Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

v tejto situacii silno pochybujem ze by v hociakom time NHL ponukli miesto ruskemu trenerovi...
petrik píše:
pon 02. kvě 2022 13:15
v tejto situacii silno pochybujem ze by v hociakom time NHL ponukli miesto ruskemu trenerovi...
vzhledem k tomu, co se (ne)děje např. kolem Ovečkina, který aktivně pomáhal Putinově politice, bych to nevylučoval. Nicméně musel by to být někdo úzce spojený s Red Wings a i tak si myslím, že favorité budou odjinud.
Tak Lalonde tak nějak podle očekávání, tak welcome..
Po 20 zápasech je čas na menší sumarizaci. Do dnešního dne jsme měli 2. nejlehčí rozpis. Naše underlying numbers jsou podprůměrné. Ale zde už končí kritika. I přes velkou marodku ze začátku sezóny jsme se dokázali udržet na místech, které zaručují play-off. Nový coaching staff je velmi osvěžující pro tým a obrovský rozdíl jsme zaznamenali ve special teams, kde jsme se z role otloukánků z minulé sezóny dostali do top 10 jak v PP, tak PK. Hokej je koukatelný, jde tam vidět effort a v soupisce není černých pasažérů a to při absenci Vrány, Fabbriho především.
Hodnocení hráčů:
Ville Husso: A+
Velmi technicky laděný brankář, ledově klidný, výborné proporce. Prozatím předčil veškerá očekávání a velmi rychle si uzmul pozici No.1. Chytá jako léty osvědčená jednička a v každém zápase nám dává prostor na zisk bodů, není náchylný na softies.

Alex Nedejlkovic: D+
Sezóna ho nezastihla v bůhvíjaké formě. Z posledních 8 zápasů chytal jednou a tým hraje celkově lépe před Hussem. Svoji šanci ještě dostane, tak snad napraví dojem.

Moritz Seider: C
Sophomore season. Až v posledních zápasech se přibližuje levelu, na kterém byl rok minulý. Zde určitě netřeba mávat na poplach, je to prostě součást procesu. Hraje se nový systém a Ben Chiarot možná není ideální partner.

Ben Chiarot: B-
Hraje velmi solidně, tvrdě a jednoduchou hru. V té jeho smlouvě se mi úplně nelíbí ten term (4 roky), nicméně v tuto chvíli nenaplňuje černé scénáře expertů.

Filip Hronek: A
V druhém páru letos bruslí borec, který patří mezi nejlepší obránce No.3 v rámci celé ligy. Začal více střílet, je sebevědomý. Příchod Olliho Määtty na něj působí jak svěcená voda. Defenzivní mezery jsou tak pokryté.

Olli Määttä: A+
Velmi mě překvapil. Zestabilizoval 2. pár a hraje naprosto bezchybný hokej. Avizované problémy s bruslením jsem neviděl, naopak mi přijde jako velmi kvalitní bruslař. Defenzivní instinkty na top levelu. Bohužel má smlouvu jen na rok, tady bych si přál, aby si vyměnil term s Chiarotem. Snad ho nějak rozumně prodloužíme.

Jake Walman: A
Náš velký problém byl 3. obranný pár, s příchodem Walmana po operaci jsou tyto strasti zapomenuté. Hodně solidní bek. Má size, dobré bruslení, umí podpořit útok, vyvézt puk, vystřelit. Velká spokojenost.

Jorden Oesterle: B
Je spíše 7.-8. obránce kvalitativně. Ale nyní zvládá roli v 3. páru, kde hraje na své offside velmi dobře. Už jsem ho odepisoval, ale pro letošní sezónu by nám mohl být ještě užitečný. Příjemně překvapil.

Gustav Lindström: C-
7.-8. obránce. Vše nasvědčuje tomu, že nezvládá každodenní roli v NHL. Určitě nezvládne vést obranný pár. Chtěl bych ho vidět s Walmanem v pár zápasech, ale jsem zde trochu skeptický do budoucna.

Robert Hägg: D
Podpis z nouze a pro potřebu depthu. Tvrdý hráč, ale postrádá rychlost a celkově orientaci ve vlastním pásmu.

Dylan Larkin: A+
Hraje jako 1. centr. Je na 1. PP a na 1. PK. Dobrý lídr. Potřebujeme ho podepsat. Nečekám, že by nám dal slevu, což je asi i důvod, proč ještě není podepsaný.

David Perron: A
Vždy byl můj oblíbenec, přesto hraje nad mé očekávání. Velmi pozvedl přesilovku a teď hraje v 1. lajně. Pán technik, Pán trpělivý. Fun to watch.

Dominik Kubalík: A+
Z jasné pozice ve 3. lajně hraje v lajně první a na první PP. Řekl si o to svými výkony. Jeho smlouva je steal a je to přesně ten hráč, kterého chceš mít v line up, pokud chceš mít něco jako depth.

Tyler Bertuzzi: C
Zranil se hned zpočátku sezónu a je trochu rusty. Věřím, že se zestabilizuje. Je UFA a já už tady roky píši, že si myslím, že bude trejdovaný. Myslím si to stále.

Andrew Copp: B-
Vynechal celý kemp kvůli rehabilitaci. Začal hodně rusty a teď přichází k sobě. Ještě si nechám prostor na závěry, ale momentálně nevypadá jako 2C a to nejen díky špatným FO. Na druhé straně nám velmi pomáhá v oslabení. Kdybych hodnotil jen čistě eye test, tak dostane horší hodnocení, ale on je ten typ hráče, který přináší méně viditelné benefity.

Oskar Sundqvist: B
Je zjevné, že ho coaching staff miluje. Hraje 1.PP a 1.PK. Já mám výhrady k jeho hře 5 na 5 a bruslení a mobilitě. Nicméně efektivita jakou přináší v předbrankovém prostoru je obrovská.

Michael Rasmussen: B
Letos dělá zase krok dopředu. Nikdy nebude top 6. Má tunnel vision, ale naučil se jak hrát chytřejší hokej a používat svoji size, také zlepšil významně bruslení.

Adam Erne: B
Contract year Adam. Jestli ho prodloužíme, tak snad jen o rok. Rozdíl mezitím, když hraje o smlouvu a kdy ne je jak den a noc. Nikdo moc nečekal, že by udělal sestavu, obzvláště po jeho loňské tragikomedické nebo komedickotragické sezóně. Sestavu udělal, byl upřednostněn před Zadinou a Suterem. Hraje velmi fyzicky, typický cycling guy, má nějaký ofenzivní strop, ale pokud hraje v checking line, tak je to hráč který se dává trenérovi jen velmi těžko mimo, přičemž jde vidět, že i on je Lalondův "typ".

Joe Veleno: B+
Slow learner. Dělá postupné krůčky vpřed. Má velmi omezený čas na ledě a dle toho i vypadají jeho stats. Jinak hraje fyzicky, energeticky. Velmi se mi líbí. Vypadá, že NHL hrát bude.

Pius Suter: B-
Velmi inteligentní hráč. V ničem nevyniká, ale dokáže zastoupit všude. Hraje dle očekávání.

Jonathan Berggren: B+
7 zápasů a 5 bodů. Je waiver excempt, takže asi odd man out, ale jak by toto případně trenér vysvětloval nevím. Technický hráč, setup player. Vypadá velmi nadějně. Je malinký a hraje trochu na perimetru, ale vypadá, že do ligy patří.

Filip Zadina: D
Když to nejde, tak to nejde. Podepsali jsme ho na 3 roky, takže očekávám další dávku trpělivosti a nebo trade. V jeho hře je patrný pomalý akční rádius a nesebevědomý projev. Vyvrcholilo to docela seriózním zraněním. Rád bych se mýlil, ale moc to nevidím...

Elmer Söderblom: C-
Přestože mám tohoto dlouhána velmi rád, tak bych to viděl po zbytek sezóny na farmě. Musí se naučit hru na malém hřišti zejména v obranném pásmu, dále zesílit a zlepšit bruslení. Poté může být zbraň hromadného ničení. Nyní se bude vracet po zranění a není jasné, jaké s ním má vedení úmysly.

Matt Luff: C
Suploval z farmy, když jsme měli značnou marodku, mezitím přišel o zuby a poté ho Slafkovský poslal na nucený odpočinek. Dobrý AHLer.

Austin Czarnik: B-
Velmi kvalitní AHLer. Rychlonohý pravák, ovšem bez size.

Givani Smith: D
Ok, z něj hráč NHL nebude.

Jakub Vrána: N/A
Ať už bojuje s čímkoli, tak snad úspěšně. Jeho případný návrat by nás zase posunul o kus výš. Hráč, který si dává góly jen tak, mimo veškeré dění a kontext zápasu by se nám nesmírně hodil.

Robby Fabbri: N/A
Měl by být k dispozici do měsíce. Snad už mu budou kolena držet. Middle 9 player.

Mark Pysyk: N/A
V letní přípravě si přetrhl achilovku a nyní už trénoval na ledě a zranění si obnovil, takže možný konec sezóny určitě ve hře.

Magnus Hellberg: N/A
Nedávný waiver pick-up, není jasný plán. Chce ho Yzi vyzkoušet v NHL nebo chce vylepšit neutěšenou brankářskou situaci v AHL?

Závěrem bych dodal, že očekávám určitý pád tabulkou a "vrácení se na zem". Nyní jsme na point pace 107, což si nemyslím, že by bylo udržitelné. Naprosto zásadní je pro mě, abychom ještě v březnu hráli ostré zápasy o NĚCO. Už jsme vykročili z fáze rebuildu, kde je prostor pro výmluvy na sílu divize, zranění, atd. Šance na play-off - 30%. Stále se držím mého předsezónního odhadu.

O prospektech někdy příště.
Novis44 píše:
ned 27. lis 2022 18:53
Po 20 zápasech je čas na menší sumarizaci
Já bych tak strašně rád něco rozporoval, ale to prostě nejde. Takže jen "serious injury = vážné zranění" a zbytek podepisuju.

A jsem moc zvědav, jak bude vypadat prosinec, kde se konečně dostane i na silné soupeře. Z těch 20 zápasů bylo tak 5-7 proti těžkým soupeřům. Teď bude ten poměr opačný a může se z toho vyklubat nepříjemná série proher. A pokud jo, tak na ni musíme správně zareagovat. Cílem je přesně to hraní ostrých zápasů i v březnu a pak ideálně skončit 22. pár bodů za play-off a vyhrát loterii :)
Rethon píše:
ned 27. lis 2022 19:44
A jsem moc zvědav, jak bude vypadat prosinec, kde se konečně dostane i na silné soupeře. Z těch 20 zápasů bylo tak 5-7 proti těžkým soupeřům. Teď bude ten poměr opačný a může se z toho vyklubat nepříjemná série proher.
To je určitě fakt. Ale nepodceňoval bych ani ty otřepané fráze, že v NHL vyhrává každý s každým. Pokud bude ten tým hrát stále takto kompetitivně, tak můžeme dělat body dál. Taky jsme měli v listopadu road trip a v říjnu 2x B2B. Teď se ten program přiostří, ale myslím, že samotní hráči to mají v hlavách a věřím, že budou o to dravější. Konečně se v Detroitu o něco hraje.

Jinak nevím proč, ale v hodnocení jsem zapomněl na Lucase Raymonda, kterému bych dal B+. Měl pomalejší start, ale paradoxně na mě ani nepůsobí jako sophomore year player. Možná i ty očekávání nejsou tak obrovská jako u Seidera. Trenér Raymondovi trochu ubral z IT, hraje 2. PP na stejnou pozici jako Perron 1. PP, což pro něj může být supr škola. Jsou typově podobní. Jde vidět, že Perron má na té halfwall stále spoustu prostoru a když tam je Lucas tam je těžce zpresovaný, ale už se to lepší poslední zápasy a i Raymond si tam umí vytvořit manévrovací prostor.
Tak kucí, do TDL sem váš..
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG