Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Tomáš Tatar

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Tomaš bol draftovaný Detroitom v druhom kole, podľa informácií by ešte túto sezónu mal ostať vo Zvolene, uvidíme ako dopadne kemp, ale nemyslim, ze by dostal možnosť tento rok čo i len nakuknuť do NHL, pište svoje názory
BruinsFan píše:Tomaš bol draftovaný Detroitom v druhom kole, podľa informácií by ešte túto sezónu mal ostať vo Zvolene, uvidíme ako dopadne kemp, ale nemyslim, ze by dostal možnosť tento rok čo i len nakuknuť do NHL, pište svoje názory
Neviem, šanca je asi mizivá. No keď pôjdu všetci švédi na ZOH, tak by mohol získať ako takú šancu. Ale záleží aj na tom, či zostane ešte vo Zvolene, alebo v Amerike, v nižšej súťaži.
n ja by som bol za ahl, ale neviem ci tam dostane sancu, v nhl v tejto sezone na 99% nie
Tomáš Tatar zažil v nedeľu zámorskú premiéru. V prvom zápase získal 2 body za dva góly :good: . Hráči nováčikovského kempu Detroitu, medzi ktorými je aj Tatar, odohrajú ešte dva zápasy na turnaji v Traverse City. 7. septembra proti Caroline a o dva dni neskôr proti New Yorku Rangers.
Tomáš Tatar si pripísal ďalšie dva body (1+1) :good:. Dokonca ho pozval tréner juniorského tímu Plymouth Whalers do svojho tímu, aby v ňom strávil nadchádzajúcu sezónu :!:
Tomáš Tatar si obsadil jedno cestne miesto v headlineoch na NHL.com ako bonus je uvedeny celkom pekny a dlhy clanok o nasom hokejistovi :) a ako tak citam... celkom fajn clanok :)
najviac sa mi paci toto : If you haven't yet heard of the international prodigy, don't worry, it's only a matter of time. zelam si aby mal autor clanku pravdu :) drzim mu palce aby to niekam dotiahol....
je celkom mozne, ze po zaujimavych vykonoch v kempe Wings sa Tatar sa objavi v AHL v drese Grand Rapids..kazdopadne novacikovsku zmluvu ma Tomas zrejme vo vrecku
Tomáš Tatar debutoval v AHL :!: V prvom zápase si na svoje konto pripísal jednu asistenciu :frajer2: .
Tak je dobré,že nám Tomáš zdúchol zo Zvolena.Vo Zvolene by sa tak nevyvíjal ako sa dúfam teraz vyvinie v AHL.
Extreme7 píše:Tak je dobré,že nám Tomáš zdúchol zo Zvolena.Vo Zvolene by sa tak nevyvíjal ako sa dúfam teraz vyvinie v AHL.
Zvolen by mu toho v tejto sezóne moc nedal (tá naša "hrôzaliga" :doh: :dole: ide dole kopcom) takže by tu iba stagnoval. Tomáš je veľký talent a tak je jeho pôsobenie v Amerike to najlepšie čo mohol získať.
Tomáš Tatar strelil víťazný gól :clap: :clap: :clap: . Len tak ďalej :good:.
mas link na nejake video stoho zapasu ?
blackhawks88 píše:mas link na nejake video stoho zapasu ?
Nemám.
blackhawks88 píše:mas link na nejake video stoho zapasu ?
Tomáš v AHL zatial: 10 Z...1G+2A=3B, +4, 0TM

Welmi pekne zatim a žiadna TM výborne :good: nech sa daríí


Obrázek
a tu v zápase proti Lake Erie 11. novembra 2009

Obrázek
v zápase proti Houstonu 29. oktobra 2009...v tomto zápase dal svoj prvý gol v AHL(tušim :D)
coloradcan píše:
Welmi pekne zatim a žiadna TM výborne :good: nech sa daríí
Jediný zo Slovákov, ktorí pôsobia v AHL :) .
Tomáš Tatar získal v posledných dvoch zápasoch päť bodov (1+4) :groupwave: :fan: :good: .
AKTUALIZACIA: 29.11.2009
Tomáš v AHL zatial: 15 Z...5G+7A=12B, +9, 6TM, 26 SOG

kráása....Tatar je momentálne HOT ako sa hovorí...posledné 5 zápasy(2b, 3b, 1b, 1b, 2b) = 9b
na najmladšieho hráča AHL to nie je zlé čo poviete :thumbsup2: :taptap:
Tomáš Tatar v rozhovore po zápase kde dal svoj prvý gol v AHL 29.10.2009 - myslím že anglina mu celkom ide že chalani :good: :respect:
:?: Minulý rok ste vo svojich rozhovoroch spomínali, že v tomto roku budete očakávať pozvánku z NHL. Prišla začiatkom februára. Zastihla vás pripraveného?
:arrow: "Áno, zastihla ma pripraveného, pretože som sa snažil prispôsobiť celú letnú prípravu k tomu, že začnem v NHL. Chcel som nastúpiť do tímu, alebo aspoň odohrať nejaký počet zápasov. Potešil som sa, že som dostal pozvánku."

:?: Napriek tomu, že máte za sebou niekoľko ročné skúsenosti z AHL, v čom pociťujete najväčšie rozdiely?
:arrow: "Nemyslím si, že je to extrémny rozdiel. Hráči sú o dosť skúsenejší, no na druhej strane, máme viac času, lebo nás len tak bezhlavo nikto nenaháňa po ľade. Každý sa snaží hrať podľa stratégie, ktorú tréner stanovil. Ide hlavne o to, koľko priestoru dostanem na ľade..."

:?: A koľko priestoru ste dodnes dostali - dosť na to, aby ste ukázali svoje kvality?
:arrow: "Nedostávam zatiaľ veľký priestor na ľade, s porovnaním v AHL, ale je to pochopiteľné, pretože v tíme sú zatiaľ iné hviezdy a preto musím byť hlavne trpezlivý. Môj čas ešte len príde."

:?: Dostať sa do NHL je prvý krok, ale udržať sa medzi najlepšími hráčmi sveta, to je to, na čom teraz pracujete. Ako presviedčate trénera Detroit Red Wings Mika Babcocka o svojich kvalitách?
:arrow: "Presne tak, je náročné sa v NHL udržať. Hlavne pre hráča s dvojcestným kontraktom. Tím má niekedy rozpočet a 'napodpisovaný' určitý počet hráčov, ktorý môžu byť na súpiske. Preto, keď sú všetci k dispozícii, je náročné dostať sa na súpisku. Musela by nastať nejaka výmena... NHL je tiež len biznis a myslím si, že manažér klubu nechce posadiť hráča s vysokým kontraktom a platiť ho za to, že počas zápasu sedí a uprednostniť hráčov, ako ja, ktorí môžu ísť ešte na nejaký čas na farmu."

:?: Pred vstupom do NHL vám jasne zadefinoval, čo od vás očakáva, alebo...?
:arrow: "Zadefinoval, mám tu svoju úlohu. Je podstatne iná ako v Grand Rapids, ale takto to v Detroite je. Nemôžem s tým momentálne nič robiť, ale chcem sa postupne prepracovať na rovnakú pozíciu, akú mám v Grand Rapids, v AHL."

:?: Ako sa líši samotná príprava pred zápasmi, v porovnaní s AHL?
:arrow: "Tento rok nebola žiadna príprava v NHL. Roky predtým je kemp AHL s NHL spojený. Ale tým, že tento rok NHL začala oveľa neskôr, hráči sa pripravovali skôr individuálne."

:?: Zaradili ste do svojej prípravy aj silový a kondičný tréning CrossFit?
:arrow: "Áno, môj kondičný tréner Roman Švantner zaradil aj nejaké prvky z CrossFitu, ale moja príprava nie je postavená len na tomto silovom a kondičnom tréningu. Je oveľa širšia a zameriavam sa aj na iné veci, ktoré sú dôležité pre hokejistov."

:?: Čo je pre vás v NHL momentálne najťažšie?
:arrow: "Asi nesklamať trénera, snažím sa robiť to, čo odo mňa vyžaduje, aby bol spokojný."

:?: Ako sa vám v Detroite býva - máte čas aj na zábavu, nočný život, či výlety?
:arrow: "Medzi zápasmi si nájdem čas aj na výlety, ale program je veľmi nabitý a je to dosť ťažké. Keď mám čas, tak sa snažím oddychovať, relaxovať..."

:?: Na Slovensku máte už svoju základňu fanúšikov. Vnímate, či sa po prestupe z AHL do NHL ich záujem o vašu osobu zvýšil? Alebo máte už v Amerike aj svoj fan klub, čo je pre hráčov z NHL úplne bežná záležitosť?
:arrow: "(Smiech :D ) Neviem, či mám vlastný fan klub. To som zatiaľ nezistil, ale mám svoju fan page na FB, kde sa o mojich aktivitách, zápasoch, či iných udalostiach v mojom živote dočítajú moji fanúšikovia. Ale je pochopiteľné, že keď sa mi darí, fanúšikovia pribúdajú. Z čoho mám pochopiteľne veľkú radosť."
(sportsk)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS