Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

PlayOff Draft

otvaram verejnu diskusiu na tuto otazku. Skusme navrhnut, ako by draft (ak bude) mohol vyzerat.
Par napadov z nielen mojej hlavy:

:arrow: klasicky draft hracov, kazdy si vyberie niekoho, ale v PO bude moct nastupit za tim kazdy den len stvorica hracov. Cize GM by urcoval, kto bude hrat. Ak by neurcil, defaultne bude na lavicke draftovany hrac.
:plus: zamedzenie zvyhodnenia niektorych timov draftovanym hracom, zvysenie angazovanosti GM a ich podiel na vysledku.
:minus: kazdodenne menenie stvoric by mohlo vyrazne ztazit a predlzit dobu vyhodnocovania

:arrow: klasicky draft s tym, ze timy by svojho hraca neziskali len tak zadarmo. Museli by zan nieco obetovat. Kedze asi ziadny GM nebude chciet obetovat svojho kmenoveho hraca, tak moze obetovat trebars svoju poziciu pri zrebovani do konferencii v dalsej sezone. Mohla by sa to urcovat podla nejakeho ratingu hracov na drafte zalozeneho na ich produktivite. Napr ak tim draftuje hraca s vysokym ratingom, na zrebovani bude o 2 kosy nizsie, co znamena, ze v dalsej sezone ho bude cakat viacej tazkych superov. Co ale s timami, ktore by boli v poslednom kosi? :neviem: (edit: tie kose by sa mohli urcovat trebars len podla predchadzajuce draftu) trebalo by to domysliet. Keby sme mali viacsezonne zmluvy, tak by sa mohlo draftovat trebars za prava na kmenoveho hraca na dalsiu sezonu.
:plus: :minus: :?:

:arrow: draft, ktory by sa uskutocnil uz pred poslednym kolom ZC. Timy na poslednych prieckach by svoju put ukoncili uz pred tymto kolom a v zavere by sa zostavajuce timy pobili uz len o pozicie pred PO, pripadne divoku kartu, posledne postupove miesto atd. Draftovany hrac by odtipoval v novom time dlhsiu dobu a nedostal by sa do PO len tak zadarmo, napriek zpackanej sezony v starom time, ako je to pri tradicnom formate draftu.

A vase napady :?:
Nuž ja som za tú prvú možnosť, ktorú Arek uvádza dosť sa to podobá tomu čo som navrhoval ešte tesne pre skončením minulej sezóny. S tým ale, že ale by GM bol povinný hráčov striedať, aby zase hráč, ktorý prišiel z iného tímu by nesedel "len na lavičke"

Mohli by sme napríklad mohli povoliť aj výmenu medzi jednotlivými tímami. Ak sa tímy dohodnú môžu si medzi sebou vymeniť hráčov, potom by už záležalo od nich či už na trvalo, alebo len dočasne. Nemuseli by sa rozväzovať hneď zmluvy. Každý tím by však mohol mať maximálne len 5 hráčov.
Ešte doplním že vymeniť hráča by mohol len raz maximálne dvakrát za kolo a to by sme presne stanovili, ak by bolo treba
No mne sa nepáči ani jeden zo systémov a som stále proti draftu. Je síce pekné, že tým dostanú šancu dobrí hráči z horších tímov, ale hráč si klub (a opačne) vyberal na začiatku sezóny a mal vedieť do akého tímu ide (aj keď samozrejme s tipovaním je to ťažšie ako v hokeji alebo vo futbale). Takže podľa mňa by mal ísť každý klub do PO s tímom, ktorý ju vybojoval.
je to zaujímavý nápad,ale:

1 kto vie povedať,že kto bude posila a kto nie v drafte?Táto súťaž je dosť aj o šťastí a to,že niekto draftuje "velké meno" či už tabulkovo,či podla nejakého rebríčka neznamená,že nou aj bude.Tým,že jeho tím vypadne z play off dojde u neho nutne k sklamaniu,môže sa do toho zapojiť,ale už do toho nemusí ani zdaleka dávať tolko energie i snahy ako ked bol členom nejakého tímu a naproti tomu nováčik o ktorom nikto nič nevie príde až v priebehu sezony môže velmi prekvapiť a dať tu všetkým na frak,takže to s zvýhodnovaním toho,čo by do toho išiel je také ošemetné a ešte by navyše mal hroziť pokles na nasadzovaniu do budúcej sezony neviem no. :sarcasm:

2 draft by sa uskutočnil pred posledným kolom základnej časti,hmm ak si dobre spomínam,tak sa bojuje tu až do posledného dňa záverečného kola a tak ako by to malo vyzerať v praxi?Ved to je skoro nerealizovatelné, to ako dopredu by si povedal kolega,hmm máme posledné kolo zápasové,to nám moc nejde,tak síce sme teraz v play off ale tý za nami práve toto kolo oblúbujú, tak si poistím zadné dvierka a prihlásim do draftu nech mám play off v suchu? :sarcasm: A keby aj ,bolo by v tom prípade dosť tipérov aby sa ušlo všetkým ktorý by o to prejavili záujem?

3 hmm ten 1 bod arekových nápadov má niečo do seba,že by to zvýšilo angažovanosť GM,možno aj by sa to niekomu tak páčilo o niečo viac ale narobilo by to chaos vo vyhodnocovaní a rozčarovanie kolegov ked by sa mohli hnevať,že práve "ťahmi" GM ked mu tie šachy moc nevychádzali a na lavičke neraz zostal ten,kto získal najviac bodov,bola by to už o kúsok viac hra GM ktorý by de facto tými taktickými ťahmi rozhodovali o výhre,či vypadnutí tímu z play off-sezony.

4.ja osobne preferujem draft taký aký bol pred 2 rokmi,kde by sa zapojili kolegovia,čo by mali záujem ,zatipovať tímovo aj v play off,zároven by to bola šanca aj pre nových ludí si to play off a vôbec tímovú tipovačku vyskúšať,rozdiel oproti individuálnej, i taká malá odmena pre tých,čo tipujú pravidelne ,aj takýto draft dáva dosť dôležitosti ťahom a štastnej ruke GM .Keby sme draft dali pod podmienku či sankciu ,klesnutia tímu v dalšej sezone v žrebovaní ,tak by s dosť velkou pravdepodobnostou ,nových a neoverených ludí moc neťahali,lebo by tým tímu mohli hned 2 x uškodiť v play off v tejto a pokles v nasadeni do tej dalšej.
Dean píše:4.ja osobne preferujem draft taký aký bol pred 2 rokmi,kde by sa zapojili kolegovia,čo by mali záujem ,zatipovať tímovo aj v play off,zároven by to bola šanca aj pre nových ludí si to play off a vôbec tímovú tipovačku vyskúšať,rozdiel oproti individuálnej, i taká malá odmena pre tých,čo tipujú pravidelne ,aj takýto draft dáva dosť dôležitosti ťahom a štastnej ruke GM .Keby sme draft dali pod podmienku či sankciu ,klesnutia tímu v dalšej sezone v žrebovaní ,tak by s dosť velkou pravdepodobnostou ,nových a neoverených ludí moc neťahali,lebo by tým tímu mohli hned 2 x uškodiť v play off v tejto a pokles v nasadeni do tej dalšej.

:good:

Souhlasím s Deanem. Přesně tohle je můj názor. :yes:[/quote][/quote]
Dawe4 píše:
Dean píše:4.ja osobne preferujem draft taký aký bol pred 2 rokmi,kde by sa zapojili kolegovia,čo by mali záujem ,zatipovať tímovo aj v play off,zároven by to bola šanca aj pre nových ludí si to play off a vôbec tímovú tipovačku vyskúšať,rozdiel oproti individuálnej, i taká malá odmena pre tých,čo tipujú pravidelne ,aj takýto draft dáva dosť dôležitosti ťahom a štastnej ruke GM .Keby sme draft dali pod podmienku či sankciu ,klesnutia tímu v dalšej sezone v žrebovaní ,tak by s dosť velkou pravdepodobnostou ,nových a neoverených ludí moc neťahali,lebo by tým tímu mohli hned 2 x uškodiť v play off v tejto a pokles v nasadeni do tej dalšej.

:good:

Souhlasím s Deanem. Přesně tohle je můj názor. :yes:
pod toto sa tiez podpisujem :good:
Dean » Str Sep 04, 2013 4:18 pm píše: 3 hmm ten 1 bod arekových nápadov má niečo do seba,že by to zvýšilo angažovanosť GM,možno aj by sa to niekomu tak páčilo o niečo viac ale narobilo by to chaos vo vyhodnocovaní a rozčarovanie kolegov ked by sa mohli hnevať,že práve "ťahmi" GM ked mu tie šachy moc nevychádzali a na lavičke neraz zostal ten,kto získal najviac bodov,bola by to už o kúsok viac hra GM ktorý by de facto tými taktickými ťahmi rozhodovali o výhre,či vypadnutí tímu z play off-sezony.

GM je zodpovedný za ťahy a zodpovedá za výsledok, v dni, kole a aj sezóne (tak je to aj v normálnom športe). Aspoň by si za eventuálny neúspech mohol ten "menej schopný" GM sám a nebola by sezóna odpísaná vďaka rozhodnutiu "zhora" :giggle:
:protest: jednoznacne prva moznost, ejdnak to bude ozivenie, jednak takticka bitka a po dalsie, motivacia tiperov tipovat co najlepsie, podla svojho vedomia a svedomia :!:

Aale takisto by som dala podmienku, ze do draftu sa mozu zapojit iba hraci, ktori odtipovali minimalne polku tipovacej sezony.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS