Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Kontroverzie play-off

Vyvrcholenie sezóny 2015/2016.

Diskusia o kontroverzných situáciach v zápasoch Play-Off. Či už si pod tým predstavíte ne/uznané góly, vymyslené vylúčenia, coach's challenge alebo Garyho pretláčanie tímov (Chicago, Capitals? - #andytorikal).

Play-Off sa hrá ešte len pár dní, no aj za tú dobu už stihli nové pravidlá v NHL (tým myslím teraz coach's challenge) ovplyvniť mnoho gólov a tým pádom aj zápasov. Ako napr. dnešný zápas Florida-Islanders. Ak by bol uznaný tretí gól Floridy, tak Islanders by už manko 0-3 len ťažko dotiahli a vedenie 2-1 v sérii by bolo na strane Panthers. Tým ale nevravím, že ten gól mal byť uznaný.

NHL nainštalovala pred začiatkom vyraďovacích bojov v každej aréne nové kamery na modrej a bránkovej čiare, ktoré využíva pri rozporuplných situáciách. Táto "moderna" v NHL paradoxne zatiaľ priniesla asi ešte viac kontroverzných gólov. Po hore uvedenom ofsajde-neofsajde Brassarda bol gól uznaný napriek challengu Penguins.

Rozpory priniesli aj góly Roussela (Stars) či Shawa (Blackhawks).


Aj tento gól bol uznaný.

Pridávajte do tejto témy ďalšie kontroverzie, ktoré ste v zápasoch zachytili a váš názor k nim. Alebo všeobecný názor na coach's challenge. Mal by byť naďalej využívaný aj na ofsajdy? Nevybíjajte si zlosť iba v chate.

:kajo:
Já jsem teda viděl Ekbladuv gól/negol živě ale nepochopil jsem proč to neuznali. Může mi to někdo vysvětlit?
Oba goly jsou u me v poradku..
1) asi 5 cm pred koncem cary se dostane pod kontrolu puku a soucasne ma jeste spicku brusle na lede.. Od teto chvile zavazi puk hrac pod kontrolou a tudiz muze byt i brusli driv v pasmu.
2) Hledal jsem jakoukoliv pravnickou klicku v pravidle, aby se ten gol nemohl uznat, ale bohuzel jsem na nic neprisel, prestoze mi logika rika, ze by platit nemel.
Puk musi prejit caru (coz se stalo) pod brevnem (pricemz v pravidlech bohuzel neni psano "vyska brevna", nybrz opravdu pod brevnem, coz se stalo take). V pravidlech je navic zcela specificky vypsano, ze dokud se ty gumovy sra*ky dotykaj oba jak tyce tak ledu, tak brana neni posunuta. Take v okamziku prechodu cary dodrzeno. Kopnuti puku ani nemusime debatovat, takovy goly se uznavaj i horsi. jeste jsem zkoumal, zda netrefil Roussel puk vysokou hokejkou, jenze on puk netrefil, jen sekl do brevna.. Pak me napadlo, zda se nejedna o nebezpecnou hru vysokou hokejkou, jenze tam je hranice rameno hrace a on sermoval na zadech..
Já si nemůžu pomoct, ale vidím tam interference na bránu, jasný 2 minuty :sarcasm:


Umysel, neumysel? Bellemare nie je ziadne neviniatko :neviem:

Obrázek
:hiding:
Umysel ceho??
Orlov se nepochopitelne predklonil tesne pred kontaktem. Fakticky do nej Bellemare ani poradne nestrcil..Dokonce pak daval nohy dozadu aby do nej vic nenarazil..
Mimochodem co znamena, ze neni nevinatko? Tomu vubec nerozumim..
AndyF píše:..
umysel dat ho poriadne dole. Za stavu 1-4 by to az tak necakane nebolo. Neviniatko som myslel len na tuto situaciu. Je pekne, ze hned zistoval, ci mu nieco nie je, ale to ten zakrok neospravedlnuje. Chapem, ze to tak dopadlo aj kvoli Orlovovej polohe...ale neviniatko by som z neho nerobil.
Chapu, PO jste dlouho nehrali..
Já to teda až teď vidím poprvní a úmysl tam nevidím. PEB není žádnej ma*or, má na hokejistu slušný IQ, tohle schválně nebylo. Orlov, jak zmínil Andy, se před ním sklonil a PEB ho jen přistrčil, což by udělal každej hráč při souboji u mantinelu.
Náraz vypadal nepěkně, ale Belleho bych z žádného úmyslu nevinil! :nono:

Play-off zápasy jsou prostě tvrdší, nedělejme z toho cvrnkání kuliček.
arek píše:umysel dat ho poriadne dole. Za stavu 1-4 by to az tak necakane nebolo. Neviniatko som myslel len na tuto situaciu. Je pekne, ze hned zistoval, ci mu nieco nie je, ale to ten zakrok neospravedlnuje. Chapem, ze to tak dopadlo aj kvoli Orlovovej polohe...ale neviniatko by som z neho nerobil.
Just another day in hockey. Orlovov positioning z toho spravil horšie vyzerajúci zákrok ako v skutočnosti bol. Počas roka sme mohli vidieť more serious, reckless, dangerous hits, ktoré sa nijak zvlášť nerozoberali. Bellemare mohol byť zrejme viac opatrný ale stuff happens.
Blby zakrok, ale z 50% si za to Orlov mohol sam. Neviem, co tam vymyslal, vobec nebol pripraveny na hit a pritom musel vediet, ze pride.
Jedinou kontroverzí je dle mě neučast kanadských klubů v play off
dodatocne

http://sport.aktuality.sk/c/213472/vide ... i-floridu/" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda toho panteri mali na postup...puknut 3x v serii po pp to je na slucku
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS