Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Marian Hossa

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

:?: Platí termín návratu? Už ste sa od tímu dozvedeli, že v San Jose hráte?
:arrow: Tak, dozvedel... Ono je to v podstate na mne. S lekármi sme sa už dávnejšie dohodli na termíne okolo dvadsiateho piateho novembra. Záleží ale na tom, ako sa budem cítiť deň pred zápasom a v deň zápasu. Ak by som si nebol úplne istý, mohli by sme návrat ešte odložiť. Ale dnes v tomto termíne problém nevidím.

:?: Rozhodnete sa teda sám?
:arrow: Samozrejme, úplne na mne to nie je. Či všetko ide podľa plánu rehabilitácie, sleduje lekár. Dá sa odmerať, napríklad, na koľko stupňov je už rameno ohybné. Nakoľko ho viem ohnúť sám, koľko dovolí, aby som ho ohol s pomocou, keď ma potiahnu. Do hráča ale lekár až tak úplne nevidí. Pri takom zranení musí hráč sám vedieť, či už je na návrat pripravený po mentálnej stránke. Či na sto percent verí, že je nachystaný.

:?: Ako je to u vás?
:arrow: Lepšie to už asi nebude. Už sa teším na ľad.

:?: Ako sa dá vlastne rozhodnúť, že rameno je už v úplnom poriadku?
:arrow: Najdôležitejší test je ten, či ma po tom, ako s ramenom na ľade niečo robím, začne bolieť. Prípadne, či ma bolí na druhý deň, keď sa prebudím. Ráno ho ešte občas mávam trochu stuhnuté, občas si to vyžaduje strečing, ale inak som spokojný. Posledné tréningy, čo som absolvoval individuálne, alebo aj s chalanmi, som už mal celkom dobrý pocit.

:?: Keď porovnáte, aký máte z ramena pocit dnes a pred operáciou - je to rovnaké? Lepšie? Iné?
:arrow: Určite lepšie. Dnes rameno zdvihnem bez problémov - napríklad keď dvíham činky. Predtým som ho mal roztrhnuté, vedel som, že to nie je celkom v poriadku, niečo som cítil. Nechcel som už s takým zranením ďalej hrať, ohroziť alebo riskovať sezónu, navyše sezónu, počas ktorej sú olympijské hry. Keď som sa rozhodoval, či pôjdem na operáciu, zavážilo, že som si nebol istý, či by mi rameno vydržalo.

:?: Rameno ste predtým zranené nemali. Nevedeli ste, do čoho idete - ste teraz spokojný?
:arrow: Naposledy som mal zranené koleno, ešte ako junior, keď sme s Portlandom vyhrali Memorial Cup. To je, počkať, koľko asi... Tuším jedenásť rokov. Odvtedy je to len moja druhá operácia. Počul som veľa o tom, ako to po operácii vyzerá, rozprával som sa s chalanmi, ktorí išli na podobné zákroky. Všetko išlo tak, ako som si predstavoval. Rameno drží, je to v poriadku.

:?: Kedy sa teda rozhodnete, že idete na ľad? V deň zápasu?
:arrow: Ráno pred zápasom máme posledné rozkorčuľovanie. Tam sa rozhodneme, a potom ma tréner zaradí do zostavy, hodí ma do niektorého útoku.

:?: S kapitánom Toewsom a najproduktívnejším útočníkom Kaneom? Alebo sa to ešte môže zmeniť?
:arrow: Môže. Tréner už naznačoval, že by to mohol byť tento útok. Ale keď som sledoval tím z tribúny, bolo jasné, že aj tu sa útoky stále menia, prakticky aj počas zápasu.

:?: Za Chicago budete debutovať. Máte trému?
:arrow: Pocity teraz veľmi neriešim. Pred zápasom sa nejaká tréma asi objaví. Ale nie som v tíme zase úplne nový. S chalanmi už dlhý čas cestujem, teraz s nimi aj trénujem, prakticky každodenne. Už som sa s nimi celkom zžil.

:?: Ako ste spokojný s úvodom sezóny?
:arrow: Chalani hrajú výborne. Na začiatku mali trochu problémy sa rozbehnúť, ale teraz šlapú vynikajúco. Radosť sa na nich pozerať, hrajú pekne. Po nedeľňajšom zápase vo Vancouveri sme doleteli do San Jose ešte večer, tím dostal jeden deň voľna. Chalani dlho hrali, veľa zápasov za sebou. Ale dobre - vyhrávali, a v tíme je taký dobrý entuziazmus, aj na tréningoch cítiť, že nechýba náboj.

:?: Je to preto, že Blackhawks sú mladý tím?
:arrow: Aj, je to mladá partia. Dá sa povedať, prakticky rovnako mladá ako keď som hral v Pittsburghu. Pripomína mi to aj časy ešte z Ottawy, kde sme boli v tíme samí mladí chalani. Preto som si ho v lete vybral - chcel som ísť do mladého mužstva, ktoré má perspektívu. Ukazuje sa ako jedno z najlepších, odhady sa potvrdzujú. (pravdask)
cepi píše:Preto som si ho v lete vybral - chcel som ísť do mladého mužstva, ktoré má perspektívu. Ukazuje sa ako jedno z najlepších, odhady sa potvrdzujú.
Hossove odhady sú najsmiešnejšie v celej NHL a mal by si trocha dávať pozor na jazyk.

Inak ja osobne tento rok vidím Hawks na finále SC, ale pohár získa Východ :-P
begbeee píše:
cepi píše:Preto som si ho v lete vybral - chcel som ísť do mladého mužstva, ktoré má perspektívu. Ukazuje sa ako jedno z najlepších, odhady sa potvrdzujú.
Hossove odhady sú najsmiešnejšie v celej NHL a mal by si trocha dávať pozor na jazyk.

Inak ja osobne tento rok vidím Hawks na finále SC, ale pohár získa Východ :-P

čo povedal zle?
No ale v takom mužstve už bol - mladom a perspektívnom. :smile03:
Potom povedal, že najväčšiu šancu má v mužstve plnom veteránov aka Detroite.
A ostatné je história.

Asi sám nevie čo chce a myslí si , že pohár vyhraje mužstvo pre neho a jeho modré oči..
Hossa je obycejny spekulant a vychcanek! Proc najednou mluvi o perspektive??? To mohl klidne k jestrabym prestoupit loni. Anebo jit k letos k Isles ci Kings. Ja rikam.... howno Majo, chces se pouze rychle a bez namahy dostat k poharu. Jak jsem mel driv tohoto hokejistu rad tak ted mu preju jedine...nikdy si nesahnes na SC zoufalce :thumbsdown: Se divim ze jeste nezmenil obcanstvi na kanadske ci ruske.... anebo nezacal hrat fotbal.... heeeerecka :lol2:
Selly8 píše:Hossa je obycejny spekulant a vychcanek! Proc najednou mluvi o perspektive??? To mohl klidne k jestrabym prestoupit loni. Anebo jit k letos k Isles ci Kings. Ja rikam.... howno Majo, chces se pouze rychle a bez namahy dostat k poharu. Jak jsem mel driv tohoto hokejistu rad tak ted mu preju jedine...nikdy si nesahnes na SC zoufalce :thumbsdown: Se divim ze jeste nezmenil obcanstvi na kanadske ci ruske.... anebo nezacal hrat fotbal.... heeeerecka :lol2:
Tak tvrdo by som to nepovedal, veľmi veľmi ale naozaj veľmi chce získať pohár.
Ale keď tvoj príspevok zbavíme balastu, v podstate s tebou súhlasím.
pohar chce ziskat kazdy. Ale nesuhlasim s tym ze by sa Hossa k nemu chcel dostat bez namahy :wink:
Mozna jsem to rekl az zbytecne tvrde, ale i tak si za tim stojim. Pittsburghu predloni v play-off dost pomahal, to se musi nechat. Zato jeho lonske vykony ( PO ) v dresu RW byly zoufale.
arek za ty prachy co bere se krapet snazit musi :)
No tak zas podľa jedného playoff súdiť netreba i keď samozrejme každý čakal viac a najmä vo finálovej sérke bol smerom dopredu nulový i keď treba vidieť celú pravdu, že je taktiež jeden z najlepších defenzívnych útočníkov a smerom dopredu viazal elitných obrancov Pens, čo ich vyčerpávalo a tým vytváral priestor pre spoluhráčov. To však nezmení nič na tom, že každý od neho čakal góly. V ZČ sa stal najlepším strelcom Detroitu a keby Pens pred rokom uspeli vo finále Conn ho neminie.
tak ja to svoje :D
ObrázekObrázek
Obrázek
Selly8 píše:Mozna jsem to rekl az zbytecne tvrde, ale i tak si za tim stojim. Pittsburghu predloni v play-off dost pomahal, to se musi nechat. Zato jeho lonske vykony ( PO ) v dresu RW byly zoufale.
arek za ty prachy co bere se krapet snazit musi :)
je to stále pán hráč, to sa musí nechať a aj tých čo mu tak nefandia o tom ešte určite presvedčí. Ja mám pocit, že sa v tom CHIC bude cítiť dobre a ich výkony pôjdu razom nahor.
O hokejovych kvalitach Mariany Hossy si nedovolim pochybovat. Ja poukazuju na ty moralni. Na druhou stranu se deji mnohem horsi veci a kdyz ma hrac sanci vybrat si tym tak proc ne ze :) Me se to ale nelibi a pouze jsem napsal svuj nazor, ktery se ostatnim nemusi libit :wink:
Selly8 píše:O hokejovych kvalitach Mariany Hossy si nedovolim pochybovat. Ja poukazuju na ty moralni. Na druhou stranu se deji mnohem horsi veci a kdyz ma hrac sanci vybrat si tym tak proc ne ze :) Me se to ale nelibi a pouze jsem napsal svuj nazor, ktery se ostatnim nemusi libit :wink:
Ok Selly8 je to tvoj názor..pohoda...ale tak tvrdo by si ho nemusel kritizovať je to jeho život jeho kariera a to čo robí nemožeš odsudzovať...bol v skvelom pittsburghu ale nevyhral, bol v skvelom Detroite, ale zas nevyhral tak ide dalej predsaa človek skúša vsetko možne v živote a neviem prečo by mal byť preto zlí panabeka...a predsa podpísal teraz s Hawks 12 ročnu zmluvu tak myslím si že už je rozhodnuty napevno pokusit sa získať CUP s CHICAGOM..a podla mna sa mu to podarí...chicago určo získa cup v najbližšom období..dufam ..tak GL Majoo
Myslím, že prestupom k Hawks urobil Hossa dobrý krok. Dlhoročný zmluva dobrý plat čo viac môže hráč jeho kvalít chcieť? Tiež si myslím, že s Chicagom môže získať SC. Tak sa ukáž Majo :thumbsup:


:dance2: :dance2: :dance2:
Marián Hossa nedohral zápas proti Atlante Thrashers :!:

Quenneville added that it was too early to comment on Hossa’s status for the Olympics.
prave som nasiel toto video, bolo to tusim minuly tyzden... teda... asi.. nejak som po tom nepatral... ale... toto co spravil barnkar SENS... to bolo nieco neskutocne, Majo si na nom velmi vylamal zuby, a neviem... no podla mna takyto zakrok a zaroven zahodena sanca moze dost nahnevat (pekne povedane) vid. video :)




akoze... :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :shock: :shock: :shock: :shock: :-O :-O :-O :-O :hroza:
Majo je už v Chicagu najlepší v +/, +23 :thumbsup:
v dnešnom zápase s CHIC sa na nešťastie zranil, narazil ho náš demen* Winchester a to dosť nešetrne, čo ma dosť mrzí, Majo ešte skúšal dohrať tretinu, ale potom odišiel do šatne a už nenastúpil. Som zvedavý aké to je zranenie, predpokladám že niečo s krkom, alebo ramenom, ťažko posúdiť. Naviac Kopecký na tento zápas pre zranenie tiež nenastúpil.

na tomto videu v 44s je vidieť ako k tomu došlo :
http://www.hockeyfights.com/fights/94123
marian dnes oslavuje 32ku, tak vela stastia a nech ti to sype :good: chcelo by to proti Avs oslavit peknym bodovym ziskom :clap: (peto budaj mu hadam nieco pusti) :D
Zdá se mi to, nebo na ten hokej Májo nějak kašle? Vždycky to byl bodový stroj ale v Chicagu se z něj snad stal obranář :shock: , to je za ty prachy málo :thumbsdown: .
:?: Začalo to medzi trenčianskymi panelákmi a zatiaľ to vyvrcholilo tisícim zápasom v NHL, mali ste čas sa nad tým všetkým zamyslieť?
:arrow: „Samozrejme je to pre mňa obrovská pocta. Pripravili mi nádhernú ceremóniu. S manželkou a malou Miou sme si to užili. Bude to krásna spomienka, keď budeme starší. Po nej mi trvalo ešte dve striedania, kým som sa poriadne sústredil na hru.“

:?: Predstavovali ste si, že niečo podobné dosiahnete v kariére?
:arrow: „Nie, mojim cieľom bolo zahrať si v NHL, ale že by som tu vydržal takto dlho, sa mi ani nesnívalo.“

:?: Aké to bolo vidieť všetkých spoluhráčov na rozcvičke vo vašom drese?
:arrow: „Bolo to krásne gesto. Nečakal som to, až keď som prišiel do kabíny, tak som videl všade rozvešané osemdesiajednotky, nikdy na to nezabudnem.“

:?: Spomenuli ste si aj na prvý zápas v NHL?
:arrow: „V tom momente nie, ale pamätám si ho. Hral som ho proti Montrealu, takisto si pamätám prvý gól. Na podobné veci sa nezabúda.“

:?: Stihol vám už pogratulovať aj Stan Mikita?
:arrow: „Nie. Naposledy sme boli v lete pozrieť jedného chorého chlapca. Tam sme sa porozprávali aj s pani Mikitovou. Sú to skvelí ľudia a som rád, že som ich mal šancu spoznať.“

:?: V NHL je Chicago momentálne jasne najlepšie, bodovali ste v 24 zápasoch za sebou, kde hľadať základ vášho úspechu?
:arrow: „Veľa ľudí sa nás na to pýta. Najdôležitejšie je, že máme štyri silné formácie. Predtým to tak nebolo, mali sme dva útoky, teraz je silný aj tretí a štvrtý. Dokonca niektorí chalani sa ani nedostanú na súpisku, lebo je nás tu veľa. Konkurencia je veľká, plus tréneri sú vynikajúci a nechajú nás hrať.“

:?: Mrzí vás veľmi, že ste sa viac nepriblížili k absolútnemu rekordu v zápasoch s bodom, ktorý drží Philadelphia?
:arrow: „Niekedy to muselo prísť, Colorado bolo lepšie a zaslúžene vyhralo. Sme radi za to, čo sme dokázali. Máme silný tím a môžeme sa opäť sústrediť na našu hru a nebyť stále pod drobnohľadom médií. Aj v kabíne bolo popri sklamaniu cítiť tak trochu úlavu.

:?: Séria trvala veľmi dlho, nemáte strach, že príde kríza?
:arrow: „Uvidíme ako zareaguje tím, keď náhodou prehráme dva, tri zápasy. Nálada je vynikajúca a stále rozmýšľame len nad ďalším zápasom.“

:?: Je táto zostava silnejšia ako tá, s ktorou ste vyhrali pred troma rokmi NHL?
:arrow: „To sa ešte uvidí v play off. Momentálne je tím skvelý. Máme vynikajúcich obrancov, šesť až sedem silných sme nemali ani pri zisku Stanley Cupu.“

:?: Kapitán Jonathan Toews povedal, že ste boli pre neho vždy vzorom. Uznávajú vás aj ostatní hráči, nechýba vám áčko na drese?
:arrow: „Písmeno mi nechýba. Máme tu veľa skvelých hráčov, ktorí tu boli predo mnou. Napríklad Patrick Kane nemá tiež áčko a je to jeden z najlepších hráčov NHL. Nechýba mi to.“

:?: Cítite sa byť ikonou Chicaga?
:arrow: „To by som nepovedal. Skôr Toews a Kane sú ikony, o nich sa najviac hovorí. Užívam si to, čo je. Vždy som bol skôr v pozadí. Nech sa hovorí o iných, vôbec mi to nevadí.“

:?: Máte ešte osobné predsavzatia?
:arrow: „Chcel by som ešte vyhrať Stanleyho pohár, je to krásny zážitok. Tento rok na to máme. Uvidíme, čo sa nám podarí. Hokej má stále baví a chcem ho hrať, čo
najdlhšie.“ (smesk)
572 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS