Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Alaska Wolves

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

Obrázek

Wolves overmatched the Bruins

Cepiho BBB nepatria prave k nasim oblubenym superom. Za posledne 4 sezony sme s nimi v ZC vyhrali iba 1 matchup. (+ este jeden tesny win vo vlanajsom consolation PO) Aj v uvode tejto sezony sme s nimi tesne prehrali. A ani prve dni aktualneho matchupu nevyzerali na prechadzku ruzovou zahradou. Nastastie sa opat (uz tradicne) zadarilo v druhej polovici tyzdna a tak tento suboj pazurov a tesakov tentokrat relativne v pohode vyhrali vlci 11:5. Bola to pre nas uz 6-ta vyhra v rade (z toho 4x dvojciferna), ktora nas v kombinacii s vysledkami ostatnych timov katapultovala uz na druhe miesto tabulky :sok: pred zaciatkom toho W streaku sme boli v tabulke na 10. mieste s 8-bodovou stratou na posledny PO flek, aktualne mame na prvy nepostupujuci tim naskok uz celkom solidnych 26b :thumbsup: v konecnom dosledku moze mat kazdy z tych bodov cenu zlata, kedze v poslednych 5 tyzdnoch ZC nas cakaju 4 zapasy proti timom z top5 :nervozny: but first things first

Podme k zapasu. O konecnu 6-bodovu vyhru sa rovnakym dielom pricinili brankari aj hraci v poli. Cednici svoje stats vyhrali 4:1, aj vdaka rozluckovemu SO Gibsona v poslednom zapase pred odchodom k Chokers. V nedelu som mal este dilemu ci branit naskok v SV a pokusit sa vyrovnat W aj za cenu ze mozno pridem o GA a SV%, alebo nechat cednikov na benchi a cakat ako sa zadari cepiho markstromovi proti hawks (resp. ci vobec nastupi). Nakoniec som nasadil len Oettingera a dopadlo to najlepsie ako mohlo – ziadnu stats som nestratil a dorovnal som aj W. mackovia teda vyhrali iba L.

Rovnako o 3 vyhrali svoje stats aj hraci v poli. Primarne stats ovladli celkom jednoznacne, 49b bol vramci ligy opat konkurencieschopny (2. najlepsi) vykon, zamrzelo ale iba 10PPP – tuto kategoriu pre seba uchmatli mackovia. Za primarne stats teda 3:1 pre nas. Sekundarne sme si podelili 2:2 ked cepi na poslednu chvilu dokazal otocit hity kde som pocas vacsiny tyzdna relativne bezpecne viedol a aj na nedelu som mal viac clovekozapasov... ale nestacilo. Mackovia ich nakoniec vyhrali o 2. a ovela jednoznacnejsie vyhrali aj FW. Strely a BLK sme zase bezpecne brali my. No a vhaluznych stats sa konecne zadaili (dokonca hned 2) SHP, na vyhru stacili aj 3 GWG, naopak zamrzela najtesnejsia prehra +/- o 1.... hracske stats teda 7:4 a celkovo uz spominanych 11:5. pri troche stastia mohlo byt aj o 1-2 bodiky viac, ale nebudem nenazraty, som spokojny aj s tymto :D

Star of the week:
Dalo by sa uvazovat o viacerych, ale nejako vyrazne nevyskocil asi nikto. Najproduktivnejsi bol Connor s 4g+2a, ale mal mizerne/ziadne sekundarne stats. PLD dal 5a, rantanen mal 21 SOG, fehervary GWG, 16 HIT+14 BLK, Roy mal GWG v oslabeni... ale vyberiem na rozlucku Johna Gibsona za SO v poslednom zapase za Wolves (u Chokers sa potom vratil do svojho standardu so 7GA proti Bostonu)

Up next:
Colorado Dragons ktori sa zo vsetkych sil snazia udrzat na kontakt s PO poziciami (aktualne z 8. miesta stracaju na PO 16b). desperate team ktory si prehry uz velmi nemoze dovolit. Skratka nic lahkeho. Ale na to sme uz v tejto lige zvyknuti.
Obrázek

Don´t stop me now

Zapas proti Dragons bol akoby cersnickou na torte extremne vydareneho obdobia sezony... bola to najvyssia vyhra v sezone, siedma v serii (z toho 5x dvojciferne), az sa clovek zacne citit ako v tej pesnicke od Queenu... I'm a shooting star leaping through the sky... I'm a racing car passing by... I'm travelling at the speed of light... So don't stop me now, 'cause I'm having a good time!
Ale Redy k tomu tento tyzden asi bude chciet nieco povedat :giggle:

Podme k zapasu. Hraci v poli podali da sa povedat priemerny vykon. 41b na nase pomery nie je vela, vacsinou s prehladom robime bodov viac. Tentoraz ale aj tych 41 stacilo na relativne pohodlnu vyhru v primarnych stats 3:1 (Dragons vyhrali PPP kde sa v poslednych tyzdnoch dost trapime). Sekundarne stats boli jasne v nasej rezii, najtesnejsie boli bloky ktore sme vyhrali o 7, inde boli rozdiely v nas prospech o dost vyraznejsie – 4:0 pre nas. V haluznych stats potesili 2 SHP (super mal 1), GWG skoncilo remizou a +/- bral super - Dragons potvrdili ze su v tejto nepredvidatelnej kategorii najlepsi v lige. Takze haluzne stats 1:1, celkovo hracske stats vynikajucich 8:2 pre nas.

V branke to s nami dlho vyzeralo biedne a vysledna bilancia 1W-3L urcite nesvedci o nejakych svetobornych vykonoch mojich cednikov. Super mi ale poskytol necakanu sancu, ktoru sa mi podarilo 100% vyuzit a uz niekolkykrat v sezone upliest v branke z :ho*no: bič!
Stalo sa totiz to, ze Dragons mali po piatkovych zapasoch stale iba 1 G start a v zostave ziadneho brankara ktory by mal v nedelu zapas. Bolo teda jasne ze na 4G starty budu potrebovat brankara z FA so zapasom v nedelu. V tom istom case (po piatkovych zapasoch) sa u mna pri 2 hracoch objavilo DTD a mal som pre nich volne IR sloty. Pocas tyzdna som nemal potrebu menit zostavu, takze som mal stale k dispozicii vsetkych 5 addov. De facto to teda znamenalo moznost stiahnut z FA zadarmo 2 hracov bez potreby niekoho dropnut. A kedze zostavu na sobotu som mal plnu a vo vacsine hracskych stats som tak ci tak v pohode viedol, povedal som si ze preco to neskusit superovi skomplikovat smerom k nedelnajsim G startom... z FA som stiahol Montembeaulta a Delliu a cakal co bude. Vypalilo to uplne dokonale – Dragons museli z FA zufalo skusit Halaka, Ritticha a Primeaua, ale nikto z nich do nedelnych zapasov nenastupil. Naopak Montembeault aj Dellia v nedelu hrali, trafil som sa teda uplne presne do tych 2 hracov ktori superovi mohli pomoct. Kedze som ich stiahol z obehu, Dragons zostali na 3 startoch a tym padom G stats 6:0 pre mna a celkovo suverennych 14:2 :ciga:

V lige to bol tyzden dvojcifernych vysledkov, ktory narobil v tabulke zaujimave selekcie. Heny si na prvom mieste uz dlhsiu dobu v podstate len caka na supera do semifinale, my s witchers sme sa zase celkom sympaticky vzdialili od hranice (ne)postupu do PO (aktualne 28 resp. 29b naskok). Aktualne to vyzera tak ze o 3 miesta do PO si to medzi sebou rozdaju 4 timy – Hedgehogs, Destroyers, Chokers a Blizzard su v rozpati 8 bodov, cize ich poradie v tabulke sa moze kazdy tyzden kompletne premiesat. Timy od 8. miesta nizsie by uz na navrat do boja o PO potrebovali nejaky malo pravdepodobny zazrak.

Star of the week:
Bez zbytocnych reci – Montembeault a Dellia :jn:

Up next:
Zacina nam tazky koniec ZC s 5 zapasmi v serii proti timom z top7. na uvod proti Redyho Blizzardu, ktory aktualne drzi cierneho petra v podobe 7.fleku a bude teda zubami-nechtami bojovat o kazdy bodik :box:
ty lisiak 😁
No bola to naozaj unikatna situacia kde sa stretlo a zapadlo do seba viacero faktorov, ze to vsetko tak dokonale vyslo bolo v podstate obrovske stastie:

- Ze mal Joe iba 1 G start po piatku
- Ze mne dvaja hraci vypadli na DTD a mal som pre nich IR spoty, cize sa mi v najvhodnejsi mozny cas uvolnili 2 miesta v zostave
- Ze som mal po piatku k dispozicii stale vsetkych 5 addov (casto uz v tom case nemam ziadny)
- Ze som mal napriek tym 2 DTD hracom na sobotu plnu zostavu hracov v poli
- Ze som nepotreboval dobiehat nejake tesne hracske stats
- Ze sa v nedelu hrali iba 3 zapasy takze bol mensi vyber pravdepodobnych cednikov
- Ze som mal stastie v tom ktori brankari nakoniec v nedelu nastupili - Joe mal Primeaua, ale Habs dali obidva vikendove B2B zapasy Montembeaultovi. Rangers mali B2B v nedelu a pondelok, ale v nedelu dali Shesterkina a Halaka ktoreho mal Joe nechali chytat az v pondelok. Ze Ingram nad ktorym som pri mojich FA uyebavkach tiez rozmyslal dostal uz prvy zapas B2B v sobotu, pre nedelu bol teda non-factor (a Joe ho preto nakoniec ani nebral)

Taka suhra okolnosti nastane maximalne tak raz za X rokov povedal by som :D
A to ešte v piatok vyzeralo, že mal chytať reimer, chytal kakhonen :hroza:

Plus casidyho nasadzovanie cednikov vo Vegas, škoda rečí
Obrázek

End of the streak

Vsetko pekne sa raz skonci a nas W streak sa zastavil na cisle 7. zapas proti Blizzardu bol aktraktivny, vyrovnany, po vacsinu tyzdna bol vo vedeni super, po sobote sme to tesne preklopili na nasu stranu, ale v nedelu sa Denveru podaril este jeden obrat do najtesnejsej vyhry. Skoncit to mohlo naozaj akokolvek, viacero statistik bolo bud vyrovnanych alebo maximalne tesnych a napinave to bolo az do uplneho konca. That´s the way I like it :yes: :thumbsup:

V brankarskom suboji kraloval Oettinger s dvomi SO. Aj s nimi sme ale po sobote viedli v G stats iba 3:2 a v nedelu to uz mohol ovplyvnit iba superov Jarry. Potencialne mohol pre Redyho vyhrat W a otocit SV%, cim by otocil G stats na 2:4 pre Blizzard. Na druhej strane mohol dorovnat aj L, cim by zase upravil na 3:1 pre mna... Pens nakoniec zapas s Jersey prehrali 1:2pp, vdaka comu sa v nasom G matchupe nezmenilo vobec nic a zostalo to na 3:2 pre nas. Bez toho OT golu by Jarry otocil minimalne SV%, ale Redy sa mohol utesovat aspon tym ze pri tom OT gole mal PPA jeho Hughes a naopak moj Bratt nie (hoci na lade bol, aj v kombinacii pred golom bol, ale az ako treti v poradi takze Acko sa mu neuslo). Vtedy sme to samozrejme este nevedeli, ale nakoniec prave toto rozhodlo o konecnom vysledku celeho matchupu.

V hracskych stats sme pomerne bez problemov ovladli FW, HIT a BLK. Redy naopak SOG a +/-. Na rozdiel od nas sa Denveru zadaril aj SHP, GWG zase v nedelu vyrovnal nas Lindholm. Podtrzeno secteno, sekundarne + haluzne stats skoncli remizou 3:3. uz cca od polovice tyzdna vsetko nasvedcovalo tomu ze o vysledku zapasu nakoniec rozhodnu extremne vyrovnane primarne stats. v tych sme nakoniec my vyhrali o 1 G a Blizzard rovnako o 1 P a PPP a kategoriu A teda o 2. napriek solidnym 48b teda prehra v primarnych stats 1:3.
Ak by hypoteticky bol mal A na ten OT winner proti Pens aj Bratt, kategorie P a PPP by skoncili remizou a zapas by sme boli vyhrali 7:6. takto z toho bola prehra 7:8.

V tabulke sme kvoli nej klesli na 3. miesto, ked Witchers vysoko porazili Royals a s prehladom nas predbehli. Smerom k postupu do PO ale takato prehra ziadne velke skody nenapachala, na siedmom mieste zostal Blizzard ktory stratu na nas stiahol iba o 2 body na aktualnych 27b. aj dalsi superi na miestach 4-6 stracaju od 19 do 26b co je 5 tyzdnov pred koncom ZC celkom slubne... ale s dvomi z nich (Hedgehogs a Destroyers) nas este caka vzajomny zapas a ten bude treba zvladnut minimalne tak ako tento s Blizzardom (tesne prehry su v tomto pripade OK). Zapasy este mame aj proti timom co su v tabulke pred nami, proti lidrovi hned tento tyzden takze ani posun tymto smerom nie je v pripade uspesneho vysledku uplne vyluceny. Aktualne na 1. miesto stracame 12b

Star of the week:
Jake Oettinger AINEC. 2 SO, viac nie je co dodat

Up next:
Doterajsi suvereni ligy Ice Miners ktori ale v poslednom tyzdni necakane prehrali s Dragons 5:10 a urcite urobia vsetko pre to aby neprehrali druhy zapas po sebe. V prvom vzajomnom zapase sezony nas rozprasili 2:15 :nervozny:
Obrázek

Overmatched

Mam pocit akoby vzdy ked zacne matchup proti Ice miners tak moji hraci sa automaticky priposeru a s ich vykonmi to ide z kopca a naopak superovi hraci zaradia este vyssiu rychlost nez na akej sa za cim dalej istejsim vitazstvom v ZC bezne rutia. Ak by sme boli spolu hrali minuly tyzden, podarila by sa nam tesna vyhra 7:6. tento tyzden musim byt vdacny za prehru “iba“ o 5 bodov...

Hraci v poli sa v porovnani s minulym tyzdnom zlepsili vo vsetkych haluznych stats (tie su vzdy loteriou) a este sa im zadaril o 1 gol viac. Oproti tomu klesli v A o 11, v P o 10, v PPP o 6, FW o 34, HIT o 29 a BLK o 14 (pre ferovost musim priznat ze mali aj o 11 clovekozapasov menej). Kedze Henyho borci predviedli vo vacsine stats svoj vysoky standard, musime byt spokojni aj s cestnym uspechom v podobe najtesnejsieho urvania kategorie BLK a este remizou v SHP a GWG. Ako-tak dramaticke to bolo este v kategoriach G a PPP, ale obe sme tesne prehrali a v tych zvysnych to bolo o parnik... celkovo v hracskych stats prehra 1:8 (v prvom vzajomnom zapase sezony to bolo 2:9 :hroza: )

Chvalabohu ze sa vysledok podarilo aspon trochu skorigovat brankarom. Oettinger sice nevyhral ani jeden z 3 zapasov, ale na druhej strane nemal ani L... vsetky 3 zapasy prehral 2:3pp s uspesnostou pod 90%. necakanymi hrdinami tyzdna su cednici Ottawy, najskor Talbot ktory neinkasoval proti Isles a zapisal W, ale zapas pre zranenie nedochytal a nasledne z FA stiahnuty Forsberg a jeho sobotny SO proti Habs. Jeho piatkovy W proti Torontu som zbabelo nechal na benchi, co ma nasledne stalo kategoriu W ktoru som prehral o 1... aj tak ale v G stats vyhra 4:2 ktora celkovy vysledok skorigovala aspon na 5:10.

V tabulke sa nic vyznamne neudialo, minimalne co sa nasej pozicie tyka. Stale sme na “bezpecnom“ tretom mieste, druhy flek zarucujuci BYE v prvom kole PO nam trosku usiel (12b), ale s Witchers este budeme mat vzajomny zapas takze to este nie je stratene. Naopak naskok na siedmy flek sme napriek prehre zvysili na 30b a to uz s ucastou v PO 4 tyzdne pred koncom ZC zacina vyzerat naozaj slubne...

Star of the week:
Unsung hero Anton Forsberg a jeho SO proti Habs (+ posadeny W proti Torontu). Z hracov v poli iba siesti dali viac ako 2b a nikto viac ako 4... tam to bola dost bieda.

Up next:
Opat desperate tim zo siedmeho miesta tabulky, tentoraz Preshow Destroyers ktori posledny tyzden nabrali 13b stratu na posledny PO flek a dalsie zavahanie si uz nemozu dovolit... :box:
Obrázek

Worst week of the season (so far)

S bliziacim sa PO nam pomaly odchadza forma, tie vykony su z tyzdna na tyzden slabsie a vysledky zakonite horsie a horsie... z bezpecneho 30b naskoku na prvy nepostupujuci tim je to zrazu iba 16b – sme skratka opat v priamom boji o PO. A pri tejto momentalnej forme... :nervozny:

Zapas s Preshowom od zaciatku vyzeral blede, vacsinu casu sme prehravali ale takmer cely dvojtyzden to bolo tesne o 1-2 body... az prisiel posledny vikend a zrazu je z toho vysledok 2:9.
V branke som to skusil uhrat “takticky“ - akonahle sme dosiahli 4 starty s bilanciou 3W-1L tak som na zvysok tyzdna brankarov preventivne posadil (dalsi W by uz ani neboli ziskali) - ale nepomohlo, rovnaku bilanciu sa podarilo dosiahnut aj brankarom supera (vratane malo pravdepodobnych haluzi ako vyhra Harta proti Oilers s jednym inkasovanym golom – WTF?), navyse s ovela lepsimi kvalitativnymi stats, takze aj napriek nasim relativne solidnym cislam z toho bola v G stats prehra 0-3.

Hraci v poli su v cim dalej vacsej krize. Primarne stats v poslednych tyzdnoch totalne odisli. Boli casy ked som mal 33b na konte bez problemov este pred vikendom po 4-5 odohranych dnoch, teraz je to vysledok predlzeneho 10-dnoveho matchupu :hroza: primarne stats tym padom 0-3, PPP nejakym zazrakom skoncili remizou. V sekundarnych stats bolo od uvodu tyzdna jasne ze si ich podelime 2-2, SOG a FW som kontroloval, v HIT a BLK som sa nechytal. A z haluznych stats sa zadarila remiza v SHP aj GWG, naopak +/- jasne uchmatol super. Takze hracske stats 2-6, celkovo 2-9 a to este povazujem za vcelku prijatelny vysledok vzhladom na predvedeny nie prilis konkurencieschopny vykon.

V tabulke sme klesli na 4. miesto, aj ked iba “o skore“. S Hedgehogs ktori sa na nas bodovo dotiahli hrame najblizsie. Boj o PO sa riadne zdramatizoval, medzi 3. a 7. miestom je 3 kola pred koncom bez problemov hratelnych 16b... bude to bloodbath zrejme az do konca. Dufam ze tato nasa kriza sa cim skor skonci, inak by to este lahko mohlo skoncit pruserom :nervozny:

Star of the week:
Z hracov v poli jediny ako-tak zabral Elias Pettersson – 4g+2a, 12 SOG, 31FW. Z brankarov svoj tradicne vysoky standard predviedol Oettinger – 2W-0L, 70SV / 3GA a 95,9%SV

Up next:
Dalsi priamy suboj o PO s Hogsmeade Hedgehogs :box:
Obrázek

Miraculous weekend

V priamom suboji o tretie miesto v tabulke to dlho vyzeralo na dalsi mdly vykon z nasej strany. Prva polovica tyzdna obojstranne cca vyrovnana, rozdiel v skore max. 2. potom prisiel piatok a vzajomny suboj cednikov sorokin vs. Desmith vyraznejsie prevazil misky vah na stranu supera. Pred vikendom sme prehravali 4:10 a vsetko smerovalo ku stvrtej prehre v serii a dalsiemu skomplikovaniu si situacie s postupom do PO...

A potom prisiel vikend a zacali sa diat veci. U supera Hill v sobotu pri stvrtom G starte sice zapisal W proti Tampe, ale 4 inkasovane goly z 24 striel otocili v moj prospech kategorie GA, SV% a udrzali mi tesne vedenie v SV. to este mohol v nedelu otocit Skinner, ale Oilers sa rozhodli ze mu za minuly tyzden nedopraju ani jeden start a treti krat po sebe nasadili Campbella. V G stats teda zostal platny sobotny status quo, cize moja vyhra 3:2. vzhladom na ledva usmudlane 4 starty a iba jediny W to beriem vsetkymi desiatimi.

Este lepsie ako v branke to ale cez vikend dopadlo s hracskymi stats. ofenziva explodovala 25 vikendovymi bodmi, cim takmer vyrovnali bodovy zisk z prvych 5 dni matchupu (26). v kombinacii s podstatne menej produktivnym vikendom superovych hracov vdaka tomu v nas prospech otocili vsetky primarne stats – 4:0 pre Wolves. Zahanbit sa nedali ani v sekundarnych stats, kde cez vikend nazbierali o 13 SOG, 15 FW a 15 HIT viac ako superovi borci, vdaka comu aj sekundarne stats skoncili dominantne 4:0 pre Wolves. A ked sa k tomu pridal aj malo vidany kus stastia v haluznych stats (sobotne 2 SHP Pettersona do prazdnej branky, nedelny GWG Rantanena v OT), pre Hedgehogs z hracskych stats zostal len cestny uspech v podobe suverenne vyhranej kategorie +/-. Hracske stats teda 10:1 a celkovo krasnych 13:3. dufajme ze to nebola len osamotena lastovicka v podobe jedneho vydareneho vikendu, ale definitivny koniec minikrizy s ktorou sme sa posledne 2-3 tyzdne trapili.

Vzhladom na cca vyrovnane vysledky ostatnych matchupov nas tento vysledok v tabulke posunul do “bezpecnych vod“ – sme na 3. mieste cca uprostred obrovskej 30b medzery medzi 2. a 4. miestom. Naskok na prvy nepostupujuci tim je 2 kola pred koncom ZC 26b a to by uz naozaj musel byt neuveritelny kolaps aby sme o postup este prisli. Strata na 2. flek zarucujuci v prvom kole PO volno klesla z 24 na 13b a vzhladom na to ze tento tyzden hrame prave proti druhym Witchers, slabucke svetielko nadeje stale blika aj tymto smerom... ale to by sa na nas musela pani stastena vyblaznit snad este viac ako tento tyzden (kedy by sme s Witchers boli uhrali remizu 8:8).

V lige sa nam schyluje k epickemu zaverecnemu suboju o PO, ked timy na 4. az 7. mieste od seba deli iba 9b. stvorica Blizzard, Hedgehogs, Chokers a Destroyers si v poslednych 2 tyzdnoch zahra cierneho petra – jednemu z nich sa miesto v PO neujde. Navyse ich este cakaju az 3 vzajomne konfrontacie – tento tyzden Blizzard vs. Destroyers a posledny tyzden ZC Chokers vs. Blizzard a Hedgehogs vs. Destroyers. Chokers maju okrem toho este zapas proti non-PO timu Royals ktori avizuju vypredaj a Hedgehogs zase suboj proti lidrovi Ice Miners, ktori sa budu snazit udrzat 3b naskok na cele tabulky pred Witchers...
Let the games begin :kajo:

Star of the week:
Druhy tyzden po sebe E. Pettersson – 2g+5a, 2PPP, 2SHP, 10SOG, 22FW. Zivotny vikend ma za sebou aj JT Compher, ktory v B2B zapase proti blues a oilers zapisal 1g+5a

Up next:
suboj druheho s tretim proti NoBa Witchers, ktory si vzhladom na postavenie v tabulke a bezpecny naskok na PO poziciach mozeme obaja patricne vychutnat :box:
Obrázek

Clinched!

I can't believe the news today
Oh, I can't close my eyes and make it go away
Sunday, bloody Sunday...


Prve verse pesnicky Sunday, Bloody Sunday od U2 celkom trefne sumarizuju moj pohlad na zaver matchupu s NoBa Witchers. Po sobote nadejne skore 11:5 sa v nedelu vyparilo az do konecnej prehry 7:8. Bloody Sunday indeed.

Co sa vlastne v tu nedelu stalo? Rangers dali aj druhy start v B2B zapase Shesterkinovi, ktory vyrovnal W a tesne otocil SV. z priebezneho vedenia 5:0 v G stats (sposobenom najma historicky tragickymi vykonmi dunimovych cednikov v prvych 6 dnoch matchupu, moje lamy si za vykony take vedenie tiez nezasluzili) sa tak razom stala podstatne chudobnejsia vyhra v G stats 3:1. prehrat G stats pri 20GA/102SV a 83,6%SV iba 1:3 je pre dunima v podstate vyhra...

V hracskych stats mi bolo este pred zaciatkom matchupu jasne ze minimalne 3 sekundarne stats (FW, HIT, BLK) ma super iste, tam som sa ani nesnazil o tieto stats zabojovat. Naopak kompenzovat som to chcel primarnymi bodovymi stats a SOG, comu som prisposoboval aj addy pocas tyzdna. V podstate mi to aj vychadzalo, 4 hraci ktorych som pocas tohto tyzdna bral z FA (Beauvillier, Hartman, T.Johnson, Novak) dali spolu 2g+7a, hlavne ten Novak stiahnuty z FA iba v nedelu rano mi nakoniec tromi bodmi zachranil aspon kategoriu P (vyhra o 1)... napriek tomu som aj v hracskych stats v nedelu stratil a z vedenia 6:5 v tychto stats po sobote bola nakoniec prehra 4:7. “Zariadilo“ to moje duo z winnipegu Connor + Dubois – namiesto aby pomohli udrzat primarne stats nejakymi G/A/PPP si pri prehre s Islanders 0:4 pripisali obaja po 4 minusove body :slap: co s prehladom stacilo na stratu +/- (nakoniec prehra o 7) a ich chybajuce PPP dunim vyuzil aj na otocenie tejto kategorie (prehra o 1).

V inej situacii, napr. keby som niekde na hrane postupu do PO bojoval o kazdy bodik, by ma takato nedelnajsia otocka asi pekne nasrala... teraz sa aj sam cudujem ze to nejako tragicky vobec neberiem. Mozno aj preto ze aj tato tesna prehra stacila na to aby som si po case opat zabezpecil ucast v PO :clap:
Destroyers na 7. mieste na nas stracaju 27b, Hedgehogs na 6. mieste 20b a kedze posledny tyzden hraju spolu, je iste ze minimalne jeden z nich body potrebne na to aby nas predbehli neuhra (ani v pripade ze by sme my v poslednom tyzdni vybuchli a neziskali ani bod). Na 3. mieste mame 15b odstup od Witchers nad nami a 14b naskok na Blizzard pod nami, s najvacsou pravdepodobnostou sa uz teda pred koncom ZC v tabulke nikam posuvat nebudeme.

PO sme naposledy hrali v sezone 2018/19 (3.miesto), postupili sme don aj v sezone 2020, tam sa ale PO zrusilo kvoli covidu a v dalsich 2 sezonach sme na postup nedosiahli. Teraz sme teda spat a aby sme si o nieco zlepsili sance na uspech, rozhodol som sa este pre poslednu posilu a za 17. kolo draftu prichadza Broček Nelson ktory hra najma v druhej polovici sezony vo fantastickej forme a boduje prakticky v kazdom zapase. Snad bude prinosom.

Star of the week:
Kolektiv obrancov – kazdy zo 7 obrancov prispel aspon 1 bodom, spolu dali 7g+9a a 57 SOG. Hity a bloky som tentoraz od nich nepotreboval

Up Next:
Na zaver ZC si mozeme bez stresu vychutnat zapas proti McJesusovi, Matthewsovi a dalsimi ofenzivnymi hviezdami nabitemu kadru Oregon Falls
Obrázek

Off to the playoffs

Koniec ZC priniesol v lige skvelu davku dramy ked sa o postupujucich do PO ako aj o vitazovi ZC rozhodovalo az do uplneho zaveru poslednych nedelnajsich zapasov. Nas sa tato drama nastastie netykala a mohli sme si to teda vychutnat z pozicie nie az tak zaujateho divaka bez zbytocnej davky stresu.

Samotny zapas zhodnotim zrejme expresne rychlo. V branke som na zaciatku tyzdna riesil dilemu ked mi v jeden den nastupili 4 cednici... samozrejme ze som nasadil tych dvoch co prehrali a dostali naklad, kym ti dvaja co zostali na benchi svoje zapasy vyhrali :roll: vo zvysku tyzdna som uz potom tento deficit nedokazal dobehnut a stratil som kategorie GA aj SV%. vdaka vyhram v druhej polke tyzdna som si ale tesne uchmatol zvysne G stats (okrem SO) a celkovo teda za G stats vyhra 3:2. haluz bol tesny vysledok v kategoirii SV – 148:146 pre mna :)

Hraci v poli svoje kategorie ovladli da sa povedat v suchom tricku. Tam to bol jeden z najjednoduchsie vyzerajucich vysledkov za celu sezonu. Superovi sme dovolili vyhrat iba SOG (o 10), zvysnych 10 stats islo kompletne nam a dokonca pomerne jednoznacne. Najtesnejsie boli asi BLK o 8. McJesus sa v drese Oregonu mohol aj pokrajat, jeho 4g+5a v konecnom dosledku vysli uplne navnivoc, kedze nikto z jeho spoluhracov v time sa nezmohol na viac ako 2b. jedinou skvrnou na inak pohodovom tyzdni tak boli mnoziace sa zranenia – zo zostavy postupne vypadli obrancovia fehervary, hronek, hedman a aj utocnik dubois... snad to nebude nic vazne a do stvrtfinale bude moct vacsina z nich naskocit.

Vdaka dominantnej vyhre 13:3 sme nakoniec na druhe miesto v tabulke stratili iba 4 body :sok: myslim ze ma prave zacina mrziet ten strateny naskok zo vzajomneho suboja s witchers... vo stvrtfinale nas nakoniec cakaju Hogsmeade Hedgehogs, s ktorymi sme v ZC odohrali dva diametralne rozdielne zapasy (najskor prehra 5:12, potom vyhra 13:3). za favorita sa napriek tabulkovemu postaveniu urcite nepovazujem, Hedgehogs boli v sezone lepsi v 10 stats, my iba v 6, takze nic lahke nas urcite necaka... v PO uz ale na dlhodobej vykonnosti az tak nezalezi, dolezite budu vykony v najblizsich 7 dnoch. Let the real fun begin!

Star of the week:
Martin Necas – 2g+5a, 5PPP, 10 SOG.
Honorable mention: Thatcher Demko – konecne sa uzdravil a v prvych 3 zapasoch proti silnym superom podal velmi kvalitne vykony (2W, 7GA, 104SV, 93.8 SV%) – kiez by mu to vydrzalo!

Up next:
Do or die proti Hogsmeade Hedgehogs :box:
Obrázek

Karma really is a bitch...

Padla kosa na kamen, prisiel na psa mraz a na vlkov z Aljasky si pockala karma... prakticky celu sezonu sme dost vyrazne overachievovali, dosahovali lepsie vysledky ako sme podavali vykony a vysledne tretie miesto po ZC, aj ked samo osebe krasne, neodrazalo objektivne silu tohto timu. Pocas celej ZC som trpol kedy ta bublina praskne a splasne, nakoniec to prislo vo stvrtfinale PO, kde sme si proti Hogsmeade Hedgehogs prakticky od prveho dna ani netukli...

Spominany overachieving sa pocas ZC tykal hlavne branky, kde sme s (pod)priemernymi vykonmi dosahovali nadpriemerne vysledky. V QF sa karta otocila a ani solidna bilancia 4W-1L nestacila na viac ako prehru 0-3 (kvalitativne G stats boli napriek vyhram poslabsie). A to este mozem byt spokojny, az do sobotnej noci to vyzeralo na prehru minimalne 0-5...

V hracskych stats to bol tiez podpriemerny tyzden, vysperkovany sobotnym benchnutim 7 kanadskych bodov, pricom 6 z 9 utocnikov v zostave zostalo bez bodu... v konecnom dosledku by to nic neriesilo a konecny vysledok iba symbolicky prikraslilo, ale je to taka pekna ceresnicka na torte mizerie tohto tyzdna. Jediny cestny uspech nam bol dopriaty v kategorii FW, vsetky ostatne hracske stats bral po zasluhe super a nepotreboval sa ani nejako specialne snazit. Vykon Wolves bol objektivne slaby, nebol by stacil na ziadneho zo superov ktori postupili do PO (a zrejme ani na vacsinu timov co nepostupili).

Sezonu tym padom ukoncime zapasom o 5.miesto proti Denveru Blizzard, uvidime ci sa podari aspon vitazna bodka za inak vcelku vydarenou sezonou.
Hedgehogs zelame vela stastia v SF proti vitazovi ZC Henymu :serus:

Star of the week:
Tazko vyberat, nikto vyraznejsie nevycnieval z radu priemernosti.... dam to Demkovi za 2W/0L, aj ked iba 38SV a 90,5%SV

Up next:
Posledny zapas sezony o konecne 5. miesto proti Denveru Blizzard :box:
Obrázek

Happy ending

Koniec dobry vsetko dobre. Na zaver sezony sa nam podaril vcelku jednoznacny dominantny win, vdaka ktoremu obsadzujeme v tabulke konecne 5. miesto. Po predchadzajucich sezonach bez PO sa to da hodnotit ako uspech a v podstate som aj spokojny. S konecnym umiestnenim aj so sezonou ako celkom, beriem to ako krok spravnym smerom, na ktorom sa da do buducna stavat.

K samotnemu zapasu o 5. miesto – mali sme ho pevne v rukach prakticky od zaciatku, po jednotlivych dnoch sa menila len vyska skore. No a kedze na nedelu som mal obrovsku prevahu clovekozapasov a Redymu navyse pukol Vasil proti Jersey, vysledok nakoniec vyzera dominantne.

V branke to bol suboj iba 4 cednikov – po 2 na kazdej strane. Traja z nich dosiahli identicke vysledky po porovnatelnych vykonoch (2W-1L, SV% cca 90-92) no a ten stvrty bol Jarry... :D vdaka jeho saboterskym 0W-2L 11GA a 81%SV sme G stats ovladli jednoznacne 5:0.

V poli sa nam po nepochopitelnom vypadku v minulotyzdnovom stvrtfinale opat rozbehla ofenziva. 26G bolo ak sa nemylim najviac v lige, 56b je tiez velmi solidne cislo. Konkurencieschopne boli zrazu aj sekundarne stats, v haluznych zaujalo 28 plusovych bodov. Suma sumarum si Denver uchmatol iba PPP, GWG a tesne aj hity. Ostatnych 8 stats bolo nasich, spolu s brankou je to teda jednoznacna vyhra v pomere 13:3. Pekna bodka za peknou sezonou.

Najblizsi tyzden budeme este s napatim sledovat vyvrcholenie ligy vo finale dvoch najlepsich timov po ZC. Heny v SF ukazal hrozostrasnu ofenzivnu produktivitu, dunim vo svojom SF zase ukazal ze produktivitu na vyhru bezpodmienecne nepotrebuje... je dost mozne ze tento suboj nakoniec rozhodnu sekundarne stats v ktorych obaja patria k tazkym vaham vramci ligy, alebo pripadne nejaky luck v haluznych stats ako +/- ci SHP.

Star of the week:
K´Andre Miller – 2g+5a, +10, 11SOG, 8HIT, 4BLK

Up next:
:ahoj: see you in september
SEZÓNA 2023/24

RESULTS & STANDINGS


WK1 - vs. Halifax Royals :arrow: WIN 11:4
WK2 - vs. Yzerman´s Red Army :arrow: LOSS 4:11
WK3 - vs. Big Bad Bruins :arrow: WIN 13:4
WK4 - vs. NoBa Witchers :arrow: WIN 10:3
WK5 - vs. Chugwater Chokers :arrow: LOSS 5:11
WK6 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: LOSS 7:8
WK7 - vs. Preshow Destroyers :arrow: TIE 7:7
WK8 - vs. New Mexico Warriors :arrow: LOSS 6:9
WK9 - vs. Denver Blizzard :arrow: LOSS 3:11
WK10 - vs. Colorado Dragons :arrow: WIN 13:3
WK11 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: LOSS 6:8
WK12 - vs. Halifax Royals :arrow:LOSS 6:10
WK13 - vs. Yzerman´s Red Army :arrow: LOSS 7:8
WK14 - vs. Big Bad Bruins :arrow: WIN 10:6
WK15 - vs. NoBa Witchers :arrow: WIN 9:7
WK16 - vs. Chugwater Chokers :arrow: WIN 9:7
WK17 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: WIN 15:1
WK18 - vs. Preshow Destroyers :arrow: WIN 11:6
WK19 - vs. New Mexico Warriors :arrow: LOSS 2:13
WK20 - vs. Denver Blizzard :arrow: LOSS 6:7
WK21 - vs. Colorado Dragons :arrow: WIN 10:4
WK22 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: LOSS 6:8
WK23 - QF vs. New Mexico Warriors :arrow: LOSS 5:11
WK23 - 5th place match vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: LOSS 4:9


Obrázek

Obrázek

Obrázek


ROSTER PRE SEZÓNU 2023/24: (akt. 26.03.2024)
(keepers in orange)


FORWARDS:
Elias PETTERSSON (C, LW)
Mikko RANTANEN(RW)
Kyle CONNOR (LW)
Jasper BRATT (LW,RW)
Martin NECAS (C,RW)
Ryan NUGENT-HOPKINS (C,LW)
Brock NELSON (C, LW)
Phillip DANAULT (C)
Lawson CROUSE (LW, RW)
Frank VATRANO (C, LW)
Mason MARCHMENT (LW)
Josh NORRIS (C) - IR :nurses:
Patrick KANE (RW)


DEFENSEMEN:
Victor HEDMAN - IR :nurses:
Justin FAULK
K´Andre MILLER
Ryan PULOCK
Owen POWER
Jake SANDERSON
Noah HANIFIN
Esa LINDELL
Matt GRZELCYK


GOALIES:
Jake OETTINGER
Thatcher DEMKO - IR :nurses:
Petr MRAZEK
Casey DeSMITH



IN THE SYSTEM:
P: Drew COMMESSO (G)
P: Dustin WOLF (G)
P: Jake SANDERSON (D)
P+: Owen POWER (D)


TRADES:


25.02.2024:
A. Henrique + 18th round pick :arrow: Colorado Dragons
P. Kane + 21st round pick :arrow: Alaska Wolves
Tak sme sa dockali a zajtra nam zacina nova jubilejna 10. sezona :Super:
Skusim trochu predstavit moju vlciu svorku s ktorou sezonu zacnem:

V branke mame 2 keeperov na ktorych budu z velkej casti stat a padat nase hypoteticke sance na hypoteticky uspech. Oettinger je uz tradicna opora, v priebehu minulej sezony k nemu pribudol Demko u ktoreho budeme dufat v comeback year (nejake naznaky v druhej polke minulej sezony tam boli). Tretieho do partie som predbezne zobral Johanssona z Tampy ktory by mal v uvode sezony zastupovat zraneneho Vasila. Neskor sa uvidi

V obrane sme rovnako keepovali 2 borcov, okrem tradicnej opory Hedmana (posledny hrac ktory je v time od uplneho zaciatku) sme udrzali aj Faulka s ktoreho vykonmi v poslednych 2 sezonach sme boli vcelku spokojni. Dalsich 2 obrancov sme pridali v uvodnych 2 kolach draftu a opat su to zname tvare ktore v time koncili aj predchadzajucu sezonu – Lindholm a Miller. Prvy menovany bol improvizovany pick nakolko mi predseda doslova pred nosom udrbal pripraveneho Riellyho... a nebola to v jeho podani posledna takato udrbavka :roll:
Zvysok obrany som doplnil az v zavere draftu Pulockom a dvojicou vlastnych prospectov Sanderson + Power, ktorych mozem v pripade menej presvedcivych vykonom vymenit za nejaky upgrade z FA...

V utoku uz tradicne prevazuju keeperi, tuto sezonu ich bolo 8, menovite Pettersson, Rantanen, Connor, Bratt, Necas, RNH, PLD a Nelson. K nim som porevazne v druhej polovici draftu dodraftoval niekolko boom or bust experimentov ako napr. hall (snad popri bedardovi rozkvitne), drouin (snad popri mackovi rozkvitne) alebo oshie – u vsetkych 3 pocitam s tym ze mozno pomerne rychlo skoncia na FA. Okrem toho este dve relativne menej riskantne mena danault a crouse, u nich sa da predsa len lepsie odhadnut co sa od nich da cakat

Celkovo to vidim tak ze lepsie by sme na tom mohli byt v primarnych hracskych stats, so sekundarnymi to asi bude horsie. Haluzne su nepredvidatelne a v branke sa treba hlavne modlit :D
Dufam ze aspon na realny boj o PO (snad aj s uspesnym koncom) by to byt mohlo, ale samozrejme podobnych ocakavani je asi v lige 12 :giggle: tak uvidime

Este doplnim ze do prospect poolu pribudol dalsi cednik, tentoraz Drew Commesso (s ocakavanim ze by to do 2-3 sezon mohla byt jednotka v Bedardovom Chicagu :pray: )
Obrázek

Promising start

Uvodny tyzden byva vacsinou nestandardny, bud dlhsi (10-11 dni) alebo naopak kratsi (5-6 hracich dni) ako bol aj tento pripad. 6 hracich dni a trochu divny kalendar zapasov NHL sposobili ze 5 nasich hracov vratane nosneho brankara Oettingera malo v tyzdni iba 1 zapas. Celkovo sme dali dokopy iba 45 clovekozapasov (z toho 4 G starty) co bolo o nezanedbatelnych 7 menej ako mali nasi superi z Halifaxu. O to cennejsi je ten viac ako solidny vykon a krasny uvodny vysledok sezony.

Presne podla predsezonnych ocakavani nam najlepsie vysli primarne hracske stats 14g + 25a, 39P a 15PPP boli top cisla vramci ligy a vacsinu superov by sme v tychto stats boli porazili 4:0. ani Royals nedopadli lepsie, aj ked 0:4 z ich pohladu v tychto stats je trochu krute, celkove cisla mali tiez solidne. Sekundarne stats su uplne iny pribeh, uvodny tyzden len potvrdil obavu ze v nich to z nasej strany ziadna dominancia nebude. Ale zase snad ani 0:4 v nich nebudeme kazdy tyzden prehravat. Aj v tomto zapase sa “podarila“ remiza 2:2 vdaka slabsiemu vykonu superov v hitoch a blokoch. A rovnako remizou skoncili aj haluzne stats, +/- jasne v nas prospech, v GWG remiza 2:2 a na superove 3 SHP sme odpoved nemali. Celkovo hracske stats teda 7:3 pre nas.

V branke sa necakanym hrdinom stal Thatcher Demko, ked vygumoval McJesusa a spol a vychytal famozny win nad oilers 8:1. podobne kvalitne svoj jediny start zvladol aj Oettinger a Johansson aspon pridal zvysne 2 potrebne G starty z ktorych jeden aj vyhral... celkovo teda solidny tyzden v branke s bilanciou 3W-1L a 91,5%sv. halifax bral vdaka viac startom kategoriu SV, ale nastastie tie ich G starty boli menej kvalitne, takze celkovo v G stats 4:1 pre nas a celkovo velmi slusnych 11:4.

Taky vysoky win v uvodnom zapase sezony v nasom podani asi ani nepamatam. Mal by nas vyniest na prve miesto tabulky, aj ked to v tejto faze samozrejme vela neznamena. Uvidime ako sa nam na uspesny start podari nadviazat v dalsom priebehu sezony.

Star of the week:
E. Pettersson – 1g+5a v 2 zapasoch proti oilers. Okrem toho +4, 4 PPP, 6 SOG, 12 FW a 4 HIT. Skvely start

Up next:
Yzerman´s Red Army ktorym sa uvodny tyzden sezony tiez naramne vydaril. Komu sa uvodne vysoke vitazstvo podari v druhom tyzdni potvrdit? :box:
Obrázek

Night and day

Druhy tyzden bol takmer dokonale presnym zrkadlovym obrazom uvodneho tyzdna. Nielen vysledkovo 4:11 vs. 11:4, ale aj v jednotlivych kategoriach...

Zacnime brankou. Moji cednici mali solidny tyzden. Snazili sa, dosiahli 92,9% svs co je super cislo. Nie je ich chyba ze nemali utocnu podporu od svojich spoluhracov a tak tie dobre vykony stacili iba na 1W, 1OTL a 2L. a nie je ich chyba ze naniho cednici sa asi vsetci sfetovali a pochytali vsetko od nadchy az po dvojmetroveho sumca... za tyzden mali 5W (plus dalsi W ostal na benchi), 0L a 94,4%sv... nemali za cely tyzden jediny slabsi start, nebolo sa coho chytit, v podstate mozem byt spokojny ze nejakym zazrakom nemali ani jeden SO a tak som brankarske stats prehral “iba“ 0:5

Hraci v poli mali podobne ako brankari solidny aj ked nie nejaky vynimocny tyzden. Overal cisla v primarnych stats boli vramci ligy taky lepsi priemer. Nestacilo. Po minulotyzdnovej vyhre 4:0 prisla tentoraz v tychto kategoriach identicka prehra - o 2 G, 1 A, 3 PPP. Debakel korigovali sekundarne stats, paradoxne napriek tomu ze ziadne svetoborne vykony tu moje lamy nepredviedli. Ale vyhrali sme ich 3:1 (super bral FW). a haluzne skoncili 1:1. celkovo teda hracske stats 4:6.

Znegovany vyborny vysledok z uvodneho tyzdna znamena aktualne 6.miesto v tabulke, kde su rozostupy stale iba minimalne. Napr. 4. a 8. miesto deli iba jediny bod. Uz o tyzden teda nase umiestnenie moze vyzerat zase uplne inak...

Star of the week:
Jasper Bratt – 1g+4a, vsetko v PP

Up next:
Big Bad Bruins proti ktorym sa nam historicky prilis nedari aj ked posledny vzajomny suboj v minulej sezone sme vyhrali. snad sa nam to podari zopakovat :box:
Obrázek

Bounce back!

Tak takto by to asi slo... po minulotyzdnovom debakli od cervenej armady sme si napravili chut este vyssou vyhrou nad Bruins. Pozrime sa na to ako sa urodila

Minuly tyzden som bol nestastny z brankarskej bilancie supera (5W, 0L, 94,4%sv). reakcia mojich cednikov: hold my beer! Nastupili tento tyzden na 5 zapasov, vyhrali vsetkych 5, 3x SO a dostali spolu len 3 goly. :sok: Jeden z tych 3 SO sa mi dokonca podarilo nechat na benchi (v utorok chytali vsetci traja naraz), nastastie nechybal. Aj bez toho benchnuteho SO bola sv% zo zvysnych 4 startov famoznych 97,1%. proti tomu sa tazko hlada protizbran, bruins si nakoniec pre seba uchmatli aspon kvantitativnu kategoriu SV. branka teda po dominantnom vykone 5:1 pre nas

Hraci v poli az tak vyrazne nehviezdili, ale nebola to ani ziadna tragedia a na supera to tentokrat stacilo. Primarne stats 4:0 pre nas napriek mizernym iba 7 PPP (bruins mali len 5, vsetky ostatne timy v lige viac ako 10). 14g +25a / 39P bolo v ramci ligy lepsim priemerom. Sekundarne stats boli v nasom podani tradicne slabsie, vyhrali sme aspon FW a SOGy usli iba o 1... hity a bloky podla ocakavania pre supera, celkovo sekundarne stats 1:3 pre Bruins. Vynahradili to haluzne stats, ktore zase raz predviedli ze si take pomenovanie zasluzia. Fakt ze zo 14 strelenych golov bolo hned 8 GWG sa inak ako haluzou nazvat asi neda... potesili 2 SHP a na vyhru v kategorii bohato stacilo aj +10. haluzne stats teda 3:0 pre nas, hracske stats celkovo 8:3, co spolu s G robi nadherny celkovy vysledok 13:4, ktory nas v tabulke vytiahol na priebezne 3. miesto :thumbsup:

Star of the week:
Neni o com – vsetci cednici, ale specialne Jonas Johansson za 2 SO (z ktorych jeden som nechal na benchi)

Up next:
Slager kola, suboj tretieho s prvym a aktualne uz jedinym timom v lige co vyhral vsetky 3 doterajsie zapasy – NoBa Witchers. Vzhladom na dominanciu Witchers v sekundarnych stats co je naopak u nas weak spot sa da povedat ze uz na zaciatku matchupu prehravame 0:4 :D tak uvidime co z toho nakoniec bude :box:
bez sance
Obrázek

Eye of the Tiger

Ufff, to bol teda match. Pred tyzdnom som pisal ze by to mal byt ocakavany slager kola a veru ze aj bol. Z mojho pohladu zatial top match tejto sezony vramci ligy. Priebeh mi pripominal taky typicky Rockyho boxersky zapas, ked Rocky zo zaciatku dostava na budku az je takmer zrely na uterak, ale postupne sa z toho dostane a na konci z nicoho nic zasadi zdrvujuce KO (preto ten tematicky nadpis). Aj tu to so mnou zo zaciatku nevyzeralo vobec dobre, este po stvrtku to vyzeralo na jasnu vyhru witchers, v nedelu rano som uz do chatu pisal ze by tomu zapasu pristala remiza (co si by the way myslim stale), ale tie 2 nedelne zapasy to neuveritelne otocili v moj prospech, az som tomu nechcel rano verit...

Zakladom uspechu bola zase raz branka. Po 4 tyzdnoch maju moji cednici bilanciu 16W-4L a uspesnost 91,6%, 93,8% a 94,7%. je mi jasne ze je to dlhodobo neudrzatelne, ale uzivam si to kym to trva :D aj tento tyzden mali uz po stvrtku 4W a 0L, u supera to ale tiez bolo 3W a 0L s menej GA a lepsou SV% takze to vyzeralo na dramu... na stastie stvrty start witchers UPL v piatok totalne zbabral, co mi dalo na sobotu takticke moznosti... nasadit demka s oettingerom ktori hrali proti sebe, cim by bola poistena kategoria W a SV, ale mozna strata L. alebo nasadit iba johanssona a dufat vo W tampy v ottawe... alebo posadit vsetkych a pockat co vymysli super. Ten mal po zraneni Shestorkina nakoniec v hre iba Georgieva. Vdaka tomu som nepotreboval poistovat SV a v podstate jedine co hrozilo ze moze vyrovnat W, v extremnom pripade nejakeho SO bola v hre aj SV%... na druhej strane v pripade horsieho vykonu mohol prist o vedenie v GA. Tak som sa vecer na poslednu chvilu rozhodol ze mojich G posadim, Georgiev fasol vo Vegas 7 a zvysok je historia... G stat 5:0 (a to este Demko zapisal z lavicky proti Oettingerovi SO pri vyhre 2:0, predtym proti sharks o SO prisiel necele 4min pred koncom...)

Hraci v poli sa tiez hecli k heroickemu vykonu, aj ked zo zaciatku tyzdna to tak vobec nevyzeralo. Nakoniec to ale vypalilo tak ze uplne hazdy hrac vratane FA pickupov na 1 zapas zaznamenal aspon 1 kanadsky bod. To sa tiez az tak casto nevidi. Vysledkom bolo 50b – najviac v lige. Viem si predstavit superovu frustraciu ked napriek druhemu najvyssiemu bodovemu zisku v lige 46b (treti najlepsi zisk vramci ligy bol 40b), neuhral v primarnych stats ani bod a skoncili 4:0 pre mna. A to este po sobote viedol v tychto stats 2:1, ale 2g+5a za nedelu to vsetko otocili v moj prospech...
V sekundarnych stats som automaticky pocital s prehrou 0:4, nakoniec to ale nebolo az take zle... v BLK sa moji borci posnazili, v HIT sa zase superovym az tak nedarilo, vysledkom su zremizovane obidve tieto kategorie... SOG a FW ale podla ocakavani bez dramy pre supera.
Zostali haluzne stats... SHP sa zadarili iba superom a to hned 3, GWG naopak druhy tyzden po sebe v abnormalnom pocte napadali mojim lamam (minule 8, teraz 6). +/- sa preklapalo zo strany na stranu, po piatku som bezpecne viedol, v sobotu dali dunimovi borci +17 cim to totalne otocili pre witchers, ale v nedelu zase dali -6 a nakoniec to skoncilo remizou...
Takze hracske stats 5:3 a celkovo pre mna neuveritelnych 10:3 z viac-menej vyrovnaneho nadupaneho zapasu... neuveritelny luck resp. smola u supera, na co sa samozrejme nestazujem... v tabulke ma to opat vynieslo na 1. flek, naskok na timy mimo PO pozicii uz je sympatickych 18b, takze si mozem s Rockym spokojne zaspievat:

Rising up straight to the top
Had the guts, got the glory
Went the distance, now I'm not going to stop
Just a man and his will to survive


Star of the week:
Elias Pettersson – 3g + 4a, +4, 13 SOG. EP ide ako pila :thumbsup:
Thatcher Demko – v zapase 2W, 0L, 3GA a 95%SV, k tomu SO som takticky nechal na benchi, ale az tak nechybalo. Demko zatial chyta ako kandidat na vezinu, mierou vrchovatou splaca doveru ktoru som donho minulu sezonu vlozil ked som ho od predsedu vykseftoval za gibsona a thomasa... :thumbsup:

Up next:
Prave vyssie spominany predseda s ktorym zvykneme sezonu vzajomnym subojom otvarat. Teraz sa stretavame az v 5.kole a je to opat slager kola, suboj prveho so stvrtym... :box:
Obrázek

Saturday´s Night Fever

Zapas s predsedom vyzeral prvych 5 dni vyrovnane a potom prisla sobota ked sa superovi hraci ofenzivne utrhli z retaze (7g+11a), mne vybuchli obaja cednici a z vyrovaneho stavu bol zrazu debakel bez realnej moznosti este s tym nieco v nedelu urobit... sh*t happens :ho*no:

V branke som uz dlhsie cakal kedy ten doterajsi rozpravkovy run skonci, prislo to v 5. tyzdni. 5L je viac ako sme mali za prve 4 tyzdne dokopy :slap: k tomu podpriemerna uspesnost 88,7%. nastastie sme urvali aspon kvantitativne stats W a SV, takze v branke nakoniec este OK tesna prehra 2:3. vzhladom na tu mizeriu solidny vysledok

Vacsi problem bol pri hracoch v poli. 44b znie ako solidny vykon, minuly tyzden by to bol druhy najlepsi pocin vramci ligy. Ale tento tyzden bol nejaky abnormalne ofenzivny, polovica timov ligy (vratane predsedu) dala 50+b, takze spominanych 44b na uspech ani zdaleka nestacilo. Z primarnych stats sme brali iba PPP, zvysok si v sobotu pre seba uchmatli chokers. Sekundarne stats sme si podelili 2:2, hity som na nedelu musel este (uspesne) poistovat nejakym no-namerom z rangers aby z toho nebol este vacsi debakel. Haluzne stats cele zle. Luck na GWG sa zrejme cely vycerpal v poslednych 2 tyzdnoch, rovnako v +/- je vyslednych -23 dost extremne cislo (za prve 4 tyzdne som mal dokopy +31) no a v SHP sa mi (ako inak v sobotu) do ksichtu vysmial Robert Thomas ktoreho som predsedovi pocas minulej sezony vymenil za Demka... proti Avs dal 0g+4a a jedna z nich bola v oslabeni co uplne stacilo na vyhru v tejto kategorii. Takze haluzne stats 0:3, celkovo hracske stats 3:8 a spolu s brankarskymi 5:11...

Pokracuje tak sezona vyraznych vysledkov, z 5 odohranych zapasov bol v kazdom rozdiel medzi supermi minimalne 6b... to bol prave tento posledny, mozem teda povedat ze to bol zatial moj najtesnejsi zapas sezony :D v tabulke sme pochopitelne klesli, ale nastastie nie hlboko – aktualne sme na 3. mieste. Povyhravalo viacero timov zo spodnej polovice tabulky, takze liga sa nam trosku vyrovnala a napr. 10. tim straca na PO iba zanedbatelnych 5b :petrik: nas aktualny naskok na prveho nepostupujuceho je napriek prehre 12b, v dalsom tyzdni by ale potesil nejaky ten bounce-back...

Star of the week:
Kyle Connor
– 5g + 3a, +3, 3 PPP, 16 SOG. Skoda ze vysli navnivoc

Up next:
Pokracuje “tazsia“ cast rozpisu s dalsim timom z hornej polovice tabulky – tentoraz je to suboj tretieho so stvrtym Hogsmeade Hedgehogs :box:
Obrázek

Close match (finally)

Tak v siestom tyzdni sme sa konecne dockali naozaj tesneho zapasu, otvoreneho az do uplneho konca. Vela kategorii skoncilo najtesnejsim moznym rozdielom a rovnako nakoniec skoncil aj cely zapas. Napriek tomu ze sme boli prakticky cely tyzden v priebeznom vedeni, v nedelu sa superom vdaka vacsiemu mnozstvu clovekozapasov podarilo vysledok otocit vo svoj prospech. Stava sa.

V branke to bol znovu “slabsi“ tyzden, 4W a 2L je OK bilancia, neda sa vzdy vyhrat vsetko. Ale 18GA a 88,4%sv nie su velmi konkurencie schopne cisla. Aj preto skoncila branka nerozhodne 2:2, ked v nedelu superi nevyuzili moznost vyrovnat W a nechali cednika sabres radsej na benchi...
Hraci v poli podali opat vcelku konkurencieschopny vykon v primrnych stats. 45b je solidne cislo, entokrat bol ale super o kusok lepsi. Konkretne o 1G a 2A... brali sme iba PPP (o 2), primarne stats teda 1:3. sekundarne stats skoncili remizou 2:2, ked sme vyhrali BLK o 1 a Hedgehogs rovnako o 1 vyhrali HIT. SOG a FW dramaticke neboli. no a vdaka haluznym stats som celkovy vysledok aspon trochu skorigoval. Opat sa zadarila bohata uroda GWG (6), s prehladom stacili aj 2 SHP, akurat v +/- sa zase zjavilo strasidelnych -14... po prvych 4 tyzdnoch som mal celkovo +31, v poslednych 2 tyzdnoch spolu -37 :hahano: z extremu do extremu

Celkovo teda tesna prehra 7:8, vdaka ktorej nas nasi superi z Hogsmeade o 1 bodik preskocili v tabulke. Momentalne sme teda na 4. fleku, co je ale horsie tak naskok na prvy nepustupujuci tim sa zase o nieco scvrkol na aktualnych 8b... chcelo by to zase trochu poodskocit do bezpecnejsich vod.

Star of the week:
Nikto vyraznejsie nevyskocil, tak dam Brocka Nelsona – 2g+2a, 2 PPP, 19 SOG

Up next:
Znovu suboj s tabulkovym susedom, tentoraz s Preshowom Destroyers ktori su ktualne na 5. mieste (uz by to po 2 prehrach chcelo vyhru) :box:
Obrázek

The same old song

Treti tyzden po sebe je konecny vysledok podstatne horsi ako sa priebezne pocas tyzdna javil. Zda sa akoby cez vikendy mojim lamam dochadzal dych a netusim co by som s tym mohol spravit. Rozum hovori ze nic, ze je to blba nahoda, ale zacina to byt trochu frustrujuce...

Proti preshowu to bol asi najhorsi G tyzden doterajsieho priebehu sezony. Iste – proti red army sme G stats prehrali 0:5, ale to bolo napriek vobec nie tragickemu vykonu. Tentoraz sme prehrali 1:4 a bolo to uplne zasluzene. Superovym cednikom skratka tyzden vysiel ovela lepsie. Je to ciastocne aj moja vina, v piatok som si musel vybrat zo 4 moznych G startov a samozrejme som sa netrafil... demkov W a 1 GA som nechal na benchi, naopak v zostave bol oettinger ktory dostal 6-ku od flames... asponze Raantu s 8GA z 15 striel som nepostavil :giggle: aj ked v konecnom dosledku by to asi bolo jedno. Ked to navyse hellebuyck u supera zaklincoval shutoutom proti floride, bolo v G stats vymalovane...
Hasit to museli hraci v poli. Podrzali ma opat primarne stats, aj ked overall vramci ligy bol ten vykon (39pts) len lepsi priemer. Proti preshowu to ale stacilo na vyhru 3:0 (skoda remizy v G). sekundarne stats boli vyrovnane, v HIT a BLK sme absolutne neboli konkurencieschopni, ale SOG a FW som si postrazil. No a vyrovnane boli aj haluzne stats, bola to v nich ale drama az do konca... v poslednom zapase matchupu moj RNH vyrovnal GWG, ale zaroven Fowler -5 bodmi stratil kategoriu +/- (prehrali sme o 4). SHP patrili nam.
hracske stats teda 6:3 pre nas a celkovo remizka 7:7, po ktorej sme v tabulke opat o 1 flek klesli (aktualne sme 5.) a naskok na prveho nepostupujuceho opat mierne klesol z 8 na 7b.

Star of the week:
RNH
za 2g+3a ale hlavne za nedelny GWG ktorym vyrovnal G aj GWG a v podstate aj cely matchup.

Up next:
Prvy duel s ligovym novacikom Streetmanom ktoremu McJesus chyta formu v (pre mna) najhorsi mozny cas :box:
Obrázek

Outside looking in

Stvrty tyzden bez vitazstva po sebe stacil na to aby sme sa z priebezneho 1. miesta v tabulke prepadli az mimo PO pozicie. Cas na paniku?

Cednici sa proti Warriors uspesne rehabilitovali za mizerny predchadzajuci tyzden. 5W, 2L, 205SV, 92,5%sv a ako ceresnicka aj jeden SO... Stacilo to na vyhru 4:0 v G stats a tym sa vypocet pozitiv tohto tyzdna konci.
Hraci v poli zazili s prehladom najhorsi tyzden tejto sezony. Az tak ze v podstate ani nemalo zmysel riesit na vikend nejake FA addy kedze prakticky nic nevyzeralo “otocitelne“... zo zufalstva (aby som mal lepsi pocit ze som aspon nieco skusil) som stiahol aspon O´Connora a dufal v zazrak v podobe SHP, samozrejme nic z toho :lol2: inak vyslednych 30 kanadskych bodov je cca o tretinu menej ako vacsinou za tyzden moje lamy mavaju. Samozrejme s takou biedou primarne stats nemohli dopadnut inak ako 0:4 (kedze som nehral proti cepimu). V sekundarnych sa sice oproti minulemu tyzdnu vyrazne zlepsili v HIT aj BLK, na vyhru to ale stacilo iba v prvej menovanej kategorii. S FW hlboko pod 100 sa na uspech tiez neda pomyslat a na body nestacilo ani (pod)priemernych 118 SOG. Takze sekundarne stats 1:3 no a ani tie haluzne nas z biedy nevytrhli, aj ked vdaka tomu ze 3 z celkovo 6 strelenych golov boli GWG sme aspon nevysli uplne naprazdno... hracske stats teda 2:9, celkovo 6:9 a v tabulke dalsi zosun tentoraz uz mimo PO pozicii. Na 7. fleku aktualne na PO stracame 2b a uz by sme ten volny pad tabulkou naozaj nutne potrebovali zastavit a zvratit...

Star of the week:
Tentoraz je to jednoduchy vyber – Jake Oettinger vyhral oba svoje zapasy a dostal v nich len 1 gol zo 60 striel.

Up Next:
Suboj trapiacich sa timov, Denver Blizzard taha svoju vlastnu 3-zapasovu winless seriu... :box:
No čekal jsem spíš opačný výsledek, ale kluci se snažili. A jako bonus můj víkendový add Trenin první zápas GWG a druhý SHP :lol2: Snad jsem si nevybral štěstí na zbytek sezony :lol2:
170 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS