Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Alaska Wolves

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

We have a trade to announce:

B. Wheeler + 18th round pick :arrow: Preshow Destroyers
R. Rakell + 16th round pick :arrow: Alaska Wolves


Odchadza predposledny mohykan co bol v nasom time od uplneho zaciatku. Zostava uz iba Hedman.
Wheeler sa po cele tie roky vyznacoval konzistentnostou vykonov, napriek tomu ze v lete bude mat uz 35r si stale udrzuje svoj vysoky standard. Ale biznis je biznis, rozhodli sme sa ziskat zanho co najviac kym sa este da. Nakoniec sme kyvli na ponuku aktualneho lidra ligy Antyho, ktory ponukol solidnu protihodnotu v osobe Rakella + 4th round picku. Wheelerovi samozrejme zelame v novom posobisku vsetko dobre, u nas mu to na titul nevyslo, tak mozno v Preshowe sa mu to podari...

Rakell u Ducks je hrac cca na hrane keepu, ale spekuluje sa o jeho moznej vymene (ci uz pri TD alebo v offseason) a ak by naozaj klapla vymena do lepsieho timu, jeho keeper potencial by sa urcite zvysil... uvidime

Suma sumarum – pre zvysok tejto sezony asi mierne oslabenie (flintu do zita v boji o PO tymto trejdom urcite nehadzem), pre buducu sezonu potesi posun v drafte o 2 kola vyssie a pri troche stastia by z Rakella mohol byt aj dlhodobo perspektivny keeper... takze vitaj Rickard, verim ze tvoja radost z prestupu je uprimna a nech sa ti na Aljaske dari!

Obrázek
Dalsia remiza... uprimne priznam ze z tejto som dost sklamany, dufal som vo vyhru ktora by ma priblizila k PO a chvilami to aj vyzeralo nadejne, ale Lukas bol nepoddajny super a nic mi zadarmo nedaroval.

Uz tradicne musim konstatovat ze sa superovi proti mne zblaznili brankari, Lukasovi tentoraz zapisali 3W-1L, 4GA a 96,3SV% 1SO... za posledne 4 tyzdne maju brankari mojich superov v zapasoch proti mne suhrnnu bilanciu 17W-2L... :hahano: niekto si tu zo mna asi seriozne robi prdel... :nono: moji cednici mali tiez vydareny week (3W-1L, 7 GA a 94,3SV%, 1SO), napriek tomu to stacilo iba na prehru 1-2 v G stats (mal som o 11 SV viac). Na slaktrafenie.

Hraci v poli stale pokracuju v bodovych hodoch, vylepsili si svoje tohtosezonne maxima na 21g+33a a 54b (a to som este kopec bodov nechal na BN). Lukas si to ale zalepil sekundarnymi stats +/-, S, FW, hity. GWG a SHP boli narovnako, takze v hracskych stats chudobna vyhra 5-4 a celkovo remiza 6-6, ktora smerom k PO prakticky nic neriesi - strata na posledny PO flek sa zvysila z 8 na 11b.

V dalsom tyzdni aktualne trapiaci sa dunim ktory ma z poslednych 3 tyzdnov skore 10-34, takze pre mna jasny signal co sa boja o PO tyka – teraz alebo nikdy :!: :box:
petrik píše:
pon 22. bře 2021 17:48
napriek tomu to stacilo iba na prehru 1-2 v G stats (mal som o 11 SV viac).
A to som to ešte v nedeľu pretaktizoval. :-D Keby som nedal Petersena na BN, tak je to na G stats 0:3 a celkovo 5:8. :hroza:
Lukas33 píše:
pon 22. bře 2021 20:36
A to som to ešte v nedeľu pretaktizoval. :-D Keby som nedal Petersena na BN, tak je to na G stats 0:3 a celkovo 5:8. :hroza:
Ale to by bolo už kruté :D
pred bliziacou sa TD mame druhy trejd:
do timu tradicneho aspiranta na titul Henyho odchadza Buchnevich a predposledne kolo draftu vymenou za tretie kolo.

k dispozicii stale zaujimave mena ako JvR, Cirelli, Burakovsky, Killorn, do obrany Giordano, Weegar... ask and you shall receive
Prehra 7:9 s Witchers 2 tyzdne pred koncom ZC definitivne pochovala posledne zvysky PO nadeji. Neda sa povedat ze by to bolo prekvapive, smerovalo to sem od uvodu sezony. Prisposobili sme tomu aj prestupovu politiku a par dni pred TD mozeme konstatovat ze tim za vybery v nasledujucom drafte opustili uz spolu 4 hraci – po wheelerovi aj buchnevich, giordano a weegar. Uvidime ci do TD este nejaky odchod pribudne, urcite sa tomu nebudeme branit.

K samotnemu zapasu – uz mi je aj trapne tyzden co tyzden pisat ako superovi proti mne zachytali brankari... ani proti dunimovi som tu nemal sancu ako v kvantitativnych tak ani v kvalitativnych stats... zapisal 5W-2L, 228 SV, 94,2 SV% a 1 SO... od vacsieho debaklu ma uchranil iba fakt ze som udrzal aspon nizsi pocet L a GA, takze prehra 2-4 v G stats.
Aj hraci v poli si v produktivite vybrali slabsi tyzden (zrejme sa prejavil aj ten vypredaj) – po dlhom case pod 40 bodov a iba 9PPP... na pocudovanie vcelku OK dopadli sekundarne stats, ktore boli tesne a niektore sme dokonca aj vyhrali. Vdacit za to mozem v prvom rade vyssiemu poctu clovekozapasov (81 vs. 72) Celkovo to v poli bola remiza 5:5.
Bol to tyzden s ktorym nakoniec nemozem byt spokojny ani ja a ani dunim, obom nam k podstatne lepsim vysledkom chybalo relativne malo...

V predposlednom tyzdni sa na skvele vykony svojich cednikov v zapase proti nam moze tesit Redy...
petrik píše:
úte 30. bře 2021 09:00
V predposlednom tyzdni sa na skvele vykony svojich cednikov v zapase proti nam moze tesit Redy...
alebo sa mu cedníci zrania :doh:
Joe S. píše:
úte 30. bře 2021 09:17
alebo sa mu cedníci zrania
Jarry mu proti mne chybat nebude, vasil s koskinenom mu budu s prehladom stacit :D
Ja mam tiez len grubauera s oettingerom
Obrázek


pokracujeme v najvacsom vypredaji v historii timu!
odislo resp. je na odchode uz 6 hracov: Wheeler, Buchnevich, Giordano, Weegar, van Riemsdyk, Robertson.

ak by este dnes v posledny den prestupov mal niekto o nejakeho rentala zaujem, vyhlasujem akciovu ponuku - 2 non keeper hraci za posun z 18. do 16. kola draftu
V predposlednom tyzdni ZC prehra 6:9 s Redyho Denverom.
Rekapitulaciu zacnem pozitivami: pani stastena sa mi prisla vysmiat a ked uz o nic nejde, dopriala mi v G stats vyhru 4-1 :hahano: to vsak neznamena ze by mali superovi brankari proti mne vynimocne slaby tyzden – 3W-1L, 7GA a 93,1%SV su pekne cisla s ktorymi sa zvycajne ziskava viac bodov... ale moji chlapci sa tento tyzden hecli viac, kontrovali 4W-0L a 93,2%SV, takze tentoraz mohlo pre zmenu z vysledku G stats porazit mojho supera a nie mna.
Redy si to ale bohato vykompenzoval v hracskych stats, kde sa uz u mna naplno prejavil TD vypredaj. Mizernych 28 kanadskych bodov a celkova bilancia 2-8. uhrali sme len strely (tesne o 3) a bloky, a este remiza 0-0 v SHP. Celkovy vysledok teda uz spominanych 6:9.
V poslednom tyzdni opakovany matchup z uvodu proti Hedgehogs ktori sa budu pokusat za kazdu cenu udrzat posledne postupove miesto do PO... uvidime nakolko sa nam podari im to skomplikovat :box:
na zaver ZC prehra 7:10 po vybuchu cednikov s grubauerom na cele. G stats 1:5
hraci v poli boli celkom konkurencieschopni, ofenzivne sa celkom zadarilo s 39 bodmi, celkovo hracske stats 6:5 v nas prospech (vyhrali sme aj FW :sok: )

z pochopitelnych dovodov som tento week nijak extra neprezival (aj tak bola vacsina stats rozhodnutych uz po stvrtku), bolo to len take mechanicke nastavovanie zostavy a cakanie na koniec :neviem: superovi na druhej strane islo o vsetko a tymto mu gratulujem k postupu do PO ;)

neskor pridam aj podrobnejsiu analyzu celej ZC, po ktorej sme nakoniec skoncili na predposlednom 11. mieste a v prvom kole consolation PO nas caka Lukas :box:
Tak prva prekazka v consolation PO uspesne preskocena, za odmenu si to o postup do “finale“ mozem rozdat s Joeiho drakmi :box:

V suboji s lukasom mi v uspechu nezabranila ani necakana covid pauza najskor grubauera a potom aj celeho colorada, cim som prisiel o 2 zapasy rantanena s burakovskym... nastastie ich eventualne goly a body nakoniec nechybali a aj zvysne lamy to v tychto kategoriach tesne zvladli... celkovo v hracskych stats remiza 5:5, co v konecnom dosledku v pohode stacilo.
Napriek vypadku grubauera ma totiz za vitazstvom potiahli cednici. Teda hlavne Oettinger s 2W a 95%SV. Korpisalo prispel akurat tak startmi, inak to vydatne (nastastie neuspesne) sabotoval... gruby este pred covidom tiez stihol 1W, cize nakoniec vyhra v G stats 4:1. paradoxom tyzdna bolo ze som v panike po vypadnuti grubauera minul na cednikov 3 addy (hrozilo ze ani nedam starty) a nakoniec ziaden z tych addnutych snehuliakov neodchytal ani minutu :hahano:
Ciel (a s nim aj milosrdny koniec tohto trapenia) je uz na dohlad. V predposlednom tyzdni sezony sme proti Dragons 5 dni drzali krehke vedenie s tesnymi rozdielmi v jednotlivych kategoriach, aby sa to potom cez vikend rozsypalo ako domcek z karat. Na posr*teho aj hajzel spadne ci jak sa to hovori... Vysledkom bola prehra 3:11 napriek vedeniu 10:4 este po stvrtku :hahano:
Znamena to ze v poslednom tyzdni sezony bojujeme s Hollandovou armadou o konecne 9.miesto. cize de facto nejde uz o nic, len o co najdostojnejsie ukoncenie tejto forgettable sezony. Snad ta nasledujuca bude lepsia :box:
SEZÓNA 2021/22


RESULTS & STANDINGS


WK1 - vs. Chugwater Chokers :arrow: TIE 7:7
WK2 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: LOSS 5:11
WK3 - vs. Big Bad Bruins :arrow: LOSS 3:12
WK4 - vs. Charlotte Godless™ :arrow: LOSS 4:11
WK5 - vs. Colorado Dragons :arrow: LOSS 3:12
WK6 - vs. Denver Blizzard :arrow: WIN 9:5
WK7 - vs. Halifax Royals :arrow: WIN 12:4
WK8 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: WIN 12:4
WK9 - vs. Holland´s Red Army :arrow: WIN 9:5
WK10 - vs. NoBa Witchers :arrow: WIN 11:5
WK11 - vs. Preshow Destroyers :arrow: LOSS 6:7
WK12 - vs. Chugwater Chokers :arrow: WIN 10:5
WK13 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: LOSS 4:13
WK14 - vs. Big Bad Bruins :arrow: LOSS 7:10
WK15 - vs. Charlotte Godless™ :arrow: LOSS 6:10
WK16 - vs. Colorado Dragons :arrow: WIN 9:7
WK17 - vs. Denver Blizzard :arrow: WIN 8:7
WK18 - vs. Halifax Royals :arrow: WIN 10:5
WK19 - vs. Hogsmeade Hedgehogs :arrow: LOSS 2:11
WK20 - vs. Holland´s Red Army :arrow: WIN 8:7
WK21 - vs. NoBa Witchers :arrow: WIN 9:5
WK22 - vs. Preshow Destroyers :arrow: WIN 9:5

CONSOLOATION PLAYOFF:
WK23 - BYE
WK24 - SEMIFINAL vs. Preshow Destroyers :arrow: WIN 10:6
WK25 - FINAL vs. Big Bad Bruins :arrow: WIN 8:7


Obrázek

Obrázek

Obrázek


KANDIDÁTI NA KEEPEROV PRE SEZÓNU 2022/23:
(2021/22 keepers in orange)


FORWARDS:
Elias PETTERSSON (C, LW)
Mikko RANTANEN(C, RW)
Tomas HERTL (C, LW)
Kyle CONNOR (LW)
Pierre-Luc DUBOIS (C)
Sam REINHART (C, RW)
Josh NORRIS (C)
Joel FARABEE (LW, RW)
Robert THOMAS (C, RW)
Jasper BRATT (LW, RW)

DEFENSEMEN:
Victor HEDMAN
Justin FAULK

GOALIES:
John GIBSON
Elvis MERZLIKINS
Jake OETTINGER



IN THE SYSTEM:
Owen POWER (D)
Vitali KRAVTSOV (RW)
Jake OETTINGER (G)
Oliver WAHLSTROM (RW)


TRADES:


pre-season:
John GIBSON + 23rd round pick :arrow: Alaska Wolves
14th round pick :arrow: Charlotte Godless™


11.1.2022:
Ryan GETZLAF + 22nd round pick :arrow: Alaska Wolves
Isac LUNDESTROM + 17th round pick :arrow: Hogsmeade Hedgehogs
Ladies and gentlemen, let me introduce the 2021/22 Alaska Wolves!

nova sezona klope na dvere, mame po drafte, timy skompletizovane a tak je na case mensie predstavenie zostavy ktora sa pokusi napravit v minulej skratenej sezone posramotenu povest a vratit nas tam kam patrime - do PO.

Goalies
v branke sme zrejme za celych 7 sezon nemali medzi sezonami taky prievan ako tuto off-season. vacsinou sme keepovali minimalne 2, niekedy aj 3 cednikov, tentoraz sice tiez 2, ale jedneho sme tesne predtym museli ziskat vymenou... no ale pekne po poriadku.
brankari boli v minulej sezone jeden z nasich hlavnych kamenov urazu. nie jedinym a nebolo to mozno az tak sposobene super slabymi stats nasich cednikov ako skor nenormalnym bad luck na supera, ale to je uz dnes aj tak jedno. poslednym klincom rakvy bol letny presun Grubauera z powerhouse colorada do expansion teamu seattlu :hroza:

primarnou ulohou pred touto sezonou bolo hlavne brankovisko zastabilizovat a pokial mozno vyhnut sa takej extremnej rotacii cednikov aku sme zazivali pocas poslednej sezony.
ku Grubauerovi sme teda vymenou za 2.kolo draftu angazovali stalicu Ducks Johna Gibsona a v drafte sme k nim pridali este cerstvo podpisanu ocakavanu jednotku CBJ Elvisa Merzlikinsa.

z tejto zostavy vyplyvaju 2 veci:
1) pozadovane zastabilizovanie G situacie - vsetci treja maju zmluvu minimalne na dalsich 5 rokov a mali by byt jasnymi jednotkami svojich timov. verim ze v tejto zostave by sme mohli potiahnut aj niekolko sezon
2) vsetci traja su z timov s ktorymi sa v blizkej buducnosti v boji o PO prilis nepocita, s kvalitativnymi stats to tym padom bude zrejme casto poslabsie... :nervozny:

no uvidime. NHL uz zazila aj vacsie haluze ako to ze odpisovane timy zazili uspesne sezony, budeme dufat ze seattle, ducks a bus prijemne prekvapia (alebo aspon ze uplne nevybuchnu)

Defense
no brainer keeper bol samozrejme Hedman (BTW posledny mohykan ktory je v time uplne od zaciatku, cize zacina uz 8. sezonu). ako jedneho z poslednych sme medzi keeperov zaradili aj Hroneka, este by unho mohol byt nejaky ten untapped potential...

v drafte sme pocet obrancov doplnili na 7:
Pulock (top pair u isles), Muzzin (top pair v toronte), Faulk (top pair v st.louis), vsetci schopni prispiet nejakymi primarnymi stats + aj so solidnymi sekundarnymi stats. k tomu este dvaja borci hlavne na tie sekundarne stats - Cernak a Lindell.

s touto zostavou som predbezne celkom spokojny, ale samozrejme uvidime co prinesie realita

Offense
v utoku sme keepovali 8 borcov, aj ked viacerych skor na zaklade potencialu ako predvadzanych vykonov v poslednej sezone... (looking at you PLD)
no brainer keeperi boli samozrejme Rantanen, Pettersson, Connor, a aj Hertl, dalsi styria su skor investiciou do buducnosti a nepochybujem ze v niektorych timoch by sa mozno medzi keeperov vobec nevosli: PLD, Farabee, Norris a Reinhart.
v drafte sme potom pridali Monahana (budeme dufat v bounce-back season), Gallaghera, Kubalika, a opat aj nejaku tu stavku na potencial v osobach Tolvanena a v poslednom kole draftu aj Pinta.
potencialnym problemom by mohlo byt 5 cistokrvnych centrov (z ktorych niektori ani na buly nechodia) co nie je prave optimalne z hladiska flexibility pri tvorbe zostavy... ale dame tomu sancu a uvidime. je tu samozrejme nezanedbatelne mnozstvo otaznikov - bude Monahan pokracovat v decline alebo zazije bounce back?, zacne PLD v pegu konecne naplnat svoj potencial, alebo bude pokracovat v nevyraznych vykonoch z minulej sezony?, aky dopad na vykony Reinharta bude mat prestup z buffala na floridu?, etabluje sa Norris ako plnohodnotny 1C v ottawe?, zazije Farabee sophomore slump?, dockame sa od Tolvanena breakout season? atd

je tam celkom dost veci co mozu vypalit zle. ale mam z tejto zostavy dobry gut feeling, ovela lepsi ako pred poslednou sezonou. sam som zvedavy ako to cele vypali

Prospect pool
aj z prospect poolu mam tiez ovela lepsi pocit ako pred poslednou sezonou, Wahlstrom, Kravtsov aj Oettinger ukazali celkom slubny progres. snad budu pokracovat aj v tejto sezone, ci to ale u Wahlstroma a Kravtsova bude stacit na standardny keep je zatial viac ako otazne. Oettinger je dlhodobejsia investicia, ktora sa zatial ukazuje celkom slubne. no a pridali sme k nim jednotku posledneho vstupneho draftu NHL - obrancu Owena Powera. to je tiez dlhodobejsia investicia, nakolko minimalne najblizsiu sezonu stravi este na univerzite
Obrázek

remiza s prichutou vitazstva

zaciatok novej sezony bol vsetko mozne len nie pekny. uradujuci sampioni na nas vybehli od uvodneho buly a po dvoch dnoch to vyzeralo ze budeme prevalcovani na plnej ciare. priebezny stav bol 1:12, vo vacsine stats sme prehravali o dvojciferne cisla, nikde ani zablesk nejakej nadeje. viac menej sme boli zmiereni s prehrou, zostavalo len dufat ze bude co najviac milosrdna...

k pomalemu obratu zavelili ako prvi brankari. navzdory vsetkym ocakavaniam mali pred vikendom bilanciu 3W-1L a najma vdaka nim bol priebezny stav uz "len" 4:10 (v G stats priebezne vedenie 3-2). vsetky relevantne hracske stats boli out-of-reach, vyrovnane boli iba haluzne stats +/-, SHP a GWG.

prisla sobota a pred nami bola zaujimava dilema v brankovisku. v G stats sme viedli 3-2, ale bolo to tesne a mohlo sa to este otocit. Chokers museli nasadit kuempera aby mali 4 starty, v pripade dobreho vykonu a W mohol G stats otocit z 3:2 pre mna az na 4:0 pre supera (5:0 v pripade SO). u mna cakal vzajomny suboj grubauera s merzlikinsom. mal som 3 moznosti - oboch posadit a pockat si co predvedie kuemper. oboch nasadit co by zabezpecilo ze G stats neskoncia horsie ako 2:3 pre chokers, ale ani lepsie ako 3:2 pre mna (4:2 v pripade SO). nakoniec som si povedal ze v situacii v akej som bol to skusim risknut. nasadil som iba elvisa a dufal som vo vyhru busu nad seattlom s malo inkasovanymi golmi. no a svete cuduj sa, columbus vyhral 2:1pp, merzlikins mal 95%sv. v kombinacii s prehrou a 4 GA kuempera to znamenalo ze G stats som vyhral 4:0 :sok: (rovnako by to bolo dopadlo ak by som nechal oboch G na benchi, ak by som bol nasadil aj grubauera tak stratim GA a bolo by v G stats 3:1 pre mna)

no ale rovnako prijemne a hlavne necakane prekvapenie si pre mna pripravili aj moje lamy v poli. za sobotu zaznamenali o 18 striel a 20 hitov viac ako superovi borci, cim aj tieto dve zdanlivo stratene kategorie otocili na moju stranu :sok: z dvojcifernej prehry bola zrazu este po piatku nepredstavitelna remiza 7:7, ktora zostala v platnosti aj po nedeli. vzhladom na ten uvod zapasu nemam problem povazovat to za male vitazstvo, ak nie priam zazrak :)

star of the week:
V. Hedman - 3z, 0g+5a, 10 striel (jediny hrac s viac ako 2 bodmi :hroza:)
E. Merzlikins - 2z, 2W, 55 SV, 94,8% sv

up next: Silesia Ice Miners™ :box:
Obrázek

katastrofa v brankovisku

druhy tyzden bol akoby zrkadlovym obrazom toho prveho - vsetko bolo naopak. v prvych dnoch sa vyvijal este celkom slubne, aby sa to postupne den za dnom viac a viac zhorsovalo. brankari ktori minuly tyzden zachranili remizu si tento tyzden ani neskrtli. nakoniec z toho bol dvojciferny debakel...

podme pekne po poriadku.
branka: vzhladom na to z akych timov su nasi cednici musime s podobnymi tyzdnami s nie prave oslnujucimi G statistikami pocitat. tento tyzden sa to ale skombinovalo aj so suverennym vykonom superovych G (bilancia 5W-0L hovori za vsetko), takze sa absolutne nebolo coho chytit. zvlast ked som hned na uvod tyzdna prisiel vlastnou hlupostou o start Gibsona, vdaka ktoremu by som bol byval aspon tesne vyhral SV... takto to v G stats skoncilo katastrofalnym skore 0-5 :paperbag:

hraci v poli dokazali aspon ako tak drzat krok, ale aj im s postupom casu dochadzal dych. naopak superovi borci svoje vykony gradovali, otocili bloky, zadarili sa im GWG aj jeden SHP a v posledny den dokonca otocili aj P, kde som cely tyzden "bezpecne" viedol... vysledkom je tesna prehra 5:6 v hracskych stats. s tymto sa ale da vyslovit spokojnost, nakolko v absolutnych cislach ten vykon nebol apriori zly... super ale predviedol este o kusok lepsi.

star of the week:
K. Connor - 3z, 5g+3a, +4, 3 PPP, 15 SOG

up next: Big Bad Bruins :box:
Obrázek

na slaktrafenie

Zivot nie je fer. A yahoo zivot uz vobec nie. Druhy tyzden po sebe to v absolutnych cislach ktore moje lamy pocas matchupu dosiahli nebolo nejak extra zle, druhy tyzden po sebe to skoncilo debaklom v moj neprospech. Za posledne 2 tyzdne mali brankari mojich superov bilanciu 9W-0L – to si snad niekto robi zo mna prdel nie? V pocte golov som priebezne piaty v lige, ale za 3 tyzdne z toho boli spolu iba 2 GWG, co je najmenej v lige. za G a GWG som doteraz ziskal 2 z 12 moznych bodov (pri piatom najvyssom pocte golov v lige) – to ako vazne? V pocte blokov delim priebezne 3.miesto v lige, napriek tomu som tuto kategoriu v 3 zapasoch 2x prehral (a raz vyhral o jediny blok) - ??!?!?

Dal som si tu namahu a prepocital som ako by minuly tyzden vyzerali moje vysledky proti inym timom v lige:
z 11 hypotetickych matchupov by som bol vyhral 5x (12:3 , 9:4 , 8:6 , 8:7 , 7:6), 2 zapasy by boli skoncili remizou 7:7 a zvysne 4 by som prehral (5:7 , 5:10 , 4:10 , 3:12)
Samozrejme ze som hral prave proti superovi s ktorym som utrpel najvyssiu moznu prehru... cepimu vsetka cest, mal vyborny week ako v branke tak aj v poli a vyhral uplne zasluzene. Len skoda ze som si to zlizol prave ja (napr. dunim ktory svoj matchup vyhral 12:4, by s cepim prehral 4:10)

Nie, tento tim aktualne nema na uplne popredne priecky v lige. Po 3 tyzdnoch uz je vidno ze mierny optimizmus po drafte bol naivny, v tom drafte bolo viac brainfartov ako by bolo zdrave (o tom bude samostatny post) – shame on me. Aj z keeperov mnohi hraju pod svoje moznosti. Ale zaroven ten tim ani nie je tak zly aby po 3 weekoch stracal na posledny PO flek priepastnych 18 bodov! V niekolkych stats sme po 3 tyzdnoch medzi najhorsimi v lige, v niekolkych naopak patrime k lepsim... priemer pozicii v jednotlivych kategoriach vramci ligy (v goloch sme piaty, v asistenciach delene 9. miesto, v bodoch 8., atd) – priemer tycho umiestneni za vsetky kategorie mame 7,15. jasne, ziadna slava, nejake 8.-9. miesto s niekolkobodovou stratou na PO by som vobec neriesil... ale toto je trochu silna kava.

Star of the week:
rozpis zapasov
(inak ale solidne zahralo duo z pegu Connor/Dubois - spolu 9b a v branke mal dobry tyzden Grubauer: 2W-1L, 94,4%sv)

Up next: Charlotte Godless™ :box:
Obrázek

Rock bottom

Another week, another double-digit loss. uplne zasluzene posledne miesto v tabulke. Yahoo bohovia ale aspon vypoculi moj spravodlivy hnev a tento tyzden sa uz nemusim stazovat na nepriaznivy rozpis. Vykon bol tak mizerny ze na superovi prakticky nezalezalo. 30 kanadskych bodov bolo vramci tyzdna s prehladom najmenej v lige a dalsie stats sa mi porovnavat nechcelo...
Na pocudovanie celkom vydareny week mali brankari: 3W-1L, dokonca 1 SO... nedelny win Gibsona som dokonca musel nechat na benchi, lebo som nim nemal co ziskat, mohol som len stratit... cize teoreticky az 4W-1L... nebyt vybuchu grubauera proti Yotes (!!!) mohlo to byt este lepsie... ale co z toho ked u supera to bolo este o level vyssie: 5W-1L, 94,9%SV, 1SO... celkovo v branke vysledok 1-3
Za posledne 3 tyzdne bilancia brankarov mojich superov 14W-1L :hahano:

No a hraci v poli to bol doslova masaker. Vyhrali sme len FW (prvy a ktovie ci nie aj posledny krat v sezone) a hity s blokmi. Tieto kategorie byvali v minulosti skor slabinou, tuto sezonu na pocudovanie celkom fajn (hity 5. v lige, bloky 2. v lige), ale co z toho ked sa nechytame prakticky v nicom inom...

Dalsi tyzden s Coloradom Dragons, tento tyzden by sme s nimi prehrali “len“ 8:9 (v branke by bola byvala vyhra 6:0), ale predpokladam ze cednici sa Joeovi zazracne prebudia a v poli sa zase chytat nebudem... :roll:

Star of the week:
John Gibson: 2W-0L, 1GA, 63SV, 98,4%SV, 1SO

Up next: Colorado Dragons :box:
Mame za sebou 4 tyzdne, cas na mensiu sebareflexiu. Prebehnem jednotlivych hracov ktorych som do timu pred sezonou vybral (vramci keepu resp. draftu) a skusim to oznamkovat ako v skole. Znamky budu ciastocne zohladnovat aj predsezonne ocakavania, ktore boli u niektorych zakonite vyssie ako u inych...
Warning – asi to nebude pekne citanie

Keepers:
G - P. Grubauer: uz ked v lete podpisal v seattli mi bolo jasne ze tuto ranu moj yahoo tim tazko rozdycha... a zatial sa to len potvrdzuje. Grubauerove stats v porovnani s minulou sezonou u avs padli tvrdo na hubu (4W-5L 88,6%sv) a nejake markantne zlepsenie sa zrejme cakat neda nielen po zvysok tejto sezony, ale ani v tej dalsej (dalsich). Znamka: 4
G - J. Gibson: Gibsona som pred sezonou priviedol ako dlhodobejsiu investiciu. Chcel by som dufat ze ho ducks bud vymenia do niektoreho top timu, alebo sa samotni ducks do 2 rokov vdaka mladym talentom prepracuju aspon na pravidelneho ucastnika PO. Od tejto sezony som ziadne velke ocakavania nemal, o to prijemnejsie som zatial prekvapeny: 5W-2L 92,3%sv su zatial nad ocakavanie dobre cisla. Zial na vyssi pridel yahoo bodov ani to nestaci... ale za to Gibson nemoze. Znamka: 1
D – V. Hedman: keepovanie hedmana bol no-brainer a hedman si svoju poziciu stale kvalitne zastava. 10b v 11 zapasoch, 4 PPP, solidne sekundarne stats... no complains. Znamka: 1
D – F. Hronek: toto sa po prvych 2 tyzdnoch sezony nedalo hodnotit inak ako fail. Hronek mal katastroficky uvod sezony, z prvych 6 zapasov bol 2x HS a mal iba 1A... uz som sa pomaly pripravoval na jeho drop. V dalsich 5 zapasoch uz ale nazbieral 4 body, hrava cez 22min za zapas a nezbiera ani minusky... mozno sa este rehabilituje. Navyse inych obrancov ktori by si keep zasluzili viac som na konci sezony tak ci tak v time nemal... Znamka: 3-
F – M. Rantanen: Rantanen ako aj cele Colorado zatial zaostava za ocakavaniami. Ten tim je vyrazne slabsi ako vlani a je to vidiet. Nayvse Mikka pribrzdilo aj zranenie kvoli ktoremu zatial odhral iba 7 zapasov, ziskal v nich 5b (3g+2a). v kazdom pripade verim ze sa este rozbehne. Znamka: 2-
F – E. Pettersson: ani EP nema oslnivy uvod sezony. Podobne tomu bolo aj vlani, neskor sa rozbehol tak snad sa rozbehne aj teraz. Zatial 12 zapasov a 8b, ale z toho 3b boli v zatial poslednom zapase... snad je to znamenie ze sa zacina rozbiehat. U EP je problem aj v tom ze v yahoo je cisty C a na buly moc nechodi, ale to nie je nic nove. Snad sa raz aj to zmeni. Znamka: 2-
F – K. Connor: uspesny produkt nasej akademie ktoreho mame v time skrz prospect draft. Connor je zatial najlepsim utocnikom timu, 8g+8a a 46 striel v 11 zapasoch su velmi pekne cisla s ktorymi sa neda byt nespokojny. Znamka: 1
F – T. Hertl: zatial podobne ako EP 8 bodov, co je cca standard ktory sme od neho aj cakali. Vdaka dvojpostu kompenzuje chybajuce petterssonove FW (zatial 90). mohlo by to byt lepsie, ale na druhej strane to zatial nie je ziaden pruser. Znamka: 2
F – P.L. Dubois: po vlanajsom prestupe do winnipegu to z jeho strany nebola ziadna slava, zda sa vsak ze trpezlivaost by sa v jeho pripade mohla vyplatit. Zatial drzi priemer bod na zapas, pridava aj nejake tie sekundarne stats, aj ked nic svetoborne... so far so good. Znamka: 1
F – S. Reinhart: v zostave floridy sa zda sa rychlo udomacnil a jeho vykony su zatial pomerne stabilne. 10b v 12 zapasoch je fajn, skoda slabsich sekundarnych stats. Znamka: 1-
F – J. Norris: prvy center ottawy mi zatial splaca doveru co som donho vlozil, 9b v 11z je na ottawu fajn, pridava FW aj dalsie sekundarne stats a z jeho vykonov mam radost. No complains. Znamka: 1
F – J. Farabee: tu je to presne opacne. Farabee do sezony vletel ako vichor, po 3 zapasoch ma 3g+3a... a po 10 zapasoch ma stale 3g+3a. zatial to vyzera na sophomore slump, uvidime kedy a ci vobec sa z neho dostane. Nejaky cas mu este dam. Znamka: 3-

Tak to mame 12 keeperov. Najvacsie sklamania su Grubauer, Hronek a Farabee, ale u prveho sa nic ine asi cakat nedalo a druhi dvaja este maju nadej ze sa rehabilituju...
Celkovo si myslim ze pri keepovani som nejake brutalne brain-farty nespachal, pri spatnom pohlade by mozno za keep boli stali Cirelli alebo Killorn, ale o par tyzdnov aj to moze vyzerat inak. Za nekeepovanymi Spurgeonom, Burakovskym alebo Rakellom nemam dovod plakat. Ten moj tim po vypredaji pri TD uz skratka nemal nadbytok keep-worthy hracov :neviem:
A teraz k tej smutnejsej casti – zhodnoteniu entry draftu. Po vypredajoch pri TD so mal k dispozicii pomerne vysoke picky a teda vsetky predpoklady vyskladat si konkurencieschopny tim. Vysledkom je po 4 kolach posledne miesto v tabulke s beznadejnou stratou na PO pozicie... where did it go wrong?
Aj tu budem znamkovat ako v skole, ale tu to skor bude znamka sebe samemu za dany draftovy vyber

1.kolo, 3rd OA pick: F – S. Monahan :hroza: co k tomu dodat? Tymto pickom som chcel brat nejakeho top6 centra. Vyber som zuzil na Monahana a W. Karlssona medzi ktorymi som vahal prakticky do poslednej chvile. v konecnom dosledku je na tom WK po 4 tyzdnoch statisticky este horsie ako Monahan, ktoreho som uz dropol... vyhodeny pick. Utechou nie je ani fakt ze malokto z hracov picknutych v prvom kole zatial naplna ocakavania... Znamka: 5
2.kolo, 20th pick: D - R. Pulock. V druhom kole som bral obrancu, volba padla na Pulocka z NYI. Ani s tymto pickom nemozem byt pri pohlade spat spokojny, hity a bloky su fajn, ale v ofenzive som cakal rozhodne viac ako chudobne 2a v 10 zapasoch... Znamka: 3-
3.kolo, 26th pick: D – J. Muzzin. Dalsi pick, dalsie sklamanie. Rovnako ako Pulock, aj muzzin v ofenzive vyrazne zaostava za ocakavaniami (1g+2a v 13z). korunuje to -9 v +/- stats. z takto vysokych pickov by sa patrilo vytazit viac ako solidne hity a bloky... Znamka: 4
3.kolo, 34th pick: F – D. Kubalik. Dalsie sklamanie. Ze budu hawks az taki tragicki som teda necakal... logicky to ovplyvnuje aj stats jednotlivych ich hracov. Kubalik zatial 3g+3a, co je samo osebe dost slabe, pridava k tomu -9 v +/-... stely a hity OK, ale celkovo o spokojnosti nemoze byt ani reci. Znamka 3-
4.kolo, 37th pick: F – B. Gallagher. Dalsie sklamanie. Ze budu habs az taki tragicki som teda necakal... logicky to ovplyvnuje aj stats jednotlivych ich hracov. Gallagher zatial 2g+3a, co je samo osebe dost slabe... deja vu? Presne tak. Tu je slabou utechou aspon fakt ze tych 5b gallagher ziskal v poslednych 6 zapasoch... snad to dalej bude lepsie. Znamka 4
4.kolo, 41st pick: G – E. Merzlikins. Konecne prvy “dobry“ pick. V poradi siestym pickom som sa odhodlal picknut do timu tretieho cednika. Vahal som hlavne medzi elvisom a murrayom a chvalabohu sa zda ze aspon tu som zvolil spravne. Elvis zatial 5W-1L a 94%sv. len tak dalej (asi nie, LOL). Znamka: 1
4.kolo, 47th pick: D – J. Faulk. Ani pri tomto obrancovi sa neda hovorit o zasahu do cierneho. Produktivita nic extra (2g+2a v 10z), sekundarne stats tiez nijak extra oslnujuce... cakal som viac. Znamka: 3-
5. kolo, 50th pick: D – E. Lindell. Moj osmy pick vramci top50. Stvrty draftovany a celkovo v poradi siesty obranca timu. Tu som nemal ocakavania nejakych bodovych hodov, takze tu chudobnu 1a v 11z neriesim. Bral som ho kvoli sekundarnym stats, tu si svoje miesto vcelku OK zastava (priemer viac ako 2 hity aj bloky na zapas). Dokonca aj nejakymi strelami prispieva. Znamka: 2-
5.kolo, 58th pick: D – E. Cernak. Skompletizovanie supisky obrancov, dalsi borec na sekundarne stats, v podstate splna ocakavania. Ze bude mat v tejto faze viac bodov ako napr. Pulock (3a vs. 2a) som ozaj necakal. Znamka: 2
6.kolo, 68th pick: F - E. Tolvanen. v priblizne polovici draftu moj celkovo predposledny pick. Zariskoval som a stavil na potencial, veril som ze Tolvanen sa presadi v top6 Preds. Nepresadil. Po 2 tyzdnoch som ho dropol. Znamka: 5
11.kolo, 131st pick: F – S. Pinto. Tazko hodnotit, odohral prakticky len 3 zapasy v top6 ottawy (1a) a potom sa zranil. Predposledny pick celeho draftu je IMO vhodny priestor na taketo pokusy. Potencial urcite ma, zatial ho drzim na IR. Znamka: ?

celkovo sa ten draft neda hodnotit inak ako manazersky FAIL. :paperbag:
Obrázek

Same shit, different day

Stvrta dvojciferna prehra za sebou... po 5 kolach sme celkovo ziskali 31,8% max. mozneho poctu bodov :paperbag: to uz snad atakuje nejake historicke rekordy :hahano:

Co napisat k poslednemu zapasu. Konecne sa superovi cednici nehrali na supermanov. Zial ti moji boli s nimi kolegialni a tiez to s vlastnymi vykonmi nijak extra neprehanali... nakoniec to stacilo na remizu 2:2 v G stats. A to je zaroven najsvetlejsi bod celeho matchupu.

Hraci v poli to zase cele odsabotovali, nechytali sa v nicom okrem blokov ktore tesne o 2 urvali. Inak to bolo tesne uz len v SHP (prehra 1:2). v tomto kontexte ma ani nemusi az tak mrziet ina haluz – 3x pocas tyzdna mi hralo po 10 utocnikov z ktorych som jedneho musel nechat na benchi. 3x som na benchi nechal hraca s 2 kanadskymi bodmi (spolu 3g+3a). ale kedze som aj G aj A prehral o viac ako 3, mozem sa na tom bez nejakych dodatocnych negativnych emocii iba smiat...

Star of the week:
R. Thomas: 0g+7a, 39FW
J. Gibson: 3W-0L, 92,6%sv

Up next: Denver Blizzard :wf:
Obrázek

Fluke

Prva vyhra! :scare: clovek by sa potesil aj viac, keby to nebola taka strasna nahoda... ked som par tyzdnov dozadu pisal ze som z rozpisu dostal najhorsieho mozneho supera proti ktoremu som napriek solidnym cislam vysoko prehral, tento tyzden to bol presny opak – celkove cisla poslabsie, napriek tomu prva vyhra v sezone. Hura? Zo vsetkych timov ligy by som bol tento tyzden porazil uz len Halifax (s ktorym prave budem hrat dalsi tyzden), ale aj to by bolo byvalo o nieco chudobnejsie vitazstvo 8:6. dokonca aj Hollandova armada a Hedgehogs ktori vo svojich matchupoch ziskali iba po 3 body by ma boli tesne porazili. Takze oslavovat v podstate nie je co, akurat pani stastena trosku vratila pozicane...

K samotnemu zapasu – tentoraz to bol moj super ktoremu matchup totalne odignorovali hraci v poli (dokonca aj Draisaitl dal “len“ 4b v 3z co je na jeho pomery slabe). Celkovo to bola v hracskych stats dominantna vyhra 8:1, ale opat zopakujem ze konkurencieschopne vyzeralo iba niekolko malo statistik (napr. haluzne 2 SHP :lol2: )

Od uplnej katastrofy Redyho zachranil Jarry v branke na ktoreho 2 SO moje lamky odpoved veru nenasli. V G stats to teda bolo 1:4 pre supera.

Star of the week:
V. Hedman: 1g+5a, 3 PPP, 10 SOG, 11 HIT

Up next: Halifax Royals :box: (clash of the titans, lol)
Obrázek

Pleasant surprise

Tak zatial jednoznacne najlepsi tyzden sezony. A to nielen vdaka vysokemu dvojcifernemu vitazstvu, ale aj vykon konecne zniesol aj prisnejsie kriteria... nebol nijako extra specialny, ale konecne aspon konkurencieschopny (napr. proti novemu lidrovi ligy Chokers by bol stacil na remizu 8:8, proti druhemu dunimovi by to bola tesna prehra 7:8 a proti tretim honzissovcom dokonca dvojciferne vitazstvo). Na posun v tabulke to sice zatial nestacilo, ale urcite je to krok spravnym smerom a aspon male povzbudenie pred dalsim priebehom sezony. Superi nad nami su o kusok blizsie...

K zapasu – hraci v poli sa hecli k solidnym 18 golom a 38 kanadskym bodom. Ale davali si s nimi na cas, presnu polovicu z nich ziskali az pocas vikendu. Solidnych bolo aj 14 plusovych bodov, 4 GWG (tolko som mal za prvych 6 tyzdnov spolu) a zahanbit sa nedali ani v dalsich stats... pri niektorych som mal aj kus stastia a vyhral som ich najtesnejsicm moznym sposobom (G aj HIT o 1), naopak trochu zamrzela tesna prehra o 6 v SOG a aj 0:1 v SHP (ja som svoj SHP nechal v piatok na benchi). Celkovo to bolo v hracskych stats dominantnych 9:2 pre moje lamky.

V branke to ku koncu tyzdna bola takticka bitka... ja som v stredu netrafil ktoreho z troch chytajucich cednikov mam nechat na benchi, v konecnom dosledku ma to ale zas az tak velmi mrziet nemuselo... pred poslednym dnom som viedol v G stats 3:2 a obom nam este mal nastupit 1 brankar... ja som gibsona proti torontu nechal sediet aby som ubranil GA a SV%, co sa ukazalo ako spravny tah. Lukas zas nasadenim Ullmarka mohol ziskat SV (potreboval aspon 32 na vyrovnanie), samozrejme v pripade SO mohol vyrovnat aj tuto kategoriu a v idealnom pripade otocit aj SV%... inkasovany gol by mu vsak bol prehral GA a v pripade L mohol prist aj o vyhru v tejto kategorii. Nakoniec ho tiez nechal na benchi, co ho nasledne mozno aj trochu mrzelo, lebo tych 36sv by mu bolo stacilo na otocenie tejto kategorie. Z prehry 2:3 v G stats to prenho mohla byt aspon remiza 3:3 a celkovo zo 4:12 by bolo byvalo 5:12.

Star of the week:
M. Rantanen – 4g+2a, +8, 4 PPP, 16 SOG, 23 FW, 6 HIT (a pribudol mu dvojpost kedze teraz zaskakuje za Macka na centri)
E. Merzlikins – 2W, 75 SV, 97,4 %SV, 1 SO

Up next: Hogsmeade Hedgehogs :box:
Obrázek

Win streak ?!!?!

Co je toto za sezonu? skace bez varovania z extremu do extremu... po 4 vysokych prehrach z prvych 5 matchupov to vyzeralo na historicky mizernu sezonu, vzapati 3 vyhry v rade s celkovym skore 33:13 a zrazu to vyzera na navrat do boja o PO? Pravda je taka ze z neriesitelnej 46 bodovej straty na PO po piatom tyzdni je po dalsich 3 tyzdnoch zrazu uz iba hratelna strata 11 bodov... keby mi to niekto bol byval pred 3 tyzdnami povedal tak samozrejme neverim, ale urcite sa nestazujem – je to zaujimavejsie ked je realne o co hrat. Optimizmus krotim, lebo tie vykony samo osebe zase az tak strasne dominantne nie su, ale urcite su uz konkurencieschopnejsie ako v “obdobi temna“ pred 3-4 tyzdnami. Pridal sa k tomu navyse aj potrebny kusok stastia na “spravneho“ supera, no a hned je ten pohlad na tabulku o malo radostnejsi a ovela motivujucejsi

Co k zapasu s jezkami – hraci v poli este prekonali solidny vykon spred tyzdna, 44 kanadskych bodov je nasim tohtosezonnym maximom a aj sekundarne stats sa zvladli dostatocne na to aby to v celkovom sucte hracskych stats bola dominantna vyhra 10:1 (prehra iba v blokoch). Navyse vyhry v jednotlivych kategoriach boli pomerne presvedcive, tesne boli iba SHP (1:0).

V branke sa superovi zadarilo viac, aj ked tu to bol suboj jednookeho so slepym. Vyhry nasich cednikov boli s vysokym poctom inkasovanych golov, na druhej strane prehry boli vacsinou az po predlzeni. Vysledkom je z mojho pohladu prehra 2:3 v G stats, ale mam dojem ze s inymi supermi by som bol byval v G stats prehral este vyraznejsie (neoveroval som, iba tipujem). Opat sa mi raz vypomstilo takticke posadenie cednika (kedy sa uz poucim?), sediet som nechal grubauera proti oilers v ocakavani debaklu, krakeni teda hlavne mne mozu byt vdacni za piatkovu vyhru 4:3.

Jednym dychom treba dodat ze vysledne skore tohto zapasu je opat do velkej miery sposobene stastim na konkretneho supera. Napr. proti top 3 timom ligy by som bol v matchupe tento tyzden schytal rovnaky dvojciferny debakel ako som schytaval v uvode sezony. Aj ked svojho najblizsieho supera Hollandovu armadu by som bol byval tesne zdolal. Vychadza mi to tak ze na tie uplne top timy ligy sa tuto sezonu chytat asi (urcite) nebudem, ale dostojne sa pobit o ten posledny PO flek by nemusel byt nerealisticky ciel...

Star of the week:
V. Hedman – 2g+6a, +8, 14 SOG, 6 BLK

Up next: Holland's Red Army :box:
170 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES