Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

WCF: COLORADO Avalanche - EDMONTON Oilers

:nervozny:
Colorado je v konferencnom finale prvykrat od roku 2002, Edmonton prvykrat od roku 2006.
Colorado in 5
Colorado v 6
Kliatba druheho kola bola uspesne zlomena a za odmenu mame na krku seriu proti McJesusovi s Draisaitlom... za 12 zapasov prvych 2 kol nazbierali obaja po 26 bodov... s tym by v mnohych rocnikoch vyhrali bodovanie celeho PO (je vysoko pravdepodobne / takmer iste ze body co nazbieraju proti Avs im budu stacit na vyhru bodovania tohto PO bez ohladu na to ci postupia do finale alebo nie). tie cisla su ridiculous. V ofenzive ich doplnaju este kane, hyman a RNH. Najproduktivnejsim obrancom je mlady bouchard s bilanciou 3g+5a. v branke chytil v spravny cas formu dinosaurus mike smith s uspesnostou 92,7% v PO.

Co proti nim postavime my?
Nasi dvaja najproduktivnejsi hraci su mackinnon a makar s 13 bodmi. Cize spolu maju tolko co sam mcdavid resp. draisaitl. Ok, odohrali sme zatial o 2 zapasy menej, ale ten rozdiel je tam priepastny. Na urovni bodu na zapas sa drzia aj dalsie ocakavane mena landeskog, kadri a rantanen. Hlavne ten posledny menovany ale zatial zaziva velmi nemastne-neslane PO s jedinym golom (do prazdnej branky) a nepresvedcivym hernym prejavom. Na zvysenie sanci na postup by sme nutne potrebovali aby sa rozbehol a podaval vykony akych vieme ze je schopny. Kuemper v branke v serii proti blues neposobil dojmom ze by mal byt tou stenou co zastavi rozbehnutych mcjesusa s draisaitlom... uspesnost 90,4% vramci PO nie je nic oslnive a v tejto serii si ju len velmi tazko vylepsi. skor mam obavy ze ho rozoberu na suciastky ako markstroma... :nervozny:

Kuemperove nepresvedcive vykony zatial uspesne kamufluje fakt ze Avs nedovoluju superom vela striel. Zatial je to vramci PO iba 27 striel za zapas, co je s prehladom najmenej zo vsetkych timov v PO. Udrzat na uzde hviezdne duo oilers v tejto forme ale bude tvrdy oriesok. Naopak Avs strielaju na branky supera takmer 40x za zapas a obrana oilers superom doteraz dovolovala viac ako 37 striel, cize toto by mohlo pokracovat a smith by sa v branke ani v tejto serii nudit nemal. Ide len o to ci mu hviezdna forma z prvych 2 kol vydrzi alebo sa vrati naspat na zem

Vo velkej miere mozu rozhodovat special teams. Obidva teamy maju zatial velmi dobru PP, Avs sa ale v serii s blues vobec nedarilo PK kde su na tom percnetualne ovela horsie ako oilers. Ak sa tu nieco dramaticky nezlepsi tak to budu v PP dalsie bodove hody pre mcjesusa s draisaitlom. Celkovo ocakavam ofenzivne zapasy s mnozstvom striel, sanci aj golov. Po tom ako stratili 3-golove vedenie v G5 proti blues by som povedal ze v tejto serii nebude ziadne vedenie Avs nikdy “bezpecne“.

Chcel by som verit ze Avs maju v time lepsi depth a ze by to nakoniec mohlo seriu zlomit v nas prospech... je jasne ze dvoch najlepsich hracov serie ma super, ale povedal by som ze z top 10 hracov tejto serie nemaju oilers viac ako 3... najvacsi rozdiel v prospech Avs by mal byt v obrane, ta vyzera na papieri ovela lepsie ako obrana oilers... uz to len ukazat aj na lade.

Avs in 7
Doterajsie pokrocile statistiky Kuempera nevyzeraju pred subojom s Edmontonom optimisticky

Obrázek

Naopak Smith je opacnom konci

Obrázek
Jj, smith mal zatial formu a kuemper naopak vobec nevyzeral presvedcivo proti blues. Ano, mnoho golov bolo tecovanych vlastnymi obrancami a pod, ale aj tak ich podostaval privela vratane nejakych lacnych (G5 OT winner bol riadny stinker)
Obavam sa ze min 3 goly za zapas od oilers dostavat budeme, ale zaroven chcem verit ze minimalne tolko budeme aj davat... cakam viacero vysledkov typu 5-3, 6-4 atd
Celkom zaujimava statistika obrancov, ktory vytvorili v rovnovaznom stave 5 vs 5 najviac sanci na skorovanie strelou, alebo prihravkou. Statistika je z druheho kola.

Obrázek

Na moje prekvapenie je nizko Adam Fox, naopak celkom ma prekvapilo ze tam je Cernak.
Z AVS sa zmestilo 6 obrancov do TOP 12... :klobuk:


Žádná kontroverze, good goal. Zdar
Zaujimava interpretacia pravidla o ofsajde... zda sa ze clovek sa uci cely zivot :-D

Asi nikto nepochybuje o tom ze Makar bol po cely cas co prechadzal cez modru ciaru v drzani puku... akurat sa ho prave na tu potrebnu sekundu kym Nichuskin vysiel z pasma hokejkou nedotykal. Ale nikdy nad nim nestratil kontrolu (nebolo to ako nahodenie za branku kde hrac puk “odovzda“ zo svojho drzania). z mojho pohladu to ofsajd bol, ale pochopitelne nestazujem sa... :D fandit Oilers tak mam urcite pocit krivdy. Zhrnul by som to tak ze de facto to bol jasny ofsajd, de jure sa dalo obhajit aj opacne rozhodnutie (ktore ale IMO nie je v sulade s “duchom“ toho pravidla o ofsajde)

Ta situacia mala navyse obrovsky vplyv na dalsi priebeh zapasu, bolo to tesne pred prestavkou par sekund po vyrovnani Oilers na 2:2. obrovska zmena momentum zapasu. navyse z naslednej presilovky po neuspesnom challenge dal na zaciatku druhej tretiny Kadri gol na 4:2 a o vedenie uz Avs do konca zapasu neprisli (aj ked az tak vela nechybalo).
Je to interpretace, na který se shodují snad všichni bývalý rozhodčí NHL, takže hádám to je takhle nastaveno. A i v minulosti byly podobné případy, kdy se tak postupovalo.
semifinalisti, strely 5 vs 5 v zapasoch

Obrázek
Čo som dočítal pred Game 3 v Edmontone

1/ očakáva sa štart Francíka v bráne
2/ Kuemper odlietal s tímom, na jeho status odpovedal Bednar, že sa má dobre.
3/ Do lietadla nastupoval aj Hunter Miska ?? Možno idú všetci štyria brankári...
4/ Špekuluje sa či MacK nie je zranený.
5/ Očakáva sa že v zostave ostane Aube-Kubel, ktorý mal v Game 2 päť hitov.
6/ Burak vyzerá, že je mimo na dlhšie, včera (v piatok) ho videli (dosť zle) krívať
Mack schytal do ruky makarovu strelu tesne pred golom na 4:0... Snad to bude len modrina :pray:
Opravdu klobouk dolů před Coloradem co předvedli v Game 3 a při tolika zraněních. Ještě jim na marodku přibyl Kadri po Kaneově prasárně. I tak Edmonton přehrávali po celý zápas a skóre se mohlo vyvíjet úplně jinak nebýt opravdu velice solidně chytajicího Smitha. Nakonec tam Avs spadly spíše takové smolné góly pro Edmonton a vyložené šance pochytal Smith, ale tak to bývá. Ovšem Compherův game winner byl famózní :klobuk:
Sweep by byl pro Oilers hodně krutý a asi teď G4 urvou, ale i tak si to Colorado pohlídá snad co nejrychleji ať může doléčit zranění na finále.
Ja by som bol najradsej keby sa to podari ukoncit uz dnes, v dalsom zapase by oilers uz znovu s kaneom v zostave boli opat silnejsi a po pripadnej vyhre v G4 aj nabudenejsi...

Cim skor to ukoncit a potom si oddychnut a zregenrovat, lebo top hraci travia na lade coraz viac casu a je len otazkou casu kedy si to vypyta svoju dan...
Makar v poslednom zapase bez 3 sekund 30min TOI, Toews takmer 27min, top 5 utocnikov cez 21min TOI – najviac nichuskin 23:41

Je to zrejme sposobene aj tym ze Bednar chce aby pokial mozno proti McDavidovi hrali Makar s Toewsom a kedze McDavid hral v poslednom zapase takmer 27 minut...

V kazdom pripade oddych by urcite padol vhod, aj ked sme teda zatial na pomery PO odohrali malicko zapasov (stale menej ako Carolina ktora uz pred tyzdnom vypadla)

V pripade postupu sa nam pred finale crta zaujimava goalie controversy – francouz zatial zraneneho kuempera uspesne zastupuje a podava ovela lepsie vykony ako kuemper (92%svs vs. 89,7%). Treba ferovo uznat ze kuemperove vykony mohlo ovplyvnit aj zranenie, ak by ale francouz dalsim kvalitnym vykonom vychytal postup do finale a pred jeho zaciatkom by sa aj kuemper dal zdravotne do poriadku a bol by pripraveny nastupit, koho z nich by bednar poslal do branky na prvy zapas finale?
Uprimne - netrufam si to odhadnut. Ale celkom kludne by to mohla byt “hot hand“ cize Francouz...
Parda píše:
pon 06. čer 2022 10:19
Sweep by byl pro Oilers hodně krutý
preco kruty?
Krute je ked prehras nezasluzene, napriek tomu ze si v zapase lepsim timom. nemam pocit ze by niektora z doterajsich prehier bola pre oilers “smolna“. Avs zatial ukazuju ze su ovela lepsim kompletnejsim timom a to vedenie 3:0 je IMO zasluzene.

Oilers vyzeraju ze su cca tam kde Avs pred 3-4 rokmi – nejaky solidny zaklad by tam uz bol, ale treba este mladsim hracom nabrat viac skusenosti a doplnit do timu kvalitnejsi depth...

to je to co v tejto serii aj v tomto PO zatial robi najvacsi rozdiel v prospech Avs. Sakic sa poucil z minulorocnej premarnenej TD a tento rok uz priviedol skutocne posily ktore podavaju vyborne vykony a vdaka ktorym zatial dokazeme prekonat aj tie zranenia ktore sa zial zacinaju mnozit.
Nechytej mě tak za slovo, sweep já beru jako totální destrukci soupeře, což se tady si myslím úplně neděje, ale je to je jedno, Oilers určitě nejsou tak komplexním týmem jako Avs, chybí depth a lepší obrana, přesto si myslím, že kdyby měl Leon svou obvyklou formu a trochu se přidal více RNH, tak udělají víc škody než doteď. Ale na kdyby se nehraje. Spíš je může mrzet, že nejsou schopni využít velkou marodku Avs.
Kadriho nahradí Aube-Kubel předpokládám, Burak je prý stále mimo.
Parda píše:
pon 06. čer 2022 12:49
že kdyby měl Leon svou obvyklou formu
Tam to bude spíš tím, že Leon v podstatě hraje na jedné noze. Je hodně vidět s jakým sebezapřením hraje, problém s kotníkem jestli se nepletu. Klobouk dolů.
SME TAAAAM !!! :yahoo:

Naposledy ked sme hrali finale tak som NHL sledoval tak akurat na teletexte, takze toto si rozhodne vychutnam!
(pamatam jak dnes, bola nedela rano, prva cesta z postele bola rovno pred telku, markiza, teletext, str.261 a po par nekonecnych sekundach nacitavania vysledok G7 finale 3-1 pre Avs !!! - pozajtra je vyrocie, je to uz 21 rokov. Prave som sa zacal citit staro :andy: )

Spat k serii s Oilers – myslim ze kazdy sudny clovek musi uznat ze postupil lepsi tim. Ano, niekolki klucovi hraci Oilers hrali so zraneniami, ano, napadalo nam tam aj niekolko stastnejsich golov, mozno aspon ten 1 win by si oilers boli zasluzili... v konecnom dosledku je to jedno.

Ja sam som cakal podstatne narocnejsiu seriu, tipoval som Avs in 7. to som ale precenil dobru formu Smitha z prvych dvoch kol a najma hrubo podcenil Calea Makara... ten si to pocas tejto serie akoby na ferovku rozdal s McDavidom ktory mal predtym 26b v prvych 2 kolach PO... a Cale ho v tejto serii prevysil. Samozrejme hrac ako McDavid sa uplne vynulovat neda. Proti Avs nazbieral v 4 zapasoch 3g+4a, co je samo osebe vynikajuce... lenze popri tom bol aj -4 v +/-. No a Makar? V tych istych 4 zapasoch ked velku vacsinu casu bol na lade prave proti McDavidovi nazbieral 2g+7a a v +/- ma presne opacnych +4. v rozhodujucom G4 1g+4a :poklona2: :klobuk: Gretzky po zapase povedal ze Makar bol najlepsim hracom kazdeho zapasu serie... neda sa nesuhlasit. Difference maker :rocker:

Vdaka sweepu mozeme docerpat sily a doliecit sramy. Kadri uz ma zlomeny palec zoperovany, oficialne sice este nebol vyluceny jeho pripadny navrat este pocas tohto PO, ale nie je to velmi pravdepodobne... ak by finale zacalo neskoro a trvalo dlho a dobre sa mu to hojilo tak teoreticka sanca zrejme je, ale je to prilis vela AK.

Zatial je to z nasej strany dominantny PO run. Naplno vyuzivame to ze na zapade nie je mnoho timov ktore by patrili medzi top cup contenderov. Kym na vychode sa cakal bloodbath s tym ze do finale moze postupit prakticky ktokolvek, na zapade to bolo viac menej o tom ci znovu chokneme alebo konecne potvrdime ulohu favorita. Celkova bilancia 12-2 + bilancia vonku 7-0 hovori za vsetko.

treba objektivne uznat ze sme to mali ciastocne aj ulahcene... napr. sme zatial hrali proti tymto brankarom: Rittich/Ingram, Binnington/Husso, Smith. Nie prave zoznam z ktoreho by isiel strach. Stastie sme mali aj v tom ze Binnington ktory vyzeral ze by nam dokazal robit seriozne problemy (2 zapasy co chytal skoncili OTW a L) sa na zaciatku G3 zranil. Nech uz z vychodu postupi ktokolvek, je jasne ze budeme stat proti brankarovi z uplne ineho levelu/ligy/vesmiru. Snad na to budeme pripraveni a poradime si aj s tou poslednou prekazkou.
Plne zasluzene vitazstvo Colorada v zapadnej konferencii. Jednoznacne najlepsi tim. Ako som cakal najvyrovnanejsiu seriu urobilo st.louis ale aj tam to bolo viacmenej jednoznacne a ziadna drama. Colorado zatial nezazilo prehravat v serii a ako sa k tomu postavit co moze byt vo finale trochu problem. Verim ale ze to vyhraju.
Skvělá práce a velká gratulace Avalanche :good:
Jakýto sympatický tým, najednou :-D
Čím to, že Blues bez prvního beka a golmana vás potrápili víc, než Oils s McJesusem?
5 na 5 - ocakavane goly

Obrázek

kumulativne zakroky proti ocakavanym golom
Obrázek

na postup AVS v styroch zapasoch bolo rovnako 2% ako na postup Oilers v 4 zapasoch
Obrázek
a este toto som hladal. Zahliadol som to vcera vecer pred Game4.

MvDavid jeho sance a priprava pre inych v hre 5 vs 5
Obrázek

Inak v serii s LA ho v prvych 4 zapsoch Kings "drzali", ale ako ho tu @petrik skritizoval, tak McDavida kritika zdravo nasrdila a v dalsich 3 zapasoch explodoval :klobuk:
Fabregas píše:
úte 07. čer 2022 12:40
Čím to, že Blues bez prvního beka a golmana vás potrápili víc, než Oils s McJesusem?
Asi to bude v tom ze Blues su kompletnejsi tim s lepsim depthom ako Oilers... vela fans na forach vyhlasovalo este ked ste hrali s wild ze seria Avs vs. Blues/Wild bude predcasnym finale zapadu. Viac-menej sa to potvrdilo
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO