Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Alex píše:...A vsetko sme to zvladli aj bez toho :censored: s cislom 39....GO WINGS GO!!!!!
Opravdu uĹľ nemám slov! :evil: To takhle opÄ›vovat Haláka a Budaje po nÄ›kolika povedenĂ˝ch zápasech by Ti šlo,co?Ale neustále plivat a nadávat na nejlepšího evropskĂ©ho brankáře pĹŻsobĂ­cĂ­ho v NHL,Ĺľe uĹľ Ti nenĂ­ trapnÄ›!?Kdyby Ti bylo 15-16let,tak bych to ještÄ› chápal,ale v 25,uĹľ bys mohl mĂ­t vÄ›tší nadhled,ne? :( Sorry za OffTopic,ale tohle uĹľ mi fakt vadĂ­.Zkus mĂ­t prosĂ­m alespoĹ

No neviem ako to je v Česku,ale väčšina slovákov neznáša Jágra,Vokouna,Výborného a aj Hašeka, asi len závidia že Česi sú ovela lepší.aj s tým Halákom a Budajom si mal pravdu,to isté platí aj pre Gáboríka,Hossu a Demitru,považujú ich za najlepších v lige,alebo že Demitra s Gáboríkom sú celá Minnesota...

Ohlund píše:No neviem ako to je v ÄŚesku,ale väčšina slovákov neznáša Jágra,Vokouna,VĂ˝bornĂ©ho a aj Hašeka, asi len závidia Ĺľe ÄŚesi sĂş ovela lepší.aj s tĂ˝m Halákom a Budajom si mal pravdu,to istĂ© platĂ­ aj pre GáborĂ­ka,Hossu a Demitru,povaĹľujĂş ich za najlepších v lige,alebo Ĺľe Demitra s GáborĂ­kom sĂş celá Minnesota...
Takhle bych to Ohlunde nechtěl definovat,možná jsem naivní,ale věřím,že z toho snad vyrostou.Doufám totiž,že většině rozumných hokej.fandů,je jedno odkud hráč pochází a zajímá se výhradně o jeho výkony na ledě a přínos pro tým. :roll2:

Baffy píše:
Alex píše:...A vsetko sme to zvladli aj bez toho :censored: s cislom 39....GO WINGS GO!!!!!
Opravdu uĹľ nemám slov! :evil: To takhle opÄ›vovat Haláka a Budaje po nÄ›kolika povedenĂ˝ch zápasech by Ti šlo,co?Ale neustále plivat a nadávat na nejlepšího evropskĂ©ho brankáře pĹŻsobĂ­cĂ­ho v NHL,Ĺľe uĹľ Ti nenĂ­ trapnÄ›!?Kdyby Ti bylo 15-16let,tak bych to ještÄ› chápal,ale v 25,uĹľ bys mohl mĂ­t vÄ›tší nadhled,ne? :( Sorry za OffTopic,ale tohle uĹľ mi fakt vadĂ­.Zkus mĂ­t prosĂ­m alespoĹ

Nechci moralizovat,ani mÄ›nit,chtÄ›l jsem jen poprosit o trochu respektu a Ăşcty k Haškovi.Nepatřím k nÄ›jakĂ˝m jeho velkĂ˝m fandĹŻm,jeho chovánĂ­ v civilu,je nÄ›kdy pĹ™inejmenším divnĂ© a smutnĂ©,ale velmi si ho vážím jako sportovce,dokázal toho jako gĂłlman z Evropy zatracenÄ› hodnÄ› a tak mi podlĂ© Ăştoky na jeho osobu vadĂ­.Snad to tu spolu Alexi nÄ›jak ZVLĂ

V prvním přípravném zápase mě zaujal výkon veterána NHL v obraně Chrise Cheliose :!: Odehrál 23:18 minut,dal gol a u dalšího asistoval.Opravdu hokejový železný dědek :cool:

ObrázekObrázek

[quote="Baffy"]Nechci moralizovat,ani mÄ›nit,chtÄ›l jsem jen poprosit o trochu respektu a Ăşcty k Haškovi.Nepatřím k nÄ›jakĂ˝m jeho velkĂ˝m fandĹŻm,jeho chovánĂ­ v civilu,je nÄ›kdy pĹ™inejmenším divnĂ© a smutnĂ©,ale velmi si ho vážím jako sportovce,dokázal toho jako gĂłlman z Evropy zatracenÄ› hodnÄ› a tak mi podlĂ© Ăştoky na jeho osobu vadĂ­.Snad to tu spolu Alexi nÄ›jak ZVLĂ

excelent píše:V prvnĂ­m přípravnĂ©m zápase mÄ› zaujal vĂ˝kon veterána NHL v obranÄ› Chrise Cheliose :!: Odehrál 23:18 minut,dal gol a u dalšího asistoval.Opravdu hokejovĂ˝ ĹľeleznĂ˝ dÄ›dek :cool:
nie som si sice celkom isty, ale mam pocit, ze v pripade "pana nesmrtelneho" Chrisa Cheliosa pĂ´jde o jeho 24 sezonu v NHL a ak ju zacne riesit bude mat 45 rokov - 18 mesiacov - 5 dni (ak sa mylim, opravte ma pls) a teraz ta brutal perlicka -) ked v roku 1986 ziskal SC, jeho 3 spoluhraci v tom case neboli ani len na svete..co k tomu dodat..smekam Obrázek

Tak Alexi,dnes to od Tebe děda asi pěkně schytá,co? :wink: Z 13střel dostal 2góly,no to není žádná sláva(polehčující okolnost je snad jen to,že všechny góly dostal Detroit v oslabení). Ale v sezóně to bude jistě lepší,neboj. 8) :)

ide len o pripravu,takze je to fuk,ale samozrejme radsej by som bol keby nechytal Hasek 8) ...myslim v sezone.....
GO WINGS GO!!!
Hudler s Filpullou celkem válí. Snad budou dostávat na lede více casu nez v predchozí sezone. Hraci, kteri v lete z tymu odesli, zase tolik casu na lede Hudlerovi ani Kopeckemu nebrali (kdyz nepocitam Bertuzziho). Ale sestava je nabyta. Snad to nebude prílis skrípat v obranné fázi.
:clap: Jo kdyz hrají Hank a Datsyuk,tak je to hned veselejsi!V noci to pekne schytali Jezdci i s Jardou,Gomezem a Lundqvistem! :thumbsup:
To jsem docela koukal. A docela to střílí i Cheiliosovi. Ale příprava nic neznamená a může to být nerozehraností soupeřů. Vše prověří až začátek nové sezony.
:arrow: Lidstrom: Z nášho mužstva mám skvelý pocit

Ako vidíte budúcnosť Detroitu :?:

NICKLAS LIDSTROM: Ja mám z nášho tímu skvelý pocit. Tak ako som spomínal, stratili sme veteránov ako sú Mathieu Schneider, Bertuzzi, Róbert Lang. Väčšiu príležitosť ale dostanú mladí hráči ako Franzen, Filppula, do prvých dvoch útokov sa dostane Hudler. Mladí dostanú šancu a budú hrať väčšiu rolu. Počas minuloročného play-off získali skúsenosti a z toho budú teraz čerpať.
Tomas Holmström – Pavel Datsyuk - Johan Franzen
Mikael Samuelsson – Henrik Zetterberg – Jiří Hudler
Kris Draper - Valtteri Filppula – Dan Cleary
Kirk Maltby - Tomáš Kopecký – Dallas Drake

Nicklas Lidström – Chris Chelios
Brian Rafalski – Brett Lebda
Niklas Kronwall – Andreas Lilja

Dominik Hašek
Chris Osgood
Mladé pušky Detroitu majú skvelých učiteľov

Nebolo tomu tak dávno, čo prišiel Henrik Zetterberg do šatne Detroitu Red Wings a s tichosťou nasával atmosféru. Ako nováčik sledoval hviezdy červených krídel a snažil sa od nich čo najviac naučiť. A teraz hľadia mladí hráči Detroitu presne rovnako na Švéda.

"Pre mladých hráčov je prítomnosť veteránov v ich okolí veľkou pomocou," hovorí Zetterberg. "Učíte sa už len tým, že ich sledujete. Pre mňa bolo pôsobenie v jednej šatni s Lucom Robitaillom, Igorom Larionovom, či Sergejom Fiodorovom obrovskou školou. Sledoval som ich a všímal som si, ako riešia jednotlivé situácie. Pre mňa to bola veľká pomoc."

Teraz sa nachádzajú v podobnej situácii mladé pušky Valtteri Filppula, Jiří Hudler, Tomáš Kopecký a Igor Grigorenko.

"Ja osobne starnem," priznáva Henrik, ktorý bude mať 9. októbra 27 rokov. "Už nie som mladík. Všetko je to ale o prispôsobení a o získaní pohody v tíme. Teraz som tu doma."

Wings postúpili už 16-krát v rade do play-off, ale do svojho tímu sa snažia neustále zabudovávať mladých hráčov.

"Jednou z výhod nášho klubu je fakt, že to tu majú mladí hráči ľahšie. Všetci sa im snažia pomôcť, aby do tímu zapadli a boli úspešní," tvrdí Mikael Samuelsson, ktorý prišiel do Detroitu pred dvomi rokmi. "Detroit má silných vodcov. Tak tomu bolo vždy."

Mladí obrancovia Niklas Kronwall a Brett Lebda sa napríklad učia od legiend ako sú Chris Chelios a Nicklas Lidstrom.

"Skúsení hráči nás dokážu upokojiť. Udržiavajú stabilitu v kľúčových momentoch," potvrdzuje Kronwall.

"Talent v tomto mužstve je neuveriteľný," vyslovil sa český útočník Hudler, ktorému pomáhal v predošlej sezóne najmä krajan Robert Lang. "Sledujete činnosť svojich spoluhráčov a chcete sa k nim pridať."

"Sledovať týchto hráčov je naozaj skvelé. Pracujú veľmi tvrdo. Jednoducho nie je možné, aby sa napríklad brankár Jimmy Howard niečo nepriučil od Dominika Haška. Hráči ako Dominik, Chris Chelios, Kris Draper, či Nick Lidstrom sú príkladom. A mladí ich pozorne sledujú. To sa prejavuje na ľade i mimo neho," vysvetľuje tréner Mike Babcock.

Vďaka skúseným hráčom Hudler, Kopecký i Filppula napredujú.

"Cítime, že v predošlej sezóne urobili míľové pokroky. Rovnako tak sa ale môžu zlepšovať v budúcnosti. Vyhrali sme 50 zápasov, v play-off sme zašli ďaleko. To je fenomenálne. Mladí hráči potrebujú presne to a presne to potrebuje skvelý klub."

Grigorenkovi by mal teraz pomáhať hlavne Daciuk. Rovnako tak ako kedysi pomáhal jemu Larionov.

"Igor mi pomohol veľmi," potvrdzuje Daciuk. "Teraz je rad na mne."

Grigorenko totiž nevie po anglicky a tak sa na Pavla spolieha i mimo ľadu.

"Cítim, že sa cíti každým dňom lepšie. Chce to ale svoj čas," dodáva Daciuk, ktorý bol na tom podobne a po príchode do Detroitu po anglicky nevedel.

V novej sezóne by mali hrať mladíci ešte väčšiu rolu. Hudler strelil v minulom ročníku 15 gólov. Väčšina odborníkov považuje Filppulu za hráča typu Zetterberg. Babcock si ale cení aj Kopeckého, ktorý môže byť podľa neho center, akého Detroit potrebuje.

"Títo chlapci sú u nás už pár rokov a postupne dostávajú šancu. Čím viac času na ľade budú mať, tým väčšie sú ich šance na presadenie a úspech. Časom budú predstavovať čoraz dôležitejšiu časť tímu. A pre nás je to dobré," dodal Zetterberg.
Takze uvodni zapas maji Kridielka za sebou.Do JLA přijel obhájce titulu,coz bylo zarukou toho,ze se bude hrat hokej ve velkem stylu.Detroit se do Kaceru zakousl pekne z ostra a v prvni tretine byl jednoznacne lepsi,ovsem gol dokazal dat jen jeden a to hezkou ranou svihem Zetterberga.Ve druhe casti se hra zacala vyrovnavat a Ducks zacinali pekne zlobit,jejich tah na branu a duraz pred Haskem,nevestil nic dobreho.Sanci si sice moc nevypracovali,ale kdyz uz,tak z toho byla poradne neprijemna situace.Po zavahani v obrane fazi,doslo v 15min. k precisleni,Bertuzzi presnou strelou k tyci nedal Haskovi sanci a bylo srovnano.No a necele 2min.,pred koncem 2tret.,byl za smesny faul na Todda vyloucen Lilja a zcela nepokryty Getzlaf otocil na 2:1,ve prospech Kaceru.Nastesti Detroit hned v 5min. zaverecne tretiny,po vylouceni Prongera za hakovani,dokazal zasluhou durazneho Holmstroma srovnat.Kridla pak busila do Anaheimu a snazila se strhnout vyhru na svou stranu,zejmena Datsyuk s Hankem,delali obrane Duckies velke problemy,ale v brane stal velmi jisty a vytecne chytajici Bryzgalov,ktery vsechny utocne snahy likvidoval.V prodl. se po nekolika malo sancich na obou stranach(spise ale Detroitu) nerozhodlo a tak prisly na radu sam.najezdy.A kdyz Bryzgalov s Haskem postupne vychytali najezdy Datsyuka,Bertuzziho,Zetterberga a Getzlafa,postavil si na stred kotouc Jirik Hudler a precizne provedenym backhandovym blafakem,prekonal Ilju v brane Ducks,pak se k najezdu postavil mlady Corey Perry a musel promenit,jenze na stareho pardala v kleci Kridel nevyzral a tak druhy bodik zustal doma v Hockeytownu.Vyborny zapas se stastnym koncem! :clap: :thumbsup: :taptap:
Dobrý začátek :cool: Jenom neusnout na vavřínech, ještě před sebou mají 81 zápasů.
:o strely na branku 42:15 v prospech cervenych krideliek :roll: Dominik sa moc nezapotil, za to Ilyovi muselo byt sakramentsky horuco :x

:!: pre priaznicov Wings, uzivatel excelent Vam zda sa bude prinasat (z casu na cas) po zapasove fotecky Vasho oblubeneho timu :frajer2: v topicu Photogalerka
Naozaj som sa tesil jak maly chlapec.Vyborny hokej a dobry vykon RW....Opat pokracujeme v trende z minulej sezony:Max. pocet striel na supera a naopak min. na nasu branu.....Ducks mali dost nabytych poslednych 5 dni,ale napriek tomu to nebolo az take zle.....Co sa tyka najazdov,tak Dacjuk a Zette prakticky netrafili branu...skoda pokusu zetteho o "forsbergovku".....ale skvelym bekendovym blafakom rozhodol Hudler,alebo ako komentator(i) povedal "Chuuuudler) a smiech :D:D...(torcha po mimo:nechapem,ked dokazu vyslovit meno Hejduka normalne,preco im robi problem meno Hudler ???) a Hasek svojimi akoze zakrokmi vychytal vsetkych kacerov....Pekne vitazstvo...len tak dalej.....

GO WINGS GO!!!!!!
Ale z pomeru strel 42-15 by to melo vypadat uplne jinak. Vzasade Kacery do niceho nepustili, ovsem obrana si neodpustila 2 fatalni chyby. Jakoby to byly ty 2 chyby, co udela kazde muzstvo za zapas, akorat Detroit eliminuje ty ostatni utoky soupere na minimum oproti jinym tymum. Naopak utok Detroitu zase vzdycky udela ze souperova brankare jednu z hvezd utkani. :P
Otázka je, koľko striel Detroitu je skutočne nebezpečných. Kvantita a kvalita sú dve rozdielne veci.
:( Ztratit tak hloupe vedení 3:1 v poslední tretine,to by se fakt nemelo stavat :thumbsdown: Nutno dodat,ze Chabibulin chytal vyborne a nekolik jistych golu pochytal.Na druhou stranu,dedko taky vytahl par hezkych zakroku,ale na ten super blafak v podani Kanea bohuzel neměl narok :? Skoda,ale alespon bodik je taky dobry 8)
Naozaj skoda straty toho naskoku......tento krat sme prehrali na najazdy a je zaujimave,ze sme prehrali aj co sa tyka poctu striel.....
Sorry,ale ja som u Haska nevidel ziadny super zakrok(videl som len highlighty),skor si myslim,ze 2 a aj 3 Langov gol nemusel dostat.....
GO WINGS GO!!!!!
Alex: Ja to sledoval od 2. tretiny. Ty Highlighty v podani nhl.com jsou tragicke, nekdy tam uplne chybi nektere goly, vetsinou tam chybi ty nejlepsi akce. Spis to vypada, ze dotycny "strihac" to chce mit rychle za sebou a dava tam zrovna to, co mu padne pod ruku.

Hasek tam mimoto pochytal nejake 2 samostatne najezdy. Nicmene alespon 1 z tech golu chytit mohl.

Na druhou stranu, ten neuznany ctvrty gol Detroitu byla chyba rozhodciho, jelikoz se tam nestalo nic, co by porusovalo pravidla.
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG