Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

KRÁL DRAFTU 10.0 - PRAVIDLA !!!

10. ročník dnes už legendárnej draftovacej súťaže.

PRAVIDLA

1. Počet tímov: 15

2. Draftuje sa 22 hráčov: 2 brankári, 7 obrancov, 13 útočníkov

3. V hre je stanovený platový strop na úrovni 80 mil. dolárov, započítavať sa bude plat pre sezónu 2018/19 vrátane bonusov (včetně performance a signing bonusu).

Zdroje finančí pro tuto hru je stránka http://www.capfriendly.com" onclick="window.open(this.href);return false;. U každého hráče na té stránce jsou detailněji rozepsány jeho roční finančí odměny. Stačí si sečíst P. BONUSES + S. BONUSES + BASE SALARY = vyjde vám plat pro KD hru.

Pozor: S. BONUSES + BASE SALARY = TOTAL SALARY (kdežto P. BONUSES v TOTAL SALARY zde započítány nejsou).

Pre hráčov, ktorí budú v čase výberu RFA[1] alebo UFA sa berie do úvahy plat zo sezóny 2018/19 taktiež vrátane bonusov. Hráčov bez zmluvy v NHL (Červenka, Jágr), pre nováčikov (Hughes, Frost), alebo pre tých čo nehrali v minulej sezone NHL (platí to aj pre zranených hráčov pod zmluvou (Clarkson, Horton), ktorí neodohrali minulý ročník), nebo ty, kteří mají sice smlouvu na další ročník, ale ten loňský nehráli (Gusev), nebo ti, kteří v ní hráli, ale už mají podepsanou smlouvu v Evropě (Hyka) nebude možné draftovať.

Abyste mohli hráče vzít, musel v sezóně 18/19 odehrát alespoň 10 zápasů (počítají se i zápasy v play-off).

+ do platu hráče se počítá i jeho salary buy-outu (na capfriendly pod pojmem COST) pro sezonu 19/20. Takže kdo si bude chtít picknout například Corey Perryho, pak se počítá jeho cap salary (plus bonusy), kterou bude pobírat v Dallas Stars, což je 3.25M a k tomu se bude připočítávat buy-out (COST) salary, kterou bude pobírat, tedy 2.000 mil. Dohromady tedy bude pro tento ročník Perry stát 5.25mil.


[1] RFA: Pokud-li hráče draftujete v období, když již podepísal offer-sheet, pak-li už se mu bude počítat plat, který obdržel v offer-sheetu. Řeším to takto, neboť pět let zpět Joe S. draftoval S. Webera, který již měl podepsaný offer-sheet od Philadelphie, ale vzhledem k tomu, že ho draftoval zase předtím, než Preds offer-sheet dorovnali, tak dle tehdejších pravidel se mu počítal salary cap z 11/12, což byl tak trochu o*eb.

4. Tím, ktorý po 22. kole presiahe cap hit nad úrovňou 80 miliónov, sa bude musieť vzdať svojho výberu z 1.kola a zobrať lacnejšieho hráča, aby sa pod platový strop dostal.

5. Trejdy budou povolené, ale bude na ně dohlížet komise (zatím potvrzený AndyF). V tom smyslu, že pokud se hráči ozvou, že s trejdem nesouhlasí, pak se požádá komise, aby trejd odhlasovala.

6. Poradie draftu je klasický had. Pořadí určím já losováním, které snad bude streamováno (a komentovat :giggle:).

7. Znázornění jak zapsat výběr v draftu:
Výber hráča (Poradie výberu/logo draftujúceho tímu/Meno a Priezvisko/Pozícia/a plat v sezone)
1. Shea WEBER Obrázek - D ($xx,xxx,xxx)

8. Čakacia doba na jednotlivých hráčov bude max. 6 hodín, (medzi 1:00 a 6:00 ráno je čas zmrazený), po uplynutí tohto času, ostane výber voľný a pokračuje sa v drafte ďalej. Hráč, ktorý bol takto preskočený, môže dodraftovať, keď to vopred oznámi (např. v mchatu) vo svojej najbližšej prítomnosti po preskočení (aby nedošlo k zmätkom, že toho istého hráča vezmú 2 tímy po sebe). Preto sa odporúča že ak dotyčný vie že by tu byť nemal, nech prenechá svoj wishlist niekomu z HF, alebo organizátorovi súťaže.

9. Jako zdroj platů využívejte http://WWW.CAPFRIENDLY.COM" onclick="window.open(this.href);return false;, nejkvalitnější zdroj a určený pro tuto soutěž.

10. Bližšie informácie budú prístupné čo najskor ako sa nás nazbiera alespoň 15, a ja zapomoci areka vytvorím topicy.

11. Hodnocení bude jako vloni, tedy že by účastníci hodnotí sami sebe a :andy: nebo tomasinho nám to pak spočítají.


12naste petrikove pravidlo - V hre bude tiež fungovať aj waivers listina, takže ak nekomu niekto nebude zapadať do koncepcie tak ho dá na listinu: Ak niekto stiahne hraca z waiveru tak jeho najblizsi pick dostane GM ktory toho hraca na waiver umiestnil.
Ak hraca nikto z waiveru nestiahne tak dany GM dostane pick v doplnujucom 23. kole – tzv. “waiver kolo” – v tomto kole sa bude pickovat v poradi v akom boli umiestnovani hraci ktorych nikto nestiahol na waiver.
A samozrejme hraci ktorych do 24h. nikto z waiver nestiahne su opat UFA a moze si ich standardne picknut hocikto bude prave na rade.
+ hráče, kterého umístíte na waiver listinu a tedy se ho zbavíte, tak se vám stále bude do capu počítat 20% jeho platu :!:

13. Momentálně je v plánu, aby se hra odehrála do cca 20. srpna. ... ale začátek bude stále ještě objasněn, záleží, kdy se přihlášky ukončí. A navíc obvykle stejně začínáme ještě dřív. Haha.

14. Vyhradzujem si právo v špeciálnych prípadoch pravidlá meniť.

//////////////// (Pravidlá su mixom Joeových a Henyho)
aspoň to hodnotenie by si už mohol z pravidiel vyhodiť :lol2:
navrhujem taketo hlasovanie k bodu 2. a 3.

1. 20 hráčov: 2 brankári, 6 obrancov, 12 útočníkov + platovy strop 80M
2. 20 hráčov: 2 brankári, 6 obrancov, 12 útočníkov + platovy strop 78M
3. 22 hráčov: 2 brankári, 7 obrancov, 13 útočníkov + platovy strop 80M cize ako teraz

Pride mi zbytocne draftovat nahradneho utocnika a obrancu..len to predlzuje hru ma to tak 0% vplyv na konecne hodnotenie timu...bod dva navrhujem preto aby sa niekto nestazoval ze to navrhujem kvoli tomu ze mam malo prachov tak chcem vypustit dvoch hracov nech sa vojdem do platoveho stropu a ze menim pravidla pocas hry
Mal by si môj hlas za bod 1 😁
Taky bych hlasoval za ten bod 1. :hiding:

Jinak, ne že by to nedávalo smysl místo těch hráčů za nula nula nic na benchy, kteří stejně jen nosí puky a v konečném hodnocení na to stejně nikdo nekouká, to dát do hráčů, co jsou k dispozici.
V polovině soutěže nebudeme měnit pravidla.

Do příštího ročníku to mužem vypilovat.
navrhoval som to uz skor
ak si to odhlasujem tak problem nevidim
Já třeba jsem proti. Protože kdyby najednou byly jiné podmínky, že o 2 hráče méně, tedy více peněz, pickoval bych jiné hráče zase.

Prostě dělat bordel v zaběhnuté hře a v jejich pravidlech je mi hodně proti srsti. Hlavně to tak bylo 9 ročníků už, najednou to vadí během hry? :D notak, nebudeme to komplikovat už teď.. kdyžtak před dalším ročníkem..
preto je tam moznost 2.. viac ako 2mega za tych dvoch hracov neminies
Anty píše:
pát 09. srp 2019 12:35
viac ako 2mega za tych dvoch hracov neminies
2 mega je veľa, 1,4 (2x ligové minimum :jn:)
Tak proč je rovnou i neoddraftovat?

Neříkám, že je to špatný nápad, jenom teď už bych to neměnil a zbytečně nedělal zmatky. Na příští ročník můžeme změnit před začátkem.
casova uspora
Byl bych pro bod 1 pro příště...teď bych to neměnil, jak píše Rono, možná bych taky volil jinak.
Toť můj názor jako nováčka. :D
chcem sa spýtať, či aj v takom prípade, ako sa stal dnes mne - t. j. pickol som Valimakiho a následne petrik dal do chatu článok, že sa zranil tak, že vynechá možno celú sezónu (a hneď petrik samozrejme "dobrosrdečne" navrhol mi za to strhnúť body) - ho musím dropnúť a ostane mi 20% jeho platu?

či sa uplatní bod 14 pravidiel, lebo ide o špeciálnu situáciu a bolo by možné ho dropnúť bez ponechania časti platu? Keďže v tomto prípade sa nejedná o situáciu popísanú v bode 12. (t. j. že sa mi nehodí do koncepcie a jeho pick som si rozmyslel)
Nechci nic říkat, ale já to četl, už než si ho pickoval :jn: :neviem:
Tu speciální možnost bych viděl v tom, když by se hráč zranil až po picku, to nikdo tušit nemohl. Ale picknout hráče, o kterém už to bylo známo, tam ten důvod nevidím tu výjimku udělit. Ale ať se samozřejmě vyjádří klidně i ostatní.
si myslíš, že keby som vedel, tak picknem zraneného hráča? Vedelo sa :doh: niekto si čerstvo prečítal článok na jednom zahraničnom serveri a už je to všeobecná vedomosť? To ako ešte pred každým pickom gugliť, či sa náhodou niekto nezranil (najmä keď už každý vypisuje, že to brzdím)? Podľa mňa to už by bolo trochu prehnané :roll:
Já si to třeba raději ověřuju, jestli náhodou se mu něco nepřihodilo. :neviem: A však ať se vyjádří i ostatní a nějak se pořeší, no.

A hlavně myslím, že když by sis ho dal jako #7, tak je to úplně na pohodu, na play-off se uzdraví. :jn:
Hej, super argument, že dať na 7. veka, že sa uzdraví (už vás potom vidím pri hodnotení, ako by ste sa na tom odbavili).

Keby to bolo zverejnené na hf stránke, ale nie (ani na NHL.com to ešte večer nebolo a ani na capdriendly nebol medzi zranenými), poviem si, že moja chyba, ale takto ...

Jediné, o čo mi išlo, bol zdravý rozum, ale ten tu asi podla tvojich reakcií nemožno očakávať.

Hlavne, že iní už dokázali 4x picknúť obsadeného hráča (a bez akýchkoľvek sankcií).
Ja by som to neriesil a nechal tak..u mna za to minusovy bod alebo nieco nebude..pre mna je 13 utocnik nepodstatny
tak za mna pri hodnoteni, 7d a 13f rozhoduju, ak su timy vyrovnane. ak si niekto dal zalezat, tak je lepsi ako ked tam je najlacnejsia cucka.. takze u mna by mal Joe S. malu nevyhodu v hodnoteni. o valimakim som nevedel ani ja, ze je zraneny. iste je to chyba managera, ale pri tychto hracoch, to tazko odsledovat. hlavne ked to je zo dna na den v priprave.. ine je to napr. pri hymanovi (tam som sakra zvedavy na 13f napriklad). moj nazor, je ze by ho mal mat moznost vymenit bez cap trestu, ale az ked vsetci dodraftuju :neviem:
Na moj nazor zrejme zvedavi nebudete kedze nehram, ale takuto dost specificku situaciu by som ani ja pri hodnoteni do uvahy nebral (poznamka v chate o strhnuti bodov bola samozrejme myslena ako joke, Joe hned z toho chytil paniku :giggle: ).

Nieco ine by bolo picknut hraca o ktorom sa vseobecne vie ze dalsiu sezonu pre zranenie neodohra, alebo ak tak len na jednej nohe (s vyrazne limitovanym potencialom podavat plnohodnotne vykony) a snazit sa ho “predat“ ako plnohodnotneho hraca na zaklade minulych sezon – napr. nieco ako Callahan.
Picknut hraca ktory sa nepredvidatelne vazne zrani je skratka smola ktora sa neda ovplyvnit... keby sa to bolo stalo nap. macdavidovi tak by akoze bol andyho tim hodnoteny s tym ze mu chyba 1st C ? to je BS podla mna...

IMO by malo viac zalezat na tom kto si to ako cele namiesa (playmakeri, sniperi, ofenzivne typy, defenzivne typy, lavaci, pravaci, atd) + kto je ako schopny objavit “diamonds in the rough“ – zatial menej znamych lacnych hracov ktori maju predpoklady zazit v 2019/20 “breakout season“ a naopak, tiez sa vyhnut “bustom“ alebo hracom zvucnejsich mien ktorych ale uz mozno caka “fall off the cliff“ (minulorocny james neal napriklad).
No a prave preto je podla mna nestastne vyhodnocovat to len teraz hned ako sa dodraftuje a nevratit sa k tomu aj po sezone pred zaciatkom dalsieho rocnika... ale to som uz pisal
Jako ORGANIZÁTOR soutěže jsem i na základě názoru ostatních hráčů rozhodl takto:

Jusso Välimäki draftovaný generálním manažerem Joe S. z celkové 260. pozice, o němž bylo pouze pár minut před výběrem oznámeno, že prodělal náročnou operaci a vynechá dost možná i celý následující ročník, nebude na žádost Joea S. součástí jeho týmu a tudíž tento výběr je kompletně ANULOVÁN.

Joe S., GM týmu Winnipeg Jets, si náhradu za něj bude moci vybrat po posledním výběru, který má ve svých rukou Pittsburgh Penguins (330. volba).
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO