Alaska Wolves

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

ALASKA WOLVES
Anchorage, Alaska

GM: petrik

PRIMARY LOGO:
Obrázek

SECONDARY LOGO:
Obrázek

MOTTO: Hockey under the Midnight Sun!

JERSEYS:

Obrázek Obrázek
Obrázek

HISTORY:
1st season – 2014/15: regular season 5th place; playoffs 2nd place :winner2:
2nd season – 2015/16: regular season 6th place; playoffs 4th place
3rd season – 2016/17: regular season 11th place; missed playoffs (consolation bracket 12th place)
4th season – 2017/18: regular season 2nd place; playoffs 2nd place :winner2:
5th season – 2018/19: regular season 3rd place; playoffs 3rd place :winner3:
SEZONA 2019/20

RESULTS & STANDINGS

WK1 - vs. Chugwater Chokers :arrow: WIN 8:7
WK2 - vs. Silesia Ice Miners™ :arrow: WIN 10:6
WK3 - vs. Big Bad Bruins :arrow: WIN 12:5
WK4 - vs. Charlotte Godless™ :arrow: WIN 9:6
WK5 - vs. Colorado Dragons :arrow: WIN 8:7
WK6 - vs. Denver Blizzard :arrow: LOSS 4:10
WK7 - vs. Halifax Royals :arrow: TIE 8:8
WK8 - vs. Hodgsmeade Hedgehogs :arrow: TIE 7:7

Obrázek

Obrázek

Obrázek

AKTUÁLNY ROSTER (2.12.2019):
(keepers in orange)

FORWARDS:
Nicklas BACKSTROM
(C) - IR
Elias PETTERSSON (C)
Mikko RANTANEN (RW)
Blake WHEELER (RW)
Tomas HERTL (C, LW)
Kyle CONNOR (LW)
Max DOMI (C, LW)
Nazem KADRI (C)
Sam RAINHART (C, RW)
Tomas TATAR (LW, RW)
Pavel BUCHNEVICH (RW)
Christian DVORAK (C, LW)
Paul STASTNY (C)

DEFENSEMEN:
Victor HEDMAN
Mark GIORDANO
Jared SPURGEON
Hampus LINDHOLM
Filip HRONEK
Dmitry ORLOV
Tyler MYERS
Ethan BEAR

GOALIES:
Pekka RINNE
Ben BISHOP
Philipp GRUBAUER

IN THE SYSTEM:
Vitali KRAVTSOV
(RW)
Joel FARABEE (LW)
Oliver WAHLSTROM (RW)
Robert THOMAS (C, RW)
Jesse PULJUJARVI (RW)

TRADES:

7.11.2019 with Halifax Royals
:minus: Brady SKJEI (D) + 18th round pick 2020
:plus: Jared SPURGEON (D) + 20th round pick 2020
uvodny tyzden taky "so-so" - neurazi, ale ani ziadne dovody na oslavy.
tesnu vyhru 8-7 nad garyho chokermi zariadili hlavne cednici (4-1), hraci v poli sa im to vsemozne snazili sabotovat ale nakoniec to stacilo na to aby sme sezonu odstartovali na vitaznej vlnke.

z individualnych vykonov som samozrejme spokojny s cednikmi, aj ked aj tam su rezervy (looking at you Bishop).
z hracov v poli nikto vyrazne nevycnieval, 6 utocnikov malo aspon 5b, za ocakavaniami najviac zaostaval Hertl ktory dlho zbieral len minusky a az v poslednom zapase dal prve 2b v sezone (neviem ci to bude nahoda ze ma v matchupe proti Garymu najviac sklamal prave hrac Sharks :hmm: )

pokracujem v hladani optimalnej zostavy utocnikov. v time som postupne bez uspechu skusil Panika a Noseka, osvedcil sa FA pickup Johansson, najnovsie hladam nahradu za nepresvedciveho Zacha Pariseho, sancu dostane Ilya Mikheyev z Toronta.
S druhym tyzdnom uz podstatne vacsia spokojnost :yes: dvojciferna vyhra nad jednym z tradicnych favoritov ligy Henym ma svoju cenu.
Hraci v poli si vzali k srdcu vycitky ktore som im adresoval po prvom tyzdni a v tomto druhom zabrali naplno. 50b bolo suverenne najviac v celej lige, 33 asistencii bolo viac ako mali niektore timy bodov... chudak Heny by so 43b vacsinu ostatnych timov s prstom v nose porazil, yahoo je niekedy krute... :moj:
Ofenzivne pridely boli opat pekne rovnomerne rozdelene, 5 utocnikov malo aspon 4 kanadske body, dalsich 5 hracov vratane obrancov malo po 3b... achilovou patou budu v tejto sezone podla vsetkeho secondary stats, ale s tym sa viac-menej pocitalo uz pred sezonou. Brankari si uhrali solidny standard, vyhrali svoje stats 3-2
Bez bodu zostali v tomto tyzdni 3 hraci, okrem obrancov hroneka a hanifina prekvapivo aj jedna z hlavnych hviezd timu wheeler, ktory tymto prebera od hertla cestny titul choker tyzdna :giggle:

Posledna akvizicia mikheyev v 3 zapasoch vyprodukoval 1g+1a a 11 striel, cim si vysluzil sancu aj v dalsom tyzdni, do ktoreho nastupime v rovnakej zostave bezo zmien.

V dalsom tyzdni nas cakaju cepiho mackovia, ktorym uvod sezony nevysiel uplne podla predstav a stale su bez vitazstva, takze budu urcite o to viac motivovany uhrat co najlepsi vysledok :box:
Tabulka je hned od uvodu pekne nahustena, rozdiel medzi 1. a 6. miestom su iba 3b :sok: That´s the way I like it! :cool:
3rd week = 3rd win a ako bonus priebezne prve miesto v tabulke :!: :cool:

Na cepiho mackoch si pochutnali najma moji brankari, ktori dali full-house (6-0-0) a celkovo v sezone su zatial mojou najvacsou oporou s bilanciou 13-3-2. V trojici tak uhrali takmer 45% vsetkych mojich doterajsich bodov.
Hraci v poli zacali tyzden velmi vlazne, ale potom svoje vykony pekne gradovali a nakoniec vo svojich stats uhrali aspon tesnu vyhru 6-5. Individualne znovu nikto vyrazne nevycnieval, zato 9 hracov malo 3+ kanadske body. Druhy tyzden po sebe bez bodu zaznamenal wheeler, ktory tym obhajil titul choker tyzdna. Snad ten slump cim skor prelomi.

V tretom tyzdni sme zaznamenali aj prve zraneniami vynutene hracske straty – najskor Rantanena nahradil Tyler Johnson, ktory dal v 2 zapasoch 1g+1a, 6 sog a hrava PP, co na FA pickup nie je najhorsie a dostane sancu aj v dalsom tyzdni. Na konci tyzdna vypadol aj Lindholm, ktory mal zatial velmi solidny start sezony, zbiera Acka aj bloky a dokonca ma 2 SHP. Nahradit sa ho pokusi Anton Stralman.

Vysledkovo zatial velmi vydareny uvod sezony, aj ked herne sa zas az tak strasne dominantne necitim (co potvrdzuju aj statistiky) a tu priebeznu prvu priecku povazujem skor za akusi zhodu stastnych nahod. Zrkadlo mi v najblizsom zapase v slagri kola nastavia bezbozny McJesus (LOL) a spol. zo Charlotte, ktori su na tom da sa povedat presne naopak ako ja – statisticky podstatne dominantnejsi, ale tabulkovo zatial “len“ stvrti... tak uvidime. Zrejme budem opat potrebovat heroicky vykon cednikov a ani ten nemusi na dobry vysledok stacit :nervozny:
Streak is alive!

Pred zapasom proti Charlotte som nemal velke oci, takto pred tyzdnom som pisal ze na dobry vysledok mi nemusi stacit ani heroicky vykon cednikov. Nakoniec sa vsetky papierove predpoklady prevratili naruby a absolutne nic nedopadlo tak ako som ocakaval (okrem statistiky +/- :giggle: ). V plnej parade sa predviedla ta zvratena krasa nevyspytatelnosti tejto hry.

No ale pekne po poriadku. Cednici, do ktorych som vkladal prakticky vsetky svoje nadeje na dobry vysledok, mi tento tyzden celkom vybuchli. Statisticky to nebol vybuch v pravom zmysle slova, ale vysledkovo to stacilo iba na bilanciu 1-4-1, co je u mna bezkonkurencne najslabsi brankarsky pocin v tejto sezone. Chlieb sa lamal v poslednych 10-minutovkach 3-4 NHL zapasov – najskor vo vzajomnom suboji Grubauer vs. Bobor Avs v poslednych 10min neudrzali vedenie 3:1 a prehrali 3:4pp. O par dni neskor Preds s Rinnem v branke v zavere zapasu neudrzali vedenie 4:2 s flames a prehrali 5:6pp. No a v sobotu Bobor vychytal nulu cim vyrovnal statistiku SO, naopak moj Bishop prisiel o SO necele 4min pred koncom... tychto par zapasov rozhodlo o vyssie spominanom nelichotivom konecnom vysledku brankarskych stats.

No ale vsetko to bohato vynahradili hraci v poli. Aj ked paradoxne individualne vykony jednotlivych hracov boli objektivne slabsie ako v predchadzajucich tyzdnoch, stacilo to na dominantnu vyhru v hracskych stats 8-2-1. Ak boli ofenzivne pridely v predchadzajucich tyzdnoch rozdelene medzi mojimi hracmi cca rovnomerne, tak tento tyzden mal u mna jasneho krala menom Elias Pettersson s bilanciou 3g+6a :klobuk: Okrem neho uz ziaden dalsi hrac nezaznamenal viac ako 3b. Nejakym zazrakom vsak rovnaka kriza postihla aj elitnych hracov supera, ked z hviezdnej ofenzivnej zostavy 3b hranicu prekonal iba Gaudreau s bilanciou 0g+4a.
V doterajsom priebehu sezony nazbieral tim Charlotte viac G, A, P, PPP, SOG, HIT, BLK ako my, napriek tomu sme nejakym zazrakom v tomto tyzdni vsetky tieto stats vyhrali :sok: do you believe in miracles? :D

Celkova vyhra 9:6 nas dokonca udrzala aj na priebeznom (uz delenom) prvom mieste v tabulke! :cool:

Z pohladu zostavy to bol tyzden divokych zmien v nasej obrane. V snahe (nakoniec uspesnej) zvysit sancu na uspech v kategoriach HIT a BLK sme v time postupne prestriedali niekolkych obrancov (Stralman / Holden / Hamonic / Nemeth) a netrpezlivo cakame na uzdravenie Hedmana ktore dufajme situaciu v obrane opat zastabilizuje.

V dalsom tyzdni skrizime hokejky s nie prave oblubenym superom – drakmi z Colorada. V minulej sezone sa nam proti nim absolutne nedarilo, prelomime konecne draciu kliatbu? :box:
Dracia kliatba zlomena! (s odretymi usami)

Colorado sice v nedelu predviedlo zdrvujuci finis, ktorym “jasny“ zapas s priebeznym vedenim 12:4 po sobote este setsakramentsky zdramatizovali, tesnu vyhru 8:7 a tym aj “cistu sezonnu skorekartu“ sme ale predsa len udrzali. V tabulke nas ale predskocili ladovi banici zo Silesie, aktualne sme teda druhi so 4b stratou na lidra.
Tyzden poznacilo zranenie Grubauera, ktore nas postavilo pred dilemu ci ho nahradit inym cednikom alebo sa radsej pokusit posilnit hracske stats... vybrali sme si moznost B, pri spatnom pohlade sme mozno mali siahnut po Francouzovi co by nam bolo vyhralo kategoriu W. But whatever, v branke sme aj v oslabeni uhrali vyhru 3:2 no a hraci v poli vo svojich kategoriach uhrali zasa remizu 5:5. Povodne aj tu bola vyhra 5:4, ale buchnevichovi dodatocne zmenili G na A vdaka comu bola z povodnej remizy v G prehra :roll: shit happens
Z individualnych vykonov potesili Hertl (3g+3a, +3, 30FW) a Buchnevich (0g+5a), naopak jalovy bol Ilya Mikheyev (0+0, -3), ktory si po slubnom uvode sezony pomaly koleduje o drop.

Pred zaciatkom noveho tyzdna sme trochu premiesali zostavu... odporucal sa Johnson, Kulikov a na IR opat Lindholm, novymi tvarami v time su Dzingel, Dvorak a Girard. V siestom tyzdni zostavame v state Colorado, odfuknut sa nas pokusi fujavica z Denveru v zostave s hviezdami MacKinnonom a Draisaitlom. V doterajsom priebehu zatial platia novacikovsku dan a su az na predposlednom mieste, nic lahke nas vsak rozhodne necaka.
petrik píše:
pon 11. lis 2019 11:04
Dracia kliatba zlomena! (s odretymi usami)

Colorado sice v nedelu predviedlo zdrvujuci finis, ktorym “jasny“ zapas s priebeznym vedenim 12:4 po sobote este setsakramentsky zdramatizovali, tesnu vyhru 8:7 a tym aj “cistu sezonnu skorekartu“ sme ale predsa len udrzali.
No ten výsledok beriem všetkými desiatimi, keďže lamy v poli oddychovali a teraz ma nepodržali ani cedníci (kde ma potopilo aj zlé nasadenie cedníka v zápase, kde proti sebe stáli Koskinen a Kuemper, dal som len jedného a to toho, ktorý to nezvládol :x ). Tých 12:4 po sobote bol brutal, dúfal som v prehru o 3 alebo o 4, to, že to bolo 7:8 je priam zázrak, i keď už tretíkrát v tejto sezóne sa mi podarilo v nepriaznivo rozohratom matchupe limitovať straty v posledný deň (aj remíza 7:7 proti dunimovi a prehra 7:8 s antym sú z toho istého súdka).

Odveta snáď bude ešte akčnejšia :box: :box:
:scare: HROZA A DES

Tento tyzden sme zazili silne deja-vu minulej sezony a zapasov proti Colorado Dragons. Spolocnym menovatelom bola kombinacia dobreho tyzdna supera a naopak slabeho tyzdna nasich borcov, coho vysledkom je zakonite vysoka dvojciferna prehra. A to este mozem byt velmi rad ze golmani napriek totalnemu vybuchu vo svojich stats uhrali aspon prijatelnu remizu 2:2, inak mohlo byt aj horsie. O hracoch v poli radsej pomlcim, traja najproduktivnejsi hraci celeho matchupu boli z timu supera, rojica Draisaitl, MacKinnon a Karlsson nazbierala spolu 23b a na to sa odpovede tazko hladaju... u mna sa sympaticky snazil Tatar (2g+4a) a Hedman (1g+4a), ale v konecnom dosledku to nemalo ziadny efekt. Tyzden blbec korunovali moje “pokusy“ s FA tahmi, Wernera v branke Avs si Draisaitl s MacJesusom namazali na chleba, Holden kory mal v posledny hraci den nazbierat aspon nejake bloky sa nedostal ani na zapasovu supisku a bol HS :hahano: skratka cele zle.
Gratulacia Redymu k zasluzenej vysokej vyhre :serus:

Ako rychlo sa z toho moje lamy otrasu ukaze v najblizsom tyzdni zapas proti aktualne poslednemu timu ligy Halifaxu. Clovek by povedal ze idealny super na napravenie si reputacie, ale takych uz bolo... supera respektujem a rozhodne nepodcenujem, napriek tomu verim ze sa podari vratit na vitaznu vlnu... ten vykonnostny pokles treba za kazdu cenu zastavit.
Obrázek

:scare: FREE FALL :!:

Druhy tyzden zapas proti timu zo spodnych priecok tabulky = druha dvojciferna prehra. Sice ma nakoniec “zachranil“ fakt ze super nenazbieral 4G starty co v konecnom dosledku znamenalo remizu 8:8, ale vykony v poslednych tyzdnoch su alarmujuce. Good feeling z uvodnych tyzdnov sezony sa velmi rychlo stratil.
Hraci v poli maju za sebou asi najhorsi tyzden sezony. Chudobnych 32 bodov a prehra v hracskych stats 2:8 :slap: Vyssi standard si mometalne udrzuju len Pettersson a Hedman, vykony ostatnych kolisu ako na hojdacke, dobre zapasy resp. tyzdne striedaju priemerne az slabe.
V branke sa do akcie vratil Grubauer, ale z jeho 3 startov bolo iba 1W a 9GA. Forma uplne odisla aj Rinnemu a nad vodou to momentalne ako-tak drzi iba Bishop.

Na nejake zufale panic moves sa nechystam, ale nejakemu shake-up trejdu by som sa asi nebranil... :hmm:

V dalsom tyzdni tomasinhovi jezkovia... :nervozny: ak sa moje lamy nepreberu z krizy tak na lepsi vysledok pomyslat nemozem. Momentalne ma viac ako vysledok zaujima vykon, tam potrebujem vidiet zlepsenie lebo v poslednych tyzdnoch to islo prudko dole vodou. So zlepsenymi vykonmi pridu aj lepsie vysledky
chudobnych 32 bodov? to je moj standart...
Anty píše:
pon 25. lis 2019 10:24
chudobnych 32 bodov? to je moj standart...
moje doterajsie minimum bolo 36...
tvojich biednych 32, čo by som ja za ne dal so svojimi 27 bodmi :sarcasm:
Treti tyzden po sebe bez vitazstva... trochu vytriezvenie po tom strong starte a 5W streaku. Pritom to nebol vyslovene zly tyzden...
Konecne sa forma vratila cednikom, ktori svoje stats urvali v pomere 5:0. Logicky teda hraci v poli utrzili debakel – konkretne 2:7. Vykonnostne to nebol ziadny velky vybuch, superovi hraci boli jednoducho o kusok lepsi. Unsung Hero na superovej strane bol nepochybne Alex Edler, ktory sa nastastie pre mna pred poslednym zapasom zranil, ale predtym stihol prispiet 11 hitmi aj blokmi, co bolo pre konecny vysledok klucove. Vyslednu remizu som zachranil viac-menej zufalymi nedelnymi addmi 2 obrancov, ktori v konecnom dosledku pomohli aspon vyrovnat hity, bloky som nakoniec prehral o 3. (Napriek Sizyfovskej snahe Spurgeona s jeho 19 blokmi v 4 odohranych zapasoch).

Spurgeon bol u mna man of the match (spolu s cedníkmi), s bilanciou 1g+4a bol najproduktívnejším hráčom tímu, k tomu spomínaných 19 blokov a +6... len tak dalej
Honorable mention by mohol byt este konecne uzdraveny Rantanen, ktory za necelych 11 odohranych minut stihol 1g+3a

Dalsi pokus o navrat na vitaznu vlnu nas caka proti cervenej armade Mr. Hollanda... v poslednej dobe sa trapili v branke, co ale vcelku uspesne vyvzovali kvalitnymi stats hracov v poli... tak uvidime
Obrázek
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES