Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

trener SR

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Ja som stále zástancom Hansa Zacha pre našu repre. Nić viac netreba.
mt-svk píše:
ThrashersFan píše:Filc je tréner? Hanlon je priemer, ale pokiaľ ide o pohľad na hokej, tak môžeme byť radi, že ho máme. Lebo my teraz potrebujeme trénera, ktorý má úplne inú filozofiu, pohľad. A to práve Hanlon ponúka. Tiež by som bol radšej za Murraya.
Čo hovoríte na Hitchocka ako trénera našej repre? :D Niektoré naše "hviezdy" by kriesili... :frajer2:
Ja by som ho po Hanlonovi bral. Predstavím si repre o 3 roky, tak to bude banda niktošov plus pár dedkov žijúcich zo žaslej slávy a jedným hráčom čo stojí za to (Gáborík bude mať 30). Dozorca so zmyslom pre defenzívu bude "nezbytný".
ja proti Hanlonovi nemam nic, Murray je Murray, ale riesme to, co mame.....jeho styl, zalozeny na rychlosti, aktivnom korculovani (samozrejme obranna istota) ktory sa snazi vstiepit nasim hracom, sa mi pozdava, ak tymto stylom "nakazi" cely tim, bude sa dat na to aj pozerat....obrancovia s tym problem nemaju, z ich pohladu sa v podstate nic nemeni, ak sa to sklbi aj s utocnikmi, snad to pôjde
stale ste presvedceni, ze za chabe vysledky z poslednych rokov moze trener?
S emocionálnym odstupom sa pokúsim trošku priblížiť tému Hanlon. Viem, že pred MS som sa ho zastával, troška sa mi otvorili oči a rozšírili obzory, dúfam, že angličtina nebude veľký problém. Jednoducho čo funguje v Bielorusku s hokejovými robotníkmi, nemusí fungovať v jednom z najtalentovanejších tímov dekády.

Na úvod článok od Klepiša na tému Hanlon:
http://webhokej24.sk/repre/ms/ms-11-kle" onclick="window.open(this.href);return false; ... -si-do-oka
________
I was going to say...I have been disappointed by how Hanlon appears to have handled the position. Slovak players are generally known for skill and this team does have a lot of it but they are underperforming. I think a big reason is Hanlon has them playing dump and chase style hockey on the international rink.

The Czechs did a lot of carrying the puck into the zone in the game today, and they had more possession. The only time they dumped was when they were badly outnumbered or making a line change. However I cannot figure out why Hanlon has the Slovak puck carriers getting hear the blue line and the offense all spread out with no puck support, then the player dumps the puck in and all 3 forwards (who are now 15 feet further away from the puck than the defensemen) go to chase it. Makes it really hard to score if the defensemen do not make turnovers.

The one time in the tournament I've seen Slovakia get away from this awful strategy is during the great 3rd period against the Germans where they almost came back.

However Hanlon has a lot of good players playing like 4th line grinders on NHL rosters and that is not smart coaching.

I also did not like what he did in the German and Russian games of leaving the top players out on the ice for the last almost 2 minutes trying to get the comeback. No matter how good a player is they are not going to stay effective when given a shift that is that long. Slovakia has enough depth to be at least able to make ONE line change in that situation...

Hanlon has lost some of the players, there is some truth to that. That is exactly why he was fired from his last NHL coaching job (Washington Capitals).
_______
Pár rokovo dozadu, bol trénerom Jokeritu a vyhodili ho. Fanúšikovia dokonca urobili akúsi petíciu, kde sa dožadovali vyhodenia Hanlona a dokonca bojkotovali stretnutia. Núti hráčov hrať veľmi defenzívny systém, ktorý zabíja celý team a dostáva ho do pozície, keď vyvýjať akúkoľvek ofenzívu je nesmierne tažké, navyše jeho štýl nie je veľmi zábavný.
_______
Hanlon je hlavný problém vášho teamu. V teame vie potlačiť akúkoľvek známku kreativity a končí to nudným a v tejto dobe aj neefektívnym hokejom. Slováci sú talentovaný a tomu sa mal nechať voľný priebeh. Ako ,pre boha, ste si mysleli, že Hanlon bude pre vás dobrý kouč?! He hrozný a je zázrak, že dostane prácu zas a znova potom v akom chaose necháva svoje teamy.
Hlavne treba zmenit trenerov mladeze za par rokov nas porazia Anglicania :hroza:
mne na hanlonovi najviac vadia tieto veci:
:arrow: nevie zobrat timeout v spravnej chvili
:arrow: v zavere, ked dohaname a hrame bez brankara, sa spolieha stale len na nase najvacsie hviezdy, ktore bohuzial zatial nic nepredviedli. Btw. prehrat tri zapasy o gol a ani jedenkrat nevyrovnat pri nasom zaverecnom tlaku, aj to svedci o vnutornej sile (nesile) nasho "timu".
:arrow: preco dal hracom v stredu volno? Mali sme za sebou dve prehry, tak mali aj stredu dret na treningu a nacvicovat presilovky :bitka3:
Chyba nemusí byť len v trénerovi, ale aj pravdepodobne v hráčoch. No zdá sa mi, že Hanlon nemá vôbec žiadny rešpekt, naši hráči s veľkými menami si tam robia čo chcú. Spomeniem to znovu, ako môže Zedník len tak bez slova odísť z repre a potom sa tam aj bez slova vrátiť. A mne sa zdá, že Hanlon každým zápasom vyťahuje stále tú svoju magickú tabuľku, kde niečo načarbe, pokričí si, sem tam na neho kukne nejaký hráč okom, otočí sa a ako keby si povedal sám pre seba, že nač ho počúva. Však nám kreslil taktiku pre hru bez brankára a tuším jediný hráč, čo ho sledoval bol Handzuš, aj to po 5 sekundách sral na to.
Ale určite za neúspechom stoja aj hráči. Predsa nie je možné, aby sme hrali hokej bezkontaktne, stále doprevádzame súperových hráčov pri prechode do útočného pásma (ich).
Síce je pekné, že je spokojný stále s našou hrou, možno nechce, aby to média rozplytvávali, ale mne sa ani nezdá, že by ich kritizoval súkromne, na tréningu a pod.
Kľudne by sme mohli vyhrať, ale chýba tam nasadenie hráčov samotných, čo on moc nevie ovplyvniť.
yzy19 píše:No zdá sa mi, že Hanlon nemá vôbec žiadny rešpekt, naši hráči s veľkými menami si tam robia čo chcú.
v podstate suhlasim s yzym, momentalne sa clovek docita, ako si ho hraci vychvaluju....bodaj by aj nie, ked dost vyrazne slovo maju, resp. mali nasi skusenejsi hraci.....je to taky vecne vysmiaty mäkkys a osobne som :eek2: ked v stretnuti proti cechom tusim pri power play sa tam snazil nieco nacarbat na tabulku, pricom vsetci hraci boli mimo a jediny koho som tam zhliadol bol Handzus, aj ten bol otoceny chrbtom k nemu.... :sarcasm:

nie som ten, ktory by zakazdu cenu pytal jeho hlavu, ale ak sa po skonceni NEUSPESNEHO sampionatu docitam od neho toto: "mne sa hra muzstva na sampionate pacila, zapasy sme prehrali o jediny gol" :hroza:

:censored: to je uz aj na mna prisilne kaficko.....

a pod tento nazor sa podpisujem aj aj, 100 bodov za tento maximalne trefny a vystizny clanok

Tréner národiaku Glen Hanlon už v príprave udivoval svojím optimizmom. Zavše ním až provokoval, hoci výsledky neboli zodpovedajúce a hra poskytovala dostatok námetov na kritiku. Rozpor medzi realitou a jeho postojom vyvrcholil počas šampionátu. Daktoré vyhlásenia kanadského kouča doslova dvíhali zo stoličiek a našinec si musel položiť otázku: Je to jeho póza alebo ide o večného optimistu?

:arrow: http://korzar.sme.sk/c/5885754/omyly-tr ... nlona.html" onclick="window.open(this.href);return false; :klobuk_dole:
Ach jaaaj, to SLovensko zvyknuté, že tréneri sú podrazácke ku*vy, ktoré nakydajú do médií na hráčov len to najhoršie...
ThrashersFan píše:Ach jaaaj, to SLovensko zvyknuté, že tréneri sú podrazácke ku*vy, ktoré nakydajú do médií na hráčov len to najhoršie...
mam na haku ci na seba kydaju, ci nie, je logicke, ze to verejne asi prepierat nebudu, stacila kauza Zednik, ktoreho mimochodom ako nechceneho Glen riesil aj v elitnej formacii.....jedna velka komedia z jeho strany....ak uz, nech tam pride pevnejsia ruka ako smajlik Hanlon, lebo pustit do sveta hlasku, ze ja som v podstate so vsetkym spokojny :12: tak dovi dopo Slovensko :ahoj:
A ty cepi by si chcel akého trénera? Nejaké mená poprosím? Lebo naši hráči sú jedna veľká partia, ktorá kým sa na niečom nedohodne tak trénera sa aj na hlavu môže postaviť, prípadne vyhlásia, že pod týmto trénerom nikdy viac.
begbeee píše:A ty cepi by si chcel akého trénera? Nejaké mená poprosím? Lebo naši hráči sú jedna veľká partia, ktorá kým sa na niečom nedohodne tak trénera sa aj na hlavu môže postaviť, prípadne vyhlásia, že pod týmto trénerom nikdy viac.
meno trenera odo mna nechci
s tou 2 poznamkou si trafil, ale ak tam uz trener je, ci bude, tak nech tam nie je na paradu a nech si stoji za svojim prvotnym vyhlasenim, aj keby mali naho hraci kydat, on je predsa trener, autorita, teda na Slovensku.... :sarcasm:
mna len proste vytaca fakt, ze pri velkom neuspechu, prepadaku trener :ciga: ak uz, tak nech je radsej ticho, alebo nech riesi triezvejsie nazory, ako tie, ze mne sa hra muzstva na sampionate pacila......
no, mozno mu nie je uplne po srsti sypat hracom popol na hlavu...alebo sebe :) alebo je fakt taky megaoptimista (comu by som sa necudoval, ked si tak vyborne sadol s citronom :giggle: )
inak tu bolo spomenute nieco v zmysle, ze Hanlon v time nema velke slovo a maju ho skusenejsi hraci. Ani Filc nebol ziadny diktator, skor komunikoval a spolupracoval s hracmi a spolu hladali riesenia. A fungovalo to. Mozno to chcel Hanlon napodobnit...ale nevyslo :|
Hodnotiť Hanlonovu prácu pri mužstve, s ktorým by nepohlo ani samoderžavie je hlúposť. A ten optimizmus. Práve pre toto ho chcem nechať. Iné rozmýšľanie, ine´myslenie, iná koncepcia. Hoci Hanlona ako trénera neuznávam, je to slabý tréner, tak táto filozofia nám môže len a len pomôcť.

Viac ráz som to tu už hovoril - Hans Zach, Bob Hartley, Ralph Krueger by boli ideálni, ale ani Hanlon nie je katastrofa. Lepšie ako trénerská trojica na Svetovom pohári 1996.
Nevím, proč pořád chcete cizince? Slovákům bude nejvíce rozumět zase Slovák. Nedákaži si představit, že by Česko trénoval třeba Amík,Něměc nebo nedej bože Rusák...
Ja si neviem ani predstaviť že by Čechov trénoval iný Čech ako Ružička či Hadamczik :giggle: Ale vážne. V tom by som problém nevidel. Vidieť sa potenciálne dal teraz, pri starej garde zvyknutej na náš domáci trénerský trh, ale do budúcna, najmä smerom k mladým hráčom, ktorí sú zvyknutí v našich zakrpatených podmienkach nezostať, je to ak nie pozitívum, tak rozhodne nie negatívum mať slušného zahraničného trénera. I keď celkom konkrétne by sa nejaké mená dali v bývalom Československu nájsť, to je pravda.

Hanlon musí zostať. Prvé súdy budem vynášať o dva roky, dovtedy nás do akej takej zasľúbenej zeme nedovedie ani Mojžiš (Drukos :ahoj: :giggle: )
Tak já pamatuju ještě Hlinku a Lenera =) Nevěřím tomu, že by třeba nějakému Němci přišli Slováci na chuť, určitě jsou nějaké Slovenské osobnosti, které by Váš tým ukočírovaly. Nemusí jít ani o trenérského genia, ten není v repre třeba, protože nemá čas dlouhodobě pracovat s týmem a vše je hodně na rychlo. Spíše jde o osobnost, kterou budou tolerovat, respektovat a proto pochybuji, že někoho takového najdete mimo Slovensko...
Môj sen je Andy Murray :modlenie:
ja by som prijal ceskeho trenera.. taky čada by bol fajn napriklad :ja_neviem:
ale my sa musime sustredit na hracov hlavne, nie na trenera
Aj ja, ale musel som si rýpnuť :giggle: :wink2: Inak súhlasím pokiaľ by sme stále boli v roku 2008, avšak na generačnú obmenu len osobnosť nestačí neis. Oboje by splňovalo zopár kandidátov, ale mnoho ich veru nie je.
begbeee píše:Môj sen je Andy Murray :modlenie:
ak sa uz nase vedenie vydalo zahranicnou cestou, tak Andyho by som oproboval :) skôr ako toho smajlika
Cada by tiez nebola zla volba, maximalny profesional, popripade Oremus zo slovenskej liahne....
alo ako spomina smolik, terner to je to najmenej, hraci su prvoradi.....
neis píše:Spíše jde o osobnost, kterou budou tolerovat, respektovat a proto pochybuji, že někoho takového najdete mimo Slovensko...
Z tohto dôvodu mimochodom v poslednej dobe som čím ďalej tým viac priklonený na stranu, že posadiť Hossu bol veĺmi múdry ťah. Otcovi si tá trenčianska mafia nedovolí oponovať :giggle:
Bokroš dosiahol dosť veľa, drží krok s dobou a nemusel by byť zlá voľba, ale myslím, že to by na Slovensku hokejová mafia neprežila.

Legendárny Mark Messier by prijal ponuku kouča SR
begbeee píše:Bokroš dosiahol dosť veľa, drží krok s dobou a nemusel by byť zlá voľba, ale myslím, že to by na Slovensku hokejová mafia neprežila.

Legendárny Mark Messier by prijal ponuku kouča SR
Hurá, nie som sám. :clap: To je jedno z mien na ktoré som myslel. Ja som veľký Bokroš fan, unfortunately si myslím to isté. U nás je to zakorenené až to bolí. :panika:
226 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES