Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Jirik19 » 09 úno 2016, 21:08 píše:
Jo a jak jsi na to přišel?
Myslíš, že by ho nikdo nechtěl? By se po něm ve skutečnosti zaprášilo. Řekni, chceš posílit obranu, tu naši.. koho vyměníš? Q nepočítej, po návratu Kronera máme plný roster i bez něj.
Já se ptám kdo ho vymění? Kenny toho není schopen, o tom není třeba diskutovat. Takže kdo?
To je fuk, je to hypoteticko-řečnická otázka, kterou se vracím k otázce Vatanena - není na něj místo a pakliže ano, nevím, místo koho..
Tak to jo.... pokud má přijít Vatanen, tak musí odejít nějaký bek a né jen Nesquik. Takže tím to celé padá.

Není na něj místo, tím to můžeme uzavřít :)
... jediní trejdovatelní jsou Smith a Marčenko. Aby to byl upgrade, musel by to být Smith. Vloni Smitha nechtěl dát za Phaneufa.

Mno. Tohle bude ještě sranda. Nebo ne.
Několik myšlenek k událostem posledních dnů, zejména Pashově příspěvku:

Hiller vypadá washed up. Nyní si sice vybojoval B2B start, ale jinak po slabším úvodu chytá primárně Ramo. U golmanů nikdy nevíš (tzn. dokážu si představit, že by se jinde ještě osvědčil), ale neočekávám, že by šli znovu touto cestou, potažmo vsadili na Howarda, což by bylo defacto stejné rozhodnutí jako sázka na Hillera před 2 lety. Tedy krátkodobé, riskantní a zřejmě i drahé řešení.

Je třeba si uvědomit, že poslední golman s termem, který byl vyměněn, byl Luongo. A netřeba se bavit o tom, že Florida byla zřejmě 'match made in heaven', a že protihodnota nebyla z různých důvodů kdovíjaká, přičemž Luongo stále patřil k elitě. Jinak se mění primárně mladí, levní golmani s potenciálem. Těžko tedy předvídat, jak celá situace s Howardem dopadne. Atraktivní artikl však z důvodů věku, slabších výkonů a smlouvy (smrdí tam zejména ten třetí rok, dva by byly imho s retained salary ještě stravitelné) nebude.

Nemyslím si, že by Yandle předváděl diametrálně odlišné výkony jako v Arizoně/Phoenixu. Je to druhý nejlepší bek NYR, ovšem tvrdohlavost AV je silnější a Yandle je využíván spíš jako #3/#4. Nedůvěra AV ve spojení s ''genialitou'' Sathera (M.Staal a Girardi) zapříčiní, že NYR ztratí moderního beka, za kterého teprve před rokem vysolili jmění. Ale zpět k tématu. Yandle stále patří k nejlépe nahrávajícím bekům na světě, představoval by pro vás zajímavý upgrade, ale bude mu 30 (bohužel není UFA ve 27-28 letech), a navíc bude chtít 5-6 let, které zřejmě i dostane. Přeberte si to jak chcete.

Osobně bych krotil optimismus s Abdelkaderem. Má intangibles, nyní u vás plní roli (a dobře), která mu sedí, nicméně z globálního pohledu je to velmi průměrný hráč, který by později mohl/měl být nahrazen v rámci organizace. Osobně bych řekl, že již nyní tam jsou nepatrné známky declinu, kterých si každý nemusí všimnout. Přestože na hráčích jako Brown, Callahan, RJ Umberger atd. vidíme, že smlouvy takových hráčů končí rychlým průserem, GMs tyhle typy neustále přecenují a přeplácejí. Jedná se o nejvíc rizikovou skupinu hráčů. Abdelkader navíc nikdy nedosahoval úrovně Browna či Callahana, což je další špatné znamení. Jdou dolů většinou někdy ve 30-32 letech, ten pád navíc bývá markantní. Nechci si tedy hrát na proroka, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se zde už za rok či dva pořádal nejen 'hon na Big E', ale i 'hon na Abdelkadera'.

Osobně se i na Pulkkinena dívám z trochu jiné perspektivy. Chápu vaše obavy, že pro NHL může být hraniční typ (nevylučuji to, je to určitě možné, sám zatím nějaký ucelený obrázek o Pulkkinenovi nemám), nicméně jste tým, který má problémy s produkcí a Pulkkinen je hráč, který produkoval na každém levelu. Nemyslím si, že 60 zápasů v NHL je dostatečný vzorek a zároven si nemyslím, že by dostal Pulkkinen ideální podmínky, ve kterých by mohl svůj talent rozvinout. V P/60 se u vás řadí na 6.místo, v G/60 dokonce na 2. - předpoklady zde určitě jsou. Já bych byl o něco trpělivější předtím, než bych to s ním zabalil. Z různých důvodu jste přišli o Janmarka (tohle bude bolet víc a víc), Jarnkroka či blbého Ferrara, kteří jinde dostali šanci a předvádí slušné výkony, přičemž upsidem se Pulkkinenovi může rovnat akorát Janmark. Nelíbí se mi ten trend, že ztrácíte slušné, levné a mladé hráče a to poměrně zbytečně či zadarmo, ačkoliv většinou nedostanou pořádnou šanci a v sestavě se stále vyskytují přežitky jako Andersson, D.Miller či do jisté míry i Helm.

Další velké téma vaší sestavy je imho Brendan Smith. Už jsme ho trochu řešili s JKL v chatu a na řadě věcí se i shodli. Podcenovaný článek vaší sestavy. Zcela jistě u vás nepředvádí své maximum. Jemu vyloženě nesedí váš systém - má všechny předpoklady k tomu, aby generoval ofenzívu z druhé vlny, nicméně k tomu u vás nemá potřebnou volnost. Líbí se mi jeho kombinace size, transition game a velmi dobrého bruslení. Systémové návyky má z DRW výborné, myslím, že kdyby dostal jinde i potřebnou volnost, exceloval by. To mě vlastně přivádí i k další myšlence. Systém sice schová vaše nedostatky, nekvalitu, ale trpí tím hráči jako Smith, Pulkkinen či Tatar. Nicméně jinak to dělat asi nejde, pakliže chcete hrát stále PO. Chybí vám minimálně jeden top-pairing bek a další top4 bek, abyste mohli hrát odvážněji. Q bych neřešil, dokáže mít slušnou sezonu, ale v zásadě je to nemastný, neslaný bek, kterého lze snadno nahradit. Navíc mu již bylo 30 atd. Pro vás neřeší absolutně nic. Je úplně irelevantní. Problém představuje kromě Big E i Kronwall, který vykazuje těžké známky stárnutí a ještě si s ním zřejmě užijete. Kdybych si mohl vybrat, zdali měnit/dumpnout Kronwalla či Smithe, volím jednoznačně Kronwalla. Škoda, že skrz 'numbers game' a dementní smlouvu BigE bude možná právě Smith 'odd man out'.

Tolik jen několik mých názorů, poznatků. Zakončil bych to tím, že je obdivuhodné, že se po těch všech letech (nekvalitě a neaktivitě Hollanda) stále nějakým způsobem držíte. Osobně to moc nechápu. Tedy ač může příspěvek působit spíš negativně, rozhodně to neberte jako nějakou cílenou kritiku.
Mám akorát poznámku hned zkraje - Abdelkadera nevnímáme (teda, aspoň já, ale myslím, že je to hromadné tady, tedy se omlouvám, jestli to zní tak, že chci mluvit za ´všechny´. já mám jen pocit, že v tomhle panuje shoda) apriori pozitivně. Takhle, jeho jako hráče ano, to je možná trošku složitější skrz to, že nám tyhle role chybí. Jsou tu dva problémy, ten první je čerstvý, to je jeho kontrakt. Druhý je systémový - je stavěn neustále do první lajny, Babcock ukoval zaryté vzorce Abdul+Hank, Helm+Dacjuk, ti hráči takhle chtějí hrát a jsou lock v rosteru na těch pozicích (k neuvěření, že až v třiapadesátém zápase to Blash roztrhal). Teď, když je Hank starší, tak jde vidět, že Abdul je hráč poskytující support, ale ne žádnou přidanou hodnotu, ne takovou, aby obhájila top6 a jeho smouvu. Ano, je schopen ji dodat, ale velmi omezeně, třeba včera proti Floridě, ale on má takový zápas jeden z pěti. Reálně je to pak hráč tak do třetí lajny, p-f potřebujem jiného, typu Franzéna. Jestli Abdul padá? V některých ohledech ano, v některých roste. Klesá v odebírání puků, v checkingu celkově, na druhou stranu si myslím, že povyrostl v práci před brankou, nedělá tolik chyb, prostě zkušenosti vs. věk.

Zbytek když tak zítra, s tím Smithem je to tak, viz výše, uplně děsivé zjištění tohle, že pro upgrade obrany v podstatě musíme pustit některý z lepších prvků.
Se vším výše popsaným nelze než souhlasit, ale je tu pořád jeden problém, o kterém všichni mluví a ještě budou mluvit pořád dokola a to je náš GM Holly Fucking Trade Man Holland. Tím to všechno padá a končí. :eek2:
kisin píše:...
Tak já nevím, ale jestli čteš náš topic, tak přece musíš vědět, že se přesně o těhle věcech neustále dokola bavíme.
Nevím, kdes vzal ten optimismus s Abdulem. Já ho kritizuju docela často a mám za to, že je to hráč do třetí lajny. Bohužel prakticky jediný toho druhu u nás a podle toho to tak taky vypadá. Je to snad nejprotěžovanější hráč u nás co pamatuju. A ten jeho kontrakt jsem kritizoval okamžitě, na rozdíle od některých. Ten nás bude za chvíli srát jako Big E, přesně jak píšeš.
Co se týká Pulka, tak je pro mě záhadou, že mu Blash nedá pořádnou šanci. Buď je HS a nebo hraje 7min. za zápas. Nahoře hrál pár zápasů, které se dají spočítat na prstech jedné ruky. A přitom ho moc dobře zná. Ono je to taky dáno tou naší neměnností prvních dvou lajn. Abdul-Hank a Helm-Dacjuk, potažmo Richie....k tomu Larkin nebo Nesquik, Tatar a místo tam prostě není. A změny se prostě dělat nebudou :neviem:
O Hollandovi se nemá cenu bavit, to je parodie na GM a měl odejít po posledním Cupu. Od té doby neudělal skoro nic a to málo co udělal, tak to pohnojil.
Na negativní příspěvky jsme tady zvyklí, ty nám nevadí :giggle:
Já se rád, že to vidí lidi ´mimo drw´ stejně jak my, někdy jsou ty názory ´zvenčí´ od aktivně sledujících lidí velmi vypovídající, on ten člověk jak den co den ryje ve stejných věcech může trpět provozní slepotou, či co. Ty body jsou ok, krom Abdula, tam jde fakt asi o to, že teď není důvod ho zas nějak kydat hnojem, ale ono to přijde, když ne letos, tak za dva roky. Se z něho stal takový druhý Mule, akorát ten se dovedl (bohužel) ve správný okamžik zrakvit nafurt.

Pulkk, tady to bude těžké, on potřebuje hrát top lajny, potřebuje stabilní spoluhráče, ale to prostě v tom zasekaném systému co hrajem nejde. Teoreticky bych si ho dovedl představit v kupě kombinací, třeba do budoucna lajna typu Pulkk-Larkin-Mantha nebo tak něco, ale to jsou zatím vlhké sny aspoň do konce sezony.

Helm, Richards, Andy a Millsy pryč (pk se dá hrát s Glendem, Sheahanem a AA). Q pryč, pokud chcem upgrade tak prostě bohužel Smith nebo Marčenko pryč (pže E se nezbavíme) a kauza Howie. A teď už jen někoho, kdo by to byl schopen udělat.
Když jsme u těch končících smluv, tak mé přání je toto:

konec:
Richie
Andy
Q
Miller

podpis:
Helmut - toho bych do spodku za slušný peníz nechal
Shea
Pulkoš
DeKes
Marč

A nějak se zbavit HOLLANDA a pak Howieho + Kindla a jako bonus Kužela :pray:

Realita je samozřejmě jinde a do nové sezóny půjdeme prakticky s totožným kádrem. Osobně počítám, že nepodepíšeme jen Andyho a Richieho.
No, rozhodně otočme list.

Dneska

Zet/Dat/Aby
Tats/Dylark/Richie
Jurčo/AA/Nyq
Helmut Kohl/Glend/She
(počítám, že se to během zápasu zas pohne)

Q/DD
Smith/Kindl
Error404/Marčenko

Proti Sens bude třeba být důraznější v zakončení než proti Floridě. Naším plusem proti nim rychlost. Sens sme letos 2x dali, jestli budeme schopní v koncovce, tak je můžeme dát i potřetí. Pokud se koncovka zadrhne, tak to bude svinsky těžké. Druhý nejdůležitější zápas domácí série (po nedělím Bostonu).
@TheFourthPeriod: "Wings GM, Special Asst to GM & scout on list for Isles/Blue Jackets game, as well as TB Asst GM and scout."

(místo toho aby řešil trejdy, tak jezdí čumět na zápasy, ololo...)
JKL píše:No, rozhodně otočme list.

Dneska

Zet/Dat/Aby
Tats/Dylark/Richie
Jurčo/AA/Nyq
Helmut Kohl/Glend/She
(počítám, že se to během zápasu zas pohne)

Q/DD
Smith/Kindl
Error404/Marčenko
Helmut Kohl a Error 404. Tak teď jsem se upřímně zasmál :rofl: :hehe: :giggle: :hufi: :lol3:
Obrázek

narazil jsem na nejhezčí gól Kindla, Mrázek by to chytil :lol2:
Fuj, nejhorší na tom videu je, jak tam projede Cleary...
JKL píše:Fuj, nejhorší na tom videu je, jak tam projede Cleary...
A Error404 :hroza:
Jn, ten vlastní gól bylo vlastně akorát uspíšení nevyhnutelného. Kindl :klobuk:
Pro ty, kterým se nechce číst několik posledních stran, jsem si připravil takový ucelený kompresor z předchozí diskuze...

Obrázek
osobne vubec nechapu vytky k Pulkkimu. Ma jednoznacne nejlepsi start z nasich "hvezd" - Tatar a Nyquist. Umi vybojovat puky, je rychly, celkove dobre pozicuje, jenom jeste musi zpresnit strelu, ale to vse je o zkusenostech. Proboha, vzdyt je to strelec, uplne jiny typ hrace nez cely nas momentalni kadr. Presne, jak psal Kissin, vzdyt ma odehranych teprve 63 zapasu :hroza: Pokud by mel byt stejne prisny metr i na ostatni, tak nehraje nikdo
Ninety91one píše:Umi vybojovat puky, je rychly, celkove dobre pozicuje, jenom jeste musi zpresnit strelu, ale to vse je o zkusenostech. Proboha, vzdyt je to strelec, uplne jiny typ hrace nez cely nas momentalni kadr.
Také si myslím, že by měl dostat šanci se chytit a projevit. Mít po boku šikuly Datsyuka s Larkinem, kteří by mu byli schopni nabíjet při jeho nájezdech ze druhé vlny… Byla by škoda takového bombarďáka zatratit, je potřeba.
PK píše:
Ninety91one píše:Umi vybojovat puky, je rychly, celkove dobre pozicuje, jenom jeste musi zpresnit strelu, ale to vse je o zkusenostech. Proboha, vzdyt je to strelec, uplne jiny typ hrace nez cely nas momentalni kadr.
Také si myslím, že by měl dostat šanci se chytit a projevit. Mít po boku šikuly Datsyuka s Larkinem, kteří by mu byli schopni nabíjet při jeho nájezdech ze druhé vlny… Byla by škoda takového bombarďáka zatratit, je potřeba.
Presne. Letos snese prisne meritko pouze Larkin a Mrazek. Ostatni hraci hraji spis takovy decentni podprumer, proste tak nejak nam letos nefunguje nic a v takovem brajglu to ma pak strelec tezke. Ja mu stale verim.
Nejde o to věřit, ale mít tu kombinaci.

Imo třeba kombinace Dacjuk-Larkin-Pulkk líp vypadá, než by se skutečnosti byla. To jsou tři hráči, kteří se tlačí do zakončení. Pavel i Dylark rádi drží puk na holi až do finále. Pulkk je hráč, který potřebuje dostávat ve správný čas přihrávky, když si bruslí do neobsazených pozic. Jako, chtělo by to něco vyzkoušet, ale zabere to čas.

Třeba Hank mě napadl. Před pěti lety. :lol2:

Jinak se nedá než souhlasit s tím, že je to hráč, kterého typologicky v týmu nemáme dlouhodobě, což je právě ten problém.
JKL píše:je to hráč, kterého typologicky v týmu nemáme dlouhodobě, což je právě ten problém
Souhlasím, že přesně tohle by mohl být kámen úrazu — netušíme, co si s ním počít a jak ho využít.
Ninety91one píše:Ostatni hraci hraji spis takovy decentni podprumer,
Pozor, změna — zvedá se Pasha. Zápas od zápasu hraje lépe. Bohudíky, chce se mi dodat :)
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG