Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Jaroslav Halak

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

:?: Po nevydarenom začiatku sezóny podávate opäť dobré výkony, v čom nastala zmena?
:arrow: „Hlavne prvý mesiac súperom proti nám všetko padalo a nedarilo sa nám. Teraz to je lepšie z oboch strán, začal som chytať lepšie a aj chalani mi viac pomáhajú.“

:?: Kedy nastal obrat k lepšiemu?
:arrow: „Myslím si, že zápas v Edmontone 30. októbra, ktorý sme prehrali 2:4, ale spravil som viacero dobrých zákrokov, čo mi vrátilo sebavedomie. Prehral som viacero zápasov, ktoré som nemusel, ale vzdávať sa nebudem a budem ďalej bojovať.“

:?: Výsledky vášho tímu sa zlepšili po príchode skúseného trénera Kena Hitchcocka, čo zmenil?
:arrow: „Lepšie bránime, máme aj tretieho hráča hore a nedávame súperom šancu prečíslenia, čo je v NHL kľúčový fakt. Na druhej strane zbierajú dobre puky, lebo väčšinou brankár prvú strelu chytí a góly padajú po dorážkach.“

:?: Povedal vám tréner niečo konkrétne, čo od vás očakáva?
:arrow: „Rozprával len so skúsenejšími hráčmi, s mladšími debatuje, len keď je nejaký problém, ktorý zatiaľ u mňa našťastie nenastal. Ešte sme spolu medzi štyrmi očami nehovorili.“

:?: Hitchcock povedal, že má momentálne k dispozícii dvoch vyrovnaných brankárov, neobávate sa, že ste stratili pozíciu jednotky?
:arrow: „Zatiaľ sa striedame, neriešim pozíciu. Musím si robiť svoju robotu a pokiaľ budem chytať dobre, šancu dostanem. Bez boja to nebude nikdy ľahké. Brian chytá dobre, ja som sa trápil, ale verím, že sa to mení k lepšiemu.“

:?: Cítite niečo konkrétne, v čom sa chcete zlepšiť?
:arrow: „Človek nie je nikdy dokonalý. Určite urobím ešte veľa chýb, ale spravím všetko preto, aby som tímu pomohol vyhrávať.“

:?: Pripravujete sa už pomaly na sviatky?
:arrow: „Času je ešte dosť, ale na budúci týždeň budeme mať nejaké voľno, tak vtedy začnem myslieť na sviatky. Budeme oslavovať s priateľkou, rodina asi zo Slovenska nepríde.“

:?: Pri reprezentácii sa zmenilo vedenie, čo si o tom myslíte?
:arrow: „S trénerom Vůjtkom som nerozprával, oni sa ozvú až ku koncu sezóny, keď nie je veľmi šanca na play off. Pozeral som zatiaľ len výsledkovo a na Nemeckom pohári tréner tím veľmi dobre pripravil, čo by mohol byť pozitívnym znakom.“


Vystúpil o krok vpred

Slovenský brankár slabšie vykrýva bránku. Posunul sa viac pred ňu a inkasuje menej gólov.

Úvod sezóny Jaroslavovi Halákovi nevyšiel podľa predstáv. V bránke St. Louis začal dostávať viac priestoru Brian Elliott. Nový tréner tímu Ken Hitchcock je spokojný s oboma.

„S brankármi máme príjemné problémy, obaja chytajú vo výbornej forme. Teší ma, že sa Jaro prehrýzol cez temné obdobie. Teraz môžem vyberať brankárov podľa toho, proti komu hráme. Kým jeden z nich nezačne chytať vyslovene zle, nemám to prečo meniť. Obaja si takto odpočinú od herného stresu a budú čerství. Navzájom sa podporujú a hecujú,“ povedal 59 ročný Kanaďan.

Zlom v Halákových výkonoch prišiel podľa trénera koncom októbra v zápase proti Edmonton Oilers.

„Vtedy prestal hrať hlboko na bránkovej čiare a vystúpil o krok pred ňu. Zápas proti Edmontonu sme síce prehrali, ale Jaro pookrial. Lepšie začal vykrývať priestor, začal byť agresívnejší a má aj väčší prehľad pred sebou.“

Podľa niekoľkých spoluhráčov najväčší prelom u Haláka nastal už o dva dni skôr. Počas tréningu pred zápasom v Calgary. Halák zrazu začal ísť po každom puku, snažil sa nepustiť ani jeden. Prestal vyrážať strely pred seba. Keď ho jedna strela zasiahla do masky a zlomila mu chránič krku, ostal ďalej chytať na tréningu. Hoci podľa spoluhráčov starý Halák by v tej chvíli odišiel z ľadu.(sme.sk)

Obrázek
Dobrý brankář, ale u nás neměl šanci v dlouhodobém horizontu a nakonec se výměna ukázala výhodná pro obě strany. Navíc Price je i ve svém věku psychicky odolnější a lepší brankář než Halák, takže správně dostal šanci talentovanější a Halák u Blues snad svůj post před Elliotem taky uchrání.
:?: Mužstvu St. Louis Blues sa momentálne darí nad očakávanie. Ako vnímajú dobré výkony hráči, tréneri, vedenie klubu a fanúšikovia?
:arrow: Zatiaľ máme všetci veľmi pozitívne ohlasy. V ostatných štyroch zápasoch sme síce trikrát prehrali, čo nás sklamalo, ale stále si držíme popredné miesto v tabuľke. Musíme však hrať, ako pred nedávnou prestávkou. Viac korčuľovať, napádať a najmä vracať sa dozadu, aby sme nedovolili súperovi tak často strieľať. Čiže zlepšiť hru v obrane a potom to bude v pohode. A je jasné, že s jedným gólom nemôžeme vždy vyhrať, najmä vonku. Na ihriskách súperov by sme mali dávať viac gólov.

:?: Začiatok sezóny vám príliš nevyšiel. Naopak, váš konkurent Brian Elliott sa chytil šance. Nemali ste trochu obavy o svoju pozíciu v mužstve?
:arrow: Začiatok naozaj nebol podľa môjho očakávania, ale dostal som sa z toho a postupom času sa mi začalo viac dariť. Verím, že už nebudem podávať žiadne kolísavé výkony a moja krivka už bude len stúpať. O svoje miesto som sa neobával, keďže si myslím, že každé mužstvo by malo mať dvoch brankárov na rovnakej úrovni. Nechytal som dobre, potrebovali sme body a Brian mužstvo podržal. Samozrejme, že som chcel chytať čo najviac, ale opakujem - nepodával som stopercentné výkony.

:?: Zamýšľali ste sa nad príčinami?
:arrow: Ťažko povedať. Niekedy sa darí viac, inokedy menej. Na začiatku sezóny mi padalo do bránky skutočne všetko. Neskôr som sa trochu upokojil a začal som si viac veriť.

:?: Ako vychádzate s kolegom v bránke Elliottom?
:arrow: Máme normálny vzťah, ale samozrejme, že medzi nami cítiť súťaživosť. Obaja chceme chytať čo najviac, ani jeden nechce sledovať zápas len zo striedačky. Zdravá rivalita je vždy prospešná.

:?: Na koho sa môžete v ťažkých chvíľach obrátiť, kto je vám najväčšou oporou?
:arrow: Je to moja rodina a priateľka, ktorá je so mnou v St. Louis. Všetko si so mnou musí pretrpieť, aj keď sa darí, aj keď sa nedarí. Na začiatku sezóny som prežíval naozaj ťažké chvíle. Najmä vtedy mi priateľka pomohla a podržala ma.

:?: Pomohla vám aj dôvera generálneho manažéra tímu, ktorý stále zdôrazňoval, že váš čas ešte príde?
:arrow: Keď takéto slová povie generálny manažér, tak je jasné, že potešia, pomôžu a hráča trochu aj upokoja. Všetci chceme hrať dobre, ale nie vždy to ide. Úvod mi nevyšiel, no záležalo len na mne, aby som na zlé výkony zabudol a začal odznovu.

:?: Kedy sa sezóna zlomila vo váš prospech? Bol nejaký zápas alebo moment, ktorý považujete za kľúčový?
:arrow: Keď si spätne spomínam, zrejme v zápase proti Edmontonu. Po necelých dvoch tretinách som dostal štyri góly, prehrávali sme 1:4. Napokon som vytiahol ešte zopár dobrých zákrokov a do konca zápasu som už neinkasoval. Myslím, že vtedy som sa postavil späť na nohy, aj keď sme prehrali 2:4.

:?: Znova ste sa dostali do skvelej formy a chytáte výrazne častejšie. Vyhovuje vám to viac, než pravidelné striedanie sa v bránke?
:arrow: Chcel by som chytať čo najviac, ale rozhodnutie je vždy na trénerovi. Jediná vec, ktorú môžem ovplyvniť, je to, ako chytám, a aké výkony podávam.

:?: Myslíte si, že chytáte teraz v lepšej forme, ako pred necelými dvoma rokmi, keď ste žiarili v play-off v drese Montrealu Canadiens?
:arrow: Keď porovnám svoje štatistiky spred dvoch-troch rokov s terajšími, tak momentálne chytám lepšie. Samozrejme, že výkony brankárov nie sú len o číslach, ale veľa ľudí si na nich zakladá. Ťažko povedať, či som časom dozrel. Každým zápasom sa učím nové veci a z roka na rok som skúsenejší.

:?: Čo pre vás znamenala vychytaná nula v prvom zápase od výmeny v Montreale?
:arrow: Bol to naozaj špeciálny zápas a zvláštny pocit, keď som mal nastúpiť prvýkrát od prestupu opäť v Bell Centra v Montreale. Canadiens sú mužstvo, ktoré mi dalo v NHL šancu a nevedel som, čo môžem od ľudí v Montreale očakávať. Mal som zmiešané pocity, ale sústredil som sa na zápas a na môj výkon. Dopadlo to nad očakávania. Ak by mi niekto pred zápasom povedal, že v Montreale vychytám nulu, tak by som sa mu určite vysmial.

:?: Boli ste pred zápasom nervózny? Čakali ste takú pozitívnu reakciu od divákov, ktorí vám po zápase aplaudovali?
:arrow: Určite som bol nervóznejší než obvykle. Ak si dobre pamätám, tak prvú alebo druhú strelu vypálil na mňa Tomáš Plekanec. Bola veľmi nepríjemná, taká, akú si žiadny brankár v úvode zápasu nepraje. Našťastie som ju kryl. Upokojilo ma to. Cítili to spoluhráči, ktorí veľmi chceli vyhrať najmä pre mňa.

:?: Býva v St. Louis podobná atmosféra, ako v Montreale?
:arrow: Fanúšikov máme skvelých. Keď som minulý rok prišiel do St. Louis, bol som veľmi prekvapený, koľko ľudí chodí na zápasy. Atmosféra niekedy dosahuje úroveň play-off.

:?: Zvykli ste si už v novom pôsobisku?
:arrow: Človek niekedy nemá na výber a musí si zvyknuť veľmi rýchlo. Našťastie,v St. Louis je so mnou priateľka, ktorá mi pomáha. Na všetko sme dvaja, takže je to o niečo ľahšie. Zmena je život a v St. Louis sa mi páči.

:?: Aký podiel na dobrých výsledkoch tímu má tréner Ken Hitchcock, ktorý počas sezóny nahradil Davisa Payna? Ako sa vám s ním pracuje?
:arrow: Hneď ako prišiel, dal nám najavo, že preferuje defenzívny herný štýl. Skutočne dostávame menej gólov, nepúšťame súperov tak často do prečíslenia.

:?: Dlho sa vám v sezóne nedarilo vyhrať v samostatných nájazdoch. Máte ich rád alebo ani veľmi nie?
:arrow: Netvrdil by som, že nájazdy nemám v láske. Spoluhráči ich však premieňajú veľmi málo. Zo sedemnástich nájazdov sme dali tuším iba jeden gól. To sa potom veľmi ťažko vyhrávajú zápasy. Darmo chytím štyri z piatich, keď na druhej strane nepadne ani gól. S nájazdami treba počítať. Sú súčasťou hry, obľubujú ich aj fanúšikovia.

:?: Počas Zápasu hviezd ste si boli oddýchnuť na Jamajke. Čo vás tam najviac zaujalo?
:arrow: Na Jamajke sme boli s priateľkou prvýkrat. Strávili sme tam iba štyri noci, ale prijal by som si, keby to bolo dlhšie. Aspoň týždeň. Ja som šiel na dovolenku najmä preto, aby som si oddýchol a načerpal nové sily. Čas som trávil najmä pri bazéne, kde sme relaxovali, čítali knihy, väčšinou som spal. Dúfam, že nám prestávka všetkým pomohla.

:?: S akým umiestnením po základnej časti NHL bude tím spokojný?
:arrow: Všetci máme jediný cieľ, dostať sa do play-off. Teraz máme veľkú šancu, už si ju nesmieme nechať ujsť. Myslím, že keď budeme pokračovať vo výkonoch, aké sme podávali pred prestávkou, tak by to mohlo vyjsť.
(pravdask)
v kazdom jednom rozhovore sa ho pytaju na ten slaby zaciatok sezony. Uz mu to musi ist pekne na nervy :scare:
ak po tejto sezóne pribudne v hornej lyšte, (hneď vedľa Zdena) fotka s jeho tvárou, ako drží nad hlavou ten pekný pohár, tak mu to asi bude jedno... :D
:?: Ťahali ste šnúru ôsmich víťazných zápasov, aj proti Chicagu ste podali výborný výkon. Chytáte teraz v životnej forme?
:arrow: Nehovoril by som o životnej forme. Veľmi mi pomáhajú spoluhráči. Vždy ide o prácu všetkých hráčov v mužstve a nemyslím si, že by som si zaslúžil uznanie len ja. Bez chalanov predo mnou by som to určite nedokázal.

:?: V Chicagu ste dostali pukom do masky. Vie vás taká situácia rozhodiť?
:arrow: Každý brankár je na to zvyknutý. Niektoré strely sú horšie, tentoraz to bolo v pohode - nestratil som ani koncentráciu.

:?: Dlho sa vám veľmi nedarilo v zápasoch na klziskách súperov, ale nedávno ste vychytali päť výhier vonku v rade. Je to dôležité pre vaše sebavedomie pred koncom základnej časti?
:arrow: Celý tím sme mali vonku trochu problémy, ale na poslednej šnúre sme to piatimi výhrami zo šiestich stretnutí zlomili. Inak je jedno, či hráme doma alebo vonku. Dôležité je, aby sme dodržali náš herný systém, v tom je naša sila.

:?: St. Louis sa usadilo na čele celej NHL. Cítite teraz väčší tlak?
:arrow: Ani nie. Do play-off sa už dostaneme, zatiaľ čo viacerí naši súperi o postup ešte len bojujú. Oni v zápasoch musia, my chceme. Preto sú pod väčším tlakom. No je pravda, že sa na nás chce každý vytiahnuť. V Chicagu sme však rozhodne nehrali ako vedúci tím ligy - musíme sa vrátiť k našej hre.

:?: V čom tkvie sila vášho tímu?
:arrow: Všetci chalani korčuľujú, vracajú sa a poctivo bránia. Teraz sme to nedodržali a hneď sa to prejavilo.

:?: Máte v NHL tím, proti ktorému chytáte vyslovene nerád a naopak taký, ktorý obľubujete?
:arrow: Nemám obľúbený ani neobľúbený tím. Každý zápas je iný a v NHL môže každý zdolať každého. Základom je, aby som bol vždy pripravený podať čo najlepší výkon.

:?: Viete, že ste nedávno prekonali slovenský rekord Petra Budaja v počte vychytaných víťazstiev v súťaži?
:arrow: Teraz už áno (smiech). V poslednom období mi výborne pomáhali spoluhráči a mal som aj dosť šťastia, preto výhry pribúdali rýchlejšie.

:?: Ste počas sezóny s Budajom v kontakte?
:arrow: Veľmi nie, viac sme komunikovali len na začiatku sezóny. Rovnaké je to aj s ostatnými slovenskými hráčmi. Keď hráme proti sebe a je čas, zájdeme na spoločnú večeru. I

:?: V pondelok vás vyhlásili za tretiu hviezdu týždňa v NHL. Čo to pre vás znamená?
:arrow: (Po chvíli premýšľania) Je to pekné, ale je to zásluha celého tímu. Niekedy podržím ja spoluhráčov, inokedy oni mňa. Vždy sa pozerám dopredu a nie späť.

:?: Tešíte sa už na play-off?
:arrow: Zatiaľ naň nemyslíme, dovtedy chceme získať čo najviac bodov. Do konca základnej časti nám ostáva odohrať ešte jedenásť zápasov. Až potom budeme hovoriť o vyraďovacích bojoch.

:?: Trénerom brankárov v St.Louis je Corey Hirsch, známy slovenským fanúšikom najme z olympiády v Lillehammeri. Čo ste od neho pochytili?
:arrow: V štýle môjho chytania sme nerobili žiadne veľké zmeny. Snažíme sa len udržať to, čo som sa naučil ešte v Montreale.

:?: Na Slovensku sa hovorí o odchode Slovana do KHL. Čo na to hovoríte?
:arrow: Ťažko sa mi to hodnotí. Je to na vedení Slovana a rozhodnutí KHL. Uvidíme, či naozaj do ligy vstúpia. Neviem posúdiť, či je to dobré pre slovenský hokej. Pre extraligu totiž bude strata bratislavského mužstva nepríjemná.
(pravdask)
Tak tak, Jaro nezapomíná, kde se naučil chytat :moj:
Nerád Ti beriem ilúzie, ale Jaro sa určite nenaučil chytať až v Montreale. Chytať sa naučil v Bratislave. V Mtl rozvíjal svoj talent a umenie.

Tvrdenie, že sa naučil chytať v Mtl, je rovnako scestné ako tvrdiť, že Crosby sa naučil hrať hokej v Pittsburghu.
Nerád beriem ilúzie ja tebe ale nie tak celkom. :D Samozrejme sa jedná o prenesený význam, v prvom rade ale nemôžeme porovnávať korčuliarov a brankára. U toho je tréningová metóda veľmi dôležitá a často sme svedkami, že určitý hráč po zmene pôsobiska značne zvýši svoju percentuálnu úspešnosť a ďakuje za to práve špecifickému trénerovi. Najznámejším prípadom je Tim Thomas. Podľa jeho vlastných slov sa dlhé roky hľadal až kým nezmenil trénera a neprešiel na súčasný štýl chytania. Na tom našom zimáčiku sa možno Jaro naučil základom, no to, čím dnes je, to z neho spravil až Montreal.
Ale nikde inde som netvrdil nič iné. Naučil sa chytať v Bratislave, v bráne Slovana dosiahol ako 18-ročný na titul. Už vtedy sa o ňom jednoznačne vedelo, že Jaro a NHL je hotová vec. Stojím si za svojim. V Montreale svoj talent ďalej rozvíjal. Samozrejme sa naučil mnohým novým veciam. Neviem či si niekedy videl Jara v bráne Slovana, ale jeho štýl je stále rovnaký. Samozrejme dnes zvláda kopec vecí lepšie ako v tých 18-tich rokoch, ale to je snáď normálne, nie ?

Áno kopec gólmanov sa po zmene pôsobiska "vyšvihne". Čerstvý prípad je Mike Smith vo Phoenixe. Aj on vylepšil svoje štatistiky, ale určite to nie je najmä tým, že v Tampe chytať nevedel a naučil sa to až vo PHX.
Samozrejme Halák je úplne iný prípad. Išiel do Kanady v mladom veku. Jeho rozvoj v zámorí je nespochybniteľný.
,,V štýle môjho chytania sme nerobili žiadne veľké zmeny. Snažíme sa len udržať to, čo som sa naučil ešte v Montreale"
Jarovy slova. Netušil jsem, že mě vemeš takhle za slovo. Chytat se třeba nenaučil v Bratislavě, ale třeba někde na rybníku, já nevím, neznám jeho životopis, ale snad každému došlo, na co jsem já svou reakcí narážel a jak jsem to myslel :thumbsup:
Jeho dnešní styl, pohyby, příprava na zápas a podobné věci jsou ale vlastnosti, které se nenaučil v Montrealu, ale zdokonalil je do té podoby, že je dnes tam, kde je. Což je logické, když byl Montrealem draftovaný a strávil tam začátek své kariéry, že ano...
Presne to som sa snažil poivedať. O.K. za slovíčka som ťa chytiť určite nechcel. Ak áno tak prepáč.
V pořádku :wink:
Upřímně, na začátku sezóny jsem jej odepsal ale teď? Palec hore.
:?: Hoci v uplynulej sezóne niektoré veci nevyšli, radosť z úspechov ich zrejme prekryla. Ako budete spomínať na ročník 2011/2012?
:arrow: „Po takejto sezóne má človek určite dôvod na spokojnosť. Začiatok sezóny bol naozaj slabý, no prišiel nový tréner a s ním aj zmena. Následne sa mi začalo viac dariť. Škoda úvodu, ale taký je hokej a človek s tým nič nenarobí. Opäť sme sa v niečom poučili a budúcu sezónu sa budem snažiť robiť veci inak hneď od začiatku.“

:?: Máte za sebou ďalšiu sezónu v najlepšej lige sveta. Z mladého brankára sa postupne stala opora tímu. Cítite na sebe, že sa výkonnostne i hráčsky posúvate krok po kroku ďalej?
:arrow: „Každý hráč, ktorý odohrá v NHL viacero zápasov získa skúsenosti, ktoré ho posúvajú ďalej. Aj ja to na sebe cítim, hoci nehovorím, že som nejako starý. Mám však dvadsaťsedem rokov a v zámorí som už niečo odchytal. Sám na sebe vidím, že len ak človek hrá a dostáva príležitosť, môže sa zlepšovať. Sedenie na striedačke veľa skúseností nepridáva.“

:?: Celú sezónu ste tvrdo pracovali, aby sa váš tím dostal do elitnej spoločnosti najlepších mužstiev. Hneď na úvod play-off však prišlo zranenie. To určite zamrzí.
:arrow: „Taký je hokej. Prišlo to v zlom čase, no to si nikdy nenavyberáte. Nemôžete si povedať, že zranenie chcete radšej uprostred sezóny. Taký je život. Stalo sa, bolo to veľké sklamanie, pretože to prišlo už v druhom zápase play-off a nanešťastie som sa už do vyraďovacej fázy nemohol vrátiť.“

:?: Ako sa cítite v koži prvého slovenského brankára s trofejou z NHL?
:arrow: „Všetko čo je doma sa počíta. Každá trofej alebo ocenenie je výsledok tvrdej roboty. Nie len mojej, ale aj Briana a celého mužstva. Aj keď sú hodnotení brankári, je to úspech pre celý tím, pretože on ho vybojoval.“

:?: Ako sme už spomenuli, sezóna bola dlhá a následne ju ukončilo nešťastné zranenie. Pozerať sa na play-off z tribúny je asi nočnou morou každého brankára...
:arrow: „Je to tak. Človek sa osemdesiatdva zápasov snaží, aby sa dostal do play-off. Ako sa hovorí, play-off je zábavná časť, to je cieľ celej sezóny. Každý si to musí užiť, pretože nie každý rok sa vôbec podarí dostať sa tam, prípadne sa prebojovať ďalej. Treba si užiť každý jeden zápas a aj z minima vyťažiť maximum.“

:?: Vypadli ste v sérii s LA Kings, ktorí následne získali Stanley Cup. Je aspoň malou náplasťou, ak prehráte s tým najlepším?
:arrow: „Je to malá satisfakcia, no určite sme neboli spokojní, keďže nás vyradili 4:0 na zápasy. V tej sérii nám nevyšlo absolútne nič. Súper nás prehral, boli lepší a treba športovo uznať, že si postup zaslúžili.“

:?: Dlho sa čakalo, či budete môcť štartovať na svetovom šampionáte, napokon to nevyšlo. Mrzí to o to viac, že sa podaril úspech, aký Slovensko nezažilo už dlhé roky?
:arrow: „Na jednej strane ma to naozaj mrzí, no na druhej som to chalanom veľmi prial. Možno ak by som prišiel, nezachytal by som tak ako Jano a úspech by sa nepodaril. Treba povedať, že Jano mal skutočne životnú formu a všetkým ukázal, že vie chytať aj na takýchto podujatiach.“

:?: Sledovali ste priebeh šampionátu?
:arrow: „Sledoval som iba výsledky. Nemal som príležitosť pozerať aj zápasy, pretože sme boli s priateľkou na dovolenke a žiadne médium nebolo k dispozícií.“

:?: Ako bude Jaroslav Halák tráviť najbližšie týždne?
:arrow: „Po sezóne si vždy zoberiem tri-štyri týždne voľna. Nuž a keďže momentálne prebieha už štvrtý týždeň, začínam prípravu. Nečaká ma teda žiadne leňošenie ani vyložené nohy. Treba tvrdo pracovať, snažiť sa a to ma čaká až kým neodídem naspäť do Ameriky.“

:?: Na kedy je naplánovaný odlet?
:arrow: „Najhoršie teraz je, že nemáme istotu, či sezóna začne na čas. Nevieme, či bude lockout alebo nie. Treba si teda čas rozvrhnúť a naplánovať tak, aby som cestoval čo najneskôr, podľa informácie ako začne sezóna. Každý hráč musí byť pripravený na všetky alternatívy, jednou z nich je práve aj výluka.“

:?: Ako vplývajú podobné nešportové záležitosti na hráčov?
:arrow: „Každý šport je dnes biznis. Ako hráči, tak aj majitelia klubov sa snažia získať čo najviac peňazí. Máme tam ľudí, ktorí už takéto veci prežili v minulosti a dnes spravia všetko preto, aby bola dohoda obojstranne výhodná.“

:?: Možno to chápať ako daň za kvalitu ligy? V súčasných podmienkach podobná situácia napríklad v Rusku zrejme nehrozí...
:arrow: „Ťažko povedať. Tieto zmluvy sú zaužívané a ako sme už v minulosti videli, niekedy sa nepodarí ich podpísať na čas. Naposledy prišiel najhorší scenár, keď sa nehrala celá sezóna. Verím, že to nebude trvať tak dlho, snáď sa začne liga na čas. Ako som už však povedal, treba byť pripravený aj na opačný scenár.“

:?: Pred každou sezónou si hráči dávajú ciele, ktoré treba naplniť. S čím by ste boli spokojný vy?
:arrow: „Cieľ je jednoznačný. Dostať sa do play-off a tam spraviť maximum. Každý jeden zápas sa ráta, čo i len jeden gól, jeden bod môže pomôcť a rozhodnúť. Úloha je zrejmá, každé mužstvo sa chce dostať do vyraďovacej časti.“
(hokejsk)
macacie oko píše:Halák? Určite jeden z najlepších brankárov na svete
Ano, jeden z nejlepsich asi 50 brankaru na svete :yes:
adrislovakia píše:Ide Jaro chytat do neakeho ineho timu cez vyluku ?
casom sa mozno pohnu lady aj u neho, momentalne :neviem: akonahle nieco vyskoci, najdes to urcite aj tu:) http://www.hokejforum.com/post335173.html#p335173" onclick="window.open(this.href);return false;
pocul som od priameho zdroja, ze zatial vyckava a nenahli sa, moc sa mu nechce, ale je u nas v ba
:?: Ako vás privítali fanúšikovia v St. Louis?
:arrow: Prvý domáci zápas sme zvládli na jednotku. Zdolali sme vysoko Detroit, čo sa fanúšikom veľmi páčilo, ale z toho nemôžeme dlho žiť. Musíme sa koncentrovať na ďalšie stretnutia.

:?: Povzbudilo vás, že ste hneď v prvom zápase nedostali gól?
:arrow: Každá nula sa počíta, hoci súper nevyslal na bránku veľa strieľ. Pondelňajší zápas v Nashville mi už príliš nevyšiel, ale beriem to tak, že sezóna sa len začala.

:?: Môže byť v nabitej sezóne výhoda, že St. Louis má dvoch vyrovnaných brankárov?
:arrow: Určite to bude výhoda, ale veľa bude záležať na mne a Brianovi ako budeme chytať a koľko ponúkneme mužstvu príležitostí, aby zabodovalo.

:?: Počas výluky ste nastúpili len v jednom zápase v druholigovom nemeckom Weisswasseri. Nechceli ste chytať viac?
:arrow: Chcel, ale po prvom zápase som sa musel vrátiť domov vybaviť si nejaké veci. Potom to chvíľu vyzeralo, že sa v zámorí začne hrať, tak som čakal. Zmluva s nemeckým klubom mi vypršala krátko pred Vianocami a väčšinu z nej som strávil doma. Bola to škoda, angažmán v Nemecku bol pre mňa zážitok.

:?: Pred začiatkom skrátenej sezóny sa nehrali ani prípravné stretnutia. Nechýba vám zápasová prax?
:arrow: Chýba. Zápas a tréning je niečo úplne iné. Trénovať môžete koľko chcete, ale dostať sa do zápasového tempa je ťažšie. Niekomu to potrvá dlhšie, niekomu kratšie, ale veľa času nemáme.

:?: Tento týždeň je pre St. Louis mimoriadne náročný, za sedem dní odohráte päť zápasov. Prispôsobujete tomu aj regeneráciu?
:arrow: Každé mužstvo to bude mať ťažké. Dva zápasy za dva dni nebudú výnimkou, takže na oddych sa určite bude klásť veľký dôraz.

:?: Aké majú Blues v tomto ročníku ambície?
:arrow: Primárny cieľ je dostať sa do play off a skončiť čo najlepšie v základnej časti. Nebude to jednoduché, ale keď budeme hrať tak ako v úvode proti Detroitu a aspoň o niečo lepšie ako v Chicagu, mohlo by sa nám to podariť.

:?: Do novej sezóny ste už vykorčuľovali ako ženáč. Cítite nejakú zmenu?
:arrow: Myslím, že žiadna zmena sa v mojom živote neudiala, všetko je po starom. Poznali sme sa dlhšie a po nejakom čase sa ľudia začnú spolu cítiť akoby už boli manželia. Zatiaľ hodnotím náš vzťah veľmi pozitívne.

:?: Chytáte v novej maske, podľa čoho ste si na ňu vyberali motívy?
:arrow: Mám na nej iba logá St. Louis Blues. Chcel som, aby ladila s výstrojom.

:?: S kým ste na novej maske spolupracovali?
:arrow: Dali sme to dokopy s manželkou.

:?: Videli ste v Bratislave nejaké zápasy KHL?
:arrow: Bol som sa pozrieť dvakrát. Atmosféra na KHL bola fantastická, fanúšikovia skvelí. Domáce prostredie je pre Slovan určite veľká výhoda.

:?: Aj preto sa Ľubomírovi Višňovskému z Bratislavy do NHL príliš nechce…
:arrow: Viem, že Ľubo má s Islanders zmluvu, ale chápem ho. Má dve malé deti a najmä kvôli rodine chcel zostať doma. Keby ho Anaheim nevymenil, tak by asi neváhal a hral v NHL, ale ísť do nového prostredia a na pár mesiacov sa tam zabývať je skutočne náročné.

:?: Čo vravíte na fazónu Mariána Hossu?
:arrow: Prvé dva zápasy mu vyšli výborne, ale je dôležité, aby forma vydržala čo najdlhšie. Určite prídu časom nejaké výkyvy, ale Maroš je nepochybne skvelý hokejista a bude oporou tímu aj v tejto sezóne.
(pravdask)
869 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS