IIHF smeruje k úzkemu klzisku na MS

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

https://www.hokej.cz/velky-tresk-ve-sve ... du/5036093

Ja hovorím konečne, ale malo k tomu dôjsť už dávno. Predpokladám, že ak sa tak začnú hrať všetky medzinárodné turnaje, tak postupne dôjde k zmenám i v európskych ligách.

Čo na to hovoríte vy?
Přesně jak píšeš, mělo k tomu dojít už dávno. Tak asi před 20 lety. NHL běžně udává trendy světovému hokeji (viz třeba v posledních letech hybrid icing nebo coach's challenge), tak je fakt s podivem, že velikost kluziště si Evropa tvrdohlavě stále drží na té své letištní velikosti. Myslím, že větší atraktivita hokeje na úzkém kluzišti je jasná i tomu, kdo hokej běžně nesleduje. Když si vzpomenu na turnaje, které se hrály na malém ledě - tj. Světový pohár 2004 i 2016 nebo právě ZOH Vancouver 2010, tak to byl nejlepší mezinárodní hokej, jaký pamatuju.

A pak to má další návazné přínosy. Zároveň věřím, že pokud by toto dospělo až do stádia, že by - a doufám že to není jen abstraktní myšlenka - celý svět přešel na úzké kluziště, pak to podpoří development neamerických hráčů a kvalitu domácích soutěží. Je jasné, že pokud by už od mala měli kluci na ledě méně času na to se rozhodovat, co udělají s pukem a naučí se už od juniorů vlastnosti chování puku na malém kluzišti, budou mít o důvod méně odcházet v 16 letech do Kanady. To pak v důsledku podpoří domácí soutěže, kde by tito junioři mohli dostávat šanci v prvních týmech a stávat se hvězdami tak jako se to děje ve Finsku a Švédsku. Rád bych se dožil dne, kdy Extralize budou vévodit hráči jako Kaapo Kakko nebo Elias Pettersson, jen se budou jmenovat Svoboda, Novák nebo Čech.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS