Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

WCQF: (P2) SAN JOSE Sharks vs. VEGAS Golden Knights (P3)

Záverečné boje o Stanley Cup!

Postupující :?:

San Jose
42%
13
Vegas
58%
18

Parda píše:
úte 16. dub 2019 14:38
Nebo tam bylo zranění?
Pokud se nepočítá De Boerův brain freeze, tak se obávám, že nikoliv.

Holt waivenutej borec jen tak hraje na úkor hráče, kterej nám výraznou měrou dopomáhal do finále 2016. To nevymyslíš.

A podle všeho Haleyho zranění tak vážný neni, a protože je playoff a tam přece tvrdý borce, co neumí hrát hokej, potřebuješ, kór v roce 2019, tak nepochybuju, že ho tam PdB nějak nacpe.
Game 4


Ve vší vážnosti, tohle vypadalo na náš confidence booster. A dopadlo to přesnym opakem.

Po obligátnim sofťáku na úvod jsme si nemohli přát lepší odpověď. Vegas v podstatě až do závěru třetiny nevystřelilo, my sme naproti tomu vpředu kombinovali trpělivost s pohotovostí, před Fleurym, z něhož včera až příliš kotoučů vypadávalo, vždycky někdo byl připravenej dorážet. Naší třetí přesilovce scházel opravdu už jenom gól, jinak to mělo všechno. Dosud sme se ničemu takovýmu v sérii nepřiblížili. Mezitim sme se vytasili i s nejsilnějšim penalty killem vůbec. Vyhrávali sme tie up osobní souboje, dostávali se jako první k odraženym pukum. Byli sme silnější, bystřejší. Všechno vypadalo bejt v pořádku. Jen ty pověstný lucky bounces nepřicházely.

Nic, stává se - doplácáme to s tim jednogólovym mankem a v druhý části začneme nanovo. Anebo se ještě v závěru Theodore prožene kolem statickýho Burnse, vymíchá ještě statičtějšího Jonese a uděláme si z toho ještě větší šichtu... proč ne, viď.

Vážně, jít po takový třetině do kabiny za stavu 2:0, to by vzalo vítr z plachet kdejakýmu týmu. I takový Tamp... erm, zapomeňte, že sem něco řek. Přesto sme do druhýho dějství naskočili jakoby s obnovenou vírou. Po dvou třetinách sme měli rovnou patnáct střel z mezikruží. Kane jel sám na bránu, Labanc nastřelil v poslední minutě tyčku. Ne, místo kontaktního gólu se nám Vegas zase vzdálilo, vinou stupidního dohrávání Dillona a další přesilovky.

3:0 po dvou třetinách už nás definitivně zlomilo a po druhý pauze už nebylo moc na co koukat krom žraločí frustrace, zkušeně živený rozhodčíma, kteří se po slušných 40 minutách bůhvíproč změnili v hyeny a začali nás z nějakýho důvodu vylučovat za každý uprdnutí.

Pohár trpělivosti přetekl, a to v mnoha ohledech.

V první řadě už nemám sílu jakkoliv obhajovat Martina Jonese. Ne snad že by se nutně defenzíva v tomhle zápase pochlapila, to ani ne - oba první góly nemusely vzniknout, kdyby Karlsson zbytečně neriskoval na útočný modrý a Donskoi následně po chvályhodnym backtracku přebral Paciorettyho místo bránění nikoho (co pak Burns vyváděl při Theodoreově sólu, to fakt nedokážu ani seriózně zanalyzovat, každopádně nejspíš se snažil Jonesovi ukázat poke check - něco, co on evidentně v arzenálu bohužel nemá). Nicméně dva góly ze sedmi střel vypadaj strašidelně, a faktem je, že oběma šlo zabránit i v roli tý poslední instance.

Mezi Fleurym a gólmanama Sharks (protože Dell pak ještě pustil obdobnej gól) je obecně zářnej rozdíl v tom, jak si počínaj při breakaways. Nesouhlasim s analýzama, že tuhle sérii rozhoduje goaltending - Fleury byl ostatně sub-90 % brankář v prvních třech zápasech a ani Game 4 z mýho pohledu neměl vždy pod kontrolou, páč v něm zůstavalo fakt minimum střel. Nicméně Fleury svym spoluhráčum rozhodně dodává sebevědomí tam, kde to Jones s Dellem nedokázali. A samostatný nájezdy sou toho dobrym exemplářem. Fleury se už vytasil s pasivnim zákrokem i parádnim poke checkem proti Kaneovi, a poradil si i s dalšíma situacema, co takový úniky aspoň připomínaly. To Jones s Dellem oba maji typicky prdel zaraženou hluboko v bráně a překoná je tak vzápěti i ten nejbanálnější blafák.

To jako sorry, ale to je přesně přístup golmana bez sebevědomí, kterej pak svou nervozitu předává dál hřištěm. Nájezdy v hokeji nejsou penaltama ve fotbale, nemá to bejt situace jasně ve prospěch střelce, ale u našich golmanů mi přijde, že aktivně rezignujou na to bejt proaktivní a dupnout si, make a statement. Zde je Fleury jinde, a proto působí jako lídr (série).

De Boer se přesto pro Game 5 vrací k Jonesovi, což já osobně nedokážu obhájit. Jo, hádám, že pokud se Jones vytasí s něčim jako s výkonem v Game 1, pojede do Vegas v lepšim rozpoložení, jenže ten vlak už podle mě ujel. Nemyslim si, že tým může mít adekvátní důvěru v golmana, co rutinně pouští první střelu, co na něj ze začátku třetiny jde, ať je libovolně těžká. Tohle si zasloužilo Della, něco jako nepopsanou stránku (byť ve svých vystoupeních sám uplně nezazářil). Ale dejme tomu, že PdB ví, co dělá.

Až na to, že Pete De Boer pravděpodobně neví, co dělá

Většinou se neřadim k těm, kdo by analýzy odvozovali z toho, jak se trenéři chovaj na lavičce. Ale De Boer fakt zaslouží proplesknout. Kdykoliv je na něho záběr, tváří se, jako by mu včely uletěly. A pokud na hřišti sleduješ tým, co je evidentně v pasti, takovej výraz tě prostě točí. Čistě od pohledu je De Boer prototypem věčně zmatenýho kouče, a takovej dojem nemizí ani při pohledu na led. Na základě toho, jak se tahle série vyvíjí (a jak blízko k vyhazovu zdánlivě měl ještě v prosinci), bych pak taky očekával, že dneska v San Jose tak trochu hraje i o svou budoucnost. Byť se v březnu spekulovalo o dvou či tříletym kontraktu, k oznámení pokud vim nedošlo. A De Boer zatim vedení dává všechny důvody k tomu původní rozhodnutí přehodnotit.

(A když už sme u toho, pokud Jones playoff zakončí na týhle notě, pořádně bych se zaměřil i na trenéra brankářů. Protože aby jeden z těch lepších golmanů v lize ušel takovej kus ke golmanovi, co momentálně nemá jedinou silnou stránku, o kterou by se v nouzi mohl opřít... to lze těžko svalit jen na psychickej stav. A že Hedberg uplně nemá ani pedigree, nic; krom toho, že teda dva roky působil jako backup pod vedenim De Boera v NJD.)

Velkym důvodem našeho herního vzepětí v Game 4 byly vynucený změny, po nichž kdekdo volal od počátku playoff (resp. po jednom z nově příchozích hráčů). Donskoi nás dvakrát poslal do početní výhody a obecně působil velmi suverénně na puku. Radil potom pozvedl čtvrtou lajnu do (Haleym) nepoznaných výšin, když jím vedená řada okamžitě byla schopná Reavesovy kecaly vyloženě zavřít v jejich obrannym pásmu a s přehledem cirkulovat puk.

Teď jen pomyslet, kolik shiftů sme s Haleym jen tak vyhodili z okna v Game 2 a Game 3...

De Boer tedy neměl na vybranou, a jakoby omylem se dopustil svýho nejlepšího tahu v sérii. Naopak mezi ty nejhorší se bez debat řadí jeho management Erika Karlssona, kterej je teď už zcela evidentně nedoléčenej. Třetí třetinu dohrával bez legrace de facto vestoje, na patách. A tímto se tedy dostáváme do fáze, kdy už nelze vinit ani tak jeho bohorovnost na puku, jako spíš De Boerovu tvrdohlavost. Já chápu, že Vlasicova absence bolí a přirozenou reakcí je patrně větší sázení na zbylý veterány, ale Tim Heed dosud vypadal velice slušně, a přesto dostal jako další right shot jen 13 minut, zatimco Karlsson si byl nucenej občas přidávat double shifty vedle Burnse (což je samo o sobě napřesdržku a zas to vedlo ke směšnýmu gólu), a zastavil se na 21:35 TOI.

To je fakt příšernej roster management, a Sharks to bolestnym způsobem tahá dolu. Karlsson už teď byl na ledě u více gólů VGK než Jones (13:11, souboj titánů), což je jeho vina jen částečně.

Obecně k De Boerovi: vypadá to, že tuhle sérii dojíždíme do značný míry na autopilota. Oproti nepřesvědčivý koncovce regular season se nic nezměnilo, vlastně se i uplně stejně modlíme za zdraví obránců (Vlasic, Karlsson + naříkáme na to, jakej vliv měl výpadek Šimka). Aniž bych potom jó znal De Boera s celou jeho historií, zdá se evidentní, že po prvnim roce, kdy částečně těží z práce svých předchůdců a staví na sehraných jádrech (což byl případ u nás a mám dojem, že i NJD), přichází propad, jakmile se po něm požaduje krok vpřed, jeho vlastní vize. Asi nebude náhoda, že nejlepší výsledky měl u všech třech týmů ihned po nástupu. Co je ale nejvíc pozoruhodný - tohle zároveň jaksi koresponduje i s realitou Sharks, kde first-year koučové tradičně přesvědčují hned zkraje a pak to jde více či méně strmě z kopce. To byly do jistý míry případy i Wilsona (finále západní konference) a McLellana (Prezident). V určitym bodě už je nutný se zabývat tim, že tenhle klub se vždy spokojí s tim, že je "velmi dobrej", a klíčovej krok ke "špičkovýmu" už nikdy neudělá. A v určitym bodě se musíme obrátit i k GM, jehož strop by mohl spočívat právě v budování toho "velmi dobrýho" týmu. Ale na takový debaty je ještě čas...



---

Přesto přese všechno Sharks víceméně musí do Game 5 nastoupit podobně jako do Game 4, razantní změny v přístupu nejsou nutný, a góly se v případě pokračování ve stejnym duchu bezesporu dostaví. Osudová prohra před vlastnim publikem by byla neomluvitelná, a takřka jistě by vedla k shakeupu. Návrat do Vegas a prohra 2:4 by na druhou stranu mohla vést k pokračování statusu quo, což mi momentálně nahání větší husí kůži. Do what you have to do...
Game 5


Ah ten zpropadenej Jones.

Já za nim stojim dýl než všichni ostatní, rozebírám tady každej gól od začátku akce, aby nevypadal tak špatně, a když už to s nim i já vzdám, tak se vytasí s takovym příkladnym PO startem? Jones dělal vesměs vše, co nám od něj dosud chybělo. Střely z boku ho železně trefovaly (úhel ovšem jednou přesto zdánlivě nevychytal, akorát tehdy Pacioretty zrovna míjel bránu zkraje zápasu), na rozdíl od Fleuryho moc nešaškoval s hokejkou, hledal si puky pro přikrytí v ten správnej čas, no a pak se samozřejmě za stavu 3:2 předevšim vytasil s tim pověstnym big save, kterej dosud zvlášť s takovym timingem nevytáhl. Navíc tak učinil při přesunu od tyčky k tyčce, betonem, což se zdálo být jednim atributem, kterej časem dočista ztratil. Takže kudos, tohle bylo perfektní vykoupení, ale pokud v aréně Vegas zachytá tak jako obvykle (v pěti z osmi startů tam šel pod 88 %), nebude se to moc počítat.

Nicméně jedna věc, kterou o Jonesovi tvrdim od počátku, se v týhle sérii do puntíku naplňuje: on prostě ujíždí na sebevědomí a potřebuje, aby ho do zápasu dostali i spoluhráči. Málokterej golman je schopnej se tolik svést na "náladě" utkání, ať už do záporu nebo do plusu. A tak za téměř 80 minut, kdy sme v týhle sérii vedli, je Jones takřka perfektní s 97,6 %. První gól bude v neděli neuvěřitelně důležitej. Vegas nevyhráli jen osm z 25 domácích zápasů, kde se ujali vedení jako první. My venku tradičně s takovym závažim prohráváme.

Jones samozřejmě nebyl jedinou hvězdou zápasu. A taky jedinym vykupitelem. Mezi ně nadále počítám ještě Hertla, kterej se v posledních dvou zápasech trochu nechával unášet a pouštěl se do zbytečnýho sólování, zde se ale zase srovnal a dominoval. Když si vyjel mezi kruhy a nebejt břevna zaznamenal zaslouženej hattrick, nemoh sem si zase pomoct a vzpomněl sem si na Jágra. Byť v tom neni tak konzistentní, Hertl je v určitých momentech schopnej podobných věcí. Zvlášť když ho Vegas nechá rozjet ve střednim pásmu, což včera dopouštěli víc než obvykle.

Poslední redemption story, tentokrát už ta nejmíň signifikantní, byť v důsledku stále nesmírně důležitá součást jedný nepříjemný lajny - Timo Meier. Před zápasem zaostával pouze za E. Kanem v celý lize s nejvíce dvojkama v playoff (Meier s pěti, Kane teď už se sedmi). Včera ovšem nejenže do boxu nešel, on zároveň přesto působil jako učiněnej buldozer a čistě po hokejový stránce pak mimoto Engellanda parádnim způsobem zval na párek před veledůležitym gólem Couturea. Když je správně naladěnej, snoubí v sobě Meier několik užitečných atributů - a včera nejspíš dosáhl svýho vrcholu v sérii doposud.

To máme tři důležitý hráče, a přece sem se ještě nedostal k tý nejzářnější hvězdě Game 5: Marc-Eduardovi Vlasicovi. Ten se v závěru regular season konečně jevil jako starej dobrej Vlašák, solidně vstoupil i do playoff, a včera názorně ukázal, proč nám tolik chyběl. Jedná se o jedinýho žraloka, co je schopnej bránit s rozumem a potřebnym odstupem. S hokejkou hraje úsporně, ovšem chytře, na kotouči se chová podobnym stylem, nic neuspěchává. Navíc je to náš nejlepší komunikátor a vedle něho vyrostl i Burns, kterej hned zkraje první třetiny několikrát pozičně na svuj standard vyloženě zazářil, až dvakrát působil skoro i jako spasitel.

Aby bylo jasno, přes individuální růst mnohých žraloků to nebyl ani omylem dokonalej výkon. Stále sme dost jasně prohráli v počtu giveaways, v závěrečných 9 minutách naší nejlepší, první třetiny sme ani jednou nevystřelili, druhou část sme si pak naopak nechali rozlítat nahoru-dolu a vztekali sme se nad nepískanýma faulama. Jones nás nakonec musel ve třetí vykupovat, kdy sme fakt neměli pranic pod kontrolou. Teda pranic, jedna věc, co se stoprocentně povedla, bylo utlumení Stastnyho lajny, na kterou převážně chodil právě Vlašák spolu s Couturem. Za dvě třetiny sme Vegas dovolili jen 4 high danger chances, z nichž Stastnyho lajna se postarala přesně o 0 z nich. I po skončení celýho zápasu potom Stoneova event map vypadala následovně:

Obrázek

To prostě chceš. Jen houšť.

Vegas mají v neděli historicky první šanci vyhrát sérii playoff na vlastnim ledě, takže to bude učiněný peklo. Zároveň existuje šance, že se z toho poserou. Stále sme je v týhle sérii v nejlepšim viděli víceméně jednou. Je to velmi hratelný. Ale hned první gól naznačí/určí mnohé.
Game 6


Ah ten zpropadeně famózní Jones.

Definice stealnutýho zápasu. Tušil sem, že zápas rozhodne nějakej sofťák, a tak trochu sem taky tušil, že po všech těch megazákrocích rupne Jones, protože proč by ne žejo - však od začátku třetí třetiny sme s Vegas absolutně nebyli schopný bruslit, mezitimco sme se pokoušeli o zbytečný diagonály napříč středním pásmem a přes zjevnej nedostatek energie nebyli schopný zjednodušit, zpřesnit hru. Začátky obou prodloužení působily jako oslabení. Jones byl pod nehoráznym tlakem a nikdo by mu nemohl vyčítat ani ten nejsoftější gól historie.

Jenže on si prostě postavil hlavu, aniž by se nutně stavěl na hlavu - kdepak, tohle byl starej dobrej stoicky klidnej, pozičně přesnej, úspornej a konzervativní, nudnej, ale precizní Martin Jones. Jak vychytal 1-on-1 Marchessaulta hned po tý velký šanci v 1OT, tomu doteď nerozumim. To bylo příkladný nedáš-dostaneš. A za sebe se ve finále kaju, že bych ho radši nenasadil do Game 5. Gratulovat si akorát můžu, že sem za nim stál o něco dýl než 98 % fanouškovský základny. Heh

Je to vlastně dokonale ironický. Jones začal sérii (částečně i včetně prvního zápasu) rozlítaně, soustavně nevychytával správný úhly, dával Vegas všechny potřebný důvody dál mířit vysoko na vyrážečku, kde vždy bylo a nadále je jeho slabý místo, apod. - a co se nestane, Fleury první gól dostane na svou slabší lapačku, druhej pak k druhý tyčce potom, co očividně "cheatoval" přesunem víc doleva se snahou předvídat a zároveň umazat svou slabinu. Výsledkem sou dva chytatelný góly, a tahle série je v tuhle chvíli definitivně o hráčích. Brankáři se víceméně vyrušili.

^^^

Tenhle zápas vlastně navíckrát přepisoval dějiny. Pro Jonese co se počtu zákroků týče. Kolektivně pak Sharks poprvý v T-Mobile Aréně otevírali skóre, a poprvý v dějinách franchise si též za nepříznivýho stavu série 1:3 vynutili sedmej zápas. V tomhle případě navíc rovnou doma, kde to prostě musí klapnout. Justin Bourne na Athleticu dlouhodobě argumentuje proti existenci "pozitivního momenta" v playoff (tj. přenášení pozitivní nálady, energie mezi jednotlivými playoff duely), maximálně toho negativního, jehož zářnym příkladem je letos Tampa, a já s nim obyčejně plně souznim... ale tohle zároveň vnímám jako možnou kombinaci pozitivního a negativního, kdy prostě musíme bejt na Game 7 zákonitě na koni. První gól to může hned změnit, ale jakmile do toho šlápnem, věřim, že se věru máme na čem svézt.

Koneckonců, Vegas nás před Hertlovym únikem v druhym OT přestřílelo 8:0. Opakuju: oni nám přes 10 minut hry 5v5 nedovolili jedinou střelu, zatímco my převážně jen šlapali zelí ve vlastní třetině, a tudíž (v kontextu zápasu, kde se skoro nic nepískalo, poněkud zvláštní) vyloučení v danym momentě působilo docela přirozeně jako "ok, tak to je hotový" moment. Přesně by to odpovídalo scénáři. Ale na takový věci moc naše série s Vegas nejedou.

Co dál na to říct no. Pro jednou, a skoro to vypadá jako poprvý v historii, nejsme za chokery, ale přesnej opak. Speciálně na Vlasicovi, Jumbovi a celý Coutureově lajně (s Pavsem a Meierem), která jako jediná byla schopná zatlačit i v prodloužení, bylo hodně znát, jak moc tu sérii chtěli ještě jednou vrátit do San Jose. A přesně jak Hertlík slíbil, tak taky zařídil. Vracíme se domů.

^^^

Tohle shrnutí výjimečně píšu zahorka, takže na povrchu zcela převládaj pozitivní emoce. Ale přesto neztrácim hlavu ani perspektivu a plně si uvědomuju, jak blízko sme byli vypadnutí. Neni těžký zapomenout, že během druhý a třetí třetiny nás Vegas 5v5 přestřílelo 32:10. Neni těžký zapomenout, jak vypadala naprosto celá třetí část, jedna z těch nejhorších, jakou sem kdy od Sharks viděl. Dokonce i jinak pozitivní první třetina, kdy sme VGK povolovali převážně střely z perimetru, z těžkých úhlů a daleko od brány, zatimco soupeř neměl ani jednu střelu z mezikruží či rychlýho výpadu/přečíslení, čítala čtyři situace, kdy na Vegas zívala odkrytá klec.

Pojďme tedy konec tohohle shrnutí zakončit seznamem věcí, co se mi na naší hře stále nelíbí:

1 :minus: ) Erik Karlsson a jeho nadšení pro složitý highlight-reel pasy ideálně přes celou dýlku hřiště, ideálně z vlastního pásma. Takhle prapůvodně vznikl i jedinej (stále nemůžu uvěřit, že fakt mám možnost napsat "jedinej"... uf) gól Vegas dneska, a takhle sme přesně ztratili jakoukoliv kontrolu nad děnim zápasu na začátku třetího dějství. Že Burns postrádá i jen ždibíček hockey sense kdekoliv mimo útočný pásmo, to už je klasika a jistota. Ale že se takhle bude takhle často jevit i Karlsson, to sem popravdě nečekal. Jedna věc je jeho statická hra a těžkopádnej první krok, to sou ty třísla, a to z jeho strany nelze ovlivnit. Ale mozek nataženej nemá, a ten u něj v týhle sérii selhává snad ještě železněji, což je fakt brutální zklamání.

2 :minus: ) Když už teda máš nedoléčenýho Karlssona a zranil se ti jedinej klasickej shutdown D-man, proč potom vždycky dohráváš na pět beků, dnes dokonce s posazenym Ryanem nepřetržitě od konce druhý třetiny? Tohle, stejně jako prvotní scratchování Donskoie, fakt De Boer nikomu nikdy přesvědčivě nevysvětlí. To je jen zralý na proplesk a zde nás to klidně mohlo stát zápas, protože kolikrát my sme nebyli schopný obyčejně opustit obrannou třetinu, to bylo děsivý. (V prvnim prodlouženi pak De Boer všechno potuploval a nebál se jednou poslat na led Burnse s Karlssonem společně, což v tu chvíli znamenalo garanci 1. pomalýho pohybu, 2. přehnanýho risku při jakýkoliv činnosti... to jakoby chceš, jako fanoušek s už tak závratnym tepem.)

3 :minus: ) A to jen tak mimochodem Ryan neodehrál vůbec špatných sedm minut, naopak dělal přesně ty simple plays, který sou jinak velký části týmu dočista cizí, ba co víc, zdánlivě čim dál cizejší s postupujícim časem. Labanc typicky udělá s pukem jednu dobrou věc na dvě pitomý, a dneska to občas překombinovával i Donskoi. Sharks zatim v týhle sérii nevypadaj bejt uplně schopný reagovat na něco, co nevychází, potažmo na změnu rozpoložení a soupeře v ráži. "Forcing plays" se na Sharks broadcastu stalo až příliš častym spojenim užívanym k charakterizaci aktuálních problémů týmu. V tomhle sou přesně Vlasic, ale i Couture s Jumbem nesmírně důležitý, protože občas jako jediní zahrajou s odstupem a nadhledem. Mnohdy sme se dneska ve střednim pásmu motali jak nudle v bandě, pronásledovali soupeře s kotoučem, Braun jednou na obranný modrý stupidně vystupoval proti soupeři a za stavu 1:1 ve třetí třetině vytvářel situaci 3v1 (naštěstí Vlašák zase zaúřadoval s hokejkou), atp. Mám dojem, že bych moh pokračovat donekonečna... a tak by to samo sebou nemělo bejt. Nervy a nahodilej tlak silnýho soupeře sou jedna věc, dlouhodobej trend věc druhá.

^^^

Dobrá, tak teď ještě krátce, co se mi naopak moc líbilo:

1 :plus: ) Martin Jones. Jen se ujišťuju, že sem to dostatečně zdůraznil. :jn:

2 :plus: ) Logan Clutchure. Kdybysme roku 2016 zvládli finále Stanley Cupu, nemyslim si, že by mu i Jones byl schopnej vyfouknout Conn Smythe, protože způsob, jakym se on vždycky nahecuje na velký zápasy nemá v týmu obdoby (resp. teď možná nastupuje Hertl). Před těmi třemi lety, jakmile šlo o vyřazení nás či soupeře, připsal si tři body ve třech takových po sobě jdoucích kláních (0+3 s Kings, 1+2 s Nashvillem, 1+2 se St. Louis). Zároveň dal i náš jedinej gól v Game 6 s Pittsburghem; Game 6, kterou v podstatě sám vynutil 1+2 v Game 5. A když sme loni prohráli klíčovej pátej zápas ve Vegas, zase se pod prohru 3:5 podepsal nahrávkou na všechny tři naše góly. Je vážně super se mít o koho takhle opřít. Záviděníhodná konstanta.

3 :plus: ) Stone podal druhej po sobě jdoucí matnej výkon, a dneska byl dokonce už vyloženě špatnej. Plno puků mu jaksi uklouzlo. Se Stastnym snad ani jednou zdárně nezakombinovali. I v tý třetí třetině se zdálo, že Vegas nahoru a do výslednýho tlaku (první lajny) vytáhla hlavně bottom6 se zlepšenym Noskem a pochlapenou čtvrtou lajnou. Nemyslim, že Stone v týhle sezoně měl tři slabý zápasy v řadě, ale všechno je jednou poprvý, žejo. A De Boer tentokrát bude mít možnost párovat s nim Vlasica, jak se mu zrovna zachce, což se vždycky hodí (dneska měl tu šanci Galland, a pozoruhodně po prvních dvou střídáních, kdy Stone chodil na Karlssona, od týhle strategie upustil, respektive dál nepároval nijak systematicky.)
inak by mi to bolo aj jedno, ale zacinam ten postup viac priat vam len aby som si potom mohol citat tieto tvoje reporty z nasich zapasov v druhom kole :thumbsup:
petrik píše:
pon 22. dub 2019 07:02
citat tieto tvoje reporty z nasich zapasov v druhom kole
To se zrovna čoveče nedočkáš, max. z prvního zápasu nebo dvou, páč v neděli letim na dovolenou na tři týdny. :?
Velka skoda. Tvoje pozapasove reporty jsou vyborne. Cloveku to nesmirne da. Nicmene si uzij dovolenou chlape. A at te nesezere zralok! 😀
Taky díky fantomasovi za ty výborné shrnutí zápasů. Já Sharks věřil a fakt to do G7 dotáhli, ale rodilo se to teda sakra těžce. Hertl jen dokazuje, že je nejlepší český hráč, když už Krejčí pomalu stárne. Ne Voráček a určitě ne Pasta. Hertl je fantastický, gamer a vždy ze sebe vydá maximum, když to tým nejvíce potřebuje, tedy PO a jeho klíčových bitvách. (i když včera mu to hodně usnadnil Theodore, ten s ním snad jel sadit brambory a ne bránit :giggle: )
Guddy.44 píše:
pon 22. dub 2019 11:12
Nicmene si uzij dovolenou chlape. A at te nesezere zralok!
Haha, diky moc. Ja stale doufam, ze se vratim svezi a stale bude na co koukat (v barve tealu). :jn:
:nervozny: :nervozny: :nervozny:
Sharks :klobuk: :yahoo:
Game 7

aneb #ItWas3:0


Hele tohle nějak uceleně shrnovat nelze. Nemyslim si, že toho budu schopnej ani po vyspání, a teď už tuplem nejsem. Akorát doufám, že mi admin pro jednou odpustí, když řeknu, že sem ku*va šťastnej. Za Barclayho samotnýho. Jeho druhej game-winner v sérii, ještě takovej, aby prodloužení přece jen nerozhodla nějaká mrňka zase, ale pořádná hokejová akce (paráda od Karlssona též, byť to u mě měl dneska zase nahnutý). A v první řadě potom tohle:

Na konci 3. třetiny:
Jonathan Marchessault is +3 in 16:25
Barclay Goodrow is -3 in 5:46

Na začátku gólový akce ke konci OT1:
teprve druhý střídání Goodrowa, a on udělá toto.

^^^

Třetí třetina je regulérně tim nejlepšim, nejintenzivnějšim, co sem se Sharks zažil, a to fandim v podstatě celou Jumbovu éru.

Nejprv teda ale k tý kontroverzní pětce: řekněme si to na rovinu - na pětku to nebylo, vlastně ani na 2+2, protože největší škodu tam napáchal Stastny se svym "doraženim", ne Eakin... ale taky si řekněme na rovinu, že druhej gól Vegas neměl platit kvůli jasný vysoký hokejce, pak ta vymyšlená goalie interference z Game 2... myslim, že rozhodčí pískali špatně celou sérii, s dost zřetelnýma dopadama na obě strany, a tak ve finále nedává moc smysl se na ně odvolávat - takle koneckonců nesmíš zkolabovat fakt za žádných okolností, to se na mě nezlobte, a GWG z tý přesilovky vlastně též nevzešel.

Každopádně jakmile se to stalo, a Pavs evidentně nebyl v pořádku (Cooch po utkání nebyl moc pozitivní, Labanc s Hertlem řikali, že bude brzo v pohodě - já osobně budu rád, když se jakkoliv zapojí do semifinále), řval sem na obrazovku i na Twitter VYHRAJTE TO PRO KAPITÁNA. A fakt, že se stalo. Labanc neskutečný, Couture s Hertlem klasický difference-makeři zas. V prodloužení sme už i konečně začali vyhrávat klíčový buly vzadu i vpředu a těsně před gólem Goodrowa už sme ani výjimečně nevypadali vyčerpanější než soupeř.

Pokud sem si za stavu 0:3 řikal, že tohle je prostě zápas blbec, nic se nám neodráží, dvě tyčky, atp... tak je to, co aktuálně zažívám, fakt uplně surreálný. Takže tak.



Až se z toho vyspim, vyhodnotim sérii po individuální stránce, skrze tři nejlepší a tři nejhorší žraloky série. Ale k tomuhle zápasu asi nic lepšího ucelenýho už nevypotim. Dobrou. Choker's out...
Wow, tak to bylo něco, užívej si tyhle chvíle, kvůli tomu stojí za to nocovat a nervovat se.
Faul Eakina byl hodně zvláštní, asi docela dar z nebes pro vás, byť hodně nebezpečný skrz Pavsovu minulost se zraněními mozku, ale jste tam. Congrats.
Tak tohle mělo grády.. Hlavně ta třetí třetina. Já tedy viděl jen prodloužený hajlájt na YT ale.. Nemá někdo odkaz na stažení celého zápasu prosím? Tohle bych rád viděl celé..
Mne sa zasadne nelubi ze sa takyto zapas rozhodne v nejakej debilnej presilovke. presilovky sa v sieďom zapase maji davat len ked niekto niekoho zavrazdi inak nie. ked odhliadnem od toho tak sharks maju uznanie ze otocili celu seriu a aj tento zapas.
Ja teda vubec nesouhlasim s argumentaci, ze by na odpiskani faulu mel mit nakej vliv fakt, ze to byl rozhodujici zapas/treti tretina. Petka to nebyla, ale to ani v prvni tretine, ani v prodlouzeni - to nema hrat roli.
nesouhlasím s kýmkoliv, kdo chce brát v potaz, jaká část zápasu / sezony se právě hraje. Faul je faul vždycky. To, že se to nedodržuje, je věc jiná.

Ten faul sám o sobě byla čistá dvojka, ale následky byly dost špatný, takže se mělo přitvrdit a to se i stalo. Nevim ale, jestli to mělo být na 5+ok nebo to mělo být jen 2+2 nebo 2+10, tolik pravidla zase neznám ...

A hurá žraloci, hodně štěstí v dalších kolech. Zjistil jsem, že Hertlíkovi nelze nefandit.
Vtipný je, že se to snaží někdo házet na rozhodčí a že i hráči Vegas se nad tím verdiktem rozčilujou. Dostali z toho 4 góly, ale ty za Sharks nevstřelili rozhodčí ani nikdo jinej. A pokud prohospodaří vedení 3:0, tak si za to můžou nadávat jen oni sami. Sharks zaslouženě.
Nehledě na to, že ten nejaktivnější ubrečenec Gallant (kterej se mimochodem fakt vybarvil v týhle sérii) sám svuj tým dost zjevně potopil tim, že 1) nevzal v žádnym bodě time out, 2) měl na ledě téměř po celou PK jednu obrannou dvojici Engelland-McNabb.
este raz som to videl a nebolo to ani na dve minuty. velmi nechutne ako rozhodcovia ovplyvnili celu seriu. skoda vegas hraju krasny hokej.
Heh, ok.

Mimochodem, pokud se bavíme o celý sérii, je neoddiskutovatelný, že sudí až do 3. třetiny Game 7 všechny velký rozhodnutí učinili proti Sharks, což je další důvod, proč sou veškerý breky a "San Jose Referees" nemístný - pískat sudí normálně celou sérii, do G7 to téměř určitě ani nedojde. A i kdyby jo, tak minimálně Vegas v G7 tolik neuteče, protože Eakinův gól.

Takže tak. Ale dál už k tomu ani neceknu, nechám tuhle disciplínu jinym.
3 nejdůležitější hráči Sharks v sérii

1. Logan Couture, C
O jeho přínosu sem se už dlouze rozepisoval po Game 6 a včera nebylo náhodou, že zrovna on ten heroickej comeback zahájil, když s trochou štěstí a golmanovy nepřesvědčivosti vymet Fleuryho podpaží, a nakonec vlastně i dokončil vyrovnávací trefou. Kde by bez jeho střelecký konzistence na levý straně byla naše přesilovka (ze šesti jeho gólů sou čtyři PPG), to si radši nepředstavovat. Při even strength potom z útočníků jedině on, kolega z útoku Meier a Labanc překlenuli 50procentní hranici v Corsi. Jeho troufalost s pukem inspirovala celej tým. A pokud De Boer po postupu prohlásil "Leadership is best I've ever been around", je zřejmý, že vedle Thorntona, Pavse a Vlasica mluvil právě o Coutureovi. On prostě pro Sharks dělá naprosto všechno a při menšim tápání Pavelskiho s chráničem se letos zdaleka nejvíc blíží full package; příkladem jde koneckonců i hitama, odebranýma kotoučema (druhej v týmu s 9 takeaways), čistou hrou (jen jedna dvojka proti nejlepšim lajnám VGK; faulován byl naopak nejčastěji z týmu, pětkrát) či rozumně krácenýma shiftama, resp. příkladnym dávkovánim energie. A pokud se o Loganovi v rámci ligy hovoří hlavně v kontextu toho, že Sharks postrádaj opravdovýho prvního centra, zatimco v něm a Hertlovi mají dva 2C (což vskutku nelze přesvědčivě vyvrátit), já bych se klidně bil za to, že při uvážení všech pověstných intangibles právě Couture všem druhym centrum NHL vévodí, nebo je alespoň v top3. Teď do mě... :ninja:

2. Marc-Edouard Vlasic, D
Pro začátek uvažte následující: v zápasech, který Vlasic načal a dokončil, sme zatim 4-0. Neřikám, že bez jeho zranění bysme Vegas sweepli, to ani náhodou, ale určitě bysme ze Stastnyho lajny na tu chvíli neudělali nejžhavější trio celýho playoff. Když se srovnává letošek s finálovym maratonem před třemi lety, často se jako základ optimistických prognóz předkládá srovnání obrany, kde Martina s Polákem nahradily kvalitativní ekvivalenty v Dillonovi a Ryanovi, zatimco Karlsson je vyloženě navíc. Přitom se ale zejména zkraje sezony brutálně podceňovalo, jak odlišný sou verze Brauna s Vlasicem tenkrát a teď. To byl dřív silnej argument, a stále je ve věci Brauna, kterej se z jednoho z nejlepších bruslařů na západě změnil v poněkud těžkopádnýho průměráka, ale Vlasic tyhle poslední tři zápasy odehrál vyloženě jako zamlada. S přehledem, potřebnou úsporností, poziční přesností. A co víc, Vlasic zároveň v klíčový fázi série zafungoval jako kotva k nezkrotnýmu Burnsovi, s nimž nakonec byli společně na ledě u jednoho jedinýho 5v5 gólu Vegas (Pacioretty ve třetí třetině Game 7). Kdyby 1 na 1 všichni bránili tak jako Vlasic, Vegas by snad za celou sérii ani jednou nevystřelilo. V tomhle, a v používání hokejky (čimž dotyčný soupeře v součtu vyloženě vymazává z ledu jako žádnej další žralok), je náš Vlašák nadále naprostou elitou NHL. A to už sem nevěřil, že se na tu úroveň vrátí...

3. Tomáš Hertl, C
Já vim, že tohle neni uplně fancy řešit, a je k tomu asi důvod, ale v Jumbovi a Hertlovi mají Sharks imo uplně s přehledem nejlepší 2-3 punch z celýho startovního roštu semifinále, a to dost dobře může rozhodovat. Kór proti Coloradu, který navíc docela jasně předčíme i v rovině mnohem víc fancy 1-2 punche (teda... na papíře). Síla na centru se u nás možná nutně nemusí promítat na buly, i když i tam se Hertl v klíčových okamžicích byl schopnej vytáhnout (a že sme na vhazování zprvu brutálně tápali v G6 i G7), ale s ohledem na dominanci ve střednim pásmu a cycle game v tom útočnym... jednoznačně. Hertl je obecně špička v přechodu dopředu, jakmile se mu dá jen kousek prostoru, a za poslední roky ušel obrovskej kus dopředu v otázce two-way hry. Teď už je schopnej táhnout svou lajnu oběma směry, ba co víc, v G7 se často ocital až za zády vyšťavenýho Burnse, kde nám mnohdy vyloženě zachraňoval prdel. Backcheck v podstatě definoval na svuj způsob, když ho zaháněl do extrému, a popravdě netušim, jak na to i v prodloužení bral sílu. Nakonec sérii završil se šestnácti takeaways (tedy o 7 více než druzí Couture s Burnsem!). K tomu přidejte čtyři vydobytý přesilovky, jeden vyhranej zápas, suverénní vedení v produkci nebezpečných situací, neskutečný procento střel z mezikruží (rovnou 23 z 25 před G7... podíl danej tim, že se mnohdy prostě vmanévruje do situace, do jaký potřebuje, ať soupeř dělá cokoliv, jak kdyby měl cheaty), a neomylně vám z toho vyjde nejobávanější žralok, na kterýho se v G7 od počátku pořádaly regulérní nálety.

3 hráči Sharks s největšíma rezervama

1. Evander Kane, LW
Ne že by to nutně byli stejní hráči, ale Kane minimálně v týhle sérii působil jako takovej wannabe Hertl pro chudý; kotouče často předržoval, aniž by z toho něco bylo, do pár soubojů 1 na 1 se vyloženě zamotal a chybějící takeaways vynahrazoval faulama za dvě minuty (6 proti Hertlový jedný dvojce!). Zlepšení zaslouží střelba - Kane se může po 22 pokusech pochlubit jedinym gólem, což koresponduje i s Meierovym výkazem, ovšem jeho střelby aspoň tolik A) nemíjely bránu, nebo B) nezůstávaly ve Fleurym, čili ve výsledku vytvářely aspoň závary a celkem vytvářely osm příležitostí k dorážce (u Kanea to sou tři). Obecně si myslim, že by se Kane s Hertlem měli rozdělit, protože občas oba prostě krouží a nakonec puky ztrácí. Hertl tohle postupem času zlepšit a začal situace řešit s většim přehledem, Kane to dokázal jednou (při tý fantastický akci a druhý asistenci Jumbovi na vyrovnávací gól v G2), od tý doby se u manťáku většinou pouštěl do zdánlivě neřešitelných situací a působil přemotivovaně. To na druhou stranu určitě bude taky o provokujících Vegas a rivalitě s nima, takže moc nepochybuju, že proti Coloradu půjde nahoru.

2. Gustav Nyquist, RW
Nedá se svítit, pokud ti trenér vysoce ceněnýho rentala benchuje na celou jednu třetinu důležitýho zápasu, je něco špatně. A pravdou je, že si to Nyquist i zasloužil. Zaprvý vůbec neni efektivní na druhý přesilovce. Zadruhý je ještě víc pass-first hráč, než jakej byl avizovanej - aby měl při 5v5 míň střel než Jumbo (5:6), přestože odehrál o 11 minut víc, to prostě neni možný. Jasně, v útoku s Kanem a Hertlem za tebe to střílení odvedou další, ale on ani tyhle dva tolik nevyzývá (pořádně sem si jeho rozdílových přihrávek všímal až v prodloužení G7, kdy mu unavenej soupeř dával víc času na puku). Obecně mi přijde, že Nyquist trochu nedával tu fyzičnost týhle série, a tudíž je jeho případ podobnej tomu Kaneově - jeden nedal danou sérii psychicky, druhej fyzicky, a ve výsledku oba budem nutně potřebovat o úroveň výš, pokud máme Colorado porazit. (A pokud je Donskoi otřesenej, neni ani pořádně kam dál sáhnout.)

3. Brent Burns, D
Tohle byl těžkej výběr a v podstatě se rozhodovalo mezi čtyřma obráncema, z nichž každej má svý rezervy, který ve srovnání s Vlasicem září ještě víc. (A ve finále vrhaj hrozný světlo i na De Boera, kterej nějakou záhadou až do prodloužení využil Joakima Ryana, kterej stále nebyl na ledě při jedinym inkasovanym gólu, přesně na 1:26 minut.) Dillon občas brutálně hapruje pozičně, Braun zase chronicky nestíhá a jeho čtení hry, předevšim vystupování z naší modrý proti valící se lavině, je věru na pováženou, a Karlssona už sem sepral dostatečně - přes rekordních 9 asistencí stále napáchal víc zla než dobra. Taky na Burnse sem potom vysazenej, ale vzhledem k tomu, že je plně zdravej a má zde legitimizovat svou nominaci na Norrise, zaslouží si taky nejpřísnější posouzení. A jako sorry, ale ta laxnost je tam každej den, ta unáhlená střelba od modrý stejně tak, zbytečně zblokovaný střely prvnim hráčem jakbysmet. Burns je nadále navýsost hop-nebo-trop hráčem a jeho soustavný nedostupování k hráčum (línej na krok, doslova) a odevzdaný mávání hokejkou by v součtu nemohlo s počínánim jeho partnera Vlasica kontrastovat o nic víc. Což se může proti lítajícim Avs hodně rychle, hodně osudově změnit v katastrofu, kterou ani Vlasic neodvrátí. Potřebujem zkoncentrovanýho, důraznýho, precizního Burnse... pokud je toho vůbec bytostně schopnej, no. A pokud ne, tak aspoň ten bodovej output zlepšit; 1+3 je na takovej ice time dost málo na muj vkus, přece jen polomrtvej Karlsson má třikrát víc asistencí.
fantomas píše:
stř 24. dub 2019 20:47
A i kdyby jo, tak minimálně Vegas v G7 tolik neuteče, protože Eakinův gól.
K tomu já musim říct, že u toho gólu nerozhoduje, jak až vysoko měl během akce hokejku, ale v kterém místě trefil puk a to bylo právě tady:
Obrázek

A v tu chvíli byla určitě pod ramenama (což ale není důležitý), ale jestli pod břevnem, to bych si už netroufl říct a spíš bych řekl, že ano..
Pořád nedokážu pochopit, jak Vegas mohli tuhle sérii takhle projebat a ještě navíc takovým způsobem v sedmém zápase... :hroza: . To, že se v případě Eakina trestal až následek toho pádu a ne samotný faul, je více než jasné, jinak by tenhle zákrok byl maximálně na 2 minuty. Druhá věc je, že to byl zákrok úplně zbytečný a debilní a taky dostat za 5 minut 4 fíky je otřes...! Škoda, vypadl můj poslední oblíbenec z letošního PO...
No praveze na ramenech vubec nezalezi a mad brevnem to bylo, z dalsich uhlu dost ocividny.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS