Pravidlá, nastavenie ligy

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Hlinkovy konference.

Draft
Type: Live Auction Draft
- Každý tím má budget 200$
- Podľa náhodné zoradeného poradia budú tímy postupne nahadzovať hráčov na dražbu. Hráči sú predbežne zoradený podľa ich výkonnosti. Na nomináciu hráča do aukcie má určený tím 30 sekúnd, ak tak v časovom limite neurobí, automaticky sa nominuje najvyššie položený hráč v jeho players liste (nomination queue). Bid time limit, teda čas na predhadzovanie ponúk na hráča je 20 sekúnd.
- Každý GM má teda rovnaké právo na získanie hráča, v keeper lige sa odporúča pozerať aj do budúcnosti. Ak nejakému tímu ostanú po drafte nevyužité peniaze, prepadnú - je to teda na vás akú taktiku v aukcii zvolíte.
- Taktika je pri drafte veľmi dôležitá, preto odporúčam si dopredu pripraviť list a tiež očakávať aj určitý rytmus draftu - sú určité "vlny" kde sa hráči získavajú ťažšie alebo naopak pod ich trhovú hodnotu.
- Minimálna ponuka je nastavená na 1$, hlavne na začiatku by som Vás chcel poprosiť o zrýchlenie ponúk a nenaťahovanie času (Pre nováčikov znamená že taký Crosby alebo McDavid za 10$ nepôjdu, preto je lepšie tam rovno hádzať reálnejšie ponuky)
- V prípade že nebudete sa môcť zúčastniť osobne draftu, alebo Vás na určitú chvíľu odpojí, autopick preberá možnosť draftovania za Vás. Zo skúsenosti je pri aukciách agresívny (na začiatku draftu prihadzuje skoro všade), a rýchlo vyplýtva Vaše peniaze. Najmenej čo je v takomto prípade odporúčané urobiť, je spraviť si aspoň players list - vašich preferovaných hráčov.
- V drafte sa stretneme aj s avg a projected cost hráčov. Avg cost hráčov do aukcie pochádza z predchádzajúcich draftov, a projected cost je založená na ich predpokladanej výkonnosti/hodnoty daným Yahoo. Pre nás to slúži ako orientačný bod ceny hráčov, často sa ale stáva - najmä v keeper ligách že hráči typu McDavid túto hodnotu prekračujú.

Scoring Type: Head to head
Forwards/Defensemen Stat Categories: Goals (G), Assists (A), Points (P), Plus/Minus (+/-), Powerplay Goals (PPG), Powerplay Assists (PPA), Powerplay Points (PPP), Shots on Goal (SOG), Shooting Percentage (SH%), Faceoffs Won (FW), Hits (HIT), Blocks (BLK)
Goaltenders Stat Categories: Wins (W), Losses (L), Goals Against Average (GAA), Shots Against (SA), Saves (SV), Save Percentage (SV%), Shutouts (SHO)

- Každý týždeň sa hraje jedno ligové kolo. Každá stat zo zvolených scoring kategorií môže skončiť výhrou pre jeden z tímov, alebo remízou. Tímy bojujú v dvoch hlavných kategóriach, rozdelených na 14 hráčskych a 7 brankárskych - jednotlivé výkony hráčov v tíme sa sčítavajú v konečnú hodnotu, v prípade niektorých brankárskych ide o priemer a napríklad pri prehrách vyhráva tím s menším počtom . Na konci týždňa teda môže výsledok skončiť medzi tímom A proti tímu B 11:10 napríklad (ak nebude v žiadnej kategórii remíza). Týždenné výhry, prehry a remízy sa akumulujú do tzv. record formátu (W-L-T). Tvoj konečný rekord po všetkých kolách určuje tvoje postavenie v lige.
- U gólmanov sú dokopy nevyhnutné 4 štarty týždenne, aby boli ich výsledky platné. V prípade že sa tak nestane, automaticky Tvoj tím prehrá všetky ich stat kategórie. Preto je dobré mať minimálne 2-3 stabilné jednotky v tíme + backups.
- Taktika na ktoré kategórie a ako sa na ne zameriate je na Vás, odporúčam to ale mať rozložené aby sa nestalo že si hráčov naťaháte podľa povedzme 8 kategórií a ostatné zanedbáte. Vo výsledku by to pre váš tím mohlo skončiť v zápase 8:13 napr.

Roster Positions: C, C, C, LW, LW, LW, RW, RW, RW, D, D, D, D, D, D, G, G, BN, BN, BN, BN, BN, BN, IR, IR, IR+
- To znamená že do našich tímov budeme draftovať 3 C, 3 LW, 3 RW, 6 D, 6 hráčov na lavičku s tým že tu budú ešte potenciálne 3 voľné miesta na IR listine (listina zranených hráčov v NHL). IR + sa môže využiť ak je hráč zranený dlhodobo, ale aj DTD alebo Out (mimo tím kvôli rôznym dôvodom)
- Každý deň sa Vám počítajú stats iba za hráčov ktorí sú na postoch, nie na lavičke. Ak hráč stopercentne nastúpi v dnešnom zápase, bude pri jeho mene svietiť biela fajka v malom zelenom koliesku. Ako som spomínal nezabudnite si na lavičku nadraftovať nielen hráčov z "poľa" ale aj brankárov.

Playoff Seeding Options: Division winners awarded top playoff seeds
Playoffs: Week 21, 22 and 23 (6 teams) Note: Week 23 runs 7 days from Mar 19 to Mar 25
Playoff Tie-Breaker: Higher seed wins
Divisions: Yes (2 divisions)
Playoff Reseeding: Yes
- V Playoff víťazi svojich divízií zaujmú top playoff miesta - budú nasadení priamo do druhého kola. Ostatné tímy budu zoradené do dvojíc podľa kľúču najlepší postupujúci do playoff v základnej časti s najhorším postupujúcim do playoff po základnej časti a pod.
- Do playoff sa dostane 6 tímov, a potom z následného pavúka vzíde víťaz

Max Acquisitions for Entire Season: No maximum
Max Trades for Entire Season: No maximum
Trade End Date: February 22, 2018
Trade Review: League Votes
- V lige nie je obmedzenie na trejdy alebo posily do Vášho tímu
- Trejdovanie medzi tímami skončí 22 Februára.
- Je potrebná 1/3 GM´s aby boli prebiehajúci trejd medzi tímami (je tam určená doba na to) vetovaný.

Waiver Time: 2 days
Waiver Type: FAAB w/ Continual rolling list tiebreak
Waiver Mode: Standard
Post Draft Players: Follow Waiver Rules
Max Acquisitions per Week: 3
Weekly Deadline: Daily - Tomorrow
- Počas sezóny je možné každý týždeň pridať z UFA trhu maximálne 3 hráčov (v prípade že sa Vám zraní hráč stačí ho dať na IR a miesto bude voľné, v opačnom prípade ak si budete chcieť pridať hráča - niekoho budete musieť prepustiť)
- Ak si zoberiem z UFA trhu hráča vo štvrtok, v tíme sa mi objaví až nasledujúci deň - takže je dobré aby ste s týmto aj počítali
- Ak nejaký tím vyhodí zo svojho tímu hráča, ocitne sa na určitý čas (2 dni) na waiver listine. To znamená že ďalší tím, ktorý si ho bude chcieť zobrať tak o neho bude musieť bojovať aj s ostatnými prípadnými záujemcami. Každý manažér má počas sezóny budget 100$ na waiver. V dobe dvoch dní budú tímy musieť "vložiť do obálky" čiastku za ktorú by chceli hráča získať. Po dvoch dňoch vyššia ponuka víťazí, v prípade že budu ponuky rovnaké vyhráva tím ktorý je vyššie na rolling liste. Ak tím A je na začiatku prvý v rolling liste, po tejto akcii sa ocitne posledný, a takto sa prestriedajú všetky tímy.


Keepovanie
- Pred novou sezonou si od každého z Vás vyžiadam zoznam 12nástich keepovaných hráčov (hráčov s ktorými budete pokračovať v ďalšej sezóne a tiež zoznam prospektov ktorých si chránite aj do ďalšej sezóny). Keepovať sa bude vo formáte 10 hráči a 2 gólmani.


Prospekt Draft
- Keď skončíme normálny draft cez yahoo, bude nás čakať ešte draft prospektov. Prvý rok bude poradie náhodne vylosované, pre ďalšie ročníky budú podľa výsledkov 2 skupiny po 6 playoff a non playoff tímy, kde sa bude losovať o poradie.
- V tomto drafte sa bude jednať o hráčov ktorí nebudú draftovaní na našom hlavnom drafte (preto nečakám že mená ako Patrick a Hischier by ostali) - ďalší rok sa bude draftovať ešte pred doplňujúcim draftom - teda tam už budú top prospekty.
- Status prospekta, teda (nováčika) hráča ktorého si z UFA trhu počas sezóny nemôže stiahnuť žiaden iný tím do svojho tímu. Je len na Vás či bude v hlavnom tíme alebo bude na UFA trhu. Ak si ho stiahne tím, ktorý naňho nemá právo tak v prípade prvého previnenia bude len varovaný s tým že ho samozrejme musí okamžite dropnúť zo zostavy, v prípade druhého priestupku prichádza o 1. kolo budúcoročného prospekt draftu.
- Prospekt je hráč (draft eligible 2014-2018), ktorý musí spĺňať aspoň jednu z týchto podmienok:

a) neodohral v NHL viac než 60 zápasov
b) neodchytal v NHL viac než 30 zápasov


- Hráč stráca svoj status prospekta vždy po sezóne, ak prestal spĺňať minimálne jednu z hore napísaných podmienok. Pre hráčov v poli platí podmienka "a", pre golmanov podmienka "b" . V tomto prípade ho musí jeho tím zaradiť do zostavy 12 keepovaných hráčov, alebo o neho príde. Po sezóne sa zo zoznamom bude zasielať aj zoznam prospektov - tím sa môže prospekta aj vzdať a tým bude môcť v nasledujúcom prospekt draftu si vybrať iného.
- Vyhradzujem si právo na zmenu, prosím Vás aby ste svoje prípadné úvahy alebo nezrovnalosti písali mne do správy alebo do diskusie a nie TU!

------------------------------
1. JKL - Pavel Buchnevich - prvé napomenutie
2. Cathy - Pavel Buchnevich - prvé napomenutie
3. AndyF - Brandon Montour - prvé napomenutie.
4. Ohlund - Brandon Montour - prvé napomenutie
5. FLYERS FAN - Brandon Montour - prvé napomenutie.
6. Rono - Brandon Mountour - prvé napomenutie.
Nevím, jestli se po sezoně napomenutí maže.
Nicméně.
7. Selly - Carter Hart - první napomenutí.
Ohlund - Dylan Strome - první napomenutí
Fabregas - Ilya Samsonov - první napomenutí
Connor McDavid - Alex Nylander - první napomenutí
The Rev - Mackenzie Blackwood - první napomenutí :paperbag:
Selly - Adam Fox - první napomenutí.
Streetman - Kailer Yamamoto - první napomenutí.
Connor McDavid - Conor Garland - opakovaný prohřešek, bohužel, ztrácí první kolo příštího rookie draftu
Obrázek

Jake Oettinger
Megaton první strike.
Politování hodná chyba, která sestava jednou, max dvakrát za celou kariéru. Hluboká omluva. :klobuk:
megaton píše:
ned 07. úno 2021 11:48
Politování hodná chyba, která sestava jednou, max dvakrát za celou kariéru. Hluboká omluva. :klobuk:
Slabota ja keď som vo forme tak som schopný aj trikrat do mesiaca :hroza:
Alexandre Texier
FF první strike
megaton píše:
ned 07. úno 2021 11:48
Politování hodná chyba, která sestava jednou, max dvakrát za celou kariéru.
Magaton pomalu končí kariéru.
Norris, Streetmanův prospect.. První strike
ty jo a ja si to kontroloval, jiste nejake spiknuti a Norris byl dopsan do prospect listu az po addu. Takze tohle se do me kariery neda zapocitat
Tak znova.
Norris, Streetmanuv prospect.
FF první strike.
Chvíli jsem přemýšlel, kde s hapym hrajem bowling, ale pak mi došlo, že Sharangovich je asi prospect.
Obrázek

A to jsem ho vlastně ani nechtěl, jen jsem chtěl nahnat člověkozápasy... :hroza:
Nulujem strikes a upozorním, že hapy, čímž mu tímto děkuji, aktualizoval Prospect List, takže se můžete podivat, komu končí status prospecta.
A zauvažovat, jestli nezavedeme nějakého prospecta+, protože jinak musim keepovat Boucharda, protože ko*ot nemohl bejt ještě 2 zápasy nemocnej .
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS