Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

New York Rangers - Connor McDavid

7. ročník populárnej HF hry.

Talbot - Korpisalo

Campbell - Subban
Edler - Tanev
Slavin - Marincin
Warsofsky

Kreider - Malkin - Neal
Hertl - Duchene - Simmonds
Teravainen - Scheifele - Raffl
Sceviour - Faksa - Jooris
Quine
18. Oliver Ekman-Larsson - Pri tomto vybere som rozmyslal nad dvoma kandidatmi. Tym prvym bol Giordano a druhym prave OEL. Nakoniec volba padla na beka Arizony a jedneho z najlepsich obrancov ligy.

23. Evgeni Malkin - Myslim si, ze Evgeni bol v momente picku najlepsim dostupnym hracom. Jeho plat nie je najnizsi a v reali sa pasuje so zraneniami, no ked je Malkin v razi, len malo hokejistov na svete mu moze konkurovat.

58. Pernell Karl Subban - Opat raz z mojho pohladu BPA. Keby sa vyberalo iba na zaklade vykonnosti, bez platoveho stropu, Subban by bol uz davno v niektorom z timov KD. Jedenast milionov je obrovska ciastka, no za kvalitu sa plati a Subban patri bezpochyby k najlepsim obrancom NHL.

63. Matt Duchene - Nasim stvrtym pickom som zobral utocnika Colorada, Matta Duchenea. Duchene okrem svojej ohromnej kvality zaujal aj tym, ze dokaze hrat aj na kridelnej pozicii. Moze teda zaujat post druheho centra alebo kridla prvej formacie.

98. Chris Tanev - V NHL je kopa obrancov so zvucnejsim menom ako Tanev, no aj tak ma prekvapilo, ze zostal az na koniec piateho kola. Jeho hra vykazuje parametre obrancu do prveho paru, i ked ho v bodovych statistikach na poprednych prieckach nenajdete. Zaujal aj na MS v Rusku, kde mu pochvalu vystruhalo i moje druhe, slavnejsie, ja.

103. Mark Scheifele - Moj posledny pick mi priniesol do timu Marka Scheifeleho. Urcite sa jednalo o mensie prekvapenie, ako ked si ho pred piatimi rokmi vybrali zo siedmeho miesta Winnipeg Jets. Scheifele kazdu sezonu v lige preukazal progres a v tomto rocniku vystrelil aj bodovo, zaznamenal 61 bodov v 71 zapasoch. Len nedavno podpisal novu osemrocnu zmluvu s Jets, ktora mu v prvom roku vynesie pat milionov. To mi prislo ako solidna cena za nadpriemerneho druheho centra s potencialom nadalej rast.
Bránkovisko

Jednotkou nášho tímu je Cameron Talbot. Talbot má za sebou síce iba prvú sezónu v podaní jednotky, no v Edmontone dokázal, že si s touto rolou vie veľmi dobre poradiť. Chrbát mu bude kryť Joonas Korpisalo, príjemne prekvapenie z Columbusu, tento fínsky gólman zvládol počas minulej sezóny spoľahlivo nahradiť často zranenú jednotku Blue Jackets, Sergeia Bobrovskeho.

Obrana

Lídrom našej defenzívy je Pernell Karl Subban, jeden z najlepších obrancov ligy. Jeho partnerom bude Brian Campbell, skúsený a spoľahlivý zadák, ktorý bol aj vo svojom pokročilejšom hokejovom veku defenzívnym lídrom Floridy Panthers. Keď je tento hráč na ľade, hra smeruje tým správnym smerom pre jeho tím.

Druhú obrannú dvojicu tvoria beci, ktorí aj v reáli hrajú po svojom boku v drese Vancoveru Canucks. Alexander Edler a Chris Tanev sú legitímnym prvým párom v NHL. Tanev je jeden z najlepších shot suppresorov v lige, prototyp moderného defenzívneho obrancu. Edler je taktiež silný v defenzíve, i keď nie tak ako Tanev, a do páru pridáva trocha ofenzívy.


V treťom páre hrajú Martin Marinčin a Jaccob Slavin. Marinčin je moderný defenzívny obranca, výborný v limitovaní streleckých pokusov súpera, chytrý hráč, veľmi dobrý korčuliar, kvalitná prvá prihrávka.
Slavin vo svojej nováčikovskej sezóne zaznamenal takmer 21 minút na zápas a v nich patril k najlepším hráčom Canes. Súčasný a budúci pilier obrany, ktorá sa javí ako jedna z najlepších v lige do ďalších ročníkov

Siedmy obranca je David Warsofsky.



Utok

Prvý útok bude nastupovať v zložení Evgeni Malkin, James Neal a Chris Kreider. Malkin je jeden z najlepších hráčov NHL, center, ktorému na vrchole formy môže v lige konkurovať málokto. V Královi draftu sme obnovili jeho spoluprácu s Jamesom Nealom, ktorý svoje najlepšie kariérne obdobie zažil práve po boku Malkina. Dopĺňať ich bude Chris Kreider, ktorý je podľa mňa skvelým doplnkom tejto dvojice a prostredníctvom svojej size a speed bude vytvárať priestor a ideálne podmienky na fungovanie tejto útočnej formácie.

Druhý útok bude nastupovať v zložení Matt Duchene , Wayne Simmonds a Tomáš Hertl.
Duchene je ohromný rýchlik, výborný tvorca hry i schopný strelec. Legitímny prvý center, i keď nepatrí medzi tú najužšiu špičku ligy. Pôvodne som ho plánoval na krídlo, no po upozorneniach na jeho horšiu hru na krídelnej pozícii, som ho nakoniec stanovil za centra druhej formácie. Na právom krídle tejto formácie bude pôsobiť Wayne Simmonds, power forward, skvelý atlét, ktorý prináša do tímu energiu, fyzickú hru i pravidelný 25+ gólový príspevok. Na ľavom krídle bude hrať Tomáš Hertl. Hertl bol v priebehu sezóny i play-off dôležitou súčasťou prvej lajny finalistu San Jose Sharks. Jeho hra však nebola produktom spolupráce Joea Thorntona s Joe Pavelskim, ale sám ju svojimi schopnosťami skvelo dopĺňal. Presne tú istú rolu bude mať aj vedľa Duchenea so Simmondsom.

Tretí útok bude nastupovať v zložení Mark Scheifele, Teuvo Teravainen a Michael Raffl.
Mark Scheifele bude mozgom tejto formácie, v 71 zápasoch zaznamenal v tejto sezóne 61 bodov a postupne rastie v prvého centra NHL. Teravainen je kreatívny hráč, ktorý disponuje skvelým prehľadom, hokejovým IQ a šikovnými rukami. Týchto dvoch bude dopĺňať Michael Raffl, pracant, ktorý sa nestratí po boku viac nadaných hráčov. Skvelý possesion driver, na úrovni 1st linera.

Štvrtý útok bude nastupovať v zložení Radek Faksa, Josh Jooris a Colton Sceviour. V prípade štvrtej formácie som sa snažil o defenzívne silnú jednotku, ktorá bude schopná prispieť tímu aj bodovo. Radek Faksa síce ročník v Dallase nezačal, ale ukončil ho ako jedna z najžiarivejších Hviezd. Po povolaní z Texasu sa prezentoval skvelou defenzívnou hrou a postupom času na jeho konto začali pribúdať aj body. Play-off ukončil ako piaty najvyužívanejší forward Dallasu. Josh Jooris, najnovší prírastok rodiny New Yorku Rangers je taktiež výborný v defenzíve, hard--worker a ohromne platný na PK. Podobné slová platia aj na Coltona Scevioura.

Trinástym forwardom bude hráč Islanders, Alan Quine.

Zhrnutie

Tento tím som zostavil, ako ma už kisin odhalil, s dôrazom na possesion, advanced stats. Obrana je silná na puku, mobilná, výborná v prechode, prvej prihrávke, podporovaní ofenzívy, limitovaní hry vo vlastnom pásme.

V útoku som sa snažil o 3 scoring lines a defenzívne silnú štvrtú formáciu so schopnosťou ofenzívne prispieť. Taktiež som tu použil princípy advanced stats, či už naprieč celým tímom či v jednotlivých formáciach.
Tak sme sa umiestnili v tomto rocniku KD na deviatom mieste. Je to pre nas tim velke sklamanie, cakali sme viac, bohuzial to nevyslo. V najtazsich momentoch nas nepodrzali brankari a ani obrana s utokom neodohrali svoje maximum. Nas neuspech budeme poctivo analyzovat a nadobudnute poznatky aplikujeme v pripade ucasti v dalsich rocnikoch. Gratulujeme vitazovi KD 2016, kisinovi, ktoreho sme my mali na druhom mieste. Vdaka Ronovi za organizaciu.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES