Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Alaska Wolves

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

ALASKA WOLVES
Anchorage, Alaska

GM: petrik

PRIMARY LOGO:
Obrázek

SECONDARY LOGO:
Obrázek

MOTTO: Hockey under the Midnight Sun!


JERSEYS:

Obrázek Obrázek
Obrázek



HISTORY:
1st season – 2014/15: regular season 5th place; playoffs 2nd place :winner2:
2nd season – 2015/16: regular season 6th place; playoffs 4th place
3rd season – 2016/17: regular season 11th place; missed playoffs (consolation bracket 12th place) :paperbag:
4th season – 2017/18: regular season 2nd place; playoffs 2nd place :winner2:
5th season – 2018/19: regular season 3rd place; playoffs 3rd place :winner3:
6th season – 2019/20: regular season 3rd place; playoffs cancelled :winner3:
7th season – 2021: regular season 11th place; missed playoffs (consolation bracket 10th place) :paperbag:
8th season – 2021/22: regular season 7th place; missed playoffs (consolation bracket 7th place)
9th season – 2022/23: regular season 3rd place; playoffs 5th place
10th season – 2023/24: regular season 5th place; playoffs 6th place
SEZONA 2019/20


RESULTS & STANDINGS


WK1 - vs. Chugwater Chokers :arrow: WIN 8:7
WK2 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: WIN 10:6
WK3 - vs. Big Bad Bruins :arrow: WIN 12:5
WK4 - vs. Charlotte Godless™ :arrow: WIN 9:6
WK5 - vs. Colorado Dragons :arrow: WIN 8:7
WK6 - vs. Denver Blizzard :arrow: LOSS 4:10
WK7 - vs. Halifax Royals :arrow: TIE 8:8
WK8 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: TIE 7:7
WK9 - vs. Holland´s Red Army :arrow: WIN 8:7
WK10 - vs. NoBa Witchers :arrow: WIN 9:6
WK11 - vs. Preshow Destroyers :arrow: WIN 11:6
WK12 - vs. Chugwater Chokers :arrow: LOSS 6:8
WK13 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: TIE 7:7
WK14 - vs. Big Bad Bruins :arrow: TIE 7:7
WK15 - vs. Charlotte Godless™ :arrow: WIN 7:6
WK16 - vs. Colorado Dragons :arrow: LOSS 7:9
WK17 - vs. Denver Blizzard :arrow: WIN 11:5
WK18 - vs. Halifax Royals :arrow: LOSS 5:9
WK19 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: TIE 7:7
WK20 - vs. Holland´s Red Army :arrow: WIN 10:4
WK21 - vs. NoBa Witchers :arrow: LOSS 5:10

Obrázek


Obrázek


Obrázek


AKTUÁLNY ROSTER (09.03.2020):
(keepers in orange)


FORWARDS:
Elias PETTERSSON (C)
Mikko RANTANEN (RW) - IR
Blake WHEELER (C, RW)
Tomas HERTL (C, LW) - IR
Kyle CONNOR (LW)
Max DOMI (C, LW)
Nazem KADRI (C) - IR
Sam RAINHART (C, RW)
Tomas TATAR (LW, RW)
Jake DeBRUSK (LW, RW)
Pierre-Luc DUBOIS (C)
Adam HENRIQUE (C, LW)
Barclay GOODROW (C, LW, RW)
Robert THOMAS (C, RW)
Tyson JOST (C, LW)


DEFENSEMEN:
Victor HEDMAN
Jared SPURGEON
Jaccob SLAVIN
Filip HRONEK
Dmitry ORLOV
Ethan BEAR
Mike REILLY


GOALIES:
Ben BISHOP
Philipp GRUBAUER
Joonas KORPISALO
Pavel FRANCOUZ


IN THE SYSTEM:
Vitali KRAVTSOV
(RW)
Joel FARABEE (LW)
Oliver WAHLSTROM (RW)
Robert THOMAS (C, RW)
Jesse PULJUJARVI (RW)


TRADES:


7.11.2019 with Halifax Royals
:minus: Brady SKJEI (D) + 18th round pick 2020
:plus: Jared SPURGEON (D) + 20th round pick 2020


6.12.2019 with Chugwater Chokers
:minus: Pekka RINNE (G) + Christian DVORAK (C, LW)
:plus: Joonas KORPISALO (G) + Jake DeBRUSK (LW, RW)


15.1.2020 with Hogsmeade Hedgehogs
:minus: Hampus LINDHOLM (D) + 17th round pick 2020
:plus: Jaccob SLAVIN (D) + 19th round pick 2020


5.2.2020 with Holland´s Red Army
:minus: Niclas BACKSTROM (C) + 19th round pick 2020
:plus: Pierre-Luc DUBOIS (C) + 23th round pick 2020


21.2.2020 with Halifax Royals
:minus: 19th round pick 2020 (from Hogsmeade Hedgehogs)
:plus: Barclay GOODROW (C, LW, RW) + 21st round pick 2020


21.2.2020 with Preshow Destroyers
:minus: Mark GIORDANO (D) + 20th round pick 2020
:plus: Jacob CHYCHRUN (D) + 21st round pick 2020
uvodny tyzden taky "so-so" - neurazi, ale ani ziadne dovody na oslavy.
tesnu vyhru 8-7 nad garyho chokermi zariadili hlavne cednici (4-1), hraci v poli sa im to vsemozne snazili sabotovat ale nakoniec to stacilo na to aby sme sezonu odstartovali na vitaznej vlnke.

z individualnych vykonov som samozrejme spokojny s cednikmi, aj ked aj tam su rezervy (looking at you Bishop).
z hracov v poli nikto vyrazne nevycnieval, 6 utocnikov malo aspon 5b, za ocakavaniami najviac zaostaval Hertl ktory dlho zbieral len minusky a az v poslednom zapase dal prve 2b v sezone (neviem ci to bude nahoda ze ma v matchupe proti Garymu najviac sklamal prave hrac Sharks :hmm: )

pokracujem v hladani optimalnej zostavy utocnikov. v time som postupne bez uspechu skusil Panika a Noseka, osvedcil sa FA pickup Johansson, najnovsie hladam nahradu za nepresvedciveho Zacha Pariseho, sancu dostane Ilya Mikheyev z Toronta.
S druhym tyzdnom uz podstatne vacsia spokojnost :yes: dvojciferna vyhra nad jednym z tradicnych favoritov ligy Henym ma svoju cenu.
Hraci v poli si vzali k srdcu vycitky ktore som im adresoval po prvom tyzdni a v tomto druhom zabrali naplno. 50b bolo suverenne najviac v celej lige, 33 asistencii bolo viac ako mali niektore timy bodov... chudak Heny by so 43b vacsinu ostatnych timov s prstom v nose porazil, yahoo je niekedy krute... :moj:
Ofenzivne pridely boli opat pekne rovnomerne rozdelene, 5 utocnikov malo aspon 4 kanadske body, dalsich 5 hracov vratane obrancov malo po 3b... achilovou patou budu v tejto sezone podla vsetkeho secondary stats, ale s tym sa viac-menej pocitalo uz pred sezonou. Brankari si uhrali solidny standard, vyhrali svoje stats 3-2
Bez bodu zostali v tomto tyzdni 3 hraci, okrem obrancov hroneka a hanifina prekvapivo aj jedna z hlavnych hviezd timu wheeler, ktory tymto prebera od hertla cestny titul choker tyzdna :giggle:


Posledna akvizicia mikheyev v 3 zapasoch vyprodukoval 1g+1a a 11 striel, cim si vysluzil sancu aj v dalsom tyzdni, do ktoreho nastupime v rovnakej zostave bezo zmien.

V dalsom tyzdni nas cakaju cepiho mackovia, ktorym uvod sezony nevysiel uplne podla predstav a stale su bez vitazstva, takze budu urcite o to viac motivovany uhrat co najlepsi vysledok :box:
Tabulka je hned od uvodu pekne nahustena, rozdiel medzi 1. a 6. miestom su iba 3b :sok: That´s the way I like it! :cool:
3rd week = 3rd win a ako bonus priebezne prve miesto v tabulke :!: :cool:

Na cepiho mackoch si pochutnali najma moji brankari, ktori dali full-house (6-0-0) a celkovo v sezone su zatial mojou najvacsou oporou s bilanciou 13-3-2. V trojici tak uhrali takmer 45% vsetkych mojich doterajsich bodov.
Hraci v poli zacali tyzden velmi vlazne, ale potom svoje vykony pekne gradovali a nakoniec vo svojich stats uhrali aspon tesnu vyhru 6-5. Individualne znovu nikto vyrazne nevycnieval, zato 9 hracov malo 3+ kanadske body. Druhy tyzden po sebe bez bodu zaznamenal wheeler, ktory tym obhajil titul choker tyzdna. Snad ten slump cim skor prelomi.

V tretom tyzdni sme zaznamenali aj prve zraneniami vynutene hracske straty – najskor Rantanena nahradil Tyler Johnson, ktory dal v 2 zapasoch 1g+1a, 6 sog a hrava PP, co na FA pickup nie je najhorsie a dostane sancu aj v dalsom tyzdni. Na konci tyzdna vypadol aj Lindholm, ktory mal zatial velmi solidny start sezony, zbiera Acka aj bloky a dokonca ma 2 SHP. Nahradit sa ho pokusi Anton Stralman.

Vysledkovo zatial velmi vydareny uvod sezony, aj ked herne sa zas az tak strasne dominantne necitim (co potvrdzuju aj statistiky) a tu priebeznu prvu priecku povazujem skor za akusi zhodu stastnych nahod. Zrkadlo mi v najblizsom zapase v slagri kola nastavia bezbozny McJesus (LOL) a spol. zo Charlotte, ktori su na tom da sa povedat presne naopak ako ja – statisticky podstatne dominantnejsi, ale tabulkovo zatial “len“ stvrti... tak uvidime. Zrejme budem opat potrebovat heroicky vykon cednikov a ani ten nemusi na dobry vysledok stacit :nervozny:
Streak is alive!

Pred zapasom proti Charlotte som nemal velke oci, takto pred tyzdnom som pisal ze na dobry vysledok mi nemusi stacit ani heroicky vykon cednikov. Nakoniec sa vsetky papierove predpoklady prevratili naruby a absolutne nic nedopadlo tak ako som ocakaval (okrem statistiky +/- :giggle: ). V plnej parade sa predviedla ta zvratena krasa nevyspytatelnosti tejto hry.

No ale pekne po poriadku. Cednici, do ktorych som vkladal prakticky vsetky svoje nadeje na dobry vysledok, mi tento tyzden celkom vybuchli. Statisticky to nebol vybuch v pravom zmysle slova, ale vysledkovo to stacilo iba na bilanciu 1-4-1, co je u mna bezkonkurencne najslabsi brankarsky pocin v tejto sezone. Chlieb sa lamal v poslednych 10-minutovkach 3-4 NHL zapasov – najskor vo vzajomnom suboji Grubauer vs. Bobor Avs v poslednych 10min neudrzali vedenie 3:1 a prehrali 3:4pp. O par dni neskor Preds s Rinnem v branke v zavere zapasu neudrzali vedenie 4:2 s flames a prehrali 5:6pp. No a v sobotu Bobor vychytal nulu cim vyrovnal statistiku SO, naopak moj Bishop prisiel o SO necele 4min pred koncom... tychto par zapasov rozhodlo o vyssie spominanom nelichotivom konecnom vysledku brankarskych stats.

No ale vsetko to bohato vynahradili hraci v poli. Aj ked paradoxne individualne vykony jednotlivych hracov boli objektivne slabsie ako v predchadzajucich tyzdnoch, stacilo to na dominantnu vyhru v hracskych stats 8-2-1. Ak boli ofenzivne pridely v predchadzajucich tyzdnoch rozdelene medzi mojimi hracmi cca rovnomerne, tak tento tyzden mal u mna jasneho krala menom Elias Pettersson s bilanciou 3g+6a :klobuk: Okrem neho uz ziaden dalsi hrac nezaznamenal viac ako 3b. Nejakym zazrakom vsak rovnaka kriza postihla aj elitnych hracov supera, ked z hviezdnej ofenzivnej zostavy 3b hranicu prekonal iba Gaudreau s bilanciou 0g+4a.
V doterajsom priebehu sezony nazbieral tim Charlotte viac G, A, P, PPP, SOG, HIT, BLK ako my, napriek tomu sme nejakym zazrakom v tomto tyzdni vsetky tieto stats vyhrali :sok: do you believe in miracles? :D

Celkova vyhra 9:6 nas dokonca udrzala aj na priebeznom (uz delenom) prvom mieste v tabulke! :cool:

Z pohladu zostavy to bol tyzden divokych zmien v nasej obrane. V snahe (nakoniec uspesnej) zvysit sancu na uspech v kategoriach HIT a BLK sme v time postupne prestriedali niekolkych obrancov (Stralman / Holden / Hamonic / Nemeth) a netrpezlivo cakame na uzdravenie Hedmana ktore dufajme situaciu v obrane opat zastabilizuje.

V dalsom tyzdni skrizime hokejky s nie prave oblubenym superom – drakmi z Colorada. V minulej sezone sa nam proti nim absolutne nedarilo, prelomime konecne draciu kliatbu? :box:
Dracia kliatba zlomena! (s odretymi usami)

Colorado sice v nedelu predviedlo zdrvujuci finis, ktorym “jasny“ zapas s priebeznym vedenim 12:4 po sobote este setsakramentsky zdramatizovali, tesnu vyhru 8:7 a tym aj “cistu sezonnu skorekartu“ sme ale predsa len udrzali. V tabulke nas ale predskocili ladovi banici zo Silesie, aktualne sme teda druhi so 4b stratou na lidra.
Tyzden poznacilo zranenie Grubauera, ktore nas postavilo pred dilemu ci ho nahradit inym cednikom alebo sa radsej pokusit posilnit hracske stats... vybrali sme si moznost B, pri spatnom pohlade sme mozno mali siahnut po Francouzovi co by nam bolo vyhralo kategoriu W. But whatever, v branke sme aj v oslabeni uhrali vyhru 3:2 no a hraci v poli vo svojich kategoriach uhrali zasa remizu 5:5. Povodne aj tu bola vyhra 5:4, ale buchnevichovi dodatocne zmenili G na A vdaka comu bola z povodnej remizy v G prehra :roll: shit happens
Z individualnych vykonov potesili Hertl (3g+3a, +3, 30FW) a Buchnevich (0g+5a), naopak jalovy bol Ilya Mikheyev (0+0, -3), ktory si po slubnom uvode sezony pomaly koleduje o drop.

Pred zaciatkom noveho tyzdna sme trochu premiesali zostavu... odporucal sa Johnson, Kulikov a na IR opat Lindholm, novymi tvarami v time su Dzingel, Dvorak a Girard. V siestom tyzdni zostavame v state Colorado, odfuknut sa nas pokusi fujavica z Denveru v zostave s hviezdami MacKinnonom a Draisaitlom. V doterajsom priebehu zatial platia novacikovsku dan a su az na predposlednom mieste, nic lahke nas vsak rozhodne necaka.
petrik píše:
pon 11. lis 2019 11:04
Dracia kliatba zlomena! (s odretymi usami)

Colorado sice v nedelu predviedlo zdrvujuci finis, ktorym “jasny“ zapas s priebeznym vedenim 12:4 po sobote este setsakramentsky zdramatizovali, tesnu vyhru 8:7 a tym aj “cistu sezonnu skorekartu“ sme ale predsa len udrzali.
No ten výsledok beriem všetkými desiatimi, keďže lamy v poli oddychovali a teraz ma nepodržali ani cedníci (kde ma potopilo aj zlé nasadenie cedníka v zápase, kde proti sebe stáli Koskinen a Kuemper, dal som len jedného a to toho, ktorý to nezvládol :x ). Tých 12:4 po sobote bol brutal, dúfal som v prehru o 3 alebo o 4, to, že to bolo 7:8 je priam zázrak, i keď už tretíkrát v tejto sezóne sa mi podarilo v nepriaznivo rozohratom matchupe limitovať straty v posledný deň (aj remíza 7:7 proti dunimovi a prehra 7:8 s antym sú z toho istého súdka).

Odveta snáď bude ešte akčnejšia :box: :box:
:scare: HROZA A DES

Tento tyzden sme zazili silne deja-vu minulej sezony a zapasov proti Colorado Dragons. Spolocnym menovatelom bola kombinacia dobreho tyzdna supera a naopak slabeho tyzdna nasich borcov, coho vysledkom je zakonite vysoka dvojciferna prehra. A to este mozem byt velmi rad ze golmani napriek totalnemu vybuchu vo svojich stats uhrali aspon prijatelnu remizu 2:2, inak mohlo byt aj horsie. O hracoch v poli radsej pomlcim, traja najproduktivnejsi hraci celeho matchupu boli z timu supera, rojica Draisaitl, MacKinnon a Karlsson nazbierala spolu 23b a na to sa odpovede tazko hladaju... u mna sa sympaticky snazil Tatar (2g+4a) a Hedman (1g+4a), ale v konecnom dosledku to nemalo ziadny efekt. Tyzden blbec korunovali moje “pokusy“ s FA tahmi, Wernera v branke Avs si Draisaitl s MacJesusom namazali na chleba, Holden kory mal v posledny hraci den nazbierat aspon nejake bloky sa nedostal ani na zapasovu supisku a bol HS :hahano: skratka cele zle.
Gratulacia Redymu k zasluzenej vysokej vyhre :serus:

Ako rychlo sa z toho moje lamy otrasu ukaze v najblizsom tyzdni zapas proti aktualne poslednemu timu ligy Halifaxu. Clovek by povedal ze idealny super na napravenie si reputacie, ale takych uz bolo... supera respektujem a rozhodne nepodcenujem, napriek tomu verim ze sa podari vratit na vitaznu vlnu... ten vykonnostny pokles treba za kazdu cenu zastavit.
Obrázek

:scare: FREE FALL :!:

Druhy tyzden zapas proti timu zo spodnych priecok tabulky = druha dvojciferna prehra. Sice ma nakoniec “zachranil“ fakt ze super nenazbieral 4G starty co v konecnom dosledku znamenalo remizu 8:8, ale vykony v poslednych tyzdnoch su alarmujuce. Good feeling z uvodnych tyzdnov sezony sa velmi rychlo stratil.
Hraci v poli maju za sebou asi najhorsi tyzden sezony. Chudobnych 32 bodov a prehra v hracskych stats 2:8 :slap: Vyssi standard si mometalne udrzuju len Pettersson a Hedman, vykony ostatnych kolisu ako na hojdacke, dobre zapasy resp. tyzdne striedaju priemerne az slabe.
V branke sa do akcie vratil Grubauer, ale z jeho 3 startov bolo iba 1W a 9GA. Forma uplne odisla aj Rinnemu a nad vodou to momentalne ako-tak drzi iba Bishop.

Na nejake zufale panic moves sa nechystam, ale nejakemu shake-up trejdu by som sa asi nebranil... :hmm:

V dalsom tyzdni tomasinhovi jezkovia... :nervozny: ak sa moje lamy nepreberu z krizy tak na lepsi vysledok pomyslat nemozem. Momentalne ma viac ako vysledok zaujima vykon, tam potrebujem vidiet zlepsenie lebo v poslednych tyzdnoch to islo prudko dole vodou. So zlepsenymi vykonmi pridu aj lepsie vysledky
chudobnych 32 bodov? to je moj standart...
Anty píše:
pon 25. lis 2019 10:24
chudobnych 32 bodov? to je moj standart...
moje doterajsie minimum bolo 36...
tvojich biednych 32, čo by som ja za ne dal so svojimi 27 bodmi :sarcasm:
Treti tyzden po sebe bez vitazstva... trochu vytriezvenie po tom strong starte a 5W streaku. Pritom to nebol vyslovene zly tyzden...
Konecne sa forma vratila cednikom, ktori svoje stats urvali v pomere 5:0. Logicky teda hraci v poli utrzili debakel – konkretne 2:7. Vykonnostne to nebol ziadny velky vybuch, superovi hraci boli jednoducho o kusok lepsi. Unsung Hero na superovej strane bol nepochybne Alex Edler, ktory sa nastastie pre mna pred poslednym zapasom zranil, ale predtym stihol prispiet 11 hitmi aj blokmi, co bolo pre konecny vysledok klucove. Vyslednu remizu som zachranil viac-menej zufalymi nedelnymi addmi 2 obrancov, ktori v konecnom dosledku pomohli aspon vyrovnat hity, bloky som nakoniec prehral o 3. (Napriek Sizyfovskej snahe Spurgeona s jeho 19 blokmi v 4 odohranych zapasoch).

Spurgeon bol u mna man of the match (spolu s cedníkmi), s bilanciou 1g+4a bol najproduktívnejším hráčom tímu, k tomu spomínaných 19 blokov a +6... len tak dalej
Honorable mention by mohol byt este konecne uzdraveny Rantanen, ktory za necelych 11 odohranych minut stihol 1g+3a

Dalsi pokus o navrat na vitaznu vlnu nas caka proti cervenej armade Mr. Hollanda... v poslednej dobe sa trapili v branke, co ale vcelku uspesne vyvzovali kvalitnymi stats hracov v poli... tak uvidime
Obrázek
k reportu z minulotyzdnovej tesnej vyhry sa dostavam az dnes. (vela roboty)
bolo fajn zase zvitazit, ale bola to taka nemastna-neslana usmudlana vyhra... idealne sa na nu hodi vyraz “utrpel som vitaszstvo“.
Kvalitne zachytali cednici, ale podobne aj nanimu. Nakoniec s prehladom uhral SV a urval aj o 1W viac... v goalie stats to bola vyhra 3-2.
Hraci v poli mali ale slabucky tyzden... za vsetko hovori 32 bodov a 38 blokov (v oboch kategoriach som prehral o 1 bod resp. blok) – len pre porovnanie tento tyzden mam po 4 odohranych dnoch bodov 34 a blokov 50... :slap: aj tie slabe vykony ale stacili na remizu 5:5 v hracskych stats.
Celkovo by som ten tyzden zhrnul ako premarnenu prilezitost – k podstatne vyraznejsiemu vitazstvu totiz stacilo aby tie moje lamy uhrali aspon svoj priemer...

No a spomenut musim aj blockbuster trade vramci ktoreho do Chugwateru odisla dhorocna opora Pekka Rinne. Ten bol jednym z poslednych 4 musketierov ktori to v mojom time tahaju od uplneho zaciatku ligy, cize cca 5,5 sezony. Zostali uz len traja (Wheeler, Backstrom, Hedman)
Rinne bol pocas vsetkych tych sezon pilierom na ktorom stal a padal (vacsinou stal) uspech mojho timu. Chytaval 60+ zapasov za sezonu (v poslednej sezone uz len 56) z ktorych vacsinu vyhral, navyse s peknymi kvalitativnymi stats. Cas sa ale zastavit neda. V 37 rokoch uz Rinne pomaly ale isto z pozicii ustupuje, stale viac zapasov Preds v branke zacina mladsi Saros a je len otazkou casu kedy si role vymenia. Pekka ma sice zmluvu este aj na dalsiu sezonu, ale ci by este bol hodny keepovania... tazko povedat.
Poslednou sancou ako zanho este aspon nieco dostat bola vymena do timu v ktorom posobi prave Saros, teda Chugwater Chokers, ktori vdaka tomu maju golmanmi pokryte vsetky zapasy Preds.
No a v nasom time tymto na oplatku vitam brankarsku jednotku Columbusu Korpisala a kridelnika Bruins DeBruska – nech sa vam pani na Aljaske dari!
Jeden z najdominantnejsich vykonov aky si od svojho timu pamatam – a staci to “len“ na relativne chudobnu vyhru 9:6 :slap:
Druhy tyzden po sebe som 2 statistiky prehral o 1 – tentoraz PPP a strely :slap:

Ale kedze som “glass half full“ clovek, budem sa radsej pozerat na tie pozitiva. Tomuto vykonu nemam co vytknut (teda okrem vysledneho skore) a ak by sme sa mu dokazali pravidelne aspon priblizit tak by to bolo skvele. Nemam co vytknut hracom v poli ani cednikom: Na jednej strane 22g+31a = 53b,, 3 GWG, 1 SHP, 74 BLK na druhej strane 4W, 0L, 189svs, 94,0%sv a 1 SHO.

Klobuk dole pred dunimom ze napriek tomu dokazal “minimalizovat straty“ vdaka nadpozemskym vykonom brankarov (4W, 0L, 5GA a 96,2%sv – WTF?) a svojim tradicne silnym sekundarnym stats. Pre porovnanie – suverenneho lidra Henyho by som bol tento tyzden porazil 13:4, druheho Joea 13:3 ... :roll:
toto bol celkom zaujimavy tyzden. jednak to bolo skompletizovanie prvej polovice sezony (uz hral kazdy s kazdym) a zaroven aj jediny matchup ktory uz do konca zakladnej casti nebude mat "odvetu". no a nemenej zaujimave boli aj vysledky - vsetky zapasy skoncili jednoznacnym skore v prospech jedneho zo superov.

co sa nasho zapasu tyka, mam z neho svojim sposobom opacne pocity ako z toho minuleho - vykony hracov sa mi nezdali byt nic moc, o to prijemnejsie prekvapeny som vyslednym skore 11:6 v moj prospech.
najvacsi podiel na tom vysledku maju brankari, hlavne teda superovi. tym sa vobec nevydaril uvod tyzdna, a to az tak ze v poslednych 3 dnoch som mohol pokojne nechat mojich cednikov na benchi, lebo som mal nahrane. brankarske stats sme nakoniec vyhrali 5:1 (ten jeden bod u supera bol za sobotny SO hellebuycka)
hracom v poli bodovo nevysiel uvod tyzdna a az do konca uz tu stratu nedobehli. ale napriek tomu vo svojich stats utrpeli vyhru 6:5, vdaka haluziam ako 3 SHP (WTF? za prvych 10 tyzdnov som mal spolu 4), 4 GWG, no a na výhru v kategorii tentokrat stacilo aj -4 v +/-

dalsi tyzden zacinaju odvety, na uvod pan komisar a navrat strateneho syna pekku rinneho. mozno aj nejaka slzicka dojatia sa po lici skotula...
odvetna cast zacala prehrou s komisarom 6:8. vinnika najdem velmi rychlo - moje lamy v poli sa nechali superom doslova prevalcovat (3:7), ked vyhrali len G o 2, PPP o 3 a haluzne SHP 1:0. okrem toho este nie prilis casta remiza v strelach a inak nic, zero, nada... v niektorych stats to bolo aspon tesne (GWG, hity), niektore boli od zaciatku tyzdna bez sance...
cednikom sa podarilo aspon zmiernit prehru na vcelku prijatelnych 6:8 (good job pekka)

v tabulke sa z mojho pohladu nic dramaticke neudialo, bezpecne drzim tretie miesto, akurat "PO buffer" cize naskok pred prvym nepostupujucim timom sa trosku scvrkol z 24 na 18 bodov. co je ale horsie, utekaju mi Joeiho draci na druhom mieste, ambicia uzit si v prvom kole PO volno dostava vazne trhliny :dup: do konca ZC je sice este daleko, ale vsetko nasvedcuje tomu ze tento tyzden sa situacia v tomto ohlade este o trosku zhorsi...
Dalsi tyzden bez vitazstva a ani tentoraz nebude problem s hladanim vinnika – bol to ten blb medzi monitorom a stolickou co sa na mna kazde rano mraci zo zrkadla... :slap:
Henyho som mal aj druhykrat v sezone na lopate, ale od zaciatku tyzdna som si usilovne strielal do noh a tak nakoniec musim byt spokojny aj s remizou 7:7. Pocas tyzdna sa mi podarilo nechat na benchi spolu 2G + 5A a ked vezmem do uvahy ze Acka som prehral o 3 a v P bola remiza...
Zvysok matchupu sa mi ani nechce nejak hodnotit, potiahli to zase cednici s bilanciou 4-1, hraci v poli kvoli mojim rozhodnutiam iba 3-6. Sh*t happens
takmer vsetky zapasy v lige skoncili remizou alebo najtesnejsim skore, takze tabulka sa zmenila len minimalne...

off to the next one – against suddenly hot BBBruins :nervozny:
V odvete s mackami zasluzena remizka. Vyrovnane (plus-minus bod) to bolo cely tyzden a v podstate cely cas to k tomu smerovalo, vacsina kategorii bola jasna a tych zopar vyrovnanych sa nakoniec podelilo tak ze z toho bola remiza.
Vacsiu moznost ovplyvnit konecny vysledok mal v posledny den cepi (ne)nasadenim golmanov, mohol ich benchnut a zachovat status Quo (priebeznych 3:2 pre mna v G stats) alebo to mohol risknut a bud ziskat remizu 3:3, alebo klesnut na 1:3. Rozhodol sa to risknut a coin flip tentokrat dopadol stastne pre mna. Vykompenzovali mu to ale hraci v poli dorovnanim statistiky +/- (tu by som zase ja bol byval lepsie urobil keby som bol mojich hviezdnych obrancov a ich nedelnych 0g+1a a k tomu -6 benchol :lol2: ).

Posledne tyzdne sa tabulka hybe len minimalne – Heny a Joe si vpredu buduju nedostihnutelny naskok, timy na spodnych prieckach sa trosku premiesavaju, ale ten stred je pomerne staticky... ticho pred burkou?

Dalsi tyzden ma caka honziss, ktory sa akosi stale nie a nie rozbehnut... jeho chudobnych 5W po 14 odohranych tyzdoch je pre mna jednym z najvacsich prekvapeni doterajsieho priebehu sezony... snad sa to v jeho prospech nezlomi prave teraz :D
Po 3 tyzdnoch bez vyhry potesi aj taketo chudobne vitazstvo 7:6. Tim odviedol taky svoj solidny standard, konecnu vyhru nakoniec zariadilo moje rozhodnutie benchnut v sobotu cednikov... sice som prisiel o grubauerov W ktory by mi bol vyhral inak remizovu kategoriu, ale bol by som prehral GA aj SV%, kde som takto udrzal remizu a vyhru. Namiesto vyhry v G stats 3:0 by to bola chudobnejsia vyhra 3:2 a celkovo v matchupe z vyhry 7:6 prehra 7:8.
Z hracov v poli mi robi radost Kubalik... odkedy som ho stiahol z FA tak ma v 9 zapasoch 10g+4a, +8 a 29 striel :good: z utocnikov bol tento tyzden bez bodu iba Hertl.

Dalsi tyzden bude predlzeny kvoli ASG, navyse maju NHL teamy “bye weeks“, takze to bude zaujimave... cakaju ma Joeiho draci, suboj druheho s tretim by mal byt slagrom kola a pre mna zrejme posledna sanca pokusit sa este zabojovat o druhe miesto v tabulke... ale to by zrejme musela vystrelit ta povestna motyka, ten odstup je uz vyrazny...

Celkovo je na cele tabulky dost nuda. Heny, potom dlho nic, 18b za nim Joe, potom zase dlho nic, 23b za nim ja, zase dlho nic, 14b za mnou dunim a az po nom je to uz konecne tesnejsie a zaujimavejsie. Aktualny “PO buffer“ cize naskok pred prvym nepostupujucim timom mam uz 30b, dufam ze tu sa uz situacia v poslednych 6 tyzdnoch vyraznejsie nezdramatizuje.
Mensia statisticka analyza doterajsieho priebehu sezony v mojom time:

Za 15 zapasov sme ziskali spolu 273 bodov (53,5%, priemer 18,2b na zapas), co staci na priebezne 3. miesto v lige

Z tych 273b ziskali hraci v poli 149b (54,58%) a zvysnych 124b (45,42%) ziskali brankari. Vzhladm na fakt ze hracskych stats je takmer dvojnasobny pocet oproti brankarskym (11 vs. 6) by ten percentualny pomer mal byt za normalnych okolnosti cca 65/35... u mna je to 55/45 cize uspech mojho timu v doterajsom priebehu sezony je primarne vysledkom kvalitnych vykonov mojich cednikov, ktori kompenzuju nie az take presvedcive vykony hracov v poli.

Podme viac do hlbky.
Brankari mohli pocas doterajsich 15 zapasov ziskat max. 180b. Ako som uz spominal, moji ich ziskali 124, cize 68,89%. :thumbsup:
Celkovo v zapasoch vyhrali zatial 53 kategorii, remizovali 18 a prehrali iba 19. Priemerne za zapas mi cednici ziskavaju 8,27 z 12 moznych bodov

Dari sa im vo vsetkych 6 G kategoriach, najslabsia je aj kvoli obcasnym zraneniam kategoria SV s bilanciou 9-6-0 (v absolutnych cislach 7. miesto v lige vramci tejto kategorie), najlepsia naopak kategoria SV% kde je 92% najlepsim cislom ligy a staci na bilanciu 12-3-0 (24 z 30 moznych bodov). Aj v ostatnych G kategoriach patria Wolves vramci ligy k top3 resp. top4 timom

U hracov v poli to pochopitelne az take vesele nie je.
V doterajsom priebehu sezony ziskali zatial spominanych 149b (z 330 moznych je to iba 45,15%) za vyhry v 68 kategoriach, remizy v 13 kategoriach a prehry vo zvysnych 84 kategoriach.
Priemerne za zapas ziskaju iba necelych 10b z 22 moznych.

Pozitivnu bilanciu mame zatial iba v 4 z 11 kategorii: G (10-5-0), A (8-7-0), P (7-6-2) a SHP (5-3-7). Da sa povedat ze pri A a P sme mali v doterajsom priebehu sezony kus smoly, nakolko v absolutnych cislach sme v oboch tychto kategoriach na 2. mieste v lige a napriek tomu je nasa bilancia W/L v tychto kategoriach takmer vyrovnana.
Kompenzuju to ale ine statistiky kde je to presne naopak, cize napriek slabym absolutnym cislam sme zatial mali celkom stastie a bilancia nie je az taka zla ako by “mala byt“. Konkretne ide o statistiky +/-, kde sme celkovo na 11. mieste s obrovskou stratou na 10. tim, ale napriek tomu je bilancia vcelku solidna 6-8-1. Podobne kategoria SOG - celkovo 10. miesto, ale bilancia 7-7-1.
Zaujimave je aj porovnanie G a GWG – clovek by cakal ze GWG su primarne zavisle od G a bilancia v nich by mala byt cca podobna... ale nie. Napriek tomu ze G je moja najuspesnejsia hracska kategoria (bilancia 10-5-0, celkovo 5. miesto v lige) tak v GWG je to presne naopak – bilancia je iba 4-10-1 a v celkovom pocte GWG sme v lige az na 9. mieste... :neviem:

V absolutnych cislach patrime v hracskych stats k ligovemu podpriemeru, s vynimkou A a P (spominane 2. miesto v lige) uz v ziadnej inej kategorii nie sme lepsie ako 5. Da sa teda povedat ze tych iba 45% ziskanych bodov je fair a realny obraz vykonnosti nasich hracov. A urcite zaujimavy indikator toho kde by sa pred PO bolo treba posilnit...
petrik píše:
pon 20. led 2020 13:11
acov. A urcite zaujimavy indikator toho kde by sa pred PO bolo treba posilnit...
CocaCola pripravena :jn:
Odveta s drakmi bola prakticky zrkadlovym obrazom prveho vzajomneho zapasu z uvodu sezony. Tak ako ja predtym tak teraz draci pred poslednym dnom vcelku pohodlne viedli (4:11 po sobote) aby som to nedelnym mohutnym finishom poriadne zdramatizoval a nakoniec takmer aj vyrovnal. Zial iba takmer, hity mi usli o 1... :x nevadi, tesna prehra je vzhladom na ten priebeh tiez akceptovatelna, aj ked prakticky zadusila posledne iskry nadeje na druhe miesto v tabulke – ta strata je uz 27b co je predsa len 5 kol pred koncom ZC uz asi privela. Naskok na stvrty tim v poradi som udrzal na 14 bodoch, naskok na prvy tim mimo PO pozicii je aktualne 22b.
Poslenych par tyzdnov je to z mojho pohladu len take cakanie na PO, v tabulke je to dost nuda, naskok drakov nestahujem (prave naopak) a svoj vlastny naskok pred timami podo mnou si relativne v pohode udrziavam... chyba tomu trosku napatie a iskra. (teraz som to urcite jinxol a o tyzden sa budem triast o ucast v PO :giggle: )

Odhodlal som sa aj na dalsiu vyraznu zmenu v kadri – dlhorocna opora N. Backstrom, ktory bol od zaciatku ligy mojim #1 centrom, prestupuje do Hollandovej cervenej armady vymenou za perspektivneho P.L. Duboisa. Nie je to vymena od ktorej by som cakal zvysenie sance na uspech v tejto sezone, ale skor investicia do buducnosti
170 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG