Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Greenock Greenskins

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Hlinkovy konference.

Úvodní parta:
Filip Forsberg - William Karlsson - Viktor Arvidsson
Artemi Panarin - Logan Couture - Patrik Laine
James Neal - Eric Staal - Tomáš Hertl
Alex Galchenyuk - Jack Roslovic - Daniel Sprong

Victor Hedman - Colton Parayko
Zdeno Chara - Dougie Hamilton
Dmitry Orlov - Jeff Petry


Devan Dubnyk
Ben Bishop
Mike Smith

Historické pořadí:
2017 - 4
2018 - 6
2019 - 10
2020 - 11
2021 - 4
2022 - :winner1:
Chtěl jsem si tady založit vlákno, až stabilizuju sestavu. To se asi nepodaří nikdy, ale aspoň jsem vyhozením McDonagha snížil počet obránců z 9 na 8, s čímž už se dá pracovat.

Draft jsem absolvoval bez předchozích zkušeností s yahoo. To znamenalo, že jsem měl nějakou strategii, kterou se mi povedlo úspěšně splnit, aby se po pár dnech ukázalo, že kdybych tomu býval rozuměl, musel bych to draftovat jinak :) Mimojiné jsem nějak zapomněl vzít skutečné centry, takže jsem hned odepsal kolonku FW, kterou mi nemá kdo uhrát. Naopak s těmi všemi beky bych měl vyhrávat bloky.

Nicméně skončil jsem s týmem, jehož tváří by mělo být trio Victor Hedman, Artemi Panarin a Jonathan Toews.

Cílem pro sezonu je něco, co jako fanda Detroitu znám hodně dobře, tedy dostat se do play-off a tam je možné cokoliv.

V prvním kole jsem změřil síly s Říčany Phantoms a byl to pro mě šťastný match-up. Celou dobu jsem tahal za delší konec a ke konci šlo jen o to, jakým vyhraju rozdílem. Ne že by moji hráči předvedli spektakulární výkon, spíš průměrný, ale ti Andyho borci byli podprůměrní, a tak to stačilo. Navíc to vůbec nevyšlo jeho gólmanům. S výsledkem 13-5-1 jsem spokojený a štve mě jen prohra o 1 blok, zvlášť když celkově v lize byl AndyF v téhle kategorii první a já druhý.

Druhé kolo přineslo souboj s Rangers a očekával jsem první srážku s realitou a prohru. Měl jsem ale výborný začátek, kdy bodovali snad všichni, co hráli - i Slavin dal 1+1, a odskočil jsem tím zase do vedení a to jsem těsně udržel až do konce. Stačilo, aby poslední den nenastoupil Howard a měl bych jistých 13-5-1 jako minule, s Howardem v bráně naopak hrozilo i vyrovnání, kdyby mu zápas vyšel aspoň trochu slušně. Hrálo se o 4 kategorie a nakonec to skončilo 2-2 a celkově tedy 11-7-1. Můžu si rvát vlasy, že jsem nechal v sobotu Coutura na lavičce a on dal hattrick, ale to se prostě stává.

Celkově tedy 2 výhry, bilance 24-12-2 a první místo v lize. To jsem sem musel napsat, abych to měl někde uložené, to se hned tak opakovat nebude :)
Nevím, čím to je, ale můj tým má velmi silné začátky týdne. V každém týdnu včetně toho právě probíhajícího jsem se na začátku dostal do výrazného vedení, které jsem postupně ztrácel, ale udržel - to byly týdny 1 a 2, anebo neudržel a ztratil úplně jako ve třetím týdnu. Tam se přestalo dařit snad úplně všem, a tak jsem byl nakonec rád za prohru 5:11. Protože i když mě Cathy poslední den vyrovnala na zákroky, tak jsem udržel hity (o 1) a střely (o 2). Celkově byl ten týden dost nešťastný včetně mých rozhodnutí - angažování Forsberga do brány mi sice asi pomohlo vyhrát SA a neprohrát SV, ale kdybych to risknul a nechal v bráně Schneidera, který byl ještě večer LTIR a pak vychytal výhru 4:3, měl bych 7:10 a to by vypadalo přecijen líp. Samozřejmostí pak bylo to, že hned jak jsem vyhodil naprosto marného Eberleho, tak udělal 2+1 ... aspoň se s ním nebudu muset zlobit. Stejně jako s McDonaughem, který klidně ať Rangers slouží, ale mě jenom štval. Navíc při přetlaku v defenzivě a neochotě ostatních udělat rozumný trejd. Radši to budu hrát s trochu horšími hráči, kterým ale dokážu odpustit, že hrajou blbě.
4. týden a návrat na vítěznou vlnu ve velkém stylu. Nevím, jestli někdy ještě zopakuji výhru 15:3, tak si ji teď užívám. Moji hráči opět nepředvedli nic extra, ale to, co předvedli, bylo ve většině lepší, než co předvedli nestydatí opičáci. Pár kategorií jsem vyhrál o kousek (3b, 1PPG, 2PPA, 3PPP, 0,01 SH%), ale A jsem zase prohrál o 1, takže to nakonec mohlo být ještě veselejší. Zvlášť když jsem na poslední 3 zápasy měl ve hře 4 hráče a soupeř žádného, ale asistenci tam nenašli. Naopak dali 1 gól a nestříleli zbytečně moc, takže udrželi těsně i to procento střelby.
Poprvé jsem vyhrál i SO díky Schneiderovi, a tak jsem ho hned poslal výměnou pryč. Ta výměna byla tedy dohodnutá ještě před tím SO, takže to byl pro mě takový dárek na rozloučenou. Za něj a Paláta jsem získal Filipa Forsberga a Briana Elliotta. Beru to tak, že v bráně jsem se zhoršil a v poli zlepšil a získal jsem mladého ofenzivního hráče na keep. Schneider byl golman č. 3 a jeho roli Elliott dokáže převzít, ani Palát nepatřil do nejužšího jádra.
Week 5 a hodně cenná výhra nad Dannyho Seatlem. Tentokrát start nevyšel a musel jsem otáčet hodně nepříznivé skóre, ale podařilo se. Brankáři začali špatně, ale pak se Bishop s Dubnykem zbláznili a podělili se o 3 SO. G statistiky jsem vyhrál 4:3, kde 2 z těch porážek byly moje nejlepší výsledky v sezoně SV% .945 a GAA 1.58. Celkově ze všech týmů jsem byl v těchto dvou stats druhý, ale je to prd platné, když první je můj soupeř :) Danny buď zataktizoval nebo neměl čas nastavovat a celkem mu to vyšlo.
V poli se hodně zadařilo střelecky, hlavně Namestnikovovy 4 góly hodně pomohly. Vyhrál jsem i A a body. V přesilovce to ale dlouhodobě není ono a potvrdilo se to i tady - remíza a 2 prohry. Doufal jsem, že pomůže Forsberg, což dvěma A udělal, ale i tak to bylo málo.

Po čtvrtině základní části jsem se svým působením nadmíru spokojený, dokonce to stačí k průběžnému vedení. Přispěl k tomu hlavně Jaden Schwarz, kterého jsem bral na draftu za $2 jako předposledního. Podobně Toník Mantha. Toho jsme bral spíš do budoucna a hlavně pro radost, ale zatím patří k oporám. A nakonec Vladislav Namestnikov, kterého jsem vzal zadarmo z FA poté, co v útoku u Stamkose s Kucherovem vypadal dobře. A on tam vypadá dobře i nadále, včetně přesilovky. Obránci střídají lepší zápasy s horšími, stabilně se tváří snad jen Hedman, ale i něj jsem doufal ve větší přínos. Vyčnívá jen Slavin a to směrem dolů, ale zatím mu věřím. Gólmani jsou taky velkou neznámou, duo Dubnyk a Bishop mělo splňovat zadání spolehlivého brankáře v dobrém týmu. Ty výsledky jejich týmů jsem tedy čekal lepší, ale celkově nezklamali a kritizovat Dubnyka po jeho 3 po sobě následujících nulách by asi nebylo ono. Takže jen čekám, kam z té současné formy (štěstí) spadne. Snad bude lepší než na začátku sezony. Zároveň přemýšlím nad posílením pozice RW. Z FA asi žádnou trvalku nevylovím, třeba se povede zase nějaká výměna. Tu svou první výměnu jsem podle některých prohrál, tak tím spíš by to mohlo být lákadlo pro potenciální zájemce, kteří mě chtějí oškubat na další :)

A nakonec musím říct, že mi hodně ulevilo vyhození Skinnera, McDonaugha, Eberleho a Raanty. Že se většina zlepší hned, co je vyhodím, to mi bylo jasné. Ale hlavně se mi tím uvolnily ruce na krátkodobé změny v kádru podle formy nebo kalendáře, a to mě baví víc, než sledovat Islanders a doufat, že se od toho mátohy něco odrazí do brány.
Další týden = další výhra? No zase se zadařilo a zase to bylo o fous, bitvu dvou zelených jsem proti Vladimir's Team urval 10:8.

Předpoklad byl, že mě FF utluče útočnými staty a já to budu korigovat u brankářů. V bráně má totiž jen dvojici Andersen & Lehner, v útoku naopak hvězdy a navíc i dobrý matchup proti mně - tam, kde já mám Schwartze, on má Shenna. Kde mám Namestnikova, má Kucherova. Kde mám relativně produktivní dvojici obránců Hamilton+Giordano, tam má Gaudreaua. Navíc Matthews. Dopadlo to ale zcela opačně: Gólmany jsem prohrál 1:6, útočné jsem vyhrál 7:0.

Nechápu, jak mě takhle mohli sestřelit F. Andersen a Lehner, ale Andersen si střihnul 2 SO ve dvou startech a společně dokázali ve 4 zápasech uhrát víc SA i SV než moji tři golmani v 6 (SA o 1, abych nebyl naštvanej). Můžu si za to trochu i sám, že jsem se nepohlídal sobotní odpolední zápasy a nechal Elliotta na střídačce. On sice dostal 5 fíků, ale tyhle stats už jsem měl stejně ztracené ... štve mě to o to víc, že jsem si v yahoo přes den hlídal, jestli mi napíšou, kdo bude chytat. Nenapsali. Pak jsem se ale chvíli nepodíval a bylo pozdě. Ztracené dva body (na stranu druhou, kdybych ho dal do sestavy místo Bishopa, který nenastoupil od začátku, tak nevyhraju W ... takže spíš ztracených 1,5 bodu).

Naopak výhra v G,A,P,PPG,PPP a nakonec i PPA (díky povolanému žoldákovi Wagnerovi) mě moc těší a taky to nebylo o moc, takže čert vem nějaké dva body odjinud. Trochu jsem se obával, aby to po noci nebylo 3:15. Vedl jsem sice 10:8, ale soupeř měl početní přesilu. Nakonec asi rozhodla absence Matthewse.

Z mých hráčů nebyl nikdo extrémně lepší než zbytek, ale čtyřmi body potěšili stabilní Schwartz, rychle po výměně aklimatizovaný Forsberg, do formy se navracející Granlund a na výpomoc povolaný W. Karlsson z Vegas, který mi přidělal starosti, protože si nahlas řekl o to, abych si ho nějaký čas nechal. Tím se mi zase trochu změnšuje manévrovací prostor ...

Celkově tedy stále první v lize s 60%. Následuje ovšem Newark Diablos, který má ,stejně jako já, aktuální sérii 3 výher, má druhou nejlepší bilanci v lize a navíc jsme spolu nedávno měnili. Pro televizi by to byl šlágr jako prase :shock: Takže očekávám, že to vůbec nedopadne hezky a že mě i přes mírnou početní převahu sestřelí Palát se Schneiderem a dostanu pořádnou sodu.
Tak já už nevim. Fakt jsem proti Newark Diablos očekával prohru, ale ten rivarly week moje borce nějak namotivoval a oni tak předvedli neuvěřitelné představení. Z pohledu celé ligy vyhráli 7 kategorií (asistence sdíleně) a už po pátku jsem měl prakticky jistých 11 bodů včetně všech 7 ofenzivních. Hrálo se pak už hlavně o HIT, BLK, W, L a teoreticky SO. To všechno skončilo těsně, ale většinou v můj neprospěch. Konečné skóre tedy 12:6. Nebudu neskromný, 12:6 je super, ale bylo to blíž k většímu rozdílu než k menšímu. :roll: Tím zůstávám stále (senzačně) s bilancí nad 60% a v čele ligy. :oslava:

Ani nevím, koho vyzdvihnout. Z trojice nejlepších - W. Karlsson (4+2), Granlund (4+2 z toho 2+2 v PP) a už zase Schwarz (3+3) - vyzvednu Granlunda, který se tak snad rozjíždí po slabším začátku a taky ty body dal v přesilovce, kde jsem náskok na soupeře nakonec neměl tak velký (2PPG, 5PPA). A přidám k němu i Coutura, který k 3+1 přidal i 6 bloků.
Kritizovat nechci, ale v bráně se ten týden moc nepovedl. Tam bylo pozitivní jen to, že si do té brány stoupli a nechali na sebe střílet.

Když se vrátím k výměně (Forsberg + Elliott za Palát + Schneider), tak pořád jsem s ní spokojený. Těžko se odhaduje, jak by zápas dopadl, kdyby se výměna nekonala - asi bych vyhrál W, ale zase spíš prohrál BLK. Nechce se mi to ale dohledávat a dopočítávat.

Líbí se mi, jak se ty týdny v lize od sebe liší. Tentokrát jsem poprvé zažil, že jsem se ke konci víkendu vůbec nemusel zajímat o produktivitu. Takže když jsem viděl, že večer dali gól jak Arvidsson, tak i Smith, tak jsem si říkal, že dobrý, ale že mohli radši někoho sundat. Když jsem pak šel spát a chyběla třetina posledního zápasu, kde měl soupeř Pastu a Kruga, vedl jsem 12:5 a čekal, že jak se vzbudím, uvidím od obou pár bloků a hitů a bude to 11:7. Naštěstí dali jen 1+1 a překlonili tak k sobě hity z remizy, ale bloky jsem o 1 ustál. Přemýšlel jsem, jestli místo Smithe nevezmu na neděli nějakou náhradu a nakonec jsem se reozhodl, že ne. Asi škoda pro mě, protože se zamýšlenou náhradou bych vyhrál bloky i hity. Ale nevadí, třeba se mi takový krok povede v důležitějším mači.

Teď Ohlund a jeho Kosatky. Papírově by to mělo skončit tak 14:4, takže už zase očekávám prohru. Už není rivalry week, hraju proti týmu ze spodní poloviny tabulky ... a podobná zkušenost ze zápasu s Cathy.
Dnes to bude stručnější. Zase se potvrdilo, že co týden, to jiný příběh. Tentokrát to byla docela nuda - asi měl minule ten rivarly week v sobě nějakou magii, kterou ten následující týden postrádal. Nebo to bylo tím, že si mé bodové stálice vzaly volno a přestaly mi vyhrávat útočné stats. Naopak tentokrát brankáři maximálně podrželi (výhra 7:0). Celkově tedy 11:8 - trocha pachuti na tom je, protože včera to bylo 11:7 a hrálo mi pět lidí proti Ohlundovým třem. Ale PPG strhl na jeho stranu Laine a ta má pětice toho moc nepředvedla.
I v rámci celé ligy to byl ústup ze slávy. V poli jsem nevyhrál nic, něco přidali jen golmani. Pochvalu pak krom brankoviště dostane i dvojka z Busu - Panarin konečně udělal víc bodů (2+3, +-4) a stejně tak Werenski (2+1), který k tomu přidal i slušných 10 bloků a 2 hity.
V tabulce se držím stále na prvním místě a nad 60%, takže stále nad očekáváním. Následuje Rono a jeho tým nacpaný hvězdami. Mně by mohlo pomoct, že mi hráči hrají trochu častěji. Uvidíme. Měl by to být zase strhující zápas, tak snad nedostanu na budku jako teď Cathy.
Nevím, jestli nebude znít divně, když prohlásím, že výhra 14:3 byla dost šťastná, ale bylo to tak. Začátek byl v duchu minulého týdne, tedy ústup ze slávy, a po dvou dnech to vypadalo na debakl. Snažil jsem se najít aspoň něco, co bych mohl uhrát, a vzal jsem posily na hity/bloky. Středa dopadla dobře a překvapivě vyrovnala stav na 8:8 (asi), No a pak už šlo vše hladce, což bylo korunováno pátkem, kde jsem velkou početní převahu přeměnil v rozhodující trhák. Víkend už se pak dohrál a mohl jsem si dovolit vykopnout i Schenna (Luka), přestože hrál i v neděli. Co na tom tedy bylo šťastného? Ronovi už na začátku vypadli RyJo, Oshie a Schultz a nebyl schopný je nahradit. K tomu mu 3x hráli všichni 3 brankáři v jeden den (resp. jejich týmy) a on zvolil Vasilevského a Price místo Allena. Takže přišel o SO a pravděpodobně i o některou další brankářskou stat - stačilo nechat chytat Allena a benchovat Price. Ale nevim, kdo by to po minulém týdnu dělal ... já si užíval toho, že mi hráči hráli rovnoměrně a nemusel jsem benchovat snad vůbec nikoho.

Takže nakonec 14:3, prohra jen tradičně v FW, pak v SH% a nakonec těsně i v +/-.
Hvězdou týdne jednoznačně Elliot: 3W, 0L, 1.67, .954 a přes 100 SV a SA - to je víc, než bych od své golmanské trojky čekal. Potěšil i Panarin. Zklamáním týdne je pak jednoznačně dlouhodobé zranění Schwartze, zvlášť když způsobeno hráčem Detroitu :hroza: Mizerně hraje i Keith, ale to není zklamání týdne, to je zklamání minimálně měsíce.

Tabulka vypadá pořád stejně nadějně - pořád první a pořád 60%+. Jsem rád, že se prohlubuje odstup od 4. místa v divizi. Následuje trochu pauza a 4 souboje se zástupci druhé konference. Začíná REV.

Pustil jsem Slavina. Je to sice výborný a mladý bek, ale pro tuhle ligu je užitěčný prakticky jen na bloky a to je málo. Rozhodl jsem se nabídnout na výměnu Toewse. Jeho hlavní přednost FW nedokážu využít, a protože je přínosný i v jiných oblastech, mohl by někoho zaujmout. Bez pořádné protihodnoty to ale nepůjde.
Greenock Greenskins - Raw Elite Vanillas 14 : 4

To je tak, když vám to moc nejde, ale soupeři to nejde ještě víc. 8G nebo 2PPG mi obvykle k výhře nestačí, tady jo. Dokonce jsem málem vyhrál i FW - prohra 91:100 je tím nejlepším, co jsem v téhle kategorii uhrál. Spolu s tím jsem Revovi nechal hity, SA a SV - zranil se mi Cednyk a už s tím toho nešlo moc dělat. Krom toho jsem vedl v ostatních G kategoriích (krom SO) a nechtěl jsem se pouštět to žádného velkého dobrodružství. Nakonec jsem vzal Stalocka jako náhradu a pro jistotu ho ani jednou nenasadil, ale to bylo spíš jištění minima startů do budoucna.

Zranění se vůbec stalo velkým tématem. Po Schwartzovi a zmíněném Cednykovi se zranil i Couture a to už znamená ztrátu jednoho místa na soupisce. Je asi dobře, že to vyšlo na Vánoce, ale i tak z toho nijak happy nejsem.

Hvězdou týdne zůstává Elliott. Ty G stats táhne prakticky sám, jen někdo z ostatních doplní starty. Potěšilo i zlepšení Hedmana, snad se tu blýská na světlejší časy.
Zklamáním týdne jsem já, protože všichni hráči, které jsem na tenhle týden přivedl, zahráli kulový.

V tabulce na mě dotírají silně týmy v druhé skupině, což nevadí. Přesto zatím stále držím 1. místo a 63.9%, což se mi hodně líbí, když už je to půlka sezony. Následuje poslední zápas prvního kola a JKL, který teď zabodoval a snaží se odrazit k play-off pozicím. Má proti mě slušnou početní výhodu, tak snad se ode mě zas tolik neodrazí ...
Přes Vánoce jsem tomu moc nedal a moji hráči taky ne. Výsledkem byly dvě prohry 7:11. Nejdřív s JKL, který na mě nastartoval tak, že jsem už od začátku věděl, že je zle. Od debaklu mě zachránili golmani (5:1) a hlavně Bishop. Následoval AndyF, který mi vrátil porážku z prvního kola. Tam jsem to zase musel zachraňovat v poli, protože golmani i přes slušná čísla dostali 0:7. Tady musím vyzdvihnout soupeřův "push your luck" skill, protože vzal na výpomoc Sarose a získal tím 3 body (W a SO přetočil z remizy na win a SA a SV otočil úplně). Mně hodně pomohli W. Karlsson a Granlund, oba s 4+1.

Kromě vánočního útlumu mě taky začala kosit zranění. Už se tím sice opakuju, ale moje velké opory Schwartz a Forsberg jsou na IR, k nim se během těch dvou týdnů na cca týden přidali Dubnyk, Couture, Werenski a Mantha a to už je trochu moc. Tohle bych nerad opakoval. Za ty relativně těsné prohry jsem pak celkem rád. Snad aspoň takhle dopadne i současný matchup s Connorem. Je to stále souboj s druhou divizí, takže mě to tak netrápí, ale nějaká výhra by se zase hodila. Upínám se k příšímu týdnu a odvetě s Cathy, snad jí vrátím prohru z první půlky.

Připomínám, že stále nabízím Toewse. Stále nepřišla nabídka, kterou bych přijal. Chci za něj srovnatelného hráče bez ohledu na pozici, který nezískává tolik bodů za FW. Teď se navíc celkem rozjel :)
10:7 výhra proti Connorovým Rangers je jako sen. Od začátku to vypadalo na debakl a nic nenapovídalo tomu, že bych mohl vyhrát - nejlepším scénářem se jevila těsná prohra. I proto jsem se začal zaměřovat spíš na příští týden, kde jsou velké rozdíly v počtech zápasů. Ale uhaluzil jsem A o 1, udržel jsem PPG na remíze, udržel jsem bloky a překlopil hity a hlavně nasázel několik G, čímž jsem vyhrál i P a SH% a překvapení je na světě. 2-4 prohra u golmanů je vlastně ok. Tam jsem čelil velké početní převaze, co se zápasů týká, a tak jsem rád za vyhrané GAA a SV%. Proti kvartetu Bobrovsky, Smith, Howard, Ward to potěší. Narozdíl od soupeře jsem náhodou strefil brankáře, co bude fasovat, a nechal Dubnyka na lavičce proti Coloradu. Bylo to proto, že byl potvrzený jako starter pozdě, tak jsem vsadil na kolegy, kteří byli potvrzení dřív. Takže klika, žádný skill. V poli jsem pak prohrál jen PPA, PPP a tradičně FW - s tím se dá taky dobře žít.

Pochválím probuzeného Toewse (2+3; +4) a Hedmana (1+1, +3, 17 SOG, 15 HIT, 8 BLK), který se snad už konečně rozhodl přispívat tak, jak se od něj očekává. Zklamáním je naopak Arvidsson, který se oproti začátku nějak zadrhává. I když je nutné dodat, že bez jeho 4 HITů bych tu kategorii prohrál. Podobně jako bez Panarinovy asistence bych A zremizoval, takže mi jeho 0+1 vlastně nevadí.

Tímhle zápasem skončila exkurze do druhé skupiny a teď začíná boj o play-off. Začínáme s Cathy. Novým prvkem pro mě tenhle týden bude to, že hodně týmů má off week, takže bude dost málo zápasů. 1 povedený zápas tak může znamenat hodně a 1 nechytající golman ještě víc.

Na závěr tradiční pohled na tabulku. Ta série proher z konce roku mě stála hranici 60%, takže už jsem pod ní. První místo ale zatím zůstalo, takže dobrá nálada mě ani můj tým neopouští.
Greenock Greenskins - Boston Tigers 13 - 5

Asi budu vypada neskromně, ale tahle výhra je slabá a měla být výraznější. Měl jsem výraznou početní výhodu způsobenou jak mou aktivitou sehnat hráče, kteří nemají týden volna, tak i neaktivitou soupeřky v tomtéž směru a v neposlední řadě i soupeřčinými zraněními, která zabírala spoty v sestavě zdravým hráčům (Bailey, Niederreiter a na poslední zápas i Monahan). Navíc byla Cathy na hraně co se týče G startů - za Canes chytá v 2018 víc Ward, ale tentokrát dostal jen 1 zápas a zbylé 2 měl Darling, což přesně stačilo. :jn:
Takže početní výhodu jsem proměnil ve výhru ve všech statech v poli krom tradičních FW, i když teď už to bylo opravdu o prsa (69-76). A na stranu druhou v golmanech jsem dostal 2:4 a ty 2 body jsem vyhrál čistě jen na počet (SA,SV). Mrázek naopak potvrdil své letošní hrozně statistiky svým druhým SO v sezoně a bylo. Dubnyk pak mohl pomoct k výsledku 14 - 4, kde stačilo, aby vyhrál, nebo aspoň 13 - 4, kdyby neprohrál, ale on prohrál v OT. Takže 13 - 5. Ne že by za to mohl jen on ...

Golmanský stats jsou vůbec tím, co mi na lize vadí nejvíc. Zaprvé má 2-4 týpků v bráně podobný vliv na výsledek jako cca 18 lidí v poli, a zadruhé se do toho započítává spousta stats, které ten golman tolik neovlivní (W,L,SA, SV). Takže když se to sečte, tak cca čtvrtina/pětina stats je nezasloužená.

Ale zpět na pozitivní notu. Mikael Granlund 2+4, +4 (1+1PP) a hlavně Dougie Hamilton 3+2, +8, 16 SOG jsou hlavní hvězdy týdne. Granlund potvrzuje, že špatný začátek sezony je pryč. Hamilton dává naději v totéž.
V tabulce jsem zpět nad 60% a zůstávám na čele. Moji nejbližší divizní soupeři vyhráli 14:3 a 11:4, takže žádný trhák se nekonal. Ještě se však vylepšila šance na postup do play-off, protože na 4. místo je už náskok 76 bodů. A protože příští zápas hraju právě proti Sellymu, který je 4., můžu udělat definitivní krok k postupu. Nebude to ale žádná sranda, počty jsou i po pár úpravách tentokrát proti mně a týden volna má dost lidí, které nechci pouštět na waivers. Třeba Hedman, ktarý se parádně rozehrál a už je na marodce. :bitka3: Chlapi, dávejte si pozor na ta kolena ... pane Giordano, opatrně prosím, nebo dostanete flastr. :hroza:

EDIT: taky Dubnyk za tu OT prohru nedostal L, moje chyba, takže to mohlo dopadnout ještě hůř, tedy 13:6.
Výjimečně ti budu fandit a toho Sellyho vydrť! :fan: :jn: Sorry, Selly, ale chci do PO.
Tak tenhle týden mám dvě možnosti, jak začít své hodnocení, a obě jsou pozitivní.
Tak třeba: YES, konečně jsem vyhrál FW :clap:
Anebo: v neděli jsem získal nečekané body a vyhrál jsem střely o 3 a +- o 1 :wave:

Takže výsledek Greenock Greenskins - Monkeys piss 5 - 13

Týden, kde jsem si chtěl prakticky zajistit p-o, šel po celou dobu prdelí napřed. Špatně bylo snad všechno a chvíli to dokonce vypadalo, že uhraju 0. Mí hráči se rozdělili na 3 části. První část byla zraněná, druhá měla bye week a třetí hrála tužku. Bylo mi z toho zle. A asi nejen mně, protože najednou se objevilo, že je Granlund DTD kvůli nemoci. Takže to chudák taky dost prožíval, zdá se. K tomu navíc soupeřovi hráči nezářili, ale uhráli vždycky tolik, aby těsně vedli. A když se z těch mých mátohů někdo vzchopil, tak přidali taky. To bylo frustrující.
Udělal jsem několik tahů, abych zmírnil nevýhodu v zápasech, ale neměl jsem uplně šťastnou ruku. Vzal jsem Janmarka, protože mu to docela šlo, ale během 2 zápasů, co za mě hrál, vytvořil jen -2, 2FW a 3 BLK, zbytek 0 včetně SOG. Tak jsem ho vyrazil a vzal místo něj Lewise (měl i víc zápasů) no a pan z jarmarku dal v dalším zápase 2+1, z toho 1 PPG. Takže kdybych si ho nechal a vyhodil místo něj Oleksiaka (další výplň), tak jsem prohrál "jen" 7-11. Před nedělí řeším dilemma, jestli nechat chytat Elliotta proti WSH nebo ne. PHI na B2B proti WSH, Elliott poslední dobou velká díra, v ideálním případě můžu získat 1.5 bodu (když vychytá SO) a v nejhorším případě můžu 1.5 bodu ztratit (prohraje a soupeřův Gibson překlopí GAA na jeho stranu). No pravděpodobnější se zdálo to, že to s ním v bráně nedopadne dobře, tak jsem ho nechal na lávce. A oni vyhráli 2:1, Gibson dostal 5 a střídal, takže tady jsem taky ztratil bod (nechat ho hrát, bylo by to +1 pro mě, -1 pro soupeře). Takže neudělat tahy, které nevyšly, byla by to prohra 8-10. Takhle je to 5-13 a hlavně že to už je za mnou. A už aby byly za náma všechny ty šílené týdny s bye weeky a teď ASG. Teď se aspoň nemusím bát, že neudělám minimum G startů.

Těžko hledat hvězdu týdne, vyzdvihznu 3, kteříto aspoň nepodělali a společně přispěli i k historické výhře v FW: Tomáš Hertl (1+3, 39FW, William Karlsson 2+1 22FW, Timo Meier 2+1 20FW)

Tabulka říká, že už nejsem první. Na body jsem třetí, ale protože držím první plac v divizi, svítí u mě dvojka. Mí nejbližší soupeři totiž viděli, jak bídně na tom jsem, a přes víkend radši zařadili zpátečku, aby mě nepředběhli. To jsou teda hodní. Náskok na p-o se smrsknul na 60 bodů. Pořád je to dost, ale taky vím, že dokážu zázraky. Snad se mi už začnou vracet lidi, Schwartz i Forsberg už snad nebudou absentovat tak dlouho.
Tak tohle hodnocení by se dalo pojmout taky pozitivně - že jsem se oproti minulému týdnu zlepšil. Ale těžce tedy převládají negativa. 6-11 proti Dannyho Seattlu Bay je nepřijatelná porážka. Narozdíl od Dannyho se mi vyprazdňovala marodka a stejně jsem toho nedokázal využít. Dost depresivní byly hlavně přesilovky, kde jsem sice sem tam získal body, ale Danny byl pořád o chlup přede mnou, až se ke konci utrhl a krom PPG to skončilo o parník. Golmani 0-5-2 ... tady k tomu toho nemám moc co říct. Je to loterie, ve které jsem tento týden táhnul fakt blbá čísla.
Co se nových zážitků týká, tak poprvé jsem si vyzkoušel jaké to je, když se mi hráči hromadně vrací z marodky. Na jejich náhradníky jsem si už zvyknul a bylo těžké se s nimi rozloučit. Na následující týden už mám díky Forsbergovi taky jednu novinku, ale k ní až příště.
Hvězdami týdne Logan Couture a Viktor Arvidsson, oba 6 bodů. Hlavně u Arvidssona je to příjemné vzkříšení.
V tabulce se držím pořád na prvním místě v divizi, protože soupeři se přiblížili jen nepatrně, resp. hráli spolu a srovnali se za mnou se stejným odstupem. Jestli ale nezačnu něco hrát, tak ten první flek neudržím. 57 bodů náskok na p-o ale vypadá dostatečně...
Konečně výhra, i když 10-8 proti zraněními zdecimovanému týmu soupeře není žádný zázrak, zvlášť když v poli jsem moc bodů neuhrál. Nicméně poté, jak celý matchup probíhal, je jakákoliv výhra úspěchem.
Hvězdami jsou golmani - 5W 0P .947 a 1.80 1SO znamená výhru 7:0.
Na facku je Keith. Už ani nemluvím o zklamání, protože tohle předvádí pravidelně, ale už by se mohl trochu probrat nebo skončí na waivers.
No a novinkou, o které jsme psal minule, je status SUSPENDED. Forsberg dostal trest na 3 zápasy (což ve srovnání s tím, co procházelo Crosbymu, je fakt výsměch) a mě překvapilo, že musel zůstat na soupisce, protože IR+ na tohle nefunguje. No, škoda.
Celková situace je stále napjatá. V tabulce sice stále držím vedení v divizi, dokonce jsem si asi o bodík polepšil, ale pořád jsou soupeři na dostřel a pravděpodobně rozhodnou vzájemné zápasy - s Newarkem teď a s Lenochody naposledy. Tak uvidíme, moc rád bych tu skupinu vyhrál, když už ji vedu tak dlouho, a vyhnul se tak prvnímu kolu P-O.
A je to tady, první ze dvou zápasů s přímým konkurentem o první flek v divizi je za mnou. Před zápasem jsem chtěl jakoukoliv výhru nebo i neprohru, v průběhu se to pak přelévalo, takže cílem zůstávala jakákoliv výhra. A dopadlo to výhrou Greenock Greenskins 10 - 7 Newark Diablos.
Přesto zůstává trochu pachuti, protože před nedělí to bylo efektivně 12-5. Mohl jsem ztratit G (+1 a horší rozpis), mohly se zamíchat různé věci, ale na SV a SA jsem si věřil, že to uhraju. Náskok kolem 30 v každé kategorii a já v bráně Neuvirtha s Bishopem a soupeř King Henrika s Kinkaidem. Neuvirth se zranil po 3 gólech (11SV) a Lunddíra odchytal celý zápas, i když dostal 7 kousků (a připsal si tak 30 SV). V noci pak Kinkaid udělal něco kolem 40 SV a Bishop, aby ho dorovnal, dostal 3 góly ze 4 střel a šel. Takže nakonec prohra o 23 SA a 18 SV. Inu, asi když už jsem ten seriál "co je tento týden pro mě nového" začal, tak se mi pánové v bráně (+ trenéři) postarali o zajímavé pokračování. Nakonec můžu být rád, že tahle hrůzostrašná noc nezvrátila golmanské stats uplně (v tom mě aspoň soupeřův Lundqvist vyšel vstříc). Takže golmani 3:2 pro mě.
V poli jsme si rozdělili, že přesilovka je moje, 5-5 soupeře. Já pak jen ukradnul ty góly, k tomu přidal hity, bloky, střely a výhra byla na světě.
Pochválíme Dougieho Hamiltona za jeho hat-trick a celkově bilanci 4+1 (3PPG), k tomu nějaké hity a bloky a střely, potom obrozeného Toewse (1+4, zo toho 2 PPA), to je po té mizérii poslední doby pěkný přízpěvek. Nesmím zapomenout na Hedmana (0+5, z toho 4PPA) a jako Hamilton nějaké střely, bloky a hity. No a nakonec výjimečně i sebe za moje pickupy na tento týden. Floridské duo Malgin + Matheson předvedlo dohromady 4+3 (1+3 v PP), což je pro tyhle týdenní posily slušný nadprůměr.

Tabulka je pořád zbytečně těsná. Náskok na druhý flek 14 bodů, na třetí 18. P-O bych už ale měl mít zajištěné - těch 65 bodů rozdílu je sice méně, než kolik bodů je ještě ve hře (76), ale to by chtělo pěknou divočinu.
Takže teď Ohlundovy Kosatky, které jsou v boji o P-O už jen teoreticky. Cílem je udržet náskok na Ronovy Lenochody, abych si pak ve vzájemném zápase mohl dovolit i mírnou prohru.
:jupi: YES!!! :yahoo:
Normálně bych se kvůli výsledku jednoho zápasu základní části tolik nevzrušoval, ale tohle dost dobře znamená postup do p-o s bye na první kolo v kapse. Psal jsem, že cílem minulého kola bylo udržet náskok na Lenochody a to vyšlo nad očekávání. Zapomněl jsem zmínit, že to chce udržet náskok i na Diablos z Newarku, ale to se taky podařilo.
Greenock Greenskins - Kosatky : 14 - 3. Lenochodi prohráli nečekaně 5-12, Newark Diablos nakonec otočili na 10-7, což mi ve výsledku dává náskok 26 bodů na druhé Diablos a 32 na třetí Lenochody. To už bych si měl pohlídat. I když ten můj tým dokáže být pěkně škodolibý ...

Proti Kosatkám jsem měl zase výhodu víc "mangames" - hlavně v první polovině týdne. Využil jsem to k neuvěřitelnému vedení 16:0 po pátku. To beru jako svou rubriku "co jsem tento týden zažil nového", protože takový rozdíl dva dny před konce jsem ještě v svém zápase neviděl). Pak se to trochu zamotalo a já se začal obávat, aby to Ohlund v neděli ještě neotočil, protože těsných cats tam bylo dost. Naštěstí ale jeho parta neudělala skoro nic, stejně jako ta moje, a výsledek tak zůstal parádní. Dokonce jsem zase vyhrál FW. Sice o 2, ale počítá se to. Těsných cats bylo nakonec asi 11 a skoro všechny v můj prospěch, takže to srdíčko a štěstíčko se udrželo na mé straně. Uff.

Hvězdou týdne je pick-up Ryan Miller, kterého jsem musel vzít místo těch odpadlíků z Philly. Hned prví zápas udělal SO, druhý sice prohrál, ale dostal jsen jeden gól, a třetí zápas sice fasoval 5 kousků, ale to jsem už G stats neřešil a nechal ho sedět. Takže 1 SO, GAA 0,5 a SV% 98,7%, k tomu i pěkných 78 resp 77 SA a SV.

Zklamání je naopak víc, ale většinou to zachraňvali aspoň slušnými nebodobými stats, takže nebudu žádného zoufalce jmenovat. Pravdou ale je, že by mi nevadilo, kdyby si v St. Louis a Columbusu vzpomněli, co dělali na začátku sezony jinak, že vyhrávali.

Takže teď Rono a jeho vlčí Lenochodi a potom v ideálním případě týden volno a pak semifinále. :frajer:
Dnes začnu rubrikou "co bylo pro mě nového". Ještě nikdy jsem matchup tolik nevypustil - prakticky jsem jenom nastavoval active lineup a doufal, že nějaké body uhraju a Diablos nevyhrají o parník. Ti sice o parník vyhráli, ale já si uhrál krásnou prohru 7:10 a to bohatě stačilo.
Chtěl jsem tohoto volného týdne využít k sehnání posil na SF, ale nějak se nepodařilo. Takhle bezradný jsem na trhu volných hráčů ještě nebyl, což je druhá novinka do rubriky. Přispělo k tomu i Dannyho převzetí Bostonských Tigrů a vyfouknutí Gallaghera, kterého jsem měl vyhlídnutého a chtěl ho brát pár dní nato, ale to se nedá nic dělat, beru to tak, že by mi ho vzala i Cathy, kdyby hrála dál.

Matchupem samotným se zabývat nechci, vyzdvihnu jen Arvidssonových 2+5 bodů a +5 - chytil se v pravý čas. Jen by mohl ještě přidat sekundární stats. Hedman se pak dostal na první místo mezi obránci, což je přesně to, proč jsem za něj v aukci utratil balík. Nevím přesně, jak se ty žebříčky počítají, ale rozumím, že čím výš, tím líp :)

Celkově tedy po základní části 3. místo celkově s 57,4% úspěšnosti, ale hlavně 1. místo v divizi a přímý postup do semifinále. Předsezónní očekávání to tedy dost předčilo.

A můžu si dovolit zhodnotit i celou základní část. Na začátku to vypadalo, že jsem měl štěstí na match-upy, protože jsem sice sbíral vítězství, ale celkově jsem ve statistikách vůbec nevynikal - snad kromě +/-. Nakonec jsem vyhrál 5 statistik (G,P,+/-,SOG a BLK), v 10 (včetně všech brankářských) skončil v top5 a hůře jsem zůstal jen ve 4 - ano, jedna z nich jsou FW, kde ligu s přehledem uzavírám, přesto jsem v tom dokázal 2 match-upy vyhrát :)

I když byl draft, resp. aukce klíčovou součástí (nejen) této sezony, tak důležitým faktorem byly i povedené příchody z řad Free Agents. Namestnikov, Hertl a hlavně Wilda Karlssonů do týmu perfektně zapadli a předčili mnohé zamýšlené opory. Dost tak zkomplikovali moje rozhodování ohledně toho, koho si nechat do další sezony. To bude velké peklo a jsem rád, že to nemusím řešit hned. Budu se pak snažit být aktivní na přestupovém trhu a trochu tu situaci usnadnit sobě, ale i třeba někomu jinému ... ale uvidíme, k tomu potřebují být vždy aspoň 2.

Tak a teď druhý bye week po sobě, teď už ani tu sestavu řešit nemusím, a pak v plné síle na semifinále.
Dnes zhodnotím play-off + celou sezonu najednou.

Bez předchozích zkušeností s fantou jsem po draftu ani nevěděl, jestli mám dobrý tým nebo ne. Bral jsem hráče spíš citem než podle tabulek, což se někdy povedlo a někdy zase ne. Největší chybou bylo, že jsem Ohlundovi pustil Laineho, kterého jsem si před sezonou vytipoval. Bohužel jsem si taky stanovil limit $40 a nechtěl ho překročit víc než na $44. Nevšimnul jsem si, že Ohlund na další příhoz nemá, to bych ještě jednou přihodil. Škoda, takhle elitní hráči mi trochu chybí. Je pravda, že by pak můj tým vypadal jinak (chyběl by určitě Arvidsson, Couture, asi i Suter a McDonaugh), ale do budoucna by to bylo lepší.

Začalo se hrát a já se celou dobu držel nahoře. Nabral jsem super FA hráče Karlssona, Hertla a Namestnikova. Skončil jsem celkově třetí, pro potřeby p-o 2. jakožto vítěz divize. Měl jsem prakticky 2 týdny na to přivést do týmu posily na semifinále, ale nedokázal jsem najít nikoho, u nějž by se mi líbil rozpis i forma (nesnáším slovo kvalita), a nakonec jsem musel hlavně řešit náhradu za zraněného Bishopa. Lehtonen byl pryč a další jasná jednička volná nebyla. K dispozici zbývali borci z Chicaga a Montrealu a vyhrál to u mě nakonec Niemi, který má sice čísla na <>, ale v MTL mu to šlo. Takže hned jak jsem ho vzal, tak se zranil :eek2: . Naštěstí jen na chvíli.

Pak začalo SF a Rono si hned vyplácal všechny 3 addy, takže jsem věděl, že mě ničím nepřekvapí. Rozpis vypadal tak, že pravděpodobně budu mít šanci urvat SA i SV, když se na to zaměřím, tak jsem byl připravený před uzávěrkou vzít kohokoliv se zelenou fajfkou na další den. Našel jsem McElhinneyho (protože Anderson se zranil) a užuž jsem ho bral, když jsem zjistil, že už je po uzávěrce, protože v USA začal letní čas. :bitka3: Jak se pak ukázalo, tohle mě stálo postup, protože Toronto zahrálo 2 prima zápasy včetně 1SO a pro mě by to znamenalo výhru 10:8. Taky jsem chtěl vzít Anisimova, který měl pomoct s PP a měl 3 zápasy ve 4 dnech, ale tenhle add mi nakonec nechyběl, protože pán zahrál prdlačku. Nicméně musel jsem vzít jiného brankáře a vybral jsem celkem dobře Lyona z Philly, protože vyhrál a nedostal moc gólů. Lepší by bylo vzít Kinkaida, kterého jsem měl taky v hledáčku, ale narozdíl od Lyona a 4 dalších neměl u sebe zelenou fajfku. Zato ale pak vychytal SO, což jsem náležitě ocenil :hehe: Vše pak měla rozhodnout poslední noc, kde jsem se rozhodnul vzít Zajaca, aby mi pomohl v PP, místo abych si pojistil vedení v SA a SV tím, že bych vzal kohokoliv, kdo by chytal. Naopak ale riskoval ztrátu GAA, SV%, ... Věřil jsem totiž, že Bishop udrží náskok na Allena cca 6 SA a 12SV a Zajac zkusí ještě pro jistotu pomoct s PPA. No Bishop se zranil po 4 zákrocích a Zajac sice udělal 1 PPA, ale Ronovi hráči ten den asi 9, takže prohra 7-10 a boj o 3. místo.

To bych za normálních okolností hrál naplno, protože stát na bedně stojí za to i na 3. pozici, ale s Bishopem out do konce sezony (mojí) a Dubnykem s max 2 starty na to moc nebyla nálada. K tomu jsem si nechal Lyona a přibral Kinkaida a protože se oba dostali do hry jako střídající hráči hned druhý hrací den, měl jsem minimum startů zajištěné. Dokonce proháněli Reva i ve statistikách, ale ani v SV%, GAA a W to těsně nestačilo. V poli mi pak kvůli zranění vypadli postupně Rick Nash, Toews a Couture a bylo vymalováno. K tomu jsem si dovolil nastavit všechny dny předem automatickým tlačítkem a nevšiml jsem si, že mi hraje víc lidí než mám místa, takže jediný, kdo dal toho dne PPG zůstal taky jediný na benchi (Arvidsson), i když mi místo na soupisce zabíral DTD nehrající Toews :hroza: Nakonec to na výsledek vliv nemělo, ale happy jsem z toho nebyl. A korunu jsem tomu dodal poslední den, kdy jsem chtěl někoho vzít jen proto, že jsem mohl, ale i díky změně času jsem asi po roce vstával v 9.30 (mám cca 10měsíční dcerku) a pochopitelně nestihl nic.

Celkové 4. místo odpovídá mému počíná v základní části (3. místo je kousek), takže nemůžu být zklamaný. Je ale pravda, že jsem jako jeden z mála nevyhrál ani jednu sérii p-o. Teď přemýšlím, jestli se na další rok přejmenuju na Blues nebo na Capitals.

Už jsem psal v diskusi, napíšu i sem: mám zájem o 1 či víc trejdů, kdy nabídnu 2 hráče za jednoho, který se mi ale bude víc hodit. Nedotknutelých je jen pár (Hedman, Forsberg), o ostatních se můžeme bavit.

Díky všem za sezonu.
Nová sezona už začala, mé (ne)pravidelné zpravodajství z tábora zelenokožců ještě nikoliv. Tak to jdu stručně dohnat.

Offseason měla proběhnout ve znamení výměn 2 za 1, ale podařila se jen jedna. V nějakých týmech jsem nenašel nikoho, kdo by mi za tuhle směnu stál, někdo zase potřeboval měnit ve stejném poměru jako já a nakonec dva týmy měly nejasné vedení a nebyli tak k výměně moc nakloněny. Jediná výměna, kterou jsem uskutečnil s Ohlundem, mě ale potěšila, takže to celé nebylo fiasko. I když ztráta Granlunda a hlavně Werenskiho bolela, Laine to spraví. Navíc vhledem k možnosti keepování to pro mě v reálu bylo Granlund+Werenski za Laine+Hertl a to zní lépe.

Tím se dostávám ke keepování, což byla věc, nad kterou jsem si lámal hlavu asi půl roku. Keepoval bych totiž klidně 15 lidí, ale mohl jsem jen 10. Výměna pomohla, i když jsem doufal ve větší pomoc, takže jsem se musel rozloučit s Toewsem, Manthou, Schwartzem, Giordanem či Suterem. Podle začátku sezony to vypadá, že jsem nezvolil ideálně, ale věřím, že se to ještě změní. V útoku mi zůstali Laine, Forsberg, Arvidsson, Hertl, Couture a Panarin, v obraně Hedman, Parayko a Hamilton a v bráně Bishop a Dubnyk. Hertl a Parayko byli ti, u kterých jsem přemýšlel nejdéle, u Hertla rozhodla jeho univerzálnost a u Parayka věk a potenciál. A rozhodovaly trochu i sympatie. Mám představu, že keepovaná sestava v poli by mohla zůstat několik sezon prakticky beze změn, tak uvidíme.

Doplňovací draft byl takový rozporuplný. Strategii jsem měl, ale vše šlo pak nějak rychle a já se v tom trochu zamotal. Můj plán nadraftovat si v prvním kole BGA a pak někoho z mých bývalých hráčů vzal po prvním kole po Smithovi za své. Mí nejlepší bývalí hráči už byli sebráni a na Manthu jsem zapomněl. Místo toho jsem vzal vysoko Galchenyuka, protože mu v poušti věřím, a on se mi odvděčil tak, že se hned zranil. Stejně jako můj jediný homer, pan Zelený. Ke konci jsem zkusil pár riskantnějších kusů, kteří by mohli těžit z pozice v týmu anebo budou naopak zcela k ničemu. Po zkušenosti z minulé sezony mi ale nevadí mít několik lidí na odstřel hned od začátku - vloni to s tím vyhazováním bylo horší, když šlo o Skinnera, McDonaugha či Eberleho.

To nadšení z minulé sezony mě trochu opustilo, což má i pozitivní dopad - tedy že se nestává, že nemůžu dospat, abych se podíval na sestřihy a zjistil, jak ti moji borci zase zahráli. Jak se znám, zase mě to ale strhne.

V prvním kole Rono, největší favorit na titul (asi jako San Jose a Toronto dohromady). Zatím je to vyrovnané a i když to asi nevydrží, jsem rád, že jsem v polovině "týdne" stále ve hře.
Greenock Grenskins - Lenochodi Wolves 11-7
Cenná a nečekaná výhra na úvod. Psal jsem už minule, že Rona považuju za největšího favorita na titul, k tomu cítím, že můj tým ještě bude potřebovat poladit, aby dokázal hrát stabilně dobře. Takže zatím zkouším hráče a uvidím. Třeba jméno Lajoie jsem slyšel prvně až před pár dny. Třeba mi ale pomůže zacelit díru po becích, kteří mi oproti minulé sezoně chybějí.
Zpočátku jsem to viděl na partizánskou válku - ty si seber všechny ty body a PP body a vyhraj to o parník, a já ušmudlám nějaký SO, SHP nebo SV a WINS a prohraju se ctí. No ale začal jsem dotahovat G a dobře jsem si vedl i v PPG a skoro ve všech brankářských statech a i když to bylo těsné, vedení mi vydrželo až do konce. S góly jsem otočil i bloky a nechybělo moc, aby se Rono nechal dohnat i v +/-.

Ani nevím, koho vybrat jako hvězdy. V bráně všichni střídali super výkony s otřesnými, v poli to byl spíš týmový výkon. Panarin a jeho 3+4 (3PPA) je dobrým příslibem, i když ty asistence nehrály roli, Laine se uvedl sice jen 2 góly, ale oba dal v PP, takže splinil očekávání. Stejně jako vloni se pomalu rozjíždí Hedman, takže doufám, že se rozjede pořádně (jako vloni).

Mám poznámku k SHP - hned zezačátku se ukázalo, jak zvláštní tahle kategorie je. Stav byl 1:1, kdy já měl bod za super akci Hertla a Rono vyrovnal nějakou asistencí při ENG proti Buffalu které odvolalo golmana i za stavu 0:3 a dostalo čtvrtýho.

Zjistil jsem, jaký mám bordel v cizích prospektech. Už podruhé se mi stalo, že jsem addnutého hráče považoval za něčího prospekta a ono ne. Už jsem mohl mít Kasperi Kapanena a mám prd :)

Teď hapy. Když jsem si spočítal, jak bych proti němu dopadl v prvním týdnu, tak 4:14. Mám se tedy nač těšit :)
Zasloužená výhra. Gratulace. :serus:
Greenock Greenskins - San Francisco Seals 6 : 9

No a to je lepší než předpokládaných 4:14, takže prima :) ... k tomu ten zápas začal tak, že první den udělal hapy náskok skoro ve všech statech v poli, zatímco já udělal "náskok" v golmanech Bishopovou prohrou za 3 góly a sv% 0.87. Protože hapymu nechytal nikdo, bylo to vyrovnané. Ale druhý den dal hned v prvním startu SO a ve druhém mu k dalšímu chybělo několik minut, takže po druhém dni jsem hořel i tady a schylovalo se k velkému debaklu. Pak si naštěstí i jeho golmani nechali vysvětlit, že pouštět góly není ostuda, a spolu s addem Domingua jsem pár věcí zremizoval a pár vyhrál, takže v bráně bilance 3 - 1 - 2, kde jedinou prohrou pro mě byl ten SO, který zůstal osamocen. V poli jsem pak urval střely a bloky a na kole štěstí vytočil lepší +/-, takže stravitelná prohra.
Nejsem zvyklý na to, že po pár dnech už nemusím řešit body, protože mám velkou ztrátu a malý potenciál, že hodně zaboduju.. Takže si na to budu muset zvyknout anebo s tím něco udělat. Bohužel mám zatím v týmu dost členů, kteří do této kategori příliš nepřispívají.

Za minulý týden pochválím Dubnyka, jehož 2 výhry, GAA 1.0 a .970 SV% byly hlavní příčinou, že jsem golmany vyhrál. V poli pochválíme 4+1 od Logana Coutura a 2+2 od Wildy Karlssona (oba včetně PPG). Naopak pick up Conora Shearyho se příliš nepodařil a již jsme se s ním rozloučili, hodně za očekáváním zůstávají i James Neal a Dougie Hamilton, u nich se ale loučení neplánuje. Obecně vzato tak čtvrtina týmu plní očekávání, čtvrtina je převyšuje a zbylá polovina nenaplňuje. Potřeboval bych, aby se to trochu srovnalo.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS