Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Martin Brodeur

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Martin Brodeur je hokejový brankár v NHL hrajúci od sezóny 1991/92 za klub New Jersey Devils. New Jersey získalo počas jeho pôsobenia v tíme trikrát Stanley cup. Na drese nosí číslo 30. Heh a navyše má veľmi peknú masku :D

07/08 :arrow: 5.200
08/09 :arrow: 5.200
09/10 :arrow: 5.200
10/11 :arrow: 5.200
11/12 :arrow: 5.200
12/13 :arrow: UFA

Obrázek

Martin Brodeur je brankár s najvyrovnanejšími výkonmi v posledných rokoch. Mnohí možno nevedia, že Brodeur začínal ako útočník. V drafte si ho z 20. miesta vybrali New Jersey Devilsa v tomto tíme má už stabilné miesto.V ročníku 1991/92 ešte odchytal po zranení Terreriho a Billingtona len päť zápasov, ale v ďalšom roku už získal Calder Trophy pre najlepšieho nováčika. Martin doviedol Devils až do finále konferencie, kde podľahli neskoršiemu šampiónovi Rangers. V roku 1995 sa hrala skrátená súťaž pre lockout. Devils skončili v svojej konferencii na piatom mieste a nepatrili k horúcim favoritom na zisk SC. Lenže mali v bránke skvelého Brodeura, ktorý dostal vo finále s Detroitom v štyroch zápasoch len 7 gólov. Veľké víťazstvo dosiahlo New Jersey zásluhou brankára v roku 2000. Vo finále Východnej konferencie hrali proti sebe diabli a letci z Philadelphie. Flyers vyhrávali na zápasy už 3:1 a ďalší zápas hrali doma. Brodeur však predviedol neuveriteľné výkony. V troch zápasoch prešla za jeho chrbát jedna jediná strela. Vo finále s Dallasom potom dostal v piatich zápasoch len šesť gólov a mohol sa druhýkrát radovať zo zisku Pohára. V sezóne 02/03 navyše prekonal rekord Dominika Hašeka v počte vychytaných núl v play off. Brodeur má aj bronz z OH v Nagane a zlato zo Salt Lake City, kde bol jednotkou Kanady.

Maťko sa narodil 6. mája 1972 v Montreale , Kanada. Tento hráč Kanadskeho klubu New Jersey Devils meria 185 cm a váži 95 kg. Keď má trochu voľného času rád chodi do kina ( mohol by ma pozvať :D ). Martin má troch synov a jednu dcéru . Ich mená su Anthony , dvojičky William a Jeremy a dcéra sa volá Anabelle Antoinette. Ak by Vás zaujimalo koľko taký kvalitný brankár zaraba tak je to 5 237 000,- USD. Jeho rituálom je že sa na zápas sa oblieka z pravej strany na ľavú. V detstve mal aj veľkého idola . Tým by mal stále byť Patrick Roy. V jeho kariere boli aj určité úspechy a to vyhral Stanley Cup v rokoch 1995 , 2000 a 2003 . Iné úspechy dosiahol s kanadskou reprezentáciou na Olimpijskych hrách v Salt Lake City , vtedy získal v roku 2002 zlatú medailu a stal sa aj víťazom svetového pohara 2004. :wins:
No proste skvelý, príkladný brankár, ktorého obdivuje véééééééééééľa mladých budúcich brankárov. :)

Anet:

A z jake discipliny ziskal v Nagane bronz? Z hokeje urcite ne. :lol2:

Tak MArtina povazuje po Royovi za naj brankara v Nhl ma velmi dobry prehlad a neuveritelnu lapacku-sem tam spravy nejaku debilinku ale to sa da prepacit :)

treba priznať že ma aj skvelu pracu s hokejkou...no a Martin ma na to aby prelomil ešte vela rekordov ved ešte na štyri roky ma kontrakt s Devils a može spraviť všeličo ešte...noo a po vypršaní zmluvy by mal prisť koniec kariery pravdepodobne...ktovie...ale za iný tím ako Devils on hrať už podla mna nebude...

Asi tak. Je to môj 2. naj brankár v NHL. Najlepší čo ešte hrá.... Nechcem aby skončil :cry: .

Prečo tu hovoríte o končení, keď ešte hrá a ako spomenul Hannu, tak 4roky bude? Veď mu treba držať palce a aj keď sa stane, že skončí, treba si povedať, že šak už veľa urobil, teraz nech oddychuje. Teraz hrá, buďme radi. :)

Maloktorý hrač znamena pre tím tak vela ako Brodeur...som sam zvedaví ked už nebude v službach Devils či sa ešte niekedy ten tím vyzdvihne...no ktovie je všetkomožne a može sa naicť dalšia brankarska hviezda u nich...ale Brodeura v Devilse nikto nenapodobní....

kacora píše:PreÄŤo tu hovorĂ­te o konÄŤenĂ­, keÄŹ ešte hrá a ako spomenul Hannu, tak 4roky bude? VeÄŹ mu treba drĹľaĹĄ palce a aj keÄŹ sa stane, Ĺľe skonÄŤĂ­, treba si povedaĹĄ, Ĺľe šak uĹľ veÄľa urobil, teraz nech oddychuje. Teraz hrá, buÄŹme radi. :)

Ja viem že bude ešte hrať....Ale ja som myslel že aby neskončil nikdy...... :) Čo sa samozrejme nedá...

:) Výborný golman,který je schopen vyhrát o gol zápas mužstvu, sám.Obdivuji jeho vytrvalost a schopnost udržet si vysokou výkonnost řadu let.Letos se mu vyčítalo PO,ale na druhou stranu v základní části odchytal neuvěřitelných 78 utkání a v závěru mu zkrátka trošku došla šťáva.A také léta se hlásí.Únava,i když by vám to nepřiznal.Také jeho loajalita k jednomu klubu je obdivuhodná.To se dnes příliš nenosí a ďáblové mohou být právem na něj pyšní.Jsem přesvědčen,že 3x SC 95,00 a 03 by bez něj nevyhráli.Takovou obrovskou cenu pro klub,tento golman má.Také v reprezentaci ostudu neudělal.Chytal vždy spolehlivě.Koneckonců jeho úspěch mluví samy za sebe.Malinko měl smůlu,že se celou svou karieru přetahoval o post nejlepšího golmana s Patrickem Roy,či o Vezina trophy s naším Haškem.V reprezentaci Kanady dostával přednost Roy.Ale osobně si myslim,že to bylo 1 : 1, jen smůla byla,že v bráně je jedno volné místo pro brankáře.Což se potvrdilo po Roy odchodu.Vyrovnaní brankáři,oba.Brodeur se stane legendou jen co skončí.To je jisté!!!

svet si isto zapamata oboch rovnako aj Brodeura aj Roya...len už je otazkou kto z nich toho dosiahne viac...teda či Brodeur predbehne Royove rekordy..ete je na to stale čas a za štyri roky toho ešte može vela spraviť...ja mu verím...

Tak tak.... Ak mu to pôjde stále tak dobre a prajem aby ešte lepčie tak má aj na Roya za tie 4 roky... Je to trieda.... Kiež by niečo takéto vyrástlo aj z nejakých Slovenských gólmanov..... Ktovie.. Možno o pár rokov bude taký dobrý aj Budaj alebo Halák ....Alebo niekto iný. :)

NaprĂ­klad ja :-DDDDDDDDDDDDD

:) Netroufám si rammsteine16 tvrdit,že oba tebou jmenovaní slovenští golmani budou stejě úspěšní jako Martin Brodour.Zřejmě,spíš NE.Ale kluci,tyhle dva golmany vám docela zavidim.Ti se budou lepšit.Uvidíte.Máte v nich hokejové zlato.Budaj je podle mne frajer,protože zvládl situaci jedničky v Coloredu na výbornou.S tím sám nepočítal a rozhodně mile překvapil. A náš Jarda Halák byl z fleku poslán do boje,ani se pořádně v NHL nestačil rpzkoukat. Po neplánovaném Huetově zranění a Aebicherových výkonnostních výpadcích.A jak si počínal.Mužstvo uklidnil a situaci také zvládl s jeho stoickym klidem.Chytal baječně,byl to on,kdo nám dal šanci pomýšlet na PO.Že to nevyšlo,je jiná věc,to nebyla jeho chyba!!Navíc chytá s přehledem,bez nějakýho nervování obránců,ale i nás fandů.Tím mě vážně dostal.Žádný plašan,ale počínal si jako starý ostřílený mazák.Až příště přijedou na Slovensko tak Šupler nebo nový trenér/nesledoval jsem slovenskou reprezentaci,nevím jestli jste měnili trenera/bude mít zamotanou hlavu,koho postavit.A to je přece příjemné zjištění.A to je ještě v záloze Evropan Križan.

kacora píše: Tento hráč Kanadskeho klubu New Jersey Devils
Je vynikajúci brankár ale URČITE NENI Z KANADSKEHO KLUBU! :D

Ohlund, dakujem Ti za opravu, viem, ze nehra v kanadskom time, neviem ako sa mi to tam podarilo napisat a mas pravdu, je vynikajuci :)
Tak dnes aj prostredníctvomBrodeura New Jersy vyhralo zapas dnes sa mufakt darilo mal velmi pekne zakroky...akuratza ten jeden gol mohol on ked zle rozohral rozohravku mu zachytili hrači Tampy a tí si to už pekne roztukali a bol z toho gol..až tak vela zas zakrokov nemal 21 nie je velke číslo no tie zakroky boli doležite..bodaj by takýchto výkonov bolo čo najviac v tejto sezone...snad sa prebudí celý tím...
..zajtra ocakavam, ze temou cislo 1 bude v NHL Martin Brodeur..proti ostrovanom by to mal mat v suchu.. :good:

Brankár Martin Brodeur je tesne pred veľkým míľnikom. Na svojom konte má totiž 499. víťazstiev a tak je už všetko pripravené na oslavy jubilejnej päťstovky.

"Je to veľká udalosť. Je to ako keď sa podarí bejzbalistovi 700 homerunov, či basketbalistovi 20 000 bodov," hovorí Sam Rosen, ktorý už roky komentuje zápasy NY Rangers. "Pre brankára je to skutočne úžasné číslo."

Klub 500 má z brankárov len jediného člena. Túto hranicu dosiaľ pokoril iba legendárny Patrick Roy, ktorý vychytal 551 víťazstiev. Okrem Brodeura je k päťstovke najbližšie Dominik Hašek, ktorému však chýba na pokorenie tejto méty až 133 víťazstiev.

"Ak by to bolo ľahké, tak by to dokázali už aspoň piati, či šiesti brankári. Hovoríme však len o dvoch," zdôrazňuje Rosen.

Táto exkluzívna spoločnosť sa dá porovnať s klubom hráčov, ktorí dokázali streliť 800 gólov. V ňom sú totiž tiež iba dvaja - Wayne Gretzky (894) a Gordie Howe (802 gólov). Úplne jedinečný úspech dosiahol tréner Scott Bowman, ktorý prekonal ako jediný hranicu 1000 víťazstiev.

"Je to veľmi obdivuhodný míľnik," vraví ľavý krídelník Devils Jay Pandolfo. "Marty je však stále dostatočne mladý na to, aby mohol zájsť ešte ďalej."

Brodeur má 35 rokov a v NHL chytá 14-ty rok. Až v jedenástich sezónach vychytal 30 a viac víťazstiev, čím sa stal brankárom so zrejme najvyrovnanejšími výkonmi v histórii. Až šesťkrát vychytal za sezónu 40 a viac víťazstiev a v predošlom ročníku vytvoril rekord so ziskom 48. víťazstiev (hokej.sk)

:poklona: Obrázek :poklona:
no cepi on to v suchu nemá,pretože hráči pred ním nedokázali streliť ani jeden gol a bez golov sa vyhrať nedá,ale tušim v tejto sezone NJD rozdali už 4 shutouty (Sabourinovi,Vokounovi,teraz DiPietrovi a určite ešte niekomu,len si teraz nespomeniem).
Tak možno nabudúce Marty. :wink:
joooj tak dnes to bola pradička proti Pittsburgu...radím pozrieť highlight...krasne save-y lapačkou dnes mal Brodeur...podržal tím a vyhrali 2:1 ten jeden inkasovaný gol bola fatalna chyba obrancu NJ a nasledna rýchla bombovka Malkina no potom svoj tím paradne podržal...tak 501 vyhra...len nech sa to pekne rýchlo nabera...
tak dnes sa Martymu podarilo zastaviť všetkých 22 striel a pripísal si shutout a 502 vyhru no a velmi ma to prekvapilo zaroven potešilo že prave proti Atlante...moja mama drží moc atlante ha či som sa smia jej už začína trocha liezť na nervy ten Marty...no s5 k veci...čakal som aj ja vyhru atlanty aj som tak natipoval ale Marty...dokazal konkurovať paradnej ofenzíve rozbehnutej v atlante...
dneska věřím nic moc nepředvede :)
tak naopak leci...predviedol... 34/36 to je moc strel na to že dali len dva goly...dnes sa tampe moc asik nedarilo...no prvý gol od Lecavaliera bol až moc lacný..nebola to nepovšimnutelna strela a predsa to dostal medzi nohy...ktovie či tam bol teč alebo to proste totalne vyflakol...potom nasledovala seria neuveritelných zakrokov...do poloprazdnej brany to boli strely no pre Brodeura su toto špeciality...ten další gol to už bolo totalne katapultovanie Martyho branky...tam sa pred brankoviskom rovno traja Tampa-ci objavili a tí rozdrvili našu defenzívu...potom bol ešte raz Marty prekonaný no od golu nas zachranil jede z obrancov ktorý stihol podržať puk na čiarte a potom to už Marty len chytil do lapačky..dosť to bolo diskutabilne cela ta situacia no ja som si parkrat pozrel tu situaciu a gol som nevidel tiež...dalšie 503-ie krasne víťazstvo...si to pekne načal teraz Brodeur po tej 500-ke ...možno ho aj ppovzbudila...ktovie no hlavne že sa konečne jeho tímu darí vyhravať po tom neuspešnom začiatku ked sa motali na poslednom mieste...teraz to je už v prvej osmičke
Martin si dnes vychutnal uvodnu slavnostnu ceremoniu, pri prilezitosti jeho 500vkoveho jubilea :poklona:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

a co viac si mohol priat ako ceresnicku na torte v podobe trimfu nad nebezpecnymi hviezdami v pomere 4:2 (21/19)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES