Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Najvacsie uspechy slovenskych sportovcov

Fotbal, basketbal, americký fotbal, tenis a jiné.

O par dni ma Petra Vlhova sancu vyhrat velky kristalovy globus. Dosiahol vobec nejaky slovensky sportovec viac? Aky je podla vas rebricek najvacsich slovenskych uspechov v individualnych sportoch v nasej novodobej historii? Kludne napiste i v timovych.

Obrázek
Sagan 3x WC...AINEC
andy_hawk píše:
pon 15. bře 2021 17:33
Sagan 3x WC...AINEC
tiez to mam v rebricku vyssie... ale treba uznat ze, kristalovy globus je dlhodoba sutaz, zatial co WC su jedny preteky.
arek píše:
pon 15. bře 2021 17:42
ale treba uznat ze, kristalovy globus je dlhodoba sutaz, zatial co WC su jedny preteky.
Kolik lidí ale vyhrálo MS 3x za sebou? :neviem: Podle mě v kontextu daného sportu to je úplně někde jinde
ráta sa aj Kuzminka ako Slovenka? I keď ten veľký glóbus, čo jej ušiel o pár bodov :?

Ale samozrejme na Saganove 3 tituly v rade (a 7 zelených dresov na TdF) sú TOP
este by mozno stala za zmienku charova norris trophy (zvlast tu na hokejovom fore :giggle: ) kedze to je tiez prakticky "titul" najlepsieho hokejoveho obrancu na svete...
ale suhlasim ze saganove tri tituly a vlhovej (dufajme) velky globus asi maju predsa len vacsi cveng

celkovo je malym velkym zazrakov ze na slovensku dokaze vyrast sportovec (v celosvetovo popularnom sporte) ktory sa prepracuje na najlepsieho na svete. niekoho by to mohlo zvadzat k myslienke ze na slovensku to so sportom asi nebude az take zle, ale obavam sa ze hviezdy ako vlhova alebo sagan mame NAPRIEK stavu v akom sa u nas sport nachadza a nie VDAKA tomu ze by mali v nasom state take skvele podmienky na sportovy rast a vyvoj...
petrik píše:
stř 17. bře 2021 12:11
este by mozno stala za zmienku charova norris trophy (zvlast tu na hokejovom fore ) kedze to je tiez prakticky "titul" najlepsieho hokejoveho obrancu na svete...
nečítal si zadanie? :giggle: individuálny šport (i keď ja som pôvodne chcel dať Maja Hossu a jeho 3 :cup: vrátane troch účasti vo finále v sérii :ninja: )
Joe S. píše:
stř 17. bře 2021 12:32
nečítal si zadanie?
arek píše:
pon 15. bře 2021 17:22
Kludne napiste i v timovych.
Joe S. píše:
stř 17. bře 2021 12:32
nečítal si zadanie? individuálny šport (i keď ja som pôvodne chcel dať Maja Hossu a jeho 3 vrátane troch účasti vo finále v sérii )
zadanie mozeme brat volnejsie, ved aj cyklistika je timovy sport :jn: . Mozno to mohlo byt rozdelene na individualne uspechy a timove uspechy a Norris Trophy je prave individualny uspech, aj ked v timovom sporte. Ale hokejove uspechy si mozeme rozobrat aj v inej teme.

Inak za mna k top uspechom urcite patria aj olympijske zlata Kuzminovej, Totha a vodneho slalomu.
arek píše:
stř 17. bře 2021 12:43
ed aj cyklistika je timovy sport
pokiaľ nejde o tímovú časovku, medailu, alebo inú cenu pre víťaza berie jednotlivec :ninja:
Ale svojim spôsobom veľký úspech je aj to, že tá mrochta - ktorá sa nechala voviesť do omylu - vyhrala záverečný turnaj WTA, kde sa kvalifikovalo len 8 najlepších z konkrétneho roku
v individualnych sportoch je to IMO "ferovejsie" resp. objektivnejsie v sportoch ako lyzovanie alebo cyklistika (kde musis na vyhru porazit vsetkych zucastnenych) ako napr. v tenise kde mas pavuka a na celkovy triumf ti staci porazit iba niekolko zo vsetkych zucastnenych...
aj ked mi je jasne ze tenis sa neda hrat kazdy proti kazdemu :D
Asi to nepatri k najvacsim, ale z mojho pohladu jednoznacne k najpodcenovanejsim az zabudnutym uspechom slovenskeho sportu. Peto Velits a jeho podium na Vuelte, kde porazil top jazdcov tej doby ako F. Schleck, Rodriguez, Sastre ci tragicky zosnuly Tondo.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS