Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

WCF: SAN JOSE Sharks - ST. LOUIS Blues

Záverečné boje o Stanley Cup!

Postupující :?:

St. Louis
50%
12
San Jose
50%
12

Selly8 píše:
čtv 16. kvě 2019 10:51
Takže za to že jste ještě nevyhráli pohár můžou rozhodčí jo
To sem... nenapsal no. :-D

Kazdopadne je vtipny, ze ke Coutureove goalie interference, dalsimu non-reviewable call, se uz nikdo nevraci, kdyz se resi spatni rozhodci/spatne nastaveny pravidla (pritom v serii s Coloradem nikdo nema problem tutez revizionistickou politiku uplatnit na neuznanej gol na *2:2*). Stejne tak se dneska tolik nepise o dalsim prohresku, Perronove vyhozeni za 2, kterej sudi meli videt uz na lede.

Pomer spatnych callu stale v tomhle playoff neni nijak zvlast naklonen na stranu Sharks, pokud vubec (takze to neni tak, ze bysme byli ke Cupu systematicky tlaceni, to je smesna teorie). Problem je v nacasovani a ze ty cally rozhodujou zapasy ci serie, coz uz je spis dilo lucku. A ten sme presne v minulosti mnohokrat nemeli (na to sem obecne narazel tou poznamkou o zarezavani), zatimco ted se nam to naraz vraci, no.

Je to travesty, vyhravame tim zapasy, co bysme vyhravat nemeli, kor ted, kdyz i Jones nezachytal a top6 nezahrala... ale cmon, cela NHL pritom nemusi vyvadet, jako by se takova vec dela poprvy ve vic nez 100lety historii. Ta hysterie je vtip.
MinonkySK píše:
čtv 16. kvě 2019 15:33
kotouč byl podle mínění rozhodčího úmyslně přihrán spoluhráčovi ve středním nebo útočném pásmu, v takovém případě bude hra přerušena a kotouč vhazován do hry na místě, kde k přestupku došlo.
Já bych jen upřesnil, že v originále je psané " he has deliberately directed the puck to a teammate in any zone other than the defending zone, in which case the play shall be stopped and a face-off conducted ''
Což bych pochopil, že stačí jen pokusit se nasměrovat puk ke spoluhráči, i když ke přihrání nedojde.

Ale dál je tam přesně psané ", either directly or deflected off any player or official. "

Takže je to uplně jasné, gól platit neměl
Hand Pass - A player shall be permitted to stop or “bat” a puck in the
air with his open hand, or push it along the ice with his hand, and the
play shall not be stopped unless, in the opinion of the on-ice officials,
he has directed the puck to a teammate, or has allowed his team to
gain an advantage, and subsequently possession and control of the
puck is obtained by a player of the offending team, either directly or
deflected off any player or official.


Myslim, ze jasne

Len tak mimochodm, preco nemam rad video rewiev. Predsavte si, ze by to preskumali pomocou videa. Nebolo by tu o com diskutovat. Okrem toho natahuju zapasy.
Obrázek
Zajimalo by me, jestli byste z tech preslapu rozhodcich delali takove tragedie, i kdyby z toho gol/y nepadly..
Guddy.44 píše:
pát 17. kvě 2019 14:20
Zajimalo by me, jestli byste z tech preslapu rozhodcich delali takove tragedie, i kdyby z toho gol/y nepadly..
of course not
taky cirkus je okolo toho prave preto ze to rozhoduje zapasy a cele PO serie

nejaky hand pass vdaka ktoremu by nejaky tim znizil na 2:5 v 29. zapase zakladnej casti by po 10 minutach uz nikto neriesil ...
Guddy.44 píše:
pát 17. kvě 2019 14:20
Zajimalo by me, jestli byste z tech preslapu rozhodcich delali takove tragedie, i kdyby z toho gol/y nepadly..
To je asi jako kdybys jel v autě a při předjíždění přes plnou čáru narazil do auta, které jelo proti tobě a pak se nás ptal, jestli bychom to předjíždění řešili, ikdyby v protisměru žádné auto nejelo.
Tak sem se do sledovacího módu vrátil tak akorát včas :jupi: ... :fucker2:

Zatim si nebudu plejtvat munici. Vzhledem k tomu, jak nesrovnatelně víc banged up jsme před timhle zápasem byli, sem v kombinaci s odpolednim puck dropem nějakej průser čekal, ale tohle je přirozeně megaprůser, kterej se polyká zatraceně těžko. Druhá věc potom samozřejmě je, nakolik sme momentálně banged up vlastní (čti De Boerovou) vinou, protože většinu playoff hrajeme na pět beků a 10-11 útočníků, žejo... ale to už se přesně týká tý šetřený munice.

Z tohohle sem se uvolil zkouknout pouze dvě třetiny, potom už sem na to neměl mandle. Ve druhý třetině nás Blues přestříleli 20:5 nebo kolik, a ironicky se většinu času chovali jako žraloci cítící krev. Jejich forček byl naprosto nesmlouvavej a hráli jim všechny lajny, zatimco my sme nadále až do stavu 3:0 z nějakýho důvodu museli trpět Kanea v top6 a ještě u Hertla. Třetí část sem potom evidentně nevzdal jenom já, ale i celej kádr, dohrávali sme na pět a půl hráčů (snad jen v zájmu šetření) a bez vyloučenýho Haleyho, protože Haley gonna Haley.

Nic no. Po ukázkový povolit-přitáhnout sérii s Coloradem sme poprvý od série s Vegas zpátky v desperation mode, a tentokrát to na mě působí dost jinak... jako dojezd. Proti Vegas sem byl i za stavu 1:3 relativní optimista, respektive sem se na zápasy dokázal nabudit. Teď jen pesimisticky čichám další zklamání, protože tenhle tým už prostě očividně mele z posledního.

Pokud přistoupíme na teorii, že sme tenhle duel vzhledem k nezvykle krátký pauze mezi zápasama prohrát jaksi "museli" (neberte to jako brečení, dobrou karmu sme si vybrali na pár let dopředu, ale jak je tohle vůbec možný v tak pokročilý fázi PO, a když oba týmy cestujou?), bylo by už zároveň neomluvitelný se po tomhle výkonu a vypuštěný třetí třetině nevrátit do San Jose.

Inu, jak sem psal po G4 série s Vegas: Do what you have to do...
Dell vs. Radil.

Karlsson a Hertl dnes out. Pavelski game-time decision.
Tak proto Radil nehrál? :giggle:

Jinak to bohužel moc k smíchu není, ač se to dalo čekat. Ve světě, kde Haley hraje finále konference 12 minut nechci žít a takový tým nemůže vyhrát. Je mi to moc líto, je mi líto Jumba, ale i dalších veteránů Sharks, ale Blues byli lepší. A Karlsson na jedné noze tomu taky moc nepřidal, celé PO zraněný, Burns je Burns a jak říkal fantomas, tak DeBoer a jeho (ne)důvěra ve velmi malý počet hráčů tyto zranění snad přivolala. Couts měl rozjeto na Conn Smythe, to je taky velká škoda. Teď lets go Blues, musí porazit ruins jinak mě je*ne.
parada, skvele, tohle mi skutecne udelalo radost. Velike gratz Blues :)
Pořád se mi tomu nechce věřit. :)

Precizní organizovaná hra, fungující primary i secondary scoring, velká mentální síla a Binnington. Blues maj všechno, co má mít tým, který chce vyhrávat trofeje. Teď to dotáhnout!

Sharks už byli viditelně banged up z těch svou 7-zápasových sérií. Jsem zvědavý s čím vším chodil Karlsson na led, protože to byla vyloženě mrtvola klouzající na bruslích. Správně to okomentoval Fantomas v našich soukromých diskuzích, že "tisickrát platnější zdravý Heed, než takováto troska". Stačil jednoduchý eye test a i hokejový neználek musel vidět, že s nim v sestavě si spíš škoděj, než pomáhaj.
Tenhle konec série ze mě vysál i tu poslední chuť sledovat hokej (ale jinak do toho, Češi!), což je koncem května asi normální, ale stejně si vážně těžko představit větší antiklimax než tohleto. Skóre 1:10 z posledních dvou duelů sice tolik neodpovídá předváděný hře, ale ve výsledku dává smysl: Sharks si o tohle koledovali už s Coloradem a daň za špatnej roster management si nakonec vybrali jen o pár zápasů pozdějc, s naprostym torzem sestavy.

Byl by nesmysl tvrdit, že sme byli nějak blízko Stanley Cupu (s Bostonem by to beztak byl sweep, což by mi tim spíš zlomilo srdce), ale taky by byl nesmysl tvrdit, že sme ve finále Conference neměli na víc.

^^^

Ten finiš má pro mě dvě dimenze. Jedna je self-inflicted a psal sem o ní už tisíckrát. Heed měl hrát místo Karlssona už G5 a vypadalo by to jinak. Gambrell, náš nejsvětlejší článek v G6, měl hrát místo Haleyho celou dobu - a ideálně výše, obklopenej skillem, jako včera. Sorensen si zasloužil víc scratchů. Kane s Hertlem spolu neměli odehrát tak posledních 8 zápasů, protože si evidentně lezli do zelí a nebyli spolu vůbec efektivní. Kane - Hertl - Pavelski nikdy neměl bejt jeden útok. Burns neměl v 11 z 20 utkání hrát 27+ minut (před třemi lety, jako o tři roky mladší bek, hrál takovou porci jen třikrát, a to s fakin Polákem v sestavě). Donskoi, opět ve svym živlu v G6, neměl nikdy bejt scratch. Melker nikdy neměl hrát s Jumbem v podivný snaze repllikovat přínos Sorensena místo sázky na talent.

Plno těhlech bodů se může stát jako puntíčkářství, revizionismus, a koneckonců leccos, z čeho sou vinni i další třenéři. Jenže ono to všechno má dost zásadní vliv na pověstnej big picture, žejo. Burns dělá tolik turnoverů, a tolikrát kolem sebe vestoje jen mává hokejkou jako batole i z toho důvodu, že je přetěžovanej. Thornton byl v týhle sérii veskrze non-factor i proto, že De Boer neustále trval na tom, že dříve efektivní křídla Sorensen s Labancem budou efektivní znovu, navzdory tápání celý brázdy. Joakim Ryan zachyboval při včerejšim prvnim gólu i proto, že dřív hrával 5, 7 minut na zápas a nikdy se do PO hokeje řádně neponořil. Couture by možná Sharks zase jednou v G6 spasil, kdyby... jeho útok neodtáhl už celý konfereční SF i F. Včera si už občas přidával i na místě Gambrella, uplně utavenej. Atd. atd.

Bottom line: De Boer je stará konzerva, s našima mladšíma obráncema (kterym je mimochodem 25 a 28...) si jede repete případu Larsson z NJD, a jeho tvrdohlavý sázení na to, co svýho času fungovalo v základní části nás stálo sérii.

Druhá dimenze potom hraničí s bulenim, ale je imo stejně legitimní (byť ve výsledku asi míň důležitá než ta první dimenze). Hear me out. Je jedna věc dohrávat souboje s Karlssonem, kterej má potíže s bruslenim, a (čistej) hit za (čistym) hitem ho takříkajíc dodělat - to je sice cynická, ale taky celkem běžná a logická strategie, proti níž nemůžu mít ani popel. Blaisův headshot na Brauna, Barbashev blindsiding Hertla a Pietrangelo najíždějící do Pavelskiho (což bylo samo o sobě OK, ne však ten minikrosček do hlavy, kterej vše osudově dohrával) sou pro mě druhá věc. A že z těhlech tří incidentů nebyla ani dvojka ani dodatečnej trest od DoPS je pro mě totálně neomluvitelný. A pokud se jedná o "kompenzaci" za údajný systematický tlačení Sharks ke Cupu, je to ještě horší, protože netrestání takových věcí (a především teda Blaise, tam fakt nevidim, jak se to liší od McAvoye, Thorntona...) vysílá dost konkrétní signál, že takový nebezpečný rány, který následně vyřadily dvě třetiny zmíněných hráčů, sou vlastně v pořádku.

Stály nás následky těhlech hitů G6? Dost možná. Stály nás celou sérii? Vůbec ne; viz první dimenze. Ale to ani omylem neznamená, že by se o nich nemělo mluvit, protože tady se nebavíme o přihrávkách rukou, ale zdraví lidských bytostí, a pokud se tohle má omlouvat nějakym "that's playoff hockey", já osobně teda o takovej hokej nestojim, sorry. Úmysl neúmysl.

^^^

Každopádně gratulace St. Louis, byl to asi objektivně nejkompletnější západní tým, takže po zásluze. Ale komu to budu přát ve finále, to teda nevim...
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS