Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Transfery a volná diskuze

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

to niekto vlastni takeho smatlavca? :D
Anty píše:
pon 22. úno 2021 19:51
smatlavca


Cepi
Anty píše:
pon 22. úno 2021 19:51
to niekto vlastni takeho smatlavca? :D
posli proposal nieco dohodneme :frajer:
Mam take hypoteticke otazky o "kreativnom" trejdovani:
V pravidlach som nic take nevidel, ak sme to uz v minulosti diskutovali tak som zabudol :D

Ide mi o “loan“ hracov na PO. V praxi by to vyzeralo velmi jednoducho:
Tim A sa chce pred PO posilnit, tim B uz nema sancu na postup. Uskutocnia vymenu: Tim A zaplati draft pickom za hraca XY, ktory unho odohra PO. Po sezone oba timy uskutocnia dalsiu vymenu kde sa hrac XY vrati do povodneho timu vymenou za nizsi pick v drafte.
De facto by si tim A toho hraca na PO iba “pozical“ za co by zaplatil poklesom v drafte.
Mame nieco take povolene? (resp mame to zakazane? :D)
ak by sa take nieco medzi manazermi dohodlo, museli by sa oba tie trejdy ohlasit naraz uz pri tom prvom trejde? (aby sa predislo situacii ze ten druhy trejd bude po sezone vetovany lebo sam o sebe sa nebude zdat fair)

Alebo ina podobna situacia:
Tim A chce utocit na titul, tim B uz nema sancu na postup. Pred TD si dohodnu vymenu hraca za hraca. Ale aby tim A maximalizoval svoju sancu na uspech v PO, vymenu hraca za hraca urobia v 2 krokoch:
Pred PO pojde hrac z timu B do timu A za draft pick. Na PO bude mat oboch hracov v zostave tim A. Po sezone sa uskutocni druhy trejd kde pojde ten druhy dohodnuty hrac z timu A do timu B za ten isty draft pick.
Bolo by to porusenie nejakych nepisanych moralnych pravidiel alebo je to OK?
V pravidlech je následující pasáž, a to, o čem píšeš, myslím částečně pokrývá:

Samotné trejdování jinak příliš omezení nemá. Lze udávat rovněž draft picky na příští a přespříští rok (tj. během sezony 2018/19 též s ohledem na drafty v září 2020 a 2021; dál už nikoliv), a vyjednávání lze uzpůsobit také na styl reálných dohod pomocí tzv. conditional picků. Zde se představivosti meze nekladou: hodnotu trejdovaných draft picků lze například podmínit vlastním postupem do play-off, nebo cizí výhrou Stanley Cupu. Například „dám ti 4th rounder a tohohle hráče, ale pokud bez něho neudělám PO, přihodíš mi i 6th rounder“ nebo „dám ti 3rd rounder a tohohle rentala, ale pokud s ním uděláš Cup, změní se 3rd rounder na 1st rounder“. Třeba tak. Ale nepřehánět to, jak vám na dálku radí z Ottawy…

Co je naopak zakázáno, to je dovádění rentalů do extrému a osnování jakýchsi hostování. Tzn. zákulisní dohody na styl, že já ti toho možná-keepera po mym PO válčení klidně vrátim, buď za pick nebo jen tak, se tolerovat nebudou. Myslim, že pravidla umožňujou vrchovatě legálních kliček, že není třeba vymejšlet cokoliv dalšího.
Určitě je zakázáno ty trejdy oznamovat dopředu, naráz, jako nějakej vzájemně podmíněnej balík. Každej trejd musí bejt posuzován zvlášť s tou řádnou lhůtou na vetování (což platí i pro off-season, akorát pak to vetování probíhá přímo zde).

V tomhle duchu - pokud jak ten první, tak ten "zpětnej" trejd bude všem připadat fér v izolaci, nezávisle na sobě, jako deus ex machina nezakročím. Podobný situace ostatně nastávaj i v reálu. Pořád ale preferuju ty "conditions" s tím, že jedna může znít i "pokud hráče nebudeš keepovat, přihodíš mi pick navíc", což může některý z tebou nastíněných dilemat suplovat.

Jinými slovy: kreativní klidně buďte, zapojte všechny možný nástroje včetně prospect slotů, ale držte to v nějakých rozumných mezích, co se těchto "hostování" týče. A v každym případě žádný behind-the-scenes domluvy o budoucím vracení, a žádný oznamování trejdů na měsíce dopředu. Takový případy budu z pozice commishe rušit. Ostatní případy podléhají klasickýmu systému vetování.
fantomas píše:
stř 24. úno 2021 15:21
Určitě je zakázáno ty trejdy oznamovat dopředu, naráz, jako nějakej vzájemně podmíněnej balík. Každej trejd musí bejt posuzován zvlášť s tou řádnou lhůtou na vetování (což platí i pro off-season, akorát pak to vetování probíhá přímo zde).
A ako je to pri prospekt slote? Mam na mysli, ak by bol trejd napriklad 2 hraci + pick za 1 hrac + pick + prospekt slot. S tym, ze GM nema zaujem o prospekta na tom slote, ale chce iba (prazdny) slot ako taky na sezonu 2021-2022. Cize trejd by prebehol dnes, ale sucastou trejdu by bol slot vyslovene na sezonu 2021 - 2022 a teda by sa k druhemu timu presunul az v off season.

Je to OK alebo to tiez spada do kategorie pochybne manipulacie?
To je samozrejme v poradku, obdobny trejdy tu uz probehly. :)
I kdyz pardon, blbe jsem to precetl. Ten trejd musi probehnout dnes komplet, akorat pokud ten GM nema zajem o prospecta na nem umistenyho, proste ho pusti do sveta a "ziska" ten slot prazdnej. Takhle jsem to driv udelal ja treba (i kdyz jsem si zaroven zaridil Zadinu od Henyho).

Jinak by to opet byl odkladanej efekt trejdu, coz uz neni koser.
fantomas píše:
čtv 25. úno 2021 13:17
Ten trejd musi probehnout dnes komplet, akorat pokud ten GM nema zajem o prospecta na nem umistenyho, proste ho pusti do sveta a "ziska" ten slot prazdnej.
Ved on by prebehol dnes - dnes by GM ziskal prava na prospekt slot na sezonu 2021 - 2022. :-D Urcite to takto nefunguje?

Teraz mi to komplikuje moje velkolepe plany.
Nevim, moc se mi to nelíbí. Vem si, že by ti druhá strana dávala prospect slot s někym, kdo na konci sezony určitě vyprší a bude zralej na keep mezi regulérní dvanáctkou, tzn. to bude úplně stejnej kalkul jako to "hostování", který se tu už dřív odehrálo, a který jsem vzápětí zakázal.

V takovym případě to z mýho pohledu úplně rovina neni. Ale asi nemám problém to nechat na "hlasu lidu", tj. vetu.
TRADE ALERT:

Travis Konecny + 23rd pick :arrow: Halifax Royals
14th pick + prospekt slot na 2021/2022 (Hayton) :arrow: NoBa Witchers


Kedze nechcem robit ziadne pochybne tahy, ten slot vymienam normalne s Haytonom odo dna kedy prebehne trejd na yahoo.
TRADE ALERT

K.Kahkonen + 18th round pick :arrow: Big Bad Bruins
C.Garland + T.Smith + 23rd round pick :arrow: Halifax Royals
A kto teraz z lukasovych prospektov nie je chránený :-D
Možno Smith :)
cepi píše:
pát 12. bře 2021 18:35
K.Kahkonen + 18th round pick Big Bad Bruins
C.Garland + T.Smith + 23rd round pick Halifax Royals
Jj, poprosim ještě o informaci, který z Lukášových čtyř prospectů nebude dále chráněný? Ledaže by se Smithem putoval i prospect slot, ale potom je nutný indikovat, na jak dlouho se propůjčuje.

V případě, že slot neputuje a trejdují se čistě práva na Smithe, tak vzhledem k tomu, že Lukáš nemá na rosteru ani jednoho ze svých dosavadních 3 prospectů, dávám mu tímto operativně čas do pondělí 20h (kdyby náhodou již v tomto weeku vyčerpal všechny addy) prioritně addnout kohokoliv z těch 4, koho se rozhodne dále nechránit. Jakmile ho na roster do pondělní 20. hodiny nedodá, dotyčný hráč se stává volně k dispozici komukoliv z ligy.

Doufám, že s tím takto souhlasíte. Zatím žádná obdobná situace nenastala, a myslím, že takhle je to fér pro všechny strany.
Necas pojde na roster, Ty Smith na prospekt slot.
Lukas33 píše:
pát 12. bře 2021 23:30
Necas pojde na roster, Ty Smith na prospekt slot.
:arrow:
Definice Prospecta+ s ohledem na 2020/21:
1) max. 24 let k 1. lednu 2021
2) majitel si daného prospecta sám vybral, nejtrejdoval pro něho
:nono:
Aha, Necas je P+. Potom musim rozhadzat hracov inak. :-D

EDIT: Samozrejme stale plati, ze to urobim v tom termine.

EDIT 2: :!: Ty Smith nie je prospekt. :!: Pridal som ho na supisku, nech v tom nie je bordel. Takze ak ho v buducnosti dropnem, kludne ho berte. Sice teraz rozmyslam, ci som ho nemal pridat az v den, ked prejde trejd.
Lukas33 píše:
sob 13. bře 2021 11:28
Sice teraz rozmyslam, ci som ho nemal pridat az v den, ked prejde trejd.
Vzhledem k tomu, že NJD hraje ještě v neděli, tak jsem ti ho radši vydropoval. Addnout můžeš hned v pondělí, jak to doběhne v Yahoo (po dropu commishe nejde hráč na waiver, takže pohoda).
:!: TRADE ALERT :!:

Jakub Voráček, 13th round pick :arrow: Holland's Red Army
Jaroslav Halák, 23rd round pick, prospect slot (Fehérváry) till 2021/22 :arrow: Chugwater Chokers
:sok: 1st round + voracek za halaka?
wow
petrik píše:
pon 15. bře 2021 14:38
1st round + voracek za halaka?
Ten prospect slot navíc je pro mou nabušenou pipeline zásadní. :) Voráček už by stejně nebyl keeper a 1st round bude nejvýš 6. pick hádám, kde typicky stejně vezmu nějakýho busta, takže bude nakonec lepší, když ten pick ani k dispozici mít nebudu popravdě. :D (Plus samozřejmě pro mě má Halák extra value proto, že mám Raska, kterej je navíc teď zraněnej bez jasnýho return date.)
:!: TRADE ALERT :!:


Jani Hakanpaa & 22nd pick :arrow: Chugwater Chokers

Ryan Graves & 19th pick :arrow: Hogsmeade Hedgehogs


1st one off the board. More in Trade block topic :!:
:!: TRADE ALERT :!:


B. Wheeler + 18th pick :arrow: Preshow Destroyers

R. Rakell + 16th pick :arrow: Alaska Wolves
:!: TRADE ALERT :!:


Ondřej Palát, Ryan Pulock & 18th pick :arrow: NoBa Witchers

14th pick (from Halifax Royals) & prospect slot for 2021/22 (from Halifax Royals - B. Hayton) :arrow: Hogsmeade Hedgehogs
1337 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS