Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Alaska Wolves

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

petrik píše:
stř 05. úno 2020 14:25
Zial iba takmer, hity mi usli o 1...
Jordánek zariadil :ciga:
Tak revenge za prehru 4:10 z uvodu sezony sa podarila nad ocakavanie. Najma druha polovica tyzdna vysla mojim lamam vyrazne lepsie ako Redyho squadre, po stvrtku som veril ze by som tento zapas mal vyhrat, po sobote som dufal ze sa mi v nedelu podari udrzat priebezne vedenie 10:6, nakoniec v nedelu moje lamy otocili aj kategoriu strely (po sobote Redy viedol o 9, nakoniec som vyhral o 1) a tak je z toho nakoniec presvedcive vitazstvo 11:5.

Brankarom nemam za tento tyzden co vytknut. Ale v branke sa darilo aj Redyho borcom, tak som sa pred vikendom rozhodol branit priebezne vedenie 3:2 v G stats (kategorie L, GA a SV%) a v sobotu a nedelu som nechal na benchi 2 vyhry cednikov Avs s iba 3 GA... ak by som ich bol nasadil, mohol som dorovnat aj W a celkovo v branke uhrat win 3:1, ale ten risk ze pridem o vyhru v tych 3 kategoriach kde som priebezne viedol som vyhodnotil ako privysoky... zvlast ked jedine co som mohol ziskat bolo vyrovnanie kategorie W (pripadne nejaky SO). Povedal som si ze lepsi vrabec v hrsti a uspokojil sa so spominanou vyhrou 3:2 v G stats.

No a vynimocne nemam co vytknut ani hracom v poli, prave naopak, dominantnou vyhrou 8:3 vo svojich stats ma velmi prijemne prekvapili. Nechytal som sa len v hitoch a blokoch (no surprise) a prehrali sme GWG 1:3. Spominane strely a este aj PPP som so stastim vyhral o 1, ale zvysne stats boli relativne jednoznacne v moj prospech. Ofenzivu potiahol jednoznacne Kyle Connor s bilanciou 3g+5a a 14 SOG. Connor bol bez debatky rozdielovym hracom tohto zapasu, z ostatnych hracov v matchupe nikto nedal viac ako 4b.

Jedine vrasky na tvari mi sposobili rozmahajuce sa zranenia... zrakvenych mam momentalne viacerych klucovych hracov: Hertl do konca sezony, Giordano niekolko tyzdnov, u Kadriho a Marina sa zatial nevie ako dlho budu out a do akcie sa stale nevratil ani Korpisalo – a tu je momentalne velmi otazne ci si vobec po navrate proti red hot Merzlikinsovi vybojuje naspat poziciu jednotky :nervozny:
Ojoj, tak tento tyzden mal od vydareneho daleko. Absolutny vybuch v hracskych stats (2:8),m tych 29 kanadskych bodov bolo myslim najmenej co som tuto sezonu v jednom zapase ziskal a chvalabohu za tesne vyhry aspon v PPP a SOG. Ta mizeria moze mat samozrejme suvis so znacne okliestenou zostavou v ktorej momentalne nastupujem – 6 hracov je IR / D2D / OUT a siedmeho Marina som dropol este pred zaciatkom tyzdna. Z tych 6 lazarov su 2 brankari, takze aktualne mam v branke bojaschopnu iba dvojicu Bishop-Francouz. V sobotu sa zrakvil Grubauer, ktory sa este predtym velkou mierou zasluzil o to ze aspon v G stats som ten vysledny debakel skorigoval (G stats 3:1 pre mna) no a s napatim cakam aku diagnozu dnes v jeho pripade ohlasia... :nervozny:

V tabulke napriek druhemu najhorsiemu vysledku sezony nenastali ziadne dramaticke zmeny, poprehravala aj vacsina timov co ma v tabulke nahanaju, prve 2 timy zase o kus odskocili ale to uz ani neriesim. Rysuje sa aspon celkom zaujimavy boj o PO, tak snad aspon tam bude este trochu vzrusa
no tak napr. ja sa ta este chystam v zavere ponahanat :frajer:
this just made my day:
Wed, Feb 19
The Blue Jackets moved Korpisalo to injured reserve, retroactive to Dec. 29.
He has missed the past 22 games with a knee injury.

:hahano:

zranenych mam momentalne 7 hracov, taky lazaret v time si veru nepamatam. navyse su to vsetci bud keeperi alebo hraci na hrane keepu, takze by som ich nerad dropoval.

nakoniec som sa odhodlal riesit to v posledny den pred TD vymenou Giordana za Chychruna.
Gio je tuto sezonu v porovnani s tou minulou len polovicny, na zaciatku next season bude mat 37r, asi by som ho uz nekeepoval.
Chychrun samozrejme na keep tiez nebude, ale v poslednych 10z ma 2g+5a, hrava top4 minutes vratane PP, ma aj nejake strely, hity bloky a hlavne - aspon je zdravy (klop klop), cize v najblizsich dnoch/tyzdnoch by som z neho mal mat vacsi uzitok ako zo zraneneho Giordana pre ktoreho nemam volny ani IR slot...

do timu prichadza za pick este jeden rental - B. Goodrow. ten by mal pomoct hlavne v secondary stats kde momentalne pri vsetkych tych zraneniach nie som velmi konkurencieschopny.
Lol ten Chychrun ma mrzi
Anty píše:
pát 21. úno 2020 10:20
Lol ten Chychrun ma mrzi
co mam na to akoze povedat...
:samovrazda:
Ak by to bolo nieco dlhodobejsie a musel si ho dat na FA tak som ochotny ti v off season vratit ten pick aj giordana
S jezkami sme si zopakovali remizu 7:7 z prveho vzajomneho duelu. Zachranili ma opat raz cednici, Francouz s Bishopom aj vo dvojici dokazali uhrat vyhru 4:1 v G stats. Od hracov v poli v momentalnej situacii nemozem cakat ine ako snahu o minimalizovanie strat, tento tyzden sa im to podarilo dotiahnut do konecnej remizy 7:7 vdaka haluznemu vyrovnaniu +/- stats v poslednom hranom zapase (Henrique a jeho +4 :thumbsup: ) v primarnych statistikach produktivity som tahal za kratsi koniec, ale nejakym zazrakom sa mi podarilo zabodovat v sekundarnych stats a vyhrat FW, hity aj bloky. Je to viac-menej nahodna haluz, lebo v absolutnych cislach som ani v tychto stats konkurencieschopny nebol a s vacsinou timov by som v nich bol hladko prehral, no ale v sucasnej situacii som vdacny aj za tu stipku stastia.
V tabulke stale drzim 3. miesto, aj ked prenasledovatelia mi uz dychaju na chrbat. Dolezitejsie cislo je pre mna “PO buffer“, cize naskok na prvy nepostupujuci tim – ten je aktualne 31b a kedze do konca ZC su uz len 2 zapasy, verim ze postup by mi uz ujst nemal. Ci to bude z toho tretieho alebo siesteho miesta aktualne neriesim – ak sa mi dovtedy nevrati do akcie aspon zopar zranenych klucovych hracov tak so mnou hociktory z moznych superov v prvom kole vytrie podlahu.
Zatial to vyzera ze pripraveni na navrat by uz mali byt Hronek a Korpisalo, co sice nie su ti najdolezitejsi absenteri, ale lepsie nieco ako nic.
A win and a clinch!

Vdaka vyhre 10:4 s Hollandovou armadou mame pred poslednym weekom ZC isty postup do PO. Na tretom mieste (kde su wolves nepretrzite uz 12 tyzdnov) mame aktualne naskok 11b pred Charlotte, tak snad to uz udrzime az do konca.

K samotnemu zapasu s HRA – po dlhom case zase zabrali hraci v poli. Solidne si pocitali v primarnych aj sekundarnych stats, celkovo to vyslo na vyhru 7:3 v hracskych stats. Brankari zahrali tiez solidne (Francouz :poklona: ), aj ked som im to v sobotu takmer prekaucoval posadenim Francouza, v nedelu to zachranil Korpisalo, resp. hraci Columbusu vitaznym obratom v poslednych 8 minutach zapasu proti Nucks. Vdaka tomu aj cednici svoje stats vyhrali v pomere 3:1.
Vrasky na cele mi zacina robit Bishop, tahal ma celu sezonu, ale teraz v najnevhodnejsej chvili akoby mu odchadzala forma – posledne 2 starty prehral so 4 inkasovanymi golmi a z poslednych 4 zapasoch Stars nastupil iba na 1... :nervozny: tieto posledne 2 tyzdne to uspesne kompenzoval nadpozemskymi vykonmi Francouz, ale takto tesne pred PO je to minimalne znepokojive (vzhladom na moju zavislost na kvalitnych G vykonoch)

V poslednom tyzdni ZC ma caka dunim a jeho zaklinaci, co vzhladom na postavenie v tabulke moze byt celkom lahko aj generalka na PO, kde v prvom kole realne hrozi rovnaky matchup. Takze o to to bude zaujimavejsie :box:
:panika: :scare:

Co k tomu dodat? Bezkonkurencne, ale ze fakt bezkonkurencne najhorsi tyzden sezony som si nechal na uplny zaver ZC. Iste, svojim sposobom je to ten najlepsi mozny tyzden na taky vybuch, ale optimizmom smerom k PO to cloveka rozhodne nenaplni. Ten vysledok 5:10 je vzhladom na vykony este mimoriadne lichotivy a ani by ma neprekvapilo keby bol aj dunim maximalne spokojny s tym ze mi nenalozil az tolko kolko by som si zasluzil, lebo vyssia prehra ma mohla v tabulke odsunut na 4. flek a dunim by tak prisiel o vyhodny matchup v prvom kole PO – po tomto tyzdni si urcite ovela radsej zopakuje nas vzajomny suboj ako keby mal ist proti red-hot honzissovi ktory zda sa formu nacasoval uplne idealne.

Podme si tu tohtotyzdnovu parodiu na vykon rozobrat na drobne:
V branke bilancia 2W/2L a 18 GA pri 147 SV co je ubohych 89,1 SV%. Napriek tomu to nejakym zazrakom stacilo na vyhru 3:1 v G stats, lebo dunimovi to cednici odsabotovali este viac. Francouz ktory predtym 6z po sebe vyhral a ani raz pritom neklesol pod 93,8 SV% mal odrazu z 3z iba 1W, 12GA a 84,8 SV% :roll: bishop scared the sh*t out of me ked bol na 2-3 dni DTD – nastastie sa z toho dostal a cez vikend uz chytal. Posleny W ma ale z 20. februara... :roll: korpisalo moze byt v tomto weeku uplny non-factor, busu sa uz uzdravil elvis a nehraju ziaden B2B tak je otazne kto vlastne bude chytavat, okrem toho maju dost tazkych superov... nic moc vyhliadky
Ale to nie je vobec nic v porovnani s hracmi v poli. Tam som tento tyzden utrpel 2 vyhry v nepredvidatelnych kategoriach SHP a GWG a okrem toho nic, zero, zilch, nada... v sekundarnych stats sa na dunima absolutne nechytam (ako ani na ziadneho zo zvysnych PO superov), takze v nadstavbe de facto kazdy zapas uz pred prvym buly prehravam 0:4. Zachranit to mozu iba primarne statistiky, ale tych 21b co tie moje lamy ziskali tento tyzden je vazne zly vtip. Tolko som pocas sezony zvykol mavat po strede, najneskor po stvrtku a nie ze za cely tyzden... :hahano:

Ceresnicku na tortu dodali zranenia dalsich 2 dost dolezitych hracov – out su okrem dlhodobych lazarov Hertla, Rantanena Kadriho a Grubauera najnovsie uz aj Hedman a Tatar. :samovrazda:

Karma si zo mna urobila prdel aj co sa tyka TD posil: Goodrow ktory v SJ hraval cca 21min na zapas a zbieral vsetky sekundarne stats sa par dni po tom co som ho ziskal stahoval do tampy kde zakotvil vo 4th line s IT okolo 10-12min... :hroza: aktualne by uz bol zrely aj na drop. Druha “posila“ Chychrun to vysperkoval este viac – hned ako sa dozvedel ze ku mne prestupuje sa od samej radosti zranil, neodohral za mna ani minutu a nakoniec som ho vzhladom na uz aj tak velky pocet zrakvenych hracov dropol aby som vobec mal koho postavit... som myslel ze si ho mozno po par dnoch z FA znovu stiahnem ked to bude vyzerat ze by sa uz mohol vratit do akcie, ale cepi mal ine plany :)

Toto vsetko ma samozrejme pred PO naplna vsetkym moznym len nie optimizmom. Momentalne to vidim na 2 kefy a 6th place, naozaj si neviem predstavit co by sa muselo stat aby som s touto zostavou v takejto forme dokazal byt aspon ako-tak konkurencieschopny. Inak to bola celkom vydarena sezona, ale z tohto zaveru zrejme chvilu zostane v ustach horka pachut... :(
SEZÓNA 2021


RESULTS & STANDINGS


WK1 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: TIE 8:8
WK2 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: LOSS 3:13
WK3 - vs. Charlotte Godless™ :arrow: LOSS 6:7
WK4 - vs. Big Bad Bruins :arrow: LOSS 6:9
WK5 - vs. Chugwater Chokers :arrow: WIN 10:6
WK6 - vs. Preshow Destroyers :arrow: LOSS 6:10
WK7 - vs. Holland´s Red Army :arrow: WIN 10:6
WK8 - vs. Colorado Dragons :arrow: TIE 8:8
WK9 - vs. Halifax Royals :arrow: TIE 6:6
WK10 - vs. NoBa Witchers :arrow: LOSS 7:9
WK11 - vs. Denver Blizzard :arrow: LOSS 6:9
WK12 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: LOSS 7:10

CONSOLATION PLAYOFFS:
QF: (11) Alaska Wolves vs. (10) Halifax Royals :arrow: WIN 9:6
SF: (11) Alaska Wolves vs. (8) Colorado Dragons :arrow: LOSS 3:11
9th place game: (11) Alaska Wolves vs. (12) Holland´s Red Army :arrow: ?



Obrázek


Obrázek


Obrázek



AKTUÁLNY ROSTER (28.04.2021):
(keepers in orange)


FORWARDS:
Elias PETTERSSON (C) - IR :nurses:
Mikko RANTANEN(RW)
Tomas HERTL (C, LW)
Kyle CONNOR (LW)
Pierre-Luc DUBOIS (C)
Sam REINHART (C, RW)
Andre BURAKOVSKY (LW, RW)
Rickard RAKELL (LW, RW)
Anthony CIRELLI (C)
Joel FARABEE (LW, RW)
Alex TUCH (LW, RW)
Alex KILLORN (LW, RW)
Ryan JOHANSEN (C)
Josh NORRIS (C)

DEFENSEMEN:
Victor HEDMAN
Filip HRONEK
Jared SPURGEON
Tyler MYERS
Duncan KEITH
Justin SCHULTZ
Esa LINDELL
Cody CECI


GOALIES:
Ben BISHOP - IR :nurses:
Philipp GRUBAUER
Joonas KORPISALO
Jake OETTINGER
Devan DUBNYK


IN THE SYSTEM:
Jake OETTINGER (G)
Vitali KRAVTSOV (RW)
Joel FARABEE (LW, RW)
Oliver WAHLSTROM (RW)
Jesse PULJUJARVI (RW)


TRADES:


16/03/2021:
B. Wheeler + 18th round pick :arrow: Preshow Destroyers
R. Rakell + 16th round pick :arrow: Alaska Wolves


25/03/2021:
P. Buchnevich + 22nd round pick :arrow: Silesia Ice Miners™
15th round pick :arrow: Alaska Wolves


27/03/2021:
M. Giordano + M. Weegar + 21st round pick + 23rd round pick :arrow: Colorado Dragons
J. Slavin + J. Schultz + 14th round pick + 18th round pick :arrow: Alaska Wolves


01/04/2021:
J. van Riemsdyk + 20th round pick :arrow: Silesia Ice Miners™
17th round pick :arrow: Alaska Wolves


01/04/2021:
J. Robertson + 19th round pick :arrow: Hogsmeade Hedgehogs
cond. 16th round pick* :arrow: Alaska Wolves

* falls to 17th if Hedgehogs missed PO
Caka nas skratena sezona 2021, iba 12-zapasova zakladna cast nedava takmer ziadny priestor na zavahanie a kazdy cold streak resp. strata formy moze byt fatalna. Alaska Wolves obhajuju tretie miesto z predcasne ukoncenej sezony 2019/20, ale bude to mimoriadne narocne. Tim teraz prechadza kvazi mini-retoolom, v poslednej sezone sme sa rozlucili s niekolkymi dlhodobymi stalicami (Rinne, Backstrom) a hraci co ich nahradili ani zdaleka nie su bez question markov...

Predstavenie timu:
V utoku sme keepovali sedem borcov: Pettersson, Rantanen, Wheeler, Dubois, Connor, Hertl a Reinhart. Oproti predchadzajucemu rocniku su novymi keepermi Dubois (ziskany vymenou za Backstroma) a Reinhart (nahradil medzi keepermi Domiho). Dodraftovali sme k nim dalsich 5 bustov: Cirelli, Burakovsky, DeBrusk, Lindblom a Gusev. Hlavne posledni dvaja menovani budu na extremne “short leash“ a ak hned od uvodu neoplatia nasu doveru budeme sa obzerat po lepsich alternativach. Od utocnikov ocakavame konkurencieschopnost v primarnych bodovych statistikach. Tych sekundarnych (FW, hity) sme sa dobrovolne vzdali, tam v takejto zostave konkurencieschopni urcite nebudeme.
Tato zostava IMO ma potencial, ale je zaroven aj plna otaznikov: udrzi si Wheeler aj v 34 rokoch top vykonnost? Ako poziadavka na vymenu z columbusu ovplyvni vykony Duboisa? V akom stave/forme sa po tazkom zraneni vrati Hertl? Udrzi sa u Avs Burakovsky vo formacii s MacKinnononm a Rantanenom? Atd
Ak vsetko klapne tak by to nemuselo byt zle. Ale ak nie, moze z toho byt aj megapruser...

V obrane samozrejme zostal cornerstone Hedman a miesto medzi keepermi si vybojoval nadejny Hronek. Doplnili sme ich mixom skusenych veteranov (Giordano, Keith, Spurgeon) a slubne sa ukazujucich mladikov (Marino, Bear). Vsetci by mali byt schopni zbierat body, viaceri vo svojich timoch reziruju 1st PP. Ako u utocnikov tak aj tu sme vedome odignorovali hity, v blokoch by to mohlo byt o nieco lepsie, ale urcite ani v tejto kategorii nebudeme dominovat.

V branke sme opat stavili na osvedcenu dvojicu z Colorada Grubauer-Francouz. Bez debaty od nich ocakavame ze budu tahunmi timu, nakolko od Avs sa ocakava ze budu hrat o spicu tabulky. Keepovali sme aj Korpisala, ktory ma ale v branke Columbusu vaznu konkurenciu v podobe mladeho Elvisa... ak mu nevyjde uvod sezony tak realne hrozi ze skonci iba ako dvojka, co by pre nas bola vazna komplikacia :nervozny: tou je uz beztak long-term injury tretieho keepera Bishopa, ktoreho sme v zostave nahradili veteranom Quickom a budeme dufat ze LA nebudu dostavat prilis velke kefy :nervozny: celkovo ocakavame ze na vykonoch brankarov bude stat a padat eventualny uspech nasho timu v tejto sezone, neverim ze mame realnu sancu vyhravat zapasy kde by sme prehrali v G stats...

No a este tu mame prospectov. Keepovali sme vsetkych co sme mohli, aj ked teda musim povedat ze sezony wahlstroma a kravtsova boli velkym sklamanim. :thumbsdown: Dostali vsak este poslednu sancu, rovnako ako navratilec z europy Puljujarvi. S najvacsou nadejou sa mozeme divat na Farabeeho u Flyers, ci to ale bude stacit na prepracovanie sa do nasej zostavy... uvidime. Do poolu sme doplnili brankara Stars Oettingera, ktory by mal pri zraneni Bishopa robit dvojku Khudobinovi a budeme dufat ze v horizonte 2-3 rokov by si u Stars mohol vybojovat aj post jednotky (aj ked bishop s khudobinom maju zmluvy este na 3 roky)

Celkovo mam z tejto squadry zmiesane pocity. Vidim tam perspektivu a potencial, ale zaroven na moj vkus az prilis vela “dufania“ ze veci klapnu tak ako potrebujem. Ak sa to nestane moze z toho byt rychly koniec nadeji. Dufam ze budeme aspon realne bojovat o PO, ale celkom lahko si viem predstavit aj bottom3 finish...

Tak let´s go – na uvod Jezkovia z Hogsmeade vedeni kombom Eichel-Panarin... :box: :nervozny:
Tak na uvod sezony asi spravodliva remiza s Hedgehogs 8:8. Cely tyzden to bolo tesne a v konecnom dosledku sa na mna usmialo stastie v hracskych stats (vyhra 7:4 vdaka tesnym vysledkom v G, A, P a PPP v moj prospech). naopak v brankarskych stats boli rozhodujuce 2 SO varlamova u supera a u mna zle manazerske rozhodnutia… stacilo nechat v posledny den na benchi grubauera a namiesto prehry 1:4 v G stats to mohla byt remiza 2:2 a celkova vyhra 9:6… na to sa ale historia pytat nebude, treba to hodit za hlavu a sustredit sa na dalsi match proti top favoritovi ligy Henymu a jeho Ice Miners, ktori v prvom kole rozniesli v zuboch vlanajsieho cierneho kona ligy Colorado Dragons :nervozny:
Z individualnych vykonov v prvom tyzdni potesilo najma duo z Pegu Connor/Wheeler (spolu 17b), solidne sezonu odstartovali aj Rantanen a Hertl (obaja po 7b), v obrane zatial tahaju Hedman, Hronek a Keith. Dobry dojem z brankarskych vykonov trochu pokazil posledny zapas Grubauera (2g zo 14 striel a L). naopak mizerny vstup do sezony zazivaju keeperi Pettersson (1g+1a v 7 zapasoch) a PLD (snad sa po vymene a povinnej karantene v Pegu rozbehne).
Co napisat k prehre 3:13... teda okrem vulgarizmov :D
Debakel sa zrodil hned v uvode tyzdna. Po utorku som uz prehraval 2:13, Heny mal po 2 dnoch o 10 kanadskych bodov viac a podobne na tom boli aj dalsie stats... cely zvysok tyzdna som sa potom iba snazil chytit zajaca za chvost – napr. v bodoch som nakoniec prehral “iba“ o 8, cize tych zvysnych 5 dni som uz bol ako-tak konkurencieschopny... len ten nestastny utorok som uz zvratit nedokazal :neviem:
Celkovo je uvod tejto sezony zatial dost frustrujuci. V tabulke som po 2 zapasoch na 9.mieste so stratou na PO 8 bodov. Pritom ked si pozeram statistiky, v hracskych stats som vo vacsine okolo 5.-7. miesta (okrem +/-, FW a hitov, s cim sa pocitalo) a v G stats je to este frustrujucejsie – tam som vo vsetkych stats v top6, napriek tomu mam za branku zatial iba 8 z 24 moznych bodov.
Skratka a dobre, zatial som mal solidny bad luck na supera – pre porovnanie, cepi zapisal v poslednom tyzdni vyhru 13:3, ak by bol hral so mnou tak ho porazim 10:5 :hroza:
Najhorsie je ze v dalsom tyzdni ma caka dalsi powerhouse honziss, to smrdi dalsim debaklom a to uz by bolo vzhladom k ambiciam ucasti v PO poriadne komplikovane... :nervozny:
Ani v tretom tyzdni sa vitazstvo nekonalo, napriek tesnemu vedeniu prakticky pocas celeho tyzdna je z toho s Bezboznikmi nakoniec tesna prehra 6:7. vinu musim opat hladat najma u seba, posledny add som mal vyuzit na centra a poistit si tak FW, namiesto toho som addol nemetha dufajuc ze by mi mohol pomoct otocit BLK kde som tesne stracal... :slap: samozrejme ze bloky som neotocil a naopak o FW som tesne prisiel (prehra o 4).
Cely tyzden bol ovplyvneny mnozstvom PPD zapasov, najma Avs mi skomplikovali situaciu kedze bez Grubauera mi realne hrozilo ze nedam G starty... to sa mi podarilo odvratit vcasnym addom oboch cednikov sharks, ktori nakoniec vyraznou mierou prispeli k vyhre 4:0 v G stats (paradoxne to statisticky bol v branke moj najslabsi tyzden z doterajsich 3). hraci v poli pomerne dlho drzali so superom krok, ale to bolo sposobene skor trapenim sa supera ako dobrym vykonom mojich lam. Nakoniec ale cez vikend honzisovi hraci svoje vykony vygradovali a moji samozrejme nie, coho vysledkom bola konecna prehra 2:7 v hracskych stats
Individualne musim pochvalit JVR, ten ma momentalne formu ako hrom... inak to za vela nestalo. V branke je Grubauer out aj na dalsi tyzden a korpisalo po slubnom uvode sezony v poslednych 3 zapasoch vybuchol... takze aj proti cepiho mackom este budem musiet nasadit sharks duo a dufat v zazrak.
Same sh*t, different day.
Ani v stvrom matchupe sezony sme sa vyhry nedockali, s cepiho mackami to bola prehra 6:9. o vysledku rozhodli brankari, ktori na cepiho strane od uvodu tyzdna dominovali v kvalitativnych aj kvantitativnych stats. Moje lamy ako-tak drzali krok iba v bilancii W-L, ale aj to sa nakoniec preklopilo na cepiho stranu (unho 4-2, u mna 3-3), takze od dokonaleho skore 6:0 v G stats ho delil iba chybajuci SO...
V poli to bol suboj chromeho s beznohym, na oboch stranach vyrovnane mizerne cisla :roll: nakoniec sa tu stastie usmialo viac na mna a najtesnejsim moznym sposobom som vyhral G, A, P, a +/- (to posledne otocene v moj prospech v nedelu), cepi zase rovnako najtesnejsim moznym sposobom vyhral SHP a bloky, v GWG bola remiza... Tuto rozhodovali naozaj malickosti a celkovy vysledok bol do poslednej chvile na vazkach.

Co sa nam zmenilo v tabulke? Aktualne to vyzera na delenie tabulky na silnejsiu top7 a slabsiu bottom5. kedze sme po odohrati tretiny sezony stale winless, nie je tazke domysliet si v ktorej casti sa nachadzame. Z osmeho miesta aktualne na PO stracame 20b, co uz zacina vyzerat vazne. Situacii neprospieva ani vysoky pocet zranenych a karantenovanych hracov, ale na to sa vyhovarat nechcem, viac ci menej si tym prechadzame vsetci.
V dalsom tyzdni super z tej silnejsej top7 – pan komisar osobne. Raz to uz hadam musime zlomit, tak preco nie teraz? :box:
nakoniec sa mi tych 9:6 mali :unsure: ten win dvojciferak by sa mi pocital viac, pricom dvojciferne skore bolo aj celkom realne....pri mojej celkovej bodovej biede to nakoniec skoncilo o ten ony chlp (Geno Geno rozjed se uz) a kde som si chcel podrzat bloky (tam aspon o ten jeden sme to ltt udrzali) angazovanim Z, tak ten prihodil akurat tak -2... kde som v konecnom uctovani pukol o jeden...na strane druhej Grubauer este mohol skresat, nastastie nevydalo a opät paradny G week bol rozhodujucim faktorom (proti dunimovi hned z kraja tyzdna to uz nebude tak G jednoznacne)
ta polka tabulky sa uz jaz tak crta, rozdeluje, som rad a zaroven prekvapeny, ze figurujem v tej hornej polovici, ale na tie realnejsie kontury si pockam este take dva tyzdne, kde sa nam to preklopi do druhej a zaverecnej polovice
Tak sme sa dockali a prve W je na svete. Dobry pocit je o to lepsi ze to nebola ziadna “zadarmofka“ a ani nezasluzena haluz. V mojich ociach to bola tvrdo vybojovana zasluzena vyhra a o to sladsie chuti.
Cely tyzden sme si s Chokermi nic zadarmo nedarovali, dennodenne sme sa striedali v tesnom vedeni, jeden den o 1-2 body ja, druhy den zase pan komisar. Nakoniec to dospelo do stadia ze po sobote bol stav 7:7, pricom +/- a sv% boli vyrovnane a v P super viedol o 2. to boli 3 kategorie ktore mali rozhodnut o konecnom vysledku, zvysne boli viac ci menej rozhodnute.

Nedelne finale bolo epicke – hrali sa len 4 zapasy, fantomasovi hralo 8 hracov v poli (5F + 3D) + rask v branke (musel ho nasadit lebo este nemal 4 starty) a mne hralo 7 hracov v poli (6F+1D)
Prvy vecerny zapas WSH-NJ: fantomasovi hral 1F+2D, zapisali 1g+2a. Moj jediny zastupca v zapase Severson zakontroval asistenciou a plusovym bodom 11 sekund pred koncom zapasu. Vdaka tomu plusku som sa celkovo v zapase dostal do vedenia 8:7, ale strata v P narastla na 4 body
Druhy zapas OTT-MTL: fantomasovi dvojica habs prispela iba dvomi minuskami, ja som zastupenie nemal. Priebezny stav yahoo zapasu zostal 8:7 pre mna, v +/- som viedol uz o 3, v P prehraval o 4. fantomasovi zostavali v hre 3 utocnici + rask. Mne este 6 utocnikov.
Treti, predposledny zapas – BOS-PHI na jazere Tahoe: pochopitelne tu ma primarne zaujimal vykon raska, potreboval som aby mal v zapase sv% pod 91%. v poli sme obaja mali hracov flyers – fantomas hayesa, ja jvr + farabeeho. Prva tretina pre mna vyzerala velmi nadejne, rask dostal 2g z 11 striel, moji hraci pri nich mali 1g+2a, hayes u supera 0+1. v tretej pridal jvr este dalsi gol do raskovej siete (s hayesovou asistenciou), cim mi definitivne vyhral kategoriu sv%. Prisiel som vsak o naskok v +/-, kde to bolo zase vyrovnane. Priebezny stav yahoo zapasu stale 8:7 pre mna, v P som stracal 2 body, +/- bolo vyrovnane. Bolo jasne ze horsie ako remizou to uz pre mna neskonci
Posledny zapas – VAN-WPG. Fantomasovi hrali ehlers + jt miller. U mna nastupila uderka pettersson, wheeler, connor a na poslednu chvilu z IR aktivovany dubois. Po prvej tretine 2:0 pre nucks, pettersson gol, miller acko. V druhej znizil dubois s asistenciou wheelera, cim v yahoo zapase vyrovnali kategoriu P a upravili priebezny stav na 8:6 pre mna. V tretej jets otocili aj zasluhou asistencii wheelera, duboisa ale aj ehlersa. V P som bol zraru vo vedeni o 1 a v +/- tiez! Priebezny stav v yahoo 10:6 – piskaj koniec! Ale samozrejme sa to este zramatizovalo. V poslednej minute petterson vyrovnal, samozrejme s millerovym ackom. Priebezny stav sa nezmenil, ale predlzenie predstavovalo potencialnu hrozbu... nastastie ju rychlo zazehnal dubois aj s wheelerovym ackom. Konecny stav 10:6, P aj +/- nakoniec s “bezpecnym“ 3-bodovym naskokom... :clap: :ciga: ako X-factor sa ukazalo byt aktivovanie duboisa z IR na poslednu chvilu, prispel presne tymi rozdielovymi tromi bodmi :good:

Naozaj tomuto tyzdnu tazko nieco vytknut, bol to cisty team effort, az 10 hracov v poli malo minimalne 3 kanadske body, 45 bodov za 14g+31a je jednoznacnym tohtosezonnym maximom ainec. super zdatne kontroval, takze v hracskych stats z toho bola vyhra “iba“ o 1 bod 6:5. brankari nastastie za hracmi v poli v nicom nezaostavali, svoje stats vyhrali 4:1. tu mal fantomas aj kus smoly, na zaciatku tyzdna sa zdalo ze by mal mat bez problemov 6-7 startov, nakoniec bol rad aj za 4 ktore navyse neboli nijak extra kvalitne...
V tabulke sa nic zasadne nezmenilo, strata na PO sa trosku znizila, ale stale sme veeelmi daleko... ale nejako zacat treba. Teraz sa musime pokusit nadviazat na dobry vykon v dalsom tyzdni proti dalsiemu superovi z hornej casti tabulky – Antyho Preshowu... :box:
Tyzden ako na hojdacke. Po utorku som prehraval 3:12 ci ako a len som dufal v co najmensi debakel... v sobotu vecer som uz viedol 9:7 a neveril som vlastnym ociam... aby som nakoniec prehral 6:10, co by vzhladom na ten priebezny stav po utorku asi mohlo byt aj OK, ale zase nechybalo az tak vela a mohlo to dopadnut podstatne lepsie... v konecnom dosledku prevlada asi skor to sklamanie :(
Priciny prehry su zjavne na prvy pohlad – taky naklep v G stats si veru davno nepamatam. Prehra v G stats bola de facto jasna uz po spominanom utorku a potom sa to kazdym dnom len zhorsovalo... nakoniec u mna 1W-5L-25GA-88.5sv% a u supera 4W-0L-6GA-95.2sv%-1SO... vysledna prehra 1-5 v G stats (asponze som mal viac SV) sposobuje ten rozdiel v konecnom vysledku matchupu..
Hraci v poli boli opat konkurencieschopni, druhy tyzden po sebe 45 kanadskych bodov urcite potesilo, aj zvrat v +/- kde som po utorku prehraval o 6 a nakoniec vyhral o 18 :sok: klasicky nepodrzali sekundarne stats, FW a hity su automaticky L, strely som prehral tesne a v blokoch bola nakoniec plichta – dvaja obrancovia ktorych som addol na nedelu aby mi tu pomohli udrzat vedenie dali dokopy 1 BLK :hroza:
V tabulke sa pomaly ale isto prepadavame na dno – aktualne po polovici sezony delene 10. miesto s 18 bodovou stratou na PO... musel by prist maly zazrak aby sa to este zvratilo alebo aspon zdramatizovalo... uvidime.
Tento tyzden suboj titanov s aktualne poslednou cervenou armadou :box:
proti dead last cervenej armade sa zadaril "povinny" druhy win v sezone, opat so skore 10:6. bez mucenia sa priznam ze som pocas tyzdna dufal v trosicku lepsie skore, po stvrtku napr. bolo este 12:5... ale nani mal dobry finish, presvedcivo otocil asistencie aj PPP, dorovnal W u cednikov, s prehladom udrzal GA aj SV%. mne sa zase podarilo addmi 2 obrancov na spolu 4 vikendove zapasy vyhrat hity a bloky.

treti tyzden po sebe mi utesene fungovala ofenziva - 22g a 48p su moje tohtosezonne maxima. hracov v poli musim celkovo pochvalit, vyhrali svoje stats 8:3. cednici sa vramci svojich moznosti snazili, bilancia 5W-3L, 199SV a 1SO ale stacila iba na tesnu prehru 2:3. naniho snehuliaci chytili formu v pravy cas...

tabulka sa nam sympaticky zamotava a aktualne to vyzera na zaujimavy boj o PO. medzi 4. Charlotte a 11. Denverom je aktualne iba hratelnych 21 bodov... my sme aktualne na 9. fleku na PO stracame 11b. dalsi tyzden si to rozdame s priamym superom v boji o PO, Colorado Dragons, ktorym veru z minulosti mame co vracat... :box:
Ja som sa práveže nevedel dočkať na obľúbeného súpera, aby som ešte udržal šancu na play-off :buchac:

Dúfam, že ofenzíva si udrží výkonnosť a zopakuje minulotýždňových 59 bodov :lol2:
S Dragons zmierliva remiza 8:8. Vzhladom na priebeh ked to este po stvrtku vyzeralo na vysoku prehru, to nie je najhorsie. Ale zaroven mi tento vysledok ani nic neriesi vzhladom k boju o PO... stratu na posledny PO flek som sice trosicku stiahol (aktualne 8b), ale timov co si na ten flek mozu robit zalusk je 4 kola pred koncom stale vela (prakticky vsetci okrem Red Army). O to zaujimavejsi by mohol byt zaver ZC – a tak to ma byt :petrik:
Pozitiva aktualnej tabulkovej situacie:
1) Posledne 4 kola hram proti priamym superom v boji o PO (Royals, Witchers, Blizzard, Hedgehogs), takze sa da povedat ze to mam vsetko vo vlastnych rukach. Pripadny postup si mozem uhrat sam
2) Ofenzivne sa po slabom zaciatku moji hraci celkom solidne rozbehli. Aktualne taham snuru 4 tyzdnov so 40+ kanadskymi bodmi. Ak mam mat nejaku sancu na PO, potrebujem aby si to udrzali a pridali sa k nim aj cednici

K zapasu s Coloradom – superovi brankari sa proti mne tradicne odtrhli z retaze (bilancia 5W-0L)... mne zacal grubauer prehrou a tromi inkasovanymi golmi zo 14 striel... :slap: nastastie to vo zvysku tyzdna vykompenzoval, pridal aj SO a vdaka GA, SV% a spominanemu SO som v branke uhral remizu 3:3. mohlo byt aj 4:2 pre mna, cez vikend moji cednici ziarili s 87 SV a iba 3 GA... ale ziarili iba na benchi. Nechcel som riskovat stratu GA a SV% kvoli hypotetickej sanci na otocenie SV – nakoniec sa ukazalo ze risk by bol v tomto pripade byval ziskom. Shit happens
Hraci v poli potvrdili zlepsenu formu co sa produktivity tyka, ako som uz spominal zaznamenali stvrty tyzden v rade so 40+ kanadskymi bodmi. Trochu surrealisticky pri tom posobi fakt ze najproduktivnejsimi hracmi tohto tyzdna boli u mna... wait for it... kanonieri Filip Hronek a MacKenzie Weegar s identickou bilanciou 0g+5a (v celom doterajsom priebehu sezony mali pred tymto tyzdnom 10 resp. 11 bodov :giggle: ). Joe si zase vsetko vynahradil v sekundarnych stats, +/-, strely, FW, hity aj bloky boli od zaciatku tyzdna jasne v jeho rezii (as expected). Celkovo sme si hracske stats splitli 5:5 (SHP ktory by priklonil misky vah na jednu ci druhu stranu sa ani u jedneho z nas nekonal)
petrik píše:
pon 15. bře 2021 10:42
K zapasu s Coloradom – superovi brankari sa proti mne tradicne odtrhli z retaze (bilancia 5W-0L
:nono:

To nie je odtrhnutie z reťaze, keď si pozrieš čísla mojich cedníkov, tak teraz mali ešte slabý týždeň, Caps dostávali veľa gólov :(
mne skor ide o to ze okrem zapasu s fantomasom prakticky vo vsetkych zapasoch superovi brankari chytaju jak roy s brodeurom a haskom dokopy...
posledne 3 tyzdne mali brankari mojich superov proti mne dokopy 14W- 1L :hahano:
to je na maslu
170 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS