HF Questions #8 - JKL

Seriál rozhovorov z dielne Esema a areka.

Koho chcete ako ďalšieho hosťa?

petrik
23%
9
Atlantik
8%
3
kisin
21%
8
Selly8
8%
3
Wanic
21%
8
ThrashersFan
15%
6
habs
5%
2

Je tu ôsme pokračovanie seriálu HF Questions a jeho hosťom bude fanúšik Detroitu JKL. Pred alebo po jeho prečítaní zahlasujte prosím aj v ankete, že koho si želáte mať v ďalšom dieli.

Obrázek

JKL #8
Obrázek


Pre tých, čo ťa nepoznajú, sa skús predstaviť. Odkiaľ si? Koľko máš rokov? 
Zdar, je mi 33, sem z Valmezu. Um..civilním jménem sem Lukáš, ale co svět světem stojí, mi nikdo neřekne jinak než ´Jukl´, nebo ´JéKáeL´. Ve vokativu se to neskloňuje. Jinak nevím, mám nějaké zájmy jako sledování hokeje, vaření piva (tomu se věnuju circa 7 let nepravidelně, naposledy 300 litrová várka), pivo je celkově můj poměrně velký koníček (sem dost vybíravá mrcha), dost času trávím na internetu (hf v žebříčku hodnot momentálně někde na třetím místě) bezúčelným nicneděláním. Poslouchám hudbu občas, čtu knížky (teď zrovna už asi potřetí Kanibala z Millwaukee a Nadějné Vyhlídky).
Mám ženu (bezpapírově ovšem), máme dva prospecty (ještě nejsou draft eligible, kdyby někdo chtěl myslet na (jejich) zadní vrátka), hada, rybičky.. a.. morče. Pracovně sem dělal nějakou dobu erp/retail konzultanta, ale teď sedím na hezký teplé židli v automotive. Víkendy občas trávím na chatě zahradními pracemi.

Venuješ/venoval si sa nejakým športom?
Víšco, nevěnuju, já v podstatě sport nemám rád ?)) Mladší (ne že bych byl ještě stařec) sem rád jezdil na kole, kopal na plácku fotbal atd., celkově sem byl ještě takové to klasické (sic pozdně) socialistické dítě, pro které byl trest sedět doma, raději sem se někde plácal v bahně za sídlištěm. Později jsem měl pohybu dost, protože sme měli rodinný byznys v podobě lesotechnických prací, takže sem tohle teenage období prožil v lese sázením stromků, či v ruce s pilou, takže mě to na sport netáhlo… Dalším důvodem je, že nemám fyzické dispozice, v tělocviku sem si vyrazil všechny kloubní pouzdra, vymkl všechny klouby a nakonec přetrhal kolenní vazy v obou (skvělý nápad nechat pubertální klacky hrát házenou, tvl..). To máme v rodině, otec chytal závodně házenou, oddělal si koleno, bratr si koleno oddělal i bez sportu. Díky, sportem k trvalé invaliditě. Líbí se mi sport (některý), líbí se mi ty věci kolem, ale v jádru věci sportovní fanoušek nejsem. Daleko víc zajímavější mi přijde, že někdo obětuje čas a rodinu nějaké činnosti, co pro ni obětuje všechno možné, než konečná skutečnost, že skočí kdesi pět metrů do dálky. Taky se mi líbí ty věci kolem, fanoušci, jak to kdekdo žere a bere vážně, sem velký ´obdivovatel´ repre rychlofans, to je podle mě diagnóza, stát někde na náměstí s vlajkou na tváři. Jediný ´sport´, který dělám je turistika (poměrně dost aktivně, ale bohužel je to časový žrout jak hovado), a pozor – po x letech se aktuálně snažím vrátit ke kondičnímu běhu, bo sem přibral na nějakých 109 teď. Předevčírem sem vyběhl a hned sem si natáhl lýtkový sval, že sotva chodím. Tož tak..

Ako si sa dostal k HF?
Když zavřeli komenty na nhl.cz, tak sme se dolezli, tak to si asi všichni pamatují :D
Pozn. red.: Prvý príspevok JKL na HF :arrow: http://www.hokejforum.com/post368675.html#p368675" onclick="window.open(this.href);return false;
Za dva roky tu nazbieral viac ako 1600 príspevkov.
Podľa čoho vznikol tvoj nick?
Už sem psal výše. Samotná zkratka JKL vznikla z toho, že se to na klávesnici dá rychle napsat. Nick Jukl potom vznikl díky korespondenci s jedním fanem Oilers, cca když mi bylo 13, to bylo zajímavé, dostanu se k tomu za chvíli. Nicméně to nic konkrétního neznamená.

Čo predstavuje tvoj podpis?
(づ。◕‿‿◕。)づ

?

Nemá to žádný hlubší význam, prostě se mi to líbilo. Je to možná nějaký medvídek, nebo ňuňaná čičinka, nemám tušení co to je. Ale vypadá to praštěně, asi to zas změním.

Koho príspevky čítaš najradšej?
Nemám nikoho takového, čtu všechno, každý může napsat něco zajímavého. Ale mám rád všeobecně jízlivě-sarkastický sebekritický humor, takže nejraději mám, když se někdo aktivně naváží do ´svých´ hráčů. Třeba v tlaku, chápeš, občas něco napíšeš v nasranosti, třeba po prosraném zápase, mně se líbí, že pak i ty příspěvky jsou přímější a jasnější, hodně lidí si to neuvědomuje, ale ve stresu a napětí vyjadřují své postoje a názory upřímněji. Takže z těch nasraných příspěvků se kolikrát dočtu třeba o nějakých hráčích víc, než z analytických rozborů jejích kdejakých pokročilých stats. Ale ty mám taky rád, je to takový jiný pohled na hokej, i když tomu většinou moc nerozumím. Škoda, že tu není víc lidí z jiných týmů, ale zase bych měl strach, že přemíra zbytečné náplavy by demotivovala některé lidi k tomu vůbec něco zajímavého psát. Nevím.

Poznáš sa s niekým z HF osobne?
Jo, potkali sme se s Creeperem, super borec, mlátí do škopků, tak sem přišel podpořit kulturu Vsetína. Akorát by si měl dávat pozor, kde pořádá akce.

Obrázek


Fandíš Detroitu, prečo práve Red Wings? A kedy to začalo? Čo bol ten impulz? 
To je opět prozaicky jednoduché a na dvě věty. Někdy na ZŠ mi rodiče začali dávat kapesné. Já rád čučel v telce na hokej, tak sem šel do fortuny či co to bylo a koupil tam ve slevě za tyhle první prachy krabici prošlých hokejových kartiček sezona 91/92. Z nějakého důvodu sem si hráče Red Wings dal bokem a vystavil na speciálním místě (ale měl sem tam třeba oblíbence Houdu co teď jde zpátky jako asistent k Wings, tehdy v dresu Hartfordu). Burr, Ysebaert, Gallant, Keith Primeau atd. Už nevím, proč sem to udělal, ale prostě sem to tak udělal. Bylo mi tehdy 11, ani nevím, co mě to napadlo, ale prostě mě to rychle a hodně chytlo, já byl poměrně čtivé děcko, takže sem sháněl všechny možné zdroje, ale v podstatě krom seznamu hráčů se nic moc sehnat nedalo (možná jo, ale nevěděl sem o tom), tak sem věděl ve dvanácti všechny hráče, kde hráli, kolik dali gólů atd. Zvrat zásadní přišel o chvíli později, potkal sem tak nějak jednoho zarytého fandu Oilers z Rožnova (krom toho aktivní fanatik FCB), tam nejen vznikl můj nick, ale ten člověk mě zásoboval ohromným množstvím kazet obskurních doom-metalových a punkových kapel, veselými příběhy ze života s jeho matkou a – hlavně – unikátními reporty zápasů Oilers, které mi sepisoval ručně na papír. Ty jeho nářky (typu.. “víkend klasika, FCB remíza, na Pindule mi kleklo auto, no a Oilers opět prohráli, takže nic nového, ale přijela sestra, tak budeme mít na večeři maso”), dodnes si to pamatuju, už někdy v roce 94 se těšil na novou halu, no k věci – on odněkud měl na videokazetách všechny zápasy Oilers jen s minimálním zpožděním, tak mi začal posílat zápasy Detroitu, občas k nám dojel a pouštěl mi ty trapáky z Edmontonu, musel sem to trpět, byla to daň za zápasy Wings. Jeho komentáře, to byl masakr “jo sleduj, McAmmond, jede, sleduj tu rychlost..počkej, přetočím to zpátky, to sis nemohl všimnout ani..”. No a bylo hotovo. Později sme hráli turnaje v nhl93, tam už byla volba jasná. Od té doby to už nepolevilo.

Komu by si fandil, ak nie Red Wings?
Tak to nevím, nějakou dobu sem skrz výše popsané sledoval Oilers, ale že bych jim fandil? Ale asi Dallasu, nevím proč, ale ten tým se mi vždy líbil.

Máš nejaké dresy/tričká či iné fanúškovské predmety?
Ne, já na tohle moc nejsem. Mám tři připínáčky Wings někde založené, dvě šály Vsetína a tím to hasne.

Najväčší hokejový moment, ktorý sa ti vybaví?
Game 2 s Washingtonem ve finále ´98 klasicky a nervozní zápasy s Avs. Jinak moc nevím. Třeba Nagano mě vůbec nebralo, finále sem raději proležel v posteli a v semi sem byl nasraný, že Yzerman musí bránit, víc mě nezajímalo.

Tvoj najpamätnejší moment/zážitok z hokejfóra?
To tě zklamu, to mě nic nenapadá, čím bych něco marketingově .. no tak ok, Ronovy přenosy z tdl apod. mě hodně baví a přijde mi to naprosto unikátní.

Tvoji najobľúbenejší športovci?
Eh.. Reinhold Messner a někteří další horolezci. Trpím obrovským respektem k těmhle lidem, výškové horolezení, hlavně alpským stylem, považuju za určitou top elitu sportu a lidské činnosti celkově, z mnoha důvodů.

Sleduješ i ELH, poprípade, komu fandíš?
Valmezu (protože to je Valmez) a Vsetínu dlouhodobě. To sice není ELH, ale to je mi fuk. Nesleduju týmy podle toho, kdo kde vyhrává aktuálně, nebo nepřeksakuju na jiné týmy, když se tomu původnímu nedaří. Tohle je trochu složité. Sleduju Detroit, ale nevím jeslti se označit za jejich ´fanouška´. Já prostě nevím, chybí k tomu ta subkultura (I když ok, teď si ji trochu kompenzujem a vůbec v době internetu je do snažší).. tohle je složitější, ale nerad bych psal dlouhé odpovědi.

Akú hudbu počúvaš a ktorá pesnička ti práve hrá?
Tohle je složité jak žebř, jestli to nechcete číst, tak to rovnou přeskočte. Já to takhle neumím říct ´co posloucháš za hudbu´, to neumím, mám s tím problém.
Poslouchám téměř jakoukoliv hudbu. No, řekněme, že tohle řekne kdekdo. Mám rád soudobou klasiku (Bartók, Schoenberg, Berg atd.), jazz (třeba Dave Brubeck, Coleman, Mingus, Coltrane, Pharaoh Sanders, Sun Ra, Zorn… ale honestly, nepovažuju se za jazz odporníka, ani mu nerozumím a myslím si, že do jazzu ještě za 30 let dozraju), klasickou avant-gardu (Stockhausen, Ligeti, Cage, Glass, Reich, Terry Riley, La Monte Young atd.) , avant/prog rockovou klasiku (cpt. Beefheart, Red Krayola, Pere Ubu, ale třeba Canterbury scene (Camel apod.), Yes, Gong, King Crimson), šedesátkovou , lo-fi, psychedelii typu Pearls Before Swine, Comus (jejich First Utterance patří má naprosto top alba), ta se postupně do dnešních dob udržuje v podobě kdejakých new america/acid/weird-folkových formací typu Fursaxa, zfetovaných Bardo Pond. To je hrozně dlouhé debata tohle. Ale aktuálně se tomu tolik nevěnuju, spíš jen starší věci, nicméně šedesátky mě v těhle oborech baví hodně.
Já se ale časem trochu vyhranil proti té obecnosti psychedelie, zaměřil sem se dvěma směry. Tím prvním směrem to byl space/stoner rock (Kyuss, Sleep, Hawkwind, Spacemen 3, Orange Goblin…), to žije v podstatě dodnes, dědici toho směru jsou třeba The Mars Volta, Tool, ale ty kořeny sahají do desítek žánrů, stejně tak kaut/kosmiche musik v Německu (space rock = kosmische musik/kraut, je to prostě vymezení německé scény). U toho se zastavím. Kraut považuju osobně sice asi oprávněně za samostatnou hudební větev, ale natolik silnou, že jsem si nebyl ´schopen poslechnout´, dodnes. Jeden z hlavních směrů, které poslouchám stabilně je tak cokoliv, co vzniklo na bedrech kapel jako Can, Tangerine Dream, Faust (což je spíš než kapela takový megaprojekt), Amon Düül (II), případně Neu!, či Kraftwerk (obecně jsou dva směry, berlínský a düsseldorfský). Kraut je dodnes obrovky influental směr, přestože sám o sobě zdechl. Hodně kapel se částečně ke krautu neustále vrací, teď je to dokonce i tak trochu trendy, ale spíš jen v tom ug prostoru (např. Aluk Todolo apod.) Tangerine Dream položili základy mnoha hudebních stylů, např. trance. Specifický byl přínos Klause Schultzeho (přestože v TD hrál jen krátce tuším). Göttschingovo album E2-E4 je považováno za základní kámen house, či techna.
Tím druhým směrem, kam jsem z psychedelie skočil, bylo něco uplně jiného – hnutí Rock In Opposition. R.I.O. vzniklo v sedmdesátých letech, je to uskupení kapel, které se bouřily v té době proti pronikající komercializaci do progresivní rockové hudby (velké labely začaly podepisovat Genesis, Flojdy atd.). Na prvním místě byla hudební kvalita, na druhém místě byla kvalita, na třetím byla kvalita. Kapely jako Henry Cow, Entron Fon Leloublan, naprosto dekadentní Art Zoyd, nade všechno pak u mě vedou dvě kapely – Univers Zero (belgická banda, totální masakr) a naprosto svébytný hudební svět kapely Magma, což je asi moje nejvíc top kapela vůbec, vedená ujetým Vanderem za bicíma, vybudovala svůj vlastní jazyk, vlastní svět, vlastní fanoušky, všechno. Zeuhl (jak se označuje tenhle pidimidi subsvět) je dodnes živý, aktuálně top formace jsou v podstatě Guapo (I když už bez O´Sullivana, který se věnuje Ulver).
V osmdesátých letech definitivně propukla nová vlna heavy metalu. Mě ovlivnila, metal poslouchám hodně, ale nejsem jeho celkovým příznivcem. Zaměřil jsem se spíš na ty praštěnější styly, klasicky stoner/psychedelie (od už zmíněných Sleep někam směrem k Electric Wizard), koncem osmdesátých let v USA ve stínu Nirvany a podobných sra*ek vznikaly nové kombinace doomu, punku, hardcore, industrialu, z kapel typu Black Flag, Swans, Saint Vitus, pionýrů noise-industrialu Trobbing Gristle (o jejich diskografii sem kdysi někam psal takový pěkný seriál) vznikaly šílené stylové kombinace, podhoubí dozrálo na vznik sludge metalu, vznikají pro vývoj metalové hudby dost zásadní Neurosis, přelomoví Melvins, Buzz´oven, Crowbar, nebo Eyehategod s nástupci kapel jako třeba ISIS, nebo současní švédští hipsteři Cult of Luna. Tak nějak na základě progu a tohoto vzniká vlna tkz. Post-rocku, z těch jmenuju ´cokoliv z Montrealu´, asi především naprosto zásasdní Godspeed You! Black Emperor. Koncem osmdesátek přichází kapela Earth, společně s Magmou další mé osobní absolute-top (btw. Zakladatel Dylan Carlson byl ten, kdo doporučil Cobainovi brokovnici, se kterou si ustřelil hlavu.. další zajímavý bod je, že Cobain byl členem Earth, ale Carlson ho vyhodil pro neschopnost). Svět ambient/drone/bordel je pro mě typický, kapely jako Grumbling Fur, Aethenor, KTL, Khanate, Detritivore, Khlyst, Emeralds, před týdnem v Praze hráli Wreckmeister Harmonies, věci od Fennesze (ten má krutý záběr), Ambarchiho, Phurpa (hrdelní sibiřský drone, to si zkuste zapnout na chvíli) no a samozřejmě aktuálně největší hvězdu – Sunn O))), nebo cokoliv, kde hrál O´Malley, jeho koncert na Avant Art ve Vratislavi festivalu s tím japonským pošukem, který sem prožil v těžkém psychaktivním deliriu, jeden z top hudebních zážitků (na tom festu hráli totálně výborní norští Supersilent, což je taky a+++ kapela). Sunn O))) hráli v Sacre v Praze, to byl masakr, tam tehdy ty desky mramorové odskakovaly od podlahy, půlka lidí dočasně ohluchla, že po koncertu na sebe jen všichni čuměli a nikdo si nepovídal (nikdo neslyšel), tam tehdy přijít hygiena, tak nás zavřou všechny tyvole, to byl očistec sluchovodů jak bič! Vloni na Brutalu nahodili všechny hlavy, O´Malley drbl do strun a vyhodil elektriku celému Josefovu. Vidět tyhle pošuky naživo, to je určitá forma sebetyranie a poznání.

Samozřejmě poslouchám grind. :D Na koncertu ostravsko-havířovských Rubufaso Mukufo, kde na kytaru hrál kámoš (někteří ostravští možná znají) (to jsou v podstatě bývalí Cerebral Turbulency), sem potkal svou drahou.



Metal samotný mě chytil hlavně okolo doomu, blacku, ale upřímně, jsou to samé svinstva, především norské avant ug okolí mě chytlo, tj. začátek devadesátek, kdy po vzniku Mayhem se najednou vyrojilo plno pošuků, co chtěli taky něco hrát, to bylo odbobí, panečku – klasičtí Emperor, avant bordely jako Ved Buens Ende, Zweizz, Fleurety, tehdy vznikli moji oblíbení Arcturus, megasuper formace Ulver, Solefald atd. střídalo se hodně stylů, lidi v různých kapelách, z těch dodnes nejaktivnějších bych vypíchl ovšem nenorské (jsou z Bostonu) Kayo Dot, které táhne Toby Driver, jeden z nejvíc top muzikantů, co jsem kdy viděl. Oranssi Pazuzu, Blut Aus Nord, OM, Ufomammut, The Body (teď nějak opět v Praze).
Zkrátím to. Krom toho taky elektronickou hudbu, jsem poměrně vášnivý posluchač psy-trance(Shpongle další z top band) , minimal techna (Hawtin atd.), IDM (tam by toho bylo dost, tak třeba plácnu Autechre, Aphex Twin, I když u toho je to složitější), ambient (já nevím, plácnu třeba Biosphere), dark ambientu (Plotkin, Raison d´Etre, Coph Nia, Lustmord, stovky dalších), elektroakustika (Stockhausen, Babbitt, Cage…), obrovská kategorie by byl industrial (Front Line Assembly, Psyclon Nine, Skinny Puppy). Noise (Masonna, Merzbow atd.), to už je solidní zvukový extrém, ale dal bych koncert I bez ušních ucpávek. Poslouchám rap i hip hop, třeba Aesop Rock, Saul Williams a samozřejmě nejmocnější hip hop všech dob Dälek, nicméně třeba se mi líbí skoro všechno okolo Wu-Tang Clanu.
Já nevím, mohli bychom tu být do zítra, tak to třeba zakončím tím, že mám hrozně rád židovskou hudbu, na Tzadiku vyšlo tolik fajn věci kletzmer věcí, dokonce jsou kapely hrající tradiční chasidickou hudbu v moderním pojetí (akorát si nevzpomenu na jména).
Jo a na samotný závěr – samozřejmě celý český ug prostor, hlavně lidi v okolí Silver Rocket, Máma Mrdá Maso atd, Hluk Crew, kamarádi z ][, těmhle borcům by měl být postavený pomník za to, že na to neserou a dělají to fakt z radosti. Poslední kapely, které tím tedy udělám menší reklamní vsuvku jsou kamarádi a jejich rum´n´rolloví Voluptas a Adonis DNA.
Sry, kratší to nejde, i tohle je jen něco, co bych nazval hodně stručným výcucem.
Guilty pleasure? (něco jako nechutné jídlo, které si prostě musíte dopřát - já (JKL) např. mám ve skříni sojovku, kterou ucucávám den co den.. nebo to může být činnost, dementní reklama, nechutný rituál apod.)
Mám toho hodně, cigára (nicméně krom akcí atd. nevykouřím moc, např. jsem strašně rád, že pivovar ve Valmezu má nekuřáckou hospodu, já tak za večer stáhnu čtyři a cajk), sójovka, piju čistý olivový olej (který si nechám vozit z talošky), kyselé zelí když ještě není hotové, tak z toho piju tu vodu smradlavou.

Si GM týmu X(dosaď si x), máš možnost urobiť jednu jedinú vec. Čo to bude?¨
Být Kenem? Okamžitě bych odstoupil. Ok. Něco více reálného? Buyout Ericssona, tady není o čem přemýšlet.

Ktorý tím by si zaslúžil, bez ohľadu na poradie a lotériu, dostať prvú voľbu v drafte?
Homerism – Detroit. Protože v týmu (když odečtu Richieho, který asi odejde) máme jen jednoho hráče, kterého jsme přetáhli jako hotového(Greena) a ta práce organizace je, myslím, dobrá, takže bych lidem jako Fischer, Chelios aspo. skutečně přál nějaký top materiál, něco jako když sme zázrakem pickli Larkina. Ale kdybych se měl zamyslet celkově na ostatní týmy, tak by mě zajímalo, jak by si s prvním pickem poradili třeba Blues nebo Chicago a jakou cestu by zvolili, jestli olejářské hození do hluboké vody, či nějaká delší trajektorie projektu.

Májová (květnová) sobota...si sám doma rozvalený na gauči a v telke beží v prijateľný čas siedmy zápas iste napínavého finále Winnipeg - Buffalo. Otázka znie: prepneš to na Babovřesky ALEBO pôjdeš upratovať haraburdie v garáži?
Asi ta garáž, nebo půjdu na pivo. Na zápasy ostatních týmů koukám v sezoně, když na to přijde, v p-o na to ale nestávám.

Bez čoho si nevieš predstaviť svoj deň?
Bez kafe, mám trochu nižší tlak a pomalé rozjezdy po ránu. Návyk na kofein je takový, že bez ranního asfaltu jsem v podstatě nepoužitelný až do oběda.

Príklepy

Hráč, ktorého neznášaš? 
Crosby, od finále 2008. Super hráč, ale tehdy ty věci kolem.. neměl to zapotřebí. No a pak Ericsson. Ten mi pije krev nejvíc.

Tím, ktorý neznášaš? 
Neřekl, že bych je nenáviděl, ale čistě ze statistického hlediska nemám rád Boston.

Crosby x Ovechkin? 
Ovečkin

Najkrajšie dresy? 
Detroit, Calgary (já mám rád červenou barvu), esteticky se mi líbí staré dresy Vancouveru s tou bruslí, klasické logo Oilers se mi líbí, tradičně Chicago.

GM, ktorého nemáš rád? 
To je easy – Hollanda, protože mu jel vlak. Ty kecy, že éra cap space je jiná, mě trhají na kusy. To jsou výhovorky, nic jiného. Jednoduše neprodělal myšlenkový transition do téhle doby, nechtěl jít na pozici prezidenta a nechat Yzermana jako GM (což teď tak nějak vyplulo na povrch), vybudoval si skrz vztahy se starým Illitchem nezpochybnitelnou pozici ve struktuře a komunikuje šíleně přezíravě, z těch jeho keců rostu.

Obľúbený GM? 
Yzerman. A ještě raději ho budu mít, až se po konci Kena vrátí Domů. Pak Nill, uvažuje moderně, chápe to, toho bych bral Doma taky.

Tip na víťaza SC?
Pens, asi, jednou na vlně, budou psychicky nahoře, dopředu nemají moc konkurence. A pak Detroit. Ale kdy, to netuším. Po pár správně mířených direktech do organizace a kádru by to mohlo být docela rychle.

Najobľúbenejší film? 
Jej, tak to je těžká otázka na mě. Gallipoli, skoro cokoliv od Lynche, Alphaville od J.L.Godarda, Denník venkovského faráře od Roberta Bressona (a cokoliv od něj), trilogii Orphée od Cocteaua (hlavně závěrečný Le Testament d'Orphée, to je film, co mě dovede dokonale rozebrat do sra*ek), filmy Tengize Abuladzeho, Isztvána Szabó a tak podobně. Z těch méně art věcí potom celkově válečné filmy, severská kinematografie, mám hodně rád Aki Karismaakiho, koukám rád na dokumenty o přídodě, mám rád filmy o horolezectví (třeba Nordwand), pohádky od Miyazakiho, japonské animované věci typu Hrob světlušek atd. Nemám ale nic jako osobní top, chyběly by v něm ale asi komedie a horory (až na výjimky typu Věc..). Často spíš obskurní věci. Nejsem moc fanoušek blockbusterů, rozporuplné pocity mám z comixových a sci-fi předělávek (hrozím se okamžiku, kdy nějaký trotl natočí Nadaci od Asimova). Cokoliv z produkce SyFy :) a b-rated movies celkově, na tom jedu dost, stejně tak na budovatelských filmech, či podobných zvěrstvech (Dovolená s Andělem mi způsobuje příjemné pocity, ale třeba i věci jako Tichý Don, on celkově Šolochov je můj oblíbený autor).

:link:
[code]https://en.wikipedia.org/wiki/Testament_of_Orpheus[/code]

Najobľúbenejší seriál? 
Nebudete tomu věřit, ale 30 případů majora Zemana. To je možná taková úchylka. Jinak Star Trek, MASH, Columbo, Profesionálové, Simpsni circa série 6 až 14, z těch novějších pak The Wire, Banshee, Fargo, aktuálně Rick and Morty a Archer.

Najobľúbenejší song? 
To je složité, nejoblibenějších songů mám asi 400. Tak statisticky (dle last.fm) Age of Silence – 90 Degree Angles (to je do určité míry tím, že žeru to album celkově). Pocitově Pink Floyd – Echoes. Speciální úchylka ABBA – Lay all your love on me a Army of Lovers – King Midas.



Obľúbený herec/herečka?
Michael Dudikoff, DiCaprio, Belmondo v některých rolích (Zvíře, Profesionál)


+otázka od Pashu:
Každý fanúšik má v lige nejakého hráča, ktorého by chcel mať vo svojom obľúbenom tíme. Trebárs my Detroiťáci by sme chceli niekoho ako Kris Letang atď...Ak by si si teda mohol vybrať jedného hráča spomedzi celej súťaže, kto by to bol?

Jo, toho Letanga, to je jasné no. V podstatě je to jednoduché, kohokoliv, kdo by vyplnil aspoň částečně díru, která vznikla v obraně po Lidasovi. Já bych třeba, překvapivě, třeba upřednostnil Doughtyho před EK, ale to je tím, že momentálně prostě nemáme absolutně top obránce, na kterého by byl spoleh 25toi+. To se dá doplnit depthem, dobře, ale core prostě teď nemáme. Bohatě by mi stačilo, kdyby některý z prospectů opravdu vykvetl v aspoň tak nějak top materiál. Získat dneska někoho z top10 D je nemožné, čistě vlhké sny pro ty stovky GMs na hfboards.

+otázka od Logana:
Líbí se ti místo ve kterém žiješ? Případně kde by jsi chtěl v budoucnu žít a proč?

Žiju ve Valmezu. Bydlel sem nějaký čas v Bruntále (…), potom na chatě v Jeseníkách, předtím a pak zas potom v Ostravě, nakonec sem se vrátil domů do Valmezu. Valmez je super město, je to poklidná provinční díra, ale myslím, že jako místo k životu mi stačí. Zas nežijem jako už ve středověku. Líbí se mi valašská mentalita, mám tady prostě už kořeny a hodně lidí, bez kterých je můj život jen poloviční, nevzdal bych se toho. Ale abych to věděl, tak sem se toho musel na čas vzdát. Vloni nám tu otevřeli super pivovar se skvělým pivem, akorát ta kultura tu moc nefunguje, ale tak to je klasika. Uvidíme, třeba ještě něco někdy vymyslím, ale s děckama a tak je to už složitější. Kde bych chtěl v budoucnu žít? Vrátil bych se na chatu, žili sme tam skoro dva roky, bylo to neuvěřitelně osvobozující a povznášející.

Ďakujem za rozhovor. :thumbsup:
tvl uz tu pri tom sedim snad polhodinu a este nie som ani v polovici. Som za to, aby JKL nabuduce dostaval len otazky typu ano/nie :-D
JKL píše:jak by si s prvním pickem poradili třeba Blues nebo Chicago
:sisi:
:neviem:
Ty ses na ten rozhovor/dotazník hodně těšil, co? :-D

Ale OK, je to dobré a místy hodně zábavné

Citát roku:
Zkrátím to.
... se rád rozepisuju, když na to dojde a je mi vcelku jedno o čem. Pak jsou ovšem stavy, kdy pro změnu odmítám pohnout rukou.
JKL píše: :neviem:
Obrázek
:lol2:

Jasně. Já myslel teďka hnedka, co by dělali, ne tehdá. Tehdy taky x let suckovali jak koně.
Hlasovanie uzatváram. Wanica som už oslovil (pretože celý čas viedol), petrika oslovím neskôr (ak na neho nezabudnem :jn: ).
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS