Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

WCQF: (1) NASHVILLE Predators ‎vs. COLORADO Avalanche (WC2)

Vyvrcholenie sezóny 2017/2018.

Postupujuci :?:

NAS
88%
22
COL
12%
3

Dva zapasy, dve prehry a ocakavany vyvoj serie pred zapasmi v Denveri. Druhy zapas mna osobne stve viac ako ten prvy. Prvy a stvrty gol domacich sme im darovali. Hlavne ten stvrty, tam nam odskocili na rozdiel dvoch golov. Fialov gol uplne smiesny..ale taky je hokej. Mozno sa nam v tretom zapase podobne poodraza puk a budeme mat stastie.

Prva lajna herne nevyrazna velku cast zapasu aj najpriek golu Nathana a vyuzitej PP 5 na 3. Musim ocenit PK domacich, pretoze tie oslabovky hrali vylozene aktivne, strasne rychlo pristupovali k hraci s pukom a nedali tak vobec cas na kratku seriu prihravok do streleckej pozicie. No a ked si clovek uvedomi, ze dokopy hraci laviny maju v PO na konte 175 zapasov a Anaheim s Pittsburghom cez 1000...tak sa to musi niekde prejavit.

Nashville v tych klucovych chvilach dokazu byt strelecky efektivni a ked im tecie do bot, tak nas zastavi Rinne...ten ich podrzal po gole na 4-3. Maju v nom oporu a mozu sa na neho spolahnut. Oni sami nam ale dovolili vratit sa do zapasu, preto to bolo az do konca zapasu napinave. Tym nechcem znizovat nas vykon, to vobec nie. Ale bolo vidiet, ze ak prepli na vyssi rychlostny level, tak nas zamkli v pasme a tocili nas a my sme nemohli pomyslat na to, udrzat sa dlhsie v utocnom pasme. Nadherne to bolo vidiet pri hre 4 na 4. Tam bolo najviac vidiet, kto na lad nastupil vyhrat a kto len dufal v individualnu kvalitu jednotlivcov. Zatial co domaci boli schopni zapojit do utoku vsetkych styroch hracov a vyzeralo to ako ich presilovka, my sme naopak utocili len v jednom ci dvoch a zvysok sa do utoku nezapojil. A ked uz sa to podarilo, tak po nepresnej strele sa domaci dostali do brejku a Arvidsson ho vyriesil paradne. :good:

Na lade ten tim posobi bez vyraznej slabiny, v branke ma istotu, ti styria beci zvladaju branit aj utocit. Kazda pätka je schopna vytvorit tlak na supera. Ak dokazu postupit Jets, tak suboj v dalsom kole medzi Predators a Jets bude ozdobou tohtorocneho PO. Tie zvysne dvojice su podla mna slabsie. Doma snad aspon jeden zapas urveme a vratime sa este na jeden zapas spät do mesta Country. Aj ked je to 2-0 na zapasy, necitim ziadne sklamanie a nemam potrebu vsetko vidiet cierne. V obrane hraju AHLkari a je to vidiet. Co uz, ja som rad aj za ten postup.
zaujimave by bolo sledovat, ako by herny prejav Nashvillu a Colorada vyzeral ak by sa vymenili brankari :wink:
No ak z prvych 2 zapasov odchadzali nasi hraci s pocitom ze “s tymto supermom sa da hrat”, tak po dnesnom zapase by sa to malo zmenit na “tento super sa da PORAZIT” :!:

ocakavania pred zaciatkom PO boli prakticky nulove a vacsina odbornikov aj laikov vratane mna ocakavala jednostrannu zalezitost zo strany preds vybavenu za 4, max. 5 zapasov. Tych 5 zapasov to stale lahko moze byt, ale tie zapasy ani nahodou nie su pre Preds nejakou prechadzkou ruzovou zahradou. Ten rozdiel medzi vitazom Presidents trophy a timom ktory do PO postupil z posledneho miesta v poslednom zapase sezony na lade nejako extra vidiet nie je. Mozno je to zo strany Preds nejake podvedome podcenenie, skusanie ci im na postup nebude stacit aj 70-80 % vykon… ale tym len pridavaju sebavedomie nasim hracom, ktori na rozdiel od Preds absolutne nemaju co stratit.
Uvidime co Preds predvedu v game4… :petrik:
Třetí zápas jsme hráli výborně :thumbsup: . Trochu se obávám, aby to nemělo stejný průběh jako třeba v sérii Jets-Wild...kdy za stavu 2:0 na zápasy pro Jets Wild doma třetí zápas jasně vyhráli a ve čtvrtém duelu nedali ani gol...Ale uvidíme, každý zápas je jiný.
Každopádně pro naše mužstvo je tato sezona bez ohledu na to jak dopadne celá série velkým úspěchem :thumbsup:
My sme na tom stale rovnako – stratit nemame co :neviem: tlak je na druhej strane.
Osobne si myslim ze Preds uz sa “zobudia” a predvedu presvedcivejsi vykon ako v predchadzajucich zapasoch, ale rad by som sa mylil :)
Přema píše:Třetí zápas jsme hráli výborně :thumbsup: . Trochu se obávám, aby to nemělo stejný průběh jako třeba v sérii Jets-Wild...kdy za stavu 2:0 na zápasy pro Jets Wild doma třetí zápas jasně vyhráli a ve čtvrtém duelu nedali ani gol...Ale uvidíme, každý zápas je jiný.
Každopádně pro naše mužstvo je tato sezona bez ohledu na to jak dopadne celá série velkým úspěchem :thumbsup:
Tak jsem to trefil naprosto přesně bohužel. Polovina zápasu a je to 0:3! Od začátku naprostá dominance Predators. Nemáme sebemenší šanci. Nashville můžeme porazit, ale ne parážet. Dnes nás zatím k ničemu nepustili... :neviem:
Nakonec jsme nebyli daleko od vyrovnání... :shock: :neviem: .
Škoda...Kluci poslední třetinu odmakali naplno, nestačilo to. Ale nemáme se za co stydět. Třeba se zadaří v Nashvillu a ještě sérii vrátíme k nám :)
Přema píše:Škoda...Kluci poslední třetinu odmakali naplno, nestačilo to. Ale nemáme se za co stydět.
Vidíte, hlupáci, přitom se to dalo jen tak vodklouzat.. :bee:
Přema píše:Nakonec jsme nebyli daleko od vyrovnání... :shock: :neviem: .
Škoda...Kluci poslední třetinu odmakali naplno, nestačilo to. Ale nemáme se za co stydět. Třeba se zadaří v Nashvillu a ještě sérii vrátíme k nám :)
Trošičku mám pocit, že v tejto sérii sme "prešli" hlavne na brankárskom poste. Tak ako písal @Tomasino, ze ich stal minulý rok postup v konferenčnom finále s Nashvillom Bernier, tak mať teraz väčšiu istotu v bráne ktohovie kde by teraz tá séria bola.
Nehovorím, že je Bernier zlý, len mu podľa mňa chýbajú tie zákroky "naviac".
Pekný zápas, Nashville začal náporom, škoda tej Mackovej tyče za stavu 0:1.
Snaha sa im nedá uprieť, dá sa na to pozerať, tešil by som sa aj na daľšiu sériu :lol2: :lol2:
Posledných 7min som už nevidel, musel som pádiť do práce, veril som, že vyrovnáme :oops:
S tym Barnierom suhlasim. Vitaz prezidentovej trofeje sa tazko poraza s uspesnostou zakrokov pod 89%... v kazdom zapase sme dostali min. 3 goly.
Okrem branky este doplacame na slabsiu efektivitu PP - zatial iba 2 goly za 4 zapasy a pritom PP sme hrali habadej, preds nie su prave disciplinovani… dat tak v PP o 2-3 goliky viac, mohol byt stav serie iny.
Naopak prijemne prekvapeny som vseobecne strelckou potenciou – po 4 zapasoch mat proti defenzivnemu powerhouse ako su Preds 13 strelenych golov je nad ocakavanie. Len je to samozrejme znegovane tym poctom inkasovanych golov…
Na tu marodku co mame (bez #1 brankara + dvoch top4 obrancov, rantanen hra so zranenim ruky) to ale nie je vobec zle, hanbit sa urcite nemame za co
Nasa cesta sa zrejme uzavrie piatym zapasom v Nashvillu. Som rad, ze sa podarilo jeden domaci zapas zvladnut a neskoncilo to po styroch zapasoch. Na to, ze oni mali o 22 bodov viac po zakladnej casti, tak ten herny rozdiel nie je tak brutalny ako mnohi ludia ocakavali. Samozrejme, ked hraci Predators prepnu na vyssi rychlostny stupen, tak okrem prvej pätky a niekedy druhej zvysne utoky zaostavaju a to dost vyrazne. Ako som uz vyssie spominal, ten rozdiel v skusenostiach je v klucovych chvilach vidiet. Zatial co Forsberg ma kvalitu v tom, ze si trufne na obrancu drzu klucu a este mu vyjde az do zakoncenia, tak nasim to tam nespadne. Girarda v prvom zapase povodil Filip pekne a to iste urobil dnes proti Siemensovi. Tam si myslim rozhodlo to, ze Siemens je hrac kvalitou AHL a nestretava sa tak s takou kvalitou. Mozno by ten zapas bol iny, ak by sa podarilo dat prvy gol...ale to su len keby a na to sa nehra. Skoda ze Nate nevyrovnal, to by nam naopak dost pomohlo. Potom prisla chyba Barrieho a druha rana. Definitvne nas zlomil ten treti gol..najprv zblokovana prihravka po konci presilovky a potom perfetkna strela na lapacku a nazdar 0-3. Som si isty, ze ak by ta strela isla na Rinneho, tak by ju schoval do lapacky. Bohuzial, nas brankar taku kvalitu nema.

Na PO nam vypadol EJ, v priebehu serie aj Girard. To su strasne tazke rany pre ten tim. Ta kvalita v tej obrane skratka nie je. V priebehu tych styroch zapasoch sa od nas niekedy aj odklonilo stastie a naopak to pomohlo Predators. Snad len okrem tretieho zapasu tu smolu mame na hokejkach my. Ale to je hokej, mozno sa nam to v buducnu v PO otoci v nas prospech. Ak si to zhrniem, tak zatial sme celkom dostojnym superom prvemu timu zapadu. Oni nas nedrvili tak ako Boston Toronto v prvych dvoch zapasoch. Ten nas tim je do buducna dobre zlozeny, hraci v najblizsiej buducnosti mozu urobit este väcsi progres a hlavne ziskat skusenosti. To sa bude v buducnu tykat hlavne obrany, tam budeme potrebovat skusenosti EJ aj Barrieho. Vedla nich nam musi vyrast Timmins, Makar aj Girard. Bol by som rad, ak by prave tito traja dokazali byt stabilnou sucastou prveho timu a patrila im buducnost. Celkom dost si slubujem od prvych dvoch kol tohtorocneho draftu. Keby sa podarilo dostat dvoch hracov do NHL, bolo by to velmi fajn.

Dostali sme sa z bahna kvalitnou robotou Sakica a hlavne aj jeho trpezlivostou. Tak dufam, ze v tomto smere bude pokracovat a neurobime nejaky panic trade ci nezmyselny podpis preplateneho veterana. Prave tieto hluposti ten tim stiahli na dno celej ligy a Colorado bolo doslova k smiechu. Teraz je ten tim postaveny na zdravych zakladoch a myslim si, ze ta ochutnavka PO v hracoch prebudi este väcsi hlad a domaci lad sa stane nasou pevnostou natrvalo.
do you believe in miracles? :yahoo:
konecne zachytal brankar (ten duchene trade vyzera cim dalej lepsie :giggle: ) prvykrat sme dokazali vyrovnat a ako bonus este aj otocit po tom ako Preds isli do vedenia... :poklona:
som rad ze nam sezonu neukoncilo toronto tym BS callom pri gole bonina. to by bolo byvalo krute.
what a resilience, what a confidence boost for game6 :thumbsup:

kto by bol byval povedal ze nasa seria bude najdlhsou na zapade? :giggle:

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :jupi: :wave: :jupi: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
“Fuckin’ Hamburglar!” :lol2: Hambac :hmm: :good:
Tak to mame za sebou… ten koniec samozrejme mohol byt aj krajsi, 0-5 nevyzera prave najlepsie, ale na velmi dobrom pocite a spokojnosti so sezonou to nic nemeni. Opat raz bolo skvele byt fanusikom Avs, opat raz mozeme byt na svoj tim hrdi… myslim ze tato sezona bez nadsazky prekonala vsetky ocakavania.
Aj samotny priebeh PO bol velmi uspokojivy – zazrak v podobe postupu sa sice nekonal, ale s vynimkou tohoto posledneho zapasu sme boli konkurencieschopni a Preds sme nic nedali zadarmo. Na druhej strane nasi mladi hraci videli kolko im este chyba k tomu aby v tom PO urobili o nieco vacsiu dieru do sveta, snad to posluzi ako motivacia zamakat na sebe do buducna este viac. Ten hlad spolu so ziskanymi skusenostami by mohli byt neocenitelne devizy do dalsich sezon.
Teraz je rad na Sakicovi aby dokazal ze sa z minulosti poucil a nedojebabral to toto leto tak ako v 2014 po predchadzajucej “miracle season”… :pray:
V prvé řadě chci poděkovat celému týmu za super zážitky v základní části a následně i v playoff :klobuk: .
Čekal jsem dnes bojovnější výkon, nevím proč jsme dnes hráli tak jak jsme hráli a Predátorům dnešní zápas strašně moc ulehčili. Ve 21. minutě bylo rozhodnuto, bohužel. Dnes jsme snad ani neměli vyloženou golovku ( nejsem si úplně jistý, pač jsem to za stavu 0:3 rychle přetáčel ke konci). Asi už to nešlo. I tak jsme ostudu neudělali a uhrát v této improvizované sestavě ze spoustou zraněných klíčových hráčů dvě krásné výhry nad Nashvillem bylo super :klobuk: .
No a co dodat k Predators? Nemyslím si, že přes Jets přejdou...A pokud ano, tak pak vypadnou. Podle mého soudu co jsem viděl to aspirant na Stanley cup rozhodně není.
Takže ještě jednou :klobuk: za letošní sezonu 2017/18.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES