Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

[#1] DALLAS STARS vs. MINNESOTA WILD [#WC2]

Vyvrcholenie sezóny 2015/2016.

Kdo postoupí?

Dallas Stars
76%
28
Minnesota Wild
24%
9

Nakoniec sa naplnili predpoklady a trio Parise, Vanek, Haula boli mimo a i u Stars Seguin. Jedine Erik aspoň cestoval s tímom a možno nastupy na druhý zápas. Úplne rozhádzané a nanovo poskladané lajny. Radšej by som tam dal už i Schroedera namiesto Dalpeho, ktorý s tímom už čo to odohral a mohla by byť lepšia chemistry v lajnách.

Toto bol zápas bez žiadneho nároku na úspech. Jedine Dubnyk hlavne cez tú prvú tretinu držal tím nad vodou, keď bol v permanentnom ohrození, zatiaľ čo Lehtonen mal len jeden výraznejší zákrok za tretinu a tú druhú strelu za celú tretinu som poriadne ani neregistroval. Tej totalnej dominancii napomohli hneď i tri presilovky. Sklamaním bol Stoll, ktorý sa nechal úplne zbytočne vylúčiť v prvej tretine zdržovaním v hre a potom bol i hlavným vinníkom pri turnoveri, keď ho obral Hemský a úspešne zakončoval ďalší čech Faksa. Po tej úvodnej prevahe z prvej tretiny sa Wild snažili vyrovnať hru s otvorenejším štýlom, ale to len vyhovovalo domácim, ktorí mali viacej priestoru a vypracovávali si rôzne prečíslenia dokonca i nájazd od Hemského. So Stars obzvlášť pri takej maródke a na ich domácom ľade sa nedá hrať otvorená partia. V polovici tretiny Spezza pekne z velkého uhlu prestrelil Dubnyka ponad lapačku a tesne pod brvno, lepšie sa to asi ani nedalo trafiť a už bolo po zápase. Čo ma štve sú zbytočné až komické snahy niečo stým zápasom urobiť. Odvolanie brankára za stavu 3:0 5minút dokonca je úplne zbytočné. Už i pri dvoj-gólovom vedení to vôbec neuznávam, nie ešte takto, keď za celý zápas si vypracovali Wild minimum gólových príležitostí. V poslednej minute ešte dali Stars tyčku a mohla byť zahanbujúca prehra :( .

T-Wolfes vyhodili kouča po sezóne, Twins prežívajú najhorší vstup do sezóny v klubovej histórii 0-9 a teraz takýto náklep :stop2:
Minnesota1 píše:dokonca i nájazd od Hemského
Dubie ukazal, ze z posobenia v Edmontone pozna Hemskeho vyborne a vedel presne, co ma urobit :yes:
to trio riadne chyba, to zlozenie utokov vyzeralo v reale este horsie ako na papieri, uz zacinam byt pesimista, ale verim, snad sa Stars nejakym zazrakom porazia viacmenej sami ako Blues pred rokom, 4-1, postup Wild :-D
Roussel-Faksa-Hemský, velice zajímavá lajna. Tráví hodně času v útočném pásmu, v posledních minutách dostávali taky prostoru víc než dost a Faksič dokonce šel na poslední buly pár sekund do konce. A vyhrál :thumbsup: Dost jsem o něm pochyboval po velice matných výkone na všech U20 MS, ale v NHL očividně hodně vyrostl.
Rousselův gol :rofl:
Parda píše:Roussel-Faksa-Hemský, velice zajímavá lajna. Tráví hodně času v útočném pásmu, v posledních minutách dostávali taky prostoru víc než dost a Faksič dokonce šel na poslední buly pár sekund do konce. A vyhrál :thumbsup: Dost jsem o něm pochyboval po velice matných výkone na všech U20 MS, ale v NHL očividně hodně vyrostl.
Rousselův gol :rofl:
Faksa se mi od toho call upu taky moc líbí a jeho výkony mají neustále stoupající tendenci. Podle mě by mohl v budoucnu být high end 3rd line center nebo možná i 2nd center, něco jako Couoturier u nás. Snad si ten svůj progres udrží.
Mně se líbil i na MSJ, ale už nevím kterej rok to bylo. Bylo na něm vidět že oproti ostatním má větší přehled a umí podržet puk.
Výrazne lepší výkon v tomto zápase v podání Wild a mohlo sa aspoň predlžovať, nebyť vymysleného gólu. Už to nebol až taký ustráchaný výkon ako z prvého zápasu, ale predsa len Stars boli v tomto dvojzápase takmer v každom ohľade o niečo lepším tímom. V konečnom dôsledku som bol rád i za ten strelený gól od Scandellu, ktorý prerušil Lehtonenovú nepriestrelnosť 112:42 a navyše z presilovky, v ktorých Wild ešte zo ZČ mali ďalšiu negatívnu šnúru 8 zápasov bez gólu. Vrátili sa do zostavy už aj Seguin a Haula, a zdalo sa mi, že Erik mal predsa len väčší impact na hru, keď mal menšie zranenie a len nakrátko vypadol z herného tempa, kým u Tylera to bol skôr taký rozohrávací mód nech už do toho nabehne. Ale stále až príliš hráčov Wild je neviditelných ako Pominville, Koivu, Zucker, Jones, Fontaine... Torch vždy hlavne v záverečnej tretine zvykne mixovať tie lajny a jedine keď dá dokopy Granny - Koivu - Coyle tak jedine tento útok vie ako tak podusiť Stars v obrannom pásme. Ale z celkového hladiska sa mi nepáči táto lajna, už len ztoho dôvodu, že sú nabúchaný do útoku 3 centri :doh: . A stymi vhadzovaniami je tiež trochu prekvapivý problém. Kým Wild patrili v ZČ k tretiemu najlepšiemu tímu v sezóne ohľadom FO tak Stars patrili k úplnemu priemeru na 14. priečku a mnohé dôležité vhadzovania vyhrávajú Stars, hlavne vďaka hráčom ako Faksa a Spezza. I z tohto dôvodu mi prekáža spomínané zloženie útoku s troma top centrami pokope. Prepadákom je v tejto štatistike hlavne Stoll u ktorého to malo patriť k hlavným atribútom a dnes i Haula, drtivú väčšinu prehral.


:facepalm:
Logan píše:
Parda píše:Roussel-Faksa-Hemský, velice zajímavá lajna. Tráví hodně času v útočném pásmu, v posledních minutách dostávali taky prostoru víc než dost a Faksič dokonce šel na poslední buly pár sekund do konce. A vyhrál :thumbsup: Dost jsem o něm pochyboval po velice matných výkone na všech U20 MS, ale v NHL očividně hodně vyrostl.
Rousselův gol :rofl:
Faksa se mi od toho call upu taky moc líbí a jeho výkony mají neustále stoupající tendenci. Podle mě by mohl v budoucnu být high end 3rd line center nebo možná i 2nd center, něco jako Couoturier u nás. Snad si ten svůj progres udrží.
Mně se líbil i na MSJ, ale už nevím kterej rok to bylo. Bylo na něm vidět že oproti ostatním má větší přehled a umí podržet puk.
Přesně tak, typově by mohl být něco jako Couts.
Mě přišel na každém MSJ dost nevýrazný na to jaký to byl talent a jak byl vysoko braný.
Minny podle mě zápas urve, sweep to nebude, ale o postupujícím je jasno.
Parda píše:Přesně tak, typově by mohl být něco jako Couts.
Mě přišel na každém MSJ dost nevýrazný na to jaký to byl talent a jak byl vysoko braný.
Minny podle mě zápas urve, sweep to nebude, ale o postupujícím je jasno.
Couts nebo Hanzal, ty mi připomíná nejvíce :)
Tak ten vstup do zápasu snáď ani horší byť nemohol. Pritom som zapínal zápas, keď bola už odohratá prvá minuta a nechápal som čo to má znamenať, veď poprípade stav serie bol 0:2, a nehovoriac o tom, keď v 5 minute Sharp skóroval a Dubnyk vyťahoval z troch striel, až 2x puk spoza chrbátu. Hráči i fans boli ako obarení, hrobové ticho v aréne a už som pomýšlal nad tymi najhoršími scenármi ako sweep a koniec Torcha na lavičke... Ale gólom do šatni Porter pekne tečoval strelu a dodal iskierku nádeje.
Druhá tretina bola zatiaľ najlepšia, čo Wild predviedli v dosavadnom trojzápase a po 1x v sérii boli Stars riadne dusení v obrannom pásme. Obzvlášť prvá 10-minutovka tretiny bol špičkový výkon. 3.lajna :klobuk: tu sa ukazuje ako kľučový je návrat Erika do zostavy a znovu tam cítiť viacej tú chemistry a konečne i so šťastíčkom v koncovke a po 2x Wild skórovali do šatni na čo už Stars nedokázali zareagovať. Klúčový moment prišiel v tretej tretine, keď to Granlund riadne prifilmoval, ale rozhodca nato skočil :hehe: a Koivu využil početnú výhodu. Následne nato dal Dumba riadnu sekeru :ups: provokatérovy Rousselovi, ale bez žiadneho trestu .
Nádej stále žije vďaka peknému vzratu a konečne som si i mohol užiť trošku radosti z PO. Vstreliť hneď 5 gólov som fakt nečakal obzvlášť po tej dominancii Stars na domácom ľade, kde sa podarilo len Scandellovi skórovať. Torch spravil i docela veľke zmeny hlavne v checking line, keď Wild povolali z Iowy množstvo hráčov. Nakoniec dal znovu šancu Dalpovi a i Gabriel si zahral svoj debut. Som rád, že hlavne Stoll vypadol zo zostavy ktorého som už i predtým kritizoval. V prvotných zápasoch sa dopustil viacero chýb:zbytočné vylúčenie, turnover a zneho gól, keby aspoň tie FO vyhrával, ale i vtom výrazne zaostával. Zo zostavy vypadol ešte Carter, ktorý v minulom zápase dostal 10 + dokonca za úplnu hluposť, keď pred komerčnou prestávkou dal tušim menšiu sekeru Lehtonenovi. Zrejme by som ponechal zostavu v rovnakom zložení i na ďalší domáci zápas. Dokonca i Zucker konečne aspoň čo to zahral a nebol už úplne neviditeľný, ale stále to má ešte ďaleko od jeho predchádzajúcich výkonov.
John Klingberg :hehe: .. Tohle jsem nežral. Pokaždé, co vidím zápas Stars, tak vždy udělá tak 5 minel.. Nechápu, jak z něj někdo může být hotovej. Takovej nepovedenej Karlsson..
Jamie Benn is not skating and could be getting a maintenance day.

:tvrdas: v poslednom zapase schytal zopar fajnovych hitov, pekne divosi, len tak dalej, dajte tam este 1-2 tvrdych hosankov z AHL, prebijeme sa cez nich...
Tak ten vstup do zápasu a forčeking bol vynikajúci, len škoda, že čím dlhšie držali Wild vedenie, tým viacej sa zaťahovali do defenzívy a iba nahadzovali puky do útočného pásma. Na začiatku tretej tretiny sa v krátkom slede tak ako Benn i Niederreiter ocitli osamotení pred brankármi a bezproblémov využili šancu. Ale v polovici tretiny prišla riadna studená sprcha v podobe dvoch zlepených a trochu lucky gólov, keď najskôr Spezza z otočky a naslepo to výborne umiestnil a krátko nato Goligoskeho strela sa poodrážala od dvoch brániacich hráčov až za Dubnyka. Od tohto momentu, som myslel, že už je po sezóne, ale Mikko zavŕšil vyrovnanie i víťazný gól :poklona2: Hlavne ten gól v predlžení bol nádherný teč a môžme sa tešiť na pokračovanie série. Skvelá strelecká efektivita 5 gólov streliť ešte na ľade Dallasu a za celučičký zápas nehrali Wild ani jednu presilovku :good: .

Myslím si, že najhoršie je preč. Sweep je vždy ten najhorší možný scenár
Koniec série 4:1 som si vyslovene neželal už len za to
vrabejka píše: Dallas 4-1 Minesotta.
:vrabec: #jasemtorikal
Takže odteraz už nech séria skončí akokoľvek, už umňa prevláda istá dávka spokojnosti. Wild sa nemajú začo hanbiť a proti naj tímu západu môžu aspoň dôstojne završiť sériu. Pritom na domáci zápas sa už teraz teším a dávam i vysoké šance na úspech, ale v poslednom zápase by to už zrejme nemalo stačiť

Parise aj Vanek už korčulujú, ale stále to vidím tak, že by mohli byť reálne k dispozícii možno po prvej sérii, čo je minimálna šanca. Inak dnes si zaslúži obrovskú pochvalu hlavne Schroeder, ktorý neskutočne lietal, napádal, skóroval, priniesol množstvo energie do hry s čím bol typický Zucker
Obrázek
30 sekúnd do konca za stavu 5:4 :dole:
Celym objemom to nebolo.. Nemali ste žiadny puck luck, zato Dallas dal 2 futbalové goly + dalšie 2-3 poodrážané haluze a goly na konci tretín... Zatial na takú smolu doplácajú aj Blues, tiež ani jeden dôležitý call alebo štastny/late gol nešiel na ich stranu..
Škoda, 3. třetina strhující, musela bavit. Ale co těch 40 minut? :hroza: Dallas kontroloval hru, hrál výborně na puku, střední pásmo...Ale Wild působili odevzdaně, byl jsem překvapený, naštěstí do toho pak vlítli. Stars se to najednou vymklo z rukou, přesto nakonec postupují po zásluze. Pro Minnesotu asi celková spokojenost, ale včera se někde stala chyba...Takhle se přece nehraje o krk.
Janmark dvě asistence, Eaves pět bodů v šesti zápasech. Se na něj Stars dost spoléhají, na přesilovce před bránou. Jestli půjdou ještě jedno kolo, tak bude mít vousy po kolena :lol2:
JKL píše:Janmark dvě asistence, Eaves pět bodů v šesti zápasech. Se na něj Stars dost spoléhají, na přesilovce před bránou. Jestli půjdou ještě jedno kolo, tak bude mít vousy po kolena :lol2:
Po Patrickovi půjde příští rok SJ skrz ty vousy :-D Ostatně kdyby zůstal u nás, tak by jediný taky nebyl. Anebo byl?...příští rok :hahano:
Prestaň maľovať Islámistu na stenu, lebo sa to naozaj stane. Takisto mi nekaz chuť z perfektných palaciniek :dup:

Gratulácia Dallasu, ale neviem, neviem. Je to až príliš ofenzívny tím, v ďalšom kole, či už to bude St.Louis alebo Chicago, tak podľa mňa skončia.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS