Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

R.I.P. Ohlund

Diskuze o všem možném i nemožném.

Zdravím
Vopred sa ospravedlňujem za off topic, ale nenapadá ma nič iné, kde by som to mohol napísať.
27.12. okolo 22:00 nás na večné časy opustil Ohlund :bye2: , krstným menom Martin vo veku 31 rokov. Premňa znamenal veľmi veľa, mali sme blízky vzťah a roky rokúce sme boli v blízkom kontakte, takmer denne sme si vždy niečo napísali, bol mi skoro až ako naj kamoš zároveň. Ťažko aj vybrať čo je vhodné a čo nie vôbec napísať oňom, ale chcel by som opísať ako prežil posledné roky života v úplnej skratke. Poslednú robotu mal v Bratislave , kde odrobil cca 7 rokov, výpoveď dal okolo februára 2020. Potom poberal pol roka podporu a potom aj bez nej žil v našom rodinnom dome v obci Úľany nad Žitavou s mamou. Mával veľké depresie a často aj samovražedné myšlienky, hlavne tieto posledné 2 roky. On si vyslovene prial a želal, odísť čo najpriatelnejším spôsobom na druhý svet. Veľmi pribral a ako keby ktomu kráčal naproti a toho pohybu mával veľmi málo. Posledné dni sa docela zadýchal a spotil aj pri menšej prechádzke, zrejme už mal takmer upchatú alebo ťažko priechodnú cievu. Ku koncu života mi aj písaval, že normálne odpadával ako vrece zemiakov, keď sa čoilen prudko postavil a potom si len pamätal ako sa prebral z podlahy. Presne takto pred rokom aj strávil Vianoce v nemocnici a mával podobné problémy, mal aj zápaľ plúc a neskôr tam aj chytil covid. Smutné je že natú nemocnicu nemal vôbec dobré spomienky a v zlom ťažkom čase, keď ledva dýchal, musel čakať v čakárni v poradovníku a ešte s rúškom na tvári, keď sa mu aj bez toho ťažko dýchalo. Vtedy ho zobrali a stabilizovali len až keď omdlel v čakárni. A aj ten prístup, liečba, opatera, len lamentoval ako to tam všetko bolo, posledné týždne sa natrápil veľmi veľa a aj mi často písaval, že nechce ísť ani za Boha do žiadnej nemocnice s ohladom aj na jeho predchadzajuce spomienky. Aj tá spoločnosť sa dosť dipolarizuje za tento covid a jeho slová boli, že nechcel ako "neopichanec" zaberať lôžka "opichancom" dosť čo aj bez toho sú tie nemocnice tak natom, že ledva fungujú s kapacitami. Ja žijem posledné asi 3 a pol roka v UK, naposledy som sním bol aspoň mesiac tento september počas mojej dovolenky keď mal najstarší brat Marek svadbu. Tak aj preto často píšem že sme boli aspoň v písomnom kontakte dlhé roky a skoro na dennej báze sme si furt niečo napísali. Najhoršie je, že ani neprídem na pohreb, ktorý bude tento piatok, za tento cirkus s PCR testami, karanténemi (i ked sú vínimky v takýchto pripadoch) a toho stresu je vela aj bez toho cestovania. Ani finančne som neni natom najlepšie, ale to zato, že velke peniaze som požičiaval rodine a kamarátom. Už nám ho nič nevráti, miesto toho aby som tam stál osobne, radšej prispejem takto rodine na pohreb, než platit ten chorý biznis s pcr testami a áno písali sme si davnejšie, že keby náhodou "odíde" tak ani sám si neželal aby som cestoval, vie aké komplikácie sú stým. Keby nebola pandémia tak by to nebolo očom vycestovať a prvým lietadlom by som letel. Ja budem mať kopu výčitiek, nie len že nebudem na pohrebe ale, že som to aj neposunul viac dalej ako sa mal a cítil posledné dni i keď aj doma vedeli že nieje natom najlepšie, nechcel som mu zle a sklamat jeho dôveru, pritom si nezelal ist naspet do žiadnej nemocnice tak to bola aj vnútorná dilema ako mu pomôcť. Teraz mám len kopu otázok keby bolo keby, rovnako aj najstarší brat, ale už je neskoro takto polemizovať, už ho nič nevráti.

Kosatky pozerával skoro každý zápas ak sa dalo, ajtak mával problemy so spánkom a ako sám písaval, posledné týždne až mesiace ledva zaspal na 2-3 hodiny a vzdy sa zobudil, taky ten hlboky najlepši spanok sa mu nedalo nikdy zaspať ten REM spánok, proste plúca, cievy, srdce a neviem aj čo mu to ani nedovolilo a vždy sa prebral.

Bol velkým fanúšikom Canucks a v Premier League Newcastle, žial obe tímy mu väčšinou len prehrávali a ani tam nemal aspon kúsok radosti. Newcastle ide na zostup, ale kúpili ich arabi tak snad o par rokov sa vyšvihnú, ale to už je jedno. Potešilo ho, že konečne Green a Benning dostali padáka a pod Brucom Boudreaoum mali/majú 6 zápasovú víťaznú šnúru, tak aspoň kosatky mu spravil trocha radosti v jeho posledných chvílach života.

R.I.P. Martin, česť jeho pamiatke. Ja si prechádzam neopísatelnou bolestou.
Povedal som si, žeby sa patrilo dať aj sem vedieť na Hokejfórum, neviem kde inde by som mohol takto napísať a jedine Canucks téma mi prišla vhodná nato.
Oficiálna správa je: Myokarditída , ževraj zlyhanie srdca
Naposledy aktivní: stř 22. pro 2021 17:01 na HF
Pridám, ešte posledný obrázok čo mi posielal ohladom Canucks
Obrázek
Nech odpočíva v pokoji.
Ufff, toto ma teda dostalo, uprimnu sustrast

Mam s nim (s vami obidvomi) spojene najkrajsie KTL spomienky, Falcons v povodnej zostave, titul hned v prvej sezone...
Kua 31 nie je vek na umieranie

R. I. P. :bye2:
Jedna z legiend HF. Ja s ním mám spojené (okrem Canucks samozrejme) najmä prvé sezóny fantasy hokeja tu na HF. Ešte klasickú 1 ročnú ligu. Hlavne povestná aktivita v trejdoch, keď za sezónu dokázal kompletne vymeniť celý káder. A rokovania o trejdoch cez ICQ.
Svou stopu tu určitě zanechal, budiž mu země lehká..
:( Vždycky uměl rozvířit trejdy ve fantasy. A letní rankování prospectů - on už bude vědět..
Tak to ma velmi mrzi,Uprimnu sustrast jeho rodinke kolegom,kamaratom.Patril medzi legendy Falcons,kolegov v KTL komunite nech odpociva v pokoji. :hroza:

Je smutne,,ze teraz ked klub Newcastle kupili Arabi a cakaju ich naopak super casy a boj o spicu ligy,on uz si to nebude moct uzit a tesit sa z ich vysledkov Skor nez ich era zacala on navzdy odisiel. :hroza:
Chudák… Vždycky je smutné, když odejde někdo koho jsme tu všichni potkávali.

F
:hroza: Hrozné, z toho mrazí. Snad je mu teď lépe.
R.I.P. tu ťažko niečo dodať, hádam na nás v nebi bude dozerať, aby všetko prebiehalo ako má :cry:
Je to šok, navíc v tak mladém věku :cry: Napsáno už tu bylo hodně já jen dodám že jsme si občas psali že jsme tak trochu jiní když nefandíme Barceloně, Realu, Manchesteru, Bayernu atd jako většina. Tak ať je ti tam nahoře konečně fajn :ahoj:
uff, hnusná zpráva.
Ať mám odtamtud co nejlepší výhled na to, jak Canucks teď válí.
Já si na tebe vzpomenu vždycky, když dám do sestavy Barkova ...
R.I.P. :cry: :cry:
Písal som cepikovi,ak by sa to ešte stihlo,že by sa urobila zbierka na veniec pre Ohlunda,bol roky súčastou Hokejfora a ak sa to bude stihať,že by sa dal urobiť veniec pre neho,ked nie,možno budú vedieť o niekom,kto by ho tam priniesol až sa urobí i dodatočne.Kajo i ja by sme do toho išli,verím,že i tu sa nájde pár ludí,čo by sme sa s ním takto rozlúčili. :wink: :)
smutne, velmi smutne

odpocivaj v pokoji
Minnesota1 píše:
stř 29. pro 2021 17:48
Zdravím...
uprimnu sustrast a vdaka, ze si nam dal vediet.
Je mi z toho smutno. Ohlund tu bol s nami od roku 2007 a zapisal sa velkymi pismenami na fore (o com svedci i jeho rank Legenda fora), v KTL i vo fantasy ligach. Asi i v kralovi draftu, ale na to si uz presne nespominam. Som rad, ze sme mali moznost ho spoznat, aj ked "len" online.

Na veniec rad prispejem, dajte mi len prosim vediet. Ak budem niekedy na Slovensku a bude prilezitost, tak sa na hrob mozem zastavit dodatocne i ja, Ulany nie su tak daleko.
Je to velmi smutny pribeh ked to citam. Vypada to ze se v zivote dost trapil, viem co veci ako depresia dokazu urobit a nie je to nic prijemne. Ohlund patril dlhe roky k pevnemu jadru hokejfora, velky fanusik Vancouveru. Uprimnu sustrast rodine a blizkym.

Ohlund odpocivaj v pokoji.
S cepikom sme riesili teraz vecer vybavenie venca ci kytice s napisom od kolegov z Hokejfora ci nieco podobne pre Ohlunda na zajtra ale dorucenie mali az od 4.1 2022 a osobne dorucenie netusime kto by to vyzdvihol zajtra,tak sme sa rozhodli urobit zbierku,potom kupi sa veniec,ten bol okolo 130Eur v tych kvetinarstvach co sme nasli a Minnesotu poprosime nech poriesi niekoho kto by to mohol tam Ohlundovi doniest a uctime si tak nasho kolegu ,ktory zajtra sa vyda na poslednu cestu tu na zemi o 14.30 tak na neho myslite ked pride ta hodina. :wink: :-(
Upřímnou soustrast Všem kdo jste ho znali osobně.
Je mi to líto .... s Ohlundem jsme vyhráli KTL a byla to skvělá doba, tenkrát jsme si tu sezonu neskutečně užili .....
Chcel by som ešte napísať moje spomienky na Ohlunda v takom športovom duchu a že hokej mu bol vždy veľmi blízky počas celého života. Úplne prvé začiatky a kontakt s hokejom sme mali už niekedy v 1998/99 vtedy by som aj povedal, že začal fandiť kosatkám, keď mal len 8-9 rokov. Vtedy sme mali taký prvý hokejový album o NHL so samolepkami hráčov, ktorý sme vyzbierali a zaplnili celý tymi samolepkami a hráčmi, bolo to skoro ako s kartičkami, že aj v škole sme si vymienali to čo sme nemali. Mali sme aj zopár kartičiek, ale tá zbierka nebola veľká tak sme to neskôr aj porozdávali. Mali sme aj také rebélie ako každé deti niekedy na prelome milénia, že rodičia v domnení že sme išli do kostola na druhú nedeľnú omšu tak my sme sa miesto toho stavili do miestnej videoherne, čo sme si zaplatili malý poplatok a zahrali sme si aj NHL versusi, čo bývalo Canucks vs Sharks (Vtedy len MIN vstúpili do ligy) Ale to bolo možno 2-3x len . Taký prvý lepší PC a neskôr aj internet sme mali až okolo roku 2003/04, dovtedy sme si aj obaja zapisovali výsledky zápasov, tretiny a góly do takých zošitov. Tie výsledky a góly sme častokrát čerpali informácie, či už z bežných športových správ v TV, ale často to boli aj výsledky na teletexte, až sa nemýlim bývalo to niekde na stránkach 261,2,3,4 na teletexte, vtedy sa to aj hemžilo množstvo cze-sk hráčmi a často tie goly a aspon asistencie zvykli byť v červenom alebo modrom, keď nejaký krajania bodovali. Aj od babky sme často zapali CNN aspoň na teletext a tam bývali pekné tabuľky tímov, celkové strelené a inkasované góly, shotouty a aj góly v oslabeniach a podobné štatistiky. Časom s príchodom internetu takmer do každých domácností to bolo omnoho jednoduchšie nasávať, štatistiky, články, videá a neskôr aj celé záznamy a live prenosy zápasov. Ešte sa pamätám, že aj ujo mu párkrát nahral dokonca na VHS kazety pár zápasov tušim z nova sport, my sme dlhšie mali len tie základne bežné stanice hlavne počas detstva. Tak potom si aj tak pozrel pár zápasov aspoň ako keby zo záznamu. S príchodom internetu, sme bývali obaja dosť na oficiálnych stránkach klubov a aj na ich fórumoch. Od roku 2007 sme objavili HF. A potom samozrejme čím ďalej tým viac sme pozerávali, zostrihy, záznamy a aj live vysielania, či už cez TV stanice, oficiálnu stránku NHL alebo cez rôzne linky zadarmo. Vždy keď sme sa stretli nejako doma v rodinnom dome, dlhé roky sme bývali spolu, tak vždy sme si aj zahrali na xboxe, takmer všetky NHL-ky od roku 2004 až do roku 2020, NHL 21 sme už ani nekúpili, proste sme si len porobili trejdy a súpisky v starej NHL. Naposledy sme si vtom septembri, keď som bol na dovolenke na svk zahrali takmer každý deň 1-2 zápasy, i keď to bolo otrepané stále to bolo Wild vs Canucks, to boli stovky zápasov dokopy, ale bola to taká naša pekná tradícia. Neskôr sa mu zapáčila aj Florida Panthers, ktorá mu bola tiež trocha blízka, občas si zahral aj zanich tie zápasy a bolo to tu trocha aj spomenuté či už stým Barkovom. Dokonca aj toho len sklamalo a nahnevalo, že nevinná Florida len doplatila natú aféru s Quennevillom a jedným hráčom a to obdobie keď Chicago dlhé roky valcovalo sa mu priečilo a konečne keď Panthers začali niečo hrať tak ho museli vyhodiť, škoda že sa to neprevalila tá aféra odosť skôr.

Ešte by som doplnil aj medzinárodný hokej, kde mu boli Tre kronor - Švédsko oveľa bližšie k srdcu než rodná zem. Veď aj jeho nick hovorý sám zaseba, Ohlund bol prenho legenda, taktiež Näslund, bratia Sedinovci, Loui Eriksson, Edler a momentálne aj Elias Petersson, Hoglander, Ekman Larsson a určite by sa našli aj ďalší... On si pamätal v podstate celé pôsobenie a celú karieru dvojíčiek Sedinovcov ako odohrali za jeho Canucks, veď ich má aj ako v profilovke.
Skôr sa mu docela priečilo, keď si horko ťažko aj pozrel nejaké svk športové noviny, tých moderátorov a rôzne titulky ako to vždy, vždy pri výsledkoch museli spomenúť. Dám len teraz príklad stým Jarom Halákom, ako nemal nič proti nemu, ale tie titulky správ a novín, vždy začínali tým že Halákov Vancouver, Dúbravkové Newcastle atd atd tých rodákov bolo zopár čo sa prestriedali vo Vancouveri a myslím, že podobne to funguje aj v Česku. Proste vždy tie titulky a hlavne správy boli a aj sú v menách tých cze-sk hráčov ako keby celý klub, mesto boli ich. Stačí sa pozrieť občas na tenis a pri každom úspechu Djokoviča, je spomenuté, že je to zverenec Mariána Vajdu... tak toto mu troška prekážalo. Pritom sám Halák, viem že je nespokojný s nasadením, ale to že sa rozhodol pozerávať pár zápasov zo šatni v TV, než so spoluhráčmi priamo na lavičke, tak určite mu to ani u brata nepridalo nejaké plusové body knemu.
Veľká škoda že tušim vtom roku 2011 Vancouver podlahol ešte na domácom ľade 3:4 na zápasy vo finále SC

Ešte spomeniem hazard, že žiaľ ten ho veľmi skazil a stiahol ku dnu to samotné stávkovanie. Sú to už také smutné a bolestné riadky teraz, ale neskutočné peniaze tam otáčal a tým asi aj začali depresie a pôžičky, finančné problémy. To si ani neviete predstaviť koľko príbehov by vedel povedať, najväčší kliniec mal pri jednom tikete kde mu chýbal jediný zápas Montreal:Detroit 1 vtedy aj vzajomne zapasy, boli furt pre Canadiens a zrazu ten jediny zapas prehrali a potom začali vyhrávať. Vtedy mohol vyhrať nejakých 20 000e sám hovoril, že výrazne by mu to zmenilo život a obrátilo k lepšiemu, ale tolko tam potom povrážal, že vzdy to chcel vyhrať aspon naspäť. A tých tiketov kde nie len že to bolo o jednom zápase, ale častokrát o jednom góle, jednej loptičke, jednom fifteene, dodnes si pamätam aj keď mával počet gólov, bol stav 3:2 a potreboval 6 a viac na skvelé výhry a aj mi posielal rôzne gif-ká na rôzne situácie, kde hráči zrazu minuli strelu od modrej do prázdnej bránky, proste mal obrovskú smolu až prekliatie, kukoncu si už aj myslel, že jinxuje tie zápasy a keď aj nejakému tímu doprial, športový úspech, vždy to bolo takmer naopak.

Posledné roky sa veľmi trápil a nevidel, už žiadne svetlo na konci tunela, žiadnu nádej na zvrat a lepší život, častokrát si prial nech mu skončí bezbolestne toto nekonečné trápenie až sa nakoniec dočkal. Umňa veľmi dlho potrvá, kým sa, až sa vôbec spamätám z tejto straty.

Poďakovanie
Dôležitý je ten rok 2007 kedy mňa nejako online kontaktoval WildCelt, už si presne nepamätám, ale zrejme to bolo cez MN fórum, kde som mal nick Divočina a dal mi vedieť aj o tomto cz-sk fórume. Tak najskôr som sa sem registroval a pár dní nato som aj bratovi spomenul toto fórum a odvtedy ho aspoň ako tak online poznáte aj vy. Tak týmto pádom by som sa chcel aj poďakovať WildCeltovi, nebyť jeho možno by sme sem len tak skoro nezablúdili a až vôbec... a taktiež aj za dobrú prácu čo odvádzal pri KTL a istý čas boli aj ako tak kolegovia pri vyhodnocovaní, že sa dopľňali.

Samozrejme medzi prvými musím spomenúť aj Petríka, boli to fakt skvelé časy vtom Falcons, či už v tímovej diskusii, hecovanie, súťaženie a samozrejme aj tá spanilá jazda v prvej sezóne sme hneď vyhrali celú KTL, mali sme pekné spomienky nato, častokrát sme sa aj bavili o taktike ako pokryť čo najviac zápasov či už takto cez personal messages tak aj osobne. Aj celé tie články na KTL alebo fórume zvykli bývať pekne napísané a vyhodnotené, potom sme to ešte dosť sezón ako tak ťahali ale bez väčšieho úspechu. Tak tá sezóna 2007/08 bola výborná. Neskôr aj pekné sošky prišli na pamiatku. A aj to finále sme tušim uzavreli takmer v čo najskoršom možnom termíne, keď sa tušim hralo na 4 víťazné zápasy, zrejme to tesne pred matchballom trošku zdramatizovali Mighty Bulls, že sme nepremenili jeden matchball ale nakoniec sme aj to finále suverénne vyhrali 6:1 na zápasy.

Druhý triumf prišiel v sezóne 2015/2016 v tíme Rebellion Tiger je to skoro až taký pekný začiatok a takmer aj koniec s našími KTL sezónami, už som si neni istý, možno sme potiahli ešte 1-2 roky aj po tomto triumfe, kde sme najtesnejším rozdielom porazili Wild Horses 5:4 na zápasy. Tak týmto pádom by som sa rád poďakoval aj excelentovi , ktorý nás ešte dokázal poskladať v takej staro novej formácii, keď aj phillipo_canya snami odtipoval dlhé roky a zmenili sa len GM tímu a celý tím.

Chcel by som sa poďakovať aj Arekovi aj v mene Ohlunda, občas sme spomenuli aj HF takto keď sme už obidvaja prestali byť ako tak aktívny. Ale vyše celú dekádu sme tu strávili kopec času a bolo to na dennej báze vyše celých 10 rokov, kedy sme si pozreli HF, prečítali diskusie, zapájali sa do tém a aj do chatu, ale ruku na srdce tie najlepšie a najkrajšie roky už malo HF zasebou, snáď sa to tu raz znovu obráti tak späť ktým lepším časom. Aj sám mi písal brat, možno tak necelý rok dozadu, že ho mrzelo v mene Areka, ktorý tu strávil a venoval množstvo voľného času, či už s tvorbou, aktualizáciou, updatmi a celým chodom tohto fóra, že už to neni ono čo bývalo a že by si to zaslúžilo viac. Taktiež týmto pádom smeruje poďakovanie za chod fóra aj Cepimu a všetkým administrátorom, akcionárom a aj užívateľom, ktorý akokoľvek prispeli k chodu fóra, či aj finančne alebo len tým, že tu aktívne boli a zapájali sa do diskusií.

Ďakujem aj všetkým čo si aspoň takto v duchu spomenuli, napísali a uctili si jeho pamiatku, určite by sa dalo spomenúť aj viac ľudi, ktorý mu tu celkovo boli blízky, ale to už môže byť len takto medzi vami či už vtých fantasy ligách, trejdoch atď... zasa nemôžem vedieť o všetkom, čo ako mal. A aj takto som sa aspoň podozvedal pár nových info oňom čo mi len doplnilo takú celkovú poskladanú mozaiku onom. Umňa bude navždy v mojom srdci, vždy tam bude mať svoje miesto. Skôr ma len veľmi bolí, že som neprišiel len o brata, ale bol mi aj ako veľmi dobrý kamarát a viem, že už nikdy si s nikým tak dobre, osobne a vecne nepodebatím o hokeji, futbale, športe ako takom, ale aj o počítačových hrách, filmoch, seriáloch, ženách a o bežnom živote, uzkaliach a ťažkostiach čo ktomu patrili.

Na záver by som chcel dodať, že si nemusíte vonkoncom robiť starosti s nejakými zbierkami ani s ničím podobným, viem že by to nechcel. Keď tak maximálne nejaký ten veniec by bolo pekné gesto, keby sa to nejako vyhotovilo v mene hokejfóra, ale fakt si nemusíte robiť starosti poprípade niekedy neskôr by som mu ho mohol aj sám osobne predať na pomník, keď sa vrátim na Svk, či už dovolenkou alebo natrvalo. Najhoršie to má asi mamina (už žili len oni dvaja spolu teraz v rodinnom dome, otec zomrel ešte v roku 2018) a už aj mama bude viac menej len sama doma, občas ju príde pozrieť najstarší brat s jeho manželkou, ale väčšínu času bude sama. Sám trocha uvažujem časom návrat, ale je to všetko ťažké rozhodovanie, ktoré si musím len sám zvážiť.
Tak ďakujem aj všetkým čo ste sa dočítali až dokonca, nech mu je zem ľahká a dúfam, že už je na lepšiom mieste a že už konečne našiel svoj pokoj, než len trápenie. Odpočívaj v pokoji.
Obrázek
smutné čítanie :cry:
dnes som zašiel Ohlundovi na hrob a položil tam veniec za celé HokejFórum.
Obrázek

Zaplatil som ho z českého účtu HF (slovenský účet už nevedieme). Veniec stál 26 eur a predpokladám, že niektorí z vás by naň radi prispeli, tak posielam číslo účtu. Ak niečo zvýši, tak tým zaplatím hosting alebo pivo na nejakom zraze, ak by sa náhodou podaril.

Číslo účtu: 1026636685/6100
IBAN: CZ1861000000001026636685
Prípadne rovno QR kód
Obrázek
diky borci,

veniec stal podla dnesneho kurzu 637 CZK a vy ste poslali 1103 CZK. Tak snad sa uvidime pred NHL v Prahe a dame pivo.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS