Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

BUFFALO SABRES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

no, dva roky som sem neprispieval, uvidíme, či Sabres ešte niekoho zaujímajú. Keď vidím ako som tu kedysi zhadzoval Thompsona...dá sa to však nazvať ináč, ako anomália?

Tage Thompson, že raz bude takto drviť ligu a robiť si srandu zo súperov?

Tento rok máme stále reálnu šancu na PO, ale aj tak by to bol v podstate malý zázrak. Sabres stále nemajú konzistentného brankára a hlavne chýba ešte nejaký shutdown obranca. A samozrejme toho chýba ešte oveľa viac :D Za skúsenosť s PO by som bol rád, ale ak nebude a budeme pokračovať v nastolenom trende, nič sa nestane. Quinn aj Peterka sa chytili a budúci rok budú ešte lepší. Power jakbysmet. Že mi raz Sabres budú po tom všetkom, čo sa udialo za posledných 5 rokov, robiť radosť? uf.

Už je marec a ešte sme stále v hre.
Ja vam to prajem, fans buffala si uz zasluzia nejake lepsie casy po tolkych rokoch mizerie :good:
petrik píše:
stř 01. bře 2023 10:57
Ja vam to prajem, fans buffala si uz zasluzia nejake lepsie casy po tolkych rokoch mizerie
ďakujem :) ale ako PO tím ešte nie sme...dostávame príliš veľa gólov, aj keď na druhú stranu ich veľa vstrelíme...nejakých low scoring wins máme strašne málo. Plus samozrejme skúsenosti, veď náš druhý center je Cozens, ktorý sa však tiež v tejto sezóne odrazil k výkonom.

Je to neskutočne vyrovnané...očakávam boj do posledného kola.
Som celkom zvedavy ci tu branku skusite urychlit nejakym trejdom (Gibson?), alebo tomu nechate volny priebeh a budete sa spoliehat na vlastne zdroje (UPL/Levi)
to som zvedavý aj ja, zatiaľ sme teda pri TDL nie bohvieako aktívny. Stillman nám nerieši nič, no chápem, že Adams nechce soliť niečo ako Tampa za Jeannota...je asi verný svojmu plánu, posledné drafty sa nám celkom vydarili. Takže príchod nejakého mena ani nečakám. Hovorilo sa o Chychrunovi, ale popravde, načo by nám bol? Sníval som o Lukeovi Schennovi, voľný zostal ešte Jensen.

k tým brankárom...je to ťažko. UPL niekedy chytá ako malý veľký boh, niekedy ako snehuliak. Istota nám v bránkovisku jednoznačne chýba.
Sabres byli letos úžasní, počínaje top třetími dresy, konče energickým a mladým útokem vedeným TT, Cozensem, Tuchem a spol. a taky fantastickou a mladou top4 v beku. Krásně se na to dívalo. Byly tam výpadky a docela velké šňůry proher, ale to patří k learning processu, váš čas přijde. Brankoviště je velká otázka, je tam třeba jednoznačně posílit a přivést k UPL někoho spolehlivého, kdo by mu dal na 30 zápasů oddech. Opravdu vám přeju úspěch a jsem rád, že je v tom týmu konečně zase na koho koukat.
v branke sa mozno pocita s Levim... ale dvojka UPL-Levi by asi bola prilis riskantna smerom k postupovym PO ambiciam, tak mozno nejake 1A-1B riesenie s Levim a niekym skusenejsim?
pro mě jsou Sabres již roky exemplárními představitely Cimrmanovy frustrační kompozice - střídají se prvky "očekávání" a "zklamání". Nevím, co jim vždy chybí k tomu, aby byli skutečně dobří, ale až (jestli) to najdou, tak můžou v základní části vládnout.
petrik píše:
pon 24. dub 2023 10:00
v branke sa mozno pocita s Levim... ale dvojka UPL-Levi by asi bola prilis riskantna smerom k postupovym PO ambiciam, tak mozno nejake 1A-1B riesenie s Levim a niekym skusenejsim?
Pravda, na Leviho jsem po hříchu pozapomněl, možná to zkusí ještě prubnout jít dál s trojkou Levi-UPL-Comrie a uvidí co z toho bude, nebo dotáhnou ještě jednoho veterána, jsem na to hodně zvedavý.
Keby som si mal tipnut tak by som povedal ze Sabres vsadia na 1A-1B tandem mladeho leviho + niekoho skusenejsieho (varlamov/jarry/andersen/raanta/atd).
UPL by mohol byt fajn vymennym artiklom - stale mlady, lacny, uz trosku v NHL otukany, ready to break out... viem si ho predstavit v nejakom time s nie vysokymi ambiciami so starnucou jednotkou (napr. sharks/blues)
Po trejde Eichela som naozaj nečakal, že sa takto vyhrabeme z dlhoročného marazmu. Posledné dve sezóny naozaj nemôžem nazvať "sklamaním". Áno, čo ma mierne škrelo, že sme nakoniec to PO nedali (chýbal nám jeden zápas). Avšak ak budeme pokračovať v tomto smere verím, že budúcu sezónu sme konečne tam. Granato svoju robotu odvádza skvele. To, ako do zostavy zapracoval naše draftové voľby, za to smekám klobouk. Vystrelilo pri ňom mnoho hráčov, tento rok Cozens, ktorému hrali na krídlach presne tie spomínané draftové voľby.

Thompson drtí ligu, Tuch si vylepšil bodové maximum, Skinner detto a ku koncu sezóny sa chytil Mittelstadt (konečne!). Dahlin - o tom sa vedelo, ale až Donnie to z neho vyžmýkal. Power má za sebou takisto vynikajúcu rookie season. Každopádne, Donniemu dávam rok, maximálne dva, kým ho nahradíme NHL couchom.

Obrana však bola naším najväčším problémom. Bránili sme proste hrozne, nič viac k tomu netreba. Mojím snom je priniesť obranu do páru k Powerovi. Najlepšie shutdown beka, ističa, niekoho ako Brodie, najlepšie ale RHD...Jokiharju bol v páre s Owenom hrozný, on proste na to nemá. Ako tretí bek by však mohol zostať.

Samuelsson - Dahlin
Power - Dreamed shutdown RHD
ktokoľvek - Jokiharju

K téme brána...ťažko sa mi to hodnotí skrz spomínanú katastrofálnu obranu. Naši brankári v niektorých zápasoch museli čeliť tuctu odd man rushes...Luukkonen vedel dostať aj lacnejší gól, ale asi by som ho neodpisoval. Parametre má vynikajúce a keď nebudeme brániť ako v juniorke, vtedy sa ukáže, kde reálne je. Myslím, že svoju šancu ešte dostane. Levi nám takmer v cinderella ending vychytal postup do PO, avšak netrúfam si tvrdiť, či budeme stavať na tandeme UPL - Levi, ale myslím si, že sezónu ním začneme. Comrie mi nevadil, vlastne sa v brankároch skoro vôbec nevyznám, ani neviem koho by som chcel :D

Uvidíme, ako budeme aktívny cez leto. Osobne - musí sa pobrať niekto z dvojice Skinner - Oloffson. Skinnera však s jeho kontraktom NIKTO nezoberie, čiže vychádza mi to na Olafa. Ten však takmer nebráni, čiže nejakú proti hodnotu z neho nevytrieskame, no do tretej lajny je nám zbytočný.
1286 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES