1. Počet tímov 15 (momentálne je nás 14)

2. Draftuje sa 22 hráčov: 2 brankári, 7 obrancov, 13 útočníkov

3. V hre je stanovený platový strop na úrovni 71,4 mil. dolárov, započítavať sa bude plat pre sezónu 2015/16 vrátane bonusov. Pre hráčov, ktorí budú v čase výberu RFA alebo UFA sa berie do úvahy plat zo sezóny 2014/15 taktiež vrátane bonusov. Hráčov bez zmluvy v NHL (Panarin, Kovaľčuk, Plotnikov), pre nováčikov (Eichel, McDavid), alebo pre tých čo nehrali v minulej sezone NHL (platí to aj pre zranených hráčov pod zmluvou, ktorí neodohrali minulý ročník) nebude možné draftovať.

4. Tím, ktorý po 22. kole presiahe cap hit nad úrovňou 71,4 miliónov, sa bude musieť vzdať svojho výberu z 1.kola a zobrať lacnejšieho hráča, aby sa pod platový strop dostal.

5. V hre nieje povolené tradeovať!

6. Poradie draftu je klasický had. Počiatočné poradie vylosuje generator.

7. Výber hráča (Poradie výberu/logo draftujúceho tímu/Meno a Priezvisko/Pozícia/a plat v sezone) 1. Shea WEBER Obrázek - D ( $14,000,000 )

8. Čakacia doba na jednotlivých hráčov bude max. 6 hodín, (medzi 1:00 a 7:00 ráno je čas zmrazený), po uplynutí tohto času, ostane výber voľný a pokračuje sa v drafte ďalej. Hráč, ktorý bol takto preskočený, môže dodraftovať, keď to vopred oznámi vo svojej najbližšej prítomnosti po preskočení (aby nedošlo k zmätkom, že toho istého hráča vezmú 2 tímy po sebe). Preto sa odporúča že ak dotyčný vie že by tu byť nemal, nech prenechá svoj wishlist niekomu z HF, alebo organizátorovi súťaže.

9. Bližšie informácie budú prístupné čo najskor ako sa nás nazbiera 15, a ja zapomoci areka vytvorím topicy.

10. Hodnotiaca komisia by mala byť v zložení (petrik, AndyF, kajo, JKL, Selly8)

11naste petrikove pravidlo - V hre bude tiež fungovať aj waivers listina, takže ak nekomu niekto nebude zapadať do koncepcie tak ho dá na listinu Ak niekto stiahne hraca z waiveru tak jeho najblizsi pick dostane GM ktory toho hraca na waiver umiestnil.
Ak hraca nikto z waiveru nestiahne tak dany GM dostane pick v doplnujucom 23. kole – tzv. “waiver kolo” – v tomto kole sa bude pickovat v poradi v akom boli umiestnovani hraci ktorych nikto nestiahol na waiver.
A samozrejme hraci ktorych do 24h. nikto z waiver nestiahne su opat UFA a moze si ich standardne picknut hocikto bude prave na rade.

12. Vyhradzujem si právo v špeciálnych prípadoch pravidlá meniť.