Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

HF Questions - honziss

Seriál rozhovorov z dielne Esema a areka.

Po delší odmlce a mé trošku neaktivitě, jsme zase zpět s dalším Questions. Mělo být na Winter Classic ale hlava dubová Esem, zabudol. Dalším zpovědníkem z táboru St.louis Blues není nikdo jiný než honziss


Obrázek



honziss #9



Pro ty, co tě neznají, zkus se představit. Odkud jsi? Kolik ti je?

Jak už naznačuje můj nick, jmenuju se Honza a jsem z Václavovic, to je vesnička kousek od Ostravy. Je mi 26 let a pracuju v jedné z tuzemských pojišťoven (ne, pojistky neprodávám :) ). Mezi moje záliby patří krom jiného práce s dětma, kdy každý rok organizuju letní tábory - takové ty klasické, postaru, uprostřed lesa a bez elektřiny. Ty mají největší kouzlo.

Dělal/děláš nějaký sport?

Závodně jsem nikdy žádný sport neprovozoval, ale rád běhám, chodím po horách nebo si zajdu na bazén zaplavat.

Jak ses dostal k HF?

Přes naši hokejovou partu z eurofotbalu. Nejprve jsme se seskupili kvůli hraní fanty. V diskuzích se pak Pali_Caps a Fantomas, kteří tady už v té doby byli, o HF zmínili tak jsem se sem pak přidal taky.

Podle čeho vznikl tvůj Nick?

To je jednoduché. Když mi bylo asi 12 nebo 14 a já se potřeboval zaregistrovat na nějaké fóra, tak jsem si narychlo bez přemýšlení vymyslel tohle a už mi to zůstalo.

Čí příspěvky nejraději čteš?

Nechci jmenovat jedno nebo dvě jména. Rád čtu ty příspevky, které mají nějakou přidanou hodnotu a rozšiřujou můj přehled, aniž bych musel sledovat zápasy daného týmu nebo výkony jednotlivého hráče na vlastní oči. Ty, které mi řeknou víc, než si sám jsem schopný vysledovat ze sestřihu nebo z přečtení článku na nhl.com. A je mi pak jedno, od koho jsou.

Znáš se s někým z HF osobně?

Tomasinho, Pali_Caps, nani92 a Mike715. Ikdyž je to takové osobně neosobní. :)

Fandíš St. Louis Blues, proč právě Blues? A kdy to začalo? Co byl ten impuls?

To bylo v době na přelomu milénia. Nebo spíš od Nagana, kdy jsem se do hokeje zamiloval a začal ho sledovat víc a s tím i NHL. Tehdy tady nešlo moc NHL sledovat jinak, než přes teletext, články v novinách, hokejové kartičky a seriál NHL Power Week, který tehdy běžel každou sobotu ráno na Primě, takže jsme hltal každou informaci, ke které jsem se dostal. Bylo štěstí, že v St. Louis tehdy hrál Pavol Demitra a pak i chytal Roman Turek. Navíc Blues v té době hráli fakt dobře, vyhráli Prezidenta a potom byli i ve finále konference, takže se o nich mluvilo o malinko víc, než o mnoha jiných týmech. Stěžejní ale byla dvojice Pronger - MacInnis, kdy především MacInnisova bomba od modré, která lámala prsty brankářům, bylo časté téma, které mě strašně bavilo o něm číst a koukat na něj v sestřizích. A tak nějak se to všechno poskládalo v mé fandění právě Blues, takže nebyl to vyloženě impuls, ale prostě sled několika faktorů dohromady, které rozhodly.

Obrázek

Blues v posledních letech mají silný tým, který však má problém se dostat dál, jak do druhé kola, co tomu chybí?

To je otázka, na kterou bych mohl napsat asi stostránkovou odpověď. :) Ale ve zkratce je to tak, že prostě předchozí tým, který měl být postavený kolem hráčů jako Oshie, Backes, Berglund nebo E. Johnson na to zkrátka neměl a ti hráči nenaplnili to, co se od nich čekalo. Nebo lépe - byli dobří v udržení standardu v dlouhodobé soutěži, ale neměli mentalitu na úspěch v podobě SC. Všichni tak dřív nebo později odešli nebo v týmu zůstali v méně důležitých rolích. Teď jsou postavení noví Blues, kterým věřím o něco víc.

Komu by jsi fandil když ne, Blues? Popř. koho ještě sleduješ?

Buffalo, kvůli Haškovi. Dokud jsem nenašel cestu k Blues, sledoval jsem hlavně je. Kromě Blues sleduju poslední 3 nebo 4 sezóny více ještě Columbus. Ten tým teď vedou lidi, kteří stavěli Blues v období 2005-2010, takže jsem si k nim nějak našel cestu a velmi jim přeju. I dost kvůli Bobovi, což je pro mě asi nejoblíbenější hráč v aktuální NHL.

Největší hokejový moment, který se ti vybaví?

Rozhodně Nagano a tak to navždycky zůstane. Z těch zážitků "naživo" pak finálový zápas mezi Vítkovicemi a Třincem v extralize, kdy Lukáš Klimek vyrovnával pár sekund před koncem a Vítkovice pak ten zápas vyhrály. Sice to byl jediný z té finálové série a titul pak získal Třinec, ale atmosféru v té hale po tom gólu, to se nedá popsat.

Obrázek


5 tvých nejoblíbenějších sportovců?

Dominik Hašek, Jaromír Jágr, Al MacInnis, David Beckham, Scott Parker (ten fotbalista, ne bitkař z Colorada :) ).

Sleduješ i ELH, popřípadě, komu fandíš?

Fandím Vítkovicím, ale ELH sleduju už jen velmi málo. Dříve jsem měl permanentku a chodil na hokej pravidelně. Ale naposledy to bylo v sezóně 2011-2012, teď už zajdu tak 2-3 za sezónu.

Jakou hudbu posloucháš a kterou momentálně nejvíce?

Můj hudební vkus formovali Beatles, takže na otázku co poslouchám odpovídám vždy je. Mám taky velmi rád indie hudbu, třeba Purity Ring, Walk Off The Earth, Sigur Ros nebo City of the Sun. A momentálně nejvíce poslouchám spíš různé mixy interpretů v různých playlistech na Spotify.

Guilty pleasure? (něco jako nechutné jídlo, které si prostě musíte dopřát - já např. mám ve skříni sojovku, kterou ucucávám den co den.. nebo to může být činnost, dementní reklama, nechutný rituál apod.)
Nějaký (ne)příjemný komplex z mládí?


Pití kávy. Té vypiju denně tolik, že mi ostatní říkají, že by s tímhle už byli dávno mrtví. Ráno, po obědě, odpoledne, večer před spaním. Nikdy není špatný čas na to dát si kávu. A když říkám kávu, tak myslím kávu - presso, americano, nebo doma z moka konvičky - záleží dle toho kde se nacházím a jak daleko nebo blízko je kvalitní káva. A tou kvalitní kávou fakt nemyslím žádné turky a podobné blé. V Ostravě máme kavárnu Laura Coffee. A tam mají nejlepší jakou jsem kdy pil. Mám to tam sice dost daleko z domu i z práce, ale přesto si tam vždycky rád zajedu. Jen tak, dát si kávu a jedu zpět.

Jste GM týmu X(dosaď si x), máte možnost udělat jednu jedinou věc - vyměnit hráče za jiného, bechnout někoho, upnout někoho, vyhodit trenéra vždy 1:1 - co to bude?

Jasně, že vyměním Shattenkirka komukoliv za relativně přijatelnou nabídku. :)

Obrázek
:ciga:


Který tým by si zasloužil, bez ohledu na pořadí a loterii, dostat první volbu draftu? (doplňující otázka - Proč právě Detroit?)

Detroit ne-e. :) Asi New Jersey. Nikdy jsem je neměl rád, ale teď se mi líbí, jak to tam Shero vede a Nolan Patrick by tomu týmu mohl hodně pomoct.

Květnová sobota...seš sám doma rozvalený v gauči a v telce běží v přijatelný čas sedmý zápas jistě napínavého finále Winnipeg - Buffalo. Otázka zní: přepneš to na Babovřesky NEBO půjdeš uklízet haraburdí v garáži?

Zůstanu na gauči přece!

Znáš nějaké skutečně slavné fanoušky ´svého´ klubu? Aspoň tři..

Popravdě vlastně ne, pokud tam nepočítáme bývalé hráče.

Obrázek

pzn. já našel, je jím herec Jon Hamm z vynikajícího seriálu MADMEN :psst:



Příklepy



Hráč, kterého nesnášíš? Antoine Roussel

Tým, který nesnášíš? Detroit

Crosby x Ovechkin? Ovechkin

Tip na krále střelců? Crosby

Nejhezčí dresy? Flames alternativní červené - ty jsou boží a Sabres obě verze z Haškovy éry - ty černé s tím krásným bizonem na hrudi

Obrázek

GM, kterého nemáš rád? Garth Snow

Oblíbený GM? Shero a Gorton

Tip na vítěze SC? Washington

Nejoblíbenější film? Fargo a obecně všechno od Coenů

Obrázek

Nejoblíbenější seriál? Fargo

Nejoblíbenější song? A Day in the Life od Beatles



Oblíbený herec/ka? Alan Rickman, Helena Bonham Carter
Scott Parker je aj moja srdcovka , :good: , škoda že v Newcastli bol tak krátko, duo Emre - Parker len tak niečo neprekoná u mňa a obom im prajem aj teraz a samozrejme sú aj dnes v mojom Fifa Mobile tíme.
k tej káve by ma zaujímalo, čo myslí pod pojmom turek :hmm: ak klasickú zalievanú smeťovú kávu, tak to je dosť omyl, že ide o turka :nono:
Joe S. píše:k tej káve by ma zaujímalo, čo myslí pod pojmom turek :hmm: ak klasickú zalievanú smeťovú kávu, tak to je dosť omyl, že ide o turka :nono:
Není jediný, kdo nemá rád turka :neviem:
Obrázek
Nevím, jak se tomu říká u vás. U nás je to turek.
ja viem, že klasickej zalievanej, resp. smeťovej káve, sa hovorí, že sa jedná o turka, ale v skutočnosti tomu tak nie je, viď http://www.kavacajcokolada.sk/ked-bola- ... a-v-kurze/" onclick="window.open(this.href);return false;

sám by som to nevedel, keby si to mama cez sviatky doma nerobila :jn:
Džezvy mám doma dvě, je to akorát hodně nepraktické, když doma vaříš na sklokeramice. Je na to třeba plyn, protože ta příprava je poměrně tricky ohledně regulace. Taky je dobré si to od někoho ukázat, jak se to správně dělá.

Nicméně na tenhle způsob sem rezignoval, dělal sem si mokka, kterou sem objevil na chatě zahrabanou, z toho leze kafe hodně solidní. Doma nicméně používám standardní presovač domácí, k tomu nějaký mlýnek a výsledky nejsou vysloveně špatné, samo do profi páky daleko.
Jinak..Václavovice, hm, tama projíždím poměrně často..pěkná lokalita.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS