Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Marian Gaborik

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

mna sklame ked odide do LA. Najlepsie by bolo do Edmontonu :juchu:
Hlavne aby sa dostal do tímu,kde bude naplno využitý jeho hokejový talent :smile03:
Kika píše:Hlavne aby sa dostal do tímu,kde bude naplno využitý jeho hokejový talent :smile03:
vancouver ceka :wawe:
leo píše:
Kika píše:Hlavne aby sa dostal do tímu,kde bude naplno využitý jeho hokejový talent :smile03:
vancouver ceka :wawe:
Škoda,že sa zranil Demitra :shock:
Kika píše:
leo píše:
Kika píše:Hlavne aby sa dostal do tímu,kde bude naplno využitý jeho hokejový talent :smile03:
vancouver ceka :wawe:
Škoda,že sa zranil Demitra :shock:
tj ale i tak verim ve vyhru snad bude hrat aspon sami :wink:
mozu Wild podpisat Gaborika este pred 1. julom :?: alebo az po nom :?:
Pokial viem, tak aj pred 1.julom.
Samozrejme, že aj pred 1. júlom. Dovtedy nemôže ani rokovať s iným klubom.
a aj teraz sa mozu podpisovat zmluvy s hracmi ako Gaborik alebo az po skonceni playoff :?: :roll:
WildCelt píše:a aj teraz sa mozu podpisovat zmluvy s hracmi ako Gaborik alebo az po skonceni playoff :?: :roll:
Hocikedy v poslednom platnom roku zmluvy. V Gáboríkovom prípade je to od 1. júla 2008 do 30. júna 2009. Dovtedy môže s ním rokovať a podpuisovať zmluvu len súčasný zamestnávateľ, t.j. Minnesota.
Kde su tie casy ala rok 2003 a Gaborikovo 3. miesto v drafte, teraz budeme radi ked budeme mat niekoho v 5 kole.
Aspon, ze Juro Mikuš bude dalsim do partie Slovákov, ale on si to zasluzi, mal sa od koho ucit!
Tak v prvom rade bol Gáborík draftovaný v r. 2000, ale to nevadí. Tento rok by sme mali mať dvoch hráčov do druhého kola, takže to až také pesimistické ako hovoríš nebude. Ale i tak je to kritické. Ak hovoríme o Pánikovi a Tatarovi ako o obrovských talentoch, ktorí budú draftovaní "už" v druhom kole, tak sme na tom biedne. Veď len pred 4 rokmi sme mali v prvom kole Zagrapana a Mihálika. A teraz už oslavujeme s týmto...
Derryl píše:Kde su tie casy ala rok 2003 a Gaborikovo 3. miesto v drafte, teraz budeme radi ked budeme mat niekoho v 5 kole.
Aspon, ze Juro Mikuš bude dalsim do partie Slovákov, ale on si to zasluzi, mal sa od koho ucit!
Mikus je dobry len pri Zigovi ... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: bez neho by bol podla mna niekde dole v statistikach
Nabby píše:
Derryl píše:Kde su tie casy ala rok 2003 a Gaborikovo 3. miesto v drafte, teraz budeme radi ked budeme mat niekoho v 5 kole.
Aspon, ze Juro Mikuš bude dalsim do partie Slovákov, ale on si to zasluzi, mal sa od koho ucit!
Pokial viem Gaborik bol draftovany v roku 2000, nie 2003. A Mikus nie je ziadny suertalent, draftoval ho Montreal zo 4.kola , ale nepodpisali s nim zmluvu, ais na to nejaky dovod mali.

A Panik a Tatar pojdu tento rok najneskor v druhom kole.
ThrashersFan píše:Tak v prvom rade bol Gáborík draftovaný v r. 2000, ale to nevadí. Tento rok by sme mali mať dvoch hráčov do druhého kola, takže to až také pesimistické ako hovoríš nebude. Ale i tak je to kritické. Ak hovoríme o Pánikovi a Tatarovi ako o obrovských talentoch, ktorí budú draftovaní "už" v druhom kole, tak sme na tom biedne. Veď len pred 4 rokmi sme mali v prvom kole Zagrapana a Mihálika. A teraz už oslavujeme s týmto...
To, ze boli Zagrapan a Mihalik draftovani z pozicii z ktorych boli, bola velka chyba od Sabres resspektive Tampy Bay. Asi tak ako to, ze Atlanta draftovala Valabika z 10.miesta. Jediny dovod preco Valabik a Mihalik boli draftovani tak vysoko je, ze vsetci ked sa pozru a vidia vyse dvbojmetroveho slovenskeho obrancu, prve, co ich napadne je: "aha, buduci chara" Ale na svete nie je vela hracov, ktori by sa dokazali vypracovat takym sposobom ako zdeno.

Zagrapan a NHL pravdepodobne pase, buducu sezonu ho vidim v KHL, z Mihalika alebo Valabika mozno este daco bude, ale podla mna Tatar a Panik by mohli mat v NHL lepsiu buducnost ako tebou spominani hraci. V tomto drafte je straasne vela dobrych hracov, takze vsetci sa do prveho kola nezmestia. A okolo Tatara su otazky kvoli jeho vyske, u Panika zase ohladom jeho "lenivosti" na lade.
Marián Gáborík by na túto sezónu v NHL najradšej zabudol. Bola najhoršia z ôsmich rokov jeho pôsobenia v Minnesote Wild. Nastúpil len v sedemnástich stretnutiach z 82-zápasovej porcie základnej časti. Viac mu neumožnili vleklé zdravotné problémy. "Po operácii som ešte stihol jedenásť zápasov, no postup do play off nám tesne ušiel," hovorí 27-ročný krídelník, jeden z najrýchlejších v NHL. V lete sa rozhodne o jeho ďalšej budúcnosti. "Verím, že najlepšie sezóny sú ešte predo mnou," hovorí pokojne v pohodlí trenčianskeho zimného štadióna, ktorý nesie jeho meno.

:?: Ste už zdravotne v poriadku?
:arrow: Už sa cítim takmer stopercentne fit. Pozvoľna začínam trénovať. Využívam aj špeciálne cviky, aké ma naučili počas rehabilitácie po operácii v Colorade. Veľa aj plávam. Snažím sa skočiť do kondičnej prípravy. Musím zosilnieť v partiách okolo kĺbu. Pomaličky sa do toho chcem dostať, aby som tréning vystupňoval do tvrdej prípravy.

:?: Čo ste robili počas rehabilitácie?
:arrow: Po zranení na začiatku sezóny som sa chcel čo najskôr vrátiť do zápasového rytmu. Zranenie sa však neustále vracalo, až musela prísť operácia. V Colorade som strávil dva mesiace, do úmoru som opakoval rôzne cvičenia, aj pilates. Veľa som bicykloval a plával. Už len tým, že ste vo vyššej nadmorskej výške, veľa natrénujete. Tím lekárov a fyzioterapeutov ma dal dohromady dosť rýchlo a dobre.

:?: Neprenasledovali vás čierne myšlienky, že liečenie trvá dlho a sezóna ujde?
:arrow: Ku koncu mi to už trošku liezlo na nervy. Predsa len - dvakrát za deň tvrdo makať a špeciálne cvičiť dávalo zabrať. A v malom mestečku je len lyžiarske stredisko, človek sa díva do svahu... Musel som tým prejsť. Teraz cítim, že to stálo za to.

:?: Nesúvisia vaše zdravotné problémy s preťažením organizmu? Do NHL ste vhupli v osemnástich, ste v jednom kolotoči...
:arrow: Myslím si, že nie. Čo sa týka bedrových kĺbov - od toho sa to odráža - je to do určitej miery vrodené. Tým, že som typovo silný korčuliar, je opotrebovanosť kĺbov väčšia. Kĺb museli obrúsiť, aby nebol ako žiarovka, netlačil na chrupavky a puzdrá. Verím, že sa dám do poriadku a mám pred sebou ešte dlhú kariéru.

:?: Nepustili ste si niekedy na osvieženie päť gólov, ktoré ste strelili Rangers v decembri 2007?
:arrow: (so smiechom) Na to veľmi rád spomínam. V ťažších chvíľach som sa snažil pripomenúť si, že stále viem hrať. Získať naspäť sebavedomie je veľmi dôležité. Aj sebavedomie vo svoje telo, že je v poriadku. Nebolo to jednoduché. Keď som sa vrátil, myslel som aj na to, či bude všetko v poriadku, či budem môcť hrať na takej úrovni ako predtým. Našťastie, cítil som sa lepšie a lepšie, prišli aj nejaké góly. Sebavedomie tela i hokejové sa vracalo - a to je jedno z najdôležitejších poznaní, aké športovec môže mať.

:?: Čiže - najlepšie sezóny vás len čakajú?
:arrow: Verím tomu. Podmienkou je zdravie.

:?: Už ste si skúsili zabehnúť stovku?
:arrow: Ešte nie, začínam opatrnejšie. Behy ešte nemám v pláne, na rýchlosti budem pracovať v záverečnej fáze prípravy. V nej prídu aj šprinty.

:?: Udržíte si rýchlosť, vašu najväčšiu prednosť?
:arrow: Chcem byť ešte rýchlejší, keď sú už veci tak, ako majú byť.

:?: Necítili ste po sezóne hlad po hokeji?
:arrow: Cítil. Veľmi som chcel ísť na svetový šampionát do Švajčiarska, aj keď som takmer celú sezónu vynechal, akurát v jej závere som nastúpil v jedenástich zápasoch. Keď som však racionálne zvážil súvislosti - ešte som nebol stopercentne doliečený, končí sa mi zmluva - nechcel som riskovať. Rešpektoval som odporúčanie lekára - aby som na majstrovstvá sveta nešiel. Som rád, že som sa tak rozhodol, cítim sa teraz dobre a už sa teším na ďalšiu sezónu. Tým viac, že je v nej olympijský turnaj vo Vancouvri. Ten bude vrcholom budúceho roka.

:?: Môže tam Slovensko prekvapiť aj príjemne?
:arrow: Samozrejme. Keď prídu hviezdy, ktoré chýbali, tak áno. Základ tímu je stále silný. Ja sa na to veľmi teším. Najdôležitejšie je, aby sme boli všetci zdraví. Musíme napraviť neúspechy z posledných rokov, pozdvihnúť náš hokej.

:?: Čo ste si pomysleli po vydretom víťazstve 4:3 Slovenska nad Maďarskom? Dobre, že som pri tom nebol - alebo škoda, že som nemohol pomôcť?
:arrow: To som bol ešte v Amerike a esemeskoval som si s kamarátmi v tíme. Samozrejme, že ma mrzelo, že som nemohol pomôcť. Určite to bol zápas-trápenka. Pre chalanov to bolo určite ťažké. Na každom turnaji je najdôležitejší prvý zápas, od toho sa odvíjajú ďalšie. To sebavedomie nebolo také, ako keď by sa ľahko vyhralo.

:?: V rozhodovaní o účasti na svetovom šampionáte zavážilo najviac stanovisko lekára?
:arrow: Určite aj ono, ale aj osobný pocit v súvislosti so zdravím a situáciou okolo zmluvy.

:?: Ak by Minnesota postúpila do play off, zrejme by ste hrali...
(tichším hlasom) Určite by som nastupoval. Niektorí ľudia tieto súvislosti možno nechápu, ale Minnesota je môj chlebodarca.

:?: Netlačil na vás klub, aby ste začali hrať skôr? Najmä vaša produktivita chýbala tímu pri postupe do play off...
:arrow: Keby malo ísť z môjho pohľadu o ideálnu situáciu, tak by som stihol možno štyri zápasy. Ak by sme nemali šancu na play off, možno by som vypustil záver úplne. Šanca však ešte žila, tak som nastúpil o niečo skôr - po jedenástich týždňoch, aj pod nejakými práškami, hoci som mal ešte tri-štyri týždne odpočívať.

:?: Ako ste sa cítili na ľade?
:arrow: Pár zápasov sme vyhrali, cítil som sa dobre, no play off sme zmeškali o jeden-dva bodíky. Keby som bol zdravý, play off by sme spravili. Škoda, že klub nespravil žiadne výmeny. Naozaj nám chýbal jeden center. Myslím, že to bol tiež jeden z dôvodov, prečo musel odísť generálny manažér. Okrem Paľa Demitru neurobil nijaký veľký trejd - a to bolo pred tromi rokmi. Odišiel aj tréner, klub chystá veľké zmeny. Nový majiteľ chce novú krv, niekoho, kto posunie mužstvo ďalej, do play off v budúcej sezóne. Ťažko však povedať, či v ňom budem figurovať.

:?: Ako to vyzerá s vašou najbližšou budúcnosťou?
:arrow: Od prvého júla som voľný hráč, môžem podpísať zmluvu s hociktorým klubom. Dovtedy mám zmluvu s Minnesotou, má na mňa právo. Uvidíme, ako sa to vyvinie, teraz nad tým nerozmýšľam, mám hlavu inde. Sústreďujem sa na to, aby som sa dobre pripravil, bol zdravotne v poriadku a trošku si užil leto. Nebránim sa však ani ponuke Minnesoty. Ak vedenie zloží kvalitný tím so šancou na Stanley Cup...

:?: Teoreticky: ak by ste sa do Minnesoty nevrátili, za čím by vám bolo najviac smutno?
:arrow: Ťažko povedať... Som tam deviaty rok, zvykol som si na všetko. Zažil som tam veľa krásnych chvíľ - na ľade i mimo neho. Najviac by mi chýbala asi atmosféra mesta i klubu - ľudia sú tam perfektní, fanúšikovia úžasní. Na druhej strane - zmena je život. Nebránim sa ničomu. Keď som už takto dlho čakal, prečo si nepočkať na ponuky iných tímov?

:?: Viete si predstaviť, že by vás v Minnesote vybučali, keby ste tam hrali v inom drese?
:arrow: Nad tým som nerozmýšľal... (smiech) Myslím si, že by to tak nebolo. Ku klubu i k fanúšikom som bol lojálny, vždy som sa snažil na ľade odovzadť všetko. A klub bol lojálny ku mne. Máme pekný vzájomný vzťah. Verím, že odozva by bola pozitívna.

:?: Je vašou prioritou dlhodobejší kontrakt?
:arrow: Nebránim sa ani krátkodobému. Nechávam tomu voľný priebeh.

:?: Finančná predstava?
:arrow: Takto: nepatrí sa ísť pod tohtosezónnu úroveň. (Gáborík mal plat 7,5 milióna dolárov). Zariadim sa podľa ponúk.

:?: Pred štyrmi rokmi ste otvorili v Trenčíne zimný štadión. Ako sa mu darí? Neoľutovali ste jeho výstavbu?
:arrow: Nie, dal by som sa na to opäť, zarobí si na seba. Ba plánujeme ho rozšíriť, nadstaviť hotel, zväčšiť posilňovňu, dobudovať ďalšie kabíny, curlingovú halu s medzinárodnými parametrami, kardiostredisko... Len na mrzí, že takých nenáročných štadiónov nepribudlo viac, pritom sa o nich veľa hovorilo. Aj to je jeden z dôvodov, prečo začíname zaostávať.

:?: Považujete sa za dieťa šťasteny?
:arrow: Určite. Keby ten režisér hore to tak nezrežíroval, tak by to tak nebolo. Je to aj o šťastí. Som šťastný, že mám taký džob, čo ma baví a dobre uživí. Áno, dá sa povedať, že som dieťa šťasteny.

:?: Ešte aj narodeniny máte na Valentína...
:arrow: (so smiechom) Nie som typ, čo sa vyžíva v oslavách. Valentín je skôr americký sviatok. Ale - dosť ľudí si spomenie, že práve vtedy mám narodeniny.

:?: Ako sa môže stať takému vodičovi, ako ste vy, že mu dôjde benzín a auto tlačí?
:arrow: Ááále, veď to je hlúposť. Na Babe boli amatérske preteky. Ako sa čaká na štart, tak sa autá pomaly posúvajú. Aby som zbytočne nemal zapnutý motor, auto som radšej kúsok potlačil. Predstavte si sto áut a každé naštartované. Z výfukových plynov by ma natiahlo. Zasmial som sa na tom. Bulvár neovplyvním.

:?: Žigmund Pálffy má svoju značku v mužskej móde. Neuvažujete o nej aj vy? Ste na to väčší odborník, máte odevnú priemyslovku.
:arrow: Zatiaľ nie. Rozbehnutých aktivít mám dosť.

:?: Je v nich aj príprava svadby?
:arrow: Zatiaľ nie.

:?: Kto vyhrá Stanley Cup?
:arrow: Myslím si, že Detroit s Pittsburghom si zopakujú finále. Rozhodne momentálna forma. Dožičil by som pohár Mariánovi Hossovi. Podpísaním ročného kontraktu s Detroitom ukázal veľkosť hráča i charakteru. (pravdask)
som to cital a prekvapilo ma to slovne spojenie "sa nepatri". No ono sa kopec veci nepatri, napriklad aj to byt v kuse zraneny a pytat si 7.5miliona.
debil: Prense to aj mňa zaujalo. Nepatrí sa ísť pod tohtoročnú úroveň. To čo je za blbosť? :)

ja: S Valábikom a Mihálikom viac-menej súhlasím, ale so Zagrapanom rozhodne nie. Ten v Chicoutimi v QMJHL spolu s Laščekom žiarili. Obaja patrili medzi najlepších hráčov QMJHL, takže to jeho miesto je zaslúžené. To, že Lašček stagnuje vieme, ale do KHL tento rok určite nepôjde. Čo sa týka Laščeka. Ja v ňom vidím väčší talent ako v Zagrapanovi. Nuž, ale po tých excesoch mu už asi nedá šancu nikto. Martin bola jeho posledná zastávka a obávam sa, že ak nepríde koniec kariéry tak skončí ako ďalší Martinčan Zetík - s holým zadkom v Poľsku.
ThrashersFan píše:
ja: S Valábikom a Mihálikom viac-menej súhlasím, ale so Zagrapanom rozhodne nie. Ten v Chicoutimi v QMJHL spolu s Laščekom žiarili. Obaja patrili medzi najlepších hráčov QMJHL, takže to jeho miesto je zaslúžené. To, že Lašček stagnuje vieme, ale do KHL tento rok určite nepôjde. Čo sa týka Laščeka. Ja v ňom vidím väčší talent ako v Zagrapanovi. Nuž, ale po tých excesoch mu už asi nedá šancu nikto. Martin bola jeho posledná zastávka a obávam sa, že ak nepríde koniec kariéry tak skončí ako ďalší Martinčan Zetík - s holým zadkom v Poľsku.
O Zagrapanovi, netvdrim, ze nemal byt draftovany z prveho kola, ale urcite nie z 13. pozicie, najskor tak niekde okolo 25. miesta, to, ze si ho vybrali odtial bolo prekvapenie.

Netvrdim, ze nema talent na NHL, ale co viem, tak to s jeho vykonmi na farme Sabres vyzera tak akoby sa o hru moc nezaujimal, takze ho pravdepodobne do prveho timu tak skoro nepovolaju. Touto sezonou mu konci zmluva a neviem, ci podpise dalsiu, ak ma zasa hrat v AHL a ved uz vlani bol pocas pripravy so Spartakom Moskva a podaktory rusky klub urcite bude mat o jeho sluzby zaujem.

EDIT: Pozri sa napr. na hraca, ktory bol draftovany z 24. miesta-T.J.Oshie alebo dokonca zo 44. miesta- Paul Stastny, Zagrapan urcite nie je lepsi ako napr. tito dvaja.
Zagrapan nebude hrat nhl, zastal vo vyvoji. Smer europa predpokladam.
debil píše:Zagrapan nebude hrat nhl, zastal vo vyvoji. Smer europa predpokladam.
ved vravim, ze v lete ho uz mame dakde v rusku
Vlastne fakt, to už je tretí rok, takže končí zmluva. Tak to beriem späť. Jeho prechod do Ruska je reálnejší.
hohohoo, topic Gabbyho :frajer2:
takze :backtotopic:
debil píše:som to cital a prekvapilo ma to slovne spojenie "sa nepatri". No ono sa kopec veci nepatri, napriklad aj to byt v kuse zraneny a pytat si 7.5miliona.
Gabby si teda trufa :roll: trosku takej sebareflexie by mu veru neuskodilo...nikto nespochybnuje Gabbyho kvality, boze chran ALE ruku do ohna by som za neho nedaval, teda co sa tyka jeho neposlusneho zdravicka..pocas letnej pauzy pomaly kazdy rok citam, ze je, resp. bude 103% pripraveny a ... byt na mieste GM risk v podobe podobnej sumy by som sotva riskoval..samozrjeme risk = zisk..?..ak sa budu Gabbymu vyhybat zranenia, tak zisk = zaruceny, no ak nie, pekny balicek na krku = v tahu...aj ked na strane druhej, taky Gomez, v sezone riesil 10.000..!.., bol zdravotne fit a hral brutalne velke :ho*no: takze predpokladam, ze plat okolo tych 7.000 -7.500 by mohol byt v pripade Gabbyho aktualny...uvidi sa, co priniesie novy GM Wild, aku viziu ohladom blizkej buducnosti ich klubu a zrejme podla toho sa Gabby rozhodne, ci si navlecie dres divochov aj v tej nasledujucej sezone..vidina ponuky, dopytu inych klubov je vsak rozhodne lakava...
QUOTE
Incidentally, Fletcher’s played telephone tag Tuesday with agent Ron Salcer regarding initial contact on Marian Gaborik.


"Gabby? Ron here... Ummm... Chuck Fletcher is calling on us and he wants us to start over talks with the Wild."

"Pfffttt... Dude... You called me up for that?!? It's over, k? Now let me get back to my speed racer game. Ciao."

:lol2:
453 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES