Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

EHM 2007 - Detroit Red Wings

Diskuze o všem možném i nemožném.

Tak ako sa dvaja hráči predo mnou rozhodli, že budú informovať o svojich kariérach na EHM 2007, rozhodol som sa, že ich budem nasledovať aj ja.
Obrázek


Red Wings po skončení minulej sezóny oznámili, že GM Ken Holland na svojej pozícií končí z vlastného rozhodnutia a tak museli konať. Novým GM sa stal trošku prekvapujúco Steve Johnson, no majiteľ Mike Ilitch verí v jeho schopnosti zostaviť víťazný tím, ktorý získa :cup:
Nový GM po podpise zmluvy s Červenými Krídlami neskrýval nadšenie: "Som naozaj šťastný, je to pre mňa jeden z najkrajších dní v živote, bude to pre mňa veľká pocta, ale aj obrovská zodpovednosť. Stávam sa súčasťou jednej z najlepších organizácií za posledných 20 rokov, keď sa pozriem okolo seba, všade tu na vás dýcha veľkolepá história a úspechy, ktoré tento klub dosiahol, budeme sa snažiť na ne nadviazať. Uvedomujem si, že budem pod obrovským tlakom, nahradiť Kena na pozícií GM nebude vôbec ľahké, ale verím, že spoločnými silami to môžme dotiahnuť ďaleko."

Johnson nezaháľal a od prvého momentu (tj. 30.augusta) sa snažil spraviť niečo, čo by vylepšilo jeho nový tím. 5 dní po jeho nástupe do funkcie prišla prvá hráčska zmena. Vancouver zapísal Davida Bootha na listinu hráčov, ktorých ponúka na výmenu, vzhľadom k jeho platu 4,25 milióna potrebovali získať miesto v platovom strope. Red Wings cítili šancu a na nič nečakali. Deň na to bola oznámená výmena, do Vancouveru putoval za Bootha slovinský krídelník Jan Muršak. GM Red Wings neskrýval nadšenie zo zisku Bootha, mimochodom rodáka práve z Detroitu. Zo slov GM Red Wings a Davida Bootha sa dalo vidieť len jedno - obrovské nadšenie a radosť. Situáciu komentovali takto: "Po tom, čo ho Vancouver ponúkol na výmenu, sme ho ihneď kontaktovali. Mal som pocit, že David je tým hráčom, ktorý náš tím skutočne posilní a zvýši našu ofenzívnu produkciu. Povedal, že by bol šťastný, ak by sa mohol stať súčasťou našej organizácie a byť v tíme, kde mu veria, takže sme nemali na čo čakať, predostreli sme ponuku, s ktorou Canucks súhlasili", povedal GM Detroitu. David Booth takisto sršal nadšením:"Vo Vancouveri som neprežil príliš vydarené obdobie po hernej stránke, navyše, bol som nechcený a tak mi príde zmena prostredia vhod. Takisto, slovami sa nedá opísať, akú radosť mám práve z toho, že sa stávam súčasťou organizácie Detroitu. Narodil som sa tu, Red Wings som odmalička miloval a láska pretrváva doteraz. Nemôžem sa dočkať momentu, kedy sa privítam s novými spoluhráčmi. Verím, že máme konkurencieschopný tím a môžme dokráčať k poháru."

Týždeň pred začiatkom sezóny sa Red Wings činili opäť. LA Kings z neznámych dôvodov spravili to isté s Voynovom, čo Canucks s Boothom, tu však o príliš veľký plat nešlo, keďže ruský bek berie menej ako 1 milión dolárov ročne. Detroit sa opäť chytil, na oblátku ponúkol takisto mladého nádejného beka Brendana Smitha. "Brendan dostane v LA viac príležitostí, tu by bol zrejme našim 7.bekom a on už je pripravený na hranie v NHL, takže sme ho nechceli dusiť na tribúne a aby hral len raz za určité obdobie. Voynov má potenciál stať sa veľmi dobrým obrancom, počítame s ním ihneď do zostavy, šancu dostane aj pri presilovkách, aby sme videli, čo všetko je schopný predviesť."

Detroit tak urobil 2 veľmi dobré výmeny a fanúšikovia sa zrejme prepadu tímu v tabuľke po odchodoch Lidstroma so Stuartom nemusia obávať. "Máme skutočne dobrý tím, ktorý má na to, aby dokráčal na vrchol. Sú tu lídri, ktorí vedia, čo sa od nich očakáva, je tu skupina mladých kvalitných hráčov doplnených o skúsených veteránov ako Bert, Cleary či navrátilec Sammy. Naši fanúšikovia môžu ostať kľudní." Čo ich môže upokojovať ešte viac, je chlapík, ktorý stojí na lavičke tímu z Motownu, tým nie je nikto iný ako Mike Babcock, podľa mnohých zámorských novinárov a analytikov najlepší tréner súčasnosti. Postavil sa za neho takisto aj nový GM Krídel: "Hovoril som s Mikom o tom, ako sa mu páči jeho tím, s ktorým vstúpi do novej sezóny, odvetil mi, že bude mať naozaj k dispozícií výborné mužstvo a nebojí sa, že by sme mohli mať akékoľvek problémy s postupom do vyraďovacích bojov."

Novým lídrom pozmenenej obrany Red Wings bude Švéd Niklas Kronwall. On podľa jeho vlastných slov necíti žiadny tlak a na novú výzvu sa skutočne teší. "Nepripúšťam si žiadny tlak, som nadšený, že budem obrancom č.1 v tomto tíme, každú noc budem zo seba vydávať absolútne všetko a snažiť sa pomôcť tímu k víťazstvám".

Tím na poslednú chvíľu podpísal aj centra Dominica Moora, ten bude plniť rolu 4.centra. Zmluva znie na 1 rok v hodnote 1,2 milióna USD. "Mal som jednania s niekoľkými manažérmi, ale potom sa ozval Detroit a ja som nemal nad čím váhať, vždy som túto organizáciu rešpektoval a teraz som jej súčasťou, je to veľmi dobrý pocit."

S akými formáciami ide Detroit do novej sezóny?

14 Booth - 13 Datsyuk "A" - 93 Franzen
51 Filppula - 40 Zetterberg "C" - 24 Brunner
44 Bertuzzi - 43 Helm - 11 Cleary
8 Abdelkader - 81 Moore - 17 Eaves
Detroit má v 1.tíme až 16 útočníkov, mimo zostavy ostávajú zatiaľ Samuelsson, Miller, Emmerton, Tootoo. Zostava sa však určite bude obmieňať a šancu ukázať sa dostanú všetci hráči.

55 Kronwall "A" - 52 Ericsson
27 Quincey - 26 Voynov
28 Colaiacovo - 18 White
7.obrancom zostáva Jakub Kindl, i on ale dostane príležitosť a do základnej zostavy sa možno dostane aj nastálo.

Howard
Gustavsson

Ostatné novinky z NHL:
- Za najväčších favoritov na Stanley Cup sú považovaní Penguins, za nimi nasledujú Canucks, Rangers, bez šancí by nemali byť Blackhawks a bostonskí Bruins.
Výborne spracovanie :shock: , vidno že si si dal záležať, zmeny v tíme si urobil veľmi dobre.. aj keď do prvej lajny by mi viac sedel Filppula. Máš veľmi skúsený tím, očakávam aspoň finále konferencie :cinka:
Detroitský GM pokračuje vo výbornej práci u Red Wings. Po ziskoch Bootha, Voynova a Moora sa činil opäť. Útočník Cory Emmerton, ktorý bol mimo zostavy bol vymenený do Buffala za 2.kolo draftu. Na názor sme sa pýtali šéfa kancelárie Detroitu: "S Corym to bola presne rovnaká situácia ako s Brendanom Smithom. V našej zostave máme príliš mnoho dobrých hráčov a nie sme si istí, či by sa presadil, chceli sme mu dať šancu hrať, zaslúži si to. Ak sa mám priznať, nečakali sme, že od Buffala dostaneme tak vysokú protihodnotu, ale asi Corymu veria a vkladajú do neho veľké nádeje, my mu samozrejme držíme palce v jeho ďalšom pôsobení v najlepšej lige sveta."

Tím sa podľa špekulácií zo zámoria bude snažiť vymeniť ešte jedného zo svojich útočníkov, vraví sa hlavne o Jordinovi Tootoovi vzhľadom na jeho plat (1,9 milióna).
Pred začiatkom sezóny sa v NHL uskutočnilo aj niekoľko výmen.

:arrow: Obranca Matt Niskanen sa sťahuje do Winnipegu, opačným smerom putoval výber v 3.kole draftu 2013

:arrow: Diabli z New Jersey sa rozlúčili s hrdinom lanského play-off, poslali ho na k Panthers za 4.kolo draftu 2013

:arrow: Penguins menili ešte raz, center Brandon Sutter bol vymenený do Edmontonu za 2.kolo draftu 2013

:arrow: Francois Beauchemin po nezhodách s vedením Anaheimu požiadal o výmenu a jeho prosba bola splnená, 32-ročný Kanaďan smeruje do Calgary za 3.kolo draftu 2013

:arrow: Florida pokračuje v posilňovaní obrany, po Salvadorovi získala z Winnipegu Marka Stuarta, do kanadského mužstva ide 3.kolo draftu v 2013

Islanders museli riešiť problémy v bránkovisku, z trojice DiPietro, Thomas, Nabokov napokon vyšachovali ruského brankára, ktorého umiestnili na waiver listinu, z tej si ho však nikto nezobral a tak sezónu s najväčšou pravdepodobnosťou odohrá vo farmárskom tíme Islanders.

Steve Eminger (Rangers) a Josh Harding (Wild) sú svojimi klubmi ponúkaní k výmene.
1.10. - 31.12.


Jednotka Red Wings s novým kontraktom !
Obrázek


V Detroite sa predlžovalo, novú zmluvu dostal 28-ročný brankár Červených Krídel Jimmy Howard v celkovej hodnote 15,5 mil. USD. Budúcu sezónu zarobí 3,5 mil. USD, v ďalších troch rokoch zarobí rovné 4 milióny. Šéf bránkoviska netajil spokojnosť a nadšenie po podpise kontraktu: "V Detroite sa mi páči. Máme tu skvelé vedenie, skvelých trénerov, fanúšikov, ktorí vypredávajú našu halu každý domáci zápas, tak kam inam by som mal ísť ? Toto je miesto, kde chcem hrať a kde chcem vyhrávať a dokráčať až na vrchol a získať Stanley Cup", dodal Howard. Názor na celú situáciu chceli novinári a médiá vedieť aj od GM Steva Johnsona. "Sme naozaj radi, že Jimmy akceptoval našu ponuku a ostane tu minimálne 4 sezóny. Každú noc patrí k našim najlepším hráčom na ľade, túto sezónu nám už vychytal zopár víťazstiev doslova sám, kedy náš tím nehral dobre, no on sa "rozhodol", že to víťazstvo jednoducho pre nás ukradne."

Red Wings trejdovali s Flyers, vymenili hneď dvoch hráčov !
Detroit si chcel uvoľniť miesto v platovom strope a tak konal. Flyers sa stali dobrým partnerom na výmenu. Ako prvý putoval z tímu Red Wings 35-ročný pravý krídelník Mikael Samuelsson, Flyers za neho obetovali 3.kolo draftu. "Mikael u nás vôbec nehrával, pretože chlapci, čo boli v zostave, hrali veľmi dobre a nemali sme dôvod našu zostavu obmieňať. Mikael si zaslúžil hrať, tak sme preskúmali možnosti, kam by sme ho mohli vymeniť, ponuka od Flyers bola najlepšia." Detroit si tak v platovom strope urobil voľno 3 milióny USD.

Niekoľko dní po výmene Samuelssona sa Wings rozhodli, že v zostave nevyužívaného 4th linera Tootooa vymenia, ten bol nespokojný pre nedostatok príležitostí, putoval k Flyers za 2.kolo draftu.

Pohľad na tímové štatistiky Detroitu:


Lídrom tímu je podľa očakávania ruský čarodej Datsyuk, vyzerá to tak, že výmena pomohla Boothovi, príjemným prekvapením sú výkony Helma a Abdelkadera. Filppula mal nábeh na 60-70 bodovú sezónu, avšak všetko mu skazilo zranenie kolena a výpadok na 4 mesiace. Väčšia ofenzívna produkcia sa čaká od nového lídra defenzívy Niklasa Kronwalla.
Obrázek


Tabuľky:


Obrázek

Obrázek

Na západe zatiaľ nič prekvapujúce, ale na východe sú prekvapením hlavne výkony ostrovanov, prvá priečka Buffala sa taktiež nečakala. Nemilým prekvapením sú kostrbaté výkony Pittsburghu, zdá sa, že budú mať čo robiť, ak budú chcieť postúpiť do PO.

Produktivita hráčov k 1.1.

Obrázek


Prvá trojka je naozaj neočakávaná, najproduktívnejším je nestarnúci St.Louis, druhý obranca Brian Campbell si pripísal neskutočných 51 bodov a Jágr svojimi výkonmi udivuje, patrí k jasne najlepším hráčom Bruins.

Rozhovor :arrow: Darren Helm

Obrázek


:?: Ahoj Darren, ako by si zatiaľ zhodnotil priebeh sezóny?
:!: Podľa mňa môžme byť zatiaľ celkom spokojní, v tabuľke sa držíme na play-off pozícií, čo je samozrejme cieľ pred každou sezónou. Avšak, vždy je čo zlepšovať.

:?: Ako by si zhodnotil sezónu z pohľadu tvojich osobných štatistík ?
:!: Ak mám byť úprimný, sám som to nečakal, nikdy som nebol zbierač bodov, ale tak, ja som len šťastný, že sa mi darí, pevne verím, že to bude pokračovať. Musím však dodať, že toto všetko je aj skvelá práca mojich spoluhráčov, bez nich by sa mi určite tak nedarilo.

:?: Nedávno tréner Babcock vyzdvihol tvoju perfektnú prácu v oslabeniach a povedal, že si najlepší tretí center v lige. Ako to vnímaš ?
:!: S trénerom máme výborné vzťahy, pre mnohých z nás je akoby druhým otcom, každý deň mi dáva nové rady a inštrukcie, ako sa zlepšovať. Taktiež mi prizvukoval, že stále mám pracovať na svojej rýchlosti, pretože tá je v hokeji nesmierne dôležitá. A to, že ma chválil za prácu v oslabeniach ? Cením si jeho pochvalu, ale ako vravím, to je moja práca, som bojovník a pre tento tím som ochotný urobiť čokoľvek, ak nás to dovedie na vrchol.

:?: S kým z tímu si najviac rozumieš a s kým bývaš na izbe v hoteli, keď jazdíte na zápasy von?
:!: Veľmi si rozumiem s Pattym (Eaves, pozn.), veď dlho sme hrali spolu v jednej formácií, často chodievame von aj po zápasoch, je to super parťák, na hoteli bývame tiež spolu v jednej izbe, sme také spriazené duše. A kto má v moci ovládač od TV ? No predsa on, veď je o 3 roky starší. (smiech)

:?: Čo si praješ do zostávajúceho priebehu sezóny?
:!: Samozrejme zdravie, aby sa celému tímu darilo naďalej vyhrávať a no a náš cieľ je pochopiteľne zisk Stanley Cupu.
BIG NEWS FROM THE NHL!!!

Obrázek


Z Pariseho je žralok !

NHL zažila šok, Parise bol vymenený do San Jose za Jasona Demersa a práva na útočníka bostonskej univerzity Matta Nieta. "Takáto šanca sa neodmieta, hráč ako Parise nie je k dispozícií každý deň,"komentoval GM Sharks Doug Wilson.

Toronto našlo poriadneho centra, bude ním Mikko Koivu !


Minnesota vymieňala opäť, do Toronta poslala centra Koivua, smerom do Minnesoty putujú práva na Connora Browna a Ryana Ruperta.
Obrázek


Jason Pominville novou akvizíciou St.Louis !


Obrázek


Na oblátku za Pominvilla putuje zadák Ian Cole, v Minnesote sa niečo musí diať, okrem troch spomínaných putuje do Chicaga Tom Gilbert za prospekt Dillona Fourniera.

Tieto výmeny troch najlepších hráčov Wild sú o to šokujúcejšie, že Divosi sú momentálne na 7.mieste s náskokom 6 bodov na play-off.

V Detroite sa predlžovalo, Cleary a Voynov s novými zmluvami

Obrázek


Danny Cleary po slabom začiatku prepol snáď o 2 stupne vyššie, teraz v 67 zápasoch nazbieral 56 bodov (22+34), týmto si vyslúžil od vedenia Red Wings novú 3-ročnú zmluvu v hodnote 6,2 USD. Budúcu sezónu zarobí 2,2 milióna, vo zvyšných dvoch 2 milióny. "Po nevydarenom začiatku som nebol v pohode, trošku to na mňa psychicky doľahlo. Potom sa žiaľ zranil Valt (Filppula, pozn.) a ja som sa posunul do formácie k Henrikovi a sadlo nám to skvele, rozumieme si na ľade, ja som sa konečne prebudil strelecky. V časoch, keď sa mi začalo dariť, tak som dúfal, že si vybojujem novú zmluvu, to sa mi aj podarilo, teším sa. Mám rád toto mesto, fanúšikov, vedenie, spoluhráčov, zamiloval som si to tu a našťastie nebudem musieť meniť bydlisko", komentoval situáciu Cleary. "Vedeli sme, že mu končí zmluva, avšak zatiaľ sme to neriešili, potom sa Clearsovi začalo dariť, tak nebolo na čo čakať. Za tieto peniaze je to pre nás výhodné, navyše, Danny je typický play-off hráč, vyhral s nami pohár, vie, čo je potrebné urobiť pre úspech, to sa nám môže v blížiacom sa play-off hodiť.", povedal GM Johnson.

Zadák Slava Voynov sa po výmene z Los Angeles dlho nerozohrával, každého presvedčil o svojich kvalitách ihneď po príchode, 23 bodov (5+18), +19 v 79 zápasoch hovorí jasne. Zmluva znie na 2 roky v celkovej hodnote 2 milióny dolárov.
Tabuľky po základnej časti

Obrázek

Obrázek


Štatistiky po základnej časti

Obrázek


91 bodov v 75 zápasoch je na obrancu neuveriteľná bilancia, Brian Campbell sa tak zrejme s určitosťou stane víťazom Norris Trophy.

Tímové štatistiky Detroitu

Obrázek


Medzi najpríjemnejšie prekvapenia sezóny patria určite Cleary, od Davida Bootha sa očakávalo zvýšenie ofenzívnej produkcie, ale 91 bodov a 30 gólov ? To zrejme nie. Radosť môže mať management RW aj z dvojice Abdelkader - Helm, podarený vstup do NHL zažil Damien Brunner. Prekvapením je tiež 16 gólov Patricka Eavesa, ten nastupoval zväčša až vo 4.formácií. Jimmy Howard patril k oporám tímu, nastúpil na 69 zápasov, 41x vychytal víťazstvo, priemer gólov 2,39 a úspešnosť zákrokov .916 :thumbsup:

V 1.kole PO nastúpia Red Wings proti Nashvillu, séria začína na ľade Predators.

Obrázek

1.kolo

Hneď prvý zápas medzi Nashvillom a Detroitom priniesol drámu, skóre otvorili hostia (Voynov), domáci však tromi gólmi (Smith, Hornqvist, Legwand) dokonale otočili zápas a zdalo sa, že si to bez problémov postrážia. Potom však medzi 54. a 55.minútou v priebehu 1:30 prišli dva údery od Detroitu (Voynov, Booth) a tak zápas išiel do predĺženia, tam rozhodol v 66.minúte Danny Cleary a Detroit sa ujal vedenia. Game 2 opäť potvrdil, že séria bude maximálne vyrovnaná, na nešťastie domácich vyhral Detroit aj druhý zápas. Po celý zápas bol o krok vpredu, čo sa týka skóre, domáci 7 minút pred koncom znížili zásluhou Legwanda, vyrovnať na 4:4 však už nedokázali. Do Hockeytownu sa tak išlo za stavu 2:0 pre Červené Krídla. 3.zápas série sa odohrával v elektrizujúcej atmosfére, 20 066 do červena oblečených fanúšikov videlo opatrný zápas, oba tímy vedeli, o čo ide. Nashville nechcel dopustiť, aby musel v ďalšom zápase čeliť matchballu a podriadil tomu aj taktiku, ktorá sa začala napĺňať po presilovkovom góle Wilsona. Záver druhej tretiny ale NSH nezvládlo, do brejku 3 na 1 sa proti Halovi Gillovi vyrútila trojica Datsyuk - Cleary - Booth a posledný menovaný do odkrytej brány vyrovnal. Bolo jasné, že kto dá gól ako prvý v tretej tretine, tak vyhrá. A boli to domáci, 7 minút pred koncom vymietol ľavý vinkel Rinneho brány Niklas Kronwall a Detroit už vedenie nepustil. Nashville tak mal v game 4 nôž na krku, bol krok od vypadnutia. Štvrtý zápas série sa hral hneď deň po zápase č.3, Detroit v ňom mal možnosť uzavrieť sériu a podľa toho aj vyzeral priebeh zápasu. V prvej časti si Red Wings vypracovali trojgólové vedenie, keď sa postupne presadili Booth, Cleary, Moore, na začiatku druhej tretiny Brunner zvyšoval na 4:0, v poslednej tretine Kevin Klein len zmiernil porážku. Detroit vyhral na strely 52-22, zápas 4:1, celú sériu 4:0 a v Hockeytowne mohli čakať na súpera pre druhé kolo. Najproduktívnejším hráčom série bol Pavel Datsyuk (0+6). Po sérií sa vyjadrilo aj niekoľko hráčov.

Henrik Zetterberg: "Je to pre nás trošku šok, nevravím, že Nashville bol favoritom série, ale že zvíťazíme 4:0 na zápasy? To určite nie, očakávali sme vyrovnanú sériu, keďže išlo o veľmi vyrovnané tímy. Naša cesta sa však nekončí, prvé kolo je len čiastkový výsledok, my chceme dokráčať až na samotný vrchol, som spokojný s našou prácou v tejto sérií, odviedli sme fakt dobrú robotu."

Jimmy Howard zaznamenal v sérií úspešnosť zákrokov .934 % a priemer gólov 1,96
"Takto perfektná úspešnosť nie je len moja zásluha, chlapci to výborne čistili pred bránou, nepúšťali súpera k dorážkam, takže sa mi chytalo oveľa lepšie. Sme radi, že sme to rozhodli už dnes, teraz sa treba pripraviť na ďalšieho súpera, nech to bude ktokoľvek, my chceme ísť tak ďaleko, ako to len bude možné. Rozhodne sme ale nečakali, že séria sa skončí takýmto jednoznačným výsledkom."

2.kolo

Súperom Detroitu v druhom kole bolo mužstvo Kena Hitchcocka St.Louis Blues. Keďže Red Wings (5) boli oproti St.Louis (6) po základnej časti lepšie postavený tím, séria sa začala v Detroite. Druhú dvojicu tvorilo Chicago (1) proti San Jose (7).
Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, Blues viedli 1:0, Red Wings dokázali otočiť na 2:1, Blues v tretej tretine otočili na 3:2, predĺženie ale zariadil v 54.minúte Datsyuk. Celé predĺženie sa nieslo v znamení veľkého tlaku domácich, zápas rozhodol v 67.minúte strelou pomedzi Elliottove betóny Kronwall. V zápase č.2 jasne dominovali Krídla, na strely vyhrali 41:18, ale aj druhý zápas sa musel predlžovať po výsledku 2:2. Tam boli Blues, tak ako aj v prvom zápase trestuhodne pasívni (v OT strely 4:0 pre DET) a opäť na to doplatili. V čase 64:12 JLA burácala, Valtteri Filppula obišiel Jackmana, vystrelil švihom na Elliotta, ten dokázal vyraziť, avšak na dorážku toho istého hráča nedosiahol. Detroit tak domácu úlohu splnil na 100% a viedol v sérií 2:0. Blues stáli pred neľahkou úlohou, potrebovali totiž nutne vyhrať oba domáce zápasy v Scottrade Center. Ale Game 3 priniesol na domáce hokejky frustráciu a obrovské sklamanie a vypredaná domáca aréna neverila vlastným očiam. Blues po štyroch minútach prehrávali 0:3 (Booth, Filppula, Helm), v 15.minúte zvýšil Cleary na 4:0 pre hostí a s Bluesmanmi to vyzeralo biedne. Nádej im dal v druhej tretine Patrik Berglund, ale Detroit žiadnu drámu nepripustil a v poslednej tretine Zetterberg, Filppula a Franzen dokonali demontáž St.Louis a po výsledku 7:1 si vybojoval 3 matchbally. Blues sa pred zápasom vyjadrovali jasne, že sériu chcú ešte predĺžiť a dajú do toho maximum. Na ľade to však vôbec nepotvrdili, Red Wings po celý zápas predvádzali absolútne pokojný a vyrovnaný výkon, zvíťazili 5:2 a sériu uzavreli po výsledku 4:0 na zápasy. V play-off tak Detroit stále nenašiel premožitela a mohol sa pripravovať na finále konferencie. Rozhovor po sérií poskytol nečakaný líder Wings v tejto sérií, 5-gólový a 8-bodový Fín Valtteri Filppula.

"Máme pocit, že je to ako sen. Sme vo finále konferencie a zatiaľ sme nestratili ani zápas, čo k tomu povedať ? Ak budeme takto pokračovať, tak to môžme dotiahnuť veľmi ďaleko. Označujete ma ako najlepšieho hráča série ? Kľudne, ale to pre mňa nie je vôbec podstatné, ja som len predvádzal hru, ktorá nám priniesla víťazstvá a to je to najdôležitejšie. Pochvalu si zaslúžia všetci chlapci."

3.kolo

Čo viac si mohli priať fanúšikovia hokeja, ako sériu rivalov z original 6 medzi Red Wings a Blackhawks ? V sérií boli podľa postavenia zo základnej časti Jastrabi, no Red Wings v prvých dvoch sériách ukázali, že nebude ľahké ich poraziť. Game 1 bolo zápasom brankárov, strelci zlyhávali v 1000 %-ných šanciach, od začiatku bolo jasné, že veľa gólov nepadne. Domáci viedli gólom Hossu, Booth vyrovnal, v tretej tretine to bol potom opäť Hossa, ktorý zabezpečil domácim prvý bod v sérií. Druhý zápas sa hral v neskutočnom tempe, šance sa striedali zo strany na stranu, skóre otvoril už v 13.sekunde Booth, za domácich vyrovnal kto iný ako Hossa. Vyrovnaný stav trval až do 54.minúty, kedy Crawforda prekvapil nečakaným švihom Bertuzzi, pri hre bez brankára skóroval Colaiacovo a Detroit vyrovnal sériu na 1:1. V treťom zápase série videla Joe Louis Arena koncert jedného muža. Valtteri Filppula zaznamenal hattrick, Detroit vyhral 5:2 a otočil sériu vo svoj prospech - 2:1. Game 4 bol zápasom, v ktorom hral väčšiu časť zápasu v drese domácich len jeden muž, a to Jimmy Howard. Chicago vyhralo na strely 46:29, ale po dvoch tretinách bol stav 0:0. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal v 42.minúte Booth, o 3 minúty zvyšoval na 2:0 Darren Helm. Stalberg zakrátko znížil na 2:1 a dal Chicagu nádej. 54.minúta však zmarila Jastrabom nádeje, Datsyuk dal nechytateľným švihom výsledku konečnú podobu a Red Wings vyhrali 3:1, sériu viedli takisto 3:1 a pred domácim zápasom stálo Chicago na tenkom ľade, muselo vyhrať. Do zápasu vstúpili s jasným cieľom a tak od začiatku búšili do súpera len ako to šlo, avšak opäť narazili na "stenu" menom Howard. Pomer striel bol 45:30, pomer gólov 2:4. Po siedmich minútach bolo už 0:2 (Moore, Franzen), čo domácim narušilo plány. V 44.minúte dal domácim šancu Frolík, ale Red Wings prišli s jasnou odpoveďou a v priebehu tridsiatich sekúnd Abdelkader s Datsyukom zvýšili na 3:1, resp. 4:1, za domácich korigoval Olesz, viac sa už nestalo. Ani Chicago tak nedokázalo zastaviť rozbehnutú mašinu z Hockeytownu a prehralo sériu pomerom 4:1. Súperom Red Wings vo finále budú Rangers, séria sa začne v JLA.

"Výsledok série je veľmi skresľujúci, nebolo to jednoznačné, v game 4 a 5 bol náš súper lepší, ale mali sme Howarda, ktorý nám to vychytal. Tešíme sa na finále, bude to perfektné vyvrcholenie sezóny, pevne veríme, že to dotiahneme až na vrchol, skonšatoval sériu Mike Babcock.

FINÁLE

Game 1 - Detroit dva krát prehrával, dva krát vyrovnal, bol jasne lepší, na strely vyhral 37:24 a v 70.minúte predĺženia rozhodol Kronwall.

Game 2 - Rangers boli trikrát tímom, čo vyhrával, ale záver totálne nezvládli. Pri hre bez brankára odvolal Detroit za stavu 2:3 Howarda, v čase 59:33 vyrovnal Cleary. V 83.minúte po Datsyukovej strele na trikrát dorazil Booth a rozhodol zápas, Red Wings viedli v sérií 2:0.

Game 3 - Rangers jasne predčili Detroit vo všetkých ukazovateľoch a triumfovali zaslúžene 4:1 a stav série znížili na 1:2.

Game 4 - Strely 52:25, skóre 4:2, séria vyrovnaná na 2:2. Red Wings hrali v oboch zápasoch bez Clearyho, to im akoby narušilo celú zostavu, všade boli o krok pozadu a vo všetkých herných aspektoch boli horší.

Game 5 - Dráma nad drámu, ktorú v čase 68:06 rozlúskol Marc Staal a Rangers dokonale obrátili sériu a v game 6 pred domácimi fans mali matchball.

Game 6 - Do modra oblečená MSG chcela vidieť oslavy Stanley Cupu. Zvládnu to Rangers ? Do zápasu vstúpili lepšie Red Wings po využitej presilovke Filppulu. V závere tretiny ale Callahan dvomi gólmi otočil zápas v prospech Rangers. Druhú tretinu ale Rags totálne pokašľali, gólmi Colaiacova, Filppulu a Bertuzziho hostia otočili stav zápasu, v tretej tretine upravil výsledok Eaves a Detroit si vynútil game 7 na jeho ľade po výsledku 5:2.

Game 7 - Do or die, everything or nothing, game 7 is here. Red Wings mali za sebou 20 tisícovú podporu Joe Louis Areny, ale ako sa ukázalo, nehralo to žiadnu rolu. Rangers si v prvých dvoch tretinách vypracovali trojgólové vedenie a v poslednej časti už len Zetterberg korigoval na 1:3.

Rangers vyhrali svoj piaty :cup: ,prvý od roku 1994, môžu sa tak tešiť na obrovské oslavy na Mannhatane.

"Sme nesmierne sklamaní, je veľmi trpké prehrať úplne posledný zápas sezóny. Možno si neskôr uvedomíme, čo sme tento rok dosiahli po ranách, ktoré náš tím posledné roky utrpel, ale teraz sa sklamanie nedá opísať. Takéto hrubé individuálne chyby sa v takomto zápase nemôžu stávať. Od minulého leta som vedel, že budem novým kapitánom, je to pre mňa česť viesť tento tím, osobne som nečakal, že dôjdeme až takto ďaleko, ale skončiť po vrcholom je veľmi, veľmi trpké", povedal so slzami v očiach po poslednom zbabranom zápase kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.

"Za tento zápas si to zaslúžili viac, my sme neboli schopní dostať sa cez ich výbornú obranu a keď už sme sa dostali, tak sme narazili na výborného Lundqvista. Gratulujem nášmu súperovi k zisku pohára, v budúcej sezóne sa pokúsime vyhrať pohár zase. Našim fanúšikom ďakujeme za podporu počas celej sezóny, aj kvôli nim nás mrzí tento posledný zápas, zaslúžili si vidieť oslavy v domácej aréne, ale žiaľ, nie vždy to vyjde", takto zneli slová Mika Babcocka na tlačovke.

Obrázek
Obrázek
OFF-SEASON


Valtteri Filppula podpísal novú trojročnú zmluvu !

Obrázek

Fínsky útočník Valtteri Filppula sa tesne po skončení dohodol s Red Wings na novej 3-ročnej zmluve v celkovej hodnote 10 miliónov USD. Budúcu sezónu zarobí 3,2 milióna, v ďalších dvoch 3,4 milióna. V poslednom ročníku zarábal 3 milióny. "Spadol mi kameň zo srdca, veľmi som chcel ostať v tomto tíme aj naďalej. Počas sezóny sme mali nejaké rokovania a rozhovory o novej zmluve, ale vtedy sme sa nedokázali dohodnúť. Teraz to konečne prišlo a som skutočne šťastný, že budem hrať ďalej za Detroit. Prežili sme fantastické play-off, boli sme jednu výhru od víťazstva v pohári. Budúcu sezónu sa vrátime ešte silnejší."

Red Wings v oboch all-star tímoch, Franzen s Lady Byng Trophy, Babcock tesne pod vrcholom

Obrázek


Na galavečere v Las Vegas sa odovzdávali trofeje za uplynulú sezónu, ocenenia sa dostalo aj hráčovi Red Wings. Johan Franzen získal Lady Byng Trophy pre najslušnejšieho hráča, ktorý si zároveň drží aj vysokú výkonnosť. "The Mule" odohral výbornú základnú časť, v 62 zápasoch zaznamenal 67 bodov a len 12 trestných minút.

Trénerovi Krídel Mikovi Babcockovi len o chlp ušlo ocenenie Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera, to mu uchmatol kouč Rangers John Tortorella.

Do prvého all-star tímu sezóny boli zvolení hneď dvaja hráči Red Wings. Sú to David Booth a Johan Franzen. Booth si perfektne sadol s Pavlom Datsyukom, Franzen zase ukázal, prečo s ním Wings v roku 2009 podpísali 11-ročnú zmluvu. Do druhého all-star tímu bol prekvapujúco zvolený Danny Cleary, autor 73 bodov zo základnej časti.

Marián Gáborík sa vracia na miesto činu !

Obrázek

Svetom NHL otriasla nečakaná výmena! Slovák Marián Gáborík sa po jednej odohranej sezóne sťahuje z Columbusu do tímu, v ktorom odohral 8 sezón, do Minnesoty Wild. Smer Columbus naberie zadák Ryan Suter.
Výmena je o to prekvapujúcejšia a šokujúcejšia, pretože tak ako Gáboríkovi, tak aj Suterovi vyšli premiérové sezóny v nových kluboch.

:arrow: Dustin Byfuglien vymenený spolu s výberom v 2.kole draftu do Ottawy za Jasona Spezzu.

DRAFT

V drafte mali Red Wings až 9 výberov, tu je ich sumár:

22nd Madison Bowey RD
48th Frederik Tiffels LW
50th Ashton Sautner LD
52nd Samuel Pouliot RW/LW
78th Spenser Jensen RD
82nd Jackson Houck RW
112th Austin Carroll RW
142nd Colin Cheveldave G
172nd Jeese Forsberg LD/RD
202nd Sergei Tereshchenko LD/RD


Trh s voľnými hráčmi


Tím opustili po sezóne Ian White a Dominic Moore
Red Wings mali na radare niekoľkých hráčov (Morrow, Iginla, Semin, Višňovský, Douglas Murray,

Brenden Morrow :arrow: 2 roky / 6 mil. USD (NTC Clause)
Ľubomír Višňovský :arrow: 2 roky / 6,7 mil. USD (NTC Clause)
Douglas Murray :arrow: 2 roky / 4,6 mil. USD
Jarome Iginla :arrow: 1 rok / 5 mil. USD (NTC Clause)

Red Wings tiež potrebovali podpísať svojho RFA útočníka, centra Joakima Anderssona, ten podpísal 2-ročný kontrakt v hodnote 950 tisíc USD. Bude plniť rolu 4.centra tímu a zaplní miesto po Dominicovi Moorovi.

Po podpisoch Murrayho a Višňovského bolo jasné, že niekto z obrany Red Wings musí ísť z kola von a je na "odstrel". Voľba padla na Quinceyho, Detroit ho vymenil veľmi výhodne a putoval do Pittsburghu za 2.kolo najbližšieho draftu.
1.2. - 10.6.2014


Joakim Andersson neuspel ako 4.center, jeho pozíciu zaujme Lapierre

Detroit vymenil centra Joakima Anderssona (37 zápasov, 3 asistencie) spolu s prospektom Gleasonom Fournierom a výberom v 3.kole draftu 2014 do Toronta za centra 4.útoku Maxima Lapierra. Ten má zmluvu na túto a na budúcu sezónu.

"Po minulej sezóne sme mali dilemu, či predĺžiť zmluvu s Moorom, nakoniec sme vsadili na Andyho, ktorý sa nám javil veľmi dobre, žiaľ, zmýlili sme sa, prajeme mu veľa úspechov v jeho kariére a dúfame, že ziskom Maxima sme dôležitú pozíciu centra č.4 konečne vyriešili."

Obrázek


V NHL prebehla aj uzávierka prestupov, tu je súhrn najzaujímavejších výmen:

[li]Bruins vystužili svoju ofenzívu, z Calgary získali útočníka Stempniaka[/li]

[li]Kings sa posilnili o zadáka J.M.Lilesa[/li]

[li]Útočník Blake Wheeler sa sťahuje vrámci divízie, Jets ho vymenili do Washingtonu[/li]

[li]Mikko Koivu opäť mení dres, z Toronta putuje do tímu NY Rangers za obrancu Marca Staala[/li]

[li]Za výbery v drafte prestupuje do San Jose útočník Joffrey Lupul[/li]

[li]Canucks a Jets si vymenili obrancov. Do Britskej Kolumbie putuje Andrei Markov, do Winnipegu Jason Garrison[/li]

[li]Zvláštnu výmenu urobila Philadelphia. Brayden Schenn bol vymenený do Calgary za obrancu Adama Pardyho[/li][/b]

Podpisy nových zmlúv

Pavel Datsyuk :arrow: 3 roky / 15 mil. USD

Patrick Eaves :arrow: 1 rok / 1,5 mil. USD

Jonathan Ericsson :arrow: 2 roky / 7 miliónov

Andreas Athanasiou :arrow: ELC 3 roky / 0,475 per year


[li]TABUĽKY[/li][/size][/u]

Obrázek

Detroit dominoval, v závere ho stíhalo Chicago, avšak červenú mašinu už nebolo možné dostihnúť. Prekvapením je druhé miesto Edmontonu, nepríjemným prekvapením nepostup St.Louis, tí pár zápasov pred koncom dokonca vyhodili trénera Hitchocka.

Obrázek

Východ dopadol podľa predpokladov, predsezónne analýzy vyšli v podstate skoro úplne, obhajcovia pohára z New Yorku vyhrali divíziu tesne pred Tučniakmi, za čierneho koňa sú považovaní Sabres, ktorí sa chystajú prekvapiť v nadchádzajúcom play-off

Obrázek

Ocenenie najproduktívnejší hráč a najlepší strelec základnej časti putuje do Vancouveru, Daniel Sedin získal 107 bodov a strelil 51 gólov. Brian Campbell potvrdil, že minulá sezóna nebola náhodná, avšak teraz sa našiel obranca, ktorý bol bodovo ešte lepší, Tobias Enstrom zostal 3 body od 100 bodovej hranice (13+84). Z bekov to najlepšie pálilo Duncanovi Keithovi zo Chicaga, sieť súperov rozvlnil celkom 20 krát.

Obrázek


Slová Valtteriho Filppulu o tom, že Red Wings sa vrátia po neúspešnom finále silnejší, sa naplnili, avšak nikto nečakal, že to bude až tak dominantné. Detroit Red Wings prežili absolútne dominantnú základnú časť, s bilanciou 55-21-6 ovládli ligu, vyhrali prezidentovu trofej. Johan Franzen pôsobil ako skutočný power forward s citom na góly, jeden gól mu chýbal k 40 gólovej hranici, spolu s Iginlom bol najproduktívnejším hráčom mužstva so 78 bodmi, k týmto perfektným štatistikám pridal aj 288 hitov. Jarome Iginla zapadol do tímu okamžite, sadol si s Zetterbergom a Filppulom v 2.útoku, bodoval so železnou pravidelnosťou, zastavil sa na 78 bodoch Brenden Morrow hral 3/4 sezóny v 3.útoku, no dokázal pozbierať 71 bodov (30 gólov). Bottom6 v tíme pracovala perfektne, nielen čo sa týka defenzívnej hry, ale aj bodov. Helm atakoval 50tku, tesne minul 20 gólovú hranicu, o nič nezaostával Cleary či Abdelkader. V bránkovisku sa tím z Michiganu mohol tiež spoľahnúť na oporu, Jimmy Howard nastúpil do 68 zápasov, vychytal 46 výhier, priemer inkasovaných gólov 2,42 a úspešnosť zákrokov bola na solídnom čísle 91,4 %. V 1.kole play-off si Detroit zmeria sily s Minnesotou Wild.

Obrázek

1.kolo

Prvý zápas vyzeral byť jednoznačný, Detroit viedol po prvej tretine 2:0, zdalo sa, že nebude mať problémy. Ale do druhej tretine nastúpila iná Minnesota, zápas vyrovnala a v tretej tretine Setoguchi dokonal obrat a Divosi sa ujali vedenia v sérií. V druhom zápase si Red Wings pevne kontrolovali zápas, vyhrali 3:1, hrdinom zápasu bol dvojgólový Eaves. Ešte dominantnejšiu hru ale predviedli Červené Krídla v zápase č.3. 42:19 pomer striel, 4:1 pomer gólov a zaslúžená výhra a vedenie v sérií 2:1. Aj v tomto zápase sa zase ukázala sila bottom6 Red Wings, Darren Helm dal 2 góly. V game 4 viedol Detroit 3:1 či 4:2, ale nakoniec sa muselo ísť do predĺženia, v prvom sa nerozhodlo, v tom druhom skóroval v 85.minúte David Booth a Red Wings získali 2 matchbally. V Detroite cítili, že doma majú veľkú šancu uzavrieť sériu, to sa aj splnilo. Vypredaná JLA videla výhru domácich v pomere 5:1 a postup do 2.kola play-off.

2.kolo

V minulom play-off sa stretli vo finále konferencie, tentoraz už v druhom kole. Áno, hovoríme o sérií rivalov medzi Detroitom a Chicagom. Minulý rok vstupovali do série ako favoriti Jastrabi, teraz boli favoritom Červené Krídla. Prvý zápas sa odohrával až nečakane jasne v prospech domácih. Výsledkom 6:1 a absolútne dokonalým výkonom si pripísali prvý bod v sérií. Hviezdou zápasu bol trojbodový kapitán domácich Zetterberg. Druhý zápas sa niesol v rovnakom duchu, jediným rozdielom bolo to, že Detroit už nebol až tak efektívny, vyhral "len" 3:1, ale výkonom opäť potvrdil, že prezidentovu trofej nezískal náhodou, na strely vyhral 47:22 a v sérií viedol 2:0. Tretí zápas bol vyrovnaný, za stavu 1:1 sa muselo rozhodovať v predĺžení, v čase 66:34 rozhodol Marián Hossa a Chicago sa vrátilo späť do série. Game 4 - Chicago viedlo 2:0, Detroit sa gólmi Murraya a Filppulu vrátil do zápasu, ale v poslednej tretine rozhodol Patrick Kane, séria sa vracala do Detroitu za stavu 2:2. JLA bola pre Chicago akási zakliata, v piatom zápase boli opäť totálne prehraní Detroitom, boli prestrieľaní 47:18 a prehrali 2:6. Absolútnou hviezdou zápasu bol Pavel Datsyuk s 5 asistenciami. Detroit išiel do Chicaga s matchballom, ten ale Jastraby odvrátili po výhre 4:3. Bude Detroit dominantný ako v predchádzajúcich troch zápasoch alebo Chicago nájde recept a uspeje v najdôležitejšom zápase? Bol to taký zlatý stred, zápas bol veľmi vyrovnaný, nikto neviedol o viac ako o gól, za stavu 4:4 vystúpil z radu David Bootha dal víťazný gól, do prázdnej brány pečatil výsledok Franzen.

3.kolo

Finále konferencie postavilo proti sebe Detroit Red Wings a Los Angeles Kings. Hviezdou prvého zápasu sa stal brankár Kráľov Quick, pochytal všetkých 37 striel domácich a Kings sa tešili z výhry 3:0. V druhom zápase Kings dlho viedli po góle Timonena, až prišlo posledných 5 minút. Po strele Filppulu vznikol závar pred Quickom, puk našiel Colaiacovo a vyrovnal na 1:1. To však nebolo všetko. V čase 59:12 dostal Detroit presilovku a víťazný gól mal český rukopis. Zetterberg vyhral buly na Iginlu ten posunul na Jakuba Kindla a český obranca prepálil všetko pred sebou a rozhodol o tom, že séria bola po dvoch zápasoch 1:1. Game 3 strhli pre seba hráči LA gólom Antropova v 58.minúte. Booth dal 2 góly, Kindl si pripísal víťazný zásah, Howard urobil 25 zákrokov, Kronwall sa vrátil do zostavy po dvoch týždňoch, Detroit triumfoval 3:1 a vyrovnal sériu na 2:2. Zápas č.5 priniesol drámu a predovšetkým zápas brankárov. Ericsson otvoril skóre, Martinez ale vyrovnal, aby v čase 86:58 rozhodol o výhre Detroitu Jonathan Ericsson po tvrdej strele od modrej čiary. V šiestom zápase sa odohrala v Staples Center prestrelka, Kings viedli 4:2 a vyzeralo to, že séria sa bude rozhodovať až v siedmom zápase. Helm ale znížil a v tretej tretine Detroit tromi gólmi rozhodol o postupe do finále Stanley Cupu, kde boli ich súperom Tučniaci z Pittsburghu.

Obrázek


Obrázek


Game 1 - Detroit viedol 1:0, 2:1, 3:2, aby nakoniec prehral 3:5, hrdinom bol dvojgólový Keith Aucoin.

Game 2 - 6:2 na góly, 60:21 na strely, vyrovnanie série na 1:1. Viac netreba dodávať, Detroit sa po neúspešnom prvom zápase skvele vrátil do série, avšak mužstvo okolo kapitána Zetterberga si bolo vedomé, že ak chce zdvihnúť :cup: nad hlavu, musí vyhrať v Pittsburghu.

Game 3 - Penguins neboli schopní držať krok s Detroitom ani v treťom zápase, prehrali 2:4 a v ďalšom zápase museli nutne vyhrať.

Game 4 - Detroit dlho viedol, ale v rozpätí dvoch minút Rupp s Crosbym otočili zápas v prospech Penguins a vyrovnali sériu na 2:2.

Game 5 - Dvojgólový Jarome Iginla zabezpečil Detroitu matchball po výhre 3:1.

Game 6 - V Consol Energy Center sa odohrávala jednostranná záležitosť v prospech hostí, ktorí už po štyroch minútach vyhrávalli 2:0, v polovici druhej tretiny 4:0, nakoniec sa po triumfe 5:2 tešili z víťazstva v sérií 4:2 a získali svoj 12.Stanley Cup.

Conn Smythe Trophy získal Jarome Iginla, v play-off zaznamenal 28 bodov (12+16).

Henrik Zetterberg: "Neopísateľné pocity, pred šiestimi rokmi som si prial, aby som si tento moment mohol zopakovať znova a bolo mi to dopriate. Minuloročné sklamanie proti Rangers nás hrozne posilnilo, Kenny (Holland, pozn.) odviedol v lete výbornú robotu, priviedol Višňu, Iggyho, Murrayho a Brendena, ktorí k nám skvele zapadli. Možno si ešte nikto z nás neuvedomuje, čo sme opäť pre naše mesto dosiahli, ale to nám po čase dôjde. V roku 2008 som nebol kapitánom, teraz ten pocit poznám, je to krásne."

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO