Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

DETROIT RED WINGS

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Fandí mu asi všichni, ale v útoku zůstat bude těžké.
Jirik19 píše:Jo přesně, Pastrňák je krásný příklad. Dostal minuty, dobrou lajnu a už to jede. Kdyby hrál třetí lajnu a 10 min., tak těžko něco udělá.
tady bude tradicni Babcockova fraze " hrej lepe a budes mit vice prostoru na lede, neocekavej, ze dostanes vice prostoru aniz bys neco predvedl" takze brousi 3-4 utok.



JKL: pokud ho sunda, tak budu extremne zklamany. Ja jsem momentalne z jeho hry nadsen, ma vse
Rozhodují smlouvy a né výkony. Po návrátu těch dvou nemá koho poslat dolů(viz.případ Ouellet). Podle výkonů je to náš 6.bek, ale dle smlouvy až 8. Jó to by se musel vzbudit GM a zareagovat.... ale všichni víme jak to je. Při plném stavu jde Ouellet a Pulki dolů a hraje Kindl, Mezek a Jurčo. HS pak Cleary, Andy a Lash.
Tenhle nepsaný systém je jedna z věcí, které mě na NHL fakt iritují. Jako akceptuju to, chápu (nebo se snažím) motivy, ale vždycky mě to dojme, když viditelně naspeedovaný prospect uhne takovému nějakému Clearymu...
Obrázek

3 - 2 OT

HUGE WIN !!!


Zápas dvoch rozdielnych tridsaťminútoviek.

1st period: Z našej strany po útočnej stránke katastrofa, ale napriek tomu naše tri pobyty v off. zone skončili dvomi scoring chances (Tatar, Weiss) a jednou vybojovanou presilovkou (Helm), inak smerom dopredu bieda, ale vzadu to Mrázek zaistil, mali sme dokopy AŽ !!! 2 strely !!!

2nd period: Prvých 10 minút hotová katastrofa, ak by som bol unavený, tak by som isto zaspal za stolom (ešteže som vypil cez deň ten RedBull :giggle: ), avšak potom nečakané ožitie na našej strane, výbornú druhú desaťminútovku sme korunovali v záverečných minútach, už predtým Tatar sám minul pred bránou, Pulkkinenovi chýbali k 1st NHL goalu len milimetre, Datsyuk pálil z medzikruhov mimo, po ňom formácia Nyquist - Sheahan - Tatar tam točila Blues. Ale St. Louis mohlo tiež dať gól, paradoxe v oslabení (Backes/Schwartz). Korunovácia prišla až v závere, najskôr Andersson a potom Tatar, pri Tatsovom góle jednoducho musím vyzdvihnúť Sheahanovu robotu, to, ako sa udržal na puku, Shattenkirk musel byť na prášky z toho, že mu ten puk nie a nie zobrať (Shea bol navyše ešte aj bez rukavice), Ericsson tiež veľmi rozumné nastrelenie na bránu smerom do betónov, aby sa puk odrazil tam, kam je treba.

Do 28-29 minúty sme boli na neuveriteľných troch streleckých pokusoch, ale potom sme to rozvírili a ovocie prišlo.

3rd period: Keď v 43' znížil Backes, som vedel, že budú ešte obrovské muky. Bránili sme čo to sily dovolili, gól sme dali (áno, správne neuznaný, Abdel bol v bránkovisku), ale situácia pri vyrovnávajúcom góle...Prestriedame, hráči pripravení a zrazu gól. DeKeyser sa trošku zabudol vrátiť z modrej (inak ale perfektný zápas od Dannyho :good: ).

Overtime: Jediná vec, ktorú som nechcel, bolo predĺženie celých päť minút a tým pádom tie sk*****é nájazdy. Predĺženie hrali výborne obe strany, rozhodnúť mohol Stastny, opäť Mrazek :klobuk: a za nás Quincey (Kyle, to treba za**bať príklep, žeby sa Elliott obzeral ešte teraz). Ale 3,4 s left, Pavel :poklona: Pravdupovediac, ten gól ide na vrub Elsa, ale nik iný si to od nás za ten výkon nezaslúžil viac ako práve Pavel. Huge, huge win, vydarený trip (4-2)

:plus: Mrázek, prehľad, pokoj, mám z neho dobrý, veľmi dobrý dojem, ak sa nesplaší a bude pokračovať, tak 15/16 má backup role istú.

:plus: Pasha, ako som spomenul, dnes od neho výborný výkon, dve vybojované PP, jeden exkluzívny steal tak, ako to vie snáď iba on a ešte asi 2-3 scoring chances.

:plus: :minus: Aj jedno aj druhé, Tatar ma teší, 18 gólov má a je v nábehu na 30+, ale nezbavím sa toho, on keby bol efektívnejší, tak by mal už teraz tak 25 zásahov, ale to snáď všetko príde časom.

:plus: Páčil sa mi aj Big E. Podporoval ofenzívu, ten gól na 2:0 je aj jeho zásluha okrem iného, v obrane bol istý a spoľahlivý.

:plus: 4th line :thumbsup: Ako už tradične, tu ani nie je čo komentovať.

:minus: Ouellet hral v prvej tretine dosť zle, potom sa ale polepšil.

Toto víťazstvo si nesmierne cením z toho dôvodu, že keď som sa dve minúty pred začiatkom zápasu vlastne pozrel, akú bilanciu má doma STL a uvedomil si silu ich kádra (nieže by som predtým o nej nevedel), tak som dúfal, že to nejak ustojíme. Blues sú fakt výborní, organizovaní, výborní na oboch koncoch, tri výborne zložené formácie. U takýchto sa nezískavajú body zakaždým, pre nás sú doslova zlaté dnes, veľmi si ich vážim. Ale v play-off by som sa s vami stretnúť nechcel :giggle: Ešteže sme v opačnej konferencii.

Rád by som na záver môjho review upriamil pozornosť na isté veci.

1. naša PK je takmer dokonalá aj bez toho, aby na nej nastupovali naši top hráči
Obrázek

2. porovnanie PP po rovnakom počte zápasov v tejto a v minulej sezóne. What a difference :sok:
Obrázek

3. A milá udalosť, throwback 15th January (65 rokov dozadu)
Obrázek

Najbližšie máme doma trojzápas pred All-star break (sobota Nashville, nedeľa Buffalo, v utorok Minnesota) - som nenásytný, chcem 5 bodov. I keď pri pohľade na aktuálne rozpoloženie Buffala a Minny to je reálne, navyše Preds bez Rinneho)

GO WINGS :fan:
prvni pule zapasu byla priserna. To mi prislo, ze to bylo az naschval (kez by.. protoze to, co obcas letos predvadime je nehorazne) naordinovane Babcockem, protoze i kdyz sme byli dopredu uplne 0, tak i presto Blues nemeli nejak extra sance nebo tlak. Takovy brutalni beton sme hrali...Nastesti nas potom nakopl ctvrty utok a druha pulka zapasu uz byla podstatne lepsi. Jinak samozrejme opet skoda Pulkkiho, minle tyc, ted milimetry. Sice je pekne, ze chodi na PP, ale viz nase posledni presilovka, kde hral poslednich 35 sec, ale uplne zbytecne a bez uzitku. Rozhodne by mel hrat v 1PP.


A celkem jsem zasnul nad Weissem, v prvni tretine netrefil branu snad z 5 cm? a v druhe z metru :shock:

No a Mrazek je super :)
2 Pasha: Perfektní souhrn zápasu :klobuk: Mrázek good joob. Pavs. :good: Škoda ještě té tutovky Zetteho. Ten potřebuje góly jako sůl. Troj zápas doma by chtělo urvat co nejvíce bodů, před ASG.
Po Pashově reportu není moc co dodávat, je tam všechno. Mrázek se rve jak lev. :good:
Mrázek je dravec. Nvm proč, ale když nastupuje, jsem vždycky klidný. Za pár let ho vidím jako naší jedničku. Pokud ho Kenny do té doby nevymění.
Pasha super report :good:
Nevymění. To bych byl klidný.
JKL píše:Nevymění. To bych byl klidný.
To bych označil našeho managera jako total trotla. Mrázek je v bráně neskutečně jistý. V jistých situacích se mě jeví lépe než Howard a proto pevně věřím, že toho skleňáka (Gus) zase nepodepíšeme pro příští sezónu a Mrázič bude 2 hlavního teamu. Strašně mu to přeju. :yes:
Já mám celou dobu zato, že přesně tohle je plán. Mraz bridge a dvojka, Gus papa. Vloni měl Mráz jen pár zápasů. Navíc bylo vcelku jasné, že Gus víc namarodí než odehraje.
Já tu výměnu myslel spíše do budoucna, až se vyrovná Howiemu(věřím tomu) a budeme mít dva rovnocenné gólmany. Což ještě nějaký ten rok potrvá. Zatím to máme v klidu vyřešené.
Jenže než bude Petr 100%, tak bude Howiemu 34-35,tj. circa tři sezony. Pak se jednoduše vystřídají.
No já tomu dávám max.3 roky, ale jinak máš pravdu. Celkem mě překvapil Howieho věk...myslel jsem, že má míň. Tak 28 max.
Obrázek

Wings 5 - 2 Preds


1st: Som sa ani neusadil a zase tá TSN line :giggle: Tatar výborná D-play, pass na Sheahana a jeho saucer pass na Nyquista, lahoda :slintac: TSN line mala v prvej tretine najväčší impact z tímu. Ale bola tiež zaujímavá na zvláštne góly. Najskôr Quincey dal od zadku jedného z Predátorov, medzitým zvýšil Tatar na 3:0 (zase špičková práca celého útoku :thumbsup: ...Ekholmov gól na konci tretiny od konca Mrázekovej hokejky :D

2nd: Aby toho nebolo málo, 4th line vybojovala aktivitou PP a Zetterberg ju okamžite využil, ani sa nedá opísať taký gól, treba vidieť, ale verím, že Hank to tak chcel, on je na takéto strely z nulového uhlu majster. Nashville muselo byť unavené, nevypracovali si žiadne tutové príležitosti, a ak sa dostali do nejakej väčšej, tak Mrazan s prehľadom. Na konci tretiny opäť ešte red-hot spolupráca Sheahan - Tatar, PP goal - 5:1.

3rd: Kľudná tretina, Preds na začiatku znížili, potom sa pokúšali nejakými strelami priblížiť sa, ale neúspešne, naopak my sme mohli navýšiť (Pavel bol blízko).

S Preds otriasol ten úvod, inak neverím, že to boli praví Predators z tejto sezóny, včera B2B, kde navyše hrali až do samého záveru, my sme mali v piatok day-off, ten zjavne pomohol.

:plus: The TSN Line, opäť radosť sa dívať, Tatar ma milo prekvapuje, dnes okrem tej D-play pri góle na 1:0 predviedol ešte jednu, ale som rád, nech sa zlepšuje aj v defenzívnej činnosti, mimochodom, už je na 20 góloch :good:

:plus: Dobre dnes pracovala obrana, takže spokojnosť.

Už zajtra Sabres (2:00, NBC :giggle: ) :fan: ...v pondelok mám skúšku, takže skôr zápas vynechám.

Obrázek :thumbsup:
Pasha opět :klobuk: k tomu není co dodat. Mrázič super. Teď by to chtělo přehrát Buffalo, ale budeme unavení, ale zase nabuzení pro dobrém výkonu.
Go Wings !!! Go !!!
Co tu je? Že Mázek bude ready za 2-3 roky? Mrázek by mohl být jedničkou klidně příští rok a s tím jak chytá bude mít Howard co dělat aby si tu svoji pozici udržel. Je naprosto skvělej a to není o tom kdy se Howardovi vyrovná, to si myslím že už skoro je, spíš o tom kdy ho začne převyšovat a to nebude trvat dlouho. Mrázek, Gibson a Vasilevskiy to budou top golmani, to bude lahoda se dívat. :)
Logan píše:Mrázek, Gibson a Vasilevskiy to budou top golmani, to bude lahoda se dívat.
a Godla :lol2:
Anty píše:
Logan píše:Mrázek, Gibson a Vasilevskiy to budou top golmani, to bude lahoda se dívat.
a Godla :lol2:
Aha :-D
Logan-alejo. Ale já mám Howieho rád, přeju mu ještě pár let. Navíc i letos šel nahoru za zlepšenou obranou. A ano, Granato nejlepší posila za poslední roky.
Logan píše:Co tu je? Že Mázek bude ready za 2-3 roky? Mrázek by mohl být jedničkou klidně příští rok a s tím jak chytá bude mít Howard co dělat aby si tu svoji pozici udržel. Je naprosto skvělej a to není o tom kdy se Howardovi vyrovná, to si myslím že už skoro je, spíš o tom kdy ho začne převyšovat a to nebude trvat dlouho. Mrázek, Gibson a Vasilevskiy to budou top golmani, to bude lahoda se dívat. :)
Ready bylo myšleno spíše pro vedení. Nikdo o jeho kvalitách nepochybuje,ale u nás je to trošku jinak než v ostatních týmech.Teprve příští rok bude dvojkou.Jakmile se letos vrátí skleněný Gus(asi na 5 zápasů než se znova zraní),tak jde Mrazák dolů na farmu.Tak to u nás je a mohl by se v té bráně klidně posrat.
Letos se Howie zlepšil,pokud by chytal s loňskou formou,už ho Mrázek převyšuje a pokud si tu výkonnost udrží i příští sezónu,bude Mrázek klasická dvojka.Takže ty 2-3 roky(psal jsem max.3 roky) jsou optimální doba(však sám uvidíš).
Mrázek jednotka, Howard trade a dvojka nejaký tragéd z FA ? A keď sa nám zraní jednotka, tak budeme hotoví ako napríklad Nashville ? :giggle:

Mrázek stále musí veľa mlieka vypiť, aby sa stal plnohodnotným gólmanom a na to, kým bude jednotka, si ešte počká. How má iba 30 a 5-6 rokov kvalitných výkonov pred sebou.
To sice ano,ale bavili jsme se o tom,že Mrázek má naběh být lepší gólman než Howie a postupně ho vytlačit.A určitě to nebude v horizontu 5-6 let.A Howie jako dvojka,to asi nepůjde.
Já si myslim, že příští rok už to bude tak 70-30 pro Howarda (záleží od toho jak hodně bude zraněnej) a další rok už 50-50, kdyby byl zraněnej často, tak klidně 60-40 pro Mrázka a moc se na to těším .. On je to jediný co mě kdy přinuitlo se podívat na jakejkoliv zápas Detroitu vyjma těch proti Flyers, a hodně mě štve že zrovna vy jste vytáhli takovýho sympaťáka a hvězdu českýho hokeje z draftu :)
13157 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS