Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

NHL 16

Diskuze o všem možném i nemožném.

Tak sa odhalilo nove NHL
https://www.easports.com/nhl/features/nhl-16" onclick="window.open(this.href);return false;

Zatial som to ani necital, potom editnem vecer moj nazor na to :D
Nove nhl dava navrat nejakyh starych online funkcii, ktorym sa ale nevyjadrim, hrajem iba single.
Co sa tyka singlu tak novinky su :

Autentickejsie areny a hlavne divaci na stadione. Divaci budu konecne aj zase skandovat, pribudnu maskoti, nejake efekty a oslavy muzstva.

Fajn vec ale povazujem ju za menej zasadnu.

Fuzy v play off - hracom bude pocas play off postupne rast brada.

Zase len taky mensi doplnok a hlavne menej podstatny. Nikdy som sa predtym nezamyslel, ze to tam nie je.

Dalej vylepsene ksichty hracov a pri vytvarani vlastneho hraca sa bude dbat aj na detaily ako paska na hokejku atd.

Pre mna dalsia zbytocnost, fajn ked to je, ale ze by som to zasadne potreboval....

Komentovat bude znova Emryck a jeho parta, komentovanie ma byt vylepsene a ma priniest viac emocii.

Tu som nadseny, najprv som sa velmi tesil, ze v nhl15 bude Emryck, ktory vie zapasy riadne prezivat, lenze bohuzial to do hry absolutne nepreniesol a az na nejake goly v predlzeni je to v podstate bez emocii a velmi umele. Ak by sa mu podarilo preniest svoje normalne emocie pri live hokeji do hry, tak by som slintal blahom. Dalej EA ma bludistaka za to, ze na nedostatok reagovali a chcu to vylepsit a nenechaju ten jeden komentar na najblizsie roky nezmeneny.

Dalej ma byt prerobeny system korculovania, ma byt lepsia dynamika a bude vznikat viac precisleni a moznost hracov prekorculovat.

Toto chcem roky, ibaze dynamiku pri korculovani avizuju uz snad treti krat a doteraz som si zmenu nevsimol, stale je vacsina hracov rovnako rychlych a hlavne korculuju rovnako rychlo dozadu ako dopredu. Budem nadseny ked to tam bude, ale som skepticky.

Zmenou prejde aj praca s pukom, jeho zachytavanie a rozohravanie. Doteraz totiz nebol prilis rozdiel, ci je hracov pri korculovani pod tlakom alebo nie a bud neprihral alebo prihral normalnu a bezproblemovu prihravku.

Toto by mohlo byt fajn hlavne na nhl klzisku, kde je tych kontaktov viac a roky som chcel, aby tlak na hraca mal dopad na efektivitu jeho prihravky alebo naopak spracovanie puku.

V single playeri bude dalej moralka hracov v muzstve, kde bude treba aj riesit vztahy v muzstve a popripae trejdovat rakoviny v kabine.

Znie to fajn, otazne je ako sa im to podari. Aby to nebolo ako ligove spravy v sezone, kde z 90% su to spravy ze kto nastupi na aktualny zapas v branke.....


Za mna rozhodne fajn a som zvedavy na tie zmeny v praxi. Su ale urcite veci, ktore dufam ze vylepsene budu ale neboli spomenute, zaroven poriesit iste nezmysly, doplnit chybajuce veci a opravit bugy.

In game zapasy ma vytacaju tieto veci :
- pri striedani hracov sa vyhodim tabulku a nasledne je v nej zakomponava aj zmena taktiky, ktora je ale na tlacitkach, ktorymi normalne oberam hracov o puk. Tym padom som cca 5-6sec bez moznosti oberania. Musel som si na tento hendicap rychlo zvyknut a davat si pozor, aby som po strate puku v utocnom pasme dal striedat utocnikov ihned, aby nez prejde protihrac do mojho obranneho pasma, tak som ich uz mohol aj napadat. Hlavne na zaciatku som z toho dostaval nespocetne mnozstvo golov a chytal som u toho rapla.

Potom je tam bug ak mam na trestnej hraca, ktory hrava PK. Ten hraca nie je na svojej pozicii vymeneny niekym inym kto normalne nehra PK, ale nejaky hrac robi doubleshifty a tym vznika jeho rychla unava. OPRAVIT!!!

Dalej nech si nastavim akychkolvek siestych utocnikov, tak mi to nastavenie hra ignoruje a zasadne mi tam posiela centra stvrtej lajny. Nepochopim.

Mensi bug je, ak sa prerusi hra v poslednych 10sec. Napr 6,8sec pred koncom. Nasledne pri buly ukazuje zostavaju cas v 0,x, cize v tomto pripade 0,6. Je to len vizualny bug a hned po buly sa to napravi ale mierne to irituje.

Menej casty bug je, ze po vstrelenom gole, kde namiesto casomiery svieti napis GOAL, tento napis nezmizne do najblizsieho prerusenia a nevidim zostavaji cas. Tento bug je sporadicky, mal som ho asi 5x a odohral som cca 350 zapasov, ale kazdopadne naserie.

Dalej by som rad poladil znova hity, na oldgene to uz bolo fajn, v novom nhl pri niektorych stretoch su tie reakcie velmi divne a hlavne by som obmedzil friendly hit. Mozem si zhitovat bez problemovych vlastnych. Ja viem ze sa to stava a to je v poriadku, ale mohlo by to byt menej caste a hraci by hlavne mohli reagovat na moj pohyb a upratat sa a nie mi niekedy blokovat cestu a pchat sa tam kde ja. Alebo sa zhitujem s protivnikom, obaja sa rozmlatime na zemi a nasledne dobehnu dalsi hraca, obaja sa nam zahadne nevyhnu a roztrieskaju sa o nas a vznika komicka situacia.

Poslednu vec co by som in game hrozne chcel vylepsit, je pohyb mojich hracov bez puku. Maju niekedy problem sa postavit do spravnych pozicii a nespravne reaguju na urcite situacie. Napriklad ma v utocnom pasme zhituje super, na zem ale ideme obaja a najblizsi volny hrac je moj a mal by normalne ihned zareagovat a zobrat volny puk. Miesto toho to hrac vyhodnoti ako stratu puku v utocnom pasme a ihned sa zacne vracat do obrany a ja tak zbytocne pridem o jasny puk. Tu chytam nervovy kolaps niekedy. Dalej mi nepomahaju pri subojoch pri mantineli a nechaju ma v tom vykupat a nenabiehaju si do miest, kam by som bol este rychlo schopny puk vykopnnut, casto tieto situacie koncia stratou puku.

Divne je aj posudzovanie golu vysokohou hokejkou, sice sa "telefonuje" ale este som nevidel ze by sa to neuznalo, aj ked som bol presvedceny, ze to vysoka hokejka bola.

Casto je aj nepiskane nedovolene branenie, hraci sa totiz mozu navzajom zhitovat aj tym, ze do seba iba narazia pocas korculovania ale nie je to miereny ako hit, tak v takom pripade sa to nepiska.


Mimo zapasu by som hlavne chcel aktivnejsie a logickejsie trejdovanie a aby mi hraci neukoncovali karieru napr v 36r, ak maju zmluvu platnu este na dva roky. Roky nerieseny problem.....

Hrozne mi vadi aj nemoznost ulozit si taktiky a stale ich tak pouzivat, pred kazdym zapasim si takto musim znovu nastavovat taktiky a v pripade zapasoch hranych na lade supera, si musim pred zapasom nastavit, ak chcem manualne striedanie hracov.
so suvisiacim spustenim hlasovania o cover NHL 17 prisli aj alternativne moznosti.. :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS