Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

HKm Zvolen

Diskuze o nejvyšší slovenské hokejové soutěži.

Zo Zvolena by malo odísť približne 10 hráčov...
Vedenie nepredĺžilo zmluvy zatiaľ týmto hráčom(odchádzajú zo ZV):Jurík,Hudáček,Kubenko
Zmluvu sa nepodarilo predĺžiť s Janom Kopeckým.Čo sa týka brankárskeho postu-počul som dáke reči o Hálovi...Niečo sa hovorí o hráčskej výmene Ján Cibuľa - Juraj Faith (KE).Vo Zvolene si chcú nechať centrov Kloudu,Tureka,Lipianskeho a k nim zohnať rýchle krídla... :thumbsup:
Tréner Svozil taktiež odchádza - vedenie už má vraj vytipovaných 2-3 trénerov.Ja by som bral Ernesta Bokroša-je to tréner s ktorým sme získali zatiaľ jediný titul v extralige
To by musel Piovarci inak zalobovat, aby dotiahol Halu! Ved Kovac ma len stastie! Hala je jasna jednotka Dukly a takych hracov sa mudry manazer nezbavuje. Vo Zvolene mali mat rozum a nechat si Kostura, ktory si azda musel chvilu zvykat na inu ligu....
chorche píše:Ved Kovac ma len stastie! Halak je jasna jednotka Dukly a takych hracov sa mudry manazer nezbavuje.
Hala a nie Halak nemyl si to chorche. :lol: No, ale nebolo by odveci, keby mala Dukla Trencin brankara Halaka z Montrealu, ale nie tomu je dobre tak, kde je. :) Co sa tyka Kovaca tak nema, len stastie chorche. :evil: Kovac na to, ze nema az take skusenosti, ako Hala tak podava velmi dobre vykony a na jeho vek ma velmi rychle reflexi proste je dobry. :frajer2: Ved nebyt jeho v brane Dukly Trencin tak uz mozno davno by Dukla Trencin nebojovala o titul. Tak o tom ani ja nepochybujem, ze Hala je jasna jednotka Dukly Trencin, ale tie prve zapasi proti MHC Martin mu nevysli a preto, sa rozhodol trener pre Kovaca a rozhodol sa spravne. :frajer2: No, ale ja dufam, ze trener Halu da uz chytat co najskor snad uz mozno zajtra sa objavi v brane Dukly Trencin. :roll:
Jajaj, tak som sa sekol a teraz z toho urob udalost celeho fora. Uz som to opravil. Kdeze Kovac, videl som ho parkrat chytat a je to uplna diera! Ale je pravda, ze na PO mu vygradovala forma a lepsie to uz tazko bude. Hala nema preco odist do ZV, kedze je jasnou jednotkou v TN!
Nehnevaj sa nemyslel som to zle. :wink:
Dobre, sekol som sa, uz to neries. Som velmi zvedavy, kedy vo Zvolene dostanu rozum a zacnu nakupovat hracov strednej generacie a nie len starcov a sopliakov. To by ich postavilo na nohy. Myslim.
Ved v to aj ja dúfam chorche,no ale keď my máme také pošahané vedenie...ale dôfam,že sa to zmení od budúcej sezóny
Holaň podpísal zmluvu so Zvolenom

Meno nového zvolenského trénera je už známe

Český tréner Miloš Holaň podpísal vo štvrtok s vedením HKM Zvolen dvojročný kontrakt s ročnou opciou. Držiteľ zlatej českej hokejky z roku 1993 prijal ponuku slovenského extraligistu s veľkou výzvou. Zvolenčanom chce dôveru splatiť úspechom a netají sa i ďalšími smelými ambíciami.

Na kariéru Miloša Holaňa malo najvýraznejší vplyv účinkovanie v NHL od roku 1993. V drese Philadelphie a Anaheimu odohral celkovo 49 zápasov. Trénerská 9-ročná dráha nového zvolenského kormidelníka je pomerne krátka. Začal ako asistent trénera v Sareze Ostrava a potom vo Vítkoviciach pôsobil i vo funkcii hlavného trénera. Do Zvolena prichádza z ročného pôsobenia v nórskom Lillehammeri. Obdivuhodné víťazstvo dosiahol Miloš Holaň v civilnom živote, keď ho nezlomila ani diagnóza leukémie a transplantácia kostnej drene. Ide o ambiciózneho človeka, ktorého nepodlomí žiadny neúspech. „Mužstvo sme omladili. Chceme dať novému trénerovi priestor na robotu a veríme, že jeho výsledky budú mať stúpajúcu tendenciu. Poznám ho už ako aktívneho hráča a poznám aj jeho povahu. Charaktery ľudí sa rokmi nemenia. Holaň je známy ako cieľavedomý a náročný tréner. Je mladý a určite bude túžiť dosiahnuť dobrý výsledok,“ uviedol generálny manažér HKM Zvolen Ivan Piovarči, ktorý si sľubuje zlepšenie hry hlavne v obrane: „Holaň je bývalý dobrý obranca a nám to v defenzíve haprovalo. Sľubujeme si teda, že defenzíva bude pod jeho vedením kvalitnejšia a prepracovanejšia.“



Miloš Holaň považuje dvojročné obdobie vo Zvolene za ideálny čas, aby mužstvo spoznal a vhodne ho doplnil. Ponuku si od Zvolenčanov veľmi váži. „Zvolen patrí medzi top kluby v slovenskom hokejovom poli. Verím, že dôveru, ktorú mi vedenie klubu dalo, splatím so „vším všudy“. Mužstvo sa síce totálne zmenilo, odišlo či odchádza deväť hráčov a nezostal tu ani brankár a ani skúsení hokejisti. Potom čo sa stalo v play off sa vedenie rozhodlo, že pôjde inou cestou a ja som tomu rád. Verím, že nájdeme spoločnú reč a spoločnými silami vytvoríme dobrý káder,“ uviedol po podpise zmluvy tréner Miloš Holaň.

Zvolen pod jeho taktovkou chce jednoznačne útočiť na medailové pozície. Trpezlivosť ambicióznemu koučovi nechýba a tvrdí, že je maximalista! Má iba 37 rokov, no v mladosti problém nevidí a nachádza v nej dokonca výhodu. „Vo veku by som naozaj žiadny problém nevidel. Chcel by som byť hráčom kamarátom, no budú platiť určité mantinely a pravidlá, ktoré chceme ctiť. Pokiaľ nie je dobrá väzba od hráča na trénera a z trénera na hráča i spolu s vedením, tak to nebude fungovať dobre. V tréningu vyžadujem tvrdú prácu od každého hokejistu každý deň, pretože sú to profesionáli a jedine tvrdým tréningom sa môžu dostať na určitú úroveň a výkonnosť,“ netajil svoje ambície M. Holaň, pre ktorého sa stal Zvolen novou výzvou a skúsenosťou: „Kto trénoval Zvolen, bol vždy poctený, že môže taký klub trénovať. Netajím sa tým, že by som chcel dosiahnuť s mužstvom Zvolena úspech a chcem sa vrátiť aj do NHL a trénovať tam. Urobím všetko pre to, aby sa to niekedy uskutočnilo. Je to samozrejme o šťastí i o kontaktoch, ale tak to cítim... Keby som si nekládol tieto najvyššie ciele, tak by som trošku zaspal dobu.“ Miloš Holaň verí, že sa hráči pod jeho taktovkou presadia. Drží sa filozofie, že by hokejista išiel sám proti sebe, ak by nedal do hry všetko. „Je to o nich. Hrajú o svoje meno, peniaze i kariéru. Nebudem chcieť od nich nič extrémneho. Hokej ich musí baviť. To však musí byť podporené i dobrým trénerom a dobrou prácou,“ dodal nový zvolenský kouč.


zdroj:hkmzvolen.sk a hokejportal.sk
Hala naznacil, ze napriek platnemu kontraktu moze z TN odist a hovori sa najma o Zvolene. Tym by sa sice u Bryndziarov otazka brankara vyriesila, ale co Vojaci? Zeby Piovarci zacal stahovat svoje ovecky sem?
no ja som v deniku šport čítal,že Hála má ešte opciu,ale že odíde z TN
Opciu alebo zmluvu?
zmluva mu končí,ale ešte má opciu možnú,ale povedal,že odíde z TN
Hm, ale niekto mi vyjavil, ze opcie ako take boli zrusene. To bude skoda! Hala je vynikajuci brankar a Kovac je oproti nemu len radovy backup, co zbiera skusenosti. Zvolen podpisal s nejakym Gallom, ci s kym - a to je kto?
chorche píše: Zvolen podpisal s nejakym Gallom, ci s kym - a to je kto?
Tu to mas precitaj si a snad sa dozvies viac. :roll: Dufam, ze som ti s timto pomohol. :wink: :arrow: http://www.hokej.sk/spravy/?clanok=54075
Dakujeeem! Zvolen podpisal mladeho 17-rocneho Tatara na 3 roky....
chorche píše:Dakujeeem! Zvolen podpisal mladeho 17-rocneho Tatara na 3 roky....
Toto dakujem si myslel mne nie? :roll: Ak hej tak neni zac aj na buduce v pohode rado sa stalo. :wink:
Sak jasne, dik za link! One, zajimalo by ma, ako chce ZV riesit obranu, na fore prebehla hlaska, ze ich ide oslabit aj Malinsky!
Triumf Zvolena na Rona cupe pasuje tím na vrchné priečky

Zvolenčania na prestížnom trenčianskom turnaji RONA Cup neokúsili trpkosť prehry a porazili tri kvalitné české tímy (Znojmo 4:1, Zlín 3:1 a Třinec 5:4). Po neúspechu na domácom Zábojníkovom turnaji tak prišiel triumf na turnaji, kde už HKM hral s ucelenejším kádrom a s jasnou brankárskou jednotkou Jánom Lacom. Zvolenčania ukázali svoju silu aj v útoku. „Ťažko môžeme ešte teraz hodnotiť silu kádra. Nedá sa to po jednom turnaji. Dôležitý bude štart do extraligy, v ktorej chceme hrať čo najvyššie, teda v hornej polovici tabuľky a dobre sa pripraviť na play-off,“ uviedol pre hokejportal.sk najlepší útočník Zvolena na Rona cupe Peter Klouda.
Zvolenské víťazstvo na trenčianskom turnaji Rona cup nikto nepreceňuje, no hokejisti spod Pustého hradu si napravili pošramotenú povesť po neúspechu na domácom Zábojníkovom memoriáli. Tam totiž skúšali nové zloženie formácií. Ako aj náhradných gólmanov. Do Trenčína už necestovali útočníci Vodolažskis a Húska, obranca Gallo a brankár Šimko. „Nepredpokladáme po Rona cupe už ďalšie zmeny v kádri. Po Zábojníkovom memoriáli sme sa rozlúčili so štvoricou hráčov. Teda s brankárom Šimkom, obrancom Gallom a s útočníkmi Vodolažskisom a Húskom. Momentálne je už káder stabilizovaný. Intenzívne hľadáme druhého brankára a možno už tento týždeň sa dozvie verejnosť jeho meno. Máme nejaké tipy. Ďalšie zmeny v najbližších dňoch neplánujeme. S Laščekom sme po dohode rozviazali zmluvu, pretože nenaplnil objem letnej prípravy, ako sme u neho predpokladali, respektíve tento hráč neabsolvoval letnú prípravu. Rozhodli sme sa teda, že tréningové manko je u neho také veľké, že by bol ťažko pre mužstvo prínosom,“ uviedol pre hokejportal.sk generálny manažér HKM Zvolen Ivan Piovarči, ktorý po turnaji Rona cup vyzdvihol poctivý tímový hokej mužstva spod Pustého hradu. V Trenčíne sa dva krát do najlepšej šestice hráčov zápasu dostali útočníci Jaroslav Markovič a Peter Klouda. Center druhej zvolenskej formácie mal pritom pri sebe stabilne iba Lukáša Hvilu. V zápasoch so Znojmom a Zlínom hral s touto dvojicou Michal Chovan a tretí duel Tomáš Tatar. „Hral som s Hvilom a dva zápasy s Chovanom, ten tretí s mladým Tatarom. Pri mne to teda tréner najviac skúša, lebo dva naše útoky s centrami Turekom a Lipianskym sú už prakticky ustálené. Oni hrajú často s tými hráčmi. Ja nemám problém s nikým, len si musím zvyknúť na nových krídelníkov, keďže mi odišiel Jan Kopecký. Mladí hráči, či už Mišo Chovan, alebo Tomáš Tatar sú šikovní. No kto bude napokon so mnou hrať, to nechám na rozhodnutí trénera,“ prezradil nám Peter Klouda, ktorému sa na Rona cupe hralo najlepšie v zápase so Zlínom (3:1): „Mne sa osobne hralo najlepšie v druhom zápase so Zlínom, ale najkvalitnejším súperom bol asi Třinec, teda nás posledný súper. Hralo sa mi však dobre počas celého turnaja. S tým Zlínom možno aj preto najlepšie, že tento zápas mal taký náboj.“
Peter Klouda triumf v Trenčíne nepreceňuje, no zdôraznil, že sa tam predstavil Zvolen v zložení, ktoré má už extraligové kontúry. „Na našom domácom Zábojníkovom turnaji sa ešte dosť veľa hráčov skúšalo, aj nejakí brankári, takže to bol takpovediac ľahký turnaj. V Trenčíne sme hrali približne v takej zostave, v akej budeme hrať v extralige. Navyše chytal vo všetkých troch zápasoch Jano Laco a to bol rozdiel. Stal sa najlepším brankárom turnaja a to hovorí za všetko,“ povedal na margo víťazstva na Rona cupe útočník HKM Zvolen Peter Klouda. Center tohto tímu nechce zatiaľ vyzdvihovať silu novotvoriaceho sa kádra. Extraliga má podľa neho iných favoritov, než je Zvolen. „Jasne, že by sme chceli hrať čo najvyššie, ale so Slovanom a Košicami sa ťažko môžeme porovnávať, teda čo sa týka rozpočtu i hráčskeho kádra. Je mi ťažko hodnotiť teraz našu silu v porovnaní s ostatnými súpermi. Skalica bola v Trenčíne tiež kvalitná. Určite by sme chceli hrať počas sezóny v hornej polovici tabuľky a pripraviť sa čo najlepšie na play-off. Netreba zabúdať na to, že do nášho mužstva prišlo desať nových hráčov. Treba sa aj zohrať a dôležitý bude štart do súťaže. Nemôžeme ešte hovoriť o nejakej sile tímu po jednom turnaji, ktorý nám vyšiel,“ dodal P. Klouda.

Tréner Zvolenčanov Miloš Holaň bol v Trenčíne spokojný s výsledkom svojho tímu. Nezakrýval si však oči pred určitými hernými nedostatkami. „Každým dňom je to však lepšie. Veľké zúženie kádra už neplánujeme, skôr ešte nejaké posilnenie. Na každom poste jedným kvalitným hráčom,“ uviedol Holaň, ktorý sa zrejme nechce zmieriť so súčasným stabilizovaným kádrom Zvolena. Generálny manažér HKM Ivan Piovarči v úvode uviedol, že ďalšie zmeny sa v najbližších dňoch v tomto klube už neplánujú. K predstavám trénera zaujal teda opatrnejší postoj. „Nedá sa to vylúčiť, ale museli by sme dostať vhodný tip. Možno začneme sezónu s tým, čo momentálne máme k dispozícii,“ dodal I. Piovarči.
Praiteľský zápas - Poprad 0 - 2 Zvolen (góly:Chovan a Macejka)
Výhra nad Liptovským Mikulášom sa veľmi cení,bol to veľmi napínavý zápas!!!Až do chvíľ keď padol 4.gól,ktorýupokojil všetkých Zvolenčanov :yahoo: :clap:
Thaaak včera to bolo vo Zvolene niečo neskutočné,krásny hokej,dobrý rozhodca a super fans na oboch stranách - to bolo super derby!!! :thumbsup:
tak dnes ma ZV úplne rozladil, toto je hanba na celý tím, prehra v KK je z kategórie sci-fi, vďaka...
ivan23 píše:tak dnes ma ZV úplne rozladil, toto je hanba na celý tím, prehra v KK je z kategórie sci-fi, vďaka...
klud niektory ludia to ocakavali napr. ja ved mi hrame dobre a Zvolen je v utlme tak jasne bolo ze u nas si pre najlepsom zoberu bod a napokon zasluzena druha domaca vyhra po sebe po TN teraz aj ZV :clap:
Zvolen hral v niektorych momentoch dobre ale nevedeli skorovat ale tych nebolo vela inak dost zmetky v obrane a problem s prechodom do utoku :lol2:
Odchod Malinského - príchod Gálika(Nitra),Murína(Zlín)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES