Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Ake serialy pozeravate?

Diskuze o všem možném i nemožném.

novy Punisher vynikajuci uz v daredevilovi to boli najlepsie casti. Frank Castle je kruty badass.
Obrázek
Na Punishera se těším, asi moje nejoblíbenější postava Marvelu (všeobecně mám rád věci Marvelu, které dělal Garth Ennis), nicméně četl sem i ty staré comixy (přečetl sem to skoro celé).
The Punisher / 2017 / https://www.csfd.cz/film/439777-the-punisher/prehled/" onclick="window.open(this.href);return false;

Marvelovská klasika, Punisher má už pár křížků (někde ze sedmdesátek), nicméně skutečnou slávu ji přineslo až zpracování Garthem Ennisem. Původní comix jsem přečetl z circa 70%, nutno říct, že je to opravdu obsáhlé a ne vždy nějak extra záživné dílo. Pokud chcete, tak doporučuju se podívat o těch Ennisových věcech, třeba Punisher MAX. Nebo pozdější věci, třeba War Journals nové (2).

Filmově vyšlo několik věcí, nejznámější je asi Punisher (česky Mstitel) s Lundgrenem, což viděli asi všichni, ten film byl v podstatě hodně mizerný (především velmi laciným provedením)... ALE pokud jste četli comix, tak s povděkem přimete způsob, jakým Lundgren ztvárnil Franka Castla a že zahraná postava skutečně hodně blízko původní comixové postavě. Je to taková haluz, ale jestli se chcete podívat na ten seriál, chcete se seznámit s Castlem a nechcete číst comix, tak vás právě odkážu na tenhle vousatý vhs hit z konce osmdesátek.

Říkám, pro zájemce.

Seriál totiž musel od podobného vykreslení odstoupit, udělat 13 hodin materiálu s originálním Frankem Castlem by byla producentská vražda, Castle nikdy nebyl středobodem složitého dějového vývoje, problémy a vidění světa jsou u něj extrémně černobílé. Seriál přišel tedy s Frankovou podstatou, začlenil jej do součastnosti a vstřebatelných reálií a přihodil do mixéru různé romanticko-osobnostní roviny, válečné veterány, tajné služny atd. aby se to dalo přežít, ale ne zas v takové míře a gradaci, aby to narušilo hegemonii pána v černém tričku s lebkou.

Povedlo se to! Pokud chcete, můžete třetinu seriálu přeskákat a dávat jen scény z Frankem, v podstatě dostanete vše nutné, ty ostatní věci jsou takový orchestrální doprovod, který ovšem ani tak neurazí. Má to spád, má to směrování, antagonisti jsou postupně a nelítostně načrtnuti, další postavy jsou zase v případě potřeby nemilosrně vyškrtnuty mehehe, jako opravdu ANO.

A poslední dva díly, tak to je čištý Punisher, čistá a nelítostná sodomie hrubého zrna, potoky krve, kýble bolesti a závěrečné souboje na velkou třikrát podtrženou jedničku s hvězdičkou.

Celé tak 85%.

Říkám, jediný problém s tím seriálem mám právě v tom, že Castle je tu místy trochu moc citlivka a zdá se, že občas i používá rozum. A vůbec nevypadá jako moderní comixový hrdina, jako ti ostatní od Marvelu. Tím možná ovšem líp.
11.22.63
https://www.csfd.cz/film/55031-11-22-63/prehled/" onclick="window.open(this.href);return false;

Cestování časem je poměrně oblíbené téma, dává velké pole možnosti jak s ním pracovat. 11.22.63 se obrací směrem k atentátu na JFK. Nečekejte nějaký hlubokosáhlý rozbor atentátu, či okolností, hlavní bod seriálu je nakonec trochu někde jinde a samotný atentát a okolnosti hrají postupem času tak trochu doplňkovou roli.

To se někomu líbit nebude, někomu jo, no rozhodně to není žádná složitá mozkovna, možná mě to ke konci trochu i mrzelo, v některých ohledech se dalo vybudovat trochu složitější leporelo.

Kdo má rád složitost cestování v čase, ten se podívá na Primer.
Ja sa divam na iny serial od Kinga Mr.Mercedes a som velmi prijemne prekvapeny, ja to dost dobre. knihu som necital. urcite o hodne lepsie ako under the dome alebo mist(serial).
Sleduje niekto ešte stále Vikingov? Pozerám to zo zotrvačnosti, podobne ako Walking Dead a neskutočne ma táto piata séria irituje. :-D Tam nie je postava, ktorej by som bol schopný fandiť.

Bol som zvedavý akurát na Bjorna, kým nedorazil na Sicíliu, kde sa z toho zrazu stal Prince of Persia. WTF? Táto časť je celkovo divná a doteraz neviem, v akom období sa pohybujeme, pretože síce tam máme jasne pomenované historické postavy, ale ten kontext okolo toho je úplne mimo. Byzancia, Svätá rímska ríša, Varjagoiva, kostýmy... :eek2:

Ivar je, keď vypnem mozog, veľmi zábavná postava a herec, ktorý ho hrá, to robí veľmi dobre. Lagertha sem tam niečo povie, inak relaxuje a asi čaká na to, kto jej to tam vypáli ako prvý.

Ale úplne najviac mi vadí Haehmund s jeho vojskom prototemplárov. Vždy, keď vidím jeho super účes alebo jeho vojaka so štítom, okamžite mi stúpne tlak. Inak Anglosasi by sa tiež nemuseli nechávať tak tupo masakrovať. Z kanála vyliezajú po jednom Vikingovia, na čele s lukostrelcami (?!) a anglosaská pechota zostane so strachom v očiach stáť, prípadne rovno zdrhá. :eek2:

Takže z toho ako ten najnormálnejší po 5. časti 5. série u mňa vychádza Floki, čo je vzhľadom na to, čo predvádzal v tejto sérii doteraz zaujímavý obrat. :lol:

Ale inak je to v pohode a chystám sa to sledovať aj ďalej. :hop:
Pre mňa sa seriál skončil smrťou Aethelstana, aj keď ho pozerám ďalej zo záujmu o severskú kultúru, mytológiu a vikingov. Prvé série boli ešte skromnejšie, ale mali v sebe niečo špecifické čo ho oddeľovalo od ostatných seriálov (postava mladého Ragnara, jeho brata, do toho proroctvá, skvelá ambientná hudba od Wardruny a scénar nebol prvoplánový ako sa ním stal postupom času alebo časti kde to nebolo len o bitkách a stáli za to - freyin chrám, krvavý orol). Momentálne je tam Lagertha, ktorá vyzerá stále na 35 a vytvorila si svoje feministické kráľovstvo, neohrozený šialenec Ivar a na druhej strane ako si povedal skupina okolo Heatmunda :hroza: ešte si spomeniem ako mal Ragnar tú čínsku slúžku :lol2:
ja sa na vikingov divam zo zotrvacnosti ale ti ragnarovi synovia su nudny az na ivara a bjorna. lagerta jak zacala mat politicke ambicie je nudna.
Westworld prva seria 9/10
toto ste videli? https://www.csfd.cz/film/401302-nevyjas ... a/prehled/" onclick="window.open(this.href);return false;
zaujimave a vyborne spracovane.

Inak teraz mam rozpozerane toto, tiez to vypada dobre https://www.csfd.cz/film/496803-dark/komentare/" onclick="window.open(this.href);return false;
piata seria vikings nakoniec dost dobra.
teda na to ze je to siesta cast od konca sa toho v GoT S08E01 udialo strasne malo...
petrik píše:
pon 15. dub 2019 22:48
teda na to ze je to siesta cast od konca sa toho v GoT S08E01 udialo strasne malo...
Tak to bylo dycky, ale aspoň nějakou šarvátku tam mohli vpašovat.
2 diely a nestalo sa nic..len ja som tak sklamany z GoT? na toto sme rok a pol cakali?
a to mame prvu tretinu poslednej serie za sebou
Asi jo, já jsem spokojen. :)
Punisher, druha seria pekny shit. ako niekto moze ist z top serialu minuleho roku do takeho shitu nechapem.
Westworld, druha seria uz nie je ta megapecka ako prva, nie je to zle ale nie je to strop, ale stale fajn serial. mohli by sa hecnut s nejakym dobrym pokracovanim.
k tretej casti ziadne reakcie?
vacsinou su ludia bud nadseni, alebo naopak strasne sklamani...
ja asi skor sklamany (aj ked zase nie "strasne")

scenar bol asi najslabsou castou (ale to je uz zopar sezon)
Za mě bych dojmy označil jako hodně rozpačité, něco tomu chybělo ale nemůžu najít ta správná slova.
Bez spoilerů to tady moc nejde popsat.
Přečetl jsem si diskusi fanoušků, jak se vytahujou nebo si stěžujou, kdo už od jaké série věděl, kdo koho zabije nebo stížnosti na strategii obrany Zimhradu. A příjde mi to jako až přehnaný hledání chyb a kopání do autorů.

Já třeba pořád moc nerozumím postavě Branna a v tomhle dílu jsem taky nějak moc nechápal, co tam vlastně dělá nebo o co mu jde. Ale není to důvod, abych posílal GoT do prd... jak se to děje v diskusích.
dejf píše:
stř 01. kvě 2019 11:00
Já třeba pořád moc nerozumím postavě Branna a v tomhle dílu jsem taky nějak moc nechápal, co tam vlastně dělá nebo o co mu jde.
Myslím, že zrovna postava Brana strašně ztrácí tím handicapem, že seriál nemůže popsat to, co se mu odehrává v hlavě. Takhle vypadá jen jako nudná postava bez role, v knihách jsem mnohem lépe chápal jeho význam.
Nebolo to zlé, bavil som sa, ale nemalo som z toho nejaký vau pocit, ako z niektorých iných častí. A ak to mala byť ta najväčšia, najdôležitejšia a neviem ešte aká naj bitka v dejinách Westerosu/seriálu, tak nebola.

Nechcem tiež veľmi spoilerovať, ak sa to tu náhodou niekto z nejakého dôvodu rozhodol čítať pred pozretím tej časti, takže iba tak všeobecne. Asi viac ma bavili prípravy ako samotný boj, čo ma trochu prekvapilo. Alebo povedzme, že prvá tretina bola fajn, potom to bolo také dosť nesúrodé. Asi od momentu, keď prestali ukazovať bitku ako takú a začalo to byť viac o tom, že teraz ukážeme, čo ktorá postava práve teraz robí. Niektorí mali dobré scény - Theon, Melisandra, Arya alebo aj Lyanna Mormont. To, že ukazovali, čo sa deje v krypte malo tiež zmysel, ale potom tam bolo podľa mňa príliš veľa scén typu aj on sekal mečom, aj on, aj ona a áno, aj tento tam bol a tiež si sekol do white walkera. :-D

Čo sa Brana týka, čakal som, že zohrá nejakú významnú úlohu, keď už konečne začal dostávať priestor a on si tam len tak sedel a keď už sa nudil, išiel sa preletieť s havranmi? :-D Chápem prečo tam bol a o čo mu išlo, ale čakal som, že nejako zasiahne.
Trebuchet zásadně do druhé linie! :oslava:
Trebuchet neobratna pomala zbran na dobyvanie hradieb pouzita na volnom poli proti rychlej armade zombikov. No ved preco nie. Lahka jazda schopna strielat za jazdy v noci do neosvetleneho prostredia, sami sa este osvetlili aby boli dobre vidiet pre druhu stranu. tak preco nie.
Tiež som nepochopil, prečo ich chudákov takto obetovali. Zase na druhú stranu, ten ich útok bol celkom pôsobivý. Na chvíľu. :-D
402 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG