Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Hory a turistika

Diskuze o všem možném i nemožném.

petrik píše:
sob 24. srp 2019 15:56
o tej druhej-pol tretej poobede by sme uz boli byvali z Giewontu davno prec
kiezby sa tym riadili vsetci, aspon vtedy ked hrozia burky. :-(
arek píše:
pon 26. srp 2019 18:42
kiezby sa tym riadili vsetci, aspon vtedy ked hrozia burky. :-(
zase aby som bol uprimny, z Giewontu som planoval ist este na hreben na Malolucniak a mozno aj Temniak, takze ta burka by ma tam takmer naisto zastihla, ibaze zrejme nie priamo na Giewonte... :oops:
turu som planoval od cca 7:30 do nejakej 17:00 plus minus, s tym ze na Giewonte som chcel byt okolo 11:00

ten Giewont je strasne specificky - nenormalne davy turistov a v tej vrchlovej casti sa da ist hore aj dole iba po retaziach, ktore su jednak v kombinacii s tym 15m kovovym krizom idealnym hromozvodom a zaroven aj pascou z ktorej sa tazko unika. staci jediny pomalsi dochodca/dieta a na tych retaziach zabrzdia vsetkych.
videl som rozhovor s jednym z tych co to prezili, hovoril ze aj ked zaregistrovali hrmenie a pokusili sa hned odist, nemali sancu kvoli davu ludi co blokoval tie retaze...

v podstate je pre mna aj trochu prekvapujuce ze sa tam nic podobne doteraz nikdy nestalo :neviem:

akoze neodradilo ma to a urcite planujem na ten Giewont ist, ale zrejme az niekedy v oktobri ked bude dobra predpoved a vo vseobecnosti nizsia sanca na burku :neviem:
nedavno som do svojho tatranskeho portfolia pridal Vychodnu Vysoku, a za celkom slusny cas :cinka:

https://www.strava.com/activities/3737747632
Tak ja tento rok beriem zatial iba lightovo... vo vysokych som este nebol a ked teraz pozeram tie fotky co sa odtial objavuju tak ma to tam asi ani nelaka :giggle:

Zatial to supplujem nizkymi tatrami a velkou fatrou no a celkom prijemnym prekvapenim bol pre mna aj okruh z velkych uheriec cez oselny vrch kam som vytiahol rodinu este z jari v case korony
nikdy som tam predtym nebol a ani som necakal ze v Tribeci sa najde aj taky “vizualne zaujimavy“ skalnaty kopcek.

Obrázek
vcera som bol vyhru SC oslavit turickou v mojej oblubenej Velkej Fatre (aj s PO strniskom ktore som zapustil aspon na finale :D )

Obrázek
tak pridám aj ja niečo, nech to nevyzerá, že doma vysadávam pri telke :wink2: :cinka:

https://www.relive.cc/view/vZqNx4oAmGO
petrik píše:
pon 26. srp 2019 21:28
akoze neodradilo ma to a urcite planujem na ten Giewont ist
Tak s tym Giewontom sa to hlavne kvoli korone trosku natiahlo, ale nakoniec sa to vcera podarilo :)
Pekna tura v peknom prostredi, isiel som z doliny Malej Laky, nie tou hlavnou trasou zo Zakopaneho, a na nasej trase ludi nebolo vobec vela. Az tesne pod vrcholom kde sa tie trasy spojili uz bola ludi plna prdel, ale dalo sa to vydrzat.
Akurat som zistil ze to s mojou turistickou vykonnostou uz ide dole vodou, pri pokuse vyjst po Giewonte este aj na hlavny hreben (Kondratova kopa + Malolucniak) mi este pred polovicou stupania na Kondratovu kopu dosla stava, vyhodnotil som to tak ze dalej by to uz bolo viac trapenie ako radost a pri predstave ze mam potom este 4hod soferovat domov som sa radsej otocil a namiesto hlavneho hrebena iba zisiel naspat k autu :oops:

Obrázek
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES