Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Jakákoliv změna bude náročná, protože je to tam jeden lock vedle druhého, z různých důvodů (výkony, cena, hodnota). Howie pryč, klidně s retained salary. Prostě musí pryč. Ale off-season.

Vzadu to bude masakr, Kenovi se skrz několik pohybů a smluv podařilo vytvořit situaci, kdy reálně nemá možnost jakkoliv uvolnit prostor. Nedovedu si to představit. Krom nepodepsání Q tam vůbec nic nevidím.

Největší haluz je, že se letos vyhýbáme zraněním, takže nedostanem do týmu ani nadějné prospecty, si myslím, že kdyby měl možnost narvat do týmu nějak AA s Manthou, tak by to byla obrovská vzpruha pro celý tým, stejně tak jako když dostal prostor dvě sezony zpět Nyq a Jurčo se Sheahanem. A jak na sviňu se nezmrzačí ani ten Helm, přitom dřív taková jistota. Při aktuálním narvaném rosteru bude zhola nemožné udělat jakoukoliv užitečnou změnu. Výhoda je akorát to, že v takové situaci neudělá Ken ani trejd typu prospecti za nějakého dědka, protože by ho jednoduše neměl jak dostat do sestavy.
JKL píše:Jakákoliv změna bude náročná, protože je to tam jeden lock vedle druhého, z různých důvodů (výkony, cena, hodnota). Howie pryč, klidně s retained salary. Prostě musí pryč. Ale off-season.

Vzadu to bude masakr, Kenovi se skrz několik pohybů a smluv podařilo vytvořit situaci, kdy reálně nemá možnost jakkoliv uvolnit prostor. Nedovedu si to představit. Krom nepodepsání Q tam vůbec nic nevidím.

Největší haluz je, že se letos vyhýbáme zraněním, takže nedostanem do týmu ani nadějné prospecty, si myslím, že kdyby měl možnost narvat do týmu nějak AA s Manthou, tak by to byla obrovská vzpruha pro celý tým, stejně tak jako když dostal prostor dvě sezony zpět Nyq a Jurčo se Sheahanem. A jak na sviňu se nezmrzačí ani ten Helm, přitom dřív taková jistota. Při aktuálním narvaném rosteru bude zhola nemožné udělat jakoukoliv užitečnou změnu. Výhoda je akorát to, že v takové situaci neudělá Ken ani trejd typu prospecti za nějakého dědka, protože by ho jednoduše neměl jak dostat do sestavy.
Holland je urcite spokojeny a nebude nic resit. Nase hra je defakto porad to same jako za Babcocka, tohle uz neni o trenerech, ale o bidne kvalite kadru.
Ninety91one píše: vzdyt z ni prichazeji sami prumerni hraci. Nyquist a Tatar, ti nas budou jeste dlouho s*at :(
Je fajn ukazovat techniku hole pod dozorem tuctů kamer a vystavovat to na netu, že Trto ? a v zápase jsi nulový :hroza: Nejsi ty náhodou taky druhý Jurčo ? :lol:
Creeper píše:
Ninety91one píše: vzdyt z ni prichazeji sami prumerni hraci. Nyquist a Tatar, ti nas budou jeste dlouho s*at :(
Je fajn ukazovat techniku hole pod dozorem tuctů kamer a vystavovat to na netu, že Trto ? a v zápase jsi nulový :hroza: Nejsi ty náhodou taky druhý Jurčo ? :lol:

Nyquist a Tatar, na nich je strasne videt, jak jsou soft. Tam neni rychlost, technika, nejake dobre kryti puku, proste nic. Larkin nam ukazal, jak ma vypadat talent a budoucnost Detroitu. Ti dva ji urcite budovat nebudou.
2 roky nas Tatar s Nyquistom tahali a teraz ked maju horsiu sezonu, pricom oproti inym su natom este lepsie tak je z nich druhy Jurco, niesu buducnost Detroitu a pod. :-D
Nyq je soft, potřebuje nabrat hmotu, aby se prosazoval v 1on1 soubojích. Po jeho silném začátku si na něj obránci dávají pozor. Nemám u něj strach o schopnosti, ale o prosazení. Má výborný talent najít dobré místo na dorážku atd., je to ten hráč se skutečným instinktem a čichem, nemá špatné bruslení, dobře akceleruje, ale prostě pozorná obrana se znalostí jeho schopností ho jednoduše vykryje, viz. třeba loňské p-o. V lajně bez silového útočníka, který vybojuje a podrží puk je neškodný.

Tatar je jiný příklad, u něho mi přijde, že letos prostě hraje dvě třetiny toho co vloni. Není to apriori něco, co bych nazval propadem ve výkonech, ale není na tom potřebném levelu. Těžko říct proč.

Co se týče jejich trejdu, tak si nejsem jistý. Dovedu si představit jednoho z nich poslat pryč, stejně tak si dovedu představit, že zůstanou.
JKL píše:Nyq je soft, potřebuje nabrat hmotu
To všichni. Proto jsem už před měsícem přemýšlel, zda není chyba v přípravě a během sezónní regenerace? Všichni jsou vláční jako pytlíky čaje. Tuhle nás zase celou sezónu pronásledovala zranění a také vylezlo ven opatrné přiznání, že příprava mohla být lepší. Pamatuji si to dobře, že jo? Je totiž divné, že to postihlo snad úplně všechny, všichni hrají těžce pod svými schopnostmi.
nani92 píše:2 roky nas Tatar s Nyquistom tahali a teraz ked maju horsiu sezonu, pricom oproti inym su natom este lepsie tak je z nich druhy Jurco, niesu buducnost Detroitu a pod. :-D
my se zde ale bavime o perspektivite a o tom, co se psalo a ocekavalo. Byly tuny clanku, jaci to jsou talenti a ted kdyz maji nej vek, tak jsou doslova nulovi. A bohuzel pro ne se objevil Larkin a ten tak nejak ten jejich talent uplne zazdil. Kdyz si predstavim, ze jeste minuly rok se vse vkladalo do Tatara a Gustava, tak mi beha mraz po zadech. Nebyt letos Mrazek a Larkin tak jsme uplne passe. Ono celkove je to srandovni - nase velebena farma ma co se tyce A tymu skoro nulovy prinos - nasi best hraci Larkin a DeKe, ani jeden neprosli farmou a jak hrajou. Oproti tomu - farma "vychovala" pro Red Wings hrace, ale ti se u nas vubec nechytaji a kdyz se pak vymeni, tak jinde hraji uplne jiny level. Tak pak fakt nevim, co tam na te farme vymysli.

A osobne jsem Tatarovi nikdy neveril, hraje uplne stejne i za repre. Kdyz se letos nedarilo Vorackovi, tak tam aspon byla videt snaha a ze mu vzdy chybi kousek, ale u Tatse ani casto nevim, ze hraje
Ninety91one píše:my se zde ale bavime o perspektivite a o tom, co se psalo a ocekavalo. Byly tuny clanku, jaci to jsou talenti a ted kdyz maji nej vek, tak jsou doslova nulovi. A bohuzel pro ne se objevil Larkin a ten tak nejak ten jejich talent uplne zazdil.


Larkin.. Stejná písnička. A kdysi se objevil Tatar a kdysi Nyquist.. Jedna sezóna a Larkin se tu vynáší do nebes. Tak to bylo i u Tatara a Nyquista po jejich úvodních sezónách. A až i Larkin nenaváže na tuto sezónu, bude to tu zase a znovu. Jinak, Není problém v tom, že tito hráči prostě jen nejsou tahouny (a dle mého názoru ani nikdy předpoklad být jimi neměli) a potřebují vedle sebe onoho tahouna?

Příklad:
Tatar minulou sezónu válel valnou část sezóny vedle Dacjuka. No letos je Pavel jednak zraněný a jednak nemá žádnou oslnivou formu. Tudíž, i Tatar šel dolů, protože přišel o hráče, co ho "tahal".

Nyquist to stejné. ten zažil své nejlepší sezóny/sezónu vedle Henrika. Jenomže i Henrik není to, co býval a čím více stárne, tím je to znát. Jestli se pak i nepletu, tak je v lajně doplňoval Franzen. Jak správně podotknul JKL, bez silového útočníka, co mu vybojuje puk je Nyquist poloviční, protože je bez puku prakticky nulovej.

Jinak čert vem útok, tam by se to ještě dalo. Váš největší průser je obrana. Už dlouho jsem se při zápase nesmál, dnes ráno ano. Tak stupidní pokrytí útočníků ve vlastním obraném pásmu jsem dlouho neviděl.. Nemluvě o bruslení, rozehrávce a jejich činnosti při PP. Na obraně bych zapracoval jako první, protože jestli hráváte tak, jako dnes proti nám, tak to potěš pánbůh a Detroitu zdarec. :scare:
Ninety91one píše:jeste minuly rok se vse vkladalo do Tatara a Gustava
Speciálně včera mi přišel Nesquik ještě srandovnější. On padá snad už jenom z principu — vezme puk, namíří si to mezi hráče nebo kolem nich a bací sebou. Jako když narazí na nějaké magnetické pole. Hanebně přiznávám, že někdy od druhé třetiny jsem se mu už nahlas řehtal. V tomto smyslu to byla zoufalost.

Jo a myslím, že Dylana je v útoku s Hankem škoda (byť ta Hankova asistence byla výstavní, ale výjimka potvrzuje pravidlo).
Guddy.44 píše:Na obraně bych zapracoval jako první, protože jestli hráváte tak, jako dnes proti nám
Hráváme. A když budeš číst zpětně, uslyšíš tady totéž. Ale to je nám prd platné.
Guddy.44 píše:
Ninety91one píše:my se zde ale bavime o perspektivite a o tom, co se psalo a ocekavalo. Byly tuny clanku, jaci to jsou talenti a ted kdyz maji nej vek, tak jsou doslova nulovi. A bohuzel pro ne se objevil Larkin a ten tak nejak ten jejich talent uplne zazdil.


Larkin.. Stejná písnička. A kdysi se objevil Tatar a kdysi Nyquist.. Jedna sezóna a Larkin se tu vynáší do nebes. Tak to bylo i u Tatara a Nyquista po jejich úvodních sezónách. A až i Larkin nenaváže na tuto sezónu, bude to tu zase a znovu. Jinak, Není problém v tom, že tito hráči prostě jen nejsou tahouny (a dle mého názoru ani nikdy předpoklad být jimi neměli) a potřebují vedle sebe onoho tahouna?

Příklad:
Tatar minulou sezónu válel valnou část sezóny vedle Dacjuka. No letos je Pavel jednak zraněný a jednak nemá žádnou oslnivou formu. Tudíž, i Tatar šel dolů, protože přišel o hráče, co ho "tahal".

Nyquist to stejné. ten zažil své nejlepší sezóny/sezónu vedle Henrika. Jenomže i Henrik není to, co býval a čím více stárne, tím je to znát. Jestli se pak i nepletu, tak je v lajně doplňoval Franzen. Jak správně podotknul JKL, bez silového útočníka, co mu vybojuje puk je Nyquist poloviční, protože je bez puku prakticky nulovej.

Jinak čert vem útok, tam by se to ještě dalo. Váš největší průser je obrana. Už dlouho jsem se při zápase nesmál, dnes ráno ano. Tak stupidní pokrytí útočníků ve vlastním obraném pásmu jsem dlouho neviděl.. Nemluvě o bruslení, rozehrávce a jejich činnosti při PP. Na obraně bych zapracoval jako první, protože jestli hráváte tak, jako dnes proti nám, tak to potěš pánbůh a Detroitu zdarec. :scare:
skoncil jsem u druhe vety. Srovnavat prvni sezonu Larkina vs Tats a Nyquist (Larkin zari hned v prvni sezone, Tatar na to potreboval tri sezony), tak to si fakt trefil uplne vedle. To, co predvadi v prvni sezone Larkin, se oboum muze doslova zdat. To je proste uplne jiny level. Larkin bude top hvezda, ktera nas potahne. Ti dva se urcite jeste zvednou, ale nikdy to nebude ve kvalitach Larkina. A jinak mas pravdu, vse to jde od obrancu a jejich chyb, diky kterych je cely tym doslova nervozni :D

BTW nedavno jsem to tady jen tak ze srandy nahodil a ona je to pravda :D Holland se pokousi o Hudlera :-D :-D :-D


PK: u Gustava mi strasne vadi ta jeho citelnost. Vsak sam pises, zajede za modrou, pak klicka do stredu mezi hrace, ztrata puku a brejk na nasi branu
Guddy.44 píše: Váš největší průser je obrana. Už dlouho jsem se při zápase nesmál, dnes ráno ano. Tak stupidní pokrytí útočníků ve vlastním obraném pásmu jsem dlouho neviděl.. Nemluvě o bruslení, rozehrávce a jejich činnosti při PP. Na obraně bych zapracoval jako první, protože jestli hráváte tak, jako dnes proti nám, tak to potěš pánbůh a Detroitu zdarec. :scare:
O tom tady ale píšeme v podstatě od začátku sezóny. Podpis Greena, vyčpělý Kroner, Big Kužel je na talíři každý zápas, Uherák Qečko a to je naše top defensive group :hehe: :giggle:
Hmm, pokud je to tak, jak píšete, tak si vás pomalu řadím do toho trojlístku, kterej bude bojovat o druhej wild-card flek.

Red Wings X Devils X Flyers.

První šestku + Penguins vidím jako lock. Tak snad nám kluci dopřejí boj o play-off aspoň do nějakého 75. zápasu, ať se máme na co těšit. Na ty infarkty... :jn: Ovšem nejvíc bych z téhle trojky stále věřil asi vám, už jen protože do toho play-off tým z HockeyTownu patří, to tak prostě už je za poslední léta dané.
Rono píše:Hmm, pokud je to tak, jak píšete, tak si vás pomalu řadím do toho trojlístku, kterej bude bojovat o druhej wild-card flek.
Wild card je hodně optimistické :jn:
Ninety91one píše:skoncil jsem u druhe vety. Srovnavat prvni sezonu Larkina vs Tats a Nyquist (Larkin zari hned v prvni sezone, Tatar na to potreboval tri sezony), tak to si fakt trefil uplne vedle.
No tak pro ty jednodušší :arrow: Za Babcocka se mladé ucho prakticky nepodívalo do první lajny, ale začínalo ve čtverce. Navíc střídalo farmu s áčkem a bylo svázáno systémem Babcock ordinuje, Babcock táta a za každou chybu sedíš. U Blashilla je to úplně naopak. Ten nechává hráče kolikrát hrát svojí hru a Larkinovi dal hned od začátku šanci po boku hvězd. Takže říci, že to je úplně vedle bych si netroufl.. Larkin měl mnohem snadnější cestu do NHL a to vidí i slepej. Tím však nechci snižovat jeho kvality, které bezesporu má. :wink2:
Ninety91one píše: BTW nedavno jsem to tady jen tak ze srandy nahodil a ona je to pravda :D Holland se pokousi o Hudlera :-D :-D :-D
Děkuji nechci :nono:
Fajn postřehy, ok..

Larkin je imo opravdu trochu jinde než Nyquist a Tatar. Ne skrz ty góly a tak, ale právě skrz to, že on dovede lajnu odtáhnout, po Nyquistovi to nikdo nikdy nechtěl, Tatar to občas dovedl, ale vysloveně tažný kůň to taky není. Četl sem někde rozbor rookies a bylo tam, že Larkin má (podobně jako Panarin) výhodu, že ho potáhne spoluhráč, v jeho případě Hank. Přitom to je značnou část sezony naopak, hromady těch bodů udělá Larkin sám. Top hráči potřebují top spoluhráče, tak to prostě je, dneska se bez toho nedá přežít. Ne, Tatar a Nyquist nejsou tahouni, ale potom je otázka, co s nimi ve třetí lajně. Upřímně, Holland se s omezenými možnostmi pokoušel tahouny poslední sezony opravdu najít - hodně věřil Weissovi, ale tomu to prostě nevyšlo, bohužel, možná podobný záměr bych s Richardsem, ale taky to není žádná výhra a Richie v podstatě spíše zavazí.

Jinak, samozřejmě máš pravdu, může se stát, že Larkin příští sezonu zmizí ze světel a budem nadávat na něj, ale jak je napsáno výše - zajímavé, že nejlepší roster upgrady šly přímo z juniorek, DeKe, Larkin, v podstatě Mrázek taky na farmě nevysedával nijak dlouho (na to, že je to brankář), zatímco dlouhodobě projekty typu Smith končí facepalmem a oprávněným výsměchem soupeře (a to přesto, že má letos Smith asi nejlepší sezonu, hehe), nemluvě o tom, jak dlouho smrděl v obraně naprosto bezcenný Kindl.

Ano, já si stále myslím, že Wings dostali bohužel nejtěžší direkt v tom nejméně vhodném místě - u Franzena, kterého prostě nejsme schopni stále adekvátně nahradit. Nijak. (Abdelkader je hipsterská demoverze Franzena). Byl hodně streaky, ale byl u něj spoleh, že ty streaky je schopen aspoň opakovat.

Obrana, k tomu se tu už napsalo hodně. Špatná rozhodnutí v kombinaci s děsivě špatnými kontrakty a je vymalované. Největší průser toho je, že to zastavuje development hráčů, kteří by byli co k čemu. DeKe musí plnit čistě stay-at-home úkoly, protože jeho spoluhráči jsou turnover mašiny typu Green, vloni Židlický... Po Marčenkovi se chce jistota a rozehrávka, přitom hraje v podstatě první sezonu v lize. Kroner se raději zrakvil a Holland? Chtěl by Shattenkirka nebo něco, ale ouha, oni za něj chtějí velkou protiváhu, bude to řešit na draftu (aby pak borci jako XO nebo Sproul seděli x let na farmě bez reálné možnosti na roster spot, případně sme je mohli vytrejdovat za Legwandy a jiné Coly).
Guddy.44 píše:
Ninety91one píše:skoncil jsem u druhe vety. Srovnavat prvni sezonu Larkina vs Tats a Nyquist (Larkin zari hned v prvni sezone, Tatar na to potreboval tri sezony), tak to si fakt trefil uplne vedle.
No tak pro ty jednodušší :arrow: Za Babcocka se mladé ucho prakticky nepodívalo do první lajny, ale začínalo ve čtverce. Navíc střídalo farmu s áčkem a bylo svázáno systémem Babcock ordinuje, Babcock táta a za každou chybu sedíš. U Blashilla je to úplně naopak. Ten nechává hráče kolikrát hrát svojí hru a Larkinovi dal hned od začátku šanci po boku hvězd. Takže říci, že to je úplně vedle bych si netroufl.. Larkin měl mnohem snadnější cestu do NHL a to vidí i slepej. Tím však nechci snižovat jeho kvality, které bezesporu má. :wink2:
odpoved je snadna - kdyz ti dva zacinali, tak to byla doopravdy bida a byli radi za strelu na branu. Larkin hral letos taky nekolikrat treti utok a cely ho tahl a bodoval. Kdyby hrali hned ze startu jako Larkin, nesli by na farmu.
Hudlera? KLIDNĚ!

*ve scénáři, kdy jim pošlem Howarda nebo Ericssona a Hudlera nepodepíšem
Howarda vyměníte i za první kolo, řekl bych. Gólmani chodí za daleko vyšší ceny než playeři.

Je to stále gólman, který by v týmech jako Edmonton, Carolina, Buffalo, Calgary, momentálně i Montreal a další dělal imo jedničku. A zrovna Canes by bodl, ti letos na goaltending výrazně doplácejí.

Hudler for Howard by asi bylo fair. CGY stejně Hudlera zřejmě ne-resignou a dostali by za něj aspoň jedničku. Vy byste naopak posílili o útočníka do TOP6, který by sice asi po sezóně zdrhl, ale furt byste ušetřili cap. :neviem:
Rono píše:Howarda vyměníte i za první kolo, řekl bych. Gólmani chodí za daleko vyšší ceny než playeři.

Je to stále gólman, který by v týmech jako Edmonton, Carolina, Buffalo, Calgary, momentálně i Montreal a další dělal imo jedničku. A zrovna Canes by bodl, ti letos na goaltending výrazně doplácejí.

Hudler for Howard by asi bylo fair. CGY stejně Hudlera zřejmě ne-resignou a dostali by za něj aspoň jedničku. Vy byste naopak posílili o útočníka do TOP6, který by sice asi po sezóně zdrhl, ale furt byste ušetřili cap. :neviem:
What? Golmanský trh je velmi specifický, kolísá sezonu od sezony. Většina týmů má golmanský post vyřešený, a pokud ne, preferují se levní, mladí golmani s potenciálem. Obecně lze říct, že solidní hodnotu mají mladí golmani s 1A potenciálem, avšak neplatí to vždy (např. Bernier, Bishop). Howard v neatraktivním věku a s celkem děsným termem jmění určitě nepřinese. Moc by mě nepřekvapilo, kdyby tam došlo i k nějakým problémům (např. retained salary).

Howard za Hudlera. :sisi: Flames mají cap problémy. Howard nepředstavuje upgrade, navíc ani nejde s věkovou linií jejich core. Za Hudlera budou chtít futures nebo mladého rostera playera, něco v tomhle smyslu, v této kombinaci. Je velmi nepravděpodobné, že za Hudlera získají průměrného hráče s termem.
Máme plný roster, musela by to být výměna někoho z pole v rámci takového trejdu, tj. něco ve stylu Hudler + 3rd <-> Howie+Helm/Sheahan a Cgy jsou na hraně rozpočtu. Imo, už sem to tu psal, do takové destinace jedině s kusem platové zátěže.

kisin: v tom případě Hudlera pustí zadarmo po sezoně, protože reálný upgrade v podobě prospecta jim nikdo za overrated Hudlera nedá

Případně Carolina, ale to v rámci postseason, podle mě je to reálná varianta.
kisin píše:What? Golmanský trh je velmi specifický, kolísá sezonu od sezony. Většina týmů má golmanský post vyřešený, a pokud ne, preferují se levní, mladí golmani s potenciálem. Obecně lze říct, že solidní hodnotu mají mladí golmani s 1A potenciálem, avšak neplatí to vždy (např. Bernier, Bishop). Howard v neatraktivním věku a s celkem děsným termem jmění určitě nepřinese. Moc by mě nepřekvapilo, kdyby tam došlo i k nějakým problémům (např. retained salary).

Howard za Hudlera. :sisi: Flames mají cap problémy. Howard nepředstavuje upgrade, navíc ani nejde s věkovou linií jejich core. Za Hudlera budou chtít futures nebo mladého rostera playera, něco v tomhle smyslu, v této kombinaci.
Ale jo, pravda. Přecenil jsem Howarda. Ovšem kdybych si měl vybrat furt mezi Jonesem, co šel za 1st round pick, a Howardem pro např. příští dvě-tři sezóny, volím Howieho. :neviem: Byl stabilní jedničkou Red Wings, víc proven...

To s average-age Flames mi uniklo, to je vlastně fakt. Koneckonců už mi pár dní připadají jako nejlepší fit pro našeho Neuvirtha, kterej teprve bude mít 28.

Hudler myslím, že bude lákavé zboží, takže prvnímu kolu za něj bych se nedivil. Nashville, Colorado či Florida by do toho mohli jít. Smashville stále chtějí vylepšit TOP6 a Florida by do toho mělo letos prásknout, dokud jsou Luongo i Jágr ve více než dobré formě a víme, že jejich čas se krátí. We'll see.
tvl, Hudler za první kolo.. rly?
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG