Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SAN JOSE Sharks vs. LOS ANGELES Kings

Súboje o Stanleyho pohár.

Postupujuci :?:

Sharks
37%
14
Kings[/b]
63%
24

A už to zase začíná :-D Jsem rád, že si tentokrát komolení také odnese někdo jiný :-P

Obrázek

A trochu pumping před dneškem :yahoo:
Obrázek
sidney77 píše:A trochu pumping před dneškem :yahoo:
Obrázek
Hérgot, já sem nervózní, že snad celej den radši prospim. :giggle:

Včera sem narazil na celkem hezkej článek jednoho vašeho člověka na The Hockey Writers a docela mě překvapilo, jakej je rozdíl ve vaší a naší domácí dominanci...

LA Kings, 5v5 Fenwick Close Home VS San Jose Sharks, 2011-14 (playoff games italicized):
Obrázek

LA Kings, 5v5 Fenwick Close Road @ San Jose Sharks, 2011-14 (playoff games italicized):
Obrázek
(Fenwick Close For/Against measures unblocked shots by a player or team in “close” game situations where the score is tied in any period or within one goal in the first or second periods. This helps remove score effects, which are the result of a team in a defensive shell or gambling to score goals.)

Opravdu nic, co by tě ráno před úvodnim buly nakoplo.. jakkoliv dál platí, že vás v SAP Center soustavně zvládáme porážet, skoro nikdy to neni s rozdílem více než jedný branky, a na prahu play-off, pfffff...
:scare:
Obrázek


A kazdymu na tyhlety zidli jsem rikal:
Necumte furt do tech statistik, necumte furt do tech statistik, nebo se z toho zblaznite! :andy:
Ale je to marny, je to marny............... Je to marny. :hroza:
Anojofurt. :stop2:
AndyF píše:Obrázek


A kazdymu na tyhlety zidli jsem rikal:
Necumte furt do tech statistik, necumte furt do tech statistik, nebo se z toho zblaznite! :andy:
Ale je to marny, je to marny............... Je to marny. :hroza:
Btw. kde se tam na té obrazovce vzal Dr. Rath? :-O :shock:
Obrázek

:backtotopic:

Už se také nemůžu dočkat, 2 měsíce jsem na to docela kašlal, takže už jsem na ten hokej dost nadrženej :scare:
Joe S. píše:Kings in 4.

Patrick neumím play off a Joe choke Thornton to zasa raz nedajú
:rofl:
Zatial krása SJ :good:
První třetinu jsem viděl asi od 10. minuty takže moc nemůžu hodnotit. Výborné PK kde jsme LA nedovolili jedinou střelu a naopak jsme to byli my, kdo zahrozil. Závěr samozřejmě jak z říše snů – 2 góly do šatny během minuty? To bylo celkem silné kafe i na lišáka Suttera. Hlavně Nieto, nezazmatkoval, když netrefil puk a vrátil ho zpátky na Marleaua :good:

Zvonilo to v první třetině a zvonilo to za Quickem taky ve druhé. Je mi lito Quicka, protože chytá co to dá a Kings mu mohou děkovat že je to „jen“ 5:0 (třeba Boyle by mohl vyprávět).

Do třetí periody nastoupil Jones. Zpočátku to vypadalo na klidných 20 minut ale pak se Kings chytli a zase ukázali, co tady bylo již několikrát zmiňováno – je to PO tým a zase ukázali, že když se jim dá čuchnout tak to ještě může skončit všelijak. Ono, na druhou stranu taky není žádná sranda vyhrávat 5:0, protože to svádí k tomu už zápas nějak „dohrát – však vedem 5:0, už je to v klidu“ V závěru jsem jen čekal, kdy to tam spadne na 4:5. No nestalo se a jsem fakt rád.

Jak to vypadalo na „pohodový zápas“ tak se to celkem rychle zvrhlo proti nám. Jsem rád za první výhru, ale rozhodně to není tak, že bych se už Kings neobával, spíš naopak. Dneska nejlepším hráčem pro mě Vlašák, byl neskutečný, spolehlivý dozadu, efektivní dopředu. Dalším borcem je určitě Raffi jeho nekompromisní styl dneska na Krále platil (i když i on poznal zač je toho loket, když ho u manťáku trošku usměrnil Kopi :-D ) Nieto hrál taky výborně, ale ve 3. třetině už jsem ho moc neregistroval. Loganovi dneska nebylo přáno, trefil tyč a tváří v tvář proti Quickovi neuspěl, tak snad příště.

JE TO DOMA :wave:
Na tohoto Torresa sa mi oplatilo čakať celú sezónu. Veľmi dobre dve tretiny a najmä na každé striedanie štvrtého útoku som sa neskutočne tešil. Stále dúfam že sa najneskôr na ľade Kings posunie Pavs a Torres do tretieho útoku. nakoniec môžeme byť možno aj radi že hráči dostali takúto facku už počas tohoto zápasu a nie v Game 2.
Z pohledu Kings samozřejmě dost hrůza a první dvě třetiny ztělesněná noční můra :thumbsdown: V posledních 20 minutách si Kings trošku chuť spravili, ale vzhledem k pětigólovému náskoku domácích a tedy pochopitelného zvolnění tempa, není zase nad čím extra jásat.

Co říct? Hráči před sérií upozorňovali na to, že budou v zápase kratší či delší úseky, které bude nutné prostě přežít, Sharks jsou hodně silní a především doma si velký tlak budou vytvářet. Nepovedlo se, po velkých chybách Vojnova a Cartera, kteří nedokázali pokrýt protihráče před brankou, otevřel Big Joe skóre. A pak už to šlo s Kings dole kopcom. Pomalejší, nesoustředění, o krok všude pozdě, nedůslední, měkcí... Hodně to připomínalo loňské úvodní zápasy s Blues, až na Quicka, který tehdy držel Kings ve hře. Když se pak Králové dostali např. v přesilovce na delší dobu do útočného pásma, nedokázali vůbec kontrolovat puk, z toho pak plynuly následné protiúky a přečíslení. Sharks byli jednoznačně lepší, přímočařejší, hladovější, důraznější a v poslední minutě dvěma slepenými góly v podstatě zápas rozhodli.

Sutter udělal chybu, měl Quicka posadit už po těch 3 gólech, ten si v podstatě až do stavu 5-0 nesáhl na puk, minimálně třikrát za ním zazvonila tyčka. Bylo vidět, že je nesoustředěný podobně jako ostatní, možná ho rozhodil ten Brownův nájezd v první třetině, nepřiměřené reakce na první střely ho dostávaly hodně mimo branku, což byla spolu s nedůsledností obrany smrtelná kombinace. Ve druhé třetině Kings pokračovali ve špatné hře, při vlastním oslabení třikrát vyráželi ve 3 do protiútoků, 3x z toho bylo přečíslení, které už v posledním případě vyšlo.

Pro Kings existuje do nedělního zápasu jedna útěcha. Jaká je pravděpodobnost, že se bude Sharks tak extrémně střelecky dařit? Bylo to až neskutečné, jak byly téměř všechny jejich střely tvrdé a přesné. Dokumentoval to i Burns při gólu do prázdné branky v závěru, jak často se stane, že hráč z vlastního pásma trefí branku? Tohle nemůže trvat pořád. Trochu to bylo vidět už za stavu 5-0, tehdy začali domácí místo rychlých střel z první už trochu vymýšlet a nechávali vyniknout i Quicka.
Game 1 ✓

Téměř na den přesně po třech letech sme v play-off nad Kings opět uhráli divokou výhru 6:3 - tentokrát po veskrze opačnym průběhu, kdy sme silně odstartovali a pak napůl plynu dojížděli. Potvrdila se teda stará pravda, že v postseason můžeš vést, o kolik chceš, a přece si nikdy nemůžeš bejt ničim jistej. I přes to (obligátní) polevení nicméně za sebe můžu říct, že sem s Game 1 jakožto celkem maximálně spokojenej.

Může za to zhruba pět faktorů:

1) Předně sme si po celý dvě třetiny krásně dokazovali, že i nad Kings - jakožto statisticky nejlepšim týmem ligy - dokážeme bez většího zbytku dominovat. Pokud sme po první části měli na kontě 26 hitů a zároveň sme kontrolovali parádních 71% střelby, našli sme tehdy přesně tu rovnováhu, ke který sme měli tak moc daleko naposled ve Staples (když sme si stanovili nový maximum v hitech na zápas, dnes opětovně naplněný). Ačkoliv pak ve finále Corsi nijak nebere dech (52%; bez zablokovaných střel to je 55%), pořád de - a to pozor! - o naší nejlepší bilanci s Kings za celou sezonu (přičemž sme si to dneska rozdali už pošestý). Takže jako precedens a odrazovej můstek tohle prostě beru všema deseti.. jako celek.

2) Druhá věc je taky to, že to líp než kdy jindy nevypadalo jen na grafech a v tabulkách. Dokonce bych se nebál zajít tak daleko, že nepamatuju zoufalejší Sutterovo LAK než to, jakýmu sme přihlíželi těch 40 minut... když tak mě usměrni, sidney (kdokoliv), ale já si fakt nemůžu pomoct. Asi určitě to nebude žádnýho trvalýho rázu, nicméně tak jako tak mě tohle fakt hodně povzbudilo. Doteď sem si totiž ani neuměl představit, že Kings připustěj tolik odd-man rushes (i za nerozhodnutýho stavu!); že takhle pohodlně vymažem Kopitara (zvlášť v první třetině ukázkově deptanýho u manťáků); že matchupy Jumba s Richardsem budou dopadat převážně na chlup stejně jako loni, kdy sme z týhle oblasti nejčastějc těžili; že takle špatně zahraje hned vícero losangeleských zadáků najednou (Regehr, Mitchell) atp...
Jonathan Willis ‏@JonathanWillis
As someone who has watched every #Oilers games this year, I've seen some brutal defence. Even by those standards, Regehr tonight stands out.


3) Vyhnali sme Quicka. Jeho aura neomylnýho PO strážce svatyně je tudíž (návratně) fuč a já sem fakt zvědavej, jak naváže (sklony k labilitě bych u něj totiž sem tam pozoroval). Na každej pád dobrý zjištění, dobrej tlak; na tahu je teď zkrátka soupeř, kterej se v týhle situaci, mám dojem, v postseason jakživ neocitl... teď by to teda ještě nejlíp chtělo zopakovat/napodobit i v neděli a pak nám hnedka budu ve Staples věřit uplně jinak.

4) Pokud tohle McLellanovi a spol. neotevře oči směrem k uskupení bottom six, potom to zřejmě nedokáže vůbec nic. Sheps těch signálů už doteď vyslal tisíce, tenhle ale považuju za zcela zásadní. Opět soustavně znásilňován v kruzích pro vhazování (18%??!!), soustavně mačkán a znásilňován ve vlastnim obrannym pásmu (kde ve třetí třetině jeho formace opravdu běžně trávila celý střídání), a tentokrát ani ne tak efektivní vepředu... zkrátka tragédie (podtržená nejhoršim CF% rel z týmu). Jo, přiznám se, v rámci euforie sem ho po půlce utkání chválil za preciznější backchecking, ale to je furt málo prostě. Rozdělit, OKAMŽITĚ!

5) Otázkou pak ovšem je... jak? Nechápejte mě špatně, i tenhle 5. bod je v zásadě plusovej, zároveň ale taky na jeho základě koučum vůbec nezávidim nadcházející dny, (doufejme) plný dilemat ohledně příštího složení sestavy. Co se na první pohled nabízí, je Havlát zpátky k Loganovi(?), kde mu to de zdaleka nejlíp... jenže Nieto si drop po dnešku prostě nezaslouží. S nejlepšim CF% rel (skoro 20%!), nezvyklou, svěží i platnou fyzičností (skončil s pěti hitama) a obecně velmi vyzrálym výkonem (viz asistence s hlavou nahoře) se o pokračování ve stávající roli nemohl přihlásit vehementnějc. Na druhou stranu.. co tam je dál? Torres alá "včerejší Briere ze čtvrtý lajny" by zasloužil posun vejš; o parník nejlepší 3rd liner Hertl by zasloužil posun vejš... a do toho všeho top6 jaksi neni nafukovací.

Vedlejšim efektem je nicméně aspoň splnění toho, po čem sem volal - a sice že nám (přes otřesnýho Shepse) zahrál depth, respektive čtvrtá lajna. To je to jednoznačný pozitivum. Svou troškou do mlýna (gólem) ostatně přispěly všechny čtyři formace, na čemž je potřeba stavět, a svym způsobem bude proto jedině dobře, pokud Torres zůstane v poslední lajně. Tam se pozoruhodně neztratil ani Brown, kterej (snad) dostal start, jenom aby se mu líp slavilo narození potomka, nicméně dneska si vážně to svý odmakal, pár fandum LAK dal důvod k brečení (na Twitteru sem se dočetl, že prej Quick zachytal tak, jak zachytal, kvůli tomu zprostředkovanýmu nájezdu z první pětiminutovky.. blbost podle mě) a ještě část střetnutí zvládal budit dojem regulérního hokejisty.

Čili s čim jít do Game 2? Pfff. Nejradši bych to asi po zvážení všech pro a proti viděl takle...

Hertl-Thornton-Burns
Marleau-Couture-Havlát
Nieto-Pavelski-Wingels (s tim, že snad navážou na výkony zkraje ročníku, případně prohodit Nieta s Mártym)
Torres-Desjardins-Brown
(Shepse tudíž klidně posadit, maximálně prohodit s Brownem. Definitivně mi došla trpělivost; tim spíš, že mu bůhvíkdo a bůhvíproč přišil třetí hvězdu zápasu.)

P.S.: Hertl se stal prvnim hráčem v klubový historii, kterýmu se povedlo vlastní debut v play-off proměnit ve vícebodovou záležitost (1+1).
:wub:
fantomas píše:3) Vyhnali sme Quicka. Jeho aura neomylnýho PO strážce svatyně je tudíž (návratně) fuč a já sem fakt zvědavej, jak naváže (sklony k labilitě bych u něj totiž sem tam pozoroval). Na každej pád dobrý zjištění, dobrej tlak; na tahu je teď zkrátka soupeř, kterej se v týhle situaci, mám dojem, v postseason jakživ neocitl... teď by to teda ještě nejlíp chtělo zopakovat/napodobit i v neděli a pak nám hnedka budu ve Staples věřit uplně jinak.
No jak bych to... Minulej rok doslova prom_dal prvni zapas Kings a daroval Blues vitezstvi. Ale oklepal se z toho paradne. :neviem:
AndyF píše:
fantomas píše:3) Vyhnali sme Quicka. Jeho aura neomylnýho PO strážce svatyně je tudíž (návratně) fuč a já sem fakt zvědavej, jak naváže (sklony k labilitě bych u něj totiž sem tam pozoroval). Na každej pád dobrý zjištění, dobrej tlak; na tahu je teď zkrátka soupeř, kterej se v týhle situaci, mám dojem, v postseason jakživ neocitl... teď by to teda ještě nejlíp chtělo zopakovat/napodobit i v neděli a pak nám hnedka budu ve Staples věřit uplně jinak.
No jak bych to... Minulej rok doslova prom_dal prvni zapas Kings a daroval Blues vitezstvi. Ale oklepal se z toho paradne. :neviem:
To byla uplně jiná situace. Tehdy on LAK dost dobře sám dostal do prodloužení, kde to teprve prodal. Jo, taky průser, ale furt je něco jinýho trápit se a dostat pět gólů, aniž by ses pak měl čim utěšovat (jakože Quick se loni mohl utěšovat min. 60 minutama).

Nicméně sou to samozřejmě jen spekulace. Spíš to je takový prodloužení bodu dva, kde se netušený věci stávaly skutečností... :)
fantomas, došla ti trpezlivosť s Sheppardom ale nie je to jeho chyba ale tá že ho McLellan tlačí stále ako tretieho centra kde hral ale niekoľko zápasov po olympiáde veľmi dobre a moc iných možností tam samozrejme nebolo. Keď už sú naspäť Hertl a Torres samozrejme že tam nemá čo robiť no miesto v zostave si v každom prípade zaslúži. Len ťažko by sa hladal skillovanejší 4th line winger a o opaku ma nikto nepresvedčí. Po dnešnom výkone Browna by som v pohode dokázal žiť s tým keby na jeho úkor v ďalšiom zápase Sheppard sedel, len som chcel zareágovať na tu stratu trpezlivosti :)

Inak pekne zhrnuté, tak ako každý zápas.
Nabby píše:fantomas, došla ti trpezlivosť s Sheppardom ale nie je to jeho chyba ale tá že ho McLellan tlačí stále ako tretieho centra kde hral ale niekoľko zápasov po olympiáde veľmi dobre a moc iných možností tam samozrejme nebolo. Keď už sú naspäť Hertl a Torres samozrejme že tam nemá čo robiť no miesto v zostave si v každom prípade zaslúži. Len ťažko by sa hladal skillovanejší 4th line winger a o opaku ma nikto nepresvedčí. Po dnešnom výkone Browna by som v pohode dokázal žiť s tým keby na jeho úkor v ďalšiom zápase Sheppard sedel, len som chcel zareágovať na tu stratu trpezlivosti :)
Ale jo, to si všechno uvědomuju. Na druhou stranu jeho je škoda i jako toho 4th linera... ideálka je křídlo ve třetí lajně, odkud by teď ale zase bylo hloupý vyšoupávat Wingelse. A pokud může na tribuně sedět duo Kennedy-Havlát, tak se na mě nezlob, ale to tam klidně může sedět i Sheps (a že McLellan letos už kolikrát dokázal, že se něčeho takovýho neštítí, jakkoliv to dřív dávalo mnohonásobně menší smysl, než by dávalo teď). Takže bych to tak i reálně viděl docela - že si pro příště sedne. :)
O Quicka by som sa nebál, aj po tých inkasovaných góloch to tam zachraňoval. Kludne mohlo byt aj 7:0 po dvoch tretinách. Nie že by v tom bol nevinne, ale problém bol hlavne v obrane. Na to sa nedalo pozerať, jeden veľký zmätok a k tomu ako bonus každé 2-3 minúty nejaký lolo stratil puk na červenej, alebo našej modrej a bolo z toho prečíslenie. Inak ja som to za stavu 5:0 vypol. :jn:
fantomas píše:2) Druhá věc je taky to, že to líp než kdy jindy nevypadalo jen na grafech a v tabulkách. Dokonce bych se nebál zajít tak daleko, že nepamatuju zoufalejší Sutterovo LAK než to, jakýmu sme přihlíželi těch 40 minut... když tak mě usměrni, sidney (kdokoliv), ale já si fakt nemůžu pomoct. Asi určitě to nebude žádnýho trvalýho rázu, nicméně tak jako tak mě tohle fakt hodně povzbudilo. Doteď sem si totiž ani neuměl představit, že Kings připustěj tolik odd-man rushes (i za nerozhodnutýho stavu!); že takhle pohodlně vymažem Kopitara (zvlášť v první třetině ukázkově deptanýho u manťáků); že matchupy Jumba s Richardsem budou dopadat převážně na chlup stejně jako loni, kdy sme z týhle oblasti nejčastějc těžili; že takle špatně zahraje hned vícero losangeleských zadáků najednou (Regehr, Mitchell) atp...
Jonathan Willis ‏@JonathanWillis
As someone who has watched every #Oilers games this year, I've seen some brutal defence. Even by those standards, Regehr tonight stands out.

3) Vyhnali sme Quicka. Jeho aura neomylnýho PO strážce svatyně je tudíž (návratně) fuč a já sem fakt zvědavej, jak naváže (sklony k labilitě bych u něj totiž sem tam pozoroval). Na každej pád dobrý zjištění, dobrej tlak; na tahu je teď zkrátka soupeř, kterej se v týhle situaci, mám dojem, v postseason jakživ neocitl... teď by to teda ještě nejlíp chtělo zopakovat/napodobit i v neděli a pak nám hnedka budu ve Staples věřit uplně jinak.
Jak jsem psal výše, podobně hrozně vstoupili Kings do playoffs loni na ledě St. Louise, rozdíl byl právě v Quickovi, který to za bídnou obranu zachraňoval oba zápasy (až na ten gól v prodloužení, jak jsi pak sám vzpomínal).

O Quicka se zatím přiliš nebojím, obvykle se po špatném výkonu dokáže pořádně vybudit a zapnout god mode :) V neděli to bude jiný zápas, hráči v poli aspoň pochopí, že nemůžou spoléhat jenom na Quicka, že je neustále bude tahat ze sra*ek. A znovu, jak jsem psal, je nemožné, aby se Sharks takovým způsobem střelecky dařilo.
Lukas33 píše:O Quicka by som sa nebál, aj po tých inkasovaných góloch to tam zachraňoval. Kludne mohlo byt aj 7:0 po dvoch tretinách.
To asi sice mohlo, ale pokud to někdo zachraňoval, tak spíš ve třetí třetině Jones (a koneckonců i Niemi). Quick tam měl možná jeden parádní úsek, na kterej ale hnedka dala zapomenout ta hloupá five hole. To byl totiž váš konec.
sidney77 píše:A znovu, jak jsem psal, je nemožné, aby se Sharks takovým způsobem střelecky dařilo.
Nevim no, podle mě tu střeleckou efektivitu přeceňuješ. Jak píšu v tom druhym bodě, tam bylo z vaší strany šíleně moc herních nedostatků, který sice vedly k naší střelbě, ale taky nejsou dílem štěstěny, jak ty naznačuješ. Nicméně jo, shodnem se vesměs na tom, že je to jen těžko udržitelný. Sutter je příliš schopnej stratég na to, aby to v neděli vypadalo uplně stejně.
Vůbec jsem neměl v úmyslu to hodit na štěstí, pokud ano, pak platí to, že štěstí se musí jít naproti, což Sharks dělali v plné míře, Kings prostě jen čekali, co se bude dít a nestačili se pak divit.

Ale myslím si, že Kings se o hodně zlepší, protože nemají na co spoléhat. Naopak Sharks si tak vysokou úroveň z prvních 2 třetin neudrží (i dílem toho, že se k tomu Kings postaví jinak), proto se i ta efektivita vepředu poněkud sníží.
Obrázek

Neskutočná radosť :)
Achjo fakt, hloupej koncert v SAP... to čekání až do neděle je ubíjející jako blázen. :rev:
Nabby píše:Obrázek

Neskutočná radosť :)
:thumbsup: Pro někoho sou rozdílový křídla a centři prvních dvou lajen, pro nás je to navíc Raffi z bottom six. Nebe a dudy s nim a bez něj... až se zpětně docela divim, že sme tu základní část zvládli, jak sme zvládli. Jediný, čeho se ted bojim, aby neudělal zas nákou prasárnu, která nám tak podrazila nohy loni.
Příčinu neúspěchu v úvodním zápase hráči znají:
Dustin Brown also referenced the five-man units as essential to the team’s success in retaining the puck and executing its sound possession game.

“I don’t think as a group, line to line, we were really good at spacing and moving,” he said. “When we were well spaced out, that’s when we were in their zone. That’s a result of working back for each other. Wingers working back for D, D working back quickly to the puck and coming up together. Having that support because there were a couple opportunities, couple chances, situations, where D doesn’t have much of a play and vice versa with the wingers. Wingers don’t have any option because they’re getting covered over and there is no support. So the closer we are together as a group, line to line, partner to partner, that goes a long way in wanting to come out of our zone properly.”
Teď jde jen o to, zda to dokáží přenést i na led. Tedy celá pětice musí být blíž k sobě, aby měli obránci možnost přesně rozehrát na ne příliš velkou vzdálenost. To byl problém prvního zápasu, útočníci se rychle rozjeli dopředu a do stran, dlouhé rozehrávky obránců byly dost často zachyceny a útočníci se už nestíhali vracet. Co potom vypadalo jako nestíhání Regehra a Mitchella, to ve skutečnosti byla slabá podpora od útočníků, přetížená a přečíslená obrana a následně brankář po takových lapsech už nemá přiliš možností, jak rychlých nájezdům čelit, alespoň ne opakovaně.

Ale znovu a znovu se vracím v čase, přesně tohle byl problém i loňského playoffs a minimálně venku se to hráčům příliš nedařilo odbourat.
Tohle je tedy krutá série :neviem: :sok:

Co dnes Kings zjistí? Že kupodivu nestačí hrát jen 20 minut? Co Sutter myslí tím, že nechá Quicka krvácet v bráně a neposadí ho (opět to měl udělat už po 3 gólech nebo minimálně po tom čtvrtém)?

A zařazení Greena jako 7. obránce byl opravdu bezvadný tah...

Jsem opravdu zvědavý, s čím Kings přijdou zítra, sice není pořád nic ztraceno, ale po těchto 2 zápasech aby v LA hledali špetku seběvědomí lupou.
Wou. Dnes sa dokonale ukázalo to prečo si myslím, že tento rok môže byť iný. Neskutočná hĺbka kádra, štvrtý útok je úplne dokonalý. Neviem či by to minulý rok vôbec dokázali zdramatizovať, keď hrozbu znamenali čisto len prvé dva útoky. Pochybujem že sa budú robiť zmeny oproti druhej a tretej tretine, Pavs na tretiom centry, (možno sa mu zmenia krídla) o to viac sa teším na zápasy v Los Angeles. Nepamätám si kedy som sa takto bavil hokejom. Sheppard je na krídle, teda tam kde má byť aj keď v prvej tretine podla mňa nehral zle, skôr Wingi mi brnkal na nervy. Inak nechápem čo robí túto sériu Demers, hádam každý druhý puk mu skĺzne z čepele.
Game 2 ✓

Magical, JUST MAGICAL!!
Napoprvý vyvrácen jeden mýtus o (v postseason) suckujících hvězdách, napodruhý vyvrácen další mýtus o (v postseason) navěky suckujícim San Jose. Tady je zkrátka při 11 různých střelcích SJS v dosavadních dvou soubojích a neuvěřitelný dominanci (přinejmenšim) Paddym vedený formace nasnadě akorát stylově zvolat... SUCK IT!!

Upřímně... ať už se v příštích zápasech stane cokoliv, na tohle play-off se v Bay Area i u mě doma prostě nezapomene, o tom nepochybuju. Třeba už jen proto, že tyhle dvě utkání šéfredaktor LAK blogu na SBNation označil za ty nejhorší v Sutterově éře. (V průběhu druhý třetiny.......). Nebo proto, že byli za oficiální tři hvězdy utkání vybráni všichni 4th lineři, což se zvlášť v postseason muselo stát snad prvně v historii. (A nás to musí těšit tim spíš, když de o tak přenádhernej kontrast oproti loňský sérii s tim samym sokem.)

Musim říct, že takhle nabitej pozitivní energií sem v pondělí ráno jakživ nebyl (shocker).. a popravdě ani nevim, jak tuhle hitparádu shrnout, abych se před (jistě těžkym) výjezdem do Staples nenechal příliš unést. Nicméně zkusim to...

1. Nejlepšim hráčem domácí pasáže týhle série je... Matt Nieto. Před play-off sem si ho dovolil pasovat spíš na tribunu než na plac a on se mi vysloveně vysmívá. Nemůžu uvěřit, s jakym přehledem hraje, jak komplexní a vyzrálý výkony podává. Už po celou základní část sem samozřejmě jeho přítomnost v sestavě vnímal jedině pozitivně, ale že v postseason všechno ještě vystupňuje...?

2. Jestliže trojka Paddy-Logan-Nieto až na náký dvě střídání hned v první třetině vydržela celou dobu pospolu a insert Havláta tudíž aktuálně nepřipadá v úvahu, zbylý formace se už v průběhu zápasu podařilo citlivě a tedy úspěšně zpřeházet. Opravdu jen těžko lze považovat za náhodu, že si třetí lajna s Pavelskim na centru odbyla první shift zhruba 40 sekund před gólem na 1:2... respektive, aby to bylo zřetelnější - že sme všech sedm branek vstřelili v uskupení, po kterym (nejen já) volám už asi sto let.

3. Vlasic při druhym gólu zaspal a nechal se předskočit Lewisem, což zároveň nebyl jedinej a poslední jeho rozpačitej moment. A Demers byl pak od pohledu ještě dvakrát tak horší. Proto - přestože tihle dva finišovali s nejlepšim rel. Corsi (26,6%) z týmu - od nich budu před dalšim duelem očekávat zcela odlišnej přístup. Dneska koneckonců ty nejtěžší shifty polykali minule nečekaně výborní Braun se Stuartem (teď v útočnym pásmu startovali ani ne 40% střídání), zatimco Vlasic s Demersem byli ze všech párů nejvíc zvýhodňovaní. A podle mě to zkrátka neni nic jinýho než důsledek reakce trenérskýho ansámblu na jejich mizernej nástup... však v Game 1 tuhle úlohu našeho nejkvalitnějšího tandemu zastali Boyle s Hannanem, takže těžko pude o dlouhodobou strategii. Probrat!

4. Naštěstí LAK mělo s fungovánim obrany ještě větší problémy, opět. Regehr tentokrát bude spíš chválen a to právem (má ostatně nejlepší rel. Corsi z týmu a podepsal se snad akorát pod sedmou Loganovu branku); ovšem jeho roli vrchního tragéda dneska exkluzivně zastoupil rovnou trojlístek ve složení Mitchell-Vojnov-Greene(!!), vzniknuvší nečekaně trapnym předzápasovym tahem Suttera. K rozcvičce přitom na led vyjel i Pearson (stejně jako u nás Havlát btw), ale Sutterovi nakonec evidentně přišlo vhodnější zahrát to radši na sedm obránců, z nichž novic Greene pochopitelně skončil s nejhoršíma číslama široko daleko (mj. -4).

Obecně je z mýho pohledu strašně zajímavý, že ten defenzivní depth zatim zrazuje daleko spíš LAK než nás, přičemž zrovna tohle byl (vedle Shepse na centru) primární zdroj mých předPO obav. (Mimochodem Doughty s Muzzinem nebyli na ledě u ani jednoho z našich sedmi gólů a ve finále skončili dokonce v plusu. Takže fakt jak řikám - na tý modrý čáře to maj Kings kupodivu mnohem hůř vybalancovaný než my... zatim.)

5. Vinit Quicka z týhle prohry by bylo až moc jednoduchý (osobně to i vlastně vidim tak, že si větší "ostudu" udělal napoprvé.. tady se mu vydařila aspoň úvodní část, a to fest). Nějakých .830 SV% napříč oběma zápasama teda sice bude vděčnym zdrojem posměchu, ale já bych se daleko spíš staral o tragickou defenzivní práci celýho týmu v neutral zone a taky dál směrem k vlastní brance. Budu se opakovat, ale že Sutterův mančaft někdy připustí tolik přečíslení (až absurdních, viz Pavelskiho gól), to sem si doteď ani nedoved představit. Fakt ohromně jednoduchý to máme - a měli sme i v první třetině, kdy nás jen zrazovala ta efektivita, o níž sidney psal po prvnim střetnutí.

6. A když už sem u tý efektivity... co se po první přestávce změnilo krom toho, že se nám začaly puky příhodnějc odrážet? No hlavně intenzita našeho chození před branku! Net presence byla naprosto zásadní při prvnim Brownově gólu a vzorově vypadala po celou (klíčovou) druhou třetinu. V tý třetí už nám stačilo si jen párkrát vyměnit puk ve střednim pásmu a bylo to. Anebo sme zrovna hráli přesilovku, no. (To sem vůbec moc moc rád, že si prasárny z nekonečný frustrace - jako ta Richieho - nevyžádaly žádnou "oběť". Teda snad.)

P.S. no. 1: #SJSharks score 7 goals for the first time at home in the playoffs - tied a team record (7 at COL on 4/30/1999)

P.S. no. 2: This game is tied for the Sharks' most lopsided playoff victory with their 5-0 win over the Colorado Avalanche in 2010. (Pozdravuju do Colorada!)

P.S. no. 3: After that goal, only 27 players in the history of the National Hockey League have scored more playoff goals than Patrick Marleau. #gutless

(S touhle základnou budu fakt hodně zklamanej, pokud ze Staples nepřivezem aspon jednu výhru.)
:sok: Viděl jsem teda jen highlighty, ale zírám před Sharks. :klobuk: Né, že by měli špatnej kádr, ale prostě LA jsem věřil víc.

Každopádně mé sympatie jsou na straně San Jose, takže z tohodle pohledu jen dobře. :thumbsup:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS