Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

WCSF: AVALANCHE - STARS

Koronavírusové Play-off hrajúce sa v Toronte a Edmontone za účasti 24 tímov.

Prvy zapas uz dnes v noci.
4-2 pre Avs.

To finale konference bol moj ciel pred startom PO, to sa moze splnit. Myslim, ze ak to dopadne podla predpokladov tak by to finale malo byt Avs-Vegas, co su skratka dva najlepsie timy zapadnej konferencie. Ja osobne teda budem priat viacej Canucks hlavne kvoli EP, ale aj kvoli enklave svedov, vzdy som ten tim mal rad, za cias Naslunda, potom Sedinovci, teraz prave Elias a v obrane Edler a v branke Markström.

Su to s nimi vyrovnane zapasy, dvakrat predlzko, raz nas porazili 4-1 ale odveta prisla v RR. Tam to bolo 4-0 a nula pre Francouza. Vysledok jasny, ale ta nula nebola uplne zadarmo a prave na zaklade toho zapasu som si zelal, aby proti Arizone zacal ako jednotka prave Francouz. Grubauer ale formu ma, proti Arizone bol istota, nic z neho nevypadlo a chytal v pohode. Ale je to skreslene kvalitou supera, Dallas bude podstatne nebezpecnejsi v utoku ako Arizona.

Co moze pomoct Bednarovu mancaftu k postupu? To je podla mna vyvazenost obrany na oboch koncoch ihriska. Tam ma podla mna defenziva lavin vyssiu kvalitu a tu seriu moze kludne rozhodnut cisto len defenzivna praca obrancov a v tomto aspekte by som si tipol, ze Heiskanen a Klingberg mozu byt ti hraci, cez ktorych to pojde urvat. A Makar uz ukazal, ze nie je zamerany len jednym smerom ale dokaze odviest kvalitnu robotu aj v defenzive. Taktiez Grubauer nacasoval formu do PO lepsie ako Chudobin a aj tu by malo mat Colorado miernu vyhodu.

Tesi ma hlavne dve veci, ta prva je forma Kadriho pri PP, kde je neuveritelne dobry v hladani priestoru a prave v predbrankovom priestore. Takeho hraca potrebujes hlavne do PO, podobnu rolu mal Landeskog, ciastocne aj Söderberg. Tychto typov az tolko vela nie je, prave preto som rad, ze Nazem je sucastou laviny. Ta druha je vyrazne zlepsena hra pri PK, co bolo naozaj nutne zlepsit, ak chce byt Colorado plne konkurencie schopne a to sa podarilo. Zasa ale...presilovka Arizony nema taku kvalitu akou disponuje Dallas. Takze to bude poriadna skuska. Ak si to tak zhrniem, tak o nieco malo lepsi tim ma Colorado, niektori hraci maju formu a na postup sa nenadreli tolko ako super. Vsetko toto mi vychadza tak, ze Avalanche postupi po sestzapasovej serii. :) Budem sklamany, ak sa nepodari postupit cez Dallas, super je to hratelny a to finale konferencie je pri takto zlozenom time povinnost...
4:1
4:1 :ciga:
Tak Game1 za nami, musim napisat ze zasluzena vyhra Stars a velke otazniky v hre Avs. Uz ten prvy gol a poriadna porcia stastia pre skorujuceho Seguina po tom, co sa mu puk idealne postavil a on trafil nad rameno brankara...to bol prvy stastny moment pre nich. Nate skvelou akciou vyrovnal, no do kabin to nedoslo do remizy ale odskok o dva goly. A zasa to stastie pre Dallas a smola pre Colorado. Druhy gol potom co strela trafila Gravesovu hokejku a od nej to doskakalo do branky. Nuz, je to hokej a take momenty k nemu patri, dnes teda stastie vyrazne hralo pre supera, v dalsom zapase sa to moze otocit, aj tak si za vyhrou ale isli viacej a Avs uskodili tie dva jasne zapasy.

Zatialco Arizona bola popravena uz po prvej tretine, Dallas naopak hral presne ten styl hokeja, ktore nema Colorado v laske. Niekedy az brutalna snaha supera dohrat, vela casu sa stratilo v rohoch, kde neuspela sikovnost ale agresivita a vyhodene puky do stredneho pasma. Ten prechod do tretiny bol dnes okrem prvej pätky tazkopadny, bez kreativity a pomoci utocnikov. Pokial nefunguje tento zaklad, potom moze mat mancaft obrovsku snahu zapas otocit a preklopit na svoju stranu, no bez puku v utocnej tretine gol nedas. Toto sa musi zlepsit, inak bude Colorado tahat za kratsiu stranu povrazu a Stars sa naopak dostanu do pohody a do komfortnej situacie.

S Grubauerom to bude dost otazne, v prvej chvili to vyzeralo naozaj hrozne ked sa nedvihal z ladu. Myslim, ze v druhom zapase sa nepostavi na striedacku a ide o to, ci este zasiahne do hry. Takisto ma problemy EJ, ktory schytal uz v prvej tretine ranu a na striedacku este dokazal dokulhat, potom ale siel rovno do kabiny. Aj ked sa ale vratil, hral cez bolest a taktiez on na tom nebol dobre. Bolo vidiet, ze je limitovany, v tretej tretine ukazali jeho IT a ten bol na hodnote 10:39, ebezne ma okolo 20. minut a tu bol cca na polke. Ale tam sa rata aj cas, kedy bol osetrovany v kabine, takze je to skreslene.

Nikitu zrazaju chyby ako u piateho golu. Uz som u neho videl niekolkorat snahu trafit supera namiesto zahratia puku a padol z toho gol. Nepochopitelne, k puku mal blizsie ako hrac supera, stacilo do neho placnut a bol by v strednom pasme...ale Nikita mal krvave oci, chcel supera trafit ale ten puk udrzal, prisla kratka prihravka a Hintz definitvne rozhodol. Ten gol ten zapas defacto rozhodol, aj ked to bolo o dva goly, necitil som ze by sa to malo srovnat. V PP na konci dost striel, no obetavost obrovska, rany tam schytalo snad pät hracov a Chudobin tak nemal co chytat. Takze dojmy dost rozpacite, agresivitou, nasadenim to nepojde, hokejovo Dallas tolko nezaostaval a su vo vedeni a vedia, co na Colorado plati. To nie je dobra pozicia a Bednar musi teraz zareagovat. Zarazajuca bola neschopnost druheho, tretieho aj stvrteho utoku udrzat puk v pasme a rozostavit sa. V tom bol najväcsi rozdiel oproti serii s Arizonou, tam sa to darilo a opticky aj Nietov utok vyzeral dobre. Tu to bolo uplne o inom a nedarilo sa. Zvlastne je, ze odsunuty bol dnes do pozicie trinasteho utocnika Calvert a hral Namestnikov. Za mna teda chyba, pretoze Calvert je lepsim hracom, respektive je ovela lepsi korculiar a ma tah na branku...nuz, ostava dufat ze tato facka prisla v pravy cas a posluzi to ako budicek predtym, kym to zacne byt kriticke.
Díky za report, bylo to ubojované vítězství Stars, ale já si myslím, že skill Avs zvítězí v poměru 4:2, Francíkovi věřím, že podrží při absenci Grubauera.
Avs 4:3
No tak Grubauer a Johnson out indefinitely. Místo EJ Connauton, no nadšenej z něho nejsem, ještě když Bednar jako důvod uvede "size a vet presence", ale snad to půjde. A snad se Zadorov vzpamatuje a bude moc spolknout větší minuty nebo tam ten Makar umře, když bude pořád na ledě..
Vaše optimistické prognozy před začátkem serie s Dallasem vzali za své :-D . Je až úsměvné, jak nás Stars za dva zápasy vygumovali. Přechod do útoku nám vůbec nejde, no spíše soupeř dobře brání střední pásmo. Stars mají i neuvěřitelné štěstí a spadne jim tam vše. Jaké goly jim tam padnou :hroza: .
Je fakt, že do poloviny zápasu jsme byli jasně lapší, ale ani 2:0 nám nestačilo k výhře. Stars hrají hrozný obranářský hokej , ale na nás to platí a mám takové tušení, že o vítězi serie je rozhodnuto. Můžeme vyhrát jeden zápas, ale na otočení série to asi nebude. Navíc polovina našeho týmu je z formy...je až neuvěřitelné jaký je to rozdíl, když jsme hráli s Arizonou a teď s Dallasem. :neviem: .
Jinak celé to playoff je spíše než playoff jen takový turnaj, bez těch diváků je to o ničem :wink:
Zapas cislo styri a uz teraz je viacmenej iste, uz si to Dallas postrazi. A bohuzial, zranenie Grubauera a EJ je obrovskou ranou pre Bednarov tim. Francouz skratka musi chytat v klucovom zapase serie take nahodenia ako u prveho golu. Ked uz mu to vypadne, tak to musi mat alebo hokejkou puk posunut do strany. Chudobin si casto vypomoze hokejkou, len puk posune inam a bek to odpali prec. Ten gol dost zamaval so sebavedomim timu, do tej doby to bolo vyrovnane, nikto nebol lepsi. Dost velkou prekazkou su zatial vylucenia vo chvilach, ked super doraza na nasu branku a pride na rad oplacanie za ich doternost. To uz ide ale aj za Bednarom, ze si hracov nesrovna a umozni tak superovi presilovku. Kadri mal bohuzial od hitu na polke ihriska krvave oci, vsetko vyvrcholilo hokejkou v tvari Benna a dvomi minutami. U druheho golu musi Connauton Faksu uplne eliminovat, dvihnut mu hokejku alebo kludne aj seknutim do hokejky mu zobrat sancu puk zamiest do branky. U tretieho golu bola majstrovska tec Benna, tam to zohrali perfektne. Puk, ktory leti jasne mimo branku, tak vyborne stecuje a Francouz bez sance. Velka skoda, ze Nate pri nasej PP tak sebcil, robil zbytocne klucky do dvoch hracov na modrej a vlastne kazdy utok nebol schopny osemnast minut dostat puk pod kontrolu v utocnom pasme. Ten prechod ale maju vyborne zmaknuty, takticky su lepsie pripraveni ako Colorado a eliminuju tak najväcsie nebezpecenstvo Avs...ked Nate alebo Burakovsky ci Makar naberu rychlost a dostanu sa s pukom do pasma a jednoducho supera prekorculuju. Ked toto nejde, potom ostava puk nastrelit ale vo fyzickej hre dominuju Stars, vyvaruju sa zbytocneho oplacania a vybojovat puk v rohu berie vela sil a hlavne casu.

Prva strela na branku prisla v case 18:24, do tej doby to bolo 0-10. no za tu minutu a pol prislo pät striel, keby tam uz padol gol na 1-3, mohol to naopak Dallas znervozniet. To sa ale nestalo a do kabiny sa islo za stavu nula tri. Druha tretina ale uplne o niecom inom, zrazu uz ta pasca Stars nevychadzala, z lavin spadla ta deka a tak ako to bolo 0-10 na strely tak po znizeniu na 2-3 sa ten pomer otocil na 29-18. Konecne sa podarilo Nicuskinovi byt vcas u branky, aby dorazil puk za Chudobina, presilovka 5 na 3 rychlo vyuzita. A v tretej tretine to vyzeralo tak, ze je len otazkou casu, kedy sa podari vyrovnat. Lenze potom pride uplna kravina od Josta, faul za brankou Chudobina a na konci toho vsetkeho su valajuci sa Bellemare a Compher na prdeli a Hintz dve sekundy do konca vylucenia dava stvrty gol...to s timom zamava. No a potom pride obrovska chyba Makara..a zadarmo gol pre Guryanova, hraca ktory bol absolutne neviditelny. Keby nedal tie styri goly v siestom zapase Flames, tak by vykonom na seba neuputal pozornost. Gol na 3-5 haluz, pretoze Nicuskinova strela letela meter vedla branky, no trafil do kolene supera a Chudobin to podcenil.

Z tych piatich golov im dva vylozene ponukneme, blbostou im dame presilovky...keby herne bol super lepsi, tak nepoviem nic. Toto ale su strasne bomby na sebavedomie, ked vies ze zaostavas v detailoch a namiesto stavu 2-2 je to 1-3 a chyba ti jednotka, obranca prveho paru a utocnik druheho utoku plus slusny Calvert. Viem, zranenia k PO patri, ale su to velke absencie a ten tim to nedokaze nahradit. Preto dufam, ze Connauton si uz nezahra a hodi tam do piateho zapasu Timminsa. Uprimne neverim, ze by Dallas prehral 3x po sebe, ten game 5 by sme ale mohli dat. :)

Ich druha presilovka pätka zatial vyrazne rozdielova, hraju s obrovskym sebavedomim, idu golu naproti a aj ho daju. Plus teda to, ze produktivitu v tejto serii maju rozlozenu vo viacero utokoch. To malo Colorado proti Arizone tiez, no proti Dallasu sa v tomto nedari a ten rozdiel je znat. Aj oni ovela lepsie cisti príestor pred brankou Chudobina, velmi mu pomahaju a aj v tomto aspekte hry su lepsi. Je to kusok po kusku, ale ako celok hraju v klucovych priestoroch skratka o tych 5-10% lepsie a vyborne blokuju strely. V tomto stvrtom zapase ich zblokovali dvadsat, keby len polka presla, tak ma Chudobin takmer 50 zasahov..

P.S. Aj ked to nedame, dufam ze si Perryho Reaves poda a zvalcuje ho. Ten hrac je uplny srac, zasluzil by si za tie spinavosti inkasovat poriadne bomby. A pobavil aj ten saso na striedacke Dallasu, za tu komediu chcel 5+ pre MacKinnona. :hroza: Tam by Perry zasluzil dve minuty za komediu, ako zahodil rukavice a hokejku...sv*ne jedna.
Hm, tak predevsim zraneni Grubauera ma jeste vetsi vliv nez jsem si myslel. Spoustu fandu stavelo Francouze diky cislum pred Grubauera, ale v plne nahote se ukazuje pravda. Myslim, ze EJ v obrane predstavoval neco, ceho ma Colorado nedostatek, defenzivni obrance se zkusenostma.
Dallas me prekvapuje ofenzivnimi schopnostmi, ale zatim to vidim spis tak, ze se Colorado porazi samo v teto serii. Z tohoto pohledu tam vidim moznost, ze tu serii otoci. Maji nejvetsi sance ze vsech, kdo jsou v serii 1:3.
Khudobin, fyzicka hra a maximalni nasazeni zatim zdobi Stars. Nicmene, kdyz Avalanche zatne a zacne hrat svuj hokej, zbytecne nefauluje, tak ma Dallas velke problemy.
Osobně teda moc nechápu, že po třetím golu nešel do brány Hutchinson. Třeba by ukázal, že má na to chytat od začátku pátej zápas. Osobně bych ho tam postavil od začátku v noci, než se zas třást u každé střely, co na Francouze půjde, tak radši zkusit změnu... Max to dopadne stejně..
Rantanen píše:
pon 31. srp 2020 12:04
Francouz skratka musi chytat v klucovom zapase serie take nahodenia ako u prveho golu. Ked uz mu to vypadne, tak to musi mat alebo hokejkou puk posunut do strany.
Víš, že má obrácený gard že? Pokud myslíš ten první gól, šlo mu to na vyrážečku, pak se pro puk hned natahoval sotva dopadl, ale protihráči byli rychlejší, nějak tu kritiku Francíka nechápu, nepředveld žádný miracle save, ale jak se dívám na ty góly tak nějak nevidím co mohl dělat, vše tečované, zakrytý výhled, nevím no :neviem: Nemyslím si, že byste měli problém v brankovišti.
Mozno nie je problem ze by Francouz pustal vyslovene lacne goly, ale problem je ze ich jednoducho pusta prilis mnoho. Jasne ze v tom nie je sam a ide to na vrub celeho timu, ale v konecnom dosledku je tam prave on na to aby v pripade potreby urobil nejaky ten save navyse. A to sa mu v tejto serii absolutne nedari. Dallasu tam toho jednoducho pada privela (22g v 5 zapasoch). Tazko povedat ci hra Francouz s nejakym zranenim, alebo bol ten “unfit to play“ status pred poslednym zapasom len formalne zdovodnenie toho ze mu jednoducho odislo sebavedomie. Problem moze byt aj uplne nehokejovy, mozno ma nejake problemy v sukromi, ktore z bubliny nemoze riesit a brani mu to v plnej koncentracii na zapasy alebo nieco podobne... :neviem: ale istota z neho pri tych zapasoch rozhodne nesla.

Druhym problemom su special teams, uspesnost v PP mame v tejto serii pod 20%, naopak PK zase pod 70%.

Ak by sme v doterajsom priebehu serie boli dokazali udrzat brankarske svs% aspon na priemernych 90% a special teams na cca rovnakej urovni ako stars, tak by sme uz mozno boli v konferencnom finale. (alebo minimalne vo vedeni v serii)

Kapitolou samou o sebe su rozhodcovia, dallas hra na hranici dovoleneho a neboji sa skusat tu hranicu aj posuvat a zatial vyrazne profituje aj z toho ze im to rozhodcovia dovolovali. a to ani tak nehovorim o zakrokoch pocas hry ale skor o tych drobnych zakernostiach po odpiskani a preruseni hry. A samozrejme BS vylucenia “za nic“ len preto aby bol pocet vylucenych priblizne rovnaky na oboch stranach, alebo ako kompenzacia predchadzajuceho chybneho verdiktu :roll:

Stale verim ze mame na to cez stars postupit a ze k tomu ani az tak strasne vela nechyba... ale samozrejme nemozeme si uz dovolit podobny brainfart ako bola prva tretina G4
Co dodat... Zaplatpanbuh, ze Girard na te noze nestal, mohl jit predcasne do duchodu. #dirtysluts
giphy.gif
Aha, je potreba aby na ten obrazek kliknout, aby se gif rozpohyboval. :oops:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS