Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Tampon Gay Lightning – ThrashersFan

7. ročník populárnej HF hry.

Vitajte vo výkladnej skrini NHL.

Obrázek
Picky:

.. # .. ....... Hráč (post) ....... ..... Plat ..... ..... Spolu ..... ..... Ostáva .....

.. 1. . . Filip Forsberg (LW/RW) .. ... 6,0 mil. ... ... 6,0 mil. .... .. 67,0 mil. ....
.. 2. . .... Tyson Barrie (D) ..... ... 3,2 mil. ... ... 9,2 mil. .... .. 63,8 mil. ....
.. 3. . ..... Steve Mason (G) ..... ... 4,1 mil. ... .. 13,3 mil. .... .. 59,7 mil. ....
.. 4. . .... Anže Kopitar (C) ..... .. 14,0 mil. ... .. 27,3 mil. .... .. 45,7 mil. ....
.. 5. . ..... Zdeno Chára (D) ..... ... 5,0 mil. ... .. 32,3 mil. .... .. 40,7 mil. ....
.. 6. . .. Dustin Byfuglien (D) ... ... 8,0 mil. ... .. 40,3 mil. .... .. 32,7 mil. ....
.. 7. . .. Mika Zibanejad (C/W) ... ... 3,250 mil. . .. 43,55 mil. ... .. 29,45 mil. ...
.. 8. . ... Mikael Backlund (C) ... ... 3,575 mil. . .. 47,125 mil. .. .. 25,875 mil. ..
.. 9. . .... Sam Reinhart (C) ..... ... 3,575 mil. . .. 50,7 mil. .... .. 22,3 mil. ....
. 10. . . Dávid Pastrňák (LW/RW) .. ... 0,925 mil. . .. 51,625 mil. .. .. 21,375 mil. ..
. 11. . ... Tanner Pearson (LW) ... ... 1,550 mil. . .. 53,175 mil. .. .. 19,825 mil. ..
. 12. . .... Noah Hanifin (D) ..... ... 1,775 mil. . .. 54,95 mil. ... .. 18,05 mil. ...
. 13. . ... Kevin Hayes (C/RW) .... ... 3,750 mil. . .. 58,7 mil. .... .. 14,3 mil. ....
. 14. . .... Thomas Greiss (G) .... ... 2,0 mil. ... .. 60,7 mil. .... .. 12,3 mil. ....
. 15. . .... Cody Franson (D) ..... ... 3,325 mil. . .. 64,025 mil. .. ... 8,975 mil. ..
. 16. . .. Patrick Wiercioch (D) .. ... 0,8 mil. ... .. 64,825 mil. .. ... 8,175 mil. ..
. 17. . .... Jason Zucker (LW) .... ... 2,0 mil. ... .. 66,825 mil. .. ... 6,175 mil. ..
. 18. . .... Chris Tierney (C) .... ... 0,833 mil. . .. 67,658 mil. .. ... 5,342 mil. ..
. 19. . ... Nathan Gerbe (C/W) .... ... 0,6 mil. ... .. 68,258 mil. .. ... 4,742 mil. ..
. 20. . . Viktor Stålberg (LW/RW) . ... 2,667 mil. . .. 70,925 mil. .. ... 2,075 mil. ..
. 21. . ..... J.T. Brown (RW) ..... ... 1,250 mil. . .. 72,175 mil. .. ... 0,825 mil. ..
. 22. . .... Yannick Weber (D) .... ... 0,575 mil. . .. 72,75 mil. ... ... 0,250 mil. ..
... DEPTH CHART ...

... OFFENSE ...

.... Filip Forsberg .... - ..... Anže Kopitar ..... - ..... Sam Reinhart .....
.... Tanner Pearson .... - .... Mika Zibanejad .... - .... David Pastrňák ....
..... Jason Zucker ..... - .... Mikael Backlund ... - ...... Kevin Hayes .....
.... Viktor Stålberg ... - ..... Chris Tierney .... - ..... Nathan Gerbe .....
...... J. T. Brown .....

... DEFENSE ...

..... Zdeno Chára ...... - ... Dustin Byfuglien ...
..... Noah Hanifin ..... - ..... Tyson Barrie .....
... Patrick Wiercioch .. - ..... Cody Franson .....
.... Yannick Weber .....

... GOALTENDERS ...

..... Steve Mason ......
.... Thomas Greiss .....
Skúsim komentár k svojmu tímu.

Pred samotným draftom som čelil dileme, či pokúsiť sa maximálne doku*viť svoj najneobľúbenejší tím alebo nie. Nakoniec som sa rozhodol, aj s ohľadom na ostatných hráčov, to vziať seriózne. Žiaľ, výsledok skôr smeruje k prvému variantu. Aj keď nechcene :D.

Začnem s pozitívami. Spokojný som s bránou a treťou a štvrtou päťkou, ktorá je podľa mňa aj pre účely tejto hry nadpriemerné. V štvrtej päťke som sa spoľahol na hráčov, ktorým nevyšla predchádzajúca sezóna, ale som pri nich ochotný veriť, že to bola len ojedinelá deviácia a budúci rok sa vrátia k svojmu štandardu nastavenému predchádzajúcimi sezónami.

Spokojný som taktiež s pravou stranou obrany, ktorá sa môže zdať pre niekoho príliš ofenzívna, na druhej strane som sa snažil raziť hlavne cestu dobrého korčuľovania, čo mi Byfuglien s Barriem plnohodnotne poskytujú. Franson je na tom o poznanie horšie, stále však vyzerá byť garanciou slušného bodového príjmu. Ľavá strana obrany je zameraná viac defenzívnejšie. Niekoho môže prekvapiť pozícia 2nd pair beka pre Noaha Hanifina, avšak je to jeden z najtalentovanejších bekov v celej lige, ktorý v Caroline dostáva dostatok priestoru na to, aby sa už v budúcej sezóne zaradil medzi širšiu špičku bekov v lige. Pravda je taká, že dosť pri jeho picku zavážili u mňa aj moje finančné možnosti.

S Top 6 som dosť nespokojný, čo súvisí s dosť nešťastne zvolenou stratégiou, ktorá nebola žiadna :dudo:. Žiaľ, pickovanie z posledného a poťažne v ďalšom kole prvého miesta nedáva možnosť niečo plánovať, pretože medzi vašimi pickmi je obrovský prestoj, cez ktorý môžete prísť o všetkých plánovaných hráčov. Zároveň nezriedka ste náchylný brať niektorých hráčov skôr, ako je potrebné, pretože síce ich kvality nie sú na to, aby ste ich brali z takého vysokého miesta, no zároveň viete, že do ďalšieho vášho picku (o 39 pickov neskôr) vám neostanú. Tým je vyberanie o dosť zložitejšie.

Najväčšia medzera je najmä na pozícii krídelníkov, čo však súvisí aj so súčasným nedostatkom vysokokvalitných krídel v celej NHL. Vydal som sa preto cestou mladých hokejistov, ktorí sú jednak lacní a zároveň sú prísľubom (vzhľadom na ich potenciál), že by v ďalších sezónach sa mohli posunúť k úrovni spomínaných vysokokvalitných krídel, ktorých je v súčasnej NHL nedostatok. Aj keď priznávam, asi nikto z môjho tímu taký potenciál nemá :jn:. Najväčší problém vidím v strieľaní gólov. V tíme nemám čistokrvného kanoniera (možno Jason Zucker :-/ ), na druhej strane je to vyvážené dobrým defenzívnym charakterom tímu podporeným kvalitnou brankárskou dvojicou.

Pri bottom six som sa nesnažil riadiť (podľa mňa nezmyselnými) atribútmi tvrdosti, gritu a neviem čoho ešte. Čím ďalej, tým viac sa presviedčam, že v rámci tímu je nesmierne dôležitá alternácia. Nie je podľa mňa správne, aby sa o produktivitu starali dve päťky, či nedajbože len jedna, pretože môže prísť zranenie, pokles formy a tím môže byť nahratý. Hráč z TOP 6 v takom prípade buď nemôže hrať (zranenie), alebo ho necháte sa stále trápiť v rovnakej päťke, lebo ho nemá kto nahradiť a zároveň on sám by bol v bottom six nepoužiteľný. Podstatné pre mňa je, aby tréner dokázal pružne reagovať aj počas zápasu na vývoj hry a aby mal prakticky voľné ruky pomiešať zostavou ľubovoľným spôsobom. To je napokon aj príčina, prečo v tíme mám viacero hráčov, ktorí hrajú na centri. Center dokáže zahrať na krídle spravidla bez väčších potiaží, naopak to však už neplatí. Opäť ide o prejav alternácie, kde tréner môže zareagovať na vývoj tímu počas zápasu (krátkodobá úprava) alebo behom sezóny (dlhodobá zmena). V neposlednom rade si dovolím povedať, že význam bottom six ako časti tímu, kde má dominanciu sila a tvrdosť, je podľa mňa relikt. V histórii navyše poznáme hneď niekoľko príkladov, kde tím s kreatívnymi hráčmi v bottom six, je ešte nebezpečnejší než tímy, ktoré vyznávajú poňatie s prísnym delením tímu na top 6 - bottom 6. Najžiarivejším príkladom sú powerhousy Kanady či USA na olympiádách.
Tampa mimo plejaf? I like it :petrik:.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS