještě dost velká, těch cca 25% bych tomu určitě dal.
:blabla: :hroza: :lolo:
Tak pak je otázka, kam tou debatou teda míříš. Jednak ti nikdo neřekne něco ve smyslu "ne, nemůže se stát, že by bustnul" a každý ví, že se to může stát, lámeš se teda do otevřených dveří. Na druhou stranu sám víš, že ty uvedené příklady mnohdy dost kulhají, zvlášť s Hammondem, tvl. Není prostě jasné, kam vůbec míříš. To procento je čistě subjektivní, zrovna být to ještě u jiné organizace, tak bych se nad tím zamyslel, ale tady je to fakt v teoretické rovině a to by spíš šlo o psychické a osobní důvody (přitom Petr vypadá psychicky vyrovnaně a velmi stabilně, považuje se to za jednu z jeho nejsilnějších stránek, že je velmi psychicky vyzrálý).
Jsem za Mrázka taky rád, byt mám zaroven obavy, aby hokeji v CZE neuškodil, ptz dle me má brankář na výsledek zápasu enormní vliv, větší než kterákoliv hvězda bruslař sama o sobě.
Wtf? Tohle klidně rozeber, to na nedělní večer nepobírám. Uškodil snad Hašek českému hokeji?
Creeper píše:
BigPete1989 píše: Ano, tohle se nijak nevylučuje. Vidím jako pravděpodobnější, že z Mrázka opravdu bude hodně dobrý brankář, dejme tomu 75:25, ale ne jako jistotu. Já obecně nesázím, ale myslím, že kdyby bylo něco dopředu jistého, tak na to ani sázku nevypíší.

Mám za to, že ta nejistota u Mrázka je ještě dost velká, těch cca 25% bych tomu určitě dal.
:blabla: :hroza: :lolo:
Jen se ptám - řekl bys mi, co se na tom vylučuje? Nebo proč by mělo být těch 25 % moc? Mám za to, že kdyby se udelala nějaká statistika hracu, kterí nebyli od mladi vylozene talenti, zahrali jednu sezonu dobre, kolik z nich si tu velmi dobrou výkonnost neudrzelo, bylo by to číslo i vyšší než 25 %.
Chápu správně, že jsme tady děsní skeptici, poněvadž se nebojíme přiznat vlastní chyby a řešit je, ale když jsme s někým spokojeni (tento týden Larkin a Mrázek), tak jsme zase divní?
Mrázek nezahrál dobře jednu sezonu, hraje dobře už několik sezon, jako o velkém brankářském talentu se o něm mluví dlouhodobě.. Crunch už ti to psal výše. Procenta si kompletně taháš z paty, proč chceš, aby ti je někdo zpochybňoval?
kisin píše:
BigPete1989 píše:Tohle bylo velmi slušné. V zásadě jsem zvědavý, jak dlouho to Mrázkovi vydrží, aby to bez něj pak nebylo podobné jako u MON. Ale třeba tkaovému Hammondovi to moc dlouho nevydrželo.
Mrázek a Andrew fricking Hammond ve stejné větě, respektive odstavci?

Obrázek

Mrázek již nyní patří k naprosté elitě, respektivě minimálně tam zcela jistě směřuje. Nicméně každý by už dnes měl problém jmenovat 10 lepších golmanů.
Mrazek ma velký talent a kvalitu, ale aby tu kvalitu potvrdil musí odchytat konstantní sezonu. Takže dotáhnout Detroit aspon do PO.
Ale stále je min. 10 golmánů v NHL lepší než on: Quick, Rask, Raanta, Rinne, Niemi, Luongo, Crawford, Holtby, Bobrovsky, Bishop, Price
JKL píše:Mrázek nezahrál dobře jednu sezonu
Tak tak, Mrazík předvádí špičkové výkony pár let. Jestli ho něco může zastavit, tak IMHO leda zranění. Ale to ovlivnit nelze, takže je zbytečné o tom vůbec mluvit.
vrabejka » 07 úno 2016, 17:16 píše: Mrazek ma velký talent a kvalitu, ale aby tu kvalitu potvrdil musí odchytat konstantní sezonu. Takže dotáhnout Detroit aspon do PO.
Ale stále je min. 10 golmánů v NHL lepší než on: Quick, Rask, Raanta, Rinne, Niemi, Luongo, Crawford, Holtby, Bobrovsky, Bishop, Price

neže by tam Detroit netahal už vloni, tvl a v p-o nedržel vysoko karty proti Tampě

tvl, ten seznam.. tak zkusím.. proč Rinne a Crawford třeba? V čem to jsou lepší brankáři? Nějak zapomínáš, že mrázek chytá za Ericssonem, Quinceym a spol.

*omdlévací smile*
[quote="JKL"]Tak pak je otázka, kam tou debatou teda míříš. Jednak ti nikdo neřekne něco ve smyslu "ne, nemůže se stát, že by bustnul" a každý ví, že se to může stát, lámeš se teda do otevřených dveří. Na druhou stranu sám víš, že ty uvedené příklady mnohdy dost kulhají, zvlášť s Hammondem, tvl. Není prostě jasné, kam vůbec míříš. To procento je čistě subjektivní, zrovna být to ještě u jiné organizace, tak bych se nad tím zamyslel, ale tady je to fakt v teoretické rovině a to by spíš šlo o psychické a osobní důvody (přitom Petr vypadá psychicky vyrovnaně a velmi stabilně, považuje se to za jednu z jeho nejsilnějších stránek, že je velmi psychicky vyzrálý).

Miřím tím k tomu, že současný kádr DET až na Mrázka, Larkina a možná Tatara, se mi nezda příliš perspektivní. Alespoň ne v porovnání s kluby, které pravidelně postupují do play-off. Letošní postup do play-off, který nejspis bude, je hodne založen na tom, jak Mrázek chytá, bez toho by se mohl DET propadnout dost hluboko. No a po jednom povedeném roce bych golmana jeste nepovazoval za jistotu, jako třeba Price, který už tech dobrých sezon má víc, navíc byl i vetsi talent od mládí. Jednoduše očekávám reálnou možnost Mrázkových výkonnostních výkyvů (což byl vlastne až donedávna jeho velký problem), případně i výkonnostního propadu a s tím spojeného propadu DET. Rovněž se mi nelíbí vynášení Mrázka po ještě pár zápasech.
vrabejka píše:Ale stále je min. 10 golmánů v NHL lepší než on: Quick, Rask, Raanta, Rinne, Niemi, Luongo, Crawford, Holtby, Bobrovsky, Bishop, Price
Tohle už připomíná poměřování pindíků…
BigPete1989 píše:Rovněž se mi nelíbí vynášení Mrázka po ještě pár zápasech.
Mě se nelíbí tvůj češtin. Asi kobylek co :hehe:
JKL píše:Mrázek nezahrál dobře jednu sezonu, hraje dobře už několik sezon, jako o velkém brankářském talentu se o něm mluví dlouhodobě.. Crunch už ti to psal výše. Procenta si kompletně taháš z paty, proč chceš, aby ti je někdo zpochybňoval?
Možná tak v AHL a i o tom by šlo polemizovat. Nechcete Saláka? Dlouhodobe válí ve SWE či KHL, myslím, že zejména KHL je jestě lepší ligou než AHL... :-)
BigPete1989 » 07 úno 2016, 17:19 píše: Miřím tím k tomu, že současný kádr DET až na Mrázka, Larkina a možná Tatara, se mi nezda příliš perspektivní. Alespoň ne v porovnání s kluby, které pravidelně postupují do play-off. Letošní postup do play-off, který nejspis bude, je hodne založen na tom, jak Mrázek chytá, bez toho by se mohl DET propadnout dost hluboko. No a po jednom povedeném roce bych golmana jeste nepovazoval za jistotu, jako třeba Price, který už tech dobrých sezon má víc, navíc byl i vetsi talent od mládí. Jednoduše očekávám reálnou možnost Mrázkových výkonnostních výkyvů (což byl vlastne až donedávna jeho velký problem), případně i výkonnostního propadu a s tím spojeného propadu DET. Rovněž se mi nelíbí vynášení Mrázka po ještě pár zápasech.
Já nevím, kde mám začít s odpovědí. Přečti si tenhle topic dvacet stran zpět, pak se vrať a budem pokračovat, tohle fakt nemá cenu.

Ano, tyvole, a kdyby Chicago nemělo Kejna, tak by taky bojovali o p-o, kdyby Montreal neměli Price, taky by hráli ho*no (oh..wait!!!), Pens nezahrál první půlku regularu Crosby a taky šli do kopru, co se tím jako konkrétně snažíš říct? že ústřední postavy týmů resp. jejich absence se podepísuje na celém mužstvu? NE, TO SNAD NEMŮŽEŠ MYSLET VÁŽNĚ? To je odvážná teorie, chlape...

Detroit je v dlouhodobé přestavbě, kteorou zvládá bez suckování a několikaletého drhnutí podlahy, core týmu 13/40/55 jde rapidně dolů a přestože tady můžem urvat pe*is Hollandovi na dálku, tak je stále v p-o boji, což prostě nepopřeš.

Ne, tým není perspektivní, máš pravdu, uplně sme v troskách, Mrázek musí ukazovat ostatním kudy do kabin...
Rono píše:
BigPete1989 píše:Chybu bych hledal v ... v elitním útoku.
Tady jsem přestal číst...
AndyF píše:
BigPete1989 píše:Moc to na play-off nevidím
Ja tady..
BigPete1989 píše:Možná tak v AHL a i o tom by šlo polemizovat.
Já tady...
BigPete1989 » 07 úno 2016, 17:24 píše:
JKL píše:Mrázek nezahrál dobře jednu sezonu, hraje dobře už několik sezon, jako o velkém brankářském talentu se o něm mluví dlouhodobě.. Crunch už ti to psal výše. Procenta si kompletně taháš z paty, proč chceš, aby ti je někdo zpochybňoval?
Možná tak v AHL a i o tom by šlo polemizovat. Nechcete Saláka? Dlouhodobe válí ve SWE či KHL, myslím, že zejména KHL je jestě lepší ligou než AHL... :-)
Mrázek má v NHL lepší čísla, než měl Salák v AHL, chceš to nějak popřít, nebo tak něco?
Šmarjááá nereagujte na ně, melou tady hovna furt dokola.
Jsem za Mrázka taky rád, byt mám zaroven obavy, aby hokeji v CZE neuškodil, ptz dle me má brankář na výsledek zápasu enormní vliv, větší než kterákoliv hvězda bruslař sama o sobě.
Wtf? Tohle klidně rozeber, to na nedělní večer nepobírám. Uškodil snad Hašek českému hokeji?[/quote]

Hasek určitě ne, naopak. Ale třeba úspěch na MS 2010 možná ano. Úspěch na tom MS byl totiž výrazně nad možnosti tehdejšího týmu. Obdobně na světovém poháru budeme mít max. Mrázka, Voráčka, případně Krejčího, kteří obstojí vyšším měřítkům na takovém turnaji. Bez nich (hlavne bez Mrázka) bychom si proti vyberu zbytku evropy ani neskrtli a od USA a CAN dostali klepec (pokud by to nebyl zrovna jeden z cca 15 zapasu, kdy outsider porazi zavaří favoritovi). S nimi, predevsim s Mrázkem můžem odejít se ctí, funkcionáři se poklepou po ramenou a hokej pujdu strmě dolu jako doposud.

V dobe Haška byl Jagr nejlepší útočník na světě, dále za repre mohli hrát Straka, Eliáš, Prospal, Lang, Hejduk, Bonk, Hamrlík, (Nedved), Kubina, kteří by snesli vyšší měřítka. Dál možná i Šlégr, Reichel, Dopita, Špaček, kteří sice v NHL moc velkou díru do světa neudelali, ale v repre hráli vyborne. V té době jsme patřili do nejlepší šestky na světě (RUS, CAN, USA, CZE, SWE, FIN), dokonce jsme v rámci této šestky byli nahoře. Elitní výběr CAN naší zlatou generaci v plné síle nikdy neporazil v základní hrací době. Nagano 2:1 po nájezdech, Salt Lake City 3:3, Svetový pohár 2004 3:4 pp., Vídeň 2005 3:0.

Dnes je třeba si přiznat, že je jen elitní pětka. Možná Finy můžeme občas porazit i v plné síle, zbytek jen náhodou nebo na MS. Máme ještě pár dobrých útočníků, ale se SWE, CAN, USA, RUS to vubec nemuzem porovnávat a i FIN jich mají víc. Obrana je tragická, co vím, tak jen Gudas tak nějak pravidelně hraje první lajnu (ve slaboučké PHI). Jinak Polák (slabé TOR), Šustr, Židlický (když hraje), Michálek (slabá ARI) 3. lajna. Rozsival a Šmíd jsou jen na pomezí tribuny a třetí lajny, Jordán s Kindlem se neprosadili. To je obrana, která patří už spíš do té nižší skupiny týmů, kde je SVK, SWI, GER, DEN.

Obdobně SVK ještě tak 10 let zpět dotvářelo elitní sedmičku, případně bylo těsně za elitní šestkou. Dnes má švýcarsko více hráčů v NHL (a to ještě tam ještě jsou pamětníci Chára, Gáborík, Hossa), o poznání lepší ligu. GER jen o málo méně hráčů v NHL + talenta Draisaitla, a taky bych řekl, že lepší ligu. Propad je to velmi rychlý a značný, pomáhá to, že hokej je populární v dost omezeném počtu států.
tl;dr
JKL píše:
BigPete1989 » 07 úno 2016, 17:19 píše: Miřím tím k tomu, že současný kádr DET až na Mrázka, Larkina a možná Tatara, se mi nezda příliš perspektivní. Alespoň ne v porovnání s kluby, které pravidelně postupují do play-off. Letošní postup do play-off, který nejspis bude, je hodne založen na tom, jak Mrázek chytá, bez toho by se mohl DET propadnout dost hluboko. No a po jednom povedeném roce bych golmana jeste nepovazoval za jistotu, jako třeba Price, který už tech dobrých sezon má víc, navíc byl i vetsi talent od mládí. Jednoduše očekávám reálnou možnost Mrázkových výkonnostních výkyvů (což byl vlastne až donedávna jeho velký problem), případně i výkonnostního propadu a s tím spojeného propadu DET. Rovněž se mi nelíbí vynášení Mrázka po ještě pár zápasech.
Já nevím, kde mám začít s odpovědí. Přečti si tenhle topic dvacet stran zpět, pak se vrať a budem pokračovat, tohle fakt nemá cenu.

Ano, tyvole, a kdyby Chicago nemělo Kejna, tak by taky bojovali o p-o, kdyby Montreal neměli Price, taky by hráli ho*no (oh..wait!!!), Pens nezahrál první půlku regularu Crosby a taky šli do kopru, co se tím jako konkrétně snažíš říct? že ústřední postavy týmů resp. jejich absence se podepísuje na celém mužstvu? NE, TO SNAD NEMŮŽEŠ MYSLET VÁŽNĚ? To je odvážná teorie, chlape...

Detroit je v dlouhodobé přestavbě, kteorou zvládá bez suckování a několikaletého drhnutí podlahy, core týmu 13/40/55 jde rapidně dolů a přestože tady můžem urvat p*nis Hollandovi na dálku, tak je stále v p-o boji, což prostě nepopřeš.

Ne, tým není perspektivní, máš pravdu, uplně sme v troskách, Mrázek musí ukazovat ostatním kudy do kabin...
Montreal je právě podobný případ jako DET, u PIT se probíralo v příslušným topicu, že je to vlastně až na Malkina s Crosbym docela slabý tým. U CHI si nemyslím, že by mělo i ted po odchodu Sharpa atd. problém postoupit do play-off pri absenci Keitha. Podobně by se třeba LA nedostalo samotnou absencí Kopitara do problému, ani Tampa absencí Stamkose, WSH absencí Holtbyho...
JKL píše:
vrabejka » 07 úno 2016, 17:16 píše: Mrazek ma velký talent a kvalitu, ale aby tu kvalitu potvrdil musí odchytat konstantní sezonu. Takže dotáhnout Detroit aspon do PO.
Ale stále je min. 10 golmánů v NHL lepší než on: Quick, Rask, Raanta, Rinne, Niemi, Luongo, Crawford, Holtby, Bobrovsky, Bishop, Price

neže by tam Detroit netahal už vloni, tvl a v p-o nedržel vysoko karty proti Tampě

tvl, ten seznam.. tak zkusím.. proč Rinne a Crawford třeba? V čem to jsou lepší brankáři? Nějak zapomínáš, že mrázek chytá za Ericssonem, Quinceym a spol.

*omdlévací smile*
Dobře pokusím se. Crawford 5 sezon úspěšnost nad 91%, Průměr pod 2.50 golu na zápas. 3 SC. Myslím že to je hodně slušné, na to se Mrázek rozhodně nechytá.
Rinne- 8 sezon stabilní jedničkou, za celou karieru průměr 2.37 golu na zápas a úspěšnost 91.8% není co dodat.
Mrázek to má těžší s tou špatnou obranou Wings, ale musí odehrát sezonu s konstantními výkony aby se dostal na jejich úroveň
Sharp nebyl žádný prvek, který by dělal p-o v Chicagu, byl spíš skrz různé okolnosti navíc. Keith byl nejlepší hráč p-o, bez něho nevěřím, že by pohár udělali.

Ano, Tampa bez Stamkose by byla stále dobrá, ale Tampu se Stamkosem vloni neperspektivní Detroit málem poslal na dovolenou a nechybělo tomu vůbec moc. Sleduj, jaké si bereš příklady - vytáhneš ještě další dva-tři? Tak sleduj třeba, jak s Floridou praštila absence Ekblada. Věříš, že by bez Seguina byl Dallas letos tak samozní?
vrabejka » 07 úno 2016, 18:00 píše:
JKL píše:
vrabejka » 07 úno 2016, 17:16 píše: Mrazek ma velký talent a kvalitu, ale aby tu kvalitu potvrdil musí odchytat konstantní sezonu. Takže dotáhnout Detroit aspon do PO.
Ale stále je min. 10 golmánů v NHL lepší než on: Quick, Rask, Raanta, Rinne, Niemi, Luongo, Crawford, Holtby, Bobrovsky, Bishop, Price

neže by tam Detroit netahal už vloni, tvl a v p-o nedržel vysoko karty proti Tampě

tvl, ten seznam.. tak zkusím.. proč Rinne a Crawford třeba? V čem to jsou lepší brankáři? Nějak zapomínáš, že mrázek chytá za Ericssonem, Quinceym a spol.

*omdlévací smile*
Dobře pokusím se. Crawford 5 sezon úspěšnost nad 91%, Průměr pod 2.50 golu na zápas. 3 SC. Myslím že to je hodně slušné, na to se Mrázek rozhodně nechytá.
Rinne- 8 sezon stabilní jedničkou, za celou karieru průměr 2.37 golu na zápas a úspěšnost 91.8% není co dodat.
Mrázek to má těžší s tou špatnou obranou Wings, ale musí odehrát sezonu s konstantními výkony aby se dostal na jejich úroveň
Na JAKOU úroveň bohajeho?

Já si ty dva příklady vybral záměrně, protože zcela evidentně to jsou dva týmy s obranami, ve kterých by se z Wings stěží jeden hráč chytl ve druhé lajně (DeKeyser?). Napiš mi, v čem konkrétně je lepší Crawford lepší brankář než Mrázek. Je rychlejší? Lepší reakce? Lepší práce s holí? Můžeš být laskavě trochu konkrétní?
Jirik19 píše:Šmarjááá nereagujte na ně, melou tady hovna furt dokola.
:nono2:
no jo už..
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS