Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Marian Gaborik

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Neviete hoši ako to s nim vyzera na all stars ? zahra si vobec v tom zapase ? neviete ako je na tom v tom hlasovani ? diky :cinka:
Je najlepším hráčom tímu, aj najlepšie zaplateným. Najrýchlejším útočníkom, najlepším strelcom. Ale trénerovi sa nezavďačí. Hviezda Minnesoty Marián Gáborík sa sporí s koučom Jacquesom Lemairom.

"V ostatných dvoch zápasoch bol na ľade menej - nebol som spokojný s tým, ako hrá,"povedal Lemaire o Gáboríkovi v pondelok pre denník Star Tribune. "Je to také jednoduché: musí sa snažiť viac." Tréner slovenskému krídelníkovi vyčíta, že strieda dobré zápasy so slabšími. Pred Vianocami odohral Gáborík najlepší zápas strelca za ostatné desaťročie, proti New Yorku Rangers získal šesť bodov (5+1). V nasledujúcich štyroch stretnutiach dal iba jeden gól, raz asistoval a získal až sedem mínusových bodov. "Snažím sa hrať čo najlepšie, ale niekedy sa to nedarí. Z osemdesiatich dvoch zápasov za sezónu sa občas stane, že v niektorom sa necítite príliš dobre. Ale keď chodíte na ľad častejšie, ste v lepšom rytme. Každý chce hrať viac, ako hrám ja," odkázal Gáborík vedeniu v denníku Pioneer Press. "Je to na nich."

Slovenský kanonier sa musí vyrovnať s dvomi - sčasti protichodnými - príkazmi nadriadených. Na začiatku sezóny, keď ho trápili natiahnuté slabiny, mu generálny manažér Doug Risebrough prikázal, aby sa na ľade šetril, nehral v každom striedaní úplne naplno."Šetriť sa môžete aj tak, že hráte kratšie striedania. Väčšina zranení slabín prichádza na konci dlhých striedaní," tvrdí dnes manažér. "Je v poriadku, stopercentne v poriadku," reaguje tréner, ktorý od Gáboríka žiada, aby dôraznejšie - a tvrdšie - bránil. "Je na tom tak dobre ako pred piatimi rokmi."

S Gáboríkovými výkonomi je spätý úspech tímu. Vlani vyhrala Minnesota 19 z 23 zápasov, v ktorých dal gól. "Tie stretnutia, v ktorých korčuľuje tak rýchlo, akoby práve niečo ukradol, sú úplne iné. Je možno zjednodušením tvrdiť, že tak, ako hrá Gáborík, hrajú aj Wild. Ale je to pravda," napísal Pioneer Press. Okrem formy najlepšieho hráča má Minnesota ešte jeden problém - chýba hokejista, ktorý by v útoku s Gáboríkom a Pavlom Demitrom robil čiernu robotu. Jeden z najlepších brániacich útočníkov NHL, veterán Wes Walz skončil počas sezóny s hokejom, dôrazný fínsky center Mikko Koivu si zasa zlomil nohu. "Pamätáte si, ako v minulej sezóne Demitra a Gáborík hrali, akoby boli telepaticky spojení? Tento rok sa to pričasto nestáva," poťažkal si Pioneer Press. "Už aby sa uzdravil ten Koivu." (pravda)
Majo sa stal nasim najlepsim hracom tyzna, no u neho to vobec nie je prekvapujuce jeho skvelymi vykonmi. Dobre vykony podaval aj spolu s Palom Demitrom, no ten akosi upada a Gaborik nam stale svieti. Hviezdicka nasa, stale nam tak sviet a reprezentuj nas narod :)
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
cepi píše:Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gabby pred štandardnými nájazdmi:
Obrázek

Gabby tesne pred nájazdom:
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Marian Gaborik uputal svojou rychlostou trenerov San Jose Sharks aj Detroit Red Wings Ron Wilsom aj Mike Babcock obdiviju skvelu akceleraciu trencianskeho odchovanca kouc zralokov Wilson si mysli ze pod vedenim Jacquesa Lemaira ma Gaborik sancu sa stat komplexnym uspesnym hracom milujem pohlad na jeho rychlost a vlniaci sa jeho dres pod vplyvom cirkulacie vzduchu prezradil Babcock ktoreho este doplnil Wilson je to jeden z najrychlejsich hracov akeho som kedy videl :cool: http://sport.aktuality.sk/hokej/nhl/gab ... -red-wings
Zámorský magazín The Hockey News ponúkol svojim čitateľom šancu klásť otázky slovenskému útočníkovi Mariánovi Gáboríkovi

Marián, máte nejakú špeciálnu techniku pre rýchle korčuľovanie, alebo je to len v sile nôh :?:

V rámci letnej prípravy mám svoj program, v rámci ktorého vzpieram činky, ale zároveň i behám a šprintujem. Aj počas sezóny potom trénujem v posilňovni.

Kto bol vašim idolom v mladosti :?:

Peter Bondra.

Aká bola vaša reakcia na to, keď sa Robyn Regehr vyjadril,, že ste najťažšie zastaviteľným hráčom v Západnej konferencii :?:

Potešilo ma to. Je to výborný obracna a v zápasoch proti Calgary na seba zvyčajne narážame často. Musím povedať, že zápasy proti Flames sú vždy ťažkými bitkami.

Kto vás očaril v NHL najviac :?:

Jágr, Forsberg a keď ešte hrával, tak i Pavel Bure. V Detroite tento rok dominujú Henrik Zetterberg a Pavel Dacjuk.

Akú povesť mali bratia Šťastní na Slovensku počas vášho detstva :?:

Peter Šťastný je ikona. Pamätám si, ako hral za Slovensko na Olympiáde v Lillehammeri. Doma na neho nepovie nikto nič zlé. Na Slovensku je to veľké meno.

Ako trénujete svoju palicovú techniku :?:

V podstate to nijako špeciálne netrénujem. Robím bežné veci na tréningu a skúšam to i v zápasoch. Snažím sa pracovať na svojej rýchlosti a streľbe. (hokejsk)
Marian Gaborik potvrdil 2 golmy v sobotnajsom zapase proti Columbusu ze ma nasliapnute na najlepsiu sezonu v kariere :roll: a tak sa priblizil k 30 golovej hranici od ktorej ho uz delia len 2 presne zasahy :frajer2:
V uplynulých dňoch sa v zámorských médiách objavili aj špekulácie o trejde Mariana Hossu do Minnesoty, kde žiaria ďalší dvaja Trenčania a jeho veľkí kamaráti Marián Gáborík a Pavol Demitra.

Marian Gáborík by príchod reprezentačného kolegu medzi divochov určite privítal, nevidí ho však ako reálny. „Nemyslím si, že by chcel prísť do Minnesoty,“ cituje Gáboríkove slová denník Star Tribune. „Podľa mňa je to nemožné a o takomto prestupe on sám asi ani neuvažuje. A nemyslím si, že by vôbec bol záujem o takýto trejd,“ tvrdí jeden z hlavných ťahúňov Wild.

Gáborík sa hypoteticky môže v Hossovej situácii ocitnúť o rok. Platnosť jeho súčasnej zmluvy s Minnesotou mu končí až po sezóne 2008/2009. Zámorská tlač nevylučuje ani jeho výmenu už toto leto, ale jediný aktívny hokejista, ktorý stál pri zrode divochov pred ôsmimi rokmi, sa nikam nechystá odísť. „Mám rád Minnesotu. Páči sa mi tu a zatiaľ sme úspešní. Neviem, čo sa bude diať v budúcnosti, teraz som tu a cítim sa tu dobre,“ uzavrel túto tému Gáborík. Približne rovnako zneli pred pol rokom aj Hossove slová o Atlante... (sport)
Podari sa Majovi prekonat 50 golovu hranicu? Statisticky mu to vychadza na 46 golov.
Gabby zaznamenal 30 gol v sezone.Podla mna by mohol mat tych golov(aj bodov)viac,ale brzdia ho dve veci:
1.zranenia
2.A defenzivna hra MIN

Dufam,ze aspon 15 golov este prida :D
Alex píše:Dufam,ze aspon 15 golov este prida :D
a aspon 10 do siete Haseka za ten zakrok este :twisted: :)
Tak dnes pridal Brambor dalsie 2 goly :good: . Uz "iba" 18 v 22 zapasoch a ma patdesiatku :) .
Marian Gaborik zaznamenal uz svoj 33 gol v tento sezone :frajer2: podarilo sa mu ho strelit v zapase proti timu Vancouver Canucks bol to taky stastny gol lebo jeho strela smerovala mimo brany brankara Luonga no ale nastastie sa jeho strela dostala do kontaktu korcule Samiho Sala a dostala sa do brany :) ale to je jedno ci to bol gol stastia alebo nie :) hlavna vec je ze dal uz svoj 33 gol v tejto sezone :wink: snad sa mu podari minimalne aspon do zakladnej casti nastrielat 40 golov :roll: pripadne aj 50 :P
Vcera Marian podal dost priemerny vykon. moc nevynikal ako by sa na hviezdu patrilo.
Tak toto je spravny kapitan timu, ako sa patri :yes: :good: . Odporucam precitat si tento clanok, kto ho este necital 8) . :arrow: http://sport.aktuality.sk/hokej/nhl/gab ... sov-rekord
Konecne sa ikona Wild stala aj kapitanom...Nech sa s "ceckom" dari este viac ako doteraz.
Gaborik zaznamenal 400. bod v kariere

Gaborik v zapase proti Atlante zaznamenal uz svoj 400. bod v kariere, ked asistentoval pri uvodnom gole Minesoty. :frajer2: No, ale ani jeho asistencia a 400. bod v kariere nepomohol Minesote k vyhre. Minesota prehrala 2:3sn. Minesota uz zaznamenala 3 porazku v rade.
Trochu viac bodov a vecsi leadership v dolezitych momentoch (ako napriklad v zapase s atlantou) by som cakal.
keby minnesota hrala ofenzivnejsie, tak by urcite bolo viac bodov :(
Marian Gaborik strelil 200 golov
Obrázek
Na dosiahnutie tento hranice potreboval Gaborik 475 duelov. :arrow: http://www.hokej.sk/clanok53625.htm
Gratulujem Majovi,dúfam,že ich bude čoraz viac pribúdať...
Tak najskor čaute som tu novy a teraz gaborikovy ja ho dost nemusim.Sice patri medzi najrýchlejším hráčom ale jeho štyl ma nikdy nebavil
453 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES