Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Súhlasím s vami, podľa mňa zbytočná prehra, chlapi tam dali pár tyčiek, škoda toho, tá Nickova absencia je taká nevídaná, neviem si zvyknúť, že v tej obrane nie je :ja_neviem:
Včera zase makal Darren Helm :klobuk_dole: pred tým, čo chlapčisko predvádza, len tak ďalej :good:

- z farmy boli inak povolaní brankár Jordan Pearce, Doug Janik a ešte pred zápasom so Chicagom bol povolaný Chris Conner.
- v zajtrajšom zápase nenastúpia : Howard, Lidstrom, Ericsson, Kindl, Datsyuk, Bertuzzi a už dlhodobo zranený s otrasom mozgu Patrick Eaves

- Niklas Kronwall 2.hviezda týždňa, v troch zápasoch minulého týždňa získal 7 bodov (2+5) :thumbsup:

Zajtra čaká Detroit zápas na ľade Philadelphie, takže to bude ďalší skvelý zážitok (teda aspoň dúfam, že minimálne tak dobrý zápas ako nedávno na ľade Detroitu).
Obrázek :)

Zápas s Philou asi bude zážitek, ale kdo tam bude hrát ? To je lazaret :cry: Nastoupí snad Babcock ? :lol: No uvidíme. Bral bych aspoň bod a hlavně ať se netrefí Jaryn :thumbsdown:

Re:

EDIT: Formácie budú napokon takéto

Filppula-Zettebrerg-Hudler
Miller-Helm-Franzen
Cleary-Abdelkader-Mursak
Holmstrom-Emmerton-Conner

Kronwall-Stuart
Quincey-White
Smith-Janik

MacDonald (starting)
Pearce

Here are the Flyers' lines :

Scott Hartnell-Claude Giroux-Jaromir Jagr
Matt Read-Daniel Briere-Wayne Simmonds
Maxime Talbot-Brayden Schenn-Jacub Voracek
Eric Wellwood-Sean Couturier-Zac Rinaldo

Nicklas Grossman-Braydon Coburn
Matt Carle-Pavel Kubina
Andreas Lilja-Erik Gustafsson

Ilya Bryzgalov (starting)
Sergei Bobrovsky

....
Detroit defenseman Niklas Kronwall said it's always fun to play in Philadelphia. “They have a really talented group, big guys, play a very physical game,'' Kronwall said. “Their building is very loud, so they usually get an extra kick from the fans.'' :) Už sa teším. :box:
Prosím Pavs, Lidas, Bertuzzi vráťte sa čo najskôr, je to strašné. :cry: Viac nemám čo dodať. Dobrú :ahoj:
Nestresuj. Away game, polovica zostavy zranená a kľúčoví hráči predovšetkým. To sa spraví. :ciga:



:slintac: mňam. Voráček je v lige už dosť dlho na to, aby vedel čo sa stane keď je v takej pozícii s Kronwallom.

Tobôž po tom, čo už v tejto sezóne rovnako schytal Briere. Mám pocit, že podobné vlakové zrážky od Kronwalla vídam stále častejšie. :thumbsup:
Pasha píše:Prosím Pavs, Lidas, Bertuzzi vráťte sa čo najskôr, je to strašné. :cry: Viac nemám čo dodať. Dobrú :ahoj:
Zápas jsem neviděl (nebylo kde :?: ) pouze jsem se díval na sestřih. Střelecká převaha nám k ničemu není. Gól Voráčka šel pohlídat. Chyba v přesilovce a SHG :x Citelně chybí Nick. Jediný světlý moment strom od Kronwalla na Voračka :cool:
Ještě že se netrefil Jaryn to by zase bylo haló.
Zákrokem Kronwalla se prý bude zabývat disciplinární komise :nono: :evil:
Já to nějak tak tušil,že to s Phillou prohrajou.Snad se nám marodí brzo vrátí.Citelně chybí Pavel a Nick v obraně.Jinak moc pěkný hit od Kronwalla.Voráček si o to přímo řekl.Kronwall nevyskočil,jen nastavil rameno.
Obrázek
Vidis tu mezeru pod bruslema? Tomu se rika skocit..
Těžko říct, sice to byla částečně Voryho chyba, že čuměl do ledu a hlavu zdvihl až na okamžik před nárazem, ale Kro ho vzal úmyslně přímo do řepy a hlavně při tom věděl, že se protihráč nemůže bránit, protože ho neviděl až na ten poslední okamžik, jako check sám o sobě to nebyl špatný, ale využil Voryho nepřipravenosti a to je pěkná sračkovina !!!!
Jen ať to Shanahan pěkně řeší... Tohle už přecejen určitou mez "hokejovosti" (podle mě) překročilo, zákrok to byl dost bezohlednej. Takže žádné "mňam", právě naopak, jsem pro suspendaci. Alespoň na nějakej ten zápas.
AndyF píše:Obrázek
Vidis tu mezeru pod bruslema? Tomu se rika skocit..
Ja viem, že teraz len slovíčkariš aby si to tomuto fanúšikovi vrátil a to je fajn. Ale dúfam, že vieš aj sám aký pohyb pri otočení a zapretí sa pri hitovaní musíš vykonať. Kronwall "skáče" (i keď nesúhlasím s tým, že štýlom ako to robí je to spravidla škodlivé, stačí si porovnať niektorý z jeho hitov s boardingom Getzlafa na Hamhuisa - ten ma napadol ako prvý) často, v tomto prípade by som ale o výskoku nehovoril, takmer sa ani nehýbal. Ten nájazdový uhol oproti iným jeho hitom bol taktiež úplne o inom, v podstate neexistoval.
Philly píše:Těžko říct, sice to byla částečně Voryho chyba, že čuměl do ledu a hlavu zdvihl až na okamžik před nárazem, ale Kro ho vzal úmyslně přímo do řepy a hlavně při tom věděl, že se protihráč nemůže bránit, protože ho neviděl až na ten poslední okamžik, jako check sám o sobě to nebyl špatný, ale využil Voryho nepřipravenosti a to je pěkná sračkovina !!!!
Tak napr. od teba by som takýto komentár nečakal. Že v tom bol úmysel "dat mu co proto" za jeho hlúposť a nepozornosť - doslovne potrestať hráča, o tom niet najmenších pochýb. Píšeš to aj sám. Akurát neviem, prečo by to bola nejaká sračkovina. Presne toto už roky je a MÁ byť súčasťou hokeja. Praktizovali to roky nielen Kanaďania, ale aj Sovieti. Je to súčasť hry. V poslednom čase sa hovorí o zodpovednosti hitujúceho, stále sa ale zabúda na zodpovednosť hitovaného a k tomu sa ešte dostanem.

Ale aby Kronwall úmyselne mieril na hlavu? Ale no ták. Keby nemal na svojom konte xyz takých ISTÝCH hitov, alebo keby mal s Voráčkom nejakú "históriu" (see: Chara on Pacioretty), ešte by sa o tom aspoň DALO polemizovať. Takto je to len dohad, ktorý odmietam.

Len niečo pripomeniem:



Ak by sa tento hit pol roka skôr odohral v podaní hráča Philly a Columbusu, a ani jeden z vás by nadôvažok nebol Čech, chcel by som vidieť tú reakciu. Sorry guys but I don`t buy it. Pridávam Detroit feed (k zaujatosti či nezaujatosti vašich komentátorov sa nevyjadrujem, niekto by zase mal sprosté kecy na mňa, tak len hovorím, že títo dvaja sú ligová špička a ešte nikdy som ich nepočul hovoriť zaujato):



Nedá mi nespomenúť, keď som už vytiahol aj ten Richardsov hit, jednu vec :arrow: "he had it coming" sa u Voráčka dá aplikovať naozaj často. Teraz to poviem ako kompliment - na hráča, ktorý všade korčuľuje so zvesenou hlavou má parádne videnie a nahrávku, to som nikdy nechápal. Negatívum je však jasné, bolo len otázkou času kedy a od koho takto dostane. A naozaj si za to môže sám. Že sa mu toto stane som hovoril ešte keď hrával za Columbus, že poriadne schytal až u vás je len náhoda, tak poprosím žiadne obvinenia.



Verte mi, nikto z nás sa na to nepozeral rád, ale fakty sú fakty a nikto z nás nevolal po "spravodlivosti". Dve veci - jednak z toho nič nemáme. V úmysel hitu som nikdy neveril. Ak chce niekto taký vidieť, nech si zopakuje Cookeov hit na Savarda, či Kunitzov lakeť na hráča Tampy (už si nespomínam kto to bol). Prečo by som za niečo, na čom má dosť výrazný podiel viny aj môj vlastný hráč, žiadať "odplatu"? Prečo by, ako sme toho v poslednom čase aj pri čistých hitoch pravidelne svedkami, mala byť forma odplaty fyzické zneškodnenie hitujúceho? Ako sa na také veci odpovedá? Reklama: tak ako to predviedli hráči Devils. Myers po zápase ledva chodil, telom ho bral každý, plus, vyhralo sa. Do novín sa nekecali žiadne vyhrážky a bojovalo sa aj za zraneného.

TGfireandice Tom Gulitti
Shanahan: "This was a hit that was probably a few inches away from being a suspension. "
10 minutes ago

:arrow: toto je vtedajšie vyjadrenie Shanahana. Aj s ním mám problém. Nie ani tak so slovami, ktoré povedal, skôr s princípom. Hokej je fyzická hra. Tí hráči nie sú platení milióny pre nič za nič a tí diváci tiež chodia na ten šport z istých dôvodov. Zranenia sa stávajú. Boli, sú a budú. Hokej je však rýchla hra, všetko je to tak, ako bolo spomenuté, otázka sekúnd a centimetrov. Najnovším trendom je všetko pretechnizovať, čo možno najviac eliminovať ľudský faktor a chyby s ním spojené. Neustále sa pindá na rozhodcov, každému ide len o svoj tím a o body a tak je to aj s hitmi. Centimeter hore dole a už z toho určujeme úmysel, vážnosť zákroku (v podstate len z vážnosti následkov, za ktoré si mnohokrát môže hráč sám) a podobne. Každá situácia je iná, každá si tak zaslúži osobitý pohľad. A hlavne sa pozrieť na všetky pre a proti, pretože žiadna nemá len A alebo len B, žiadna nie je čierna alebo biela.

Najväčším problémom dneška je tá spomenutá bezstarostnosť hráčov a rýchlosť hry samotnej. Uvedomuje si vôbec niekto, aké je to niekedy v plnej rýchlosti náročné? Tu si pozrie každý pohovkový fanúšik spomalený záber a vynesie rozsudok. Veď je to smiešne. Megaton sa vtedy vyjadril, že pokiaľ chcú naozaj s týmto problémom niečo robiť, tak budú musieť postihovať všetko. Bože chráň, ale aj podľa vašich príspevkov to tak niekedy vyznieva. Hráči pred sezónou dostali prednášky ako hitovať. Pýtam sa, prečo nedostali prednášky o tom ako byť hitovaný?





Samozrejme tu nejde znova o porovnanie (nie každý sa na ľade javí ako génius), ide o princíp. Akceptujme ľudský faktor a prestaňme si kaziť to, čo nás na tejto hre od prvého momentu zaujalo. Komu to nevyhovuje, nech sleduje inú ligu, alebo iný šport. Alebo nech sa sťažuje až do konca svojich dní. To je ale veľmi smutné, žiť taký život...

Opovážte sa toto niekto citovať, by vám stránku načítavalo hodinu. :lol2:
Atlantik píše:Jen ať to Shanahan pěkně řeší... Tohle už přecejen určitou mez "hokejovosti" (podle mě) překročilo, zákrok to byl dost bezohlednej. Takže žádné "mňam", právě naopak, jsem pro suspendaci. Alespoň na nějakej ten zápas.
Ja sa budem opakovať. Čo ste robili pred desiatimi rokmi? Mlátili sa hlavou o stôl? Lebo toľko rečí. TOTO je dôvod prečo bola NHL vždy populárnejšia než európske ligy a teraz prehnane senzitívni fanúšikovia v Amerike a Eurofans idú inkvizične kázať čo už je za hranicou a čo nie?

Takže suspendujeme Kronwalla. Zas a znova, pokiaľ sa podobným hit vyskytne a náhodou trafí niekoho do palice. Ak to neprestane robiť, bude viac sedieť ako hrať. Ak prestane, podobný hit už neuvidíme a z NHL sa stane liga postrkovania, lebo o hitoch sa už bude dať hovoriť len zriedka. Toto chcete? Aby sa hráči správali podobne ako Letang? Kedysi vedeli, čo a kedy si na ľade dovoliť môžu a čo nie. Dnes len dúfajú, že to za nich vybaví neviditeľná ruka spravodlivosti a fans ako vy ich v tom ešte podporujú. Vaša vec, ja mám na to iný názor a som veľmi rád, že v tom ani zďaleka nie som sám. I keď tu som určite v menšine.

Dejfove urážky ani neberiem vážne, on sa celý nedá brať vážne.
Getzo5 píše: Ak prestane, podobný hit už neuvidíme a z NHL sa stane liga postrkovania, lebo o hitoch sa už bude dať hovoriť len zriedka.
Skoro vsechno od tebe beru, ale tohle pravda neni. Porad je jeste spoustu hitu, ktere lze nazvat "ohleduplnymi" :doh:
Tech suspendaci zase tolik neni. V pomeru k zapasum potazmo hitum..
A ano, nechci sledovat zapas, po kterem nekoho odnaseji na nositkach. :nono:
Getzo5 píše: V poslednom čase sa hovorí o zodpovednosti hitujúceho, stále sa ale zabúda na zodpovednosť hitovaného .
No já na to rozhodně nezapomínám, jako když se nějaký blbeček postaví čelem před hrazení, vyšpulí prdel a vyloženě čeká, až někdo přijede, drcne do ně a on se pak svíjí na ledě, tak za toto by k němu měl sudí přijet a ještě mu proplesknout ksicht. Ale toto je případ, kdy o nějaké odpovědnosti Voryho nemůže být vůbec řeč - vyvážel puk a aby ho získal pod kontrolu, tak se musel zákonitě koukat na led, kde se ten puk v té době nacházel. Já mám Kronwalla rád, jak jsem psal, tak ten check sám o sobě, tedy to provedení (bez přihlédnutí k chování checkovaného) byl ok, ale sakra, on přeci celou dobu viděl, že se protihráč nemůže vůbec bránit a v tom já vidím tu "sračkovinu", chceš-li zbabělost. To budeme říkat, že hráč, který se koukal na led si za následnou srážku může sám, to je přeci blbost - hráč nemá povinnost koukat nahoru, ale naopak hráč který ho napadá má povinnost řídit se pravidly, ale hlavně ZDRAVÝM ROZUMEM, ku*va, vždyť toto je na uražení hlavy, když to nečekáš. A to že je Vory Čech, potažmo hráč Philly s mým názorem nemá absolutně nic společného, to snad Getzo ani nemůžeš myslet vážně !!!!
Hoši, dneska čistý hit, absolútna parádička. To k tomu patrí, dá sa o tom polemizovať čo a ako, ale bola to aj viac menej Voráčkova chyba. Ja som si všimol, že on v porovnaní s niektorými hokejistami sa veľmi veľakrát pozerá na ľad je jedno v akej je situácii. Bol to čistý hit, dosť tvrdý, ale čistý. Len sa chcem opýtať, koľko zubov mu vyletelo? (Ak vôbec...)

Ešte k tomu Andymu skoku. To je taká ftákovina. Kronwall by musel mať korene v tom ľade, aby to s ním aspoň ani trochu nepohlo. Nad tým sa netreba ani pozastavovať. Skok tam vôbec nebol, to, že sa jeho nohy pohli do vzduchu vyplývalo už z tej zrážky a to je aj celkom logické.

A ešte Philly napísal niečo v tom zmysle, že využil jeho nepripravenosť a to je pekná sračkovina. To k tomu absolútne patrí. Za prvé, je to úplná povinnosť obrancu, aby hráč cez neho neprešiel. A myslím si, že veľa z obrancov má aj rado takýto defenzívny zákrok, kedy sa postarajú hráčovi o strom. Kľudne ho mohol Voráček obohrať o mantinel a pod., už naberal rýchlosť, tak to neriskoval. Viac k tomu nejde napísať. Skôr je na zaplakanie, že to idú riešiť..
yzy19 píše:Len sa chcem opýtať, koľko zubov mu vyletelo? (Ak vôbec...)
Obrázek
yzy19 píše:Skok tam vôbec nebol, to, že sa jeho nohy pohli do vzduchu vyplývalo už z tej zrážky a to je aj celkom logické.
To je okamzik pred srazkou, synku..
Neviem, ako to je v Čechách, ale vy sa tam zrážate asi inak a jednotlivé deje máte inak porozumené. Nejde mi to do hlavy. Puk je už takmer za Kronwallom, ale ono je to okamih pred zrážkou. To sa tento svet naozaj zbláznil. Ale darmo to riešiť s fanúšikom Philadelphie.
Len chcem podotknúť, že takéto zákroky sú napríklad aj v hokejbale, čo je šport menej tvrdý a tam to s prehľadom prejde. Je smutné, že z NHL sa robí balet a obzvlášť ho ide robiť tak špinavý tím, resp. fanúšikovia tak špinavého tímu, ako bola Philadelphia..
Ja si ani nemyslím, že si musel yzy tú narážku na Philly odpustiť. Je to proste ironický fakt i keď na druhú stranu treba priznať, že generalizovať sa nemá. Nepopieram, že mnohí z vás by boli proti, keby dnes Flyers hrali ako za čias BSB :dudo: súdiac podľa komentárov, ale je to historický fakt, to sa už nezmení.

Yzy naráža presne na to, čo spomínam. Je to fyzika, pri otočení a s cieľom čo najlepšie absorbovať silu hitu jednoducho tú nohu zdvihne, podobne ako to v hore poslanom videu robí Datsyuk a to v stoji. Pohyb Kronwalla, narozdiel od iných hitov, kde sa musel prirútiť v rýchlosti aby hráča stihol a ešte sa aj stihol otočil (dôvod toho "skoku"; takto spravidla príde k menšej škode nárazom do chrbta, nie lakťom/ramenom priamo do hlavy), bol minimálny. Nestál na mieste, ale pohyb bol skutočne nepatrný.

To neznamená, že sme za prasačiny. Nikto z nás, tomu neverte. Ale tak ako som príklady uviedol hore, je to relatívna debata (zodpovednosť) a skutočné prasačiny treba hľadať inde (lakeť v jazde, akože korčuľujem okolo a nastavím rameno, slew foot atp.).



A tento poznáte?

Príde český turista do Tatier... :D :jn: Ale vážne, samozrejme len srandujem, nie je to nič osobné. Toto však nie je prvý ani posledný prípad. U Voráčka som na ne už poukázal, Krejčí je na tom lepšie, ale dosť podobne. Havláta si pamätáme všetci. Čo tým naznačujem je asi jasné, aj keď nie úplne fér. Slovákov v NHL je ako šafránu, takto ale nedostal už dávno ani jeden, ak vôbec (úprimne si nespomínam, kto vie, nech povie). Predtým, než prejdem k reakciám na vás, proste musím zdôrazniť, že podobné veci v Kanade tlčú do hláv už prípravkárom. Dala by sa preto ospravedlniť nepozornosť/nezodpovednosť Voráčka či Krejčího? Povedzme, ale ospravedlniť len v úvodzovkách. O to viac však prekvapuje, keď sa po toľkých rokoch v lige nechá nachytať niekto ako Briere. Špeciálne ako malý hráč, ktorý si jednoducho rizika byť vedomý musí.

Čo tým chcem znova naznačiť je, že mám z toho stále pocit
AndyF píše: Skoro vsechno od tebe beru, ale tohle pravda neni. Porad je jeste spoustu hitu, ktere lze nazvat "ohleduplnymi" :doh:
Tech suspendaci zase tolik neni. V pomeru k zapasum potazmo hitum..
A ano, nechci sledovat zapas, po kterem nekoho odnaseji na nositkach. :nono:
To ma teší, že berieš. Len sme sa s týmto celkom nepochopili. Hovoril som o eventuélnej budúcnosti, nie súčasnosti. Nalejme si čistého vína. Jednoducho ten počet hitov klesol. A aké rozdiely nám zostali medzi hitmi tými, ktoré SD odmenenými boli a tými, ktoré neboli? Citujem Shanahana: "inches". Znamená to teda, že hranica je tenká a v podstate náhodou, tak ako som to už viackrát zopakoval, sa hráč dostane na okraj. Je jasné, že niekto ako Sutton hitovať neprestane, to je headcase. Ale rozumných hráčov to zabrzdí a potom vyvstáva otázka: kde je hranica? Kedy ju dosiahneme? Som si istý, že to chápeš.

Neboj sa, ani mne nie je príjemné sa na to pozerať. Preto podporujem každý rozumný nápad. Osvetu medzi hráčmi, nakoľko sa zdá, že sa vytratil rešpekt a to na oboch stranách. Osvetu v zmysle techniky. Zmenu výstroja, vývoj heliem, citlivejšie pískanie icingov, návrat ku clutch & grab/bear hug a tým spomalenie hry (jediné čo odmietam je úprava rozmerov kĺziska). S ničím z toho problém nemám. Ale nechcem prísť o typickú črtu zámorského hokeja len preto, že si niekto neuvedomuje jeho základy. Zranenia boli, sú aj budú. Niektorým sa predchádzať dá, iným nie. Tie pravidlá nie sú nastavené zle, špeciálne teraz, po sprísnení. Ale riešenie problému nie je posúvanie hranice a oberanalýza či strojové posudzovanie každého hitu. Cesta je práve v zlepšení toho hore uvedeného.
Philly píše:No já na to rozhodně nezapomínám, jako když se nějaký blbeček postaví čelem před hrazení, vyšpulí prdel a vyloženě čeká, až někdo přijede, drcne do ně a on se pak svíjí na ledě, tak za toto by k němu měl sudí přijet a ještě mu proplesknout ksicht. Ale toto je případ, kdy o nějaké odpovědnosti Voryho nemůže být vůbec řeč - vyvážel puk a aby ho získal pod kontrolu, tak se musel zákonitě koukat na led, kde se ten puk v té době nacházel. Já mám Kronwalla rád, jak jsem psal, tak ten check sám o sobě, tedy to provedení (bez přihlédnutí k chování checkovaného) byl ok, ale sakra, on přeci celou dobu viděl, že se protihráč nemůže vůbec bránit a v tom já vidím tu "sračkovinu", chceš-li zbabělost. To budeme říkat, že hráč, který se koukal na led si za následnou srážku může sám, to je přeci blbost - hráč nemá povinnost koukat nahoru, ale naopak hráč který ho napadá má povinnost řídit se pravidly, ale hlavně ZDRAVÝM ROZUMEM, ku*va, vždyť toto je na uražení hlavy, když to nečekáš. A to že je Vory Čech, potažmo hráč Philly s mým názorem nemá absolutně nic společného, to snad Getzo ani nemůžeš myslet vážně !!!!
Začnem od konca. Samozrejme, že to môžem myslieť vážne. Je to úplne základná psychologická premisa správania sa davu. Neukazujem na každého z vás prstom a nemôžem to povedať s určitosťou. Aj keby som vás poznal lepšie (napr. čo sa niektorí experti mylne domnievajú, že poznajú mňa), nemohol by som to sebavedomo tvrdiť jednoducho preto, že názory u ľudí sa menia v špecifických prípadoch a toto môže byť jeden z nich. Môžeš kľudne aj prisahať, že to absolútne žiaden vplyv na tvoj postoj nemá, je len na mne, či ti uverím. Nemôžeš mi ale vyčítať, že niečo také spomeniem, špeciálne keď vidím Fincha úplne racionálne resp. nestranne (nečítaj, že vy všetci to beriete iracionálne) zhodnotiť situáciu. A tu nejde o to, či to korešponduje s mojim názorom, alebo nie. Povedzme, že ti do určitej miery veriť budem, ale...

Okrem toho, že je Voráček Čech a hráč Flyers, hit prichádza v sezóne, keď bol/je tím doslova mordovaný otrasmi mozgu ako v NHL žiaden iný. Na jednu stranu s vami súcitím, na druhú však musím poznamenať, že je ťažké sa od toho odosobniť. Druhou vecou je samotný fakt, že si tieto zranenia spravidla spôsobili hráči sami. Akokoľvek kruto to znie, je to tak. Voráček neuvedomením si, kto proti nemu stojí, Briere ditto. Na druhej strane stoja nešťastné zranenia Couturiera a Girouxa. V konečnom dôsledku sa ale takýto priebeh musí zákonite prejaviť na reakciách a citlivosti fanúšikov. Nechci mi tvrdiť, že nie, to by si klamal samého seba. Nemysli si, že ja to nepoznám. Ten Zubrusov prípad bol jeden z troch za obdobie dvoch týždňov a pri poslednom už ani mne nebolo všetko jedno. A skúsenosti aj s reakciami už mám bohaté, stačí si spomenúť na incident Cháru a Paciorettyho (kde som bránil 100% nepreukázateľnosť úmyslu resp. kauzality) či hit Kuldu na Rachunka počas MS. Dokonca som bol obvinený z podporovania vášní, označený rôznymi menami. Čo sa s tým dá robiť, tak to chodí.

Teraz sa vrátim k príspevku. Sám v prvej časti zdôrazňuješ slovami "tak za toto by k němu měl sudí přijet a ještě mu proplesknout ksicht" svoju uvedomelosť čo sa tej zodpovednosti týka. A to je presne ono. Tým sudím bol v tomto prípade Kronwall a mal na to plné právo. Zámorský hokej vo svojej podstate taký je a to je na ňom krásne (ako pre koho eh?). Ďalej píšeš, citujem, "ale sakra, on přeci celou dobu viděl, že se protihráč nemůže vůbec bránit a v tom já vidím tu "sračkovinu", chceš-li zbabělost". Áno videl a rozhodol sa ho za to potrestať. Ja v tom v princípe (opakujem, princípe) nevidím nič zlé. Ty pravdepodobne áno (i keď potom príklad s tou hrazdou...). Zbabelým činom by som to nenazval. Zbabelým je nezhodenie rukavíc po vyprovokovaní súpera, vopred plánovaná bitka hráča bez plexi s hráčom s plexi, prudké seknutie, pichnutie do gulí, sucker punch odzadu. Je to nefér? Áno. Je to zákerné? Hra so slovíčkami, ale budiš. Áno. Ale nie špinavé, špeciálne tak, ako to robil. A menšie či väčšie zákernosti k hokeju patria. Nejaké to seknutie, rukavica do tváre, sotenie, krosček. Mnoho z nich nie je čakaných, ani fér, len nemajú fatálne následky. Keby ale Voráček mal vžité to, čo iní hráči a bol si vedomý tých mnou spomenutých vecí, jednoducho by ten puk vyhodil, prípadne sa snažil zrážke vyhnúť. O mantinel a dovnútra. Hovoríš, že hráč nemá povinnosť pozerať sa hore. To je ale zásadný omyl z tvojej strany! Presne to povinnosťou každého hráča v NHL už od nepamäti je. Musí sa tomu prispôsobiť každý, či homegrown hráč alebo Európan. Ďalej tvrdíš, že "o nějaké odpovědnosti Voryho nemůže být vůbec řeč". To je znova omyl. Je jasné, že kontrola puku je v tom mieste náročná. Ale neexistuje aby mal hlavu dole a zabával sa s pukom, keď vie, že môže dostať ranu. Špeciálne ak je tam niekto ako Kronwall. Podotýkam, že ten tam v podstate stál, nie ako v iných prípadoch, kde sa doslova prirútil odnikiaľ. Kde spravidla očakávaš obrancu? V strede alebo pri mantineli? V prvom rade si musí byť istý svojou bezpečnosťou. Ten puk, tak ako spomenul yzy, sa dá posunúť do stredného pásma. Voráček chcel za každú cenu do protiútoku, chcel mať za každú cenu puk pod kontrolou hladko, nebol si vedomý ani svojej, ani Kronwallovej pozície na ľade už predtým, než sa otáčal a PRE BOHA ŽIVÉHO stál proti Kronwallovi! Ošetrené je to dnes naozaj už do detailov. Pískajú sa aj hity typu "caught admiring his own pass" ako interference, dokonca (a to Andy nebude počuť rád) aj hipcheck. Stačí ak pol sekundy predtým pošle hitovaný puk do pásma. Smiešne a smutné, ale tak to je.

Keď už som teda povedal, čo povinnosťou hráča je, táto časť vety nebude tak logická, ale predsa: " ale naopak hráč který ho napadá má povinnost řídit se pravidly". V prvom rade žiadne "ale naopak", v druhom rade - samozrejme. A Kronwall sa pravidlami riadil. Tými písanými a aj nepísanými, ktoré už tu v topicu boli spomenuté. Ako to? Možno sa pýtaš práve takúto otázku. Jednoducho. Hit nebol úmyselne mierený na hlavu, v prípade kontaktu hlavy sa jednalo o zhodu okolností. Takže tento hit posúdime ako nedovolený, ale kebyže sa zrazia o okamih neskôr a hlava by tam narazila doslova na chbticu, už je ten hit ok (teraz z pohľadu pravidiel, k tvojej morálnej výčitke sa ešte dostanem)? To je na tom to bizarné. Hodnotíme bleskurýchly kontaktný šport hraný ľuďmi a snažíme sa ho vidieť ako v určitých prípadoch bezkontaktný (resp. len s minimálnym kontaktom - lebo taký Kronwallov postup de facto navrhuješ) šport robotov naprogramovaných Mirkom Dušínom. Tým som naznačil tú morálnu rovinu. "vždyť toto je na uražení hlavy, když to nečekáš" a to je ten problém. On to totiž čakať mal, hoc len podvedome. Je takýto hit bezcharakterným počinom? Áno. Na druhej strane je prostriedkom dovoleným a najúčinnejším. Nielenže zabráni akcii, protihráča na istý čas (v čase hitu neznámy, neodhadnuteľný) z hry vyradí (samozrejme primárne ide len o spôsobenie bolesti, lekciu, nie o úmyselné zabitie). Znie to svinsky, čo? Veru znie. Ale taký nie je len hokej. Ak ale čakáš, že hráč ako Kronwall, ale v podstate ktorýkoľvek obranca, do toho nepôjde (resp. nie naplno) sám tým potvrdzuješ, čo chceš aby sa z NHL stalo. "Lebo čo keď ho náhodou zraním a pôjdem sedieť?" Ak sa toto rozšíri v povedomí hráčov, ten obraz hry sa zmení, na to vezmi jed. Pre pár šialencov typu Cooke a pár neuvedomelých typu Voráček zmeníme obraz hry desaťtisícom divákov pri obrazovkách a stovkám hráčov na ľade. Nie hneď, časom. Nie úplne, ale v tomto ohľade do značnej miery. Nie isto, ale pravdepodobne. Obetovať pešiaka, alebo kráľovnú? Toť otázka.

P.S.: Hneď vedľa mal spoluhráča. Som si istý, že v tej dobe o ňom nevedel. Avšak #47 (Welwood?), ak som videl dobre, mal prehľad o oboch. Sledujem toho dosť aby som vedel, že si hráči na ľade kričia, keď prichádza veľký hit. Z ruchových mikrofónov je to vo svete dnešnej technológie počuť celkom výrazne. Stalo sa tak dokonca aj dnes v dvoch zápasoch - Devils a San José. Obaja hráči sa hitu vyhli. Počul som tam čosi i v tomto prípade, dokonca, zdá sa, od dvoch hráčov. Voráček to prepočul (neviem prečo, ale mohlo sa stať), alebo v zápale hry nerešpektoval. Bohužiaľ.

P.S.: Tam kde som spomínal možnú zaujatosť som zabudol na Atlantika. Počas obdobia keď bol out Crosby i Letang určite nevidel podobné hity rád, v poslednom prípade ale dvakrát priznal zodpovednosť Letanga za svoje zranenia. Je to jednostranná záležitosť? Nie, na tango treba dvoch. Ale dokázal to. Voráček mal rovnakú *šancu* ako Letang ale "took the gamble" a to sa mu vypomstilo. Prečo dnes je ten Atlantikov názor odlišný, to netuším.
Tak Getzo musím uznat, že jsi docela spisovatel (myšleno v dobrém slova smyslu), takto dlouhý příspěvek jsem ještě nečetl :). Musím se přiznat, že když jsem ho dočetl, tak jsem si nemohl vzpomenout co bylo v jeho 1. 1/2. No jak jsem psal ve svém prvním příspěvku - těžko říct, každopádně tento incident není černobílý a směju se těm co říkají "bylo to NAPROSTO v pořádku", stejně tak je nesmysl to označovat za likvidační zákrok. Ale ať si to probírám ze všech úhlů pohledu, tak mi ten check nepřišel fér, byl zbabělý, ale teď se pohybuju jak jsi Ty zmínil v "morální rovině", dle pravidel to bylo a-s-i ok. Pro mě, ale myslím že snad pro všechny, je teď hlavní, aby se Vory dal co nejrychleji do kupy a nezanechalo to následky :yes: :yes: !!!!
S tým absolútne súhlasím. Nech sa dá dokopy čo najskôr. Som si istý, že podobnú chybu už nespraví. Teda v to aspoň dúfam.

Teraz si už len počkáme na verdikt disciplinárky. V aký verím ja je jasné. Jakuba vám to skôr nevráti, takže dúfam, že zákrok bude posúdený rozumne a v prospech NHL hokeja aký poznáme. Bola by veľká škoda, ak nie. Aj keď vieme, že s konzistentnosťou výrokov si táto komisia nikdy príliš nepotykala, takže dôvod na obavy je možno neopodstatnený. Prečo si to ale komplikovať, že? :lol2:

EDIT:
Bob McKenzie ‏ @TSNBobMcKenzie
No suppl disc for Kronwall on Voracek. PPOC was head but deemed full body on body hit. Not a hit NHL believes should be out of the game.
Tak sme ani nemuseli čakať. Správne rozhodnutie. V podstate všetko, čo som zdôraznil.
Getzo5 píše: P.S.: Tam kde som spomínal možnú zaujatosť som zabudol na Atlantika. Počas obdobia keď bol out Crosby i Letang určite nevidel podobné hity rád, v poslednom prípade ale dvakrát priznal zodpovednosť Letanga za svoje zranenia. Je to jednostranná záležitosť? Nie, na tango treba dvoch. Ale dokázal to. Voráček mal rovnakú *šancu* ako Letang ale "took the gamble" a to sa mu vypomstilo. Prečo dnes je ten Atlantikov názor odlišný, to netuším.
Asi se zda trosku zvlastni, ze vlastniho oblibence Letanga jsem se nezastal a v pripade kde je obeti Flyer, mam jinej nazor. Ale samozrejme, vysvetlim jak to je...

Totiz, pri techhle hitech je pro mne ta hranice "co je OK a co není" velmi tenká. Nystromuv hit mi prisel, ze vyplynul ze hry a ze spatneho positioningu Letanga, nic jineho jsem tam videl. Takze jsem se Nystroma zastal (ale az po dukladnem prozkoumani, bylo to samozrejme na hrane) a sam si jiste pamatujes jaka byla tva puvodni reakce na Nystroma. Oznacil jsi to za "hnusnej hit", sice jsi to casem prehodnotil (s cimz nemam problem), ale alespon sam vidis na jakem tenkem ledu se zde pohybujeme.

Co se tyce Kronwalla, to ze hit vyplynul ze hry a ze spatneho positioningu Vorase plati stejne jako u predchoziho mnou zminovaneho pripadu. Takze zatim by to bylo sice "na hrane" ale furt v norme.
To, ze jsem se nakonec vyjadril, ze mez byla v tomhle pripade precejen prekrocena je kvuli tomu, ze mi prislo, ze Kronwall tuhle situaci tak nejak vnimal a az prilis ji zneuzil. Tenhle hit byl taky o dost drsnejsi nez ten Nystromuv na Letanga a zasahl v plnem vydani hlavu Voracka.

V zasade ale za odstraneni drsnych hitu z hokeje nejsem, jen jak rikam, mam tam urcitou, nazveme to "intuitivni" hranici, kde už :ee: .
neskutečné,co se tu dokáže vyplodit ohledně jednoho střetu....
dík asi jen Tomovi,že má tolik energie a invence se tomu tolik věnovat,
i když by na to mohl hodit bobek,některé komenty typu,je to sráč a
zbabělec,suspendace,likvidační faul s úmyslem zranit apod,zrovna
od Philly fans, jsou opravdu alespoň pro mě,hodně zarážející a pokrytecké....
když si chlapci tolik libujete v tvrdé hře,ovšem umíte tolerovat jen když Letci
rozdávají,tak je to pro mě velké zklamání :-( :?
Ja som sa schválne k ničomu nevyjadroval, nemal som chuť hádať sa s niekým, kto si aj tak stále tvrdí svoje. Je to za nami, sám Voráček povedal, že to bolo čisté...KONIEC ! Uzavreté.
Viacej ma však trápi zdravotný stav tímu. Howard by mohol nastúpiť v zajtrajšom zápase proti LA, Lidstrom by sa mohol vrátiť počas víkendu, uvidíme, čo na to jeho členok, u Bertuzziho to isté. Datsyuk korčuľoval na vlastnú zodpovednosť, dúfa, že sa vráti počas budúcotýždňového West coast tripu (LA,ANA,SJ). Kindl by mal byť mimo na 1-2 týždne, ale tu mi to absolútne nevadí, Brendan Smith naberie ešte viac skúseností, už teraz je výborný. Ericsson by sa mal vrátiť na začiatku apríla.
To prvé miesto v divízií treba získať aj cez mŕtvolu, Blues treba preskočiť.
S čím ešte nie som spokojný, sú presilovky. Takto katastrofálne presilovky som snáď v podaní Detroitu nezažil. :slap:

Taky jsem se zdržel této velké diskuze, které mě přišla velice nafouknutá. Nebylo to díky tomu, že to byl Voráček ? Kdyby to byl hráč jiné národnosti možná by to bylo něco jiného. Nic méňe můj názor je čistý hit. TEČKA. Horší je to v sestavě :cry: Snad se dáme brzy dohromady, ale v první místo v divizu už nedoufám. Blues hrají výborně :klobuk_dole: a nás čeká poměrně těžký trip. Přesilovky jsou bída s nouzí :bee: ale je to možná dané tím v jaké sestavě hrajem. Tedy Lets Go Redwings. :wave:
Red Wings recalled Gustav Nyquist. V prípade, že sa Bertuzzi nedá do poriadku, tak Nyquist nastúpi v zajtrajšom zápase s LA.
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES